Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) August Rush válasza joebacsi73 (#249) üzenetére


August Rush
csendes tag

Leírhatnám újra, de láthatólag nem vagy tisztában az alapvető fogalmakkal és önkényesen összevonsz egymástól teljesen független dolgokat, így nem sok értelme lenne az ismétlésnek.

A már többször emlegetett járműoszlop az előző jármű belső sávban huzamosabb tartózkodásának feltételeként írja a jogszabály, de ezt felhozni értelmetlen, mivel előzésről szó sincs abban az esetben ha a gyorsabb, elhaladó jármű a párhuzamos közlekedésben kijelölt külön forgalmi sávban halad.

Az autópályán előzés pedig rémesen egyszerű, utolérsz egy lassabb járművet, irányt változtatsz (párhuzamos közlekedés esetén ugye ez a sávváltás), kikerülöd, majd ismét irányt változtatva visszatérsz a saját sávodba és haladsz tovább. :)

Még annyit, hogy ne értsd félre a szándékaimat, nem akarlak én semmiről meggyőzni, az már az első hozzászólásodból kiderült, hogy semmi értelme próbálkozni. Csupán annyi a célom, hogy akik olvassák, ne csak a tévesen berögzült és hibás elképzelést lássák. További szép napot!

The music is all around us. All you have to do is listen.

(#252) joebacsi73 válasza August Rush (#251) üzenetére


joebacsi73
csendes tag

Hát, lehet, hogy jobban értek a kreszhez, mint te. És én nem téged akarlak meggyőzni (mert már látom, hogy ez nem fog menni), hanem csak arra akarok rávilágítani, hogy amit elmondásod szerint csinálni szoktál, az nagyon gáláns, de ugyanúgy szabálytalan, mintha balról előzne téged a kamion.
És ha már a fogalmak keverésére terelted a szót, ezt írtad:
"Az autópályán előzés pedig rémesen egyszerű, utolérsz egy lassabb járművet, irányt változtatsz (párhuzamos közlekedés esetén ugye ez a sávváltás), kikerülöd, majd ismét irányt változtatva visszatérsz a saját sávodba és haladsz tovább."
Kikerülés??? Akkor ki is keveri a fogalmakat? A kikerülés a kresz szerint álló jármű melletti elhaladás... Na mindegy.
Egy a lényeg: a manőver szabálytalan. Ezt legjobban úgy ellenőrizheted, hogy legközelebb akkor csinálsz ilyet, amikor rendőr van a közelben, és ha meg akar büntetni, akkor nem ismered el a szabálysértést, így az ügy egy szakemberhez kerülhet (Illetékes városi rendőrkapitányság-Közlekedési Osztály-közlekedési előadó), aki majd szépen el fogja neked magyarázni, miért is nem helyes, amit csináltatok, valamint kis pénzbírságra is számíthattok. De szerintem egyszerűbb és olcsóbb is, ha csak érdeklődés szinten írsz mondjuk bármelyik rendőrség közlekedési osztályának, vagy mondjuk egy igazságügyi közlekedési szakértőnek egy szép levelet, és megkérdezed erről a véleményét. Sok sikert!

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy én is megköszönjem Lacinak az idei munkáját, amivel sok embernek sikerült pár élvezetes órát szereznie írásaival. Remélem, meghozza gyümölcsét, és a logout versenyt is megnyeri. Én szavaztam, tegyétek ti is azt, ha még nem tettétek!!!
És Kellemes Ünnepeket mindenkinek! (még azoknak is, akkor szabálytalankodnak néha! :D )

(#253) August Rush válasza joebacsi73 (#252) üzenetére


August Rush
csendes tag

Valóban a kikerülésen volt a lényeg abban a mondatban, nagyon ügyesen megtaláltad!

Talán annyi szerencsém lesz adott esetben, hogy olyan "szakemberrel" kerülök szembe, akinek nem jelent gondot a fogalmak értelmezése és a szövegértése is legalább átlagosnak mondható. :) No mindegy, tényleg nincs szándékomban az ismételgetés, úgy gondolom, akit komolyan érdekel a manőver szabályosságának alátámasztása, az megtalálhatja az eddigi hozzászólásaimban.

