Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

Gyerekkorom óta igérgetik a globális felmelegedést, de még mindig nem lehet rövidgatyában járkálni januárban itt. :( Na jó, végülis lehetni lehet, csak fáj. :DD

Na mindegy, rohadjon meg a tél.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) bkercso


bkercso
nagyúr

"Ha nem tetszik az időjárás, várj 10 percet!" - mondják Skóciában. Akkor már inkább a nyár meg a tél. :D
(Persze arra ott hiába vársz, hogy a szél elálljon. Arra a nyugati parton heteket kell várni, nem perceket. Az a legnehezebben szokható arrafelé.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Legyen igazi tél.
Dec1-Márc1-ig ne legyen plusz C.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) hokuszla


hokuszla
aktív tag

inkább -10 mint +35
Szerintem

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#5) Syl válasza hokuszla (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

+1 :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Gargouille


Gargouille
őstag

+1

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#7) Somatom válasza nullpoint (#1) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Márciusi vagyok, tehát errefelé jövet hozott a gólya. Szájzárat csőrzárat kaphatott, mert engem Spanyolországban, vagy Cote d Azur -ön kellett volna leraknia, ahol pálma nő a homokos tengerparton.
Gyűlölöm a telet!!!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) cskamacska válasza nullpoint (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Sajnos a klímaváltozás nem olyan egyszerű, hogy majd Szibériába járunk jampizni, oszt le van tudva a dolog. :(

Friss ropogós a meteorológus Blikkből:

The worst blizzard in Greece since 1968! Athens 50 cm, Istanbul, Turkey, 36 cm of snow! Florina -17,3°C and a rare tornado near a snow-covered island!

Jerusalem under the snow (the possible strongest snowstorm since 1992)! A traffic collapse, schools canceled, the highway between Jerusalem and Tel Aviv closed!

Syria, Lebanon: Several children dead in refugee camps after a snowstorm, Israel with severe floods

Frank Herbert Dűnéjét meg lehet frissíteni, hogy a Fremenek igazából sarkvidéki hóban és fagyban vándoroltak, a homokférgek meg kapnak majd túlméretes kutyapulcsit :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#9) Chaser válasza hokuszla (#4) üzenetére


Chaser
titán

ha választhatnék én is előbbire szavaznék

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) kuntics válasza Chaser (#9) üzenetére


kuntics
aktív tag

Hagyjuk inkább a minuszokat. Egy tavaszias idővel kiegyeznék egész évben. Reggel 10, nappal 20 környéke.

(#11) Chaser válasza kuntics (#10) üzenetére


Chaser
titán

tibi bácsinál volt kívánságműsor, időjárásban nincs ( :
egyébként az nekem is megfelelne
de ha választanom kellene +35 fok és -10 közt, akkor -10
nem izzadok, nem merülök ki, nem köpködöm a rovarokat a számból ha beletévednek, stbstb
idén tél még nem is volt kb, szinte minden nap látok legyet vagy poloskát - és nem tanyán lakunk -
szilveszterkor rendesen tavasz volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Eastman válasza kuntics (#10) üzenetére


Eastman
őstag

Pont erről szól a bejegyzés. :)

Chaser:
Két évvel ezelőtt január 15-én kerítést festettem Dél-Budán. És megszáradt aznap.
„Már a jövő se' a régi.”

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) bkercso válasza Eastman (#12) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kellene 2 hét fagy egybefüggően minden évben, hogy a rovarok számát "leszabályozza". Különben borulnak az egyensúlyok, ami a növényekre (és azok árára) is kihat.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14) Chaser válasza Eastman (#12) üzenetére


Chaser
titán

vicces dolgok ezek valahol, másik oldalról meg szomorúak

bkercso
az semmi, még -10-nél vagy alatta is
3-4 hét -10 fok alatt folyamatosan, akkor talán kidöglik a rovarok nagyja
a poloskáknál ez kétesélyes, ilyen időben sok felébred de enni nem tud és kiszáradhat - ahogy lakásba betévedve is az lesz a sorsa -
ettől független a legtöbb nem kel fel és átvészeli a telet ha nincs hosszabban tartó fagy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Eastman válasza bkercso (#13) üzenetére


Eastman
őstag

...plusz a kerti avarégetés is tilos már (hiszen büdös). Következésképpen a rovarlárvák könnyen áttelelnek és számlálhatatlanul megsokszorozódnak.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) hokuszla


hokuszla
aktív tag

ja poloska az büdös
azonban van rosszabb is, légy, szúnyog, kullancs, darázs

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#17) Chaser válasza hokuszla (#16) üzenetére


