Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Polllen válasza XST (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

Különleges esetben a média használható tömegtájékoztatásra. Pl. katasztrófa, vis major, stb-stb. Nem a szolgáltató tiszte eldönteni, h a katasztrófavédelem helyes vagy helytelen módon akarja tájékoztatni a népet, nekik csak teljesíteni kell(ene). Uh nem baj, ha elmarasztalják, de a másik két szolgáltatót is, mert én pl este kaptam csak sms-t... Valaki meg már reggel. :F

Szerk.: Most olvasom amit Tildy írt. Ha valóban csak informális megkeresés volt, akkor meg azt kell elmarasztalni, aki ezt adta ki ukászba.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#52) tildy válasza Polllen (#51) üzenetére


tildy
nagyúr

Ilyenre radiot erdemesebb talan hasznalni.

Ha valaki nem vitt toltot, a mai okostelok mar sokszor 1 nap alatt lemerulnek.
Mindenesetre logikusnak tunik, hogy nem fognak arra reagalni, ha valaki felhivja oket, Pinter Sandor vagyok, kuldjetek ki ezt? Ha irasos kerveny erkezik, biztosabb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#53) bullseye


bullseye
addikt

Kéne pár rendes szállítóhelikopter, ami ha megemelni nem is, de az útról lehúzni talán képes a kamionokat ilyenkor, esetleg egy kisebb hókotrót is le tud dobni a dugó elé.

Az SMS meg rosszul volt megfogalmazva. Ennyi. Majd jelentkezem szövegírónak vészhelyzetre :)

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#54) Eastman válasza bullseye (#53) üzenetére


Eastman
őstag

A viharos szél utáni helikopteres szállításra gondoltál, igaz?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55) Lauda válasza bullseye (#53) üzenetére


Lauda
félisten

Egyreszt nem letezik ilyen helikopter, masreszt ugye ilyen szelben fel se tud szallni a helikopter, nem kamionokat huzkodni.

Ez valami vicc volt remelem.

(#56) Polllen válasza tildy (#52) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából a rádiót, televíziót és mobilt egyszerre kellene használni, ha komolyan gondolják.

De gyaníthatóan sajnos csak ad-hoc ötlet volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57) EczkE


EczkE
addikt

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#58) Logitech válasza ferensz (#10) üzenetére


Logitech
aktív tag

Nem azt írta az sms, hogy ne szállj ki az autóból, hanem hogy ne hagyd el. Ne indulj gyalog útnak a szántóföldön keresztül, mert eltévedsz és ott fogsz megfagyni a hóviharban a semmi közepén.

Utóbbi napokban én se néztem végig híradót, rádióban se hallottam, neten se futottam bele, hogy ekkora baj lesz, viszont kollégák meg családtagok is mondták hogy külföldön mi a helyzet, és az jön most ide hozzánk.

(#59) bullseye válasza Eastman (#54) üzenetére


bullseye
addikt

Hát nem közbenire :) Nem voltam kint, de sokan azt mondták, hogy a szél már lejjebb vett rendesen, csak addigra behavazódtak.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#60) djculture válasza EczkE (#57) üzenetére


djculture
félisten

:C

(#61) Eastman


Eastman
őstag

„A szélsőséges időjárási és közlekedési körülményekre tekintettel jóváírjuk ügyfeleink belföldi hívás és sms költségeit a katasztrófa sújtotta térségekben. Pontos részleteket a jövő héten osztunk meg veletek.”

http://www.facebook.com/telenorhungary/posts/10151551063046125

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#62) dh66e válasza Eastman (#61) üzenetére


dh66e
veterán

tegnap már a t és a voda is bejelentette ezt,gondolom a telenornál is elgondolkoztak.

(#63) djculture


djculture
félisten

(#64) Lauda válasza djculture (#63) üzenetére


Lauda
félisten

;] :R

(#65) Polllen válasza djculture (#63) üzenetére


Polllen
nagyúr

:DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#66) dabadab válasza Lenry (#47) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, az a hozzaszolasod arrol szolt, hogy dogoljon meg, amiert el tud menni sielni, te meg nem. Te irtad. Ezt irtad.

