Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Cumigyár

Hozzászólások

(#51) Vakegérke válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Nem tudom, hogy mikor tért le az országunk arról az útról ahol a fizikai munkának is volt még becsülete."
Amikor Szűrös Mátyás a Parlament ablakából bejelentette a rendszerváltást.

Politika nuku, csak tényeket mondok.
Anno a melóst megfizették, és ha nem is dúskálhatott, jócskán kijött a fizetéséből. Persze képzettségtől függően volt különbözet. Jó példa erre, hogy '69-ben frissen szabadult szakmunkásként kerestem cirka 1.400-at, míg anyám betanított munkásként 960-at.
Egy kiló kenyérke, vagy egy liter tej 3.60 volt. Lehet számolni.

Jelenleg pofa befog, ha cumigyári melós az illető. Nincs hatalom, amely lesújtana az őt kiuzsorázóra, nincs senki, aki az érdekeit védené.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52) Kassadin válasza Vakegérke (#51) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen, ez pedig a másik nagyon fontos momentum. Nincsen érdekképviseleti szervezet, ami védené a munkásokat, vagy ha van, akkor csak dísznek.

(#53) Tigerclaw válasza Kassadin (#52) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, az én volt cégemnél a teljes állásban szakszervezeti vezető tovább kapta, kapja a korábbi osztályvezető szintű fizetését a cégtől, plusz benne van a cég igazgatótanácsában. Ezt nevezik függetlennek. Amit a külföldi tulaj meg akart tenni, mindenben asszisztált nekik. Úgy is lehet mondani, hogy ilyen baráttal ellenségre sincs szüksége az embernek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#54) Vakegérke válasza Kassadin (#52) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondd, ki mer ma megszólalni? Ha megteszi, van ugyan elméletileg védelem, de bármikor ki lehet indokot találni, hogy fegyelmivel kirúgják.

Csak az olyanok mernek megszólalni, mint Csoffadalom és én. Mi sem vagyunk extra bátrak, csak rajtunk már nem tudnak bosszút állni. Ő kilépett, én pedig nyugdíjba vonultam.

Ha olvasnák a cumigyári melósok az írást, talán könny is tolulna szemükbe, hiszen nap mint nap átélik a vegzatúrát, a kis- és nagyobb főnökök b*szogatását. De pssszt, kussolni kell, mert ha meg mer szólalni, nem lesz kenyér az asztalon.

Kifacsart dolog, hogy pár évvel ezelőtt még létezett szakszervezet a cégnél. Hogy ma van-e, azt nem tudom. Volt papír, dugdosták az emberek orra alá: kit akarsz vezetőnek?
Na, ki lett a szakszervezeti akárki?
A termelésért felelős vezető, akinek a műszakvezetők is vigyázzba álltak.
Komolyan gondolhatja bárki is, hogy pont ő képviseli a melósok érdekeit?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55) Chaser válasza Csoffadalom (#46) üzenetére


Chaser
titán

Nem titok:) Mars, tudod mars csoki, snickers, milkyway, bounty, uncle bens, pedigree, whiskas, most már wrigley is, stb..de a magyar gyárban sajnos csak tápgyártás van. Felvétel ritkán van mióta bejött a "válság", nem azért mert minket érint, tavaly volt talán a legtöbb bevétel, de már nem mennek el úgy az emberkék mint mikor oda kerültem. Nyáron kurta meleg van, azt sokan nem bírják. Ha valaki gépkezelő - nálunk operátor, normál helyen csoportvezetőnek hívják - annak kurta jó fizetése is van és persze be is van jelentve.

szerk: Nálunk direkt vannak kommunikációk, ahol a tiedhez hasonló sérelmeket el lehet mondani, vagy bármi egyebet, sokszor van is eredménye.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) Csoffadalom válasza Chaser (#55) üzenetére


