Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Dr.F.E.R.I. válasza DeFranco (#12) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Na kipróbáltam friss élesztővel is a sütést és azt kell mondjam, nem bántam meg. Találtam neten egy receptet, lényegében azt kopiztam csak le. A tartályba beletöltöttem 320ml langyos vizet, ebbe belemorzsoltam ~15gr friss élesztőt (budafoki). Adtam hozzá két evőkanál cukrot és egy púpos kanál lisztet. Összekevertem, hagytam kelni a tartályban 15 percig. Közben kevertem lisztet, sajnos a spéci lisztjeim mellett csak finomított BL-55 van, nagyanyám ezzel süt mindent. Ebből és teljes kiörlésű búzalisztből kevertem ki 500 grammot, kábé 70-30 arányban. A felfuttatott élesztőre ráöntögettem, majd adtam hozzá két evőkanál olajat és egy kis kanálnyi sót. Majd sima 1-es programot ráküldtem, ez 4 óra hosszú, a normál kenyerekhez van kitalálva. Kicsit furán van megoldva, legalább is nem nagyon látom az értelmét, hogy a 4 órás program első fázisában hozzá sem nyúl a gép semmihez, csak áll minden az üstben. Most is majd' fél óra volt, mire keverni kezdte a hozzávalókat, féltem hogy az élesztőnek nem tesz jót, ha ennyi ideig állva marad. Legközelebb szerintem azt csinálom, hogy eleve elindítom és csak utána kezdem el a fenti procedúrát, így jó negyed órát meg lehet spórolni. A végeredmény viszont bőven kárpótolt, mert ez lett az eddigi legszebb kenyerem:

Egy hátránya van a friss élesztőnek, hogy nem lehet időzített sütést csinálni vele, arra továbbra is az instant jó csak. Legalább is nem hiszem, hogy az élesztőnek jót tesz, ha felfutás után hosszú órákig nem csinálnak vele semmit. Tudom, hogy csak egy buzi sznob vagyok, mégis egyre jobban szeretem ezt a gépet. :K

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.