DRM is theft

(#67) Lauda válasza dabadab (#66) üzenetére


Lauda
félisten

Konkretan azt irta, hogy semmi sem tortent volna, ha kihagyja ezt a nagynak igerkezo lehetoseget.

(#68) BeerBier


BeerBier
senior tag

:C

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#69) Lenry válasza dabadab (#66) üzenetére


Lenry
félisten

te vagy az egyetlen, akinek ezt sikerült belőle megérteni, de jó, legyen. dögöljön meg érte. mocskos burzsuj.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#70) helkis


helkis
addikt

az emberek barmok.. nem lehet elvárni, hogy mindenki mindent tudjon, +vannak mellé még "majd én akkor is megmutatom" arcok..

nem kell ide belügyminisztérium, meg katasztrófavédelem
az autópálya-tulajdonos(ok)nak (fizetős utak) kutya kötelességük szvsz, hogy folyamatosan mérjék, hogy a felhasználók, használhatják-e biztonsággal a útjaikat, ha romlanak a minőség, akkor el kell kezdeni kijavítani, ha nem lehet, vagy még rosszabb lesz, akkor meg le kell zárni, még mielőtt komolyabb baj lenne..

más a helyzet közúton, pl ha sima mezei 7-es úton történne gond, ott a usernek kell szvsz tájékozódnia körültekintően, hogy megéri-e a kockázatot egy út, bárhova..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#71) tildy válasza Lenry (#69) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem csak o. En is hasonloan gondolom. Csak nem mondtam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72) Lenry válasza tildy (#71) üzenetére


Lenry
félisten

jo

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#73) Dany007 válasza tildy (#71) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor te is felrertetted es szandekosan kiforgattad a mondanivalojat.
Egyszeruen csak arrol van szo hogy az illeto a k...vafontos sieles miatt kelt utra az iteletidoben. Inkabb vallalta a kockazatot es veszejeztette magat es a csaladjat minthogy kihagyott volna egy szaros sielest! Ennyi.
Mas ha az embernek munka miatt muszaj elindulni - bar mint irtam nalunk lemondtak a csut-i utakat - meg mas ha korhazba, esetleg segiteni indulnak az emberek es megint mas ha csak egy szaros sieles miatt kockaztatnak...

[ Szerkesztve ]

(#74) Lauda válasza tildy (#71) üzenetére


Lauda
félisten

Nem meglepo mondjuk. ;]

(#75) dabadab válasza Dany007 (#73) üzenetére


dabadab
titán

Azert az azon a hatalmas csusztatason alapul, hogy elorelathato lett volna az, ami tortent. Nem, nem volt az. Ilyesmit maximum azok mondhatnak, akik utolag okosak, de elore senki se latthatta.

Azt meg mondjuk tovabbra se ertem, hogy mikepp jon mindehhez az, hogy Lenry volt-e sielni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#76) tildy válasza Dany007 (#73) üzenetére


tildy
nagyúr

En nem forgatom ki, de a szavaibol elegge az jott le, hogy a sznobja, nem tud ar mit tenni jo dolgaban.
"nyád ...én 25 éve várok az első síelős lehetőségemre..."
Na bumm, en meg 33 eve, megsem szidom jo dolgaban. Korabban nemeteknel, itt, illetve horvatoknal is FOLYAMATOSAN tajekoztattak a palyan levoket, mi varhato. Itt megvolt?

Valoszinuleg ha en is ket nappal tovabb maradok otthon, es indultam volna a repulohoz. Mert kell. Ne felejtsuk el az orszag kozepere mondtak a nagy hoatfuvast, de az azert tavol van a Gyor-Budapest vonaltol. ad1.
ad2. megfelelo szervezessel hamarabb sikerult volna legalabb azt elerni, hogy el tudjanak az emberek menni valamerre. Informacioaramlas szinte nulla volt. Nem csak en mondoma szervezetlenseget, de meg alanglovagok is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#77) Lenry válasza tildy (#76) üzenetére


Lenry
félisten

jó, akkor neked idemásolom még egyszer

az a bajom, hogy ha már hülye volt, akkor lesz szíves csöndben maradni, és nem nyavalyogni, hogy ő szegény pára nem tud eljutni síelni, miközben emberek haltak meg, maradtak fűtés, áram és víz nélkül, napok óta elzárva a hóban.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78) bullseye


bullseye
addikt

A békülékenység jegyében szeretném megjegyezni, hogy akinek fussaja autóra, az dögöljön meg!
És vontassák el helikopterrel, viharban...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#79) tildy válasza Dany007 (#73) üzenetére


tildy
nagyúr

Felreertes ne essek, en elismerem az egyen felelosseget is, viszont volt amire nem lehetett szamitani. Ha az orszag kozepet mondjak, akkor nem logikus , hogy a nyirsegben menjen el orakra az aram, hogy vonatok varjanak ott 10 orakat, Nem logikus, hogy Zalaban legyen kaosz. Remelem erted, mire gondolok.

