Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Jajj, de fáj. Ilyenkor imádom az álambácsit, hogy demalgont is csak receptre adnak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) lorcsi


lorcsi
veterán

ma én is ráharaptam valahogy..alma közben...még jó hogy ültem :(

(#3) k.


k.
őstag

Nekem 4 éve volt olyan hogy ugy kilyukadt a fogam hogy ha hozzámszoltak már bögtem kinomban.Illetve hát akkor ugy nem de elvonultam pl suliba a wcbe és mint az állat.Mondjuk az a kialvatlanság miatt is volt mert ugy fájt(doki nem ért rá rögtön:( ) hogy 3 napig alig aludtam.
Aztán betömte.Aztán 1 éve levették a fogszabim fogam 2 hét mulva megfelezödött.Csodálkoztam hog nem fáj.Doki mondta hogy annak már mindegy mert ideg az nincs benne(fél évvel késöbb mire eljutottam hozzá) ugyhogy betömte és mostmár minden oké:).

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Mi gyogyithatatlan? egy sima idegkezelessel orvosolhato a dolog. :)

(#5) Depression válasza k. (#3) üzenetére


Depression
veterán

Te már túl vagy rajta. Én meg még be is lázasodtam. Sírhatnékom, na az van, párom sem bírja elviselni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) k. válasza Depression (#5) üzenetére


k.
őstag

Hmm.Mit csináltam mikor felrakták a fogszabit és akkor is veszettül fájt a szám.Jaigen.Elmentünk szülökkel mobilt venni.1 óráig semmim nem fájt:D.
Tehát holnap menj le vegyél valamit amit szeretnél-elehetöleg nagyot és nehezet- és akkor 2-3 óráig tuti nem fáj semmi. :D :DDD

(#7) Depression válasza Lauda (#4) üzenetére


Depression
veterán

Úgy értettem, hogy beveszel néhány gyógszert, és meggyógyul magátol. De ez nem, ez rámegy a többi fogra is, aztán már a fél arcod lüktet, mint állat, stb.
Azért gyògyíthatatlan, mert ahhoz gyógyulnia kellene, de ez nem az a fajta.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) Lauda válasza Depression (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Ez mar nem gyogyithato gyogyszerrel, irany a doki. :K

(#9) Depression válasza Lauda (#8) üzenetére


Depression
veterán

Túl zsúfolt a programja, és csak csütörtökön hajlandó fogadni. Az ilyet én nem nevezem dokinak, mert annak a beteg lenne a lényeg, és nem az, hogy 20perccel tovább nem hajlandó rendelni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) At4 válasza Depression (#9) üzenetére


At4
tag

ez sem 1 rossz játék, szerintem esélyes lesz az érzéstelenítés nélküli gyökérkezelés (mert amikor már ennyire fáj, akkor az ideg elhalófélben van vagy már el is halt elvileg) :) nem fog fájni, majd csak utána ~fél órát, utána jó lesz (ugyanezt csinálták nekem is, annyi különbséggel h nekem letört a fogam és mindenféle szar jutott az ideghez)

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#11) Depression


Depression
veterán

Hajnali fél 3. Ezt nem hiszem el. Még 37 óra, hogy fogadjon a 'doki'.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) gaborbol válasza Depression (#11) üzenetére


gaborbol
őstag

Keress masik dokit. En dokim 24 oraban hivhato volt a het barmely napjan( rendeloje felett lakik) emberi aron dolgozik, es preciz ,lelkiismeretes munkat vegez. Biztos van kornyeketeken is ilyen.

1 Ha annyira faj, koccolj le az ugyeletre, mond meg hogy erzestelenitsek el mint atom, mert amit tudsz menni a sajat dokidhoz mar rohansz is, majd o megcsinalja.Akkor nyersz majd egy napot.
2 cataflan ilyenkor is szokott segiteni, irass fel veluk 1 dobozzal az er valamit.Eros fajdalomcsillapito+ gyulladascsokkento.Vagy kerj baratoktol, szuloktol, szomszedtol barkitol....

[ Szerkesztve ]

(#13) twollah


twollah
nagyúr

Fel evente el kell menni fogaszatra es akkor csak kisebb meglepetes eri az embert.

(#14) Depression válasza twollah (#13) üzenetére


Depression
veterán

Júniusban voltam utoljára nála, de nem is számít, az én fogaim olyanok mintn az m&m's. Lassan nem lesz egy se, akkor jön majd a kánaán, és fütyülve moshatok fogat. :-)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

A fájás az kaki...
Az idegkezelés zsibbadás nélkül lókukó. Az sétagalopp. Nekem legalábbis.
A húzás az neccesebb.
Nade a tuti... A korona felrakása. Gyerekek. Na az a fájdalom az igen...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16) Gergő_


Gergő_
őstag

rágj el egy fejfájás csillapítót :) , keserű lesz de kicsit enyhíti, aztán azért öblítsd le vízzel

[ Szerkesztve ]

