Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) shtml válasza buherton (#298) üzenetére


shtml
őstag

Szted ha a kormány érdekelte volna h mi történik velünk akkor beengedték volna a romákat, ill. a kínaiakat?

A kormánynak nem kellett ideengednie a cigányokat, itt vannak ők már jópár évszázada. Amikor idejöttek, még sehol nem volt kormány... (Könnyen meglehet, egyes hozzászólók felmenői csak jóval a cigányok után költöztek magyar területre.)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#302) buherton válasza shtml (#301) üzenetére


buherton
őstag

Körül néztem a neten, és a tkv-ba roma történelmet keresve. Semmit nem találtam, láccik is h nincs történelmük, de annál több hírt találtam pl olaszországban egy roma olaszt vert agyon (olaszliszka 2), vagy az h az olaszok végre valahára felgyújtottak egy ilyen tábort (basszus ők is előrébb vannak e téren :O , nem csak a szlovákok). Akkor én tiszta vok :)) Jó hülye király volt aki beengedte őket...

Am engem nem érdekel senkinek a származása, vagy h honnan jött, ha ő saját magát MAGYAR-nak tartja, akkor a szememben magyar.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#303) Crystalheart válasza buherton (#302) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Zsigmond? Mátyás? Ja, jó hülye királyok voltak. :D

(#304) buherton válasza buherton (#302) üzenetére


buherton
őstag

MOD: magyar az, aki nem közömbös június. 4-én...

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#305) buherton válasza Crystalheart (#303) üzenetére


buherton
őstag

Nem hiszem h olyan korán jöttek volna. Sztem 1800-as évek környékén, de lehet h 1900-as környékén. Nem tudom, de nincs történelmük szval nem régen.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#306) dabadab válasza buherton (#305) üzenetére


dabadab
titán

Jesszusom, rossz nezni ezt a sok marhasagot leirva. Eleg lett volna itt a
Logouton korbenezni, maris nem irnal ilyeneket (ideznek: "Az első cigányok a XIII. században a Szentföldre keresztes hadjáratot vezető Jeruzsálemi II. Andrással érkeztek Magyarországra a Közel-Keletről.").

DRM is theft

(#307) Crystalheart válasza buherton (#305) üzenetére


Crystalheart
senior tag

http://hu.wikipedia.org/wiki/Romák#Kis-Egyiptom_hercegei

Nem volt nehéz megtalálni. Történelemkönyvemben is kb hasonló van. Az egri várvédésnél több cigány is szolgálatot tett, főleg különböző mesterségek terén, akkor már voltak.

A mai, cigányokról kialakult igen negatív kép is a kommunizmus és annak összeomlásának eredménye, rájuk ez így hatott. Ott nekik is volt munkájuk, most ez megszűnt, és nem biztosítottak nekik rögtön alternatívát. Innen már nehéz lesz visszafordítani a folyamatot...

(#308) buherton válasza dabadab (#306) üzenetére


buherton
őstag

Juj ez durva...

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#309) buherton válasza Crystalheart (#307) üzenetére


buherton
őstag

télleg a jó öreg wikipédia, ott nem si néztem :( Jaja azt tom h volt akkor munkájuk, mivel az eszme ellen vétettek volna. Dobozon is ott van az agyag gödör ahol régen vájog téglát csináltak, most már messziről elkerülik. Sztem lehetetlen (tiszelet a kivételnek akikből nem sok van).

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#310) bullseye válasza buherton (#304) üzenetére


bullseye
addikt

Már elnézést, de az július 4., és csak az amerikaiakat érdekli...

igen, tudom, egy állat vagyok... ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#311) buherton válasza bullseye (#310) üzenetére


buherton
őstag

Nius 4. Gyász ünnepé kellene nyílvánítani. Amerikaiak nem érdekelnek.

Loguot-ra viszzatérve. Mondom h nincs történelmük. Csak vándoroltak össze-vissza, kerestek egy helyet ahol letudnak telepedni (ma is a többsége ezt csinálja). Nézzük a honfoglaló magyarokat, szintén vándoroltak össze-vissza, csak találtak egy helyet ahol letudtak telepedni (sőt a székelyek itt vártak ránk, és jöttek elénk), és beolvadtak Csaba népébe, sztem a történelmet nem kell mondanom... Van egy kis külömbség.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#312) dabadab válasza buherton (#311) üzenetére


dabadab
titán

"Mondom h nincs történelmük. Csak vándoroltak össze-vissza, kerestek egy helyet ahol letudnak telepedni"

Akkor mi a tortenelem? A magyaroknak sincs tortenelme a honfoglalas elotti idokbol, amikor "csak vándoroltak össze-vissza, kerestek egy helyet ahol letudnak telepedni"?

Komolyan, faraszto vagy.

DRM is theft

(#313) buherton válasza dabadab (#312) üzenetére


buherton
őstag

Persze h nincs, de miután letelepdtünk utána lett. Kiemelkedő dolgok történtek amit még mai is emlékezteti szinte az egész Földet. :)

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#314) buherton válasza dabadab (#312) üzenetére


buherton
őstag

Na már megint kezded? :(( Ha fárasztónak tartasz akkor miért vitatokzol velem? :P Komolyan fárasztó vagy. ;]

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#315) shtml válasza buherton (#305) üzenetére


shtml
őstag

Nem hiszem h olyan korán jöttek volna. Sztem 1800-as évek környékén, de lehet h 1900-as környékén. Nem tudom, de nincs történelmük szval nem régen.

Én a helyedben nem dicsekednék ilyen fennhangon a tudatlanságommal. De ha jól látom, páran itt adatokat is írtak. Előbb gondolkodj, utána beszélj/írj.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#316) buherton válasza shtml (#315) üzenetére


buherton
őstag

Valóban, de írtam is, h nem tom. Am a logout-ot és a wikpédiásat is végig olvastam.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#317) shtml válasza buherton (#302) üzenetére


shtml
őstag

Körül néztem a neten, és a tkv-ba roma történelmet keresve. Semmit nem találtam, láccik is h nincs történelmük,

Saját írott történelmük nincs, nomád nép lévén honnan is lenne. Attól még van történelmük, de értelek téged, te biztos az írott történelemre gondoltál.

de annál több hírt találtam pl olaszországban egy roma olaszt vert agyon (olaszliszka 2)

Ez hogy jön most ide???
A cigányok között több az alacsony műveltségű, antiszociális ember, ezt senki nem tagadja. De ne általánosíts!
Az olaszliszkai eset valóban undorító volt, de miért csak ezt említed? Azokat a sokkal számosabb eseteket miért nem hozod fel, amikor magyar ember ölt meg, fosztott ki, lopott meg vagy csapott be magyar embert? Valahol már írtam, hogy a cigányok bűnözésénél a népesség arányában is több társadalmi kárt okoz a magyar emberek bűnözése: nem a cigányok követnek el milliárdos ÁFA-csalásokat, nem ők lopnak el évente százmilliárdokat közbeszerzéseken, állami tendereken stb. S nem is cigány politikusok viszik csődbe, döntik nyomorba az országot.

az olaszok végre valahára felgyújtottak egy ilyen tábort (basszus ők is előrébb vannak e téren :O , nem csak a szlovákok).