Szoval igen, hibaztak az egyenek is, akik neiindultak, de nem hiszem, hogy azert kene utni, mert megy epp nyaralni.

Persze utolag okos az ember, azert aki bajbajutott, ugy tunik a kozossegek segitettek. Attol fuggetlenul, hogy maga hibajabol kerult bele a sz.rba vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80) Dany007 válasza dabadab (#75) üzenetére


Dany007
veterán

Csak a sajat nevedben beszelj! :)
Mondtam h nalunk a cegnel pont az ido miatt lemondtak a csutortoki utakat. Az egyik beszallitonk is attette a szallitas idopontjat hetfore. Plusz sogorom es aposom is lemondtak az utjaikat, pedig nunka miatt kellett volna menni Pestre es Nemet o-ba!

Abban igazad van hogy azt nem lehetett elore latni hogy melyik palyan lesz dugo es mekkora. De az hogy nagy szopas lesz az elore lathato volt. Ne viccelj mar :) tudod jol h itthon ha leesik 15 centi ho akkor megbenul az orszag, kamionok allnal le az ut szelen es igy tovabb... es igy tovabb...
Ugyhogy ennyi. Es a lenyeg az hogy a fentieket barki 60-as iq felett kikovetkeztetheti. Amibol a logikus lepes hogy nem megyek sehova hacsak nem muszaj! Marpedig egy sieles a nem(!) muszaj kategoriaba esik. Ennyi lenne a lenyeg.

@tildy: nezd meg az elozetes idojaras jelenteseket amiket korabban linkeltem. grafikan illusztraltak hol fog betorni az orszagba a front... szo sem volt olyanrol h csak az orszag kozepe..

[ Szerkesztve ]

(#81) Eastman válasza dabadab (#75) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem előre látható volt. #50 A100 km/órás szél az 100 km/órás szél. Havazással. Szerintem egyértelmű. Ha a pógárnak nem, a belügynek az kell, hogy legyen!!!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#82) Dany007 válasza Eastman (#81) üzenetére


Dany007
veterán

Folosleges... en is linkeltem idojaras jelentest hetfotol kezdodoen! De szerintuk ez elorelathatatlan volt...

(#83) bzoley válasza dabadab (#75) üzenetére


bzoley
veterán

Ezt ugye magad serm gondolod komolyan?! Ha szerinted mindenki utólag okos, akkor hogyan lehetséges, hogy még időben lemondták/átszervezték az utólag okosak a programjaikat? Szerdáig én is elintéztettem mindenkivel minden fontos dolgot, hogy csütörtöktől ne kelljen menni sehova, mert meglepő módon tudtam, mi következik. Mindezt utólag okosan. Aki nem sajnálja azt az egy percet, hogy ránézzen az előrejelzésre, az nem ír utólag hülyeségeket.

(#84) dabadab válasza bzoley (#83) üzenetére


dabadab
titán

De, egeszen komolyan gondolom. Volt mar olyan, hogy ho volt, volt olyan, hogy eros szel volt, sot, ezek egyutt is elofordultak - nem egyszer, nem ketszer, sokszor. Olyan, hogy emiatt barmelyik autopalyan megbenult volna a forgalom, olyan meg nem volt. Soha. Ezek utan kerdeznem, hogy ti honnan tudtatok es milyen egyeb parameterekbol szamoltatok ki, hogy ez lesz, mert csupan az idojarasbol nem nagyon megy. (Sőt, továbbmegyek: így post mortem egyre inkább úgy tűnik, hogy csupán az időjárás nem okozott volna ilyen problémát.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#85) Coccolino_O válasza bullseye (#78) üzenetére


