Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sokat nem lehet várni az ilyentől, a jófogáson a vásárlók nagy része proli. Nekünk is volt egy eladó, kanapé, X Ft-ért feltéve, erre az idióta ír, hogy X/2-ért megvenné plusz az ingyenes házhoz-szállítással. :W

El tudom képzelni, hogy hányan telefonálhattak be a jofogás forródrótjára, hogy Ő most költözködne, és szeretné igénybe venni a szolgáltatást. :D

[ Szerkesztve ]

(#2) 8th


8th
addikt

Áhh... nekem egyre kevesebb a türelem az ilyen baromarcúakhoz, ha felhúz tuti alpári módon elküldtem volna a getzybe.

Az egyik FB ingyenes műszaki cikkes csoportba feltettem a nyáron egy tök hibátlan gyári független nokia 3310-est. Mivel az értéke erősen közelít a nullához nem akartam bajlódni a hirdetéssel. Leírtam, hogy munkaidőben és csakis akkor itt és itt lehet átvenni csak akkor és csak ott. Nem postázom senkinek aki érte jön az viszi, ingyen. Pont. Persze néhány potyaleső azonnal ott termett (minden ingyenes csoportban ez a néhány ember kuncsorog telefonért notebookért mosógépért stb...) és elkezdtek fárasztani. De postázzam már el. Nem postázom. De neki nagyon kéne. Gyere érte. Nem tud vidéki de adjam már fel neki. Visszaírtam, hogy oké eldobok mindent elszököm melóból és azonnal rohanok a postára vele, hogy saját pénzemen feladjam neki az ingyen telefont. Erre visszaír és elkezd hálálkodni, hogy köszi szépen stb... B+ :)) Néhány perc múlva megérkezik debil 2.0 aki egy olyan hozzászólással nyitott, hogy neduddki ipari tanuló se lehet hozzá képest. 10percen át rendesen fejtegettük hatan-nyolcan, hogy tulajdonképpen mit is akar. Jól kiröhögtük mire a főokos admin (kiégett életunt ötvenes picsa szintén brutális helyesírással) kirakott a csoportból mindenkit aki kiröhögte debil 2.0-t. Pasztmeg... elkönyveltem, hogy mióta az utolsó putriban is bent van a net tele lett az online tér kreténekkel. Végül odaadtam a telefont egy csaj ismerősömnek aki elvitte a telefont a nagymamájának otthoni telefonnak a drága vezetékes helyett. Azt hiszem ennél jobb helyre nem is kerülhetett volna. :N

[ Szerkesztve ]

(#3) KaiotEch válasza 8th (#2) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az a baj, hogy rengeteg ilyen van. Volt tavaly karácsonykor HA-ra felraktam ingyen CRT monitort. Erre ír a pesti bunkója, hogy hát neki kéne, de vigyem be a 4. kerületbe, mert Ő ott lakik. Hát mondom persze, esetlegesen ha arra járok elvihetem. Nem kellett arra mennem, de pár napon belül már nekem támadt, hogy én mekkora szenya alak vagyok, hogy nem viszem el neki...

Szerintem szabályozni kéne, hogy az ilyen oldalakra kik kerülhetnek be. Regisztráció előtt egy IQ és illem tesztet töltetnék ki velük és a végén nem azt kellene bepipálni, hogy "Elfogadtam a szabályzatot", hanem, hogy "Kijelentem nem vagyok aberrált.".

(#4) 8th válasza KaiotEch (#3) üzenetére


8th
addikt

(#5) daenerys


daenerys
tag

Ez a csaj teljesen normálisnak tűnt írás és ügyintézés alapján, amíg ide nem jött kavarni a kakit :D

Elképesztőek a történeteitek :D A 3310-est mondjuk én is elfogadtam volna, abból sosem elég! :P

(#6) KaiotEch válasza daenerys (#5) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Rengeteget tudnék az ilyenekről mesélni. Mint amikor volt eladó láb-trainerünk is. Ír az emberke, hogy hány kg-s mágnes van benne. Olyat írtam neki vissza, hogy köpni-nyelni nem tudott szerintem. Most komolyan ép eszű ember ilyet megkérdez? Hát honnét tudjam, nem fogom szétszedni darabokra és lemérni.

