Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Megerősítem, csak a telenoros számomra nem jött üzi.

(#2) truba


truba
tag

Valóban, feleségem Telenoros számára nem jött sms. :F

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Már csak a kérdés, hogy ez mennyire segítőkész információ. A közöltekre még az is gondol, akinek nincs meg a 4 általánosa.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) djculture válasza Vakegérke (#3) üzenetére


djculture
félisten

Á Pintér Sándor pont azt mondta a sajtónak hogy fegyelmezetlenek az emberek amiatt van baj.. Otthagyták a kocsikat és nem várták meg a segítséget szöveg...

[ Szerkesztve ]

(#5) Eastman


Eastman
őstag

Telenor norvég, nem? Norvégiában ez egy laza nyáreleji délután lehet. Persze, hogy nem értik...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) djculture


djculture
félisten

atv-n mondta Pintér Sándor hogy ki fogják vizsgáltatni és bejelentik hogy milyik szolgáltató nem tett eleget a kérésüknek. Majd az előfizetők eldöntik melyik szolgáltatót kell igénybevenni amelyik segít ha baj van.

[ Szerkesztve ]

(#7) XST


XST
csendes tag

Ebben mi az a hatalmas segítség, amiért el kell marasztaltunk a Telenort, hogy nem vett részt benne ?

(#8) djculture válasza XST (#7) üzenetére


djculture
félisten

passz nem vagyok belügy miniszter, majd ő előadja mi meg nem hisszük :D

(#9) Dany007 válasza djculture (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Kivételesen részben(!) egyetértek a belügyminiszterrel. Ezt olvasd el. Legszívesebben írnék vissza "Istvánnak", mert az röhej, hogy egyes emberek itt miket gondolnak.

Egyébként az sms küldés tényleg felesleges volt. Semmi értelme nem volt már az igaz.

"István" azt írja az indexes levélben ezzel kapcsolatban:

"Miután hazaértem, kaptam meg a belügyminisztérium sms-ét. Csak 23 órát késtek el vele!!!!
- a kommunikáció hiánya botrányos volt ."

Hát b...meg kedves István majdnem egy hete a csapból is az folyik, hogy jön a sarkvidéki hideg, hóviharral mínuszokkal. Minden létező médiában elmondták legalább naponta 10x. Csak az nem szerzett róla tudomást aki remeteként a világtól elvonultan él. Te meg ha vagy olyan hülye, hogy ezek után elindulj pont a kritikus napon síelni - csak mert ez a hétvége "az utolsó igazi síelős lehetőség" - akkor úgy kell neked b...meg! Egy hete nyomatják mindenhol hogy mekkora hóvihar lesz és aki teheti ne menjen sehová, de neked csak azért is síelni kell menni... akkor ne sírjál ha a hóvihar miatt ott állsz a dugóban 23 órát!

(#10) ferensz válasza XST (#7) üzenetére


ferensz
senior tag

Főleg hogy ebben a két sorban ellentmondás van. Akkor most maradjak az autómban, mindenféleképpen, bármi is történt, vagy szálljak át a szomszéd autójába? Mi van akkor, ha a környéken már az összes autóból kifogyott a benzin, és távolabb mennék melegedni. Inkább fagyjak meg az autóm mellett, mert a BM-től kaptam egy sms-t? :DDD

Szerk.:

Dany007: Részben szeretnélek megcáfolni. Nem tartom magam remetének, barlangban sem lakok, mégsem hallottam az óriási hóviharról. Arról hogy jön a hó tudtam, de leginkább erről is csak azért, mert a hosszú hétvégén terveztünk egy környező településen mérni, és arra jutottunk, hogyha tényleg hó lesz, akkor nem megyünk, mert szintezni meg helyszínelni nehéz hóban.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#11) djculture válasza Dany007 (#9) üzenetére


djculture
félisten

Médiában ilyen nagy havazásra meg szélviharra figyelmeztetés nem nagyon volt mert találkoztam volna vele. A hót azt mondták.

