Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Jó. Hosszú. Én is ilyet akarok. :D

(#2) danih


danih
addikt

Jé, akkor te a Budapest Fridge elemeit, azt a nagy rámpát szállítottad :) :C

(#3) gradilacine válasza danih (#2) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Igen , aztán Calaisban pótkocsi csere volt,a rakományt már más hozta haza.

(#4) KAMELOT válasza gradilacine (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

Szeva!
Ukránba vagy Oroszba nem mászkáltok?

Havi mennyi a kereseted? Csak érdekelne mivel én is most intézem a tehergépkocsira a jogosítványomat!

Üdv.
KAMELOT

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5) Lenry


Lenry
félisten

szerintem abszolút odavalók voltak a záró soraid. sok-sok zökkenőmentes kilométert kívánok neked :R

és köszi a napló újabb részét :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Már nem győztem várni!!! Este neki is állok olvasni! :DD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A tolatás tényleg művészet. IFA pótossal voltam kénytelen gyakorolni. Első alkalommal - ahogy mondják - egy méter hátra, kettő előre. Végül belejöttem, és akár derékszögben beraktam a pótot oda, ahova kellett.
Na jó, dicsekvés vége, egyébként is régi történetecske. :)

Köszi az írást, jó volt így kettős látásmóddal. Na nem mintha egyszeressel nem lenne jó...
:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszönöm eme remek naplót újra.Alig várom hogy olvashassam. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#9) radamsky


radamsky
senior tag

egy apro kérdésem hadd lehessen. ha éppen Laci uton van honnan jut el neki az info hogy éppen azon az uton stop van vagy sem??

valamelyikbe olvastam, hogy egyik utján rendörök terelték le. Ez mondjuk igy jo, mert egyértelmü,

vagy ez szabályozva van?? ki van táblázva??

remélem sikerült nem kuszán kérdezni. Anno ezt már kérdezni akartam régebben, de most jutott az eszembe:D

(#10) leeate


leeate
senior tag

Kedves Gradilaci és más kamionosok!
Elárulnátok a hosszú járművek kanyarodási "titkait"? Mindig is érdekelt, merre, meddig tekerik a kormányt a sofőrök, hogy olyan szépen be tudnak kanyarodni szűkebb helyekre is..

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#11) Jester01


Jester01
veterán

közölte Laci velük hogy ez nem magyar lerakó. Mondjuk ezzel Ők is tisztában voltak :DD

Fergeteges jó írás lett így kettőtöktől :R

Jester

(#12) Aron93H válasza leeate (#10) üzenetére


Aron93H
csendes tag

Bár én csak kisebb járművön+pótkocsival(BE) tapasztalhattam még, azért lehet ez is segít:

Ha bemész a kanyarba, nem azonnal tekered rá a kormányt hanem hagyod egyenesen még, magyarul "ráhagysz" ,majd utána szépen alászeded. Minden azt kell előre kitalálni, hogy mivel a pótkocsinak a kerekei hátrébb vannak, ezért azt az ívet fogja követni, ahonnan te már befordultál a vonó járművel. Illetve ha pl. jobbra kanyarodsz akkor elötte kicsit balra kitérsz, hogy több legyen a helye a pótkocsinak.
De más félpótkocsival és forgózsámolyos pótkocsival kanyarodni, mivel utóbbi jobban követi a vonó jármű ívét. :)

[ Szerkesztve ]

Aki átlépte már, csak az tudja, hol a határ.

(#13) gradilacine válasza radamsky (#9) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Van egy oldal itt , ahol havonta nyomon követhető, hogy hol, mikor van kamion stop. Általában én szoktam lementeni a listát, és ha Laci internetközelbe kerül, akkor átküldöm neki.
De a cége havonta is biztosítja az újságot, amiben benne vannak a forgalom korlátozások.