Volt olyan is, hogy eladó réz kilincs. Aszondja a nő, hogy úgy bonyolítsuk a tranzakciót, hogy Ő kijön volánnal Ürömig(én is utazzak odáig), és amíg áll a busz megejtjük a cserét. Még azt is megmondta, hogy a buszon hol fog ülni. Természetesen sikerült buszablakon keresztül lebonyolítottam, de eléggé poénos volt :D

[ Szerkesztve ]

(#7) daenerys válasza KaiotEch (#6) üzenetére


daenerys
tag

nekem konkrétan megkérdezte egy emberke, hogy a bontott csomag ikeás vasalható gyöngyömben hány darab gyöngy van az enyémben.

aztán meg hogy gyárilag hány darabos...

(#8) KaiotEch válasza daenerys (#7) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Simán rávágtam volna, hogy jöjjön el és számolja meg! :D

(#9) #56230144 válasza daenerys (#7) üzenetére


#56230144
törölt tag

(#10) petipetya válasza 8th (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

"elkönyveltem, hogy mióta az utolsó putriban is bent van a net tele lett az online tér kreténekkel"

Pontosan ugyanerre gondoltam az előbb, amikor egy másik oldalon láttam egy hozzászólást a posztomhoz. Iszonyatosan felhigult a net és főleg a Facebook/Google+ lett tele ezekkel az iwiw-es idiótákkal... Na mindegy, gondoltam jövök a logoutra kikapcsolódni, aztán pont erről a témáról látom itt ezt a bejegyzést. :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#11) SRII


SRII
őstag

azért elolvasnám a másik fél véleményét is :P ;]

na de tényleg sok az idióta a neten, 3x meg kell gondolni mit is csinálsz.

emberek! feltaláltam!

minimum középiskolához kötném az internet használatát s bekötését!
így 70%-tól megszabadulnánk

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#12) djculture


djculture
félisten

crt monitort hírdetni 2014-ben az se gyenge... Nekem is van kettő 17 colos a sufniba de szerintem fizetnem kellene hogy elvigyék.

(#13) vadkörte


vadkörte
addikt

Jóistenke és az Ő kerítése...
Hiba volt bezárni Lipótmezőt.

Évek óta árulok itt-ott de ilyen idiótákkal még nem fújt össze a szél. :D

Üdv. V. Körte

(#14) djculture válasza vadkörte (#13) üzenetére


djculture
félisten

(#15) vadkörte válasza djculture (#14) üzenetére


vadkörte
addikt

Alapmű!!!

Üdv. V. Körte

(#16) djculture válasza vadkörte (#15) üzenetére


djculture
félisten

Az a vicc hogy mostanában még aktuálisabb mint régen legföljebb a nevek változnak :)

[ Szerkesztve ]

(#17) vadkörte válasza djculture (#16) üzenetére


vadkörte
addikt

Az a vicc, hogy ez nem vicc! Egyre több a frusztrált, ideggyenge ápolásra szoruló egyén, aki szabadon kószál közöttünk. :(

Üdv. V. Körte

(#18) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sokatokkal egyet értve, ehhez egy frappánsat tudnék írni:

Ez a hölgyemény nem Edit, hanem Regedit, újraindítást igényel!

Tényleg van néhány olyan ember akit újra kellene indítani, vagy install... :F

"in medias res"

(#19) SRII válasza Csabroncka (#18) üzenetére


SRII
őstag

Tényleg van néhány olyan ember akit újra kellene indítani, vagy install..

Uninstall vagy Delete! :((

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#20) Csabroncka válasza SRII (#19) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ilyet nem teszünk!

"in medias res"

(#21) Armahun


Armahun
addikt

A minap munkába menet látom, hogy az út szélén álló autó ajtajában ott lóg a slusszkulcs.
Becsöngetek a házba ami előtt parkolt, hogy ott e van az autó tulajdonosa, vagy tudják e, hogy ki jött vele.
A hölgy nem bírta megérteni, hogy mit kérdezek tőle.
Hogy én ki vagyok mit akarok tőle, baj e van (baj az volt), vagy nem férek el, vagy a Misit keresem.
Na itt már sejtettem, hogy lesz valami, aztán a végén csak kiderült, hogy nála van a tulaj.
Ez egy laza öt perces magyarázkodásba került.
A pokolba vezető út jó szándékkal van kikövezve.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#22) Mr X válasza djculture (#12) üzenetére


Mr X
veterán

Pont most volt, hetekig túrtam a netet, mert kellett egy 17-esnél nagyobb monitor. Mikor nem kellett, dobálták az ember után, most meg vagy sehol nem volt, vagy ghorror áron. 3 hetembe telt, mire megtaláltam a megfelelőt.