Tisztában vagy azzal, hogy ez a mondatod egyértelműen uszítás???

Am engem nem érdekel senkinek a származása, vagy h honnan jött, ha ő saját magát MAGYAR-nak tartja, akkor a szememben magyar.

A cigányok jelentős része cigánynak tartja magát. Akkor most mi van?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#318) buherton válasza shtml (#317) üzenetére


buherton
őstag

Öntsünk tiszta vizet a pohárba. Korábban is írtam h vannak olyan romák akik tisztességesen él, és dolgozik. Személyesen is ismerek, és hallottam már ilyenekről, velük nagyon jól el lehet beszélgetni. De tod mien kevés van ilyen hozzállásúból? (nem fogom odaírni minden hova h nem inge ne vegye magára!!)

Az olaszliszkai eset valóban undorító volt, de miért csak ezt említed? Azért mert olyanról nem hallotam h magyar agyon ver egy tanárt, mert elütötte a gyerekét. Tod mi volt ott a poén? Az h romák feljelentették a sofőr családját, és kártérítést követeltek az államtól!!!!

Gyöngyösön egy család megverte a doktornőt mert nem fektette be a beteget!!!!! (ez most volt)

És te tod az h családok százai maradnak áram nélkül mert a kisebbségnek fájt a foga az alumíniumra? Személyesen láttam. Jah meg a vonat elött szedik fel a sínt.

nem a cigányok követnek el milliárdos ÁFA-csalásokat, nem ők lopnak el évente százmilliárdokat közbeszerzéseken, állami tendereken stb.
(nem csak a magyar) Ezt hol álomdtad?

Nem úszításnak szántam , hanem ténynek. Bár igaz h uszításnak is lehet értelmezni :U .

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#319) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Elksősorban Neked szólok, buherton barátom, hiszen a többiek ismerik, és betartják a PH! alapelveit.
Nem cigányozunk, főleg nem uszítunk!

Senki nem tagadja meg tőled a jogot, hogy megfogalmazd a véleményed, de tedd ezt úgy, hogy távol álljon a rasszizmustól, fajgyűlölettől.

Amennyiben elfajul a vita, pillanatok alatt bezárják a topicot, és én nem fogok tiltakozni ellene. Szóval óvatosan, szép szóval, virágnyelven.

Köszönöm.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#320) buherton válasza Vakegérke (#319) üzenetére


buherton
őstag

Ok. Sztem akkor evezzünk más vizekre.

Visszatérve a gazdaságunkra. Nagyon remélem h rendeződni fog, és nem rosszabbodni. Mert ami most megy... Meg visszatérve az euro beveztésre. Lesz egy nagy hátránya. Mindenki fele fog kerekíteni, és emiatt drágulni fognak az áruk, de a fiztés maradna. Eddig minden tagállamban ez volt. Mikor is tervezik bevezetni?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#321) Vakegérke válasza buherton (#320) üzenetére


Vakegérke
veterán

Volt már szó 2010-ről...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#322) buherton


buherton
őstag

Na hátha addigra öszzejön.

Most volt a házon kívül. Megélhetéssel foglalkoztak itt magyaroszágon, ausztriában, és romániában. Ausztriában az átleg kereset 500.000 Ft, nálunk 150.000 Ft, romániában 75.000 Ft. Alapvető élelmiszerekben ausztria volt a legdrágább 5.500 ft, és magyarország 4.300 ft a legolcsóbb (romániába 4.800 ft). Engem megböbbentett h romániában csak 75.000 Ft. Hozzá kell tennem h náluk a benzin 3.99 Lei körül van ami 280 Ft-nak fellel meg (ez még drágának számít náluk is mivel plojesti-hez közeledve olcsóbb). Mióta belépet romániába az eu-ba kannával járok ki :DDD . (aranynak a grammja békéscsabán 6.500-7.000 ft, míg nagyszalontán 5.000-5.500 ft). Jah és romániába az SZJA 10% szval jóval alacsonyabb mint nálunk. Akkor döbbentem meg mikor egy boltba olajat kerestem, de nem találtam. Oda mek az eladóhoz, h mégis hol találhatok. Mondta h mindjárthoz. Karton dobozba becsomagolva hozta ki, és mondta h ki ne nyissam mert ha meglátja a román akkor idejönnek és elviszik az egészet, nekik meg nincs annyi raktáron. Ez azért elszomorító, h másik országba kell átjárniuk bevásárolni. Békéscsabán a tesco nyitáskor országos rekord dőlt meg az egy havi bevélt számolva (rengetegen jönnek át bevásárolni). Úgy megpakolják a dacia-t h alid tud elindulni :DDD :DDD :DDD . Hehe nagyváradi csajszi ide jár gyulára bevásárolni.

Jut eszembe. Nálunk most kezdet divattá válni hitelből minnél drágább kocsit venni. Romániában ez jobban eldurvult. És ilyen fizuk mellett magyarnak nehéz fizetni, akkor románnak?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#323) Crystalheart válasza buherton (#320) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az csak riogatás, hogy a fölfele kerekítések miatt minden húde megdrágul. Ha jól megfigyeled, annyival egyébként is drágul minden, szóval legrosszasbb esetben is pár hónap alatt beéri magát az ár. Legrosszabb esetben...

(#324) shtml válasza buherton (#318) üzenetére


shtml
őstag

De tod mien kevés van ilyen hozzállásúból?

Nincsenek pontos adataim. Neked vannak? Vagy meg tudsz adni akár csak egy körülbelüli számot is, persze valami bizonyítékkal együtt?

olyanról nem hallotam h magyar agyon ver egy tanárt, mert elütötte a gyerekét.

Ilyenről én sem hallottam. Olyanról viszont igen, hogy magyarok gyilkoltak halomra ártatlan magyarokat - mond neked valamit a móri mészárlás?

