Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) schummy válasza pompi194 (#98) üzenetére


schummy
tag

ha valaki félreértene engem, én nem szeretnék semmilyen feszültséget csinálni, nagyon nagyon élvezem Gradilaci írásait, sőt ajánlom neki, hogy az újonnan megjelent google ebookstore-ra is feltölthetné egy összefűzött verzióját a naplónak,

(#102) gradilacine válasza schummy (#101) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Én úgy tudom egyenlőre csak az Egyesült Államok lakói érhetik el a Google eBook Store-t.
Egyenlőre könyvkiadásban gondolkodunk, pár kiadónak elküldtük az anyagot. Várjuk a visszajelzést.

[ Szerkesztve ]

(#103) pompi194


pompi194
csendes tag

A 3. oldal alján ott van hogy a napló folytatódik a köv. résszel
az kb mikorra várható?
ez nem sürgetés akar lenni csak kérdés :D

Emelkedőn felfelé: Amennyit bírsz! Lefelé: Amennyit mersz!

(#104) schummy válasza gradilacine (#102) üzenetére


schummy
tag

olvasni mindenképpen tudom ipod és androidos telefon alól is, és most weben is kipróbáltam, lehet, hogy akkor a tartalmat nem lehet még feltölteni :S azért jó lenne egy nyomtatott változat is, az írás megérdemli

szerk:vagy a google booknál rosszat nézek?

[ Szerkesztve ]

(#105) Lauda válasza adam512 (#68) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam is ez volt, regebbi ff-al nem ment az utobbi idoben. Frissitsed a 3.6.12-re es jo lesz. :)

(#106) pompi194


pompi194
csendes tag

Én megvenném az új generáció számára amikor még gázolajjal ment a gép :) és nem .... majd biztos kitalálnak valamit

Az érdekelne hogy a cégnél miért nincs 1 iveco sem ?
drága vagy a fenttartása sok vagy fogyasztás?
én annyira rosszat nem hallottam róla

Emelkedőn felfelé: Amennyit bírsz! Lefelé: Amennyit mersz!

(#107) gradilacine válasza pompi194 (#103) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Megkaptam mindkét fiútól a tanulójárat befejező részét, szerkesztem, és ha megkapom a fényképeket is, akkor kikerül az olvasók elé.

(#108) Rob02 válasza gradilacine (#107) üzenetére


Rob02
csendes tag

Ez nagyon jó hír! Várjuk! :C :)

(#109) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hűtő van a gépbe. Micro miért nincs?

(#110) gamek!ller válasza SzalaiG (#109) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mert marha sok áramot vesz fel és csak 300W-os inverterünk van. Amúgy most már mosógép is van a kamionba.

(#111) SzalaiG válasza gamek!ller (#110) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ha lenne nagyobb invertered, akkor lehetne, de én arra gondoltam, h gyárilag miért nincs?
Hiszen 10eFt egy ekkora gép árában már nem tétel.
Az is fura, h inverter sincs benne alapból... Pedig egy 1000W-ost simán tehetnének bele.

(#112) gumikacsa20 válasza SzalaiG (#111) üzenetére


gumikacsa20
csendes tag

Én nem tartom magam nagy villanyász szakinak (annyira nem is érdekel a villanyászkodás) de szerintem egy 1000 w-os inverter elég rendesen szopná az akksikat, meg akkor még menne mellette ősszel/télen az állófűtés meg ha van hűtő a gépbe azis. Sokszor elgondolkoztam azon, hogy vajon mi lehet annak az oka, hogy a gyártók nem építenek be az autóba valahova egy nagyobb akksit amiről mehetne minden elektromos cucc amire a sofőrnek szüksége van, a rendes 2 akksi meg megmaradna az indításra meg a világításokra így nem lenne olyan probléma, hogy nem indul a szekér mert a fűtés leszopta éjszaka az akkukat. Hely biztos lenne a "pót" akksinak az árát meg nemhinném hogy olyan sokkal megnövelné a vontatónak.

(#113) pompi194


pompi194
csendes tag

Van benne igazság :D
de nem mi mondjuk a gyártónak h mit tegyen bele + nem hiszem annyira érdekli őket h mit csinál a sofőr

Emelkedőn felfelé: Amennyit bírsz! Lefelé: Amennyit mersz!

(#114) Szekszi Srác


Szekszi Srác
csendes tag

Szia Gardilaci!

Remélem te nyered a Logout díjat!!!

