Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dragon1993


dragon1993
őstag

Én is gondolkoztam anno az ilyen kínai csodákban, de végül egy Nexus 4 lett s soros a maga 60k-s árával, a kínai SW-es supportban nem bízok sajnos :( Esetleg ha rendes miui van rá de az egy másik kategória.
(karcmentes telenor garival)

(#2) draco31


draco31
veterán

Azt észrevettem, hogy a jobb oldali LED kimenő híváskor egy enyhe piros fényt ad, de ez is alig látszik. Ez a felfedezés is csak a véletlennek volt köszönhető, meg annak, hogy este 11-kor álltam neki telefonálni teljes sötétségben. Számomra ez sokat levon a telefon értékéből.

Ez egész véletlenül nem a közelség szenzor? Próbáld ki azt, hogy felhívod az ügyfélszolgálatot, és takard le azt, ha kialszik a kijelző, akkor az a közelség érzékelő.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

"Azt észrevettem, hogy a jobb oldali LED kimenő híváskor egy enyhe piros fényt ad..."

Az szerintem a közelségérzékelő infra led-je lesz szerintem. A másik led-et pedig egy környezeti fényérzékelőnek nézem a képeken (kijelző automata fényerőállításához). :)

(#4) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Ahogy írták fentebb azok nem ledek, hanem szenzorok.

[ Szerkesztve ]

(#5) #53932800


#53932800
törölt tag

Jól néz ki maga a telefon,de valahogy nem kapott el az " ez kell " érzés.

(#6) MineFox54


MineFox54
őstag

Jól vigyázz az imeire pajtás :D. Azért illett volna kifehéríteni...

[ Szerkesztve ]

(#7) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ennyiért továbbra is Lenovo P780 :) A cikk egyébként jó, tetszett!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Jó lett a bemutató!
:C

(#9) Bubu Kapitány válasza draco31 (#2) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

OK, köszönöm!

Azok tényleg szenzorok (javítom), és ahogy írtad közelségérzékelő az egyik.

De akkor mire gondolhattak „LED notification” alatt?

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#10) Peterson_


Peterson_
addikt

Nagyon pofás kis készülék, és az írás is jó lett.
Használd egészséggel:)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#11) Bubu Kapitány válasza Victoryus (#7) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Köszönöm!

A P780 még mindig 220 USD vs. 175 USD. + 27% ÁFA. Egyébként sokat agyaltam a P780-on én is.

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#12) Bubu Kapitány válasza MineFox54 (#6) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Tekintsük „security hole”-nak. :R

Javítottam, köszönöm!

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#13) janos1988


janos1988
addikt

Ahhoz képest, hogy mi volt a választási szempont, jól aláadtad mindenben. És újfent a magok győztek az akksi felett.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14) Bubu Kapitány válasza janos1988 (#13) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Ár: Ez egy kritikus pont volt a választásnál...

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#15) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

"Viszont az értesítési LED-ek ”hiánya” egy kicsit bosszant, de úgy is mondhatom, kicsit nagyon bosszant. Szerintem elég fontos, hogy a telefonra ránézve tudjam, hogy mi a helyzet. Remélem, lesz rá valami megoldás."

Ezen felröhögtem. Nekem se az iphone 3GS-en, se a Samsung Galaxy W-n (ha van is rajta ilyen jelzés, sosem volt bekapcsolva) nem volt ilyen vissza jelzés, még sem éreztem soha a hiányát, és nem is tartom releváns negatívumnak, hogy nincs. BTW Barátnőm vett ilyen telefont, 1 hete érkezett meg kb hasonló árban tinydeal-ről. Nekem tetszett sebeségre, tapintásra és használatra is. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#16) #19708160


#19708160
törölt tag

jó leírás lett gratulálok,végre más is lefotozza a beállitásokon belül a tárhely részt is,látom ebbe is alapból be lehet állitani,hogy mi legyen az alap írási hely,nekem a telefon is nagyon tetszik,főleg ennyiért jó vétel volt.Ha megunod és eladnád keress meg,egy próbát megérne.Köszi a bemutatót.

(#17) Bubu Kapitány válasza Ranagol_5 (#15) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

A feleség Jiayu G3S telefonján van és jópofa dolognak tartom.

Ha már úgy hirdetik a készüléket, hogy van „notification LED” , akkor legyen már valami rajta. Vagy ne írják oda.

[ Szerkesztve ]

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#18) janos1988 válasza Bubu Kapitány (#14) üzenetére


janos1988
addikt

Ilyenkor én várok egy kicsit és spórolok rá. Nem adom alább, vagy fogcsikorgatva de kiadok többet érte.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#19) Bubu Kapitány válasza janos1988 (#18) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Én eddig – a LED-ek hiányától eltekintve – nem csalódtam a telefonban. Nekem bejött.

