Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Crystalheart válasza Huma (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ezeknek a kérdéseknek a nagy részére én sem tudom a választ." - Most ugye most csak viccelsz most? :DDD Ezek olyan kérdések, hogy ha gondolattal lehetne írni, kb. annyi idő volna megoldani, mint elolvasni a szöveget.

Mondjuk Mága Zoltánt szerintem sem kellett volna odaírni, ez nagyon mai, már a kiterjesztett általános műveltséghez tartozik. Ennek ellenére pl. a filmművészeti egyetem felvételijében is szerepelt egy kétszavas kérdés erejéig.

tildy: Ezt a néhány irányadó évszámot azért érdemes tudni, mert a köztük eltelt időből, és a világtörténelem idővonalán elfoglalt pozíciójukból sok következtetést lehet levonni. Akár olyat is, ami a mai napig, vagy a közelmúltig meghatározó, vagy egyáltalán csak igen érdekes. Például egyes Árpád-házi és Anjou uralkodók haladó reformjai, ami itthon viszonylagos jólétet biztosított, míg az elvileg fejlettebbnek számító nyugaton dúlt a nyomor a viszályok miatt. Vagy hogy egyes törvények, mint az ősiség törvénye, mennyi idő alatt váltak elavulttá. Vagy külön érdekes pl. az első tatárjárás (1242-43) és a második (1285) közt eltelt rövid idő, hogy ennyi idő alatt IV. Béla a teljes amortizációból képes volt felépíteni egy olyan országot, ami aztán IV. László alatt visszaverte és teljesen megsemmisítette a mongol hadakat. Ami azt illeti, ez manapság is példa lehetne, milyen szellemmel kell az országot felemelni - persze ma már a haderő nem fontos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.