Csoffadalom
tag

És nálatok mi a légkondi? Mert ennél a cégnél a nyitható ablakok voltak a légkondik, már ha ki lehetett nyitni mert be voltak hegesztve. 180-200 fokon fűtő szerszámok mellett tiszta jó volt nyáron dolgozni:W . Nyáron amikor hőségriadó volt engedték használni a locsoló slagra kötött zuhanyzót. Ez elvileg csak a gépen dolgozóknak volt oda telepítve, mégis azok használták a legtöbbször akiket 3-4 ventillátor vett körül az asztalánál. Igen Vakegérke, itt a válogatós pitsákra gondolok.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#57) Echoo


Echoo
senior tag

Basszus. Én tuti az első parasztkodásnál kitéptem volna a kedves főnök máját. Neked aztán van tűrőképességed!

(#58) Chaser válasza Csoffadalom (#56) üzenetére


Chaser
titán

Ventik vannak, néhány helyen van klíma, de csak gyártórészeken, csomagolásnál nem. Tavaly szereltek be valamit de sztem nem sokat fog érni. Nagy épület és nagy belmagasság, ráadásul anno gondolatban se volt hogy klimatizálják, szóval aszerint van építve a csarnok...szóval meleg van. Nekem már tegnap is melegem volt. Viszont zuhanyzó az teljesen korrekt, napi többször takarítva, mosdók is, kajálda is egész jó. Nincs külön irodaépület, le van választva de bárkinek szabad a bejárás, ajtó az nincs:) szóval az irodások a dolgozókkal esznek, főpihenőrész is közös. Nem magyar mentalitás az biztos.

szerk: Ablaknyitogatás nem nagyon van mert ablak se nagyon van, meg iso fogalmam nincs milyen minősítésű a gyár, szalmonella meg egyebek miatt nem is lehet kinyitni sok részen.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59) Csoffadalom


Csoffadalom
tag

A válogatós pitsákról pár szóban, én csak így hívtam mindet. Azért pitsák, mert kevés kivétellel mind dagadt tehenek voltak. Én egyikkel sem jöttem ki jól, egyrészt mert elviselhetetlenek voltak, másrészt meg több joguk volt mint a gépen dolgozóknak. Pár példa a jogaikról: óránként 5 perc cigiszünet, ami a valóságban úgy festett hogy 10-20 perc volt mert elmentek kávézni előbb és csak utána cigizni. Nekik lehetett 3-4 ventillátorral körül pakolni magukat a nagy melegben, nekünk gépen dolgozóknak nem. Az egyikük, aki nem volt hájas, csak beképzelt "cicababa", egyszer tett egy vérlázító megjegyzést ránk gépesekre. Konkrétan kijelentette hogy ő bizony nem tart minket embernek, vagy ember számba vehetőnek hogy képesek vagyunk ott dolgozni a nagy melegben és izzadunk a gépek mellet. A hülyéje arra nem gondolt hogy ha mi nem izzadnánk a gépek mellet akkor neki sem lenne mit válogatnia és ezután már munkája sem lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#60) guga


guga
Közösségépítő

Elolvastam.
Végre egy jó hosszú és tartalmas írás. Elsőre azt mondom panaszáradat, de néha belőlem is előjön. Megvolt a magam cége 1998-ig, utána hoztam egy döntést. Magamnak én vagyok a legjobb munkaadója, esély sincs rá, hogy kirúgjam magam, vagy baszakodjak magammal :-d

Ezen azóta nem változtattam. Soha többet munkahely, lehet érvényesülni egyedül is ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#61) Kassadin válasza Vakegérke (#54) üzenetére


Kassadin
addikt

Megszólalni egy dolog, de akkor teljesen fölösleges, ha nincsen semmi eredménye. Ha fölösleges tépni a szádat, akkor hagyod a francba az egészet, aztán folytatódik minden tovább, mint eddig...

(#62) echterion válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


echterion
nagyúr

Talán az 1990 körüli időre kellene gondolni. Akkor elindult valami, ami felerősítette a felső rétegben szunnyadó szemét kapitalista felfogást, ami mindig is jellemző volt a magyar felső osztályra.