Neked pedig kellemes ünnepeket kívánok, szerencsére a rossz értelmezéseddel senkit sem fogsz veszélybe sodorni, bár csak mindig ilyen ártatlan dolgokban lenne tévedés! :)

The music is all around us. All you have to do is listen.

(#254) kovacszolt válasza August Rush (#253) üzenetére


kovacszolt
csendes tag

Bocs, de nagyon kevered a foglmakat. Kikerülés meg előzés tudod mi egyáltalán. Autópályán te semmit nem csinálhatsz a jobb oldalon max. nézed, hogy leelőznek. Emlékszem, amikor árúfuvarozóira mentem, a furgonos futároknak fingja nem volt mi az a belföldi, meg minek kéne nekik egyáltalán. Szerintük az autópályán simán lehet menni 140-el. Meg ehhez hasonló marhaságokat összehordtak 10 éves GLS múltjukkal.

(#255) Fuxsanyi


Fuxsanyi
csendes tag

De imádom az ilyen vitákat!

August Rush!

Te komolyan azt állítod, hogy bandukolsz 70-80-val a legszélső sávban és ha egy kamion utolér szabályos 80-90-nel, akkor behúzódsz előle a belső sávba? Jól értem? Mert ha igen, akkor ezt nagyon beteg dolognak kell nyilvánítanom.

Csak abba érdemes belegondolni, hogy Te mész 70-nel, a kamion megy 85-tel, és a kamion mögött jövök 130-cal. Te behúzódsz a kamion elől a belsőbe, én meg nekiállok előzni 130-cal a kamiont! Akkor most ki az okos?

joebacsi73:

A párhuzamos közlekedés szabályairól:

Minek számít az, hogy felhajtok az autópályára Sz.Fehérvárnál Pest felá, megyek a jobbra tarts szabályai szerint a szélső sávban 130-cal és utolérek egy, a középső sávba 110-zel haladó Suzuki Swiftes idős hölgyet, anyósülésen egy csivavával. Mi ilyenkor a helyes eljárás a részemről?

[ Szerkesztve ]

(#256) kovacszolt válasza Fuxsanyi (#255) üzenetére


kovacszolt
csendes tag

A belső sávból előzöd.

(#257) Fuxsanyi válasza kovacszolt (#256) üzenetére


Fuxsanyi
csendes tag

Na de a KRESZ valahol megemlíti, hogy nem váltogathatok sávokat folyamatosan. Nekem ilyenkor két sávot kellene váltanom oda és ugyanannyit vissza! Ezenkívül egymáshoz viszonyítva nem vagyunk egymáshoz képest közös forgalmi szituációban, hiszen teljesen más sávokban közlekedünk. A másik mintha egy másik úton menne. Ráadásul én az összes szabályt betartom, nem úgy, mint a másik!

Csak hogy ne tüntessem fel magam nyeretlen kétévesnek, '86 óta van jogsim és legalább 750E km van a lábamban túlnyomórészt személyautóval, de kis árúszállítóval, teherautóval és motorral is közlekedtem már nagyobb távokat.

(#258) gumikacsa20 válasza Carlo009 (#234) üzenetére


gumikacsa20
csendes tag

Megint beszélsz hülyeséget inkább csöndbe maradtál volna. Honnan tudod hogy pár másodperc múlva az előtted lévő kamionok össze fognak menni? Amúgy a tempomat azonnal kikapcsol miest rálépsz a fékre, vagy ha nem automata váltós az autód akkor kuplungoláskor is kikapcsol.

(#259) August Rush válasza Fuxsanyi (#255) üzenetére


August Rush
csendes tag

Ha te 130-cal közeledsz, akkor bőven látni foglak a tükörben még mielőtt utolérnéd a kamiont, vagy egyáltalán az előzésbe belekezdenél. Azt egyébként remélem mondanom sem kell, hogy mint minden manővernél, a körültekintő hozzáállás elengedhetetlen.

@kovacszolt: szerintem teljesen egyértelmű, hogy az adott szövegkörnyezetben a kikerülést nem mint kresz alapfogalmat használtam, mindenesetre jellemző, hogy joebacsi kollégához hasonlóan semmi másba nem tudtál belekapaszkodni. Nagyon hangzatosak ezek a határozott kijelentések, de sajnos a lufi tartalmával egyenlőek.

