Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Cumigyár

Hozzászólások

(#101) shaft72 válasza Csoffadalom (#99) üzenetére


shaft72
tag

Ezen a szinten csak így lehet érvényesülni. :( A példád is mutatja. A nagy önérzeteskedéseddel meg azt érted el, hogy végül gyomorideggel elhagytad a munkahelyet. Hozzáteszem, normális embert idegesít a nyalizás, de úgy látszik, itt kiváló előnyökhez juttatott (volna). Én úgy gondolom, a hozzáállásoddal jobb, hogy eljöttél onnan.

(#102) Gyuri27 válasza shaft72 (#98) üzenetére


Gyuri27
félisten

"Nyugati béreket akartok, de képtelenek vagytok hozzá fejlődni."
Kint minimál bér 1400 euró. Ezt egy takaritó, mosogató is megkeresi és meg is él belőle.

Az irásaidból azt érzem ki sokat nem dolgoztál. Így nincs miről beszélgetnünk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#103) Csoffadalom válasza shaft72 (#101) üzenetére


Csoffadalom
tag

Igen, jól jártam hogy leléptem. Megnyugodtam, nem szedek gyógyszereket és visszahíztam jó pár kilót. Az egy dolog hogy most épp nincs melóm, de majd lesz.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#104) shaft72 válasza Gyuri27 (#102) üzenetére


shaft72
tag

Mosogató? Takarító? Nagyszerű perspektíva! Majd ezt csinálod 50 évesen is?

Miért nem mész ki és élsz meg nagyszerűen 1400 euróból, amiből 7-800 a lakbér, a maradék meg elmegy kajára?

(#105) jaja1981 válasza Gyuri27 (#102) üzenetére


jaja1981
addikt

Az 1400 euro Ausztriában 800.
Annyi a minimum bér.
Ebből elmegy 120e Ft albira, és hopp, maradt 120eFt-d rezsire, meg megélni.

Gyuri27, meg a cikk író merre dolgozik?
Ugyanis jelenleg én Mo.-on cirka 3 várost tudok felsorolni, hol meg lehet élni.
Győr, Székesfehérvár és természetesen BP, meg ezek vonzáskörzete.
Máshol nagyon nehéz.

És valóban, tenni kell a szépet, mert sori munkásként nehéz kitűnni a teljesítménnyel.
Meg ha jól dolgozol a gépen, miért vegyenek el onnan? Az kinek jó?

Chaser:
Szintén ilyen multiknál dolgoztam én is, nem panaszkodom. Akinek nem tetszik váltson, egyáltalán nem kötelező alkalmazottnak lenni, lehet vállalkozni is.

[ Szerkesztve ]

(#106) Csoffadalom válasza jaja1981 (#105) üzenetére


Csoffadalom
tag

Nem titkoltam hogy Pesten dolgozok és élek. :D De minek? :W

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#107) jaja1981 válasza Csoffadalom (#106) üzenetére


jaja1981
addikt

Valamit kezdeni kell.
Valóban én is azt javaslom, hogy tanulj ki valami szakmát és nyelvet.
A Sapa-nál ahol dolgozom, a sori melósnál is elvárás valamilyen szinten az angol ismerete.

Nézz körül, miből van kevés, vagy fizet jól és még tudod is csinálni aztán képezd magad.

Felvételiztettem már pár embert gép mellé, és ha nem határozott a fellépése, nem tud értelmesen válaszolni, csak ő-zik, akkor viszlát.
Igen is vetíteni kell minden munkakörben.

Vagy ha már értesz a fröccs gépekhez, akkor meg csinálj egy középfokú végzettséget, meg angolt és irány külföld. Ott keresik a jól képzett, a géphez értő szakembert és nem a minimál bért adják rá, hanem a dupláját. Ami azért már jó.

De lépni kell!

(#108) Gyuri27 válasza shaft72 (#104) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért ne lehetne valaki 50 évesen takaritó?
Mondom, közöd nics a témához úgy meg elég nehéz érdem tárgyalni.

Valóban kint a lakhatás nem olcsó. Mégis kint is laknak valahol az emberek. Nem furi.
Tovább megyek. Az 1400 euró fele ha elmegy pecóra még mindig marad 700.
Itthon az átlag kereset valahol 120k körül van a minimál bér 90k.
Tudod mennyi itthon egy albérlet rezsivel? Segitek ha azt kifizeted nem marad meg a pénzed fele. Mondjuk marad 60k (120k átlagal számolva mert minimálbérből nem marad kb semmi). Vesd össze 60k vs 700 euró (210k ft). Úgy, hogy kint összeségében alig drágább az élet (és csak a kinti minimált számoltam.).

Át kéne ezt egy kicsit gondolni. Valamint picit tisztelettudóbban beszélni az emberekről.
Mert "munkás" is ember!

Amd - Radeon - Ryzen

(#109) jaja1981 válasza Gyuri27 (#108) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor miért nem mentek ki, ha ott minden ilyen jó?

Én is szemeztem a gondolattal, de nem éri meg feltétlen. Meg lehet kicsit gyáva is vagyok, de részemről nem olyan szörnyű itthon sem a helyzet, csak tenni kell érte.