**********

(#63) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

És az állami, önkormányzati munkahelyek nem érdekelnek? Mert ott is vannak munkaerő cserék.

(#64) Csoffadalom válasza Tamás88 (#63) üzenetére


Csoffadalom
tag

Ha 8. általánossal és targoncás jogsival felvesznek, tőlem jöhet bármi.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#65) theartofdota válasza Csoffadalom (#64) üzenetére


theartofdota
tag

soroksár BILK

(#66) Csoffadalom válasza theartofdota (#65) üzenetére


Csoffadalom
tag

Egy ugrásra a Coca Colától. Épp hétfőn megyek oda interjúra. Majd meglátom mit fizetnek és azért mit kérnek.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#67) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Rossz olvasni, hogy ilyen létezik. Én már bediliztem volna ott.
A barátok pedig csupán haverok voltak.
Perpill pályakezdőként Én is munkanélküli vagyok két(!) szakmával, immár 1,5 éve (hivatalosan még nem volt munkám).
Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy a szüleimmel élek még és apám viszonylag jól keres esztergályosként.
Minden héten legalább egyszer nyakamba veszem a várost vagy egyedül, vagy haverral, de semmi eredmény.
A legtöbb helyen még az önéletrajzot se veszik át, hogy "majd hívunk, ha lesz üresedés".
Azon kívül az Expresszt és a helyi újságokat bújom mindig. Semmi! :O

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#68) Csoffadalom válasza JetiRulez (#67) üzenetére


Csoffadalom
tag

Létezik és jó munka hely fakíroknak és jó fájdalom tűrő képességgel megáldott embereknek :D .

Hasonló a helyzet nálam is. Ha elküldöm az önélet rajzom általában válaszra sem méltatnak, vagy ha be is hívnak interjúra akkor meg nem értesítenek hogy igen vagy nem.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#69) Babetta-X válasza JetiRulez (#67) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Mi az a két szakma, ha szabad tudni?

(#70) Csoffadalom válasza guga (#60) üzenetére


Csoffadalom
tag

Jó neked, irigyellek ám. :D

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#71) Picike8


Picike8
aktív tag

:Y
Ez nagyon komoly!!! Komolyan...szóhoz se jutok.

Egy irtó nagy "Respect!" a kitartásodért, tényleg! :R

(#72) JetiRulez válasza Babetta-X (#69) üzenetére


JetiRulez
őstag

Egyrészt irodai asszisztens, másrészt biztonsági őr. Nem részletezném, hogy ugyan miért pont ez a kettő lehetetlen szakma. Tudom, hogy nem lehet velük karriert építeni, de most így kéne valahol elhelyezkedni.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#73) Csoffadalom válasza Picike8 (#71) üzenetére


Csoffadalom
tag

Köszönöm, köszönöm. :D

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#74) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Es ez meg nem a godor alja...
Remelem evek mulva ez az orszag mar csak a tortenelemben fog letezni!

Jah es respekt,hogy ezt kibirtad.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#75) Tigerclaw válasza JetiRulez (#67) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én majd 20 évig dolgoztam, aztán pár hónapja otthagytam a céget. Jövő hónapban viszont irány Anglia és inkább ott kezdek mindent nulláról, minthogy itthon folytassam.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#76) Dagidög válasza Kassadin (#50) üzenetére


Dagidög
senior tag

Na igen, félelmetes, hogy milyen iramban értéktelenedik el a munkaerő :((( Manapság nem elég, ha Te vagy a leggyorsabb spermium, a verseny később is folytatódik tovább.

