Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-01 12:34:28

LOGOUT.hu

DOOGEE X5 Pro - Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) mzso válasza Castell (#9300) üzenetére


mzso
veterán

Hülyeség. A szakadék alján az Apple-knek meg hasonszőrű túlárazott modelleknek van. Csak kb beéri a Doogee-féléket a Xiaomi. Bár szigorúan véve még mindig több értéket kapsz annyi pénzért:

Pl 38 ezerért 4/46 gigás, 7060 mAh-os (1080ps, akinek ez fontos) Doogee-t lehet venni kínából.

Viszont alig ha nem kiszámíthatóbb a minőség a Xiaomi-nál.

[ Szerkesztve ]

(#9302) pimi50 válasza Castell (#9300) üzenetére


pimi50
aktív tag

A különösen ajánlott plecsni akkor indokolt volt. Manapság szinte naponta újabb és jobb típust kapsz hasonló árért, úgyhogy nehéz, egyre nehezebb választani még az anyagilag elérhető kategóriában is.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#9303) 008anita


008anita
csendes tag

Sziasztok!
Erre a telefonra 1 vagy 2 év garancia van? Eustockon vettem, úgy rémlik ott 1 évet adnak rá, de itt szó van 2-ről is

[ Szerkesztve ]

(#9304) csuzda válasza 008anita (#9303) üzenetére


csuzda
aktív tag

Szia!

Én 2016.04.14.-én vettem, akkor 1 év garanciát kaptam a telefonra. Örültem volna én is a 2 év garanciának...

(#9305) woodworm válasza 008anita (#9303) üzenetére


woodworm
veterán

Egy év jótállás és két év szavatosság szerepel a feltételekben. Tudtommal ez jelenleg törvényileg előírt minimum és nem jófejűség.

(#9306) csuzda válasza woodworm (#9305) üzenetére


csuzda
aktív tag

Mit jelent a szavatosság? Gondolom ezt nem fogják nekem ingyen megcsinálni.

(#9307) 008anita válasza csuzda (#9306) üzenetére


008anita
csendes tag

Nekem is hasonló problémám van..

(#9308) mzso válasza csuzda (#9306) üzenetére


mzso
veterán

Valami jogi fogalom. Szerintem ilyenkor már neked kell bizonygatni, hogy rendeltetésszerű használat mellett ment tönkre.

(#9309) DJBubu


DJBubu
csendes tag

Sziasztok. Sajnos nem olvastam végig a leírást és flash-elés alkalmával a preloadernél is bent volt a pipa , és most a telefon úgy néz ki letéglázódott, nem reagál semmire. Valaki SEGÍTSÉG !!!

(#9310) pimi50 válasza csuzda (#9306) üzenetére


pimi50
aktív tag

Szerintem olvasd el ezt [link], hasznos lehet.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#9311) ksanc válasza DJBubu (#9309) üzenetére


ksanc
őstag

Egy XDA-s topikban ez állítólag segített:
https://www.engineerthink.com/blog/2016/07/how-to-unbrick-hard-bricked-mediatekmtk-android-phone/

Félreflashelt preloadernél még működik a meta mode a megfelelő driverrel.
Többet ne kérdezz most, mobilról pötyögök :)

(#9312) kis-attila


kis-attila
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném!
Lassan 2,5 éves a telefon,jelenleg SnowCat Android 7.1.1 beta4.

Akku haldoklik,ugye?
Feltöltött állapotból van ott egy bő 20%-os esés,ekkor tudom,hogy még a kijelző se ment,nem is
használtam a telefont. Naponta töltögetem már,néha ennyit se bír. 6-os gyári Android se volt jobb. Régen se bírta 15% alatt,mindig ilyen volt de erről sokat írtunk már itt. Van még egy .. ugye flash is úgy megy,hogy kivett akkuval. Feltöltött akkut kivettem,lement a flash,visszaraktam az akkut és már ekkor is volt 15-20% esés csak attól,hogy akku ki/be.
Ez már akkucsere lesz,ugye?

Köszi a segítséget!
Várom válaszaitokat!

(#9313) kis-attila válasza mzso (#9265) üzenetére


kis-attila
tag

Szia!
SnowCat 7.1.1.beta 4
Nálam a proximity sensort nem lehet kalibrálni és teljesen rosszul működik, Engineering Mode-ban
se tudom átírni,Calibration failed ... stb.,nem engedi módosítani és a háttérképek ( hosszan nyomom akkor jön elő ) ott a Pixel indító leáll,egyébként beállításokból lehet háttérképet cserélni.Valóban,az SD kártyát is elég hektikusan kezeli. Nekem például a régebbi 16GB-os SD kártyát jobban szereti,UHS-I másik 32GB-os kártya nem tetszik neki.
Nekem cserélni kellett az Androidot,Marshmallow-nál " piros " volt az előlapi kamera képe, beszédérthetőség,
hívás minősége se volt soha jó,hiába írtam át az audio értékeket..

