Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Remek hír. Reméljük gyorsan jön a javítás.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Lefuttattam, nem történł$t bä4ajj...

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3) MaraTóni


MaraTóni
tag

csodás...
Amúgy NTFS helyett nem kellene már valami újjal/modernebbel előállni?... :F

(#4) ricsi99 válasza AssAssynn (#2) üzenetére


ricsi99
addikt

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#5) Ixion77


Ixion77
őstag

WTF?!
A programozóképzés során az egyik legalapvetőbb szabály amit mindenkinek a fejébe belevernek hogy: mindig gondolj az edge case-ekre! Nem akarom elhinni, hogy egy komoly szakemberek és többszörösen ellenőrzött, dokumentált, tesztelt fejlesztés során ilyen primitív és alapvető hiba lehet a rendszerben. Április 1 van?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) azbest


azbest
félisten

a legszebb, hogy még csak nem is írás parancs...

Nézd csak, windows!
Windows:

[ Szerkesztve ]

(#7) ledgeri válasza Ixion77 (#5) üzenetére


ledgeri
nagyúr

"válts windows 10-re... már x millióan vagynk"
Cool

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) Pingüino válasza Ixion77 (#5) üzenetére


Pingüino
senior tag

Pont ez a baj, hogy sokan nem hiszik el sajnos, de ennyire sz...nak egy jó ideje arra, hogy hibátlan termék kerüljön ki a kezük közül.

(#9) azbest válasza ledgeri (#7) üzenetére


azbest
félisten

azt írták a témában máshol, hogy windows xp-n is működik. Szóval ez valami ntfs driver mélyebb bugyrában lévő hülyeség.

(#10) ricsip válasza MaraTóni (#3) üzenetére


ricsip
addikt

Tessék, ott van a ReFS, használhatod azt is.

-

(#11) Semplar válasza MaraTóni (#3) üzenetére


Semplar
őstag

Van: ReFS

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#12) Pingüino válasza ricsip (#10) üzenetére


Pingüino
senior tag

Home windows-on sok szerencsét a használatához. :)

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Linux guruktól kérdezném tisztelttel: a win10 esetében "nehéz" lenne váltani valami ismertebb linux fájlrendszerre és hagyni az ntfs-t a francba?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Köszi, így bármikor előidézhetek magamnak egy nyugodt munkanapot. ;]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#15) genlog


genlog
junior tag

Hogy fordulhat elő az, hogy ilyen óriási hibát építenek bele az NTFS struktúrájába, illetve az azt kezelő programba? Mintha készakarva, több munkaórán át dolgoztak volna azon, hogy ez így előállhasson. Mint valami Easter Egg.

(#16) Pingüino válasza tibaimp (#13) üzenetére


Pingüino
senior tag

Tudtommal léteznek olyan programok, amivel háttértárként képes a windows kezelni az ext fájlrendszereket (pl. Ext2Fsd), de boot-olni nem fog róluk.

[ Szerkesztve ]

(#17) CPT.Pirk válasza tibaimp (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mivel csak külső driverrel tudja olvasni bármelyik, az MS világon kívül elterjedt fájlrendszert, így igen, sőt, megoldhatatlan.
Egyszerűbb ha választ Linuxra... 1-2 célprogram miatt megtartottam a dualbootként a Windowst is, de csak ennyi, Manjaro KDE és boldogság van. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18) Dr. Akula válasza Pingüino (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg minden máson.

The ability to create ReFS volumes was removed in Windows 10's 2017 Fall Creators Update for all editions except Enterprise and Pro for Workstations. [link]

(#19) tibaimp válasza CPT.Pirk (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pingüino, CPT.Pirk: na igen, a boot-olás...ez akkor keksz. Nem akarok linux-ot, mert játszok is, csak érdekelt, mivel ha jól emlékszem, még a Longhorn (ami talán a Vista lett), akartak fájlrendszert cserélni....
Azért köszi az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) #25583896


#25583896
törölt tag

Másik bug:
\\.\globalroot\device\condrv\kernelconnect
Hozzáféréskor BSOD az eredmény, böngészőbe bemásolva is működik.