Én mindenesetre ki akarok és ki fogok törni ebből a rohadt mókuskerékből, mert nem akarom, hogy az életem csak úgy elperegjen előttem, rengeteg dolgot kell még átélnem és látnom és időt fordítanom a családomra és a páromra. Erre az elmúlt átdolgozott fél év alatt jöttem rá és már tudom, hogy ez a motiváció fog mindig előttem lebegni. :)

(#77) Kassadin válasza mexicanraven (#74) üzenetére


Kassadin
addikt

Tervek? :)

(#78) mexicanraven válasza Kassadin (#77) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Érettségim van és egy hegesztő szakmám. Kemény meló, pláne a mostani helyemen.
Kicsit még fejlődök szakmailag, jogsit és minősítést, illetve nyelvvizsgát akarok szerezni és irány Ausztria, Finnország, vagy bármilyen hely ahol jobb!:)
Lehetőség szerint jövőre már nem szeretnék itt lenni.

when the sun shines, we'll shine together

(#80) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Amúgy egyet nem értek... Ennyi megalázás után, nincs kedve az embernek bosszút állni?

Kár arra gondolni, hogy szétvered az illetőt... Bizonyítékot kell gyűjteni. Rejtett kamera, diktafon stb. Egy idő után - ha tényleg ilyen embertelen módon kezelnek, és személyiségében aláznak meg valakit (ez fontos: mialatt nem adsz okot rá - bár kurva anyázni senkinek sincs joga, főleg egy munkahelyen) - akkor nem hiszem el, hogy nem lehet fordulni a felsővezetéshez, munkaügyisekhez, képviselethez akármihez. Az a baj, hogy a melós melósnak is érzi magát és úgy érzi nincsenek jogai, mert kell a kenyér. Ez tény. Ez a modern kori rabszolgaság. De könyörgöm, ha már otthagyjuk a céget, és ennyit szenvedtünk ott, akkor illik aláb*szni nekik nagyon nagyon alaposan.

Pár ezer Ft-ból csináltunk egy mini kamerás rendszert, igaz kellett laptop a kép rögzítéshez. Ha nem is ez, akár egy telefonnal, vagy valami olcsó hangrögzítő eszközzel felvenni az utolsó hónapban a megalázásokat. Ország világ elé kitárni, mindenhová eljuttatni... Nem hiszem el, hogy ne lenne eredménye! Elküldeni Fókusznak, TV2-nek mindenkinek.

Csak a melós, melósnak érzi magát, jogok, remény és jövőkép nélkül :( Ez a szomorú :(

Köszönöm a családomnak a hatalmas támogatást a 2 szakmámhoz (fényképész-fotócikk kereskedő és webprogramozó)... és a majdnem minimálbérnyi havi támogatást a jelenlegi egyetemi tanulmányaimhoz. Szégyellem magam, amiért jelenleg csak fogom a fejemet az egyetemen (mérnök infó, szeptembertől biomérnök), mert mindent nulláról kell kezdenem. Baromi nehéz, és nem tanulok éjjel nappal 24/7, hogy kitörjek ebből a borzalmas jövőképből. Droidként élni és halni, ez nem jövő. A legfontosabb, merni kell nagyot álmodni. 5 évvel az érettségi után, amikor mindent elfelejtettem már, réges régen, most neki álltam egy egyetemi matematikát, biológiát, kémiát és fizikát felölelő szaknak...újra tanulni mindent borzasztó nehéz. De sohasem késő.

Akár 40 évesen is le lehet érettségizni,(bár tudom, nagyon nagyon nehéz).. szakmát szerezni. Sok ingyenes OKJ képzés van, amik elég jók.
Borzasztó lehet napról napra élni, főleg ebben a posványban ami itt van.

[ Szerkesztve ]

(#81) shaft72


shaft72
tag

Elcsépelt közhely, de ezért kell tanulni, hogy ne ilyen gumigyár meg hasonló helyeken rohadj meg három műszakban. A munkakeresés mellett elkezdhettél volna egy nyelvet, vagy megnézed, hol van esti suli. Te is tudod, hogy nyolc általánossal mindig csak mások csicskása leszel. Nekem van egy pár melósom, aki hasonló végzettségű, mint te, én az embert látom bennük, emberként bánok velük, és nagyon jól keresnek nálam, de csak alkalmi munka, amire nem lehet alapozni.

Sohasem késő elkezdeni tanulni! Jogsid van?

(#82) Csoffadalom válasza shaft72 (#81) üzenetére


Csoffadalom
tag

Van jogsim, de csak targoncára.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#83) jaja1981


jaja1981
addikt

Egy kis ferdítést látok a sztoriban, elég egyoldalú.