Olyanról is hallottam, hogy magyar bíróság börtönbe küldött ártatlan cigányokat. Pusoma Dénes vagy a Burka család neve mond neked valamit? Avagy te hallottál olyanról, hogy cigány bíróság ártatlan magyarokat börtönzött be?

Olyanról is hallottam - pontosabban magam tapasztaltam -, hogy a dolgozni akaró cigányt azért nem foglalkoztatták magyar munkaadók, mert cigány. És ezt így meg is mondták neki, a saját fülemmel hallottam...

A magyar bűnözők által elkövetett milliárdos, százmilliárdos csalásokról, korrupciókról nem álmodtam. Ha rendszeresen olvasod a sajtót, akkor tudod, miről beszélek. Ha nem olvasod, akkor ideje lenne elkezdened, pl. ezzel. De talán Tocsik Márta vagy Princz Gábor neve is mond neked valamit.

Értsd meg, nem védeni akarom a cigányokat, egyrészt mert nincs rá szükségük, másrészt mert valóban vannak közöttük is szép számmal bűnözők, ezt senki nem tagadhatja. De ezért ne ítélj el egy egész népcsoportot és főleg ne uszíts ellenük - még akkor sem, ha nem uszításnak szántad.

Fogadd el - mást úgysem tehetsz -, hogy a cigányok itt élnek velünk ebben az országban és itt is fognak élni. Semmilyen módszerrel nem tudod őket elüldözni, hacsak nem akarsz Hitler és Sztálin nyomdokaiba lépni, amire - remélem - álmodban sem gondolsz. Nem lehet cigányellenes törvényeket hozni, mert ez embertelen és alkotmányellenes lenne, továbbá az egész nyugati világ egységesen elítélne minket ezért. Marad a legnehezebb megoldás, vagyis a cigányság minél nagyobb hányadát integrálni a magyar társadalomba. Nem lehetetlen ez, jelentős részük már integrálódott - csak ugye a szar gazdasági és politikai helyzet eléggé megnehezíti ezt a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#325) wiggen123 válasza shtml (#324) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Olaszliszka - Szögi Lajost meglincselték a cigányok
Makó - 18 éves magyar lányt megerőszakolt, kirabolt és felgyújtott egy cigány
Boldogkőváralja - 4 cigány kirabolta és megölte a helyi lelkészt
Kecskemét - 3 cigány vert agyon egy 16 éves magyar fiút
Tiszacsege - tucatnyi cigány vert agyon botokkal egy magyar fiatalembert
Tiszacsege - 2 cigány vert agyon egy 98 éves öregembert
Piricse - 3 cigány kirabolta és megölte a helyi kocsmárost
Tápióbicske - 3 cigány halálra kínzott egy 54 éves nőt.
Hangony - 3 cigány vert agyon egy 86 éves férfit
Kunbaja - 2 cigány megfojtott egy idős embert
Öcsöd - cigányok vertek agyon egy 78 éves férfit
Miskolc - 3 cigány vert agyon egy 58 éves férfit
Bácsalmás - 2 cigány rugdosott halálra egy 44 éves férfit
Baks - 99 éves nénit ölt meg egy cigány
Ózd - 90 éves öregembert ölt meg egy cigány
Mezőzombor - két cigány nyomorékká vert egy férfit
Szekszárd - 3 cigány vert agyon egy 80 éves férfit
Békés - 58 éves nőt ölt meg egy cigány
Nagydorog - idős embert vert agyon egy cigány
Kömlő - cigányok vertek agyon egy 59 éves férfit
Jászfényszaru - cigányok késeltek meg és löktek ki vonatból egy férfit
Hajdúdorog - idős embert ölt meg egy cigány
Vásárosnamény - 58 éves férfit vertek halálra a cigányok
Szeged - biztonsági őrt késelt meg életveszélyesen egy cigány
Kisvárda - 17 éves lányt késelt meg 4 cigány
IV. ker - idős asszonyt szurkált halálra egy cigány
VII. ker - biztonsági őrt késeltek a cigányok
VIII. ker. - diáktársát verte halálra egy cigány
VIII. ker. József körút - 37 éves nőt késelt meg egy cigány
VIII. ker. Szentkirály utca - 26 éves férfit késelt meg egy cigány
Blaha - cigány késelt meg egy 15 éves magyar fiút
Hetény - a kórház biztonsági őrét késelte meg 3 cigány
Szombathely - 2 cigány késelt meg egy főiskolás fiút
Karcag - kocsmárost késelt meg 3 cigány
Marcal - templomban próbált megerőszakolni 76 éves nénit egy cigány
Tiszavasvári - cigány késelt meg egy 18 éves fiút
Nyíregyháza - 4 cigány kirabolt egy 14 éves magyar fiút
Győr - 5 cigány vert meg életveszélyesen egy 20 éves fiút
Miskolc - 3 cigány bántalmazott egy idős nőt
Ungvár - 2 cigány bántalmazott súlyosan egy nyugdíjas nénit
Szolnok - 3 bicskás cigány kirabolt 2 fiatal lányt
Kőbánya-Kispest - 3 cigány bántalmazott egy 21 éves fiatalembert
Szolnok - cigányok bántalmaztak egy 17 éves lányt
Karácsond - fegyveres cigányok tömegverekedése
Ercsi - fegyveres cigányok tömegverekedése
Heves - fegyveres cigányok tömegverekedése
Törökszentmiklós - 3 cigány dúlt fel egy temetőt
Tiszavasvári - sírokat rongáltak a cigányok
Hegyszentmárton - 35 sírt rongáltak meg a cigányok
Nyírbátor - 3 cigány bántalmazott egy orvost
Gyöngyösoroszi - fegyveres cigányok tömegverekedése
Gyöngyöspata - fegyveres cigányok tömegverekedése
Nyírderzs - 82 éves nénit vert meg és rabolt ki 4 cigány
Budaörs - orvost vert meg egy cigány
Békés - dolgukat végző tűzoltókra támadtak a cigányok
Székesfehérvár - 3 cigány kirabolt egy újságírót
Mezőtúr - lopott autóval loptak színesfémet a cigányok
Jászapáti - fegyveres cigányok tömegverekedése
Hernádnémeti - túlkoros cigányok megverték kisebb magyar osztálytársaikat
Hernádnémeti - cigányok bántalmaztak tanárnőt
Arló - fegyveres cigányok tömegverekedése
Gyöngyös - fegyveres cigányok támadtak rendőrökre
Gyöngyössolymos - fegyveres cigányok támadtak rendőrökre
Ózd - fegyveres cigányok molot koktélokkal randalíroztak
Átány - cigányok megverték egy autóbusz sofőrjét
Edelény - fegyveres cigányok tömegverekedése
Törökszentmiklós - két pedagógust bántalmazott egy cigány
Kállósemjén - húsvágó bárddal támadt mentősökre egy cigány
Mike - 3 cigány rabolt ki egy idős embert
Kunmadaras - 2 cigány rabolt ki egy járókelőt
Angyalföld - két cigánybanda fegyveres tömegverekedése
Ilk - fegyveres cigányok tömegverekedése
Nyíregyháza - mentősökre támadt egy cigány
Nyírbogdány - cigány bántalmazott egy tanárnőt
Buják - cigány verte meg az iskolaigazgatót
Kiskunhalas - fegyveres cigányok tömegverekedése

Néhány szemezgetés az elmúlt 1-2 évből.
Azt hiszem ez több mint Mór. Tudod azok a fránya arányok. Ott van a kutya elásva.