Minden jót és szavazzon mindenki Gardilaci útinaplojára!
:R :R :C :C :C :DD :DD :DD

(#115) Aron93H válasza pompi194 (#113) üzenetére


Aron93H
csendes tag

Hát, én az ivecoról csak rosszat halottam, főleg a belsőjére.. állítólag az egész gagyi műanyag, rezeg az egész menet közben stb... :F :)

A legtöbb mikrót 100W ig lelehet kapcsolni, ami miatt lassabb lesz a kaja melegítése, de működik!
Ismerek egy sofőrt, a felső ágyat teljes mértékben kihasználta, kis tárolórekeszekkel, illetve a mikróval. Nem tudom mekkora aksi van ezekben (gondolom 100Ah fölött), de azért ezek nem merülnek olyan könnyen. Persze 1000 meg 2000W os invertereknél gyorsabban, de egy 600assal simán elmegy 36 órát( persze akkor más fogyasztó nincs ) :)

Aki átlépte már, csak az tudja, hol a határ.

(#116) zsoltika82 válasza pompi194 (#113) üzenetére


zsoltika82
csendes tag

Én hallottam olyat hogy van beépített mini konyha valamelyik felső rekeszbe,mikróval és kávé főszővel ha jól tudom scaniába de nem láttam még,úgyhogy lehet hogy csak szóbeszéd.

(#117) gamek!ller válasza zsoltika82 (#116) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem szóbeszéd. A scania-ba rendelhető tartozék és az EXC longline-ba azt hiszem alap.

(#118) Aron93H válasza gamek!ller (#117) üzenetére


Aron93H
csendes tag

De az EXC még nem sorozatgyártású, vagy? Én úgy tudom hogy megállt a tervasztalon, és egy két modell készült, amiket a kiállításokon mutatnak be mindig, pedig nagy kár, az ilyen nagy férőhelyes kocsi komfortos lenne :DD :)

Aki átlépte már, csak az tudja, hol a határ.

(#119) potyautas válasza Aron93H (#118) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Gondolom, nem sok cég enged meg magának ekkora luxust. Valószínűleg sokkal többe kerül egy...mondjuk egy alacsony fülkéstől.

(#120) SzalaiG válasza gamek!ller (#117) üzenetére


SzalaiG
addikt

Sajna ilyet nem sok cég rendel, de jó irány. :C

(#121) potyautas válasza SzalaiG (#120) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ha biztos a munkahely, nem is kell lakás. :)

(#122) gamek!ller válasza Aron93H (#118) üzenetére


gamek!ller
senior tag

De sorozatba nyomatják. Én is találkoztam eggyel tavaly Németországban. Sajnos előbb hajtott el mint hogy le tudjam rendesen fényképezni, így csak egy ilyet sikerült lőni róla.

(#123) SzalaiG válasza gamek!ller (#122) üzenetére


SzalaiG
addikt

Sajna nincs rajta a cég, h hova menjünk jelentkezni. ;]

(#124) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Idén 50db és jövőre újabb 100db új TGX öltözik Waberer's-es ruhába.

(#125) Napfénysüti

Izgalmas rész volt így négykezesben, élmény olvasni. :R Sepinak sok sikert az új munkához, Lacinak pedig további jó utat! :K

Més que un club!

(#126) Rob02


Rob02
csendes tag

Mikor lesz tanulójárat 2. rész és képek az albumban? Nem szeretnélek sürgetni titeket de már jó lenne olvasgatni :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#127) gamek!ller válasza Rob02 (#126) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Két napló között átlagosan 1 hónap eltérés van.. Ez most miért lenne máshogy?

(#128) Aron93H válasza gamek!ller (#127) üzenetére


Aron93H
csendes tag

Valószínűleg azért gondolta azt, mivel :
"Megkaptam mindkét fiútól a tanulójárat befejező részét, szerkesztem, és ha megkapom a fényképeket is, akkor kikerül az olvasók elé."
:)

Aki átlépte már, csak az tudja, hol a határ.

(#129) gamek!ller válasza Aron93H (#128) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ezt nem láttam, sorry. Nem tartom túl jó ötletnek, de hát már nem én csinálom.

(#130) Rob02 válasza Aron93H (#128) üzenetére


Rob02
csendes tag

Pontosan! :R
(#129) Szerintem még ehhez a részhez tartozik így nem rossz ötlet! :)

(#131) gamek!ller válasza Rob02 (#130) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Sok olyan naplórész került ki ami nem lett teljesen befejezve..