(#84) Csoffadalom válasza jaja1981 (#83) üzenetére


Csoffadalom
tag

És mi is lenne az a ferdítés konkrétan?

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#85) Gyuri27 válasza shaft72 (#81) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert a tanulj "paraszt" nem közhely ugye?
Pont ez viszi sirba az országot. A legyen mindenki diplomás.
A diplomások fele meg munkanélküli. Másrészt élet, munka tapasztalat nélkül sokat akarnak keresni és szinte semmit se dolgozni.
Érdekes, hogy ausztriától nyugatra van egy minimál bér. Olyan amiből mindenki meg tud élni. Attól függetlenül mit dolgozik.
Nyilván abból a pénzből esetleg a tanulást is ki tudja fizetni.
A nyugati társadalmak amúgy intő példák is lehetnek.
Ott is jóformán azért van szakember, szakmunkás mert keletről mennek az emberek. Lévén ott is mindenki diplomás és büdös a munka. Igaz ott megfizetik a kétkezi munkást is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#86) shaft72 válasza Gyuri27 (#85) üzenetére


shaft72
tag

A szakmát is tanulni kell.

Lehet valaki burkoló, asztalos, fűtésszerelő, villanyszerelő, festő, de ahhoz is kevés a nyolc általános, ahhoz is tanulni kell. Nem számítva a jogosítványt, ami ma már a helyváltoztatáshoz alap, plusz minimum az angol középfokú ismeretét, de nem azért, mert kérik a diplomához, hanem hogy tudjál kommunikálni a külföldi ügyféllel. Miért olyan nehéz belátni, hogy az érvényesüléshez tanulni és specializálódni kell?

(#87) Gyuri27 válasza shaft72 (#86) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez az angol a halálom. Egy melós vagy egy kisfőnök. mikor lát külföldit?

Egy marósnak pl minek jogsi? Vagy egy ácsnak?
Nyilván jó ha van, meg az angol is. De lássuk be a munkások 90% soha nem fog külföldivel beszélni.

Mint irtam "melósnak" aki ált tele van hitellel (mert mindent csak úgy tudott megvenni) nehéz vagy lehetetlen egy sulit fizetni. Hiszen egy-egy tankojam vagy okj-s képzés nem ingyen van.

Egyébként meg most idehaza mit kellene tanulni. Amivel aztán normális helyre, normális bérét, legalább középtávra alkalmaznak?

Amd - Radeon - Ryzen

(#88) Csoffadalom válasza Gyuri27 (#87) üzenetére


Csoffadalom
tag

Teljesen igazad van. :R

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#89) shaft72 válasza Gyuri27 (#87) üzenetére


shaft72
tag

Minek az angol? Hogy el tudja olvasni urambocsá, hogy mi van a gépre írva. Meg tudja érteni, mi miért van. Olyan nehéz megérteni, hogy egy nyelv ismeretével kitágul a világ? Tudod, Magyarországon kívül is van élet, az angolt meg beszélik pár száz millióan...

MINEK JOGSI? Ez ugye most valami vicc? Vagy elvárod, hogy hozzák-vigyék a fenekedet, egy munkafázist ismételgess és még meg is fizessenek? Ez azért nonszensz! Hogy csinálnál vállalkozást, hogy lennél vezető jogsi nélkül, ha nem tudod megfizetni a sofőrt?

A mit kéne tanulni kérdés (kívülről várod, hogy megmondják, mit csinálj) helyett el kéne gondolkozni, hogy mit szeretsz csinálni, mit élvezel, és abba az irányba elindulni!

(#90) Gyuri27 válasza shaft72 (#89) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az, hogy felfogom mi van irva egy gépre nem egyenlő a középfokú beszéddel.
Amúgy a fándlira vagy lapátra nem hiszem, hogy sok szöveg lenne irva.
Urambocsá az esztergák többségere, marókra még mai napig oroszul van irva.