Hitler azért tudott hatalomra kerülni, mert egyedüliként kínált megoldást egy égető problémára, amiről a többi politikus nem vett tudomást. Hasonló a helyzet a cigánybűnözéssel is. A mai politikai elit tagadja a létezését, pedig az ország lakosságának nagyobbik része már a saját bőrén is tapasztalta.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#326) bullseye válasza wiggen123 (#325) üzenetére


bullseye
addikt

1, milyen szerencse, hogy fehérember az utóbbi években csak Mórott gyilkolt, és az is milyen régen...
2, azért aki ilyen listát szerez, az már kissé "elkötelezett", vagy olyan oldalakon jár - akkor már vállalja bátran.
3, Hitler a békekeötés és a háborús jóvátétel okozta gazdasági gebaszokra, és a vereség szégyenére kínált megoldást, részben a hadiipar felfuttatását, részben a lakosság egy részének hibáztatását, és azok kiírtását, munkájuk/lakásuk/vagyonuk elvételét. Ilyen párhuzammal, a cigánykérdésre sem a BTK szigorúbb és következetesebb ebtartatása lenne a megoldás, hanem pl. mindazok Dunába lövése, akik panaszkodnak miatta... (senkit nem kívánok erre rávenni, csak megjegyeztem...)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#327) SystemRoot válasza wiggen123 (#325) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát kérlek szépen Magyarországon a rendőrségi jegyzőkönyvekben NEM lehet felvenni származást!
Ez azt jelenti hogy amikor bármiféle bűncselekmény történik csupán híresztelésekből derülhet ki hogy cigány származású tette e. Mindenesetre nincs rá statisztika, tehát ez a listád teljesen gyenge érv, nem ér semmit, nem objektív.

Elmondom hogyha ügyes lettél volna akkor hogyan érvelhettél volna: utánanézel iszonyú alaposan egyes falvak és vársok bűnstatisztikáinak és azt összeveted a cigányetnikum számával. ugyanis vannak falvak ahol pl 50%+ cigányság él, és ha kimutatod hogy az ilyen helyeken kimagaslóan magasabb a bűnözés mint másutt akkor egy objektív tényt állapítottál meg ami téged igazol.
De ez így gyenge és alaptalan.

"Hitler azért tudott hatalomra kerülni, mert egyedüliként kínált megoldást egy égető problémára, amiről a többi politikus nem vett tudomást."

Ez nem így van, semmi köze nem volt a zsidók és "alsóbbrendűnek" mondott népcsoportok legyilkolási utalásainak a Mein Kampfban a hatalomra jutásához. Olvasd el még egyszer a történelemkönyveket.

Mellesleg nagyon óvatosan bánj a fasiszta és rasszista kijelentésekkel, mert könnyen bannolhat egy moderátor ha meglát. De ez csak a praktikus fele, egyébként se hangoztass rasszista nézeteket mert szánalmas és primitív utálaton alapul, ha logikus és összefüggő levezetésekkel vitázol azzal nem lesz baja senkinek még ha nem is ért egyet majd vele. De a cigányság közellenségként feltüntetése teljesen szánalmas.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#328) SystemRoot válasza bullseye (#326) üzenetére


SystemRoot
őstag

A "dunába lövést" még csak viccből se hozd fel, semilyen példán mert az magyarországnak az egyik legsötétebb időszakát hozza fel, és a legundorítóbb cselekdetek idejét. Tipikusan az újfasiszták szeretik ezt a "hasonlatot" felhozni, és mint látom te nem ezekhez tartozol tehát kérlek ne vedd át szokásaikat.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#329) SystemRoot válasza bullseye (#326) üzenetére


SystemRoot
őstag

"1, milyen szerencse, hogy fehérember az utóbbi években csak Mórott gyilkolt, és az is milyen régen..."

Ez az ellenpélda irreleváns és nem értem hogy mit akarsz ezzel mondani. :F
A cigányság problémáját nem kell elbagatelizálni. Az sajnos az igazság hogy bár valós statisztikáink nem árulják el de teljesen megalapozott az a feltételezés hogy jelentősen nagyobb a cigányság létszámához mért %os bűnözés. A problémákat meg kell nevezni, igen, súlyosan elmaradott a magyar cigányság és igen sok problémát okoznak. Csak a problémához való hozzáállás nem éppen mindegy hogy megoldani akarjuk azt vagy megszüntetni.
Én azthiszem hogy kb semmiben nem értenék egyet azzal ha wiggen123 kifejtené az álláspontját erről a kérdésről.:DDD
De ettől függetlenül én egy problémát látok amivel egy túlzottan liberális réteg nem hajlandó megfelelően szembenézni.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#330) bullseye válasza SystemRoot (#329) üzenetére


bullseye
addikt

előzmények, dear Watson :)
arra utaltam, hogy kivette az összes erőszakos bűncselekmény listájából azt, amiben cigány elkövető van (persze nem tudni, mekkora halmazból), és ezt hozta fel ellenérvnek, amikor shtml megjegyezte, hogy az eddigi legnagyobb vérengzést, Mórott, fehérek követték el.

A Dunát is azért említettem, mert éppen a szöveg/gondolati környezetbe illett...

a problémát én is látom, de főleg abban, hogy az egyik fél beszélni sem hajlandó róla, a másik meg pogrommal és kitoloncolással (de hova, idióták???) óhajtja megoldani.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#331) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szóba került a kitoloncolás. Lehetetlen dolog. Csakhogy...