(#23) djculture válasza Mr X (#22) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj ezek már ős cuccok elég kevés van olyan amivel nincs probléma minimum egy kondizás vagy megnyúlt ellenállás pár darab. Rosszabbik esetben a képcső gyenge már vagy a sorkimenő rész járja a végét. Felújitás nélkül időzített "bomba" az összes

[ Szerkesztve ]

(#24) Mr X válasza djculture (#23) üzenetére


Mr X
veterán

A javítása nem gond, plusz direkt CRT-t akartam. :)

(#25) creation válasza Mr X (#24) üzenetére


creation
senior tag

Én annó a Sony 21" CRT-met két bounty-ért hoztam el :)

De oda nem adnám még 4db bounty-ért sem :D :R :DDD

A tulaj az oldalára ragasztott egy kártyaolvasót, ami sajnos rossz volt. Amikor szétkaptam, hogy hátha menthető, benne figyelt egy 512-es SD. Felhívtam és nem győzött hálálkodni, mert valami fontos munkája volt rajta. És örült, hogy visszakerült, hozzá, mert elveszettnek hitte.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#26) Mr X válasza creation (#25) üzenetére


Mr X
veterán

Végül egy 21-es Viewsonic-ot vettem 3 pénzért, nem volt rossz választás. :D

(#27) daenerys


daenerys
tag

Ha már a CRT monitor mindenkinek a vesszőparipája, tényleg kihasználatlan, újszerű állapotú darabról van szó. Konkrétan azért nem volt használva, mert "túl sokat fogyaszt" (talán az egyetlen nyugdíjasról beszélünk az országban, akinek tévéje sincsen, és a villanyszámlája max 1500 Ft) :D

És azért nem Bounty-ért adja el, mert 70.000-ből tartja fenn magát és a lakását, aminek a rezsije 50.000 (a panel átka). De talán említettem is a bejegyzésben, hogy nem olyan emberről van szó, akinek nem fér el a legújabb gamer PC a hatalmas moncsi miatt, úgyhogy most hangsúlyozom újra, hogy az a pár ezer forint KP is nagyon-nagyon jól jönne neki.

(#28) djculture válasza daenerys (#27) üzenetére


djculture
félisten

Értjük mi ezt le se kellett volna írni, de attól még egy értéktelen dolognak nem lesz értéke. Még egy 3 éve kb el lehetett ezeket adni 2-3 ezerért most már a kutyának se kell. 5 ezerért lcd-ket lehet venni 10 -ért már garanciásakat. Ez van sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#29) daenerys válasza djculture (#28) üzenetére


daenerys
tag

kereslet-kínálat kérdése is a dolog, hogy mit mennyiért lehet eladni. vidéken lakom, itt egy CRT vásárlása sem rossz üzlet, főleg nem, ha valaki ért is a cucchoz (elavultság vs. funkcionalitás). anno az LCD-ket úgy irtottam itthon, ahogy lehetett, konkrétan 4 éve adtam el annyiért LCD-t garisan, amennyiért Te most mondod. retinagyilkos szutyok... :D

(#30) 8th válasza djculture (#28) üzenetére


8th
addikt

Én is szoktam röhögni magamban amikor feltesz valaki egy 17-es crt-t 4000 + postaköltségért. Hibátlan Xerox XA3-17 700P lcd-t lőttem nemrég 3800-ért.

(#31) SRII válasza Csabroncka (#20) üzenetére


SRII
őstag

:O

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#32) beleszólok


beleszólok
senior tag

Mi van, ha nem elmebeteg volt a hölgy, hanem bár felírta a címet, de otthon felejtette a papírt/mobilt amire/-be felírta?
A házig eltalált, emlékezett a névre, próbált rádtalálni, nem sikerült, mikor hazaért már csak dühös volt, hogy elhülyítetted, mert azon a címen téged a kutya sem ismer?
Ha valóban ez volt...
Hm. :DD

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#33) beleszólok válasza vadkörte (#17) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ahogy egyre több a csaló is. Mondjuk én bringás fórumok hirdetései közt láttam nem egy olyat, hogy gondolkodni kellett: hülye a hirdető vagy csaló, aki balekot keres.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34) creation válasza beleszólok (#32) üzenetére


creation
senior tag

Ha ez is történt, akkor sem tehetné meg, mert egy lakó sem köteles ismerni a mellette lakót, főleg ha mondjuk abban a lakásban az albérlők váltják egymást. Erre meg Ő gondolhatott volt. Meg sok másra is...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#35) Lenry