Egy bolti eledónak minek jogsi? Pl egy építőipari cégnél a kömüvesnek minek jogsi?
Ráadásul pont a melós az aki marhára nem tud egy autót fenttartani.

Maradjunk annyiban, hogy a magyar/külföldi munkáltató minimál bérért elég sokat elvár.

"A mit kéne tanulni kérdés (kívülről várod, hogy megmondják, mit csinálj) helyett el kéne gondolkozni, hogy mit szeretsz csinálni, mit élvezel, és abba az irányba elindulni!"
Szövegértelmezés elégtelen.
Ne mond meg ki mit csináljon. Érdekelt te miben látod a jövöt mint szemlélő. Te hogyan látod a munka erőpiac alakulását.

Ez az ország pont nem arról szól, hogy ki mit szeret azt csinál vagy ki mihez ért.
Előbbibe nem megyek bele, utóbbit se ragozom tovább.
Egy biztos. Ez az ország arról szól ki kit ismer.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#91) Chaser válasza Gyuri27 (#87) üzenetére


Chaser
titán

Előferdülhet:) Amikor kezdtem a cégnél legalacsonyabb zónában - persze most is ott vagyok hivatalosan:D - angol termékfejlesztő csajok voltak benn, műszakvezetőnek meg nehézkes volt a kommunikáció egy pöppet velük, én meg kisegítettem. Szóval nyelvtudás soha nem jön rosszul, főleg ott a lehetősége ha valaki beleun ebbe a magyar posványba hirtelen felindulásból összepakoljon és elmenjen innen. Nyelvtudás nélkül nehézkes, legalábbis nem sok értelme van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) jaja1981 válasza Csoffadalom (#84) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem tudom.
Nekem ez furcsa, amit leírtál.
Közép vezetőként dolgoztam a Hankook-ban, Wavin, most meg Sapa Fehérváron présüzem, de sehol nem volt ilyen rossz körülmény a dolgozóknak.
Dolgozni kell, az tény, cserébe azért nem olyan rossz fizetést kapnak. 100-250 nettó.

Amit leírtál az számomra teljesen ismeretlen, egyik felsorolt multinál sem tapasztaltam ilyet.

Gyuri27:
Ha itt felemelik a munkás béreket nyugati szintre, nem lesz munkahely. Nyugathoz képest az a nagy különbség, hogy itt csak gyártatnak a cégek, fejlesztés nincs.
Ha meg drágák leszünk, mint látszik a Nokia esetében is, megy Romániába, vagy Törökbe.
Meg kell érteni, hogy mi csak rabszolgának kellünk a nyugatnak, másnak nem. Gyárts olcsón és ennyi.
Én géptervező gépészmérnökként dolgoztam és egy évet szakmában. Aztán rá kellett jönni, hogy kevés az igény a géptervezőkre, így elmentem "rabszolga hajcsárnak" vagyis folyamat mérnöknek. Így dolgozom kb 7-8 éve és had mondjam el, jobb a pénz és biztos a munka.

[ Szerkesztve ]

(#93) Gyuri27 válasza Chaser (#91) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze, hogy jó ha van.
De nem kell túlmisztifikálni. Ráadásul magyar betegség, hogy oda is nyelvet kérnek ahol beszélni se lehet/kell. Nemhogy angolul.

Az megint más, hogy az ember fiatal és még nem tartozik mindenfelé és lelép.
De ez a nyelv is olyan, hogy tanulhatod te könyvből. Olyan lesz amilyen (meg hát érzék is kell hozzá). Ha meg ott vagy és csak úgy beszélnek veled hamar megtanulod amit kell.

jaja1981: szerencsés vagy.
Tudnék mesélni régebbi történetet a körösladányi henkelrő. Anyukám dolgozott ott egy ideig. Voltak dolgok. Máshonnan is vannak történetek.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#94) wednesday válasza Gyuri27 (#90) üzenetére


wednesday
őstag

"Egy biztos. Ez az ország arról szól ki kit ismer."