Nos, talán a világon nincs még egy ország, amely aktív dolgozói annyi embert tartanának el, mint mi.
Nyugdíjasaink sem esznek nagykanállal. Életüket ledolgozták, mégis szűkölködnek. Lám, mit talált ki a magasságos hatalom? Immáron a netto bérből állapítandó meg a nyugdíj.
Khm, izé...
Mennyiért is dolgoztam? Mondjuk 100 ezer volt a bérem. Mivel üvegből van a zsebem, kotorászik benne szabadon a hatalom, kiszedi belőle mindazt, amit jogosnak vél. Nem vitatom, legyen jogos. Csakhogy a járandóságom nem a maradék, hanem 100 ezer. Milyen alapon fosztanak meg a tőlem levont járulékok nyugdíjamba való beszámításától?

Kicsit kitértem, bocs. Na szóval lássuk.
Ugye rengeteg embert tartunk el mi, dolgozók. Mi is szűkölködünk, ez nem vitás. A nyugdíjas pedig dönthet: eszik, vagy gyógyszert szed betegségére.
No most kérem, humánus a világ, és ha én lennék a főgóré, sírva nyilatkoznék a médiában, miszerint képtelen vagyok (mint állam) megfelelőképp gondoskodni nyugdíjasaimról, árva gyermekeimről, no meg persze nem tudom úgy megfizetni a dolgozókat, hogy emberi életet élhessenek.
Aztán zokogva folytatnám.
Képtelen vagyok szegény beilleszkedni képtelen kisebbségünket etetni, ha már nem jut étel az életét ledolgozott nyugdíjasom asztalára sem. Segíts világ, fogadd be őket, hisz' oly nagylelkű vagy. Akkor légy nagylelkű, de ne az én rovásomra!
Letörölném könnyeim, úgy folytatnám.
Etesse ezt a népcsoportot aki tudja, és akarja. Én képtelen vagyok rá. Nem hagyhatom népemet éhezni.
Immár vádlón néznék a kamerába.
Mi csórók vagyunk, hozzánk képest dőzsöltök. Akkor tessék szépen levenni ezt a terhet a vállunkról. Ha megteszitek, megköszönöm. Ha nem, akkor egy hangot sem akarok többé hallani, amely engem vádol. Saját népemet nem vagyok képes etetni, és még engem vádoltok?

Közmunka.
Igenis tegyen valamit a környezetéért az, aki a közösség terhére él.

Egyéb.
Tessék szépen felásni az udvart, kertet, és megtermelni a fazékba valót.

Régi dolog, nem tudok a fejleményről.
Kaptak földet a romák. Nesze, gazdálkodj. Történt valami érdemleges? Mert ugye erről nem beszél a média...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#332) buherton


buherton
őstag

(#324) shtml: Nem tok valós statisztikát felnyújtani. Nem tom, h van-e ilyen, és h ha van akkor télleg valós-e. Körülbelüli számot se tok mondani mivel még a romák számával kapcsolatban is viták folynak (nem valószínű h bele számolják, akik nincsenek anyakönyvezetőzve). Nyitott szemmel járom az utcákat. Azok a romák akiket napközben látok 8 és 12 óra között nagy valószínűséggel nincs munkájuk, vagyis segélyen élnek. És támponot jelöl meg az is h hol lakik. pl aki Gyulán él ők rendesen élnek, és dolgoznak. De aki pl Kétegyháza Újfalun laknak (busz se áll meg), ők nem dolgoznak, ebben biztos vok.

Nem tom h van-e roma bíróság. Sztem nincs. Hallottam olyanról, h magyar bíróság, magyar férfit küldött ártatlanul börtönbe. Bennt a börtönbe, 3 cigány análisan megerőszakolta, és h ne tudák megtalálni az elkövetőket, papírt nyomtak a végbelébe és meggyújtották. Bevitték a kórházba annyira megégett, h egy csövön kell élete végéig kivezetni az ürüléket. Természetesen a cigányokkal nem csináltak semmit, mivel nincs bizonyíték.

Általánosítás, vhol igazságtalan. DE vmien okból elkezdtek álatánosítani, nem? Pl. fasizmus 100 emberből 99 azt mondja, h rasszisták. Pedig nem azok. Jah csak h a legnagyobb fasiszta emeber Hitler volt, aki írtotta "Endlösung" néven az alsóbbrendű fajt. De nézzünk másik fasiszta vezetőt, ott van Mussolini. Olaszországból nem küldtek el egyetlen egy alsóbbrendű fajt sem egyik haláltáborba se. Ő nem volt rasszista. Ez példaként hoztam fel.
XIII sz.-ban telepedtek le a romák. 700-800 évig semmi féle népírtást nem rendeztek feléjük. Dolgztak mint a többi ember. Napjainkba jutottak el odáig, h a többség viselkedése miatt már általánosítanak. Őszintén ha nekem kellene felvenni dolgozókat, én se vállalnám azt a rizikót, h az általam felvett emberke bűncselekményt követ el (kivétel, ha ismerőseim betudják bizonyítani az ellenkezőjét).

Százmiliárdos roma sikkasztókat, még nem buktattak le. De dunán-túlon, egy falu polgármestere ellen már megy per, h pár tízmilió hiányzik az önkormányzat kasszájából.

Mindaddig, amíg így viselkednek, nem fogom őket elfogadni, mert nincs értelme jelen körülmények között, h itt a mi levegőnket rontsák.

(#325) wiggen123:- Dunán túli faluba 30 nap alatt 40-szer rabolták ki a falu boltját. Volt amikor tetőn keresztül, de volt h ott álltak előtte a rendőrök.

(#327) SystemRoot
: Tessék, a magyar lakosság felakar lépni a falujukban élő romákkal szemben. Igaz nem bűnöző statisztika, de vmiért összefogott a falu.

Ez nem így van, semmi köze nem volt a zsidók és "alsóbbrendűnek" mondott népcsoportok legyilkolási utalásainak a Mein Kampfban a hatalomra jutásához. Olvasd el még egyszer a történelemkönyveket. Nem a Mein Kampf-ot kéne akkor elolvasni?

(#328) SystemRoot: az egyik legsötétebb időszakát hozza Gondolom itt Nyilasokra gondolsz. Hidd el nekem h nem az egyik legsötétebb, ennél jóval rosszabb is történt velünk. pl tatár-járás, török hódoltság, TRIANON. Nyilasok ezekhez képest smafu.

(#329) SystemRoot: túlzottan liberális réteg nem hajlandó megfelelően szembenézni Ők okozták a mai helyzetet. Ők a bűnösök ami miatt idáig juttotunk. Pl. Ami miatt létrejött ez a topic, ők emelték törvényen felülre a romákat, ők osztják nekik ki a segélyeket (lassan több, mint a minimálbér).