Nem tisztem védeni a GLS futárokat, azonban nagyon nem mindegy, mi, milyen kontextusban és miként hangzik el. Hiszen igaz, autópályán a megengedett legnagyobb sebesség 130 km/h. Az egy más kérdés, hogy 149-ig nem büntetnek meg. Az meg megint másik, hogy kinek mennyit csal az órája: például az általam vezetett Sprinter óraállás szerinti 130-nál valójában 122-vel haladt csupán. A stílusod és a hozzáállásod alapján nem lepődnék meg ha valami ilyesmiről lenne szó, általad sarkítva.

Hány kamionosnak, rendőrnek, stb. bizonygattam én már, hogy 3,5 tonna alatt nincs szükség árufuvarozói vizsgára, se belföldire, se nemzetközire. Mindegyik nagy okos volt, míg meg nem lengettem előttük az NKH erre vonatkozó nyilatkozatát...

The music is all around us. All you have to do is listen.

(#260) Fuxsanyi válasza August Rush (#259) üzenetére


Fuxsanyi
csendes tag

"Ha te 130-cal közeledsz, akkor bőven látni foglak a tükörben még mielőtt utolérnéd a kamiont, vagy egyáltalán az előzésbe belekezdenél. Azt egyébként remélem mondanom sem kell, hogy mint minden manővernél, a körültekintő hozzáállás elengedhetetlen."

Ha én a kamion mögött megyek ugyanabban a forgalmi sávban a Ford Focusommal és Te meg előtte a Sprintereddel és a kamion a GradiLaci DAF-ja, akkor Te belőlem semmit sem fogsz látni egészen addig, amíg ki nem megyek mögüle, hogy előzésbe kezdjek. Én Peugeot Boxeren szocializálódtam, kb. sejtem, hogy mit lehet ezekből látni. De nem is ez az érdekes, hanem az, hogy Te egy lassabb sebességű járművel a belső sávba húzódsz egy gyorsabb jármű elől. Szerintem szegény kamionos is csak néz ki a fejéből, el sem tudja képzelni, hogy mit akarhatsz. Kíváncsi lennék GradiLaci és más kamionosok véleményére. Én inkább a leállósávba mennék, ha már nem vagyok hajlandó a megengedett sebességet felvenni az autópályán. Szerintem az általad követett gyakorlat több ponton is ütközik a KRESZ szabályokkal és elég balesetveszélyes. Na de mind1, ez a Te dolgod! Csak baj ne legyen belőle!!

(#261) schummy válasza Fuxsanyi (#255) üzenetére


schummy
tag

az, hogy más szabálytalanul megy, ahhoz Neked semmi közöd, mmint, hogy ő a középső sávban megy és Te a jobbra tartás szerint haladsz és úgy előződ le az nem gond

(#262) August Rush válasza Fuxsanyi (#260) üzenetére


August Rush
csendes tag

Mivel ez nem elmélet, megnyugtathatlak, hogy a kamionosok nagyon hálásak ezért a gesztusért és nagyon is tudják miért húzódok be. :) A leállósávban haladni életveszélyes még belátható útszakaszon is, ráadásul az általam említett manőverrel szemben tiltja a kresz (nem véletlenül). Győzködni nem fogok senkit tényleg, mivel nem célom a módszer terjesztése, de elhiheted, látok mindent. Nem csak azért, mert nem egy rántással váltok sávot, nem kell kapkodni, hanem gondolj bele, ha 40-50 km/h-s különbséggel közeledsz, akkor jóval előbb áthúzódsz a belsőbe, minthogy egyáltalán a kamiont utolérnéd. De már előtte is, kihúzódom a sáv belső vagy külső széléhez (attól függően, hogy a mögöttem lévő éppen hol van) és így bőven van annyi hely, hogy látom a kamion mögötti részt is. Biztosan sokaknak furcsa ez, hiszen itthon az a divat, hogy belepillant a tükörbe és már megy is. Németországban nem sokáig maradnának élve ezek a magyar huszárok. :)

The music is all around us. All you have to do is listen.

(#263) kovacszolt válasza August Rush (#259) üzenetére


kovacszolt
csendes tag

Látom nem érted, ha 2008 decemberében tegyük fel már sprintereztél és 130km/h-val mentél, feltételezem autópályán, akkor szerinted mi volt a gond.