(#110) Csoffadalom válasza jaja1981 (#107) üzenetére


Csoffadalom
tag

Voltam pár állás interjún az elmúlt hónapokban. Némelyik egész komoly volt. De a 3-4-ből egy méltatott arra hogy felhívjon és közölje hogy nem tartanak rám igényt. És ez nagy szó mert legalább erre vették a fáradságot. Holnap is megyek interjúra. Őszintén mondom, tisztában vagyok vele hogy lépni kéne, de minek? Se barátom aki támogatna a célban, se barátnőm. Tudom szar duma ez, de most így érzem.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#111) Gyuri27 válasza jaja1981 (#105) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem annyi az. Akkor kapsz annyit ha magyar visz ki és levonja a szállást.
Unokahugom férje kint van egy asztalos mühelybe melózik. 1200 eurót kap. 600 a lakbér.
Mondanom se kell elvan mint a befött.
Ha itthon dolgozna vidéken alig keresne 80k-t. Pesten 120k-t.Pesti albi 40k csepelen + rezsi (távfütéses pecóba) az min 20k. Azaz emberünknek marad 60k-ja.
Kint marad mint irtam 600 euró. Nem mindegy.

A fiatalok kimennek. Akinek van családja, gyereke, tartozása az nehezen mozdul. Vegyük hozzá, hogy a nyelevekkel az idősebbek hadilábon állnak.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#112) jaja1981 válasza Csoffadalom (#110) üzenetére


jaja1981
addikt

Engem sem hívnak vissza, ha nem kellek. Leszarják. Ezért én is őket. Gurítok olyanokat állásinetrjúkon, hogy már magam sem hiszem el.

Pedig meg kell tenned, ha másért nem saját Magadért. Nem érheted be azzal ami van és hogy jó ez, meg hátha történik valami.
Ha magad nem tolod, senki nem fogja.

Gyuri27:
Akkor lehet kimenni. Én is néztem Kanadát és Ausztráliát, Európa döglött ahogy van.
Ausztriában valóban 800 euro a minimál. Persze a képzett szakembert nem annyival veszik fel, mert szükségük van rá.

[ Szerkesztve ]

(#113) Csoffadalom válasza jaja1981 (#112) üzenetére


Csoffadalom
tag

Nyugi, majd fogok ezután gurítani :DD .

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#114) Gyuri27 válasza Csoffadalom (#113) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#115) Tigerclaw válasza Gyuri27 (#87) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért kell tudni a nyelvet, hogy elmehessen ebből az országból. A rendszerváltás óta eltelt 20 év, vagyis a már mindenki megismerhette a politikusainkat, és azt, hogy ők hogy képzelik az ország jövőjét, akármelyik politikai oldalon is álljon. A múltkor néztem hivatalos EU-s állásajánlatot, a munkanélküli irodában. Végzettséget nem igényel, teljes 8 órás munkaidő, egyszerű takarítás irodákban, lakásokban. Csak alap-közepes nyelvtudás kell, hogy megértse a feladatot. Angol minimálbér, vagyis több mint 1000 angol font bruttó és ott kisebbek az adóterhek. (a megélhetés se sokkal drágább)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#116) Ren Hoek válasza Gyuri27 (#108) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az a baj ezzel, hogy ez a tipikus rabszolga tudat. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de tudás nélkül ma tényleg ide jut az ember. A legszörnyűbb az, hogy nincs jövőkép, nincs tervezés, nincsenek álmok, nincs SEMMI! Ez lenne az élet? 50 évesen is takarítani meg gyártósor mellett állni? Ha ilyen jövőképpel kéne élnem, akkor felakasztanám magamat.

Elvárható minden embertől, hogy megtanuljon egy nyelvet egy élet alatt. Legalább minimális szinten, beszélve. Ez olyan hatalmas dolog lenne? Amúgy rengeteg szakma van, és nincs korhoz kötve a középszintű OKJ képzés, ami ingyenes. 40 évesen se késő semmi! Amíg fősulira jártam, több 40 éves csoporttársam is volt...
Fehérváron itt 90 embert keresnek IBM-be, angol tudás kell és minimális PC ismeret. Szerintem teljesíthető.

Az a baj ilyen szinten már igény sincs az új dolgokra. Pedig mindig van lehetőség változtatni, vándorolni, tanulni. Ez csak akaraterő kérdése. Ahogy pl az is, hogy havonta nem elcigizek 30 ezer Ft-okat, hanem félreteszem, és egy tanfolyamra költöm. Cimbim hidegburkoló tanfolyamot végzett, és most halálba keresik magukat Németországban, pedig csak 2 hetekre mennek ki. Szegeden van egy csomó melója. Az országban amúgy meg krónikus technikus hiány van, erre kéne valahogy rámászni.

Egyszerűen nem fogom fel, hogy hogy lehet úgy élni, hogy nincs az embernek semmi életcélja, csak hogy gép előtt dolgozzon örökké. Ezt nem tudom elfogadni.

Nem arról van szó, hogy valaki időlegesen gép mellett dolgozik, vagy akár 10-20 évet, nagyon keményen, de közben félretesz, tervezi a saját vállalkozását, vagy tanul, tervei vannak és mindig ott a remény egy jobb életre.