(#330) bullseye: oda állítani őket a román határhoz, és laza mozdulattal átlökni őket. Helyükre pedig visszahívni a kint élő magyarokat.

(#331) Vakegérke: Sztem ez lenne az az alternatíva amit meglehetne valósítani. (de elárulom, h azonnal fasisztának, és rasszistának állítanának be)

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#333) joshua7 válasza shtml (#324) üzenetére


joshua7
veterán

Nagyon szép, amit leírtál, de komolyan. Azért egy kérdés: konkrétan hogyan integrálnád őket, van valami ötleted is?

Semper Fi

(#334) joshua7 válasza SystemRoot (#329) üzenetére


joshua7
veterán

Nos igen. Kíváncsi lennék, ha ezt a sok liberálist beköltöztetném a cigányok közé, mit szólnának 2-3 hét múlva. Mert úgy könnyű magyarázni, h gyakorlatilag fotókon láttak csak cigányokat életükben. Ha az ember napi szinten érintkezik velük, az pöttyet más...

Semper Fi

(#335) shtml válasza wiggen123 (#325) üzenetére


shtml
őstag

Ezt most miért kellett? Én egy konrét és igencsak célzatos példára (Olaszliszka) hoztam fel egy ellenpéldát (Mór). Sőt elég világosan kommentáltam is: "Olyanról viszont igen, hogy magyarok gyilkoltak halomra ártatlan magyarokat - mond neked valamit a móri mészárlás?" Erre most felhozol kisezer példát arra (ráadásul vsz. egy rasszista oldalról), hogy cigányok megvertek magyar embereket.

Jól tudom, hogy sok ilyen eset van. Azt is tudom, hogy már egy ember megölése is eggyel több a kelleténél. Engem is vertek már meg cigányok, ezt írtam is már valahol, talán épp ebben a topicban. De ettől még nem lettem cigánygyűlölő.

(Magyarok is próbáltak már kirabolni, nekik sem sikerült, ezért jól elvertek. Ezzel szemben konkrét anyagi kárt eddig csak magyarok okoztak nekem, cigányok nem. De ettől még nem gyűlölöm a magyarokat sem...)

Igazad van abban, hogy a cigánybűnözés akut probléma, és abban is, hogy a politikusok ignorálják - mint ahogy ignorálnak minden olyan komoly problémát is, ami közvetlenül nem akadályozza őket a zsebük megtömésében.

Azt sem tagadtam sehol, hogy a bűnesetek száma a népesség arányában nagyobb a cigányok körében, mint a magyaroknál. Csak azt írtam és azt tartom is, hogy a cigányok által elkövetett anyagi kár még népességarányosan is eltörpül a magyar gazemberek és politikusok által okozott anyagi károk mellett.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#336) shtml válasza buherton (#332) üzenetére


shtml
őstag

Nyitott szemmel járom az utcákat. Azok a romák akiket napközben látok 8 és 12 óra között nagy valószínűséggel nincs munkájuk, vagyis segélyen élnek.

És te mit keresel napközben 8 és 12 között az utcákon? Csak nem az a munkád, hogy az utcákod lődörgő cigányokat számold össze???
Na és a napközben az utcákon járó rengeteg magyarnak is mind-mind a segélyen élő cigányok összeszámlálása a dolga, ugye?

Ne keverd a fasizmust a nácizmussal, nagyon nem ugyanaz!

XIII sz.-ban telepedtek le a romák. 700-800 évig semmi féle népírtást nem rendeztek feléjük. Dolgztak mint a többi ember. Napjainkba jutottak el odáig, h a többség viselkedése miatt már általánosítanak.

Azt hiszem, logikus azt feltételezni, hogy nem a cigányok változtak meg ilyen hirtelen, hanem a társadalmi közeg, amelyben ők is élnek. Ez persze nem mentség számukra, de talán érthetőbbé teszi a helyzetet.

Pár szót arról a vélekedésedről, hogy a többség viselkedése miatt általánosítanak az emberek. Biztos vagy te ebben? Nem lehet inkább csak arról szó, hogy a rendesen dolgozó cigányokról nem jelenik meg naponta híradás a sajtóban?

Pár évtizede Nyugat-Európában az volt a közvélekedés, hogy a magyarok egy tolvaj népség. Ennek alapja az volt, hogy jópár magyar lebukott, amint ottani áruházakban lopott. Ez elégséges magyarázat ahhoz az állításhoz, hogy a magyarok többsége tolvaj volt? Vagy akár csak ahhoz, hogy a külföldre utazó magyarok többsége tolvaj volt?

Őszintén ha nekem kellene felvenni dolgozókat, én se vállalnám azt a rizikót, h az általam felvett emberke bűncselekményt követ el (kivétel, ha ismerőseim betudják bizonyítani az ellenkezőjét).

Ennyit az ártatlanság vélelméről, mi?

Kíváncsi vagyok, vajon az én ismerőseim be tudnák-e bizonyítani, hogy az elkövetkezendő egy évben TE nem fogsz elkövetni valami bűncselekményt. ;]
Persze lehet, hogy neked vannak precog ismerőseid... (Philip K. Dick: Minority Report) De ugye még ők is tévedhetnek, onnan is van a cím.

Mindaddig, amíg így viselkednek, nem fogom őket elfogadni, mert nincs értelme jelen körülmények között, h itt a mi levegőnket rontsák.

Nem azt írtam, hogy őket fogadd el. Azt a helyzetet kell elfogadnod, hogy ők is itt élnek velünk. Persze az sem számít, ha nem fogadod el, attól még itt vannak. :DDD

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#337) shtml válasza joshua7 (#333) üzenetére


shtml
őstag

Ugye csak tréfából kérdezel és nem gondolod komolyan, hogy meg tudok oldani egy olyan problémát, amelyre eleddig még sehol senki nem talált megoldást?

De ha már kérdeztél... Igen, van ötletem, bár még csak kezdeti stádiumban:

Először is szűnjék meg a cigányellenesség a magyar lakosság körében. A bűncselekmények elkövetőit ne azért gyűlöljék, mert cigányok, hanem azért, mert bűnözők - függetlenül attól, hogy magyarok vagy cigányok.

Másodszor legyenek normális munkalehetőségek a cigányok számára. (Ne buherton fórumtársunk mentalitásával, aki csak akkor venne fel egy cigány dolgozót, ha az ő, azaz buherton ismerősei bebizonyítják, hogy az adott cigány nem fog bűncselekményt elkövetni...)