Ha díj ellenébe végzel árufuvarozást, akkor szerinted nem kell árufuvarozói, így gondolta a GLS is amíg nem kapta meg a büntetét, azután a sofőrök saját költségén mindenkivel elvégeztette a belföldit.

(#264) tomixf105 válasza Carlo009 (#234) üzenetére


tomixf105
csendes tag

Te miről beszélsz öcsém???? :W Ha aktív a tempomat akkor sincs semmi, mivel ha megnyomod a 2 pedál közül akármelyiket a tempomat OFF.
Ha értelmes dolgot nem tudsz mondani akkor inkább maradj csendbe!!!!

(#265) August Rush válasza kovacszolt (#263) üzenetére


August Rush
csendes tag

Csak azért, mert rendes vagyok. Mint írtam, lehet arcoskodni, csak hosszútávon nem kifizetődő. :)

"Üdvözlöm!

,,B" kategórival rendelkezők, ha árufuvarozási tevékenységet kívánnak folytatni belföldön, külföldön, akkor jelenleg már nem kell nekik árufuvarozói szaktanfolyamot letenni. Viszont ha fuvarozói vállalkozást szeretne indítani ahhoz szükséges a vállalkozói képzés letétele. Az állásvállaláshoz előírt belföldi és nemzetközi képzés és vizsgarend a 89/1988. (XII.20.) MT rendelet 2009. szeptember 9.-től életbe lépő módosítása okán megszűnt.

Tisztelettel:

Takács András
Nemzeti Közlekedési Hatóság"

The music is all around us. All you have to do is listen.

(#266) kovacszolt válasza August Rush (#265) üzenetére


kovacszolt
csendes tag

És ki beszélt 2009.09.09. utánról, ha előtte is furgonoztál ezekkel nem voltál tisztába:
- ha saját autoval, saját árut vittél akkor, csak a "B" kategoria kellett 3,5 tonna össztömegig, árufuvarozoi engedély nem kellett,
- ha saját autójával, más áruját szállítottad 3,5 t össztömegig: "B" kat+ árufuv.engedély,
- ha más autójával, más áruját szállítottad 3,5t össztömegig: "B" kat + árufuv engedély.

(#267) August Rush válasza kovacszolt (#266) üzenetére


August Rush
csendes tag

Te! :) Tudom, régen volt már, bemásolom neked:

"Ha díj ellenébe végzel árufuvarozást, akkor szerinted nem kell árufuvarozói..."

The music is all around us. All you have to do is listen.

(#268) kovacszolt válasza August Rush (#267) üzenetére


kovacszolt
csendes tag

Nem megy ez neked, ezt is kihagytad: "ha 2008 decemberében tegyük fel már sprintereztél", meg még rengeteg dolog kimaradt szelektíven. :P

(#269) Quiksilver válasza kovacszolt (#266) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Isten ments, hogy kötekedjek, de a GKI (és az akkori BÁF) nem C1; C (és C1+E; C+E) kategóriás jogosítványhoz van kötve? Emlékezetem szerint ez így van, de ha nem jól tudom, akkor javíts ki nyugodtan. (of course emberséges hangnemben ;) )

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#270) kovacszolt válasza Quiksilver (#269) üzenetére


kovacszolt
csendes tag

A BÁF B kategóriától indult, a GKI C kategóriától.

(#271) August Rush válasza kovacszolt (#268) üzenetére


August Rush
csendes tag

Bocsáss meg, a gondolataidban nem tudok olvasni, így csak az marad amit írsz. Márpedig külön bekezdésben jelen időt használtál, így talán számodra is meglepő, de azt jelenti, hogy véleményed szerint most is kell az árufuvarozói. Ha esetleg a 2008-as állapotokra gondoltál, akkor legközelebb azt is írd és nem hozod magad ilyen kényelmetlen helyzetbe. :)

The music is all around us. All you have to do is listen.

