Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Tedd meg. Kell neked. +++ :K

Ha már buksz, akkor bukjál nagyot. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) Robert07


Robert07
aktív tag

Ha jól tudom, akkor a BMC-nek van egy webes felülete, amit az egyik LAN portról tudsz elérni IP-vel böngészöben, és ott lehet bios-t frissíteni. A gépet nem kell bekapcsolni hozzá, csak legyen rajta táp, és világítson a BMC. Meg a BMC firmware-ét is lehet. Legalábbis nekem egy 1356-os lapban müködik ez.

(#3) MasterDeeJay válasza Klaus Duran (#1) üzenetére

Tyan S5375
Már csak le kell alkudnom a felére. Van rajta minden ami kell de rohadt drága. [link]
Valószínű megteszem ;]

Robert07
BMC-hez kell az ILO kártya ennél a lapnál, azon van egy lan port. Amúgy soros portal lehetne elérni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4) jaja1981 válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


jaja1981
addikt

Vágj bele, jò lesz. A règi lap már lehet jibás volt. Èn szurkolok, mert èn is szeretem a nehezebb utat.

(#5) Robert07 válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


Robert07
aktív tag

Sok sukert hozzá, kíváncsi vagyok a végeredményre. Amúgy én is most építek egy dual CPU-s gépet, csak 1356-ra, 2428l-ekkel, rendereléshez. Már csak RAM kell bele, meg idö összelegózni.

(#6) iday


iday
aktív tag

Bios írásra még nem gondoltál? :U

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem hagyd a fenébe az egészet, mégha össze is tudnád hozni, lassú lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) MasterDeeJay válasza iday (#6) üzenetére

Gondoltam rá, de arra is hogy a mostani lap túl sok limitációt tartalmaz.
A HP valamiért az alábbiakat limitálta le:
Pcie 1.1 - holott támogatnia kellene 2.0-át
Sata 1.5Gb - holott 3Gb-n kellene mennie
ventilátor vezérlés nem működik
szenzorok baromságokat mérnek, bár részben érthető mert nem az eredeti környezetében van
Bios buta mint a föld

Így nincs értelme folytatnom, túl gyenge a lap ilyenekhez. Beszerzek egy normális lapot.

bambano
Kinek mi a lassú...Én most egy Dell E4200-asról netezek, amiben 1.6Ghz-es kétmagos core2 van 3gb rammal. 7-8 lapot tartok nyitva és nem találom lassúnak.
Most ehhez képest két quad azért mai napig megállja a helyét, többszálon (6-8) mai i5 szint. Nekem ez elég,
Amikor ment és kezelte a 750-est akkor játszogattam vele és nem tapasztaltam semmi változást pl War Thunder fix 60fps a saját beállításaimmal (nem max grafika!).

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9) juliabrilke


juliabrilke
addikt

HP, Compaq, stb. lapokkal elég sok baj van. Komplett gépben jól megy, ahogy megtervezték, de szétszedve problémás.
Nekem itthon van egy ilyen lap. Procikat megismeri, de az órajelet máshogyan állítja be, meg alacsonyabbra veszi. De pl. azért is nyafog ha nincs benne a gyártó ramja, meg valami vezérlőért nyafog.

Viszont találtam olyan párosítást, hogy a 2x4 magos procikkal elindult rendesen. Teszt lap és cseréltük, de fő gépnek ilyet sose fogok venni.

Egyébként a xeonos lapok már nem olyan drágák, viszont kérdés, hogy megéri-e még beletolni. Max. ha ebay-en kifogsz valami nagyon olcsót.

(#10) MasterDeeJay válasza juliabrilke (#9) üzenetére

A régebbi 5000-es chipsetűből nagyon sok van, meg a 5400-asból is. Viszont ezek mindegyike FB ramos amit nem szeretnék (melegszik, többet fogyaszt), meg nem kell nekem 64-128Gb ram (ennyi az egyetlen előnye) elég a 16-32gb-is. Az 5100-asból kevés van.

Az fbdimesből van ami azért tetszik: Supermicro X7DB8+
Fincsi 16 ramslot, telepakolni 4 vagy 8gb-os modulokkal. és a feléből mehetne a rendszer ramdisk-en ;]
Igaz zabálna 400w-ot.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11) juliabrilke válasza MasterDeeJay (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

A hajam égnek áll, ettől az egyedi slotoktól! :Y

Olyat keress, amin tényleg van pcie-e 16x, mert sokat fogsz vele szívni. Bár ahogy olvastam mér találkoztál hasonló problémával.
Én mondjuk az Opteron vonalra szavaztam, azóta is ilyen gépek vannak itthon, így FBDIMM ramokkal csak futólag találkoztam (annyi elég is volt belőle :D )

Ebay-en vadássz valami jó lapot olcsó Tyan/Asus/Supermicro trióból, csak figyelni kell éberen. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.