Coccolino_O
őstag

:C

(#86) bzoley válasza dabadab (#84) üzenetére


bzoley
veterán

Ha az átlagos max. +10-15 fokos hőmérséklet egyik pillanatról a másikra mínuszba megy át, az nem egy normális dolog. Ezt már egy hete jelezték, de akkor még nem lehetett biztosra venni, hogy úgy is lesz, de a meglepetések elkerülése végett érdemes volt figyelemmel követni. Ez idáig egyetlen pillantás a heti előrejelzésre, és nem igazán havacskára, meg szelecskére utalt. Ehhez nem kell semmilyen tudomány, nem is hiszem, hogy sokat értenénk a meteorológiához, még leírni is nehéz. Ahogy fogytak a napok, maradt az előrejelzés, ami arra utalt, hogy ebből ignecsak lesz valami. Ilyen esetben én már megnézek egy-két szimulációt, így szinte órára pontosan tudok tervezni. Emellett az igen durva légnyomás értékek sem tavaszi szellőről árulkodtak. De ahhoz, hogy valaki képben legyen, elég napi egy percet rászánni a megfelelő oldalakon. Pl. valahol itt is olvastam, hogy "nekem erre nincs időm, mert dolgozom", de a PH!-n siránkozni van ideje. Szóval nincs itt varázslat, aki nem szeret meglepődni, az fel tud készülni az ilyesmire. Ha akar.

(#87) dabadab válasza bzoley (#86) üzenetére


dabadab
titán

Pont azt mondom, hogy az ilyen meterológiai együttállások az elmúlt - mondjuk - harminc évben bőven előfordultak és ezzel együtt soha nem állt le az autópályákon a forgalom, tehát csak ebből egyáltalán nem lehetett ezt kiszámolni. Cáfolj nyugodtan, ha van mivel, de az időjárásra hivatkozni zsákutca, mert abból az következett volna, hogy nem lesz gond.

DRM is theft

(#88) Lauda válasza bzoley (#86) üzenetére


Lauda
félisten

Pl. valahol itt is olvastam, hogy "nekem erre nincs időm, mert dolgozom", de a PH!-n siránkozni van ideje.

Pl en is irtam hasonlot. Sirankozni, ahogy Te nevezted pedig azert van most idom, mert nemzeti unnep volt most meg hetvege van. :U

(#89) Polllen válasza dabadab (#87) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tehát elég sűrűn esik 15-20 fokot a hőmérséklet és jeleznek elő havazást és erős szelet 24 óra alatt?

Hozzáteszem, erős havazás és hófuvásnál elég alapnak kellene lennie az embereknél, h otthon maradnak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#90) bzoley válasza dabadab (#87) üzenetére


bzoley
veterán

Valószínűleg mindketten ugyanazt az előrejelzést láttuk(kivéve, ha más forrásból) csak nekem(nekünk) az volt a kézenfekvő, hogy itt bajok lehetnek, neked meg az semmi vész, volt már ilyen. Tehát a hiba nálad van. Én/mi jól értelmeztük az előrejelzést/figyelmeztetést.

Lauda:
Igen, így már emlékszem. Csak azért maradt meg bennem, mert látom mennyit fórumozol, és közben ilyet olvasok. Tovább nem részletezném. Ideje mindenkinek arra van, amire szakít.

(#91) dabadab válasza Polllen (#89) üzenetére


dabadab
titán

Nem surun, de volt ra jopar pelda. Arra viszont, nem gyozom ismetelni, soha, de soha nem volt pelda, hogy magyar autopalyan megbenult volna a forgalom a ho miatt.

DRM is theft

(#92) Lauda válasza bzoley (#90) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom mit latsz, de ezek szerint olyat, ami nincs. De nem baj, lenyeg, hogy megmondtad a tutit.

(#93) Polllen válasza dabadab (#91) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pontosan, nem volt példa, de amire én akartam utalni az az, h az emberek többsége tojik az előrejelzésre, ahogyan az állam is tette, de most mégis csak az állam van elővéve... :U

Nekem természetes volt, h csak akkor indulok el, ha NAGYON muszáj, Ercsiben nőttem fel, ott a 6-son olyan hóátfúvások vannak egy sima télen is, h betojsz. Nem beszélve a környező összekötő utakra a falvak között.
Ha kiemelik, h viharos szél+havazás = járhatatlan út. Azt nem lehet hatékonyan takarítani.