(#117) Csoffadalom válasza Gyuri27 (#114) üzenetére


Csoffadalom
tag

Láttam ezt a műsort, csak egy gondom van ezzel. Nem lakok a határ mentén.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#118) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ja és tudom milyen, amikor az emberrel ordítoznak jogtalanul, vagy kutyának kezelik. Dolgoztam sokat diákként, ráadásul nem is gyári melósként, hanem újságosként,műszaki boltban, drogériát építettünk, szórólapot osztottunk, bankban dolgoztam több helyen. Mindenhol volt egy fasz főnök, vagy ügyfél aki ordított az emberrel, lila fejjel. Ez ilyen. Amikor nem becsülik meg az embert. Ebből szeretne minél előbb kitörni az épeszű ember, az biztos...

Bizony azt is megtanultam, hogy ezekkel az emberekkel bánni kell. Kezelni őket. Lehet lebaltáztam volna sokszor őket szívesen, de nem lehet. Meg kell tanulni kommunikálni velük. Meg kell tanulni, hogy emberekkel dolgozol, akiknek nem elég az, ha csak jól dolgozol
Ha ezt nyalizásnak nevezed, akkor el vagy tévedve.
Teljesen normális dolog, ha az ember próbál jó benyomást tenni a főnökeinek. Még azoknak is akiket gyűlöl. Ezen a szinten nincs más lehetőséged. Ebben a világban nincs más lehetőséged, csak ez. Nem kell túlzásba vinni, mint a nyalizósok. Elég csak neutrális szinten maradni, nekem mindig bejött. A főnöknek muszáj tiszteletet tanusítani bárki is vagy, ezt a tudtára kell adni. Ha nem teszed, kipécéznek, ahogy végig tették. Sajnos ez ilyen. Úgy kell felfogni az egészet, mint egy színház. Állandóan szerepeket játszik mindenki.

Vagy inkább szenvedjen az ember, és éhen haljon? Ezekben muszáj megváltozni, mert különben örökké csak rabszolga marad az ember.

(#119) Tigerclaw válasza jaja1981 (#112) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az EU-nak megvan az a nagy előnye, hogy közelebb van és hivatalosan dolgozhatsz ott, míg pl. Kanadában csak akkor, ha még itthonról lepapírozod, vagyis itthonról kell állást keresned egy Kanadai cégnél, ami nem valami egyszerű. Turistavízummal persze ki lehet menni, de azzal nem lehet dolgozni hivatalosan. Amellett hogy sokkal kevesebb a feketemunka, ha elkapnak, több évre kiutasítanak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#120) tildy válasza Gyuri27 (#87) üzenetére


tildy
nagyúr

En isigy voltam regen vele, hogy aaa, minek az angol... Azota rajottem, azert mert kinyilik a vilag, mert kepes leszel nem csak a suzlofolded lakoival kommunikalni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#121) Gyuri27 válasza Ren Hoek (#116) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez a tipikus. Dögöljön meg a pék.
Tudod, hogy mi a hidegburkolás? Semmivel sem jobb mint péknek, takiritónak vagy melósnak lenne a gép mögött. Itthon az épitőipar haldoklása miatt kb kilátástalan. Ha meg van meló lehet térdelni napi 12-14 órát + hétvége.
Kérdezz meg valakit aki burkoló és sok éve csinálja. A wc-re ülni is nagy mutatvány. Mert az izületeket kikésziti.
Az hogy kint mnegfizetik más téma. Kint minden mást is megfizetnek.

A céltalanságot ne keverjük össze a kilátáslansággal. Az egyikről tehet az ember a másikról nem.

Ingyenes okj-s tanfolyam? Melyek ezek?

Vándorolni 20 év otp-vel? Gondold át pls.

tildy: nem azt mondtam, hogy nem kell vagy, hogy nem érdemes.
Azt mondtam, hogy olyan munkákhoz kérik amihez marhára nem kell.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#122) Chaser válasza Ren Hoek (#118) üzenetére


Chaser
titán

Ez hülyeség. Én anno a főnökömnek kurtára beszóltam:D nem is egyszer. Egyszer meg gyárigazgató előtt csinált hülyét magából a közreműködésemmel, de elkerülhette volna csak éppen zsák volt. Próbált szívatni legnehezebb gépekkel de beletört a bicskája. Most ott tartunk ha nem lennék sokszor elég nagy kaksiban lenne, mert a copatós évek alatt megtanultam sok mindent ami az én munkakörömhöz egyáltalán nem is tartozik. De 1x se jópofiztam neki meg másnak se és nem is fogok. Sztem épp ezért alakult úgy a viszonyunk ahogy most van, mondhatni már-már baráti..tegyem hozzá a copatás mai napig tart csak jó értelemben ami kell ahhoz hogy fejlődjek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#123) charlie_hu válasza Gyuri27 (#111) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

ne viccelj már, öcsém tavaly végzett asztalosként, azonnal el tudott helyezkedni - vidéken - és minden hónapban legalább 100-at hazahoz megerőltetés nélkül. néha elmegy mellé maszekolni meg kis túlóra és megvan a két kiló is.

csak jól kell marketingelni magadat.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#124) Gyuri27 válasza charlie_hu (#123) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vidéken is van munka. Csak kevesebb. Meg az se mindegy, hogy tiszántúl vagy dunántúl.
Továbbá jó ez a 100 pénz. Ha albit kell fizetni már nem olyan jó.