(#17) Depression


Depression
veterán

Most nem is érzem. Gondolom majd estére visszajön. Végülis már csak egyet nem kell aludni, és ha holnap de. sem fog fájni, akkor már túl is vagyok rajta.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egy üves sör nálam csodákat tett. De most komolyan. :K (persze szigorúan csak este :D )

[ Szerkesztve ]

(#19) mephi666 válasza Depression (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem bő 1éve az sztk-sok b@szták el a fogaimat... fél év után darabokra törtek és elkezdett fájni mindkettő... több napra fogadott engem is a magánorvos, de akkor már a jobb alsó 5-ös (középről számolva az 5., nem tudom így kell-e?) és a bal felső 5-ös is kegyetlen volt... a bal felső a végén húzott bele és úgy átsugárzott a fájdalom a fél fejemben, hogy a könnyem is folyt időnként magától és a fülem is csengett... a jobb alsót akkor már alig éreztem... beültem hozzá és mondta, hogy csak 1 oldalra adhat érzéstelenítőt, hogy legyen? kibírom a jobb alsót anélkül? persze... csak csinálja... azt meg is csinálta érzéstelenítő nélkül, aztán a másik oldalra a húzáshoz viszont adott... :) amúgy az a része sz@rabb volt, mert jól megrángatták a fejem... amikor kijött, akkor meg a megkönnyebbüléssel együtt éreztem, ahogy ömlik belőle a vér, ami keveredett a jókis érzéstelenítős szájízemmel... ehhez még a zsibogás is társult :) kicsit beszédültem az összhatástól...

azóta a bal felső rendbe jött (pótlódott az a sor egy bölcsességfoggal is), csak néha belemegy a 2 fogam közé a földimogyoró :) a jobb alsó viszont alattomoskodik időnként: pár havonta néha elkezd fájni, de mire elmennék vele orvoshoz, elmúlik... általában segít rajta, ha beveszek rá egy felest és "megáztatom" benne :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Az utolsó kérdésre.
Mert akkor nem tudnál ide írni. :D

Samsung Galaxy A54

(#21) juliabrilke válasza Viktor0610 (#20) üzenetére


juliabrilke
addikt

Teljesen jogos az indok. :DD

(#22) fekeandras


fekeandras
őstag

Igazából én azt nem értem milyen doki az aki csak 3nap várakoztatással hajlandó fogadni egy sürgős esetet? Bár igaz nem neki fáj, így neki nem sürgős. Ha akarod adok egy telefonszámot (feltéve ha Budapesti vagy). SZTK fogászat de ha annyit mondok, hogy én már jópár éve 120km-ről vidékről járok fel oda akkor az sokat elmond. Sokkal jobb ellátást kaptam ott tök ingyen mint amikor fizetős arrogáns "énvagyokazatyaúristen" magánrendelésen voltam. Na ott szépen csengetni kellett és olyan stílusban adta elő magát a doki, hogy majdnem felálltam a székből és távoztam.

De a lényeg, ne szenvedj napokig. Ülj be egy másik dokihoz. Jobb a fogászati székben "szenvedni" fél órát mint csendben otthon szűkölni napokig, és közben mindenkinek az agyára menni. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) mephi666 válasza fekeandras (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

sztk és sztk között is van különbség... ahol laktam faluban 22évig, ott tökéletes volt az sztk-s ellátás... nem kellett soha többet várakoznom, mint a drága magánorvosnál... viszont itt a városban az sztk-sok minden fogamat elb@sztak, amihez hozzáértek :( úgy néz ki, hogy ha sikerül "visszaköltöznöm", megint ugyanaz lesz a fogorvosom... addig ki akarom húzni, de ez 2-3év is lehet....

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Depression válasza fekeandras (#22) üzenetére


Depression
veterán

Az messze van.
A dokim munkája teljesen rendben van. Csak kezdené már el.

Este van, este, van, ki ki nyugalomban,
Tűnj el fogfájás, de nyomban!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25) talmida


talmida
Közösségépítő

Hogy vagy? Ha még mindig aktuális, akkor én tudok neked ajánlani egy nagyon jó fogorvost. Írtam is róla egy cikket régebben. Itt olvashatod.

Ez ő, a fogorvos, Dr Tóth György

Ez pedig a rendelője címe:
17. kerület Nádasdy Kálmán utca
BUDAPEST H-1046

GPS:
Lat. 47°35,03'
Lan. 19° 06,40'’

MIELŐBBI JOBBULÁST KÍVÁNOK NEKED!!

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#26) Depression válasza talmida (#25) üzenetére


Depression
veterán

Köszi, már délutánig kibírom. :-)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#27) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nos? Hatott az általam javasolt gyógymód? :DDD

(#28) Depression válasza juliabrilke (#27) üzenetére


Depression
veterán

Sörözés közben jött elő, így nem nagyon akartam vele kockáztatni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) Depression


Depression
veterán

Na, itt ülök a dokinál. Mindjárt vége.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30) fekeandras válasza Depression (#29) üzenetére


fekeandras
őstag

Lehagytál egy M betűt... :D

(#31) Depression válasza fekeandras (#30) üzenetére


Depression
veterán

Hol?
Közben rájöttem. Egyébként nem, mert imádom a fogorvosokat. A kezelés fájdalma elmúlik, a fogfájás soha.
Örülök, hogy most élek, és nem 50-500-1000 évvel ezelőtt. Nem is éreztem semmit, csak most jön elő a szuri helyén némi fájdalom.