Ez pontosan így van. Még a munkaügyi központban mondták, hogy az állások 80%-ára nem az utcáról veszik fel az embert. És most nem is feltétlen olyanra gondolok, hogy csak azért rakták oda mert valakinek a valakije, de nem is ért hozzá.
A mai világba sokan alkalmasak arra a pozícióra, akkor persze, hogy inkább az ismerőst választják (és még ez vhol érthető is, az a gáz mikor akkor is a dilettánst választják). Vagy ha kevesebb a tudása, úgyis az van, hogy ott majd belejön. A a gyakorlatba tanulja meg az ember igazán a dolgokat.

A mai helyzetbe annyi a munkanélküli, hogy bőven lehet válogatni. Ehhez igazodik a bánásmód is. Sokan nem tudják, hogy bizonyos területeken nagyon nehéz kitörni. Mert csak a saját látásmódjukból indulnak ki.

(#95) Chaser válasza Gyuri27 (#93) üzenetére


Chaser
titán

Mindjárt nagyobb az esélyed ha tudsz pár ezer szót, nyelvtan adja magát úgyis ha odakerülsz. Amit tanítanak abból kb 20% ha kell, elég ha az ember megnézi a filmeket...hát nem variálják túl a nyelvtant:) Pár könyv kell hozzá, de neten is rengeteg free anyag van, csak időt kell rá szánni. Lépnek itt már idősebbek is, lassan azt veszem észre ismerősök közül csak én maradok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) Csoffadalom válasza jaja1981 (#92) üzenetére


Csoffadalom
tag

Itt én havonta, 3 műszakban 94-97 ezret kaptam túlóra nélkül. Ha nagy ritkán túlóráztam akkor volt 100-102. De ezek a túlórák is csak azért voltak mert a vezetőség kényszerített rá. Egyszer például odajött az egyik vezető és írta össze a túlórára jelentkezőket. Megállt nálam és kérdezte megyek e túlórázni a hétvégén. mondtam most nem mert programom van, de a következőn majd megyek. A válasza az volt hogy ne hazudjak, nincs is programom és azzal a lendülettel fel is írt szombat délutánra túlórázni, majd elkezdett üvöltözni velem hogy én mi a retkes faszért nem járok be túlórázni ha egyszer kötelező lenne minden második szombaton túlórázni. Üvöltözött vagy 5-10 percig majd otthagyott. Ezek után persze nem mentem be túlórázni.

[ Szerkesztve ]

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#97) wednesday válasza Chaser (#95) üzenetére


wednesday
őstag

"....csak időt kell rá szánni."

Na ez az, ami nincs, ha már az ember benne vagy a mókuskerékbe. 3 vagy folyamatos műszak + utazás arra elég az otthoni tartózkodásban, hogy kialudd magad. Amíg gyárba dolgoztam sokszor kockulni nem volt kedvem valami játékkal, mert fárasztónak éreztem. És akkor az hol van a akár szórakozva tanulástól is?
Nem csak letelik valahogy a 8 órás műszak, hanem úgy kihajtják az embert (darabszám mindenek felett), hogy örül ha még tud menni.

Egyébként milliók nem tudnak lelépni. Na meg idővel szerintem nem éri meg kimenni. Kint sincs jó világ csak még ők nem tudnak róla. Svédországnak is brutális államadóssága van, csak amíg megy a globális piramis játék (ami már nagyon a végén van) addig nem látszik a baj. Viszont ha megzuhan az egész, akkor a nyugatiak is a kőkorszakba találják magukat.

(#98) shaft72 válasza Gyuri27 (#90) üzenetére


shaft72
tag

Most ilyen hozzáállással mégis mit vársz?