(#12) Dany007 válasza djculture (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Hát akkor nem tudom ti milyen híradót néztek vagy milyen időjárás - jelentéseket követtek de én tudtam hogy ez lesz. És nem csak én, hanem a rokonság is.

Sógorom Németországba ment volna, de már szerdán lemondta az utat, azt mondta inkább nem kockáztat. Apósom pénteken ment volna Pestre munka ügybe. Ő is lemondta, ő se kockáztat. Mindezt kedden mesélték mikor lent voltunk náluk látogatóba. Érdekes módon ők tudták, én is tudtam, de még a cégnél is tudták a munkatársak - lemondtak pár vidéki melót.
Úgyhogy nagyon rosszul tájékozottak vagytok. :) Ha nem is pont egy hete, de hétfő óta biztos hogy mondták.
Azt, hogy sarkvidéki hideg jön, erős széllel hóval. Ez nálam egyenlő a hóviharral. És még kis grafikán meg is mutatták előre, hogy honnan fog betörni a front. Még direkt öntöttem fagyállót a kocsiba, mert már nem készültem mínuszra... de már hétfőn tudtam hogy ez lesz.

Márpedig naponta egyszer nézek híradót, indexet olvasok, időképet, köpönyeget, meg melóba menet rádiót hallgatok. Ennyi. Nehéz elhinni, hogy nem hallottatok róla. :U Márpedig a havazásról és a brutális szélről is volt szó. Sőt, még szerdán este is azt mondták, hogy aki tehetni ne induljon útnak...

[ Szerkesztve ]

(#13) stangli


stangli
senior tag

óóóó jeeeeeee :)

(#14) ferensz válasza Dany007 (#12) üzenetére


ferensz
senior tag

Időjárásjelentést a Beautiful Widgets intézi a telefonon, rádiót nem hallgatok, tévét is legfeljebb késő este nézek, akkor is vagy discovery, vagy natgeo. Indexre néha fellesek, de ha csak nem valahol nagyon elöl van a cikk, akkor úgy sem veszem észre.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#15) Dany007


Dany007
veterán

Tessék a "remetéknek" visszakerestem az elmúlt pár nap időjárás-jelentéseit. :)
Konkrétan csak ráböktem a Tv2-re sokáig nem kutakodtam.

Tessék akkor:

2013.03.11. - hétfő reggel - csütörtöktől szélsőséges változás, sarkvidéki hideg, hó, viharos szél

2013.03.12. - kedd reggel - csütörtöktől viharos szél, hó sarkvidéki hideg, mínuszok

2013.03.13. - szerda reggel - sarkvidéki hideg, hózáporok, viharos, orkán erejű szél

Tessék! Erről beszéltem. És ez csak egy Tv2 reggeli időjárás jelentése. Még csak nem is az esti részletes. De ugyanez ment a rádióban - csak azt nem tudom linkelni - meg más adókon és a netes időjárás oldalakon is.
Úgyhogy aki ezek után is azt mondja, hogy erre nem lehetett számítani az buta vagy hót tájékozatlan.

@fec555:

Akkor magadra vess. Akkor te a tájékozatlanok kategóriában vagy. Sajnálom. Az információs technológia egyik csúcsidőszakát éljük. Sajnálatos hogy egy mezei időjárás-jelentés nem jut el hozzád. De hát ez van. A lehetőségek adottak maximum téged nem érdekel annyira. Ez nem gond, csak akkor ne merje azt mondani senki, hogy erre nem lehetett számítani. Márpedig lehetett. Csak pár Tv2-s időjárás-jelentést linkeltem, de ott már hétfőn megmondták hogy ez lesz. Az én ismerősi körömben is mindenki tudott róla és annak megfelelően készült is. Ezek után ha valaki beszopja akkor az már tényleg csak az ő saját felelőssége illetve hibája.

[ Szerkesztve ]

(#16) ferensz válasza Dany007 (#15) üzenetére


ferensz
senior tag

Információs technológia csúcsszaka? Amikor reggel óta nincs elérhető mobilhálózatom?