Lenry
félisten

azt nem kérdezted tőle, hogy ha ott volt a címen, akkor oda miért nem csöngetett be?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) beleszólok válasza creation (#34) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ha ez történt, akkor valahol meg tudom érteni.
Kb. egy évvel ezelőttig akárhol laktam, mindenhol ismertem legalább névről a szomszédokat.
Most hirtelen lecserélődtek a lakók és az újak egyike sem tanult annyi jómodort, hogy bekopogjon az új szomszédokhoz bemutatkozni. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#37) Lenry válasza beleszólok (#36) üzenetére


Lenry
félisten

lehet, hogy én élek régóta túl nagy városban, de soha eszembe nem jutna átkopogni a szomszédaimhoz, hogy "most költöztem ide" és valószínűleg fordított esetben is egy zavart "aha, oké, szervusz"-t kapna tőlem, aki ezt tenné és utána azon gondolkodnék, hogy ez vajon mit akart?

nem is tudtam soha egyiknek se a nevét, nem is érdekelt. most is csak azért tudom a szomszédaim nevét, mert mind a kollégám

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) beleszólok válasza Lenry (#37) üzenetére


beleszólok
senior tag

Én születésem óta budapesti vagyok.
Igaz, rég volt, hogy ide költöztünk, de akkor csak bejelentkeztünk a szomszédoknál, hogy mi vagyunk az új lakók, ne higgyék, hogy illetéktelenek mászkálnak a lépcsőházban.
Most meg... csoda, ha egyáltalán köszönnek egymásnak az emberek.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#39) daenerys válasza creation (#34) üzenetére


daenerys
tag

ha annyira érdekelte volna, hogy el tudjon érni, akkor kér egy telefonszámot is.

ha csak úgy én adtam volna meg, akkor azt sem írta volna föl a kis ideggyenge.

(#40) daenerys válasza Lenry (#35) üzenetére


daenerys
tag

én megkérdeztem, de válasz nem jött a kérdésre.

egyébként valaki 100 forintért ugyanaznap elvitt liciten pesti/érdi/postai átvétellel egy harisnyát tőlem (kínaiban 200 ft kb), és megkérdezte, hogy el tudnám-e neki vinni Biatorbágyra vagy Törökbálintra vagy Budaörsre vagy mittudomén hova, mert az a 3 város közel van Érdhez. szegény emiatt a liba miatt úgy le lett oltva, mint az állat, de azért az is érdekes elgondolás volt tőle is, hogy bárhová el tudnék menni 100 forintos ügyben, mert sajnos nem :) végül áttolta a pénzt, én meg szeretném neki eljuttatni valahogy, majd kitalálom, hogyan, mert olyan gáz, hogy nálam van a pénze és a terméke is. ilyen sosem volt még, tök rossz érzés.

(#41) beleszólok válasza Lenry (#35) üzenetére


beleszólok
senior tag

Lásd #32!
Feltételezem, társasházról van szó.
Ha a címet megjegyezte, de valamiért a lakás számára nem emlékezett, ahová felírta, az meg otthon maradt, akkor arra is van esély, hogy találomra becsenget pár lakásba és ha senki sem hallott a hirdetőről, akkor hazamegy azzal, hogy átverték.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#42) Lenry válasza beleszólok (#41) üzenetére


Lenry
félisten

nekem ez a 21. században, a telefon és a mobilnet korszakában nem érv, ahogyan a "becsöngetek 40 lakásból random 4-be és ha ennyiből nem lesz meg, akkor a hirdető át akar verni" sem. ez ép ésszel beláthatóan hibás taktika.

hajlok a kollegina következtetésére, miszerint Edit ideggyenge

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43) beleszólok válasza Lenry (#42) üzenetére


beleszólok
senior tag

Én csak az elhamarkodott ítélettől próbálom óvni a társulatot. ;)

Magamból kiindulva, ha épp a mobilomba írom fel, hogy hová kell menni és a mobilt otthon felejtem (volt rá példa :) ), akkor marad, hogy az emlékeimre hagyatkozva próbálom megtalálni a célszemélyt. Ebben az esetben sokra mész a mobilszámmal, ha se eszközöd amiről megcsörgesd a másikat, se szám, amit felhívhatnál, mivel az is otthon maradt a mobillal. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#44) vadkörte válasza daenerys (#40) üzenetére


vadkörte
addikt

Kérj tőle címet és dobd fel postán. Egy harisnya belefér még egy mezei C/6-s borítékba is. :)