Igazából a fent leírt problémák annyira nem zavarnak így 7.1.1 után,nekem is munkatelefon,mobilnet,navigáció minden egyéb rendben van,sokat használom,én már ezzel húzom amíg bírja ... oké,előző írásomban pont látható, 2,5 év után szerintem kezdi feladni az akku.
Igazából a saját korában teljesen érthető volt a különösen ajánlott plecsni azért a 30 ezerért ami az új ára volt,akkor 2G RAM is komoly dolog volt. Persze,csak nem mai gyerek meg van neki hibája bőven de szerencsére semmi olyan kritikus amiért most új telefont vennék. Ezzel a pár negatívummal együtt tudok élni,én nem játszom rajta,használom,kész. Mondjuk épp a sokszázezres telefonokkal is kínlódik mindig valaki,azoknak meg az nem jó. :)

(#9314) ksanc


ksanc
őstag

Na, hát nekem szombat éjszaka elszállt töltés közben a komplett USB, adatkapcsolattal, töltéssel, mindennel :)
Baromi büdös a teló belseje, valami nagyon szétégett. Azonban az usb-n kívül minden működik, az akksit most külön töltöm, illetve rendeltem másik akksit.
Asszem', lassan leszolgálja az idejét :)

(#9315) szanalmas válasza kis-attila (#9313) üzenetére


szanalmas
tag

Nekem is ezt csinálta ez a ROM, de aztán kiegyenlítődött a ~20% később, és ezt csinálta az új akksival is. Mondjuk nekem elment 7-10 napig, de én csak olvastam a telefonon, ritkán telefonáltam, és szinte semmi másra nem használtam. Szerintem ez ROM hiba, minden feltöltés után csinálta, és az összes Snowcat ROM-nál volt akkukijelzés anomáliám.

(#9316) mzso válasza szanalmas (#9315) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem csak simán más. A gyári rommal az alacsony százaláknál ment le gyorsan itt meg magas százaléknál.

(#9317) kis-attila válasza szanalmas (#9315) üzenetére


kis-attila
tag

Szia!
Vettem egy piros 3100-as akkut,ma ért ide,szép púpos volt már az eredeti.
Remélem a 3100-ból azért 2400 marad. :)
Lehet,hogy ROM hiba,bár most meg másfél napot simán ment eredeti akkuval ... mindegy,
marad tartaléknak ha kell,azt a 3 ezret amit most ráköltöttem talán megéri még mert egyébként
nekem bőven elég arra ez a telefon amire én használom.
Ha tudok valamit az új akkuról,írok majd!

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#9318) kis-attila válasza kis-attila (#9317) üzenetére


kis-attila
tag

Sziasztok!
Igazatok volt,Android hiba.
Első kép még 7.1.1 beta 5,második beta 4. Kettő között csak GAPPS meg screen driver
különbség van,szóval a hibái is ugyanazok maradtak. Sajnos nálam a gyári Marshmallow még több hibát tartalmaz,szóval ennyit tud ennyiért. :) ( Ér még vagy 10 ezret,annyiért meg nem adnám el )


(#9319) mzso válasza kis-attila (#9318) üzenetére


mzso
veterán

Mintha érdemes lenne rajta hagyni a töltön amikor azt mutatja, hogy tele. Most rajta volt egy jó ideig és ma miután levettem nem ment még 96% alá pedig 10 percet telefonáltam is.

(#9320) kis-attila válasza mzso (#9319) üzenetére


kis-attila
tag

Most van egy tippem de még tesztüzem. Valószínű tudom mi okozza nálam ezt a hülyeséget.

(#9321) kis-attila válasza mzso (#9319) üzenetére


kis-attila
tag

Szia!
Egy próbát megér ... felül az az intelligens energiatakarékosság csinálja a hülyeséget,kikapcsoltam
azóta nem esik 20 %-ot az akku. Egy próbát megért,legfeljebb visszakapcsoljátok ha nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#9322) elfelejtette válasza kis-attila (#9321) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezt én is kipróbálom. :K
Azt találom én bosszantónak ebben a telefonban, hogy a hangoknál Általános profilban beállítom a max hangerőt a csengőhanghoz, és mikor a bekapcsoló gombbal felugró ablakban némítom le a telefont, aztán vissza, akkor leveszi a hangerőt majdnem a leghalkabbra... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9323) mzso válasza kis-attila (#9313) üzenetére


mzso
veterán

Nálam is elég kiszámíthatatlan. Általában nem tudom lerakni a telefont, vagy akár megszakítani egy megkezdett hívást. (Viszont amikor a blue mobile központtal tesztelem valahogy mindig jól működik...)