Ugye szinte a lehetetlennel határos már a fenti két pont teljesítése is? Pedig még csak az előfeltételeknél tartunk, amelyeket a magyarságnak kellene biztosítania ahhoz, hogy egyáltalán bármi értelmeset lehessen tenni a cigányság integrálása érdekében.

Mert hát munkalehetőségek híján - és ugye a magyar lakosság körében is igen magas a munkanélküliség, ezt ne feledjük - soha nem fognak tudni integrálódni a cigányok. És akkor sem, ha a nem kevés rendes, tisztességes cigányra is ferde szemmel néznek a magyarok.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#338) bullseye válasza shtml (#337) üzenetére


bullseye
addikt

a cigányellenesség majd 40-50 évvel azután fog megszűnni, hogy a cigányok többsége nagyon komoly erőbedobással elkezd dolgozni, a médiamegjelenései kulturáltak lesznek, megtanulják az ún. "irodalmi" magyar nyelvet, és kifejezetten látványosan kiüldözik maguk közül a bűnözőket. Ez van, lehet ez ellen tiltakozni, sírni miatta, és erre hivatkozva tovább folytatni a jelenlegi sztereotípiákatokozó létet... vagy a gyerek/unoka érdekében odatenni magukat.*

Ehhez max. munkahelyek kellenének az állam részéről, és mint említettem, a BTK következetes betartatása. (+ esetleg egy OJ melléklet... bocs, gonosz voltam)

*kissé off, és depi, de nem csodálom, hogy nem ez van. A hidegháború vége óta a nagy szabadságban annyira kevés az érték, és az jobbára a pénz/hírnév, ami csak úgy hírtelen lesz, mindenki ezt várja, miért pont ők ne... Feketék az USAban 30-40 éve kezdték el valóban emancipáltatni magukat. az sem volt egyszerű, de ott a fekete közösség egy nagy része hihetetlen eltökélten akarta, hogy a gyerekeiknek majd jó legyen. És a jó alatt akkor csak annyit értettek, hogy nem szopatják a bőrszíne miatt, lehet normális munkája, normális pénzért...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#339) shtml válasza bullseye (#338) üzenetére


shtml
őstag

Attól tartok, nem értetted ki a hozzászólásomból az enyhe iróniát.

A cigányságnak az a része, amelyet a magyarság nem tud elfogadni, nagyon jól megvan a mostani körülmények között is, magától esze ágában nincs változni. A mostani helyzet elsősorban nem őket zavarja, hanem a magyarokat. Attól sem a cigányság fél, hogy 50 év múlva többen lesznek az országban, mint a magyarok, igaz?

Vedd észre, hogy nem a cigányság van csapdahelyzetben, hanem a magyarok, ezért a magyaroknak kell lépniök elsőként, persze a nemzetközi jog és az emberiesség szabályait betartva. A cigányság ráér, az idő nekik dolgozik...

Lehet tehát keménykedni azzal, hogy felsorolod, mit tegyenek meg a cigányok ahhoz, hogy majd 50 év múlva a magyarok elismerjék őket embernek - csak éppen semmi haszna nincs, mert 50 év múlva vsz. a te unokáidnak kell azért küzdeniök, hogy a cigány többség elismerje őket embernek.

Aki tehát elsőként lép és eéősegíti a cigányság tisztességes integrálását és felemelését, az tulajdonképpen nemcsak a cigányoknak segít, hanem a magyarságnak is. Tudod, az a bizonyos közös csónak...

Edit:
"megtanulják az ún. "irodalmi" magyar nyelvet"

Az itteni hozzászólásokat elnézve a magyarok jó része sem ismeri az ún. irodalmi magyar nyelvet. Kivi vok és társai, ugye...

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#340) bullseye válasza shtml (#339) üzenetére


bullseye
addikt

de értettem... csak unom, hogy mi majd felemeljünk erőszakkal olyanokat, akik nem akarnak integrálódni. (erre volt a *-os rész). Vannak cigányok akik akarnak, azokat kell olyan helyzetbe hozni, hogy a még nem akarók lássák a különbséget... 55k segély vagy 60k bér nem különbség. 55k segély és lenézés vagy 150-300k bér egy olyan állásban, aminek respektje van, az különbség. USAban van fekete bíró, sebész, pilóta, rendőrfőnök (nem csak a filmekben...), amit csak akarsz... lehet, hogy akad 1-2 roma is ilyen poziciókban, és a média hibája, hogy én csak a Győzikét látom, meg a "hát izé vállalkozó" házaspárt, akik a gyerek szülinapjára 50 millát költöttek, stb.
esetleg azt is meg kéne mutatni nekik, mi lesz ha így élnek még 50 évig csak szaporodva, ki fogja eltartani szociális juttatással őket, ha nem lesz aki dolgozik. (sőt, szerintem 50 év múlva Európa nagyjából egy középfundamentalista muszlim vezetés alá tartozik majd, akik nem fogják tűrni a lustulást és pattogást... de ez más kérdés)

lehet rosszul használtam, de "irodalmi" magyar, emlékeim szerint a tájszólásmentes, hivatalokban beszélt nyelv. na most szögedi vagy szabólcsi tájszólást ritkán hallok errefelé, ellenben mostság divat lett, hogy romák direkt rágyúrnak az akcentusra, ami engem hihetetlen idegesít. Az, hogy írásban neten mit művelnek egyesek, a net szabályai alakulnak. A beszélt nyelvé is persze, de remélem nem a "hádemá dikkmá" vonalon...

szemét ötlet, de úgy hiszem, ha bevezetnék és betartatnák, hogy munkanélküliek csak egyetlen egy, állami, álláskereső csatornát nézhetnek a tévén, nem itt tartanánk...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#341) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy részlet shtml barátunk tollából:
"Aki tehát elsőként lép és eéősegíti a cigányság tisztességes integrálását és felemelését, az tulajdonképpen nemcsak a cigányoknak segít, hanem a magyarságnak is."