Amd - Radeon - Ryzen

(#125) Dagidög válasza Gyuri27 (#124) üzenetére


Dagidög
senior tag

Pontosan, és akkor még sehol sem vagyunk a saját családtól :U

(#126) Gyuri27 válasza Dagidög (#125) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na végre. Erről beszélek!
Persze lent leirták. Tanult volna tovább. Lett volna diplomás, meg beszélhetne nyelveket.
50 évesen is asztalos akar lenni? Meg is érdemli.

Meg lehet nézni kint mennyit kap egy szakmunkás és az kint mire elég. Úgy, hogy összességében ausztria pl 10-20%-l drágább. Ja és ott egy szakmunkásnak van becsülete.

Amd - Radeon - Ryzen

(#127) shaft72 válasza Gyuri27 (#108) üzenetére


shaft72
tag

Ez az 1400 euró csak neked perspektíva. Kint ez nevetséges, a külföldi magyar-román kulimunkások keresnek ennyit.

Amúgy nem tudom, hogy gondolod, hogy 700 euróból megélsz, amikor ennyi simán elmegy kajára, nem az itthoni árakat kéne figyelembe venni külföldre. Kettőnk közül te vagy az, akinek köze nincs a témához.

Vagy mondhatnék olyan munkahelyet, ahol égőnek számít, ha csak egy diplomád és egy nyelvvizsgád van. Itt 70-80 ezret keresnek naponta. Most akkor ki a korlátolt? Legyél 50 évesen takarító, költizzél, menjél mosogatni, végezz fizikai munkát, majd megroggyan egyszer az egészséged, és a bejelentetlen munkahelyeknek köszönhetően nem leszel jogosult semmilyen ellátásra, főleg nem nyugdíjra. Ez kell? Vagy mégis mi a jó istent akarsz, takarítóként BMW-vel járni?

(#128) Gyuri27 válasza shaft72 (#127) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mások is megélnek kint kezdésnek 700 euróból. Nem kevés példa van rá.
Mert még mindig több kint 700 euró mint itthon 50-60k.

Ha már a korlátolt szót használod javaslom nézz a tükörbe.
Ha hiszed ha nem nem lehet mindenki diplomás. Nem lehet mindenki orvos meg közgazdász. Mert akkor nem lesz ahol elköltsd a sok pénzt amit a sok eszeddel keresel.

Az egészségről meg annyit, hogy volt egy Jobs nevü fickó. Állitólag nagy géniusz volt. Mi lett vele? Kihúzta a sok lóvéja a szarból?

Amúgy meg egy nyugati melós is megengedheti magának, hogy 50 éves korára Harley-vel furikázzon. Mert ott egy ápolónő is megél.
Tudom az ápolónő is dögöljön meg. Mert hülye. Hiszen 50 évesen más szaros gatyáját húzgálni elég gyökér dolog. Meg még rosszul is keresnek.

Nálad nem kis bajok vannak. Áruld már el mit dolgozol és a szüleid mit dolgoztak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#129) jaja1981 válasza Gyuri27 (#121) üzenetére


jaja1981
addikt

Kollégám másodállásban burkoló, már jó pár éve és focizik is, most 43.
Cirka 300k-t keres a burkolással főállás mellett.

Én nem sajnálom, de nem is irigylem. Ha lenne kedvem én is burkolnék, de nekem ez a rohadt komputer a hobbim, amiben nem sok a lóvé. Jó ez megy legalább egész évben, a burkolás meg csak amikor jó az idő és építkeznek az emberek, vagy felújítanak.

Meg Gyuri27, ha ennyire király kint, miért vannak még emberek keletebbre?
Nem olyan pálya kint az élet ha bevándorló vagy. Több ismerősöm is visszajött, durván 20% aki kiment maradt is kint. És ismétlem, az 1400 az inkább 800. 3000euro-t keres egy középvezető mérnök! Halló!

[ Szerkesztve ]

(#130) shaft72 válasza Gyuri27 (#128) üzenetére


shaft72
tag

Nem azt mondtam, hogy diplomázz le, hanem hogy tanulj.

Egyelőre te vagy szar helyzetben, nem én.

Ha a nyugati melós megengedheti magának a Harley-t 50 évesen (fizikai tárgyak birtoklása végett érzett kielégülés), akkor nem értem, még mit keresel még itt.
Az ápolónő egy hivatás, de ő is választhat, hogy itthon, vagy külföldön húzza le a szaros pelenkát.

Szüleim diplomások, így nálam sem volt kérdés, hogy diplomázzak-e. Képzeld el, bevált ez a jó tanács. Amúgy mint mondtam, vállalkozó vagyok, ahova kell jogosítvány, és nyelvvizsga is.

