Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#429) Vakegérke válasza degu (#428) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sokféle demokrácia van a globális demokráciában. Amolyan kis demokráciák.
Ilyen az is, amelyről írtam. Témája az iskolai fegyelem, és ide vehetjük még a szülők felelősségét. Hova fajult el az iskolai rendbontások sorozata, "köszönhetően" a hibás demokratizmusnak.

Nem elég hálás téma? Nem lehet erről beszélgetni úgy, hogy ne keverjük bele a "nagyságos urakat", és hogy ők milyen múlttal rendelkeznek?

Szerintem ez nem bulvár-szint. Egyetlen sajtó sem csámcsog azon, hogy K. G. fiatalkorú (szóval taknyos kölyök, egyébként kitalált monogram) megverte a tanárt. Inkább az hírértékű, ha a tanár vissza mer ütni.

Nézd, a Te véleményed is értékes, akár helyesled álláspontom, akár támadod. Jókat beszélgethetünk, csak "magasabb politikát" nincs értelme belekeverni.
Síkos a talaj, tisztelem az itteni törvényeket is. Van, amit nem szabad, tudomásul veszem.

Gyerekekről, magukról megfeledkező, embert nem tisztelő kölykökről beszéltem. A háttérben ott van a szülői felelősség is, erről szavak nélkül beszéltem.
Két gyereket neveltem, mindkettő saját életét éli már, saját lakásukban hajtják álomra fejüket. Soha, megismétlem soha nem voltak szemtelenek senkivel.
Sokan azt mondják, hogy nem az életre neveltem őket, hiszen törtetőnek, mindenkit legázolónak kell lenni, ha érvényesülni akarnak.
Na nem, de nem ám.
Tisztességes voltam, tisztességes is maradok életem végéig. Gyerekeim ebben a szellemben nőttek fel, lelkükben rend van. Eszükbe sem jutott, hogy egy tanár szavát megkérdőjelezzék, az meg pláne nem, hogy megtámadják őt.

Na, még mindíg úgy gondolod, hogy nincs miről beszélgetni? Még mindíg úgy gondolod, hogy muszáj a témát a kemény politika síkjára vinni?

Remélem, hogy nyilatkozol még. Ha nem teszed, akkor köszönöm, hogy megosztottad velem, velünk véleményed.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.