Egyébként nem nevezném magam tájékozatlannak az miatt, hogy nem lógok a tévén, meg nem időjárás jelentéssel kelek, meg fekszek, mivel ezekre az információkra nincs szükségem. Én nem ragadtam kint egy autópályán sem, szóval annyira nagy gond mégsem lehet.

Az időjárás jelentések sem tévedhetetlenek, rengetegszer volt már rá példa, hogy tévedtek. A másik pedig, ha ekkora űbervilágvége időjárás várható, akkor illendő lenne egy nyamvadt időjárás jelentésen kívül is hirdetni, hogy mi lesz. Kép alján futó csík, negyedóránként rádió spotok, vagy mint ahogy a BM-es sms-eket ki tudták küldeni kiküldhették volna a maradj otthon paraszt, jön az endgame üzenetet is.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#17) Lauda válasza Dany007 (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Ne (csak) magadbol indulj ki. Egesz nap/delutan/este forumoztok meg neteztek. En pl egesz heten meloztam estig, ezenkivul angolon voltam, csak este fertem kicsit gephez, akkor is megneztem par dolgot es kesz. Radio meg nincs a kocsiban, szoval en se hallottam errol, hogy mi jon. Egyebkent marcius 14/15-en erre nem lehetett szamitani.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dany007 válasza Lauda (#17) üzenetére


Dany007
veterán

De te se magadból indulj ki. A lehetőség adott. Esete is át lehet nézni a híreket ha valakinek van rá igénye.
És nem azt mondtam, hogy gond az ha valakinek nincs rá igénye. Csak akkor ne tessék csodálkozni ha valahol belefut az utakon 1-1 dugóba, elakadt kamionba stb...

Ott linkeltem a hétfői(!) 03.11.-ig időjárás jelentést. Igen lehetett számítani! A sarkvidéki hideg, a hózápor és a viharos, orkán erejű szél egyidejű említése nekem pontosan azt jelenti ami tegnap meg ma volt.

Szerk.: még annyit. Hogy ha te nem hallgatsz rádiót, nem nézel TV-t, nem olvasol híreket ilyen széleskörűen, akkor mégis kinek a hibája az, hogy nem tudsz a várható eseményekről?
Mert az okés, hogy a kocsiban nincs rádió... ki nem sz..ja le. Okés, hogy nem nézel tévét. Okés, hogy este fekszel le. Okés, hogy nem olvasol időjárás híreket... De ezek után kinek a hibája hogy nem tudsz róla? Akkor mégis hogyan kéne informálni a társadalmat a várható veszélyről?

@fec555:

Neked is mondom... U.a. Plusz én nem is rólad írtam, hanem arról az Istvánról aki nekiindult síelni a legnagyobb hóviharban amit már ~ 1 hete mondanak mindenhol...
Szóval neked is csak azt mondom nem gond ha valaki nem akar tájékozódni, de a lehetőség adott. Igen, valamit tenni is kell érte. Főleg ha már elmegyek síelni - ahogy a levélíró - az ország másik felébe, akkor minimum hogy tájékozódok előtte.

[ Szerkesztve ]

(#19) lapa válasza ferensz (#16) üzenetére


lapa
veterán

a csapból is az folyt egész héten, hogy jön a nagy hó meg viharos szél.

az üzenet fontos infót közölt. ha a telenor nem továbbította a telenor megdögölhet. remélem a nagy nemzetérzésben még le is sittelik a fejeseket, hogy egy szaros sms miatt embereket sodortak veszélybe.

nyilván ötletünk sincs hogyan szervezzünk meg akármit is. inkompetens banda.

[ Szerkesztve ]

(#20) ferensz válasza Dany007 (#18) üzenetére


ferensz
senior tag

Persze, részben tök igazad van, mert ha valaki valamit tervez magának, főleg olyat, ahova messzebb kell menni, az igen is nézzen utána, hogy mire számíthat, ez tiszta sor.