(#131) Gyuri27 válasza jaja1981 (#129) üzenetére


Gyuri27
félisten

A másod állásban burkolás is egy dolog, meg a főállásba végzett meló is.
Mikor tavasszal és összel a fütetlen épitkezésen térdelnek az nem valami kellemes.
De az egész napi térdelés még szőnyegen se baba.
Másrészről erősen idény jellegű munka. Illetve mint írtam a magyar állapotok miatt most annyi burkólóra nincs is szükség.
Amúgy kivételek vannak. Neki hálisten van mellékes. Nem mindig és nem mindenkinek van.
Erre nem tud ő se alapozni. Mert random a dolog.
Illetve a téma pont erről szól, hogy kint nem kell másod, harmad állás, borravaló, hálapénz, áfacsalás, bejelentés nélküli munka. Mégis megélnek az emberek.
Nyilván ha többet akar a paraszt, akkor kint is többet kell dolgozni. De hangsúlyozom nem mindegy mire elég a napi 8 óra!

shaft72: nehéz közel a 40-hez tanulni. Szüleim (illetve anyám) nem tudtak támogatni (annó és most se). Hajnal 3-kor kelek. S bár hamar végzek (délután 1-2 óra) akkor már nem nagyon fog a fejem. Gondolom nem kell ecsetelnem miért.
Szóval könnyű úgy az észt osztani, hogy sok mindent kap az ember otthonról és mással se kell foglalkozni mint a tanulás.
Ettől föggetlenül. Ebben a nyomorult országban is egy péknek is illene normálisan mégélni. Mint kint.

Olyan foglalkozás nincs, hogy vállalkozó. Már ne haragudj.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#132) tildy válasza shaft72 (#127) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha 700 euro elmegy kajara, akkor legalabb 5 gyereked van:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#133) jaja1981 válasza Gyuri27 (#131) üzenetére


jaja1981
addikt

Ebben lehet igazad van, hogy kint nem kell másod állás.
Mondjuk nekem a másod állás a hobbim is.

Párom is most jár főiskolára 30 évesen munka mellett, mert muszáj a diploma. Felső fokú végzettség nélkül nem lehet.

(#134) Ren Hoek válasza Gyuri27 (#126) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért ne keverjük már a szakmunkát a betanított gyári munkával. A betanított gyári munkát lassan de biztosan egyre jobban helyettesíthetik robotokkal. Folyamat mérnök sógorom pont mutatott egy videót, ahol a csokikat egy 140 milliós robot szortírozza, csomagolja, tálcázza. Nemrégen még egy egész szalagnyi munkás csinálta ezt kézzel. A robot nem fárad, hozza a minőséget, sokszorosát termelheti az embernek, és elég hozzá pár mérnök. Kínában egy vezető ipari cég 1 millió robotot rendelt, mert ki akarják váltani a humán munkaerőt. Egyre bonyolultabb munkafolyamatokra képesek, sokkal pontosabban. Ezért mondom, aki előre tervez, az foggal körömmel ki akar innen szakadni, mert 10-15 év és ennek vége!

Egy szakmát több évbe is beletelhet elsajátítani, és csak itt nem becsülik meg. Külföldön igen. Azért hidegburkoló ismerősöm rendesen félre tudott tenni a német utakból. Tényleg sok múlik a kapcsolatokon, ez tuti. Egy ilyen külföldi út máris sok kaput tud megnyitni.
Egy asztalos, villanyszerelő, vízvezeték szerelő, kőműves,kovács, ács, lakatos, autószerelő stb... igen komoly felkészültséget és gyakorlatot igényel.

Az a baj sokakkal, hogy ahogy idősödnek elfogadják a sorsukat, vagy nem is mernek újat tanulni, vagy nem is akarnak. Mondom sohasem késő váltani, több 40 éves ismerősöm van, akik meló mellett jártak főiskolára, keményen tanultak és melóztak egyszerre.

Másik lehetőség tanyára kiköltözni valahogy és önellátó gazdálkodást folytatni. Ez persze elismerem, kezdőtőkét igényel és egy családot ellátni nem könnyű. Tanulni kéne a régen élt parasztoktól, hogy éltek.

A cikkben leírt megalázó gyári munkánál az is 1000x jobb...
Kis igényekkel 60000-ből meg lehet élni szerintem. Pesten én ennyiből laktam albérletben, BKV, VOLÁN bérlet, ettem rendes kaját, még pár sör is belefért hétvégén. Egyedül szerintem el lehet élni bőven ebből. Szerencsére nem cigizek, ami 20-30 ezret elvisz egy hónapban, és még rákot is okoz. Mégis nagyon sokan dohányoznak, be van kötve náluk a TV (minek?) isznak mint a gödény, mégis sírnak hogy nem jönnek ki a pénzből.. Hát nem csodálom.

[ Szerkesztve ]

(#135) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sok ember, sok látásmód, ez a jó, hogy nem egyformák az emberek. Én is mindenkitől, családtól, barátoktól hallom ezt a külföldre menjünk dolgot, de engem nem visz rá a lélek. Fiatal vagyok, nincs családom, nincs hitelem, de -tudom hülye kifogás- egy helyen élek lassan 23 éve, szeretem az itteni embereket, a barátaimat, a környezetet, nem szeretnék mindent itthagyni azért, hogy esetleg 40-50e-vel többet keressek havonta.

