Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laci.M


Laci.M
senior tag

Én a visszanéző funkciót a cég helyében meg sem említettem volna. 5ből 4X nem működik, ha az ember felhívja őket akkor meg az a válasz, hogy "ez egy ingyenes szolgáltatás, ami fejlesztés alatt áll, nem tudják garantálni a hibátlan működését".
A legnagyobb probléma, hogy évek óta fejlesztés alatt áll. Lehet a drága és ipari hulladék connect box helyett normális routert és STB-t kellett volna inkább anno venniük.

Érdekes módon egy párezer forintos TP-Link megoldja az atom procis über brutál connect box hibáit.

Aláírás

(#2) Laci.M


Laci.M
senior tag

Én a visszanéző funkciót a cég helyében meg sem említettem volna. 5ből 4X nem működik, ha az ember felhívja őket akkor meg az a válasz, hogy "ez egy ingyenes szolgáltatás, ami fejlesztés alatt áll, nem tudják garantálni a hibátlan működését".
A legnagyobb probléma, hogy évek óta fejlesztés alatt áll. Lehet a drága és ipari hulladék connect box helyett normális routert és STB-t kellett volna inkább anno venniük.

Érdekes módon egy párezer forintos TP-Link megoldja az atom procis über brutál connect box hibáit.

Aláírás

(#3) sixpak


sixpak
nagyúr

"...a UPC speciális internetmodemének, a Connect Boxnak"....
Speciális....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4) Laci.M válasza sixpak (#3) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nekem a nagyobb bajom vele, hogy hetente újra kell indítanom, mert az okos otthonos cuccokat eldobja, valamint a telefonomon sincs net a full térerő ellenére sem. Újraindítás után jó minden, először a xiaomi gatewayt konfigoltam újra az összes kapcsolóval, okoségővel, érzékelővel együtt. Nem volt 2 perc... Ha lenne benne egy automata újraindítás beállítási lehetőség egyből jobb lenne minden.

(bocs a dupla első hozzászólásért, de ennyire nem vok gyors, hogy 2 mp alatt begépeljem újra :) )

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Fujjj upc

Vicces csomagjaid vannak, 22mbps feltöltés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) Béééla válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


Béééla
őstag

Egyesek ölnének ennyiért... (nemrég volt nálunk upgrade 2-ről 10-re)

Bélabá

(#7) zolee001


zolee001
őstag

Inkább a használhatatlan modemjeiket cserélnék le , egy pár milliárdos pert\büntetést megérdemelnének

(#8) Mrpingvan


Mrpingvan
tag

Lehet, hogy a maximális megduplázódik, de a minimális is?

(#9) Laci.M válasza Mrpingvan (#8) üzenetére


Laci.M
senior tag

A minimálist bővítik, a mi 500-asunk az marad 500-as.

Aláírás

(#10) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Tehát akkor most, mikor hűség nélkül olcsóbban kapok mindent még a netem is gyorsabb lesz (120 --> 150 Mb)? :)

(#11) sixpak válasza Laci.M (#4) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem nincs connect boxom (valami 6 éves Cisco modemet használok saját routerrel), de sok ismerősömnek igen, jót még nem hallottam róla.
Ha egyszer elromlik az öreg Cisco, akkor elválnak útjaink a upc-vel, mert nem lehet mást kérni, csak ezt a fos cb-ot adják mindenkinek.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#12) Tombi válasza Peter Kiss (#10) üzenetére


Tombi
senior tag

szerintem a meglevo elofizetesek netes konfigjat nem fogjak feljebb emelni.

(#13) Peter Kiss válasza Tombi (#12) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom, 30-as netemből is így lett 120.

(#14) Gabesz84 válasza Peter Kiss (#13) üzenetére


Gabesz84
őstag

az tavaly ősszel volt, hogy megemelték mindenkinek.
Ezt a connect Boxos mizériát most találtam csak meg véletlenül, én meg a ciscot szidtam hogy eldobálja a wifit néha... Még jó hogy nem cseréltettem le.

(#15) andrewb0y válasza Gabesz84 (#14) üzenetére


andrewb0y
csendes tag

Kiknek emelték meg tavaly? Én még mindig 30/3 MBps-el szívok.