(#21) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Ez kéremszépen feature, mert sokszor rém egyszerű parancs sem kell, hogy összegubancolja a saját partícióinak a strukiját a w10 :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#22) Lami66


Lami66
őstag

Karácsony előtt vettem 7,5 dollárért windóz licencet. Pár éve még 10x ennyibe került. Egészen eddig nem is értettem miért lett ilyen ócccsó.... ;]

(#23) genlog válasza Lami66 (#22) üzenetére


genlog
junior tag

Mindig lehetett ennyiért venni.

(#24) ricsi99 válasza LamerGyuri (#21) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem kell ehhez meg se mozdulni... a napi szinten jövö "frissitések" mindenre képesek :D Bsod/fat tábla összeomlás /stb :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#25) Lami66 válasza genlog (#23) üzenetére


Lami66
őstag

Mindig? Amikor utoljára néztem (8 éve), akkor 27000 Huf-ot kértek el érte. Nem dobozos verzióban, hanem az általam kiválasztott laptopot kétféle kiszerelésben árulták:
windózzal 187 000, anélkül 160 000. Megvettem windóz nélkül és raktam rá linuxot. Aztán most decemberig nem is foglalkoztam windózzal. Mondjuk most sem foglalkozom vele, csak eladom a laptopot és jogtiszta windózzal talán kapósabb lesz.

(#26) ricsi99 válasza CPT.Pirk (#17) üzenetére


ricsi99
addikt

Fat32 :D Powa :D Egy 2tb-os vincsin jól mutatna :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#27) Pingüino válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igen, erre gondoltam én is. Enterprise-on megy úgy ahogy. De otthoni környezetben nincs.

(#28) genlog válasza Lami66 (#25) üzenetére


genlog
junior tag

Angol Amazonon lévő liszensz volt sok éve is 5-7 fontért, míg a laptopok mellé rohadt drága volt persze.

(#29) Pingüino válasza tibaimp (#19) üzenetére


Pingüino
senior tag

Érdemes am ránézned a kompatibilitásra, mert a játékok jelentős része gond nélkül fut wine alatt. Az újabbak meg már sorban jönnek ki natív linux támogatással is. Nem mondom, hogy biztosan minden 100%, de egyéni mérlegelés alapján megérheti.

(#30) ledgeri válasza azbest (#9) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez jó pont vagy rossz pont a témában?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31) btprg válasza Pingüino (#29) üzenetére


btprg
senior tag

Lehet hogy ti már megszoktátok, de nekem ős windows-osként ha linux-oznom kell (munka miatt), az mindig tömény szívás... Amikor guglizás közben config fájlokban kell turkálnom úgy, hogy csak 3. próbálkozásra találtam egy nem teljesen használhatatlan file commander-t (amihez képest egy 20 évvel ezelőtti Windows Commander egy álom), ahhoz hogy Ubuntuban átállítsak valami alapvető beállítást, amit kifelejtettek a GUI-ból... Vagy kiderül, hogy egy programban bugos a clipboard :D , közben összefossa magát a bash, akármilyen szép színes... Ilyenkor mindig elgondolkozok rajta, hogy akik a linux-ot ajánlgatják átlag felhasználóknak, azok rosszat akarnak nekik, vagy ??? :D :F Akkor már inkább valami széthekkelt Windows 10, kiirtott telemetriával meg frissítésekkel...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#32) Pingüino válasza btprg (#31) üzenetére


Pingüino
senior tag

Hát, nem tudom.
Ha a GUI a gondod, akkor Ubuntu helyett használj inkább egy Mint-et Cinnamon környezettel.
Az eléggé hajaz a Windows-ra, hogy pillanatok alatt megszokd, de eléggé különbözik tőle, hogy észrevedd, jóval használhatóbb.
Én 20 évig használtam Windows-t, és semmi gondom nem volt a váltással. Most már akkor sem kellene, ha fizetnének érte.
A nagyon belemélyedt Linuxosok meg inkább a Debian-t, vagy a Red Hat-ot szokták mondani, hogy azt használják, mert azokban több a funkcionalitás, de Windows-ról szabadult átlag felhasználónak a Mint Cinnamon a jó választás.
Jó pár ismerősömnek pakoltam már fel, és gond nélkül használják.