Tájékoztam én, láttam a kis piktogrammot, hogy kb milyen lesz a hőmérséklet, és milyen csapadék lesz. Időképen is azt a sok napra előre megcsinált időjárás jelentést szoktam olvasni. Ha mondjuk felette nagy piros betűkkel ott lett volna, hogy ítéletidő jön, figyelem, ne induljon útnak senki, tájékoztatás itt, akkor azt tuti én is megnéztem volna.

Szerk.:
lapa: A telenoros megjegyzésem nem a BM-es sms-ek hiányára vonatkozott, mire azok az üzenetek megérkeztek, akkorra már az emberek nagy része egy éjszakát végigbrusztolt az autójában. Szimplán a technológia csúcsán vagyunk - kontra lassan egy napja nincs a környéken mobilszolgáltatásra.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#21) Dany007 válasza ferensz (#20) üzenetére


Dany007
veterán

" Szimplán a technológia csúcsán vagyunk - kontra lassan egy napja nincs a környéken mobilszolgáltatásra."

Attól még bizony a csúcson vagyunk, hogy itthon bénák a szolgáltatók meg a kormány is. Egyetértek Lapával, fingjuk sincs, hogy ilyen esetekben mit kéne csinálni. Hiába van "csúcstechnológiánk" ha nem tudjuk megfelelően használni azt.
Na itthon is kb ez megy. Az hogy az emberek szintjén is, hát jó, de hogy a kormány meg a hivatalos szervek szintjén is az már vicc.
Na ezért kell az embernek egyénileg tájékozódnia mert másra nem nagyon számíthat. Vagy csak későn.

(#22) lapa válasza ferensz (#20) üzenetére


lapa
veterán

csak az első sort szántam neked, a többit általában, bocs.

(#23) ADAM1337 válasza Lauda (#17) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Telefonon időkép widget mutatta már előre hogy bibi lesz, ha előre nézek 5napot pont tudom mi lesz.
És van 30napra előre abban is mutatva volt hogy tré lesz ez a hétvége bár csak csüt-pénteket mutattak.

(#24) Lauda válasza Dany007 (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Nem ertesz. A teli idoszakban nezem az idojaras elojelzoket, mivel sokat vagyok uton. Marciusban ilyenkor max napsutes es eso amire szamitani lehetett, nem orkan ereju szelre es hora.

Az hogy valaki unalmaban ezt nezegeti napjaban 20-szor, egy dolog. Nekem erre most nincs idom es nem is erdekel. Marciusban had ne kelljen mar naponta ezt nezegetnem, hogy nem jon-e egy hovihar....

[ Szerkesztve ]

(#25) ferensz válasza Dany007 (#21) üzenetére


ferensz
senior tag

Kéri László politológussal volt egy interjú ma este, és ő fejtegette, hogy két fő államtípus van. Amelyik a politikától függetlenül működik rendesen, illetve az, amelyik egy embertől függ, akinek lökögetnie kell mindent jobbra-balra, hogy legalább menjenek a dolgok valamennyire.

A végén megjegyezte, hogy Magyarország nem az első kategóriába tartozik.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#26) Dany007 válasza Lauda (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Oké. De ahogy itt a többiek is megmondták az elmúlt 4 napban a csapból is ez folyt.
Én se azt mondom, hogy minden nap nézd végig a híradót (heh én se bírnám) vagy hogy minden nap bújd a részletes híreket...
A lényeg az hogy ha valaki az elmúlt 4-5 napban csak egyszer is megnéz / elolvas egy részletes időjárás előrejelzést az tudta volna hogy mi jön.

@fec555: Nem hát. Ezek szarnak bele az egészbe. Jó hogy nem fogják ráfogni a Telenorra a sok elakadt embert. :D

@Lenry: Erről van szó! :R

[ Szerkesztve ]

(#27) Lenry válasza Dany007 (#9) üzenetére


Lenry
félisten

volt, aki vissza is írt neki

ez meg, hogy "az utolsó igazi síelős lehetőség"....
'nyád az... irigylem a problémáidat, hogy ha lett volna egy csöpp eszed és otthon maradsz, akkor biztosan lemaradtál volna "az utolsó igazi síelős lehetőség"-ről...
én 25 éve várok az első síelős lehetőségemre...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) Lauda válasza Dany007 (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, igy van. Aki nezi, az igen. :D

(#29) Lauda válasza Lenry (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyan erre irtam en is a masik topikban. Persze okosok mindig vannak.