Üdv. V. Körte

(#45) Lenry válasza beleszólok (#43) üzenetére


Lenry
félisten

magamból kiindulva: ~11 éve volt utoljára olyan, hogy 15 méternél messzebb legyek a mobilomtól :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) beleszólok válasza Lenry (#45) üzenetére


beleszólok
senior tag

Elvben én is. Gyakorlatban még ügyeletesként is volt, hogy pl. a munkahelyemen felejtettem. És akkor még nem volt sajátom. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#47) daenerys válasza vadkörte (#44) üzenetére


daenerys
tag

Úgy volt, hogy levélként adom fel, de egy harisnya nem olyan vékony, mint a papír, és az már feláras a postán igen erősen. Ebben az esetben konkrétan ugye az ajánlott levél ára 265, mert 2,5 cm-nél vastagabb a boríték vele a csomagolásában, meg anélkül is :S Ő nem akarta fizetni, én meg még mindig nem állok úgy anyagilag, hogy egy 100 forintos tételért 2-3-400 forintot kiadjak, hogy el tudjam küldeni a vevőnek, mert ő nem szeretné kifizetni a postát (sem hogy odamenjek valahova időre "soron kívül", hogy ő kényelmesen át tudja venni, amit).

Ehhez hozzátartozik, hogy egy csomó vaterás 10-20 forintos ember ugráltatott annak idején, mert ő a vevő, és én nyaljam ki a becses fenekét, hogy elmegyek a halál f.szára metróval, mert neki ott jó az átvétel. Engem már nem lehet azzal sakkban tartani, hogy én vagyok az eladó, és nekem minden kis hülye kívánságát el kell viselnem egy másik embernek, ugyanis nem utazom ingyen, az időmből pedig szeretnék minél többet a tanulmányaimra és a családomra fordítani, nem ilyen 10-20 forintos fillérb.szókra.

Az igaz, hogy nem voltam túl kooperatív, amikor kiakadtam a posta miatt, és hogy korrekt volt a vevő. Több megoldás is játszik postán kívül is - azokat kell végigzongorázni.

Visszatérve EDITre, az egész cím kb 15 betű. Érted. Ne b.ssz már, hogy ennyi betűt nem bír valaki megjegyezni telefon, papír, vagy akármi nélkül? Maximum agy nélkül, de hát pont erre a konklúzióra jutottunk.

[ Szerkesztve ]

(#48) Earl_Muttley válasza daenerys (#47) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szerintem mondd meg neki azt, hogy ha jó neki ez így, akkor ha valakije erre jár-szervezze le, és átadod :) Én már volt hogy így oldottam meg.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#49) daenerys válasza Earl_Muttley (#48) üzenetére


daenerys
tag

Á, neki már ingyen se kéne, mert jófogásról lehetett még akkor rendelni ingyen postával. :D Persze, idióta. Mert majd nem pont lekakálja az eladó, hogy hogyan csomagolja be a terméket.

Elmondom, hogy hogy megy az ilyenekkel az üzlet, és miért nem sajnálom, hogy nem jött össze.

Másfél éve is volt egy hülye barom, aki a kis híján törött, frissen sérült lábammal elrángatott volna a boltjához, hogy ott adjam át neki a terméket (jelerősítős wifi cucc). Eljött érte hazafelé autóval (effektíve semmilyen kitérővel nem járt neki, és mankóval le kellett mennem hozzá az utcára), 2000-et alkudott (mert Ő ELJÖTT érte, nem érted?), majd este elkezdte fikázni SMS-ben a cuccot, hogy ez egy sz.r a fia szerint, mert nem veszi a város másik végéből a művházból az ingyen wifit, és én vegyem vissza, mert én vagyok az eladó, és az eladónak vissza kell vennie a terméket.

Másnap visszahozta, és én visszavettem. Előtte még bevizsgáltam a terméket, hogy ugyanaz-e, meg kicsit ekéztem a csávót, ugyanis bekapcsolt notebook wifi mellett próbálta használni (nem is biztos, hogy nem azt használta addig is, de ez már más kérdés). Mikor kikapcsoltam a beépített wifit, láss csodát, kb. háromszor annyi hálózat jött be. A krapek köpni-nyelni nem tudott, én meg megköszöntem a türelmét, és mondtam neki, hogy legközelebb egy gombnyomásába fog kerülni, hogy jól működjön az ilyesmi.

Tanácsadásért persze simán lehúzhattam volna, mert úgy látszik, a műszaki zseni (szerintem rinyagép) fia sem volt képes többre, mint egy "eladó" (én)...

[ Szerkesztve ]

(#50) creation válasza daenerys (#49) üzenetére


creation
senior tag

A tehetségek, az ilyenekből sok van kis hazánkban :) Dunát lehetne velük rekeszteni :) Hofi is megmondta.

[link]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.