Diákmunkában meg rendesen bejelentve nyaranként nagyon sokmindent kipróbáltam. Voltam a sofőrszolgálattól kezdve tescon át, segédmunkásig szinte minden, de azt mondom, hogy én ennek örülök, mert idén lesz vége teljesen a technikusi évemnek, és mostmár nagyjából látom mit várnak el mire figyelnek. A tapasztalat eddig szinte mindenütt a legjobban számított. A nyelvtudás terén pedig úgy látom, hogyha használni nem is kell túl sokszor, felnéznek arra akinek van, kicsit előnyben részesítik. Gondolj bele, ha pl. tescoban feljebb kell léptetni valakit, akkor kit fognak? Az aki 8 általánossal van ott vagy az aki ügyes, okos és van néhány extra tudása. Persze most a ki kit ismer elvet hagyjuk, de ez pl. egy tescon belül nem is mindig érvényesül.

Én megpróbálok nem álomvilágban élni. Remélem találok a közelben melót, erre van is kilátásom, és egy színvonalas, de nem egy audi q7-essel elképzelt jövőt leélni. Persze a dolgok mindig adják magukat, sok lehetőség jöhet, amit ki kell használni és sok minden változhat amihez alkalmazkodni kell mert esetleg rossz irányba viszi az embert.

A jövőkép? Az ha valaki híreket néz akkor biztos, hogy nem túl rózsás. Globális felmelegedés, vízhiány, világ újraosztás, harcok, kapzsiság, betegségek, társadalmi szétválasztódás, elfogyó nyersanyagok, kőolaj. Szóval ha valaki pozitív akar maradni, akkor csak bizonyos részben nyisson a világ fele, mert vannak rossz jövőképek is, egyre több ráadásul.

Tanulni pedig mindig kell, hibát vét el az aki úgy gondolja, hogy meg kell állni ebben a dologban. Meg lehet, de a világ sajnos jelenleg ilyen. Én mindenre jelentkezem amire csak lehet. Nyelvvizsgám ugyan még nincs, de ezt nagyon bánom is, és mihamarabb szeretném is megcsinálni, ellenben pl C-s jogosítványt már szereztem, jövő hónapban pedig ingyenes kínai nyelvtanfolyamra megyek. Sosem tudni mi lesz ott, vagy épp kivel hoz össze az élet.

Bocsánat ha írásom kicsit kusza lett, sosem szoktam ilyen hosszú, és terjedelmes dolgokat írni, csak ez a topic és a sok benne lévő gondolat kihozta belőlem :)

(#136) shaft72 válasza Gyuri27 (#131) üzenetére


shaft72
tag

Megértem. Ebben az esetben szinte már csak a gyerekeidnek tudod megteremteni a lehetőséget, hogy ki tudjanak törni ebből.

Hidd el, nem osztom az észt. Rengeteg 24-27 évessel dolgozom, akik még változtathatnának. Még tanulhatnának. 22 éves és 8 általános. 27 éves és 8 általános, napról napra él. Akin tudok, segítek. De nem adhatok örökké pénzt. Hálót kell adni, nem halat. Ez pedig a tudás.

Nagyon hálás vagyok a szüleimnek, amiért egyik sem alkoholista, nem váltak el, amiért ugródeszkának használhatom a családi fészket. Valóban semmi más dolgom nem volt, mint tanuljak. Ki is használtam. Valaki ezt sem teszi meg. Biztos Neked is megvan a történeted, amiért nem tudtál tanulni anno, és ezért később hátrányos helyzetbe kerültél. Ezért sulykolom mindenkibe, hogy tanuljon, kerül, amibe kerül, lehetőleg még fiatalon. FŐLEG nyelvet.

A foglalkozásom számodra teljesen mindegy, a lényeg, hogy a jogosítványt és a nyelvtudást használom benne napi szinten, nem pedig a diplomámat, vagy bármelyik tárgyat, ami a megszerzéséhez kapcsolódott.

(#137) Gyuri27 válasza Ren Hoek (#134) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az, hogy itthon mi lesz 10 év múlva a kutya nem tudja. Azt se, hogy mi lesz 1 év múlva.
Továbbá nem lehet mindent automatizálni.
Illetve ennek az automatizálásnak az eredménye, hogy alig találni egy jó esztergályost, autószerelőt stb-stb. Ezek már nem javitanak, csak cserélnek. Azt meg lássuk be egy ügyes kezű szaki is tud.

Mint írtam kint megfizetik a burkolást is. Ez nem újdonság. Azt is irtam, hogy ott minden mást is megfizetnek. Mert ott a minimálbért az élethez szabják. Itthon meg ahhoz, hogy épp ne halj éhen.

Valamint a szakmát az ember sosem az iskolában tanulja. Tapasztalatból mondom. Akkor tanulod mikor csinálod.

A nagy magyar valóság az idősödöknek sok jót nem kinál. Kint egy 40 körüli ember fiatalnak, de max középkorúnak számit. Itthon öregnek. Valamint ott az egész úgy van felépitve, hogy aki akar az könnyedén tanulhat ősz halántékkal is. Itthon ez sem jellemző.

Elárulom pesten ma 60k-ból nem élsz meg. 30-t full nem találsz albit. De vegyük azt találsz. A rezsi min 10k (de ez is több). Telefon, internet, kaja. Na ez nem fog 20k-ból kijönni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#138) shaft72 válasza tildy (#132) üzenetére


shaft72
tag

Mi itthon is 80-100E körül jövünk ki, igaz minőségi kaja van minden nap. Azért mondom, hogy külföldön ez biztosan több.