[ Szerkesztve ]

(#14) JossZombie válasza gradilacine (#3) üzenetére


JossZombie
csendes tag

Gratulálok az új naplóhoz ! ! ! :C
Ha esetleg valaki meg szeretné vásárolni Laci előző vontatóját, itt megteheti
http://www.mascus.hu/Haszongepjarmuvek/Hasznalt-Nyergesvontato-4x2/Mercedes-Benz-ACTROS-1844.MSPACE-.54-STUCK/34adac50-8183-4311-89d9-5c9cfdefc729.html

Az élet egy szar játék, de a grafika nagyon ott van...

(#15) gumikacsa20 válasza Aron93H (#12) üzenetére


gumikacsa20
csendes tag

Ha meg esetleg kamionnal mész, legyen az tandem, nyerges vagy forgózsámolyos, akkor az sem kizárt hogy átkell menni a menetirány szerinti bal oldalra(de ez ugye csak jobbra kanyarodáskor igaz) hogy betudj kanyarodni, persze kellő körültekintés után, én már jártam úgy hogy teljesen átmentem a bal oldalra de éppen hogy befért a szerelvény, az ujjamat nem tettem volna oda a pót kerekei és a bejárat padkája közé, kb ugyanennyi hely volt a kapu oszlopa és a homlokfal között is. Amúgy meg minél nagyobb a traktor utolsó tengelye és a pót első tengelye közti táv, annál nagyobb ívet kel venni.

[ Szerkesztve ]

(#16) gumikacsa20 válasza JossZombie (#14) üzenetére


gumikacsa20
csendes tag

Ez érdekes, a hirdetés szerint 350 000-nél áll a km óra, de Laci meg valamivel több mint 600 000 km vel adta le ha jól emlékszem (talán 620 000). Na most vagy a hirdető írta fel rosszul vagy visszatekerték az órát. Azt meg nemtudom elképzelni hogy valamelyikbe is 350 000 km legyen gyárilag, elég sokat kellett akkor hogy álljon ha télleg ennyi km van valamelyik mercibe is.

(#17) radamsky válasza gradilacine (#13) üzenetére


radamsky
senior tag

tehát olyan nincs hogy ne adj isten menetközbe kitalálják hogy ezen az utvonalon most kamionstop van???

mert ugye ilyenkor honnan tudja a söfőr hogy az az ut tabu

(#18) gradilacine válasza radamsky (#17) üzenetére


gradilacine
csendes tag

A Merci nem itt van ne keresd!

Spanyolországban biztos, de szerintem Franciában is vannak hirdetőtáblák ( Francia képeken is látszik amikor, kiírja hogy a következő kúton van benzin......) itt írják ki, ha valami miatt nem lehet közlekedni pontos dátummal és idővel.
Mi Spanyolban voltunk, amikor 3 nappal előre kiírták, hogy a szombat délutántól vasárnap este 10-ig a Spanyol-Francia határnál pontos hellyel meghatározva, kamion stop van.Mi időben odaértünk Jungiba így nekünk nem volt gond, de volt aki csak Figueresig jutott.

(#19) gamek!ller válasza JossZombie (#14) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ez miből gondolod, hogy az? A képeken én nem látom a volt traktorunkat..

(#20) 007Sumi


007Sumi
csendes tag

Nagyon jó lett ez a rész is ahogy a többi. Továbra is jó utat kivánok még ha majd külön válnak is. :K :R

KM

(#21) JossZombie válasza gamek!ller (#19) üzenetére


JossZombie
csendes tag

Nem gondolom, és nem is tudom ! Ezt az infót egy jó barámtomtól kaptam ! Hogy állítólag itt árulják az öszes leselejzezett Merci vontatót, ami a Wabinál futott... ! (54db)
Ez csak egy infó akart lenni, nem okoskodás...

Az élet egy szar játék, de a grafika nagyon ott van...

(#22) gamek!ller válasza JossZombie (#21) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Jólvan, nem mondtam semmi rosszat.. Igazából tök mind1, csak azért mondtam mert a képeken nem a mi mercink van.