(#33) #06658560 válasza btprg (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mit dolgozol, hogy OS-t kell folyamatosan configolni?

Ismerősnek tettem fel három éve Mint a laptopjára, azóta örömmel használja. Előtte nem is hallott a Likuxról.
Eddig bármikor rántottam magamnak Linuxot gépre, mindig gyorsan megvolt, nem volt beszokási gond. Egyedül talán a mappastruktúrát kell megtanulni, más különbséget nem látok Winhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#34) ricsi99 válasza btprg (#31) üzenetére


ricsi99
addikt

Linux-ról beszélsz vagy Ubuntu-ról? :C

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#35) Pingüino válasza #06658560 (#33) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az a vicces benne am, régen nekem is voltak ilyen dilemmáim, mikor először próbáltam elszakadni a windows-tól, de lóf...t nem tudtam a Linuxokról, én is Ubuntut tettem fel, mert elvileg az a legjobban up-to-date tartott disztró, de nagyon nem tetszett. A Gnome3 azért elég fura egy windows-ról jött embernek. Meg őszintén, nekem a Humanity icon pack sem jön be. Olyan giccses az egész. Pár nap kísérletezgetés után ment is vissza a Windows.

Néhány évvel később már nem is tudom, hogy került képbe megint a Linux, de akkor céltudatosan olyat kerestem, ami sokkal Windows-osabb. Rövid keresés után meg is lett a Mint. Jó, mert ugyanúgy Ubuntu az alapja, szóval rövid késéssel jönnek rá az Ubuntu-ra készült frissítések, viszont a DE sokkal felhasználóbarátabb.

Utána viszont nagyon rövid ideig használtam csak úgy, mint a Windows-t, mert rájöttem, hogy hihetetlenül könnyen személyre szabható. Itt már nem csak annyi van, mint Windows-on, hogy átszínezed a tálcát, meg esetleg átpakolod oldalra.
- Eleve tehetsz több panelt is, vagy leveheted az összeset.
- A panel(ok)ra azt pakolsz ki, amit akarsz. Az összes cucc kezdve a főmenütől, az értesítési ikonokon át az óráig egy-egy pici alkalmazás, amit szabadon lehet pakolgatni akárhova.
- Olyan szinten le van egyszerűsítve, hogy elkezdtem saját kisalkalmazásokat készíteni.
- Na meg rengeteg dolgot azért oldok meg terminálban, mert egyszerűbb és gyorsabb, nem azért, mert GUI-ból ne lehetne elérni. Friss Linuxosként azért néztem nagyokat, mikor ezt mások írták le, de igazuk volt. Pár parancs megjegyzésével hihetetlenül meg lehet gyorsítani a dolgokat. A Nemo-ba is raktam terminal bővítményt.

A lényeg, hogy kell hozzá az elhatározás, de ha valaki nem olyan munkával foglalkozik, ami egyelőre még nem megy Linuxon, annak felüdülés. Aki egyszer váltott, annak soha többé nem fog kelleni a Windows.

(#36) genlog válasza #06658560 (#33) üzenetére


genlog
junior tag

Nem úgy van Linuxon, bármit be akarsz állítani, mondjuk monitorfelbontást, vagy valamit telepíteni, akkor parancssoros ablakkal találod szembe magad? A kompatibilitással meg állandóan gondok vannak? Egy sima hangkártyához lehet, hogy nincs drivered és emiatt ugrott az egész Linux-téma, vagy valami frissítés, és széthullik a már működő rendszered, esetleg valami übereldugott beállítás oldja meg (szinte direkt elrejtett parancsok begépelésével)?
Nekem ilyen élményeim voltak Linuxszal 10 évvel ezelőtt.