(#30) dh66e


dh66e
veterán

A probléma ott kezdődik hogy a pályát idejében le kellett volna zárni és a katasztrófa védelemnek készenlétben kellett volna állni,de ezek szerint semmi nem változott a "bizonyos" tragikus augusztus 20-i semmittevéstől.
Nálunk ha fúj a szél ünnepnapon akkor nagy a baj erre jó felkészülni mindenkinek.
fec555
Kéri úr egyet elfelejtett hozzátenni miszerint Magyarországon ez a módszervátás óta soha nem sikerült.

(#31) dabadab válasza Dany007 (#15) üzenetére


dabadab
titán

Vagyis azt mondtak, hogy hideg lesz, meg esik a ho. Nekem ugy tunik, hogy az elmult par honapban (u.n. "tel") ez eleg gyakran elofordult, aztan megse volt olyan, hogy mindenki otthon ult volna egesz nap.

Egyebkent persze felvetodhet, hogy ha ez ennyire kozismert volt, akkor miert lepte meg olyan nagyon a hivatalos szerveket, hogy tizensok oraba kerult nekik, hogy szoljanak? Vagy hogy az AAK honlapjara felkeruljon, hogy dugo van, ne menjenek? Vagy hogy lezarjak az autopalyat? Vagy hogy megnyissak a szalagkorlatot? Vagy hogy elkuldjenek egy SMS-t (vagy legalabb megfogalmazni)? Erted. Nagyon ugy nezett ki az egesz, hogy az egesz komplett allami apparatus azutan kezdett csak mocorogni, miutan a Facebookbol mar kifolyt a sok elakados poszt.

(#27) Lenry: dogoljon meg a szomszed tehene is?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) Dany007 válasza dabadab (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Ne ferdíts. Nem azt mondták, hogy hó lesz meg hideg. :)
Azt mondták, hogy jön a sarkvidéki hideg, hózápor(!) viharos, orkán erejű szél! (ez a kettő önmagában jelenti kb azt ami tegnap meg ma történt, de legalábbis számítani lehetett rá) Majd a szerdai adásban már hóvihart is említettek ezek mellé, mintha ez nem lenne amúgy teljesen egyértelmű a hó+orkánszél kombó hallatán is.

"ha ez ennyire kozismert volt, akkor miert lepte meg olyan nagyon a hivatalos szerveket"

Hogy mért? :) Hát azért amiért az év elejei 30-40 centis hó is meglepte amit szintén előtte egy héttel mondtak. És azért amiért pl az összes hókotrót meglep kb minden hóhullás ebben az országban azért. :) Meg azért amikor fél napja szakad az a bizonyos hó de egy deka hókotrót nem látni a városban...
Szóval ezen kár meglepődni.

[ Szerkesztve ]

(#33) djculture válasza dabadab (#31) üzenetére


djculture
félisten

Ők se számitottak ekkora hótorlaszokra maga Pintér is elismerte. Volt ahol a PTSZ is elakadt azt mondta.
Pedig azok mindenen átmennek jóformán.

[ Szerkesztve ]

(#34) greenity


greenity
aktív tag

A katasztrófa védőkről annyit: egy iskolából fel lettek hívva, hogy a gyerekek nem tudnak hazamenni, mert két település között keresztbe fordult a busz, hogyan tovább: ők annyit tettek, hogy felhívták a település (ahol az iskola van) polgármesterét, hogy csináljon valamit + szóltak a megyek védelmi bizottságnak, hogy volt egy ilyen bejelentés. 2 óra múlva a védelmi bizottság intézkedett, a katasztrófa védők maguktól semmit.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#35) dabadab válasza Dany007 (#32) üzenetére


dabadab
titán

Ertem. Tehat azon kar meglepodni, hogy azok, akiknek ez a feladata, nem keszulnek fel, az viszont rettetenetesen felhaborito, ha random polgar, aki minden igyekezete ellenere nem kapott rendes felvilagositast, nem latja elore, hogy ugy be fog dugulni az M1-es, ahogy a fennallasa ota meg soha? Biztos hogy erre akarsz kilyukadni?