(#132) SzalaiG válasza gamek!ller (#124) üzenetére


SzalaiG
addikt

Lacinak már kijárna egy novi új pl TGX. :)

(#133) gamek!ller válasza SzalaiG (#132) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem szeretjük.

(#134) SzalaiG válasza gamek!ller (#133) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mi a gond vele? Elvileg jövő évtől a Scania-val közösen fejlesztgetnek.

(#135) Aron93H válasza gamek!ller (#133) üzenetére


Aron93H
csendes tag

pedig német :D, am valóban mi a gond vele? Állítólag az egyik legjobb márka, sok szempontból, de mondjuk ez el is várható szerintem, mivel a VW csoport tagja... :)

[ Szerkesztve ]

Aki átlépte már, csak az tudja, hol a határ.

(#136) gamek!ller válasza Aron93H (#135) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem rossz autó, sőt az egyik legjobb ággyal rendelkezik, viszonylag nagy hely van benne, viszont amikor mentünk vele egy : Francia - Lengyel - Magyar - Német - Francia - Spanyol - Német - Magyar kört, a fél fizetést elvitte annyit evett. Az nem jó még benne, hogy jobb oldalon ülő elég sokszor bevágja a térdét a középkonzolba. A klíma az összes közül a legjobb benne. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Inkább úgy mondanám, hogy nincsenek róla jó emlékeink. Ha kapna egy nagy kerekűt, talán elfelejtenénk ezeket az emlékeket :) Kint Belgium-ban találkoztunk egy hapsival aki nagy kerekest kapott, ő is azt mondta, hogy ha kis kerekes lenne visszaadná, de így szereti. Kíváncsi vagyok mi fog jönni.

(#137) wabifos válasza Sepi84 (#46) üzenetére


wabifos
újonc

Szia Sepi!

Engedd meg hogy gratuláljak a szép honlaphoz, meg a tartalmas és szépen megírt naplóhoz.
Azonban elkeserítelek: faterom a "Wabinál" nyomja és hát remélem nem fog nagyon fájni mikor seggre esel. Ez a cég egy nagy szar és nincs jó híre az európai utakon. Szar fizu stb. Én is kamionozok egy ideje de annyit mondhatok te szegény, hogy most örülsz mint majom a farkának, de hamarosan sajnos nagyon pofára esel.

(#138) saguaro válasza gamek!ller (#127) üzenetére


saguaro
tag

Kb 1 éve kezdődött, 21 rész van belőle, csak egy ideje lett az a divat, hogy havonta van új rész, anno 2 hetente volt.
Jobb is volt úgy. :)

Sőt, januárban 3, márciusban 4, áprilisban 3 jött, máskor 2, csak augusztus óta van az, hogy havi 1. Ez kevés. :(

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#139) Fuxsanyi válasza wabifos (#137) üzenetére


Fuxsanyi
csendes tag

Cimbora!

Egy ideje olvassuk GradiLaci naplóját, amiben néha elégedettlenségét fejezi ki a céggel kapcsolatban,, mint szinte mindannyian, akik alkalmazottként dolgozunk!

De nem az jött át nekem, hogy a Waberer 's olyan rossz munkaadó lenne, mint ahogy Te leírod! Ha annyira szar, akkor a faterod miért nem jön el onnan?

Szerintem Te csak azért írtál ebbe a fórumba, hogy egy kis balhét csinálj, amit a nickneved is alátámaszt! Ma regisztráltál, ez az első hozzászólásod stb. Sok ilyet láttam már más fórumokon is

Szóval jó kis társaság jött itt össze, ne kelts békétlenséget! :(

[ Szerkesztve ]

(#140) gradilacine válasza saguaro (#138) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Szerintem örülni kéne, hogy még tart a napló, mert a békétlenkedő emberek miatt nem mindig van kedve az embernek a saját érzéseit kiteríteni.Hiába kapom meg a napló további részét írásos formában, a képek átküldése egy alacsony sávszéles internetnél, ami a kutakon van, szinte lehetetlen.Így ezt a sávszélt bocsáss meg, inkább a beszélgetésre használjuk, és nem arra hogy a képeket küldözgessük.Remélem megérted, ritkán találkozunk, és szükségünk van mindegyikünknek arra hogy a szeretteinkkel így tartsuk a kapcsolatot.Szeretnék igényes naplót készíteni, ahhoz pedig az írásos formán kívül képek is kellenek.10képből nem ilyen naplót kapnál. :W

[ Szerkesztve ]

(#141) SzalaiG válasza gradilacine (#140) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kitartás! :)

Ne is törődj vele!
Mi a java örülünk a lehetőségnek és köszönjük az áldozatos munkát. :R

(#142) saguaro válasza gradilacine (#140) üzenetére


saguaro
tag

Én nagyon örülök, szeretem, olvasom, nem kötök bele semmibe, de a havi 1 rész nagyon kevés.