Elkezdtek egy gyökérkezelést, de csak elkezdte, rakott bele gyógyszert és betömte. 2 hétig így marad.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#32) fekeandras válasza Depression (#31) üzenetére


fekeandras
őstag

"Na, itt ülök a dokinál. Mindjárt végem." :DDD

Igen, ez a megszokott folyamat gyökérkezelésnél. Ahol én voltam vissza kellett menni 3 nap múlva. Ekkor kicserélték az it-t és letömték újra. Rá egy hétre megkaptam a végleges tömést. Ez 1999ben volt, épp 10éve. Azóta is tök jól elvagyok vele.

(#33) talmida válasza Depression (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

OK, és örülök, hogy közben sikeresen megtörtént a beavatkozás. :C

IN GOD WE TRUST!

(#34) csimav


csimav
senior tag

Most együtt érzek veled.
Fáj a fogam, nagyon :W :W

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#35) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Ma délelőtt húzták ki a bal felső bölcsességfogamat, kissé feldagadt a fél arcom és baromira fáj. :(

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#36) Dany007 válasza RoyalFlush (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Még egy napig fájni is fog.... Nekem a jobb felsőt húzták ki... Hát, gyorsan elmúlt a lido hatása, és utána ugyan úgy fájt mint előtte... Aztán másnapra jobb lett, 3. napra meg teljesen elmúlt.

(#37) dízelracer


dízelracer
senior tag

Én tegnap délután voltam fogorvosnál. Még egy fogat kell betömni meg egy tömést kicseréltetni (mert nagyon elüt a színe) és végre vége a fogászati turizmusnak egy időre. :C

(#38) olbaidhun válasza fekeandras (#22) üzenetére


olbaidhun
őstag

Magándoki hétfőre tett volna egy kellemetlenül "harapásnál behasító" foggal. De szerencsére elmentem egy helyi sztk-s fogdokeszhoz, akiről kiderült első köszönésnél, hogy osztálytársam volt általánosban..

nem mondom, hogy nyert ügyem van, mert az utóbbi években nem volt egyetlen napom sem ilyen hosszú, szinte számolom a perceket mióta elment a fájdalomcsillapító, de legalább a "doki"-ra lehet számítani és azonnal kezelni kezdett, soron kívül és fájdalommentesen.

Sokkal tartozok neki, ami elsősorban nem közvetlen anyagiakban nyilvánul meg, hanem közvetett, ajánlások..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#39) olbaidhun válasza olbaidhun (#38) üzenetére


olbaidhun
őstag

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#40) talmida


talmida
Közösségépítő

Én holnap megyek Dr. Tóth Györgyhöz egy tömésre. Nagyon precíz és ügyes! :K Mindenkinek ajánlom! :B

Itt írtam is róla. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#41) Pecc


Pecc
őstag

Szenvedek én is rendesen, senkinek nem kívánok még fele ilyet sem.
Múlt hét kedden elkezdték az alsó sorból a leghátsó fogam (bölcsességfog előttit) gyökérkezelni, mert tiszta lyuk volt, hiányzott belőle már. Beletette a fogorvos a gyógytömést, mondta, hogy valami cucc is van benne, hogy a kis idegek is kihaljanak. Már este úgy fájt, hogy majd bef@stam. Szerdán visszamentem, montam nem birom, kivette a tömést. 2óra múlva visszamentem húzza ki kérem úgyis a leghátsóról van szó, még egy napot nem birok ki. Egy órán át szenvedtetett, benne maradt a foggyökér,nem birta kihúzni,csak szét trancsirozta,tiszta vér volt minden. Hozzáteszem, a röntgen kimaradt, de egy előző fogamnál, amit nem húzott, meg készült kép. Második szörnyű este is eltelt, semmilyen gyógyszer nem hatott,könnyem folyt, nem alvás. Csütörtök, sztk szájsebészet reggel, röntgen. Doki nézi, bölcsességfog fekve mögötte nyomja a benne maradt foggyökeret, be van gyulladva nagyon. Nem tudják kivenni, mert nem hatna az érzéstelenítő, meg bolondulnák úgy fájna. Menjek vissza a korházba köv.hét kedden, kiszedik mindkettőt és király lesz, de azért vigyek ruhát, mert lehet bent kell többet feküdni. Jöttem haza csalódottan, azóta antibiotikum 6 óránként a gyulladásra, minden este szenvedés, ordítás, sírás, járkálás. A torkomtól a halántékomig a fél fejem egyben lüktet. Néha sikerült ülve függőleges fejjel aludni, vízszintesen 2perc és haláli fájdalom. Tegnap este már komolyan arra gondoltam, mentőt hívok. Ma fél 8ra kell bent lennem a korházban, és ha minden igaz tesznek róla, hogy elmúljon ez a kinlódás. Nagyon várom, azt a pár órát kell már csak kibirnom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.