Egyébként konkrétan, hogyan és hol próbáltad konfigurálni?

A kijelző automatikus kikapcsolását egyébként deaktiválni lehet valahogy? Talán jobb lenne mint hogy ne tudjak hívást megszakítani... Amúgy sem szokásom az arcomhoz dörgölni a telefont. Inkább csak a hangszórót nyomom közel e fülemhez.

(#9324) ksanc válasza mzso (#9323) üzenetére


ksanc
őstag

A probléma ott van, hogy nincs a telóban proximity szenzor :) Az érintőkijelzővel trükköznek csak. Így nem is lehet kalibrálni. A működése független attól, melyik romot használod, mert a driverek úgyis ugyanazok. Amióta kicseréltem az érintőt, azóta mindig gond van a telefonálás közbeni ki-be kapcsolgatással. De a power gomb visszahozza a képernyőt :)

(#9325) mzso válasza ksanc (#9324) üzenetére


mzso
veterán

"A probléma ott van, hogy nincs a telóban proximity szenzor"
Ezt nem tartom valószínűnek, mert látok villogni halványvörösen valami infra LED-et.

És korábban normálisan működött, csak amióta Snowcat-es hetes raktam fel problémázik. (De legalább nincs adware...)

Más:
Olyat nem tapasztalt valaki, hogy idővel a telefon lassabb lett? Amiután feltettem ezt a FW-t simány gyorsabbnak tűnt a telefon mint előtte, most meg sokszor másodpercekig tart, hogy reagáljon amikor rábökök valamire.

(#9326) pimi50 válasza mzso (#9325) üzenetére


pimi50
aktív tag

Nekem az a gyanúm, hogy idővel egyre több mocskot szed össze, ami lassítja. Én időnként csinálok egy backup-ot és gyári visszaállítást. Látványos javulás, majd kezdődik újra..A task manipulációk és cleaner-ek soha nem váltak be

[ Szerkesztve ]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#9327) pimi50 válasza ksanc (#9324) üzenetére


pimi50
aktív tag

Biztosan van benne. Az engeneer mode alatt be is lehet állítani

[ Szerkesztve ]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#9328) ksanc válasza pimi50 (#9327) üzenetére


ksanc
őstag

Visszavonom, valóban van. Csak az a baj, hogy nem tudom kalibrálni, bármit próbálok, failed. De a közelítésre/távolításra jelzi az értékeket.

(#9329) mzso válasza pimi50 (#9327) üzenetére


mzso
veterán

Ez mi ez az engineer mode?

(#9330) mzso válasza mzso (#9329) üzenetére


mzso
veterán

És hogy tudom elérni?

(#9331) pimi50 válasza mzso (#9330) üzenetére


pimi50
aktív tag

Keress rá itt a fórumban, "Engineering mode" pl 2754. hsz.

[ Szerkesztve ]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#9332) mzso válasza pimi50 (#9331) üzenetére


mzso
veterán

Nekem a 2754-2755-ben megadott két kódra nem jön be semmi. (Más kód működik: *#*#4636#*#* )

(#9333) vszabcsi válasza mzso (#9332) üzenetére


vszabcsi
tag

Van app is a play áruházban az engineering módra

(#9334) ksanc válasza mzso (#9332) üzenetére


ksanc
őstag

A *#*#3646633#*#* vagy a *#*#8612#*#* tárcsázásával jön elő.
Mindenféle dolgokat állíthatsz benne, egy részükkel működési zavarokat is okozhatsz, szóval ha nem tudod valamelyikről, hogy mire való, azokat hagyd békén :)
Amit írtál kód, az egy tesztfunkció csak.

Szerk.: most nézem, hogy ugyanezek a kódok vannak azokban a hozzászólásokban is. Hát, gyári fw-vel biztosan működik, szerintem mással is kellene. Tuti jól írtad be? Én is kétszer néztem el :)
De ahogy vszabcsi írta, Playről az MTK Engineering Mode kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#9335) mzso válasza ksanc (#9334) üzenetére


mzso
veterán

Azt azért írtam mert az működik. Ezek meg nem. De majd megnézem az appot ha lesz időm.

(#9336) Translator


Translator
tag

Sziasztok,

ha még olvassa valaki, tudjátok, hogy Budapest belső felében hol lehetne egy szétesőben lévő USB csatlakozót megjavíttatni/kicseréltetni? Jelenleg nem töltödik, folyamatosan kicsúszik a töltökábel.

A csatlakozó nem koszos, kipucoltam.

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#9337) zagloba válasza Translator (#9336) üzenetére


zagloba
aktív tag

Ha csak az a baj, h kihúzódik: hegyes késsel a lemezt nyomd bentebb 1 picit!