(#34) greenity: mondjuk pont ilyet nehez megitelni, lehet, hogy minden jarmuvuk olyan feladaton dolgozott, amit ennel surgetobbnek iteltek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) Dany007 válasza dabadab (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Igen sajnos kb erre.
Az elmúlt években -meg már régebben is talán - világossá vált, hogy a hivatalos szervek egyszerűen tehetetlenek és bénák. Ezért a polgárnak magának kell gondoskodnia a saját maga tájékozottságáról és felkészültségéről. Egy tökéletes világban ez nyilván nem így működne, de itt nálunk sajnos ez van.

Minden évben bemutatják a tévében hogy a fővárosi akármi zrt felkészült a télre. Ott sorakoznak a modern hókotrók, a több tonna só meg a több száz ember készenlétben(!).
Eltelik két hét és ahogyan most is, kb egy héttel előre minden időjárás-jelentés a hóról és a durva időjárásról szólt. Leszakad a hó. Majd másnap jön a nyilatkozat miszerint a fővárosi akármi zrt-t váratlanul érte a havazás és ezért kezdték csak 6 órával később az utak takarítását... :U

Kapott felvilágosítást. Ahogy én is, meg előttem még páran elmondták egész héten a csapból is ez folyt! Hogy milyen durva idő jön és aki teheti ne induljon el. Ha valaki nem tájékozódik random okból kifolyólag akkor azzal nem tudsz mit csinálni. Rengeteg ember volt aki tudott erről időben és nem indult el. Nekem is van pár ilyen a rokonságban, plusz a céges utakat is lemondtuk csütörtökre, pontosan emiatt. Úgyhogy igeins lehetett róla tudni.

Az, hogy a hivatalos szervek kb nulla tájékoztatást nyújtanak és azt is későn az szomorú, de ez az igazság. Nem új keletű dolog. -> ezért ezen tényleg nincs min meglepődni.

[ Szerkesztve ]

(#37) dh66e


dh66e
veterán

(#38) greenity válasza dabadab (#35) üzenetére


greenity
aktív tag

Persze nehéz megítélni. Csak nem tudom, az, hogy olyannak szólnak, hogy csináljon valamit, aki szintén ott ragadt a településen...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#39) dabadab válasza Dany007 (#36) üzenetére


dabadab
titán

"Kapott felvilágosítást. Ahogy én is, meg előttem még páran elmondták egész héten a csapból is ez folyt! Hogy milyen durva idő jön és aki teheti ne induljon el"

Az, hogy az idojarasjelentes szerint majd valamikor durva ido lesz valahol az orszagban meg hogy tenylegesen az van-e, azert ket kulon dolog. Nalunk pl. csutortokon egyaltalan nem volt ho (szerdan esett egy keveske, de csutortok reggelre mar nem volt belole semmi sem) es ugy tunt, hogy Bp-n se volt igazan vegitelet az akkor meg mar jo ideje letezo gigadugorol egy szot sem szolt se az aak.hu, se a radio, se senki.

DRM is theft

(#40) Dany007 válasza dabadab (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Sopronban?
Itt Veszprémben már csütörtökön reggel szakadt a hó és jóformán vízszintesen esett, úgy fújta a szél. :) Pont ahogy előtte nap megjósolták. Az utakon lévő durva helyzetre meg szerintem számítani lehetett...
De most komolyan, itt Vp-ben a külső körgyűrűn állnak a kamionok amint leesik 5 centi hó! Szó szerint. Ha leesik 5 centi, akkor ezek már ott állnak az út szélén libasorba. Na most akkor egy ilyen hófúvásos viharos brutális időben szerintem várható volt.
Jó, a konkrét autópályás dugó ellen nem tudsz mit tenni ha nem jelzik sehol. De mondom nálam ott kezdődik a dolog, hogy eleve el se indultam volna. Mást nem tudsz tenni ha senki se értesít a konkrét közúti helyzetről. Vagy pedig kockáztatsz és elindulsz.