(#23) JossZombie válasza gamek!ller (#22) üzenetére


JossZombie
csendes tag

Nekem is mindegy, csak gondoltam talán érdekel valakit...

Az élet egy szar játék, de a grafika nagyon ott van...

(#24) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

"árpaszörp" - ez tetszik, nagyon tetszik! :C
Megyek, én is bontok egyet magamnak...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25) Asifan


Asifan
tag

Nagyon jó írás lett, köszönöm!

Sajnos én is egyre többször tapasztalom, hogy lenézik a sofőröket. Nem tudom, hogy miért vált ez divattá mostanában. Nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek ezzel kapcsolatban? Mi lehet az oka, hogy ma már ennyire lenézik a 20-30 éve még irigyelt szakmát.

(#26) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Újraolvastam. Nagyon tetszik. Mikor jön a második rész?
Mielőbb be kell iratkozzak C-E-re, mert ez minden pénzt megér.
És még fizetnek is érte. :D
Laci vezérhez kell kerülni és bejárni európát.
Családtagot hányat és hányszor lehet vinni? Bejárnám apukámmal az öregföldrészt.

(#27) Xero


Xero
nagyúr

Haliho!

A kezdetektől olvasom a naplót, de eddig nem gondoltam, hogy hozzá kellene tennem valamit.
Most is csak azért írok, hogy gratuláljak a lebilincselő sorozathoz. Sokszor előfordult, hogy éjszakába nyúló vizsgára készülés vagy munka során megtaláltam az éppen aktuális anyagot, és meg is volt a pihenőm! :B
A másik amit mindenképpen javasolni szerettem volna, hogy egy nyomtatott verzióban érdemes lenne elgondolkozni.
Szerintem sok utazni szerető ember aki nem fedezte még föl ezt a blogot örömmel fogadná! :K

Üdv,
Xero

(#28) gradilacine válasza Xero (#27) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Elgondolkodtató ötletet adtál.
Elkezdtük ezt a fajta verziót is, talán egyszer sikerül.
A családtag utaztatás hivatalosan 2X egy évben történhet.Ilyenkor ha kiadás van a cég fizeti(komp-vagy hajójegy ha szükséges,kabinjegy stb.)

(#29) jerry311


jerry311
nagyúr

Nájsz. :))
Esetleg képek a legutolsó fejezet szűk utcáiról?

(#30) Aron93H válasza gradilacine (#28) üzenetére


Aron93H
csendes tag

Tehát nem hivatalosan annyiszor visz magával utast ahányszor akar, csak ő fizeti a rá eső költségeket.?! :)

Aki átlépte már, csak az tudja, hol a határ.

(#31) gradilacine válasza jerry311 (#29) üzenetére


gradilacine
csendes tag

A képek fent vannak a fotóalbumban!!

Igen ilyenkor a költségeket a saját zsebből fizetjük ki.

[ Szerkesztve ]

(#32) KAMELOT válasza gradilacine (#18) üzenetére


KAMELOT
titán

Még jó, hogy orosz területeken ilyen kamion stop nincs :D
Kazachstánba meg duplán! :DD
Nincs autópálydíj, GO BOX, zsaruk nincsnek, NAFTA (Dízel) meg 200FT :D

Zsarukat le lehet fizetni 500 forintal :D :D :D

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33) SzalaiG válasza KAMELOT (#32) üzenetére


SzalaiG
addikt

De hamar meg is lopnak és műszaki támogatás sincs egyhamar.

(#34) KAMELOT válasza SzalaiG (#33) üzenetére


KAMELOT
titán

attól függ mit viszel! :)
Gondolom ha lifteket meg mosóport viszel nem fognak lelopni! Hiszen tudom voltam ott!
Tudod lehet vinni árut közel az ukrán határhoz is! Dízel végett nagyon megéri a fuvar!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35) SzalaiG válasza gradilacine (#28) üzenetére


SzalaiG
addikt

Az zsír. Mielőbb intézkedek csak legyen rá zs-m. :)

Megint címlapos. :C

(#36) husimaci


husimaci
újonc

Helló csak arról szeretnék érdeklüödni Sepi-töl, hogy a felvétel a waberer's-nél mit kell csinálni és mi történnek az akotatáson mert írtad, hogy amig nem vezzetél jártál be!
Várom válaszod köszi.