(#272) gumikacsa20 válasza Quiksilver (#269) üzenetére


gumikacsa20
csendes tag

Kellett a furgonokra is árufuvarozói, legyen az belföldi vagy nemzetközi de kellett. De! Papír szerint ezt tavaly szeptember 1-től eltörölték, tehát elvileg 3.5 tonna össztömegű járgányra nemkell már árufuvarozói papír, de ez nem azt jelenti hogy a cégek nem is kérhetik. Attól ugyanúgy követelhetik a furgonos pilótától hogy legyen neki meg a papírja csak akkor ültetik a kormány mögé.

(#273) joebacsi73 válasza August Rush (#271) üzenetére


joebacsi73
csendes tag

Hogy én mennyire nem bírom az olyan embereket, akik felcsatolják a szemellenzőt, és csak szajkózzák az általuk vélt dolgokat. Pláne, ha az a dolog butaság. És mindig úgy érzik, hogy nekik kell kimondani az utolsó szót :W
Sebaj, boldog karácsonyt! :C

(#274) Quiksilver válasza gumikacsa20 (#272) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Akkor tőled is és kovacszolt is hivatalosan elnézést kérek...ezek szerint nem jól emlékeztem :( :B

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#275) bul07


bul07
nagyúr

ha ezt tudom hogy ez lesz belőle nem hozom fel ezt a témát
amúgy én úgy tanultam egykoron hogy szabálytalan jobbról előzni lakot területen kívül

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#276) joebacsi73


joebacsi73
csendes tag

Nem baj, lezárjuk a vitát és szurkolunk a Laci bácsinak, hogy minél hamarabb jusson haza szeretteihez, és ne legyen több "2 méteres" élménye! :)

(#277) August Rush válasza bul07 (#275) üzenetére


August Rush
csendes tag

Így van, szabálytalan jobbról előzni, de a figyelmes olvasó előtt már rég felviláglott a többszörösen idézett fogalommagyarázat erre a szituációra vonatkozó tanulsága, miszerint szó sincs előzésről. :)

The music is all around us. All you have to do is listen.

(#278) gradilacine válasza joebacsi73 (#276) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Így van, de már lehiggadt és rájött,hogy a két méter az 5*2 volt.
Holnap még pihi és 23-án reggel indul a busz hazafelé.

(#279) joebacsi73 válasza August Rush (#277) üzenetére


joebacsi73
csendes tag

Ez hihetetlen! Megakadt a tű???

(#280) gamek!ller válasza gradilacine (#278) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Tényleg nem akarok ezen vitázni, de az smsbe miután elolvastam 5 volt ;)

(#282) 007Sumi válasza SzalaiG (#281) üzenetére


007Sumi
csendes tag

Bizonyos szinten van igazság abban ami le van irva, de azért ha bele gondol az ember egy kicsitt észre vehetné, hogy ha nem lennének ilyen szállitmányozási cégek és nem csak a waberersröl van szó akkor a magyar piac se lenne ilyen gazdag se élelmiszerben se bármilyen más háztartási cikkekben. Lehet, hogy környezet szenyező de más országokban is vannak ilyen és még ennél is nagyobb cégek... :)

[ Szerkesztve ]

KM

(#283) pompi194


pompi194
csendes tag

Az ilyen sok hülye barom nem is ért semmihez de veri magát h vasút meg ilyenek de nem gondol bele :O menjen a pi..ba

Emelkedőn felfelé: Amennyit bírsz! Lefelé: Amennyit mersz!

(#284) potyautas válasza SzalaiG (#281) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ez egy rosszindulatú cikk. Kár is vele foglalkozni. Aki járt már kamionnal Európában, az tudja, hogy ez van minden országban. Lehetnénk ugyan különbek mint mások, de ez nem a Gyuribácsi sara, hanem mindannyiunké.

(#285) gumikacsa20 válasza pompi194 (#283) üzenetére


gumikacsa20
csendes tag

A vasút igenis környezetbarátabb gyorsabb stb, de csak akkor ha nagy tételről van szó. Például olyanokért hogy angolbol kell 20 tonnan papír meg ilyenek ezekért nem érdemes vonatot elindítani. De azt a sok gabonát amit hordanak olaszba a kamionok azt már érdemes lenne vasútra rakni. Egy vonattal akár 2500-3000 tonna gabona is eltud menni, le lehet osztani hogy ez hány kamionra megy fel. Ha 3000 tonnával számolunk és kb 25 tonna felmegy egy szerelvényre akkor 120 kamion kell ahhoz hogy elvigyék azt a 3000 tonna gabonát, vonattal meg egyszerre eltud menni az egész és az utak se rongálódnak.

