Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) yodamastah


yodamastah
őstag

A teszt ok en is 2711-et hasznalok, kb egyetertek az elhangzottakkal. Kiegesziteskent hozzatennem hogy hiaba a szeles gamutos megjelenites, amig a legtobb megjelenitendo tartalom sRGB-ben keszul, addig mindezeket wide gamutban nezve csupan azt erjuk el hogy minden tulszinezett lesz. Pelda: a Bluray keszitesekor is sRGB gamutot hasznalnak. De a digitalis kamerak java resze is sRGB-ben kesziti a kepeket, es szerintem a jatekot keszito grafikusok sem szeles gamutban dolgoznak.... Innentol kezdve amig nincs teljes color managelt megjelenites az oprendszerben, addig egyszeruen egy wide gamutos monitornak semmi ertelme nincsen. (szep szines parasztvakitos).

En sRGB-ben hasznalom, de persze megneztem a szeles gamutos uzemmodjaiban. Egyszeruen tul szines minden amit neznek rajta es kesz.

sRGB megjelenitese hozzavetoleg jo, ez latszik a tesztben a ColorHCFR referencia pontok alapjan is. Basiccolor4+i1D2 kalibralas utan tenyleg azt mondom ez egy kivalo ar/ertek aranyu monitor munkara es jatekra egyarant.

Kiemelnem negativumkent az engem meglehetosen idegesito anti glare reteg altal keltett "maszatos" feluletet. Utalom. De ez van sok masik monitornal is sajna. EZ meg mindig elviselhetobb mint az Apple fele tukrozo felulet, na attol meg jobban idegbajt tudok kapni :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.