Chaser
titán

nálunk nyáron tömegesen vannak poloskák, a felsoroltakból alig...
és egyre agresszívebbek és mindig jön valami új verziójuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) bkercso válasza Eastman (#15) üzenetére


bkercso
nagyúr

De adnak zsákot és ingyen elviszik az avart. Hála Istennek, hogy tilos már az a hobbi, hogy valaki ősztől tavaszig minden nap rakjon egy kis tüzet és órákig álljon mellette, mert "addig is a kertben van és csinál valamit", mintha pecázna! Abban meg lehet fulladni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19) bkercso válasza Chaser (#17) üzenetére


bkercso
nagyúr

Dunakeszin az egyik kertben láttam, hogy kéremszépen a (már lombját vesztett) fa tele volt aggatva nagy darab légypapírokkal, amik tele voltak léggyel. "Gyönyörű" volt! :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20) Syl válasza bkercso (#18) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze ha bográcsot teszel a tűz fölé, máris szabad a tevékenység, elvégre pörköltet főzöl :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) Eastman válasza bkercso (#18) üzenetére


Eastman
őstag

...és ahol a tonna avart leöntik, ott nem lesz lárvainkubátor... :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) Somatom válasza bkercso (#13) üzenetére


Somatom
veterán

A Földközi tenger mediterrán térségében nem szoktak fagyok lenni, mégis elvannak az emberek. Sőt! Nekem vidámabbnak tűnnek, mint az otthoniak. Hogyan lehetséges ez mínuszos telek nélkül?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) Chaser válasza bkercso (#19) üzenetére


Chaser
titán

itt is tuti lenne ha raktam volna ki csapdát

Somatom
mert jobb anyagot szívnak mint az itteniek ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Somatom válasza Chaser (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Az biztos. Tapasztaltam Spanyolországban. De, ez valahol érthető. Minél közelebb vagy a forráshoz, annál jobb az anyag és állítólag az Európában terített kokain 80% -a Spanyolországba érkezik odaátról.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) Eastman válasza Somatom (#24) üzenetére


Eastman
őstag

Amúgy sok budapesti light-drogos is Spanyolországba emigrált. Ez lehet az oka?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) Somatom válasza Eastman (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom. Én a barátnőmhöz jártam ki, ő meg meló miatt költözött oda.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) prolad válasza nullpoint (#1) üzenetére


prolad
őstag

Ha januárban nem is lehet rövidgatyában járkálni, novemberben még bőven tudtam pólóban túrázni (sőt, talán még a rövidgatya is belefért volna). Meg mintha december vége felé is lett volna valamikor 15 fok.

(#28) bkercso válasza Somatom (#22) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem úgy, hogy ott sose voltak mínuszok, azért nem ahhoz adaptálódott az élővilág. A hirtelen változás a gond.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) #90088192 válasza nullpoint (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én egy szál alsógatyában rohangálok, mégsem fázom se december se január közepén. :N

[ Szerkesztve ]

(#30) hokuszla válasza Somatom (#22) üzenetére


hokuszla
aktív tag

szomáliában sem szoktak fagyok lenni
biztos attól olyan boldogok a helyiek
szegény izlandiak!

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#31) Somatom válasza hokuszla (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Tehát kijelenthetjük, hogy hideg tél nélkül is lehet boldogan élni? Esetleg Szomáliában javulna a helyzet, ha télen még mínuszok is lennének?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) hokuszla válasza Somatom (#31) üzenetére


hokuszla
aktív tag

ha a spanyolokat boldoggá tette a -34 fok spanyolorszag-hidegrekord
akkor a szomálokat is boldoggá tenné

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#33) #90088192 válasza Somatom (#31) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szomália esetében az segítene, ha az olasz maffia által a tengerbe szórt radioaktív és egyéb hulladékot eltávolíták, így vissza tudnának térni a halászat/idegenforgalom irányába. :(((

(#34) Syl válasza #90088192 (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

És júliusban? ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) Somatom válasza #90088192 (#33) üzenetére


Somatom
veterán

De, ez nem időjárás-függő. A maffia csak akkor nem szórta volna a tengerbe, ha be lett volna fagyva.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) Somatom válasza hokuszla (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Egyáltalán nem tette boldoggá. Azt konkrétan tudom, hogy Alicante -ban elég nagy pánik volt, mert a lakások nincsenek felkészülve a mínuszokra. Amikor pedig leesett a hó, akkor megbénult a város, mert arra sincsenek felkészülve. Amikor ott töltöttem a karácsonyt, szilvesztert, akkor 20 fok körül volt. Este becsuktuk a teraszajtót, meg az ablakokat. Ennyi volt a téliesítés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) #90088192 válasza Somatom (#35) üzenetére


#90088192
törölt tag

Vagyis a téli időszakra szükség lett volna. ;]

(#38) #90088192 válasza Syl (#34) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor is.