(#286) August Rush válasza SzalaiG (#281) üzenetére


August Rush
csendes tag

Az az érdekes, hogy úgy állítja be, mintha a fuvarozó vállalkozások tehetnének a kialakult fuvarozási rendszerről, szokásokról. :W

Egyébként az eszetlenség furgonos munkáknál is iszonyatos: hányszor jöttem haza egy darab dobozzal, aminek a súlya talán ha másfél kg volt, csak mert az itt egy cégnek annyira de annyira kellett 12 órán belül a kontinens nyugati feléről. Vagy például amikor a nyári leállások után az Audi egyik német beszállítójához odarendeltek 70 magyar furgont, mert így ha le is robban 1-2, még mindig ott a többi. És mindegyik autóra egy paletta árut tettek (kettő felmehetett volna súly alapján). Nem ismerem a pontos adatokat, de szerintem 70 furgon több kormot és egyebet bocsát ki, mint 3 kamion...

The music is all around us. All you have to do is listen.

(#287) gamek!ller válasza SzalaiG (#281) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ez egy elvakult hülyeség..

(#288) gradilacine


gradilacine
csendes tag

A tanulójárat 2. elkészült, csak elfogadásra vár. ;]

[ Szerkesztve ]

(#289) 007Sumi válasza gradilacine (#288) üzenetére


007Sumi
csendes tag

A képek a Picasa-n megtekinthetöek lesznek, vagy a 22-ik rész megjelenése után?

KM

(#290) radamsky válasza gradilacine (#288) üzenetére


radamsky
senior tag

biztam benne kapunk karácsonyi ajándékot:D

(#291) gradilacine válasza 007Sumi (#289) üzenetére


gradilacine
csendes tag

A teljes képmennyiség Laci hazatérése után lesz látható a fotóalbumban.
Az ünnepek alatt felteszem majd őket. Most nézem ma 8:05-kor kerül az oldalra a napló folytatása.

(#292) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Mizu Lacival? Hol van? Hazaért?

(#293) SzalaiG válasza SzalaiG (#292) üzenetére


SzalaiG
addikt

Haza, mert a 22es részben az van: [link]

(#294) Sepi84 válasza wabifos (#137) üzenetére


Sepi84
csendes tag

Sziasztok!

Itthon vagyok és jelentkezem. Azt,hogy hogyan értem haza majd olvashatjátok blogomban.

Wabifos- engedd meg hogy majd én eldöntsem,hogy tényleg fos-e a cég. Én nem hallottam még róla kinn rosszat.Csak olyan soföröktől akik nem is dolgoznak a cégnél. Ha apádnak annyira rossz édesapádnak a cégnél akkor miért nem megy el. én így is kb 3-szor keresek többet az eddigi fizetésemhez képest. Így joggal hihetem azt hogy nem estem pofára.

500 Le V8 dupla turbó, két személyes, full spoiler.... Imádom... (MB Actros 1850 :))

(#295) Gradilaci válasza Sepi84 (#294) üzenetére


Gradilaci
tag

Sepi!
Ne reagalj az ilyenekre! Nezd csak meg: "kollegank" aznap regelt, amikor ezt az EGYETLEN hsz-et idefrocsogte. Azota sem tunt fel, hala Istennek itt. O is csak egy kis szarkevero, aki legfeljebb almodik arrol, amit allitolag csinal.
Ezen kivul:

Udv ujra itthon!

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#296) maverick32


maverick32
újonc

Nehany kerdesem lenne csak hozzad sepi ha lehetseges.A lacival mar komunikaltam es a felesege is nagyon nagyon sok hasznos infot kuldott de amit toled szeretnek kerdezni hogy kerultel a Wabihoz.Elotte volt e barmilyen gyakorlatod s ha nem hogy ment a vezetes a vizsgan.Ha veletlenul ezt mar leirtad valahol ne haragudj nem terhelnelek feleslegesen de ha nem valaszod mindenkepp koszonnem .Egy remenybeli jovobeli ujjonc.Irhatsz direkt a mailcimemre is.Valaszod megegyszer koszonom tisztelettel maverick32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.