Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fáraó


Fáraó
őstag

Inkább törlöm, nehogy flame legyen. :(((

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez biztos csak vicc. Így is ezrek tűnnek el a számlámról a banki dolgok miatt most. Rengeteget utalok és 1-2x pénzt is veszek fel.
Tudod még mi a durva? Bárhogy akarom befizetni a mobil számlámat az nagyon kemény pénzbe van! Bármit csinálok!

[ Szerkesztve ]

(#3) Gergosz2 válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát remélem az, mert eddig már most is minimálisra vettem a kp felvételt, amit lehet kártyával fizetek.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Hehe, ilyenkor azért egy kicsit örülök, hogy kp-ban kapom a fizetésem és se bankkártyám se hitelkártyám se semmi ilyesmim nincsen.
Pofátlanság az biztos. Ezzel azért nem fogják visszaszorítani a készpénzforgalmat meg a feketézést.

(#5) Lenry


Lenry
félisten

hát nektek bizony a ** ***** ****tok

ezt tudom érdemben hozzátenni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Generáltam egy számlakivonatot mert amúgy papírt nem kapok:

Külön ablakban:
2013.08.28-i hatállyal a Bank a 2012. évi CXVI. törvény
előírásai miatt megemelkedett költségeivel az Üzletszabályzat
2.6.13/C 1. pontja alapján a számlavezetéshez kapcsolódó
díjait megemeli (ld. díjhirdetmények). Ön jogosult
bankszámlaszerződését a változások hatályba lépését megelőző
napig azonnali hatályú felmondással díj-, költség- és egyéb
fizetési kötelezettségmentesen felmondani. A változás
hatálybalépéséig a Bankhoz beérkezett felmondás hiányában a
módosítást elfogadottnak tekintjük.

Forgalmi jutalék, 553ft
KÁRTYA TRANZAKCIÓ DÍJA, 604ft
ATM díjkedvezmény, +214ft
Mobilbank tranzakció dij, 195ft

Ez volt a legutóbbi!

Alapvetően csípem a kolléga bejegyzéseit, de csak felb az agyam.

[ Szerkesztve ]

(#7) greenity válasza Dany007 (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

Jó Neked :) De komolyan, közalkalmazotték mind számlára kapják, mert törvény írja elő.... Én is arra fogom kapni majd...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) Kolondrum válasza greenity (#7) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudod te milyen roham nálunk fizukor a bankomat felé? Sor áll, hogy egyben mindenki kivegye a pénzét. Következő fizut sztem én is kiveszem full, csak az marad rajta amit megtakarítok és amit máshogy nem tudok fizetni csak neten (pl telefon).

(#9) djculture válasza Gergosz2 (#3) üzenetére


djculture
félisten

Egy bankos ismim azt mondta kb 10 perce hogy amit biztos hogy el lehet felejteni a bank pénztárában a számláról kivételt annak állitólag nem lesz maximum levonási tétele... Magyarán 0,3% vonnak le a teljes összegből.

[ Szerkesztve ]

(#10) greenity válasza Kolondrum (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

Értelek. Nálunk a bankkártya ingyen van, kp-t egy tekintélyes összeget veszünk ki hónap elején + a bevételek miatt így teljesen oké :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) Kolondrum válasza greenity (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem kellett számlát csináltatni ahova utalnak. Adnak támogatást a banki dolgokra, DE az összeg sok sok éve ugyan annyi. Kb semmit sem fedez.

(#12) greenity válasza Kolondrum (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

Hát nálunk a nagyoknak nem adnak :(
Nekem annyi a mák, hogy adómentes jövedelmem lesz.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) Dany007 válasza Kolondrum (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ezaz! Akkor mi értelme az egésznek?
Én úgy tudom ha nem közalkalmazott az ember, azért a legtöbb helyen lehet választani... Vagy nem? Nem vagyok benne biztos.

De egy csomó ember innen is irgalmatlanul kártyás fizetés és bankszámla mellett van. Csak tudnám miért amikor egyre inkább úgy néz ki, hogy drágább lesz. Akkor meg mi értelme?
Tényleg azt kell csinálni, hogy az ember egyből kiveszi a pénzt kp-ba és akkor talán csak egyszer fizet azért, hogy fizethessen.

Röhej egyébként az egész. Én azért "pártolom" a kártyás / számlás megoldásokat, mert talán kevesebb a rablás, talán gyorsabb és könnyebb a fizetés és fehérednek a (ki)fizetések. Ezért lenne jó a kp száműzése. De baszki így ezt nem lehet megcsinálni.

@greenity:

Ha lenne egy kis eszed :P akkor külföldre mennél magáncéghez és akkor nem kéne ilyeneken agonizálnod! :D

[ Szerkesztve ]

(#14) lapa


lapa
veterán

valamit sejthettem amikor úgy fél éve találtam és gyorsan meg is vettem egy békebeli ütött-kopott pénzládikát, 3 milis acél, süllyesztett, kis tűrésű fedél. gyorsan fúrtam rá négy szép likat meg vettem 4 db 20 centis acélcsavart tiplivel, és ment fel a falba a kisméretű téglába. aki felfeszíti kínai pajszerrel elviheti az egészet. kizárt amúgy.

messze még az alja.

