Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Dany007 válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, én nem mondtam azt, hogy ez mindenképpen rosszul végződhet. Csupán annyit, hogy jóval nagyobb rá az esély.
Egyébként azért mert fel tudsz hozni 1-2 példát még nem jelent voltaképp semmit. Közhelyezhetnék rá, hogy a kivétel erősíti a szabályt :) De nem teszem, mert nem szabályszerűség.

Amúgy nekem is van egy régi osztálytársam, akinek a szülei idősebbek az átlagnál. És természetesen ő is rendben felnőtt, normális életet él, nem volt különösebb probléma.
A különbség talán csak annyi, hogy amíg most az én szüleim középkorúak, addig az övé nyugdíjas.

Viszont a példa szerint, amire felkaptam a fejemet a szülők már 77 és a halál között lennének... Szóval ha észreveszed nem a 40+ korkülönbségen akadtam fenn, hanem az 50+-on. Ami még a statisztikák alapján is igen ritkának és extrémnek számít. Kb 95.000 szülésből 1 ilyen van évente!
Szóval nem általánosítok csak egy extrém esetet ragadok ki.

Sógorom 35 éves, van egy felesége és 2 gyereke. A szülei éppen csak közelítik a nyugdíjat.
A példa szerint viszont a gyermek szülei már rég nyugdíjasok mikor a gyerek elvégzi az általános iskolát.

És hidd el nem véletlenül teszik az ideális kort szülésre 25-35 közé. Nem csak hasraütnek. Annak megvan a maga biológiai és talán szociális oka is.

Mi gyerek koromban rengeteget utaztunk a szüleimmel. Emlékszem, hogy mennyit "lovagoltam" rajta, hogy mennyit fociztunk együtt és még elvitt "hegyet" mászni is, de egyszer még discoba is! :D .Ő tanított vezetni 15 évesen :) Segített a matekban, kémiában, de később még az elektronikában is!
És még most a költözés után is rengeteget segít nekünk és velünk van.

Most gondolj bele, ha már 10-15 éves koromra 62-67 éves lett volna, mindebből vajon mi valósult volna meg? Mert szerintem szinte semmi.
És pont ez az egyik gondom ezzel az extrém későn gyerekvállalással, hogy a gyermektől veszik el az időt, hogy együtt legyen a szüleivel!
Gondolj bele, Magyarországon az átlagéletkor férfiaknál ~ 68 év! Ergo nagy az esély rá, hogy a gyerek nagykorúsága előtt meghal az apja! Vajon milyen lehet az egy tinédzsernek ha ilyen korán elveszti a szüleit vagy egyik szülőjét? Tudom így is sokan vannak ilyen helyzetben és nem is könnyű nekik!
Amíg mások akár eljárnak cso-csózni, biliárdozni, esetleg sörözni az apjával, addig a 18 éves gyerek apja már könnyen lehet, hogy halott! És az emlékeiben is csak mint öregember él!
Persze nem 100%, hogy 68 évesen meghal, de jóval nagyobb rá az esély. És mégis ki akarja ezt a gyerekének megkockáztatni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.