(#139) shaft72 válasza Babetta-X (#135) üzenetére


shaft72
tag

Miért ne lehetne egy Q7-essel elképzelt jövőt leélni, amikor emberek 10 millió dolláros villákban laknak, 100 millió dolláros yachtokat vesznek, helikopterük és magángépük van. Igazából csak a képzeletünk szab határt a lehetőségeinknek. És ebben semmi álmodozás nincs.

(#140) Ren Hoek válasza Babetta-X (#135) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Persze elég negatív a jövőkép, ez tény. De mit javasolsz? Inkább bedepressziózva várjuk a világvégét addig se csinálva semmit? Szerintem érdemes hosszú távra, a jövőre nézve is tanulni - mégha az kiszámíthatatlan is.

A fontos állásbelieket mentik ki először. Az agyakért háborúk folynak. A tudósokért mindent megtettek még a világháború legsötétebb időszakában is. A környezeti válságból és a háborúból csak a tudomány fog kivezetni minket - így a magasan képzett emberek olyan erőforrást jelentenek, mint az olaj egy háborúban.

Másrészt pedig a személyes egzisztenciánkat kell megteremteni. Előre kell gondolkozni, mit teszel ha nem lesz áram 1 évig, ha nem lesz folyóvíz, ha nem lesz élelem? Milyen krumplin élni egy hétig? Nagypapám pl csalánlevelet rágicsálva élte túl a fogságot és mindig volt otthon egy készletnyi élelem vész esetére.

A közeljövőben a föld lesz a legnagyobb érték, és a tiszta víz no meg a fegyver. Ezért hoztam fel pont az önellátást. Érdemes foglalkozni már most állattartással, legalább egy kis veteményessel. Pl le tudnál ölni egy nyulat ha kell? Tudnál tyúkot tartani? Levágni egy disznót? Én megpróbálok az egyetem mellett ilyenekkel is foglalkozni, hogyha beüt a káosz, akkor minimálisan több túlélési esélyem legyen.

De a legrosszabb, ha az ember kilátástalannak érzi a sorsát, és az életét. Megsúgom, mindig jöhet rosszabb, egészen a koporsóig.

(#141) Gyuri27 válasza shaft72 (#136) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az én gyerekem tanulni fog ha megdöglik is.
Ettől nem nézem le a péket.
Hidd el, engem is bánt a dolog. Szivesen tanulnék. Amit hamarosan meg is fogok tenni.
Lemegy a kocsi hitel, csak a ház marad. Igaz ebben a mostani helyzetben (mikor 3-4 év alatt a rezsi a duplájára nőtt a fizetés meg maradt) elég nehéz a tanfolyam árát kikalkulálni. Mikor a csekkel kell manöverezni.

Nem csak én kerültem hátrányos helyzetbe. Egy egész korosztály nemzedék.

Mi még beleszülettünk a kommunizmusba. Majd jöttek a nem tudjuk merre vagyunk arccal korszak. Közben meg az idő telt.
Aztán az utóbbi 3-4 év meg az extra szopás ideje és ki tudja meddig tart még.

Kint a napi élet nem sokkal több. Van ismi aki az osztrák határ mellett lakik. Sok dolgot kint vesznek meg. Mert az kint olcsóbb. Nyilván vannak olyan dolgok pl kenyér ami kint több. De összességében ausztria pl 10-20%-l drágább.

Ren Hoek: gyere vidékre. Anyáméknál kopaszthatod a tyúkot, ha a disznó ölést nem is rád biznánk biztosan találnánk valami melót disznótorkor.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#142) Babetta-X válasza shaft72 (#139) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Itt Magyarországon szerintem ha a dolgok 90%-át legálisan csinálod, akkor elég kevés az esély egy q7-esre. Szerintem. Ezzel lehet vitatkozni persze, de én így látom. És persze hidd el, hogy ők fogják leginkább mondani, hogy a gazdaságot ki kell fehéríteni :)

Az állat és növénytartós dologra reagálva, épp ma csináltam meg a kiskertet, veteményezni nem nagy cucc, node locsolni azt is kell, kártevők ha jönnek annyi az egésznek, és egy kisebb család fenntartásához nagyon nem elég. Persze vegetálni lehet belőle.

(#143) shaft72 válasza Babetta-X (#142) üzenetére


shaft72
tag

Nem bérből és fizetésből kell gondolkozni.

A veteményes River Cottage project engem is érdekel, de azért látni kell, hogy az is egy full time job, ha a saját önellátásodat akarod megszervezni, és marhára kell érteni hozzá. Ráadásul nem is elég egy sima 500 négyzetméteres kert...

(#144) Ren Hoek válasza Gyuri27 (#137) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Utóbbi 3 évben albiban laktam, diákokkal - de volt saját szobám. Pécsen 25K-ért laktam rezsivel együtt fixen. Idén 4-en béreltünk egy lakást. 17 ezret fizettem saját szobáért. Ők 11-et. Ehhez jött a rezsi,amit 4-en fizettünk. Baromi nagy lakás volt, 84 nm fűteni kellett mint az állat. A rezsi ősszel 35 télen 50 volt. kb... Volt hogy a többiek havi 20-25 ezret fizettek csak. Jó másokkal kell lakni, és? Csak diákként lehet megosztani a szobát valakivel? Nem.
+6K-ért volt saját szobám...Ezt szeptemberben találtuk a legrosszabb időszakban,.. de sok ilyen volt. Külön szobát is hirdetnek sokat, szeptembertől én is így szeretnék. Szerintem én még 50-ből is megéltem volna... Telefonom 2K volt havonta, netet közösen fizettük. Kaját meg lehet oldani okosan.