(#39) Somatom válasza #90088192 (#37) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a szomáliai halászok nem lettek volna előrébb, ha befagyott volna a tenger.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40) angyalpc2 válasza #90088192 (#29) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

nem is értem miért...
Ausztráliában ... :C

Júniusban milyen az idő?

(#41) cskamacska válasza Somatom (#22) üzenetére


cskamacska
addikt

A "felmelegedés" nem arról fog szólni hogy Szegedet teleültetjük magyarnarancs-fákkal Rákosi apánk nagy dicsőségére, Pöstön meg bevezetik a délutáni sziesztát. :P

Hanem a 2060-as Télapó még pólóban hozza a virgácsot 22 fokos lenge szélben, de karácsonykor már jön 3 nap durva havazás 3 méteres úttorlasz eredménnyel, ez Szilveszterre beton keményen ránk fagy a -25 foknak köszönhetően, aztán január közepére hirtelen megint 15-20 fok lesz és a karácsonyfákat egyszerűen ki lehet majd dobálni az ablakon, az országos árvíz majd úgy is leviszi a tengerbe.. :)

Nyár ugyanez pepitában. Márciusban lehet érmével tippelni hogy 5 hónap 40 fok vagy 5 hónap 10 fok következik-e, esetleg ezek kéthetente felváltva nyilván a hozzá illő házszaggató széllel, és a földeket több hónapos szárazságot váltó pár napos folyamatos villámárvíz fakasztó monszun esők frissítik fel.

Az a gondolat hogy feljebb csusszannak az éghajlati övezetek, oszt ennyivel be is van fejezve, az nagyon optimista forgatókönyv. Legvalószínűbb hogy tényleg valamivel melegebb lesz átlagban, de mellé rettenet durva szélsőségek zúdulnak a fejünkre. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#42) Somatom válasza cskamacska (#41) üzenetére


Somatom
veterán

Olyan sokáig már nem élek, viszont most örülök, hogy nem gyermekkorom (70 -es, 80 -as évek) teleiben kell terelgetnem a kamiont.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) #90088192 válasza Somatom (#39) üzenetére


#90088192
törölt tag

Eszkimó is megoldotta, akkor neki is menne.

(#44) Somatom válasza #90088192 (#43) üzenetére


Somatom
veterán

Nem mindegy, hogy egy lékre hány éhes száj jut. Az eszkimók cirka 135 ezren vannak a világon, Szomália népessége meg 16 millió. Kétlem, hogy egy eszkimó százszor annyi halat is ki tudna húzni abból a lékből.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) Syl válasza angyalpc2 (#40) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk azt nem részletezte, hogy bent a szobában, vagy kint az udvaron szaladgál alsógatyában :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46) UnA válasza angyalpc2 (#40) üzenetére


UnA
Korrektor

Melyik részén? Mert Ausztrália elég nagy terület ;)

(#47) Narxis válasza hokuszla (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mindkettő szélsőséges érték, egyik se jó.

Thanos was right.

(#48) Chaser válasza Somatom (#36) üzenetére


Chaser
titán

és "kemény" nyár van náluk? ha igen, a téliesítsítés/nyáriasítás ua., hőszigetelés mindkét esetben nem árt értelmes nyjlászárókkal - ha van klíma uo. hasznos mint fűtéskor télen -

cskamacska
arról is részben, hogy új növények is lesznek - egy darabig -
most is sok van, ami mondjuk 20 évvel ezelőtt itt elképzelhetetlen lett volna
ma meg már simán áttelelnek, mert kvázi megszűnt a tél - néhány évente szokott lenni egy húzósabb tél, én úgy számoltam nagyjából -
de az sem olyan mint 20-30 éve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Somatom válasza Chaser (#48) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, hogy van kemény nyár. Erre találták ki a tengert, homokos parttal. :)
Éjszaka símán elvoltunk a szobában is. Persze, abban az állapotban, amiben a szobába kerültünk, bárhol ellettünk volna. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) Chaser válasza Somatom (#49) üzenetére


Chaser
titán

akkor nyilván ismerik/használják a klímát, ahhoz meg a fentiek ugyanúgy nem ártanak
max annyira nem foglalkoznak vele ha csak rövid ideig húzósabb a nyár
én göröknél voltam többször több helyen, hőszigetelést mondjuk ott sem nagyon láttam, de klíma már szinte mindenhol van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.