A kicsi spórolásról meg annyit, hogy mindig csak egy kicsi kell a következő szint meglépéséhez, legyen az mobiltelefon, egy ruha, vagy akár autó. Valahol meg kell húzni a határt mindig. Én itt húztam meg a márciusi állapot szerint. Ekkor az elérhető készülékek között ez volt a „best”.

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#20) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

GPS-nél, ha nem a pipára nyomsz, hanem a szövegre, akkor sem jön elő több beállítás? Megtudnád nézni nekem? Nekem az atab5-ön ott volt az epo és a többi cucc, majd egy hónapig kerestem, és véletlenül jöttem rá.
Egyébként jó cikk lett. A telefon külsőre nekem is bejövős.

Ranagol_5: Na pont azért nem tudod, hogy milyen hasznos feature ez.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21) Bubu Kapitány válasza icemad (#20) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Köszönöm!

Kipróbáltam és semmi. Csak a GPS-t kapcsolgatja ki és be.

A feleség Jiayu G3S-én ha a szövegre nyomok, akkor elő jön az EPO és az A-GPS beállítási lehetősége, de itt semmi. :(

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#22) Bubu Kapitány válasza #19708160 (#16) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Kicsit monogám vagyok a telefonokat illetően.

Nálam egy telefon három év, utána meg már elég avíttnak számít majd. De azért elteszlek talonba. ;)

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#23) (jan)


(jan)
őstag

A led hiányát némileg pótolhatja...

Nem fogadott hívás emlékeztető

[ Szerkesztve ]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#24) norbert1998


norbert1998
veterán

Az a baj, hogy 5" hd nem lehet 320 ppi, mivel az SP-m 4,6-4,7"-ja 316. De legokosabb lenne kiszámolnod pitagyros tétellel. És még az SP-n is látni közelről a pixeleket

(#25) Ranagol_5 válasza Bubu Kapitány (#17) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ja, hogy úgy hírdetik?! Akkor jogos a felháborodás. :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#26) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
A "LED hiánya" témához egyszerű a dolog a flash notifikation.apk simán működésre bírja! No nem külön beépített LED-et kell keresni! A működése (nálam) a nem fogadott hívás után percenkét egy rövid x3 felvillanó kamera LED és kijelző jelzi, (a kijelző felvillanási színét lehet állítani! :B) hogy valami volt! DE nekem ez zavaró eddig sem használtam egyik telefonomnál sem ez viszont este félelmetes! Főleg ha valaki kocsiban ül! De akinek kell!?
A kijelző fakósága elmúlik abban a pillanatban, ha kikapcsoljuk az energiatakarékos módot, meg az autómata fényerőt. Persze ez nem fokozza az akkumulátor teljesítmény idejét.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#27) Bubu Kapitány válasza norbert1998 (#24) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Én rábíztam az AnTuTu Benchmarkra, onnan írtam ki az értéket. De kijavítom. Kiszámolva 293,73-re jön ki, a Cubot oldalán 294 PPI van.

A pixeleket kb. 20 cm-ről én nem látom, ennél közelebbről meg nem nézem a kijelzőt. Azért azt nem lehet rá mondani, hogy pixeles lenne a látvány.

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#28) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem ALLVIEW P5 QUAD van azon sincsen értesítő led, helyette viszont az alsó három érintő villog... Nagyon drága lehet az a + led.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#29) svgyula válasza Bubu Kapitány (#27) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Két év múlva ő is csak nagyítóval látja a pixeleket :DDD HA? Az LED TV pixeleit én is látom 25cm-ről de egyébként 3 méterről nézem. Ki kellene próbálni neki a képátló 2x-ről nézni ez a minimum távolság, ami normális használatnál felmerül. Aki közelebbről nézi annak biztosan rossz a szeme. :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#30) svgyula válasza Joe.36 (#28) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! szerintem nem a LED ára ami döntő hanem a hely ami nincs. Nem elég azt bekötni bele is kell építeni :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#31) Kiki18


Kiki18
őstag

Itthon nem nézelődtél? Ennyiét nagyon hasonlót lehet már venni,magyar garival,wayteQ talk 5H név alatt. :K

(#32) Bubu Kapitány válasza svgyula (#26) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Igen, köszi, olvastam a másik fórumba is róla (azt is te írtad).

Majd kipróbálom de azért túlzásokba nem akarok esni.

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#33) svgyula válasza Kiki18 (#31) üzenetére


svgyula
addikt

Tudod nem nekem írtad de azt a telefont inkább használ te! Az ugyanolyan kínai belső saját külső szitázással. A bele meg ~2 éves fejlesztés MTK6589 4x1,2Ghz tehát nem is hasonló kategória a kettő..............