(#37) Aron93H válasza husimaci (#36) üzenetére


Aron93H
csendes tag

Itt gyakorlatilag mindent leírt:
http://sepiblog.co.cc/

Aki átlépte már, csak az tudja, hol a határ.

(#38) zs0ti válasza Aron93H (#37) üzenetére


zs0ti
csendes tag

Kár,hogy nem folytatja! :)

(#39) Aron93H válasza zs0ti (#38) üzenetére


Aron93H
csendes tag

Szerintem még nem volt ideje a folytatásra, hátha majd valamikor karácsonykor :)

Aki átlépte már, csak az tudja, hol a határ.

(#40) rep3at


rep3at
őstag

Kellemesen hosszú és olvasmányos írás, jó volt olvasni így vasárnap délután :)

Kitartást nektek!

Forward thinking. كرر

(#41) gradilacine válasza rep3at (#40) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Köszönjük szépen!

Sepi ma délután netközelben lesz a tervek szerint, és válaszolni fog nektek a kérdésekre.

(#42) Juicybagz válasza SzalaiG (#1) üzenetére


Juicybagz
csendes tag

udvozlet angliabol,manchesterbol :DDD majd ha erre jarnal veletlen irj!szep beszamolo :)

(#43) gradilacine válasza Juicybagz (#42) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Szia angolba fog menni Workingtonba!
Holnap pakol reggel Franciában .

(#44) Szólista válasza gradilacine (#43) üzenetére


Szólista
senior tag

Nem unja még Angliát?Mostanában többet van ott mint a kontinensen. :DDD
Nagyon jó az irás. :C

Nem vagyok normális. Na és?!

(#45) Juicybagz válasza gradilacine (#43) üzenetére


Juicybagz
csendes tag

majd ha kozel jar osszefutok vele...ja meg aludhat is nallunk :) jobb mint a kamilonban! :P :K

(#46) Sepi84


Sepi84
csendes tag

Hello Mindenki

Megírtam a napló utolsó rám eső részét.Úgyhogy majd ha Laci is el jut vele odáig akkor gondolom előbb utóbb az is megjelenik.

A kérdésekre is megpróbálok gyorsan válaszolni. Ha esetleg kihagyok valamit kérlek szóljatok és pótolom.

Szóval a jogsi elég sokban van de munkaügyin keresztül sokkal olcsóbb akár ingyenes is.

A felvételiről és a Wabi tanfolyamról meg a jogsi áráról a blogomban olvashattok.

A blogomba valószínűleg még egy bejegyzés lesz és utána bezárom. Csak olvasni lehet majd. Ez így is volt tervezve.

Én holnap indulok valamerre egy Volvóval. A tuti az hogy előbb reggel pesten lerakok majd utána vissza a telepre és ott kapok valami fuvart.

Üdv mindenkinek.

500 Le V8 dupla turbó, két személyes, full spoiler.... Imádom... (MB Actros 1850 :))

(#47) epityesz


epityesz
aktív tag

Ismét egy jó kis írás! :C
Még többet :R

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#48) SzalaiG válasza Sepi84 (#46) üzenetére


SzalaiG
addikt

Gratula! Jó utat! :)

(#49) zazahoho


zazahoho
őstag

ismét egy kellemes,és hosszú olvasmány :C ,köszönjük,várjuk a folytatást

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#50) Aron93H


Aron93H
csendes tag

Találtam egy-két képet picasan, valószínűleg ez az a "FH12"(zöld) amivel Sepinek is kellett mennie a felvételinél :)

http://picasaweb.google.com/antoan77/WabererS#

[ Szerkesztve ]

Aki átlépte már, csak az tudja, hol a határ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.