Annyi könnyebbség volt, hogy hétvégén otthon kajáltam.

Másrészt: Tudom, hogy ez nem jó tanács mindenkinek, de a diákhitelt fel lehet venni, ha valaki felsőoktatásban vesz részt. Bárhány évesen. A 12 félév állami támogatás mindenkinek ott lesz. Kedves Viktor Bölcs Vezérünk eltörölte a felsőfokú szakképzést, ami egy remek dolog volt. 2 éves OKJ, de felsőfokú szinten. Én és bátyám is erre járt, sokmindent tanultunk.

Amúgy ezért van a munkanélküli segély, hogy tanuljon az ember és munkát keressen az idő alatt. Vagy inkább otthon lógatják a lábukat? Mint sokan bambulnak a való világ előtt, és várják, hogy az ölükbe essen egy munka. Ha nincs más járni kell éjjel nappal a várost és mindenkit megkérdezni, nincs e munka, tud e valamit.

(#145) Babetta-X válasza shaft72 (#143) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Természetesen önellátásra csak úgy jó ahogy te is írod, de valamilyen szinten termelni jó dolog. Én idén 4-5 féle zöldséget tettem el emellé még kukorica és dinnye fog jönni. Pénzben ha nézem nem olyan nagy spórolás, egyedül a kápia paprika az ami kilónként 990ft, a többit inkább az ízéért teszem el, meg legalább tudom, hogy mi kerül az asztalra.

(#146) shaft72 válasza Babetta-X (#145) üzenetére


shaft72
tag

Spórolni sztem nem lehet vele, de a tudat, hogy te készítetted, nagy elégedettséget ad. Meg tudod, miből készült. Meg ott van, amikor az Auchant elbarikádozták a fegyveresek. :K

(#147) Ren Hoek válasza Ren Hoek (#144) üzenetére


Ren Hoek
veterán

...és félreértés ne essék, nem nézek le egy gyári munkást sem. Tiszteletem nekik, amiért képesek végigdolgozni a műszakot sokszor borzasztó körülmények között. és tudom, könnyű dumálnom úgy, hogy egyelőre biztos háttér van mögöttem és szüleim nyugdíjából kerekedik az oktatásra is. Ha nem lenne, maradna a diákhitel.

Veteményes dolgokhoz, pedig ez a kedvenc példám:
[link]

Tény, hogy ez nem a szegényember kiskertje - bár a magas kezdőköltség után pár ezres a fenntartása! Nincs vegyszer, nincs műtrágya és zárt vízkörű.

Shaft72 és Babetta-X: Örülök neki, hogy titeket is érdeke ez a téma. Sok divathülyegyerek meg plázacica lenézne minket amiatt, hogy érdekel minket az önellátás, termelés vagy netán műveljük is...

Persze reméljük, még jóideig nem kell felszántani a hátsókerteket, és fosztogató brigádok ellen harcolni...kopkopkopkop.

[ Szerkesztve ]

(#148) Kassadin válasza Ren Hoek (#147) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerintem érdekes a mezőgazdaság, engem is érdekel, csak nincsen módom kiélni ez irányú vágyaimat. :D

(#149) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Páran nagyon természetesnek tartják, hogy mindenki tanuljon, szerezzen (akár több) diplomát, és lehetőleg nyelvvizsgája is legyen. Nos igen, kellenek a kiművelt koponyák.
De!
Nem mindenkinek adatik meg a lehetőség. Sokan nem mondhatják el magukról, hogy tehetős szüleik voltak.
No persze olyanok is vannak, akiknek nem fog az agya, épp csak átvergődtek az általános iskolán. Ettől még lehet arany kezük, valami ösztönös módon képesek minden műszaki problémát megoldani.
Aztán van ugye az a réteg, amely egyszerűen lusta volt tanulni.

Tegyük fel, hogy minden állampolgárunk több nyelvet beszélő sokdiplomás ember.
Valaki mondja már el, hogy ebből hogy lesz kenyér az asztalon?
Tényleg nincs szükség a lenézett, alapképzettségű emberekre, akik kalapálnak, gépet kezelnek, izzadnak a forró vulkanizálógép mellett, vagy fagyoskodnak a hűtőházban? Teszik ezt úgy, hogy a puhos góré sárba tiporja emberségüket, és a fizetésük épp csak elég a megélhetésre.

Azt nem szabadna elfelejteni, hogy az "alja nép" melós nélkül szemét borítaná az utcákat, eldugulnának a szennycsatornák, nem lenne senki, aki a képzettség nélkül kezelhető gépeken dolgozna.
Segédmunkásra is szükség van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#150) Csoffadalom válasza Vakegérke (#149) üzenetére


Csoffadalom
tag

Rohadtul igazad van! :R :R :R

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Cumigyár
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.