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#34) Bubu Kapitány válasza svgyula (#29) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Most megnéztem nagyító alatt (2,7x), így már látszanak a pixelek. :)

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#35) Bubu Kapitány válasza Kiki18 (#31) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

De itthon is szétnéztem, és megfordult a fejemben a Sony Xperia SP, de miután már volt tapasztalatom a Minideal-lel, no meg a Jiayuval G3S-sel, így nem volt nehéz belevágni.

Meg még régebben (talán novemberben vagy decemberben) olvastam, hogy az új SoC (6582 ill. 6592) fogyasztása jobb lesz, mint a MT6589-esé, így ilyen körben nézelődtem.

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#36) Bubu Kapitány válasza (jan) (#23) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Megnézem, hogy mit tud kihozni ebből a telefonból ez az app. Köszönöm.

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#37) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Egy kis elírás: a belső memória nem ROM. ROM a megírt CD,DVD,BD... meg ami csak olvasható.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#38) icemad válasza svgyula (#30) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azért egy ekkora telefonban elférhetne. Sok kisebbe is van.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#39) SzaboZE válasza Ranagol_5 (#15) üzenetére


SzaboZE
addikt

Leírtad a lényeget. Mivel soha nem is volt neked, ezért azt sem tudod mennyire hiányozhat. Én utálnám állandóan ébreszteni a telefont, csak azért hogy megtudjam volt-e pl hívásom.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40) svgyula válasza SzaboZE (#39) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Csak egy egyszerű kérdésem van nem bántásképpen írom! Te hallássérült vagy? Én csak akkor nem hallom ha netán füvet nyírok kint az udvaron :P DE akkor viszont ne is zavarjon senki!! :((( Majd utána megnézem. :K Bárhol máshol simán lehet hallani lakáson belül is!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#41) Khelben válasza VoidXs (#37) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mobilnál nem egészen. [link]

(#42) tomee007007


tomee007007
őstag

Nagyon jó cikk, gratula!

(#43) SzaboZE válasza svgyula (#40) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem vagyok hallássérült és a telefonomhoz sem vagyok hozzákötve ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#44) hekmi


hekmi
tag

Szia!

Nem tudom, volt-e már, de én a Buttonled.apk-t raktam fel a Lenovo A820amra, ez villogtatja az alsó 3 érintőgombot mindenféle eseménynél. Elég jól paraméterezhető, érdemes lenne kipróbálnod. :R

(#45) citkar


citkar
addikt

Szerintem ennyiért ez a telefon jó vétel. Még a meglévő "hibái" ellenére is. Ráadásul a külseje, ha nem is eget rengető, de kicsit mégis különleges, ilyen kevés van.

(#46) Silenzio


Silenzio
addikt

Érdekes ez a ledes probléma. Január óta iPhone 5-öt használtam, most átmenetileg céges Xperia Z-re "kényszerültem", és baromira bosszant a led, de az is, hogy bejön valami értesítés, sms vagy email, és az istennek se villanna fel a kijelző, hogy lássam. Ezek szerint én értesítési led-ellenes lettem. :) Inkább a kijelző jelezze nekem... Az üzemidő is zavar, de ebben a Z híresen rossz.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#47) Gyula84


Gyula84
veterán

egy ideje nézegettem ezt a telot neken magyon tetszik a formája is :) igaz most s4 em van

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#48) pulutodurumo válasza hekmi (#44) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Írja a cikkben, hogy a gomboknak nincs háttérvilágítása ;)
Egyébként én is ilyen appot használok a saját telómon.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#49) Bubu Kapitány válasza Silenzio (#46) üzenetére


Bubu Kapitány
tag

Az egészbe az a gáz, hogy „értesítő” LED-ekkel hirdetik a készüléket, ami nincs is benne. :(

Mielőtt megvettem a telefont, a youtubeon ami volt videó az X6-osról, azt mind megnéztem, de a tesztekben / bemutatókban a legkevésbé foglalkoznak a bejövő (kimenő) hívásokkal, SMS-ekkel valamint a hozzájuk kapcsolható LED-ekkel. Gondolom mindenki úgy van vele, hogy „delault feature” és pont, szünet, új mondat.

Az élet szép, csak dolgozni ne kéne!

(#50) Dominó85


Dominó85
veterán

Nekem ez a készülék olyan sok sebből vérzik, hogy még ennyiért sem vettem volna meg. Ha már MT6592 és 8 mag, akkor kanyargom legyen már benne 2GB ram is... No meg az aksi :Y botrányosan kicsi. A képektől falhoz vágódtam... és nem örömömben. Nem kelt bennem a készülék semmiféle felső-közép kategóriát. Inkább egy több ponton megcsonkított alsó-közép kategóriát. Ez van. Nekem sehogy sem jön be. :N

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.