(#9338) mzso válasza Translator (#9336) üzenetére


mzso
veterán

Én is azt csináltam mint zagloba. Az egyik oldalánál nyílt szét a csatlakozó. Fogtam valamit amivel vissza hajlítgattam, hogy szoros legyen. Azóta működik. És óvatosan használom az USB-t.

(#9339) pimi50 válasza Translator (#9336) üzenetére


pimi50
aktív tag

Ha javasolhatom, használj mágneses kábelt, az kíméletes megoldás, nem "terhelődik" mechanikusan.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#9340) tpeter77 válasza pimi50 (#9339) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia,
Ilyenről még nem is hallottam, hol lehet beszerezni?
Itthon is kapható vagy ebayről kell rendelni?
Egy linket szurj be légyszi. Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#9341) pimi50 válasza tpeter77 (#9340) üzenetére


pimi50
aktív tag

Én az Aliról vettem. [link]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#9342) kis-attila


kis-attila
tag

Android 7.1.1 BETA 6
SnowCat lassan de csak csinált egy jó Androidot ha már a gyárnak nem sikerült.
Mindig írta,hogy nincs meg neki a gyári kernel,most ez lett kicserélve,jobb lett.

Nem " piros " az előlapi kamera, beszélgetési hangerőt meg mikrofont se kell állítgatni Engineering Mode-ban ... stb.

[ Szerkesztve ]

(#9343) mzso válasza kis-attila (#9342) üzenetére


mzso
veterán

"Mindig írta,hogy nincs meg neki a gyári kernel,most ez lett kicserélve,jobb lett."

Ez miben nyilvánul meg? Pl a képernyő nem marad kikapcsolva pár perc beszélgetés után?

Mit jelent, hogy nem piros az előlapi kamera?

(#9344) zagloba válasza kis-attila (#9342) üzenetére


zagloba
aktív tag

Tudnád lincelni? Te már kipróbáltad? Ha igen, h bírja üzemidővel?

(#9345) kis-attila válasza zagloba (#9344) üzenetére


kis-attila
tag

Teszt alatt van, mintha lassabban töltene de nem mondanék még semmit. Megtalálod needrom-on. ( x64-et tettem most fel. )

(#9346) kis-attila válasza mzso (#9343) üzenetére


kis-attila
tag

Készült ebből vagy három változat, mármint ugyanúgy x5pro mind csak más alkatrészekből. Mikor mit tudtak a kínaiak olcsóbban, nagy mennyiségben beszerezni. ( Samsung tévé ugyanez volt, firmware csere után nem mondanám,hogy nem esett össze a tévé ... persze, nem mondok semmit, dolgoztam ott. ) Kamera is ugyanez ... jah piros. Mintha white balance nagyon rosszul lenne beállítva, elnézést nem tudom jobban megfogalmazni, fényképezőkre meg filmforgatásra direkt szűrőket használtak ilyen dolgokhoz, nekem alap ment. :-) ) Erre mondta, mármint kernelre,hogy bocs, tudja,hogy vannak készülékek akiknél nem jó a ROM és nem tud vele semmit se kezdeni.

(#9347) kis-attila válasza mzso (#9343) üzenetére


kis-attila
tag

Képernyő... igen, szívtam én is azzal. Most megy de nem szólnék tegnapelőtt raktam még fel.

(#9348) mzso válasza kis-attila (#9345) üzenetére


mzso
veterán

Én nem látok Snowcat-eset, a saját oldalán sem. Csak valaki más által feltöltöttet.

(#9349) kis-attila válasza mzso (#9348) üzenetére


kis-attila
tag

Az lesz az, igen.

(#9350) n_atsi


n_atsi
tag

Tisztelt nagyérdemű!

A következő hibára megoldást tud valaki?
(kérdőjel a wifi ikonon)

A wifi nem csatlakozik automatikusan.
Ha kézzel csatlakoztatom, akkor felcsatlakozik, viszont a készülék újraindításakor megint kézzel kell csatlakoztatni. Ez minden wifi (más-más helyszín) - esetében igaz, tehát nem router hiba!

Előzmény:
Szoftvercsere történt.
[kép] (talán olvasható a lényeg)

Build date: 2018.Ápr. 15. Ha lehetne, megtartanám ezt a verziót.

A wifi beállításokat static/DHCP, stb. kipróbáltam.
Lehet, hogy csak nem állítok be valamit rendesen, vagy hibás a Build?

találtam még más hibát is. A *#*#3646633#*#* kód esetén a(z) engineer mode nem jön be!
A IMEI-t akartam volna átírni a valós adatokkal. (más szoftverrel még nem próbáltam.)

A telefon egyébként jól működik, csak a wifi "nem jó"

...előre is köszönöm,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.