(#37) Pingüino válasza ricsi99 (#34) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az Ubuntu az Linux. :)

(#38) hunluki válasza btprg (#31) üzenetére


hunluki
senior tag

Kérdőjel hegyek a fejem felett.
Napi szinten linuxos gépen dolgozom, itthoni gépen is main OS linux (de van win játékra, bár ps meg switch mellett egyre ritkábban butul, leginkább csak forzázni meg gearsezni), itthoni kis mindenes rpi-n is linux pörög, képeket syncel telókról, plex fut rajta, gépek backupja megy rá, linux iso-kat torrentezik, pihole-ol, pincében ősrégi atomos "nas"-om is jóformán évek óta 24/7-es üzemben van linuxal. De ezekre fogjuk rá hogy oké, én építettem őket, megvan hozzá az alap. Ellenben anyós gépén (valami 4 magos celeron, 4 giga ram megy egy 120-as ssd) win10 kb katasztrófa volt, kapott egy mintet, azóta használja és örül neki, pedig nála nagyobb informatikára immunis entitással még nem találkoztam. Asszonypajtás szintén nem egy hardcore kocka de ő is remekül elvan vele. Nővérem szintén.

Persze nyilván megszokás kérdése, de nekem speckó jobban fáj ha 2-3 havonta windózt butulok mert haver szól hogy mehet a forzagears és onnantól számítva indul a jajupdatelj, újra fogok indulni, háttérben tekerés, kötelező vírusscan, felupdatelek olyan drivert amit nem kéne, recseg a hang, beállításokat átállítom (forzában rendszeres), pedig ez aztán tényleg pure win10, konkrétan csak ez a két játék van rajta és semmi más. Ja és így is van hogy online nem akar csatlakozni mert miután minden lefrissült, kiderül hogy a forza mégsem (pedig be van állítva store-ba hogy frissítse magától), akkor még jön a tekerés és anyázás mert csodálatos 100 megás nettel azért nem siet a tizenhuszon gigás update.

Azóta már kifejlesztettem azt a workaroundot hogy játék előtt fél órával bekapcsolom hogy csinálgassa a dolgát, egy-két újraindulás és már mehet is a móka. Ellenben volt már olyan is hogy nagyverzió ugrás volt és jött a szokásos hiba történt, visszaállítás, új frissítés áll rendelkezésre, indíts újra kombó. Hagytam kb két hónapot, újra boot, akkor már lefrissült, gondolom MS kiadta a frissítés bugfixének a hotfixét amibe belefutottam.
De szummázva nekem így csak a gond van vele kb, szóval átérzem hogy te mit érezhetsz a másik oldalról :D

Jaaa és ami miatt elkezdtem a kommentet: Tényleg érdemes ránézni néhány játékra, nekem pl az a néhány amit tolok simán fut linux alatt és kb nulla difi van teljesítményben. Ha valahogy megoldható lenne a gears és a forza már rég repült volna a jó öreg ablak a szeméttelepre.

[ Szerkesztve ]

(#39) Pingüino válasza genlog (#36) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nagyon nem így van. :)
10 év is sok idő, meg nem is tudjuk, milyen disztrót próbáltál akkor.
Egy Mint beállítása jelenleg sokkal átláthatóbb, mint a Windows-é, ahol a gépházban kb. semmit nem lehet megtalálni.
A driver probléma annyira nem áll, hogy én még eddig egy darab drivert nem telepítettem semmihez, senkinél. Bármilyen gépen/laptopon telepítettem Mint-et, azonnal ment minden. Akár új, akár régebbi nyomtatót, lapolvasót, webkamerát dugtunk rá, másodpercek alatt használható volt.
A frissítésekről régi rémtörténeteket hallottam én is, de évek óta használom, és még nem volt gondom azokkal sem.

[ Szerkesztve ]

(#40) KikiGames válasza tibaimp (#13) üzenetére


KikiGames
csendes tag

A ReactOS YouTube csatornáján sikerült bebootolni azt hiszem Vistát ext(valami) partícióról.

