Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) Dany007 válasza talmida (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Te is félreértettél.
Egyáltalán nem a példában idézett nő-t minősítem közvetlenül. Nem ítélem meg hiszen nem is ismerem.
Sőt (Kristályszív neked is) mivel egy ismert művésznőről van szó több, mint valószínű, hogy biztosítani fogja a megélhetését a gyerekének a saját halála után is. Tehát abban az esetben kérdés sem merül fel ezzel kapcsolatban.

Általánosságban próbáltam beszélni egy egészen extrém és ritka helyzetről.

Azt meg már korábban leírtam illetve más is, hogy közöm semmi sincs hozzá, de ettől még nyugodtan elmondhatom a véleményemet. Jelen esetben az, hogy mennyire van közöm az ügyhöz teljen érdektelen és irreleváns, mivel szólásszabadság van és az alapelvek határain belül bármiről írhatok illetve bármiről kifejthetem a véleményemet.
Tehát visszautasítom azokat a kijelentéseket, hogy semmi közöm hozzá, mivel teljességgel érdektelen, hogy van-e hozzá közöm vagy nincs! Nem számít.
Továbbá ennyi erővel akkor ezentúl ne beszéljük sem a gyilkosságokról, lövöldözésekről, autóbalesetekről, vagy épp a világ másik felén folyt kutatásokról mert jelen helyzetben azokhoz sincsen semmi közünk. Vagy épp az Apple részvények alakulásáról se beszélhetünk, ahogy Steve Jobs-ot se szidhatjuk, mert szerintem nagyrészünk nem Apple részvényes, így nincs hozzá semmi közünk!

"Az USAban a reggeli híradóban MINDEN NAP minimum 5-6 embert bemutatnak, akik épp aznap töltötték be a 100 vaqy 100 valahányadik életévüket. "

Örülök neki és gratulálok hozzá. Sajnos ez nem a nagy Amerika. Ez Magyarország. Itt a férfiak várható átlagéletkora 68 év. A nőké 71. És ez 2010-es adat, vagy a 2010-ben születettek várható átlagéletkora. Nyilván aki ötven évvel ezelőtt született annak ennél jóval kevesebb. Persze, ez nem jelenti azt, hogy nem élhetnek tovább, - ahogy már ezt is(!) mondtam illetve írtam párszor - csak jóval kisebb rá az esély.
Angliában pl ~ 10 évvel nagyobb a várható átlagéletkor, mint hazánkban.

"aki a legtöbbet kockáztat? Természetesen az anya. De, ha ő boldogan és félelem nélkül bele mer vágni, akkor hogy merészel bárki is bármit szólni ??"

Te is ugyanabba a hibába esel. Engem kevésbé érdekel az anya helyzete az adott esetben. Engem - ahogy az a hszekből is talán kiderül - sokkal jobban érdekel a születendő gyerek sorsa és helyzete.
De ennek az okát is kifejtettem már és próbáltam több példát is felhozni.
Ettől függetlenül akármeddig is él az illető anya, még így is jóval kevesebb időt tölthet a gyermekével, mint ha mondjuk normál időben 15-20 évvel korábban szülte volna meg.
Mert nyilván ha 50 évesen szül és 80 évig él, akkor 30 évet tölt a gyerekével, de ha 30 évesen szült volna és 80 évig él, akkor már 50 évet tölthetett volna a gyerekével...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.