Amúgy eső után köpönyeg hibásokat keresni. Le kell vonni a megfelelő következtetéseket legközelebbre és nem egymást anyázni.

Tudod, mindenkinek fel kell tennie a költői kérdést, te mit tettél azért, h ne kerülj bajba a havazás miatt. :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94) EczkE


EczkE
addikt

Asszem mindenféleképpen!

(#95) tildy válasza Dany007 (#80) üzenetére


tildy
nagyúr

Es a szel gondolta magat, meglatta a Magyarorszag tablat az osztrakok felol jove, elgondolkodott, es azt mondta, na akkor en itt most jobban fujok! :D

Egyebkent kozrejatszhatott az is, hogy idejekoran elloptak osszeszedtek a hofogokat az utak mellett. Neztem alegifelveteleket, es tok sima teruleten sehol nincs?!!!

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#96) greenity válasza tildy (#95) üzenetére


greenity
aktív tag

Nálunk előtte nap szedték össze....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#97) Polllen válasza tildy (#95) üzenetére


Polllen
nagyúr

a korabban emlitett 6-s uton evek ota nincs hofogo:/

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#98) Lauda válasza tildy (#95) üzenetére


Lauda
félisten

Sajnos annyit tesznek ki, amennyi keret van ra. Jelen helyzetben amugy sem segitett volna a 100 kilometer/oras szelben.

(#99) tildy válasza Lauda (#98) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez lehet nem, de pl. telepitett fasor/erdo igen. Persze tudom penzkerdes. En szivesen bevallalom ket fanak a telepiteset/koltseget, ha ezen mulik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#100) Dany007 válasza dabadab (#84) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, nem mondom 100%-os bizonyossággal, de a hosszú hétvége és az elmúlt évek tapasztalatai alapján azért lehetett némi sejtés a következményekről.
Úgy mondom inkább, hogy egy ilyen helyzet valószínűségét az időjárás mellett a hosszú hétvége is növelte.

Ugye alapeset, hogy hétvége előtt brutális dugók tudnak kialakulni Pestről kifele. Hosszú hétvégén ez hatványozódik. Plusz most ugye ünnepnap is volt - nem csak szabadnap - ezért valószínű jóval kevesebben dolgoztak mint egy átlagos csütörtöki, pénteki napon. Sokan kivették szabiba a csütörtököt is, hogy legyen egyben 4 nap. Aztán neki indultak volna wellnesseleni meg síelni meg hasonló, ahogy az máskor is szokott lenni.
Na nem mondom, hogy pontosan ez az oka a kialakult helyzetnek, de kérdezted mi lehet még az időjáráson kívül. Hát én erre tippelnék. Amolyan balszerencsés véletlen. Pont a hosszú hétvégén csap le a hóvihar mikor a legtöbben utaznának el valamerre.

És mint az itt is látszik vagyunk páran akik számítottak valami rosszra, ezért nem indultak útnak, nem terveztek, vagy a tervezett utakat lemondták az időjárás miatt. Nyilván a pontos szituációt senki se látta előre. De nekem elég volt annyi, amennyit az időjárásból ki tudtam következtetni ahhoz, hogy ha nem muszáj ne induljak el. Ennyi. Nem kell túldramatizálni. Nem kell 100%-ig előre megjósolni minden eseményt ahhoz, hogy az ember mérlegelni tudja a kockázat lehetőségét és úgy döntsön inkább nem kockáztatja meg.

Úgyhogy szerintem részben az egyén felelőssége is mindez. Nem lehet a rendszer idiótabiztos. Az meg nem is kérdés, hogy a hivatalos szervek bénasága csak tovább rontott a helyzeten. De ezt senki se vitatja.
Viszont kevésbé lett volna katasztrofális a helyzet ha azok az emberek akiknek nem lett volna muszáj(!) elindulni otthon maradtak volna.

@Tildy: ha megnézed a híradásokat akkor látod, hogy északon Szlovákiában is hasonló volt a helyzet, ahogy Romániában meg Ukrajnában is. De pl a hét elején a nagy Németországban is igen cudar volt a helyzet... szóval nem ország függő a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.