(#41) ferensz válasza dabadab (#39) üzenetére


ferensz
senior tag

Csodákat nem kell várni ott, ahol a katasztrófavédelem szerint jelenleg ez a helyzet:

Tegnap hajnalban mennyiségre szintén ugyan ennyi volt, majd délelőttre ez már megduplázódott, 2 azaz 2 jelzés volt a térképen.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#42) tildy


tildy
nagyúr

A telenorhoz informalis megkereses erkezett, azt mondjak azert nem kuldtek ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) 2544AACD


2544AACD
csendes tag

Basszus, én tegnap este óta az autómban ülök, a házam előtt. Mert este a fütött szobában voltam amikor jött az SMS a BM-től. Én, jogkövető állampolgár módjára lementem az autómhoz, és beültem. Nem akartam, hogy kommandósok rángassanak ki a lakásomból alsógatyában. :W

Persze ez csak vicc, de nekem pl fogalmam nem volt, hogy mi a francnak kapok ilyet, elöször azt hittem hogy egy SMS hacker hülyéskedik. Én pl. nem nézek TV-t, van jobb dolgom is az agymosó autómata bámulásánál. Telenor szerintem a kérés abszurdsága miatt nem teljesítette ezt, év végén lépek át hozzájuk. Legalább azt írták volna, hogy hóhelyzet van, vagy atomtámadás, vagy támadnak az UFÓ-k, vagy mittudomén... de ilyen félinformációk??? Nevetséges ország ez... :C

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44) djculture válasza 2544AACD (#43) üzenetére


djculture
félisten

(#45) EczkE


EczkE
addikt

Ne m hiszem el, hogy nem volt....

Asszem mindenféleképpen!

(#46) Lauda válasza djculture (#44) üzenetére


Lauda
félisten

;] :DDD

(#47) Lenry válasza dabadab (#31) üzenetére


Lenry
félisten

dogoljon meg a szomszed tehene is?

persze, tekerd ki a hsz-t... igen, egy irigy görény vagyok, mert rohadtul irritál, ha valakinek az a legnagyobb nyűgje, hogy "drága a Ferrariba a légszűrő", és ország-világ előtt elsírja.

az a bajom, hogy ha már hülye volt, akkor lesz szíves csöndben maradni, és nem nyavalyogni, hogy ő szegény pára nem tud eljutni síelni, miközben emberek haltak meg, maradtak fűtés, áram és víz nélkül, napok óta elzárva a hóban.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) lapa válasza djculture (#33) üzenetére


lapa
veterán

azért hozzátenném, hogy szerintem a kraz brutális hasmagassága miatt sokkal sikeresebb lehet, mint ez a lapos cucc. ha a hasa felfekszik akkor lehet akármilyen hernyótalpad. és most kizárólag a hótorlaszos környezetre gondolok, mert az szilárdra tömörödik alatta. ez nem mocsár, egész mások a fizikai tulajdonságai. de ezt csak érzésből mondom, lehet hogy nem igaz.

és a duplatagú járműveket ne keverjük ide, az egész más mozgással is tud szabadulni, ha a lánctalp el is forog.

[ Szerkesztve ]

(#49) Vladi válasza dabadab (#31) üzenetére


Vladi
nagyúr

"akkor miert lepte meg olyan nagyon a hivatalos szerveket"

Azért, mert kis naivak. Azt hitték értelmes, józan emberek laknak itt, akik a sok figyelmeztetésre megfontolják, hogy mennek -e valahová. Azért. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50) Eastman


Eastman
őstag

Időjárás-jelentés, 2013. március 14. 12:15 !!!
Nem volt titok. Sem az útra kelőknek, sem a belügyi szerveknek.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.