(#15) greenity válasza Dany007 (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezt már megtárgyaltuk :D
Egyébként igen :D az Unicreditnél pl anyumék valami hiper szuper ügyfelek mert közalkalmazottak és ezért nekem is kedvezményes számlám lesz náluk :P

Tudod hogy nálam nem úgy van, hogy fogom magam és elhúzok....Jó lenne, de nem vagyok ilyen.
Egyébként attól, hogy én elhúzok anyuméknak még ugyanúgy fizetni kell mindenért, mint minden más magyarországi emberkének.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#16) Dany007 válasza lapa (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Hát megtakarítást aztán tényleg nem érdemes a bankban tartani. Mennyi most az alapkamat? 4-4,5%?
Persze lekötni le lehet, de ott is ki kell fogni a 6-7% körüli kamatot ami még nem nagy kockázatú... De már annak sincs sok értelme kamatadóval meg mindennel megspékelve...
Millió után kapsz 40-50k-t egy évre azt csókolom, és akkor hozzá se nyúlhatsz a pénzedhez mert akkor még azt keveset is bukod.

Tényleg az a legegyszerűbb megoldás. Otthon, elrakva. Asszonykán kívül senki se tudjon róla azt jóvan. Esetleg valutában tartva ha már nagyon gondolkozik az ember.

@greenity:

Ja de ha nem lószar közalkalmazotti fizetést keresnél a sokdiplomás kvantumfizikusi agyaddal, akkor tudnál segíteni a szüleidnek is akár és nem kéne foglalkozniuk ilyenekkel mint tranzakciós adó stb... :)
Vétek elpocsékolni ezt a tudást idehaza. :)
Vagy 10x tudsz többet a "világról", mint az átlag mégis alig keresnél annyit vagy ici picit többet.

[ Szerkesztve ]

(#17) greenity válasza Dany007 (#16) üzenetére


greenity
aktív tag

Jelen állapotban nem sokkal fogok kevesebbet keresni, mint anyu 26 év munkaviszonnyal... szóval ez van, és ahogy nő a végzettségem nő a pénz is. De értelek persze, de ettől még nem óhajtom őket itt hagyni.

Hozzáteszem, hogy aki mondjuk 3 évre le tudja kötni a pénzét az tegye biztosításba inkább, bár már nem vagyok az iparban, nem ismerem a mostani kondíciókat, régen magasan verte a banki kamatokat, és egész jó cuccok voltak. Jó persze nem átlagkeresettel rendelkezőknek, akik havi 3-4k-t tudnak max félretenni.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#18) djculture válasza Dany007 (#16) üzenetére


djculture
félisten

Alapkamat 4% de lesz az még kisebb is. Nemérdemes simán lekötni mert a kamatadó 16% meg 6% egészségügyi hozzájárulás terheli ... Állampapirba feketeti mindenki mert annak a lejárati kamata után nem kell az ehot megfizetni.

"Az ehót nem kell megfizetni azok után a befektetési jegyek után, amelyek a szabályzatuk szerint legalább 80 százalékban magyar állampapírokat tartalmaznak."

[ Szerkesztve ]

(#19) lapa válasza Dany007 (#16) üzenetére


lapa
veterán

igen. én már az államcsőddel riogatós sztorinál beijedtem rendesen, ami meg azóta megy az annál párszor durvább, holnap bármit bejelenthet a lelkes csapat. minden bajom van így is attól, hogy valamennyit kell bent tartanom. megtakarítást átváltottam még akkor.

(#20) szilard28 válasza greenity (#17) üzenetére


szilard28
aktív tag

hülye aki biztosításba teszi a pénzét, amikor a biztosítók által kínált biztosítások is lényegében befalapokba teszik a pénzt, csak 10x költséggel.

(#21) lapa válasza szilard28 (#20) üzenetére


lapa
veterán

és kifizetik ha leég a ház?

(#22) greenity válasza szilard28 (#20) üzenetére


greenity
aktív tag

Mondom, régen néztem utána, de akkor még simán jobban jött ki az ember...
Nem mintha most lenne mit betenni...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#23) djculture


djculture
félisten

Ma 3,8% lett az alapkamat, így haladunk a bankba berakott pénzért majd a számla tulajának kell kamatot fizetnie a banknak..:

[ Szerkesztve ]

(#24) Gergosz2 válasza djculture (#23) üzenetére


Gergosz2
veterán

lassan azért köti le az ember a pénzét , hogy fedezze a banki kiadásokat. :W

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#25) djculture válasza Gergosz2 (#24) üzenetére


djculture
félisten

Ja, lesz szépen lassan 3% arra lehet felkészülni mert azt nyilatkozták odáig akarnak lemenni .

(#26) cskamacska


cskamacska
addikt

"kényszerítette" aszondják :U

rövid kötél magas fa tetejébe
Na ezek kényszerítő eszközök. :K

Not gonna happen. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Évi 6ezret kapunk banki dologra. Ez régen amikor behozták nagyon jó volt. Ma már 2-3 hónapot fed csak le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.