(#16) Gabesz84 válasza andrewb0y (#15) üzenetére


Gabesz84
őstag

Úgy tudom mindenkinek, akinél nem volt technológiai akadálya. Nálad elérhető amúgy a 120Mbit?
Nekem is 30/3 volt, hetekig hívogattak hogy most csak 500-ér, vagy ezresér nagyobb csomagot adnak ha aláírok 2 év hűséget, aztán 2 hónapra rá, megemelték ingyé'.

(#17) andrewb0y válasza Gabesz84 (#16) üzenetére


andrewb0y
csendes tag

Elérhető nagyobb csomag is úgy tudom. Szóval azt mondod már nem is lenne szabad léteznie ilyen konfigurációnak mint az enyém? Mert ha ez igaz akkor lesz egy-ket mondanivalóm a UPC-nek...

(#18) kali válasza andrewb0y (#15) üzenetére


kali
legenda

Nálunk is megemelték akkor automatikusan és díjmentesen, 120/10 Mbps lett a korábbi 30/3 Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#19) Gabesz84 válasza andrewb0y (#17) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ja igen, kifelejtettem hogy kábelnetről (koax) van szó. Más technológián lehet nem emeltek.

(#20) -=RelakS=- válasza sixpak (#11) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azért előtte próbáld ki a CB-t.
A felülete egy fos, de nekem elég stabilan biztosítja a hozzáférést.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) andrewb0y válasza Gabesz84 (#19) üzenetére


andrewb0y
csendes tag

koax, ez is stimmel..

(#22) quarros


quarros
tag

Nemrég hívtak az UPC-től hogy megdupláznák a sebességem 500-asra de ConnectBoxra kéne váltanom... Hát szegény ügyfélszolgálatos nem köszönte meg. Ez a mostani Technicolor routermodem szintén egy nagy kalap "kak#" de még mindig nagyságrendekkel jobb. Szerintetek egyáltalán lesz valaha is beismerés, hogy bocsi mellényúltunk, korrigáljuk? Vagy ébredjek fel, mert bilibe lóg a kezem?

(#23) -=RelakS=- válasza quarros (#22) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Volt Technicolor modemem. Nem látom be, mitől jobb az, mint a Connect Box.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24) quarros válasza -=RelakS=- (#23) üzenetére


quarros
tag

Lag és eldobott csomagok. Család másik része szomszédos ház ConnectBox! Már sima böngészésnél is előfordult hogy nem volt hajlandó egy oldalt betölteni, csak sokadik próbálkozásra. Míg ha ugyanott csatlakoztam a saját wifimre (már ahol tudtam) akkor semmi gond nem volt.

(#25) -=RelakS=- válasza quarros (#24) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nálam ilyeneket nem csinált.

Quake Champions-t is simán játszok CB-n keresztül, amíg nem jelentek meg a helyi terminátorok, addig elég jó helyezéseket is elértem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26) quarros válasza -=RelakS=- (#25) üzenetére


quarros
tag

Mivel ezek a tapasztalatok főként azelőttről vannak hogy a Puma 6 botrány kirobbant. De náluk ez nem csak modem volt, hanem routerként is működött. Szóval elképzelhető hogy ezeknek a problémáknak egy része az akkori totál kiforratlan firmware-nek volt köszönhető és nem a Puma hiányosságainak. De én totál letettem róla amint a botrány kibukott és kimentettem magam a hálózatuk további supportálása kapcsán lévén sok mindent nem tudtam tenni. Úgyhogy ha azt mondod, hogy a helyzet mostanra javult akkor elhiszem, de az itt is korábban linkelt logout blogbejegyzés nem erről árulkodik.

(#27) -=RelakS=- válasza quarros (#26) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Passz.
Én használom vezetékes routerként, a 2,4 és 5GHz is be van rajta kapcsolva.
Jó ideje ha valami nem működött, akkor az a UPC szolgáltatása volt, nem a CB.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28) odrif válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Vannak olyan Telekom területek ahol most is 512KB/s a feltöltési sebesség.

20 éve a Prohardveren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.