MINEK AZ HŐŐŐJ? Nyugati béreket akartok, de képtelenek vagytok hozzá fejlődni.
Fanglira tényleg nincs semmi ráírva, húzzuk fel a falat berúgva, aztán irány a kocsma, lehet hőbörögni hogy szar a kormány! Nem tudom fenntartani az autót, akkor meg minek? Abba így bele sem gondoltok, hogy aki képzettebb, arra a főnök is jobban rábíz dolgokat, és így idővel ki tudtok nőni. Én 2003-ban szintén gyárban dolgoztam sori munkásként, azóta önálló vállalkozásom van. Nem valósulhatott volna meg nyelvtudás és jogsi nélkül. Valószínűleg még mindig ott robotolnék, és keseregnék, hogy miért ilyen rövid a cigiszünet.

A másik meg, hogy lenézitek, aki "nyalizik" a főnöknek, holott ő jobban érvényesül, mint ti. Ahogy helyesen megállapítottad, sok minden a kapcsolatokon múlik, mégsem vagytok képesek kapcsolatot építeni. Minden ember hiú, főleg a butább főnökök. Ha kicsit legyezgeted a hiúságát, máris nyílnak az ajtók és a pénztárcák.

Elégtelen szövegértelmezésem ellenére, azt mondom, ha választani kéne, a nyelvet tanulnám meg először. Ingyenes online kurzusok vannak, rengeteg segéd- és háttéranyag. És még egyszer hangsúlyozom, nem a középfokú nyelvvizsga a lényeg, hanem hogy BESZÉLD az adott nyelvet. Ennyi tanácsot tudtam adni :R

(#99) Csoffadalom válasza shaft72 (#98) üzenetére


Csoffadalom
tag

Ne haragudj de ezzel nagyon felkúrtad az agyam: "lenézitek, aki "nyalizik" a főnöknek, holott ő jobban érvényesül, mint ti." Igen lenézem mert nem a munkájával érvényesül vagy a tudásával hanem a nyelvcsapásaival! Meg azzal hogy sütit meg kaját visz a főnöknek, meg majd ő segít a főnöknek megcsináltatni a számító gépét! Csupán ezekkel már eléri hogy ö megállhat a géppel, váltás nélkül cigizhet és a 20 perc kaja időt simán elhúzhatja 40-50 percre is. Én soha nem nyaliztam senkinek és nem is fogok. Nem tudnék tükörbe nézni utána, vagy ha mégis, reflexből köpném magam pofán.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#100) Chaser válasza Csoffadalom (#96) üzenetére


Chaser
titán

Na nálunk ilyen sincs...ha nem akarok bemenni nem megyek:) Nem is nagyon szoktam. Pénz alap kb ennyi, viszont rámegy cafateria - amit most csúnyán elqrt viki bácsi :((( -, 3 havonta extra lóvé termelés függvényében, év elején 1xi bérkifizetés az előző évi teljes netto x %-aka - értékelés után kinek mennyi - , év közben ajándékcsomagok, Húsvét, Karácsony, stb, kajázások, műszakbuli -egyen se voltam még:)-, idén meg adtak havi 8k-t amit benn kajára el lehet költeni - ingyen monster fedezve:D-, szóval összességében nem rossz, szabadidőm meg sok van. Mi 12 órázunk, nappal-éjszaka 1 héten belül is keverve, de egész évre tudjuk hogy kell menni. Olyan sincs ha valaki rosszul van nem mehet haza. Ha tényleg rosszul van jön érte a taxi és viszi haza vagy kórházba. De végülis ez egy családi vállalkozás, bármilyen furcsa hogy kb 60000-en dolgoznak a világon a marsnál, a Mars család kezében van az egész, lehet ezért is emberségesebbek a többi multinál.

wednesday: Egy idősebb operátortól azt tanultam ikor odakerültem és kb semmihez nem értettem, mert full analfabéta voltam a mechanikus dolgokhoz, hogy "Oldd meg!". /Azóta kiderült sok mindent ő se tud megoldani, ezért passzolja tovább:D/ A főnöktől sok mindent tanultam, de egy mondata volt a legfontosabb, amit neki is a főnöke mondott: "Kifogás ezer van, eredmény csak egy". Amit az ember meg akar valósítani azt megtudja, igen, néha le kell mondani miatta pár dologról, néha sokról is, de az csak részletkérdés:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Cumigyár
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.