Üdv: KikiGames

(#41) RubbishBin válasza genlog (#28) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Igen, csak hármat kellett vennem, mire valamelyik működött is. Bár még így is jól jártam.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#42) wwenigma válasza Pingüino (#39) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Latom megjott a hittérítő osztag. :D

Hasznalok en is linuxot, de szigoruan arra amire valo, szerverre max. Minden masra ott a win, ha nagyon akarom Linux alatt is egy paranccsal gallyra vagom a rendszert...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43) Lami66 válasza genlog (#28) üzenetére


Lami66
őstag

Nemcsak a laptophoz adott windows volt drága, hanem bármelyik. 8 évvel ezelőtt nem voltam regisztrálva az amazonra, főleg azért, mert akkoriban nagy divat volt a No shipping to Hungary. Itthon kerestem windowst a laptophoz, de nem volt olcsóbban sehol. Még itt a hardveraprón sem volt 15 ezer alatt korrekt windows akkoriban. (Ja, olyan lett volna, hogy sokjúzeres kód, amit használnak akárhányan, aztán vagy működik vagy nem.)
Csak érdekességképp három képernyőkép Win7 / win8 / win10 árak az elmúlt sok évből. 2017/18-ban estek nagyot a win7 és 8 árak. A win 10 ára pedig tavaly esett kb 80%-ot, tehát a 2000 Ft-os windows max egy éve létezik.


[ Szerkesztve ]

(#44) JasL válasza #25583896 (#20) üzenetére


JasL
senior tag

Durva.. és kipróbáltam, tényleg hasal a system tőle :)

(#45) niof válasza hunluki (#38) üzenetére


niof
addikt

Nálam másfél évvel ezelőtt pont a recsegő hang miatt ugrott az Ubuntu. 3 hangkártya van a HTPC-mben (illetve az egyik egy külső DAC). Még az belefért volna, hogy 2-3 kattintással több a váltás a kimenetek közt, mint dózeren (ott 3 kattintással körbejárom a 3 kimenetet, célprogival (AudioSwitcher)), de azt pl. nem emésztettem meg, hogy VLC-ben, ha volt egy olyan film, ami halkabb az átlagnál, és feljebb akartam tolni a hangerőt 100%-nál, akkor baromira torzítani kezdett.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#46) Cifu válasza niof (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt brand gépnél (Dell) és Win10-nél is előhozom neked, szóval sajnos semmi sem garancia semmire... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) <Lacy85> válasza ricsi99 (#24) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem nemrég elég volt annyi, hogy beraktam a gépbe egy NVMe SSD-t. Utána újra kellett húzni az egész rendszert, mert ha bent volt a meghajtó, boot közben kékhalál. :D
Frissítettem minden létező drivert, biost, stb., Windows telepítővel partícionáltam, formáztam a meghajtót, de semmi nem segített.

(#48) #06658560 válasza genlog (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Soha nem parancssoroztam ilyenekhez. Az is tud automatikusan detektálni. 2007-ben raktam Xubuntut először, abban nem nyitottam terminált talán egyszer sem.

(#49) <Lacy85> válasza genlog (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Parancssorozni nem kell, viszont támogatottság / szoftver ellátás téren nem sok minden változott az elmúlt 10 évben.
Szélesebb körben továbbra is 2 rendszer van, ami használható is kompromisszumok nélkül. A Windows és a MacOS.

(#50) GoldhandRent válasza <Lacy85> (#47) üzenetére


GoldhandRent
őstag

én ezzel élek 4 éve, ha nem több :D

NVMe SSD-n van a windóz, de be volt dugva egy régi 120-as SATA SSD mikor telepítettem, és valami oknál fogva a Bootfile-ok a SATA SSD-re kerültek, így néha (vagyis inkább néha nem) összefossa magát a rendszer bootoláskor -> kék képernyő

itt nyomsz egy DEL-t, hogy BIOS-ba vigyen, majd egy könnyed ESC majd ENTER-rel kilépsz a BIOS-ból és voilá, a gép bootol
semmit nem csinálsz, érted, csak bemész biosba meg kilépsz...

((lusta vagyok újra rakni, pedig már ráférne))
már nem is tudnám elképzelni az életem enélkül

[ Szerkesztve ]

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.