Vagy ha már így van, hogy csak havonta 1szer érnek haza a képek, akkor szét lehetne bontatni 2 részre, és jöhetne 2 hetente. :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#143) gamek!ller válasza wabifos (#137) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Köszönjük az infót, most már mehetsz aludni. Most így elgondolkodtam a hsz-eden és arra jutottam mint minden ilyen troll-nál mint ami te vagy.. Vajon ezért dolgoznak több mint 4000-en a cégnél? Nem hiszem.. Üzenem a Kedves Édesapádnak, hogy van másik munkalehetőség is.. Nem tudom mennyit jártál fateroddal kint, de ha igen akkor gondolom feltűnt az is, hogy ha van pl 3 kistarcsa trans, 3 mezőföld speed, meg 3 wabis autó bent a parkolóban, akkor a Wabis autónál van beszélgetés, stbstb.. De ez mind lényegtelen, nem etetlek.

[ Szerkesztve ]

(#144) gradilacine válasza saguaro (#142) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Sajnálom, ha így érzed, de nem ezzel foglalkozom 100%-ban a szabadidőmben, nem is szeretnék.
Ráadásul pozitív híreket kaptam egy új álláslehetőség van kilátásban, emiatt lehet, hogy még Németországba is kell utaznom minimum 3 hónapra.Ha ki kell mennem mikor lesz következő rész?
Majd kiderül.......

SzalaiG:Fuxsanyi Köszönöm a biztatást! Talán a másik fórumról vetődött ide az úr!

[ Szerkesztve ]

(#145) gamek!ller válasza gradilacine (#144) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Muszáj lesz nekem csinálnom, mert szét fog tépni a tömeg. Nem akarok arra kelni, hogy az ablakunk alatt több száz fáklyás zombi forma itt kiabálja eltorzult arcal, hogy "Naplót akarunk".. Félek! :O

(#146) schummy válasza gradilacine (#140) üzenetére


schummy
tag

Vagy csinálhatnánk azt, hogy összedobunk egy kártyás internetre, ami a fonic-nál 2,5 euro naponta, 2 hét alatt biztos van olyan, amikor németországban áll meg Gradilaci, akkor a sávszél is jó a családnak plusz küldésre, és megkapnánk a 2 heti naplórészt, és gradilaci is tud rendesen kommunikálni a családdal. Ez havi max 25 euró, tehát ha 10-en beszállnánk akkor havi 2,5 euroból kijönne egy ilyen lacinak, ami köszönetképpen a naplóért megérdemelné

(#147) gradilacine válasza gamek!ller (#145) üzenetére


gradilacine
csendes tag

És gondolod, hogy nem tudod megvédeni magadat? :C

schummy
Nem mindig van Németországban, főleg francia területen mozog, ja és Angolban.Ilyen szervezkedést nem kérünk köszönjük szépen, de majd az ünnepek alatt lesz idő a megbeszélésre,és kitalálunk valamit.

[ Szerkesztve ]

(#148) gamek!ller válasza gradilacine (#147) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Majd max a blondy meg a morgó besegít.. :D

#146: Jajj.. :) Csinálhatnátok, de nem tartom jó ötletnek. Vegyétek úgy, hogy ez az egész naplósdi ajándék, az ajándékot pedig várni szabad, követelni nem.. Nem olyan egyszerű ám mint ti azt hiszitek.. Ugye a CB is jön már egy ideje.. Srácok, hidjétek el ennek a követelősdinek nem lesz jó vége.

[ Szerkesztve ]

(#149) schummy válasza gamek!ller (#148) üzenetére


schummy
tag

én inkább köszönetképpen gondolom ezt a stick-et, ennyit megérdemel gradilaci, szerintem mindegy hogy kéthetente vagy kéthavonta jön, úgyis ugyanaz van benne leírva, max szét van osztva ha kéthetente jön.... de ezt köszönetként gondoltam, biztos van franciaországban is ilyen előfizetés, majd megkérem a barátnőmet, hogy keressen, én sajnos nem tudok franciául, de aki benne lenne az szerintem jelentkezzen, de ha nagy a tiltakozás a családból akkor lefújhatjuk :-)

(#150) Lauda válasza gamek!ller (#145) üzenetére


Lauda
félisten

Te beteg vagy. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.