Integrálódás? Felemelés? Beilleszkedés? Ugyan kérem...
Abban a "fujjrohadtátkos" rendszerben ugyan kordában tartották a kisebbséget, de minden lehetőségük megvolt arra is, hogy tanuljanak, dolgozzanak.
Kötelező volt a suli, csak ugye akikkel együtt kezdtem, azok még másodikba, jó esetben harmadikba jártak, amikor én már felső tagozatos voltam. Át is irányították őket a Gém utcába, GyP-re, magyarán gyógypedagógiára. Jól elvoltak, csak nem lett belőlük semmi. A lényeg az volt, hogy ellébecolják a napot, mivel nem fűlt a foguk a tanuláshoz.
Kötelező volt a munka, volt olyan, hogy KMK, vagyis Közveszélyes munkakerülő. Abban a "fujjrohadtátkos" rendszerben mindenkinek joga, egyben kötelessége is volt dolgozni. Dolgoztak a kisebbségiek? Lógósok akkor is voltak. Aki pedig dolgozott, az általában segédmunkás volt. Aki pedig szidja a "fujjrohadtátkos" rendszert, annak figyelmébe ajánlom, hogy számtalan kiváltságban részesültek. Nem jött be a tag melózni? Kimentek neki könyörögni. Péntekenként korán végeztek, hiszen megy a vonat haza, stb.

Minden esélyük megvolt a felzárkózásra, és nem pár éven, hanem pár évtizeden keresztül. Kihasználták? Nem.
Büszke nép, nem hallgat parancsokra. Kötelmeket nem tűr.

Ami pedig a mentalitásukat illeti, egyetlen példa a kismillió közül.
Budaőrs határában volt javítani való út, oda tartottunk a szükséges anyagokkal. Két roma kísérőm volt. Ájjá mán meg a pijacná, éhesek vagyunk. Mondtam, hogy nem lehet, megállni tilos azon a szakaszon, de odébb van egy közért, majd ott. 'Sztán honnét tudod, hogy mi mit akarunk enni, hogy szeressük? Ezzel a mondattal egyidőben villant a bicska pengéje. Mivel tudtam, hogy kollégám torkán is járt már ez a kés, megálltam a piacnál. Kollégám sem sérült, én sem akartam.

Csak nézzük ezt a buta Győzikét.
Csomagot kapnak, vagy vesznek valamit, a csomagolást azonnal a földre dobják, nem a szemetesbe.
Vitték a plazma tévét a szervizbe, és mivel pillanatnyilag nem volt nyitva, hova tették? Egy idegen furgon hátuljára. Természetesnek vették, hogy más tulajdonát használják. Szívás volt a vége, ugyanis a furgon brummbrumm, elment pápá, és nem érték utól.

Gyerekzsúrt is rendeztek még régebben, és ez a legérdekesebb momentum.
Hatalmas szendvicsek hevertek a földön, és ez senkit nem érdekelt. Taposták, ha arra jártak.

Sok gazdag roma van. Merész álmainkat is meghaladja vagyonuk. Hogy hogyan szerezték? Azt az APEH-nek kéne tudnia. Segítik saját fajtársaikat? A kiskutya fülét. De miért? Mert ismerik őket. Ők kijelenthetik, hogy nem adnak, nekünk meg kötelességünk.
Ejnye...

Számolta valaki valaha, hogy hány önkényesen elfoglalt lakás van Budapesten? Vajon hány fiatal párnak volna szüksége lakásra? Fizetnek rezsit a lakók? Fizetnének azok, akik lakásra vágynak?
Volna megoldás, jó kezekbe kerülhetnének a lakások, fizetnék a lakók a számlákat.
Ötletem van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#342) Crystalheart válasza Vakegérke (#341) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazából egy jobb elenőrző rendszer hiányzik. A kommunizmusnak volt egy hatékonyabb, de az ma már nem játszik, hogy besúgók legyenek. Eleget rontott sok magyar erkölcsén az így is. A lehetőségeinkből pedig csak igen költséges megoldásokra futhatná, csak azokra meg anyagiakból nem telik... :S

(#343) joshua7 válasza shtml (#337) üzenetére


joshua7
veterán

Érdekes hozzáállás. Szóval szerinted azért vannak a cigányok ilyen helyzetben, mert mi, magyarok nem segítünk nekik? :U Hát nem ad nekik a kormány elég segélyt? Hát nem náluk beszélhetünk gyakorlatilag a megélhetési gyerekvállalásról? Pontosan az van, h túl sok a segítség! Vasszigorral kellene fellépni ellenük! Nincs ám segély,nem, nem... menjenek el dolgozni, közmunkára, ha nincs más! Pontosan az van, h inkább nem dolgoznak, mivel a segély alig kevesebb a segédmunkával kapott pénznél. A normális munkalehetőség meg szép dolog, de amíg körükben nem dívik tanulni, addig tudod, mire mész a kvalifikált munkával...? Mert hiába beszélsz munkáról, ha nincsenek meg az előfeltételei. És ezek a dolgok sajnos a cigányságon belül vannak, évtizedeken/évszázadokon keresztül alakultak ki. bullseye afroamerikais hasonlatát találónak érzem, a cigányoknál is kellene találni egy vezírt, egy Martin Luther King Jr féle személyiséget, akire kollektíve hallgatnának, aki valami célt rakna eléjük. Mert kívülállónak ez esélytelen.
Egyébként furdal a kíváncsiság: miért 'véded' őket ennyire? Érintkezel cigányokkal akár napi szinten? Netán 1%-os szadesz-es vagy? Ha az, miért ez a hozzáállás? Soha nem értettem ezen stratégiát. Mert támogatást nem hoz, az szent. :D

Semper Fi

(#344) shtml válasza joshua7 (#343) üzenetére


shtml
őstag

Szóval szerinted azért vannak a cigányok ilyen helyzetben, mert mi, magyarok nem segítünk nekik?

Nem. Azért vannak ilyen helyzetben, mert az elmúlt pár évtizedben nagyon megváltozott körülöttük a világ.

Hát nem náluk beszélhetünk gyakorlatilag a megélhetési gyerekvállalásról?

A cigányság körében mindig is jellemző volt a nagyon sok gyerek, már akkor is, amikor nem kaptak a gyerekek után támogatást. Hasonlóan sok elmaradottabb ország lakosságához, ahol szintén igen sok gyerek van egy családban, támogatás meg semmi, sőt a sok gyerek csak még nagyobb nyomorba taszítja őket.

Pontosan az van, h inkább nem dolgoznak, mivel a segély alig kevesebb a segédmunkával kapott pénznél.

Nem a segély sok, hanem a tisztességes munkával kereshető pénz kevés. Ezért meg inkább kedves politusainkat hibáztasd, akik azt köszönhetjük, hogy a keleti blokk élenjáró országából mára sereghajtóvá lettünk.

A normális munkalehetőség meg szép dolog, de amíg körükben nem dívik tanulni, addig tudod, mire mész a kvalifikált munkával...?

A tyúk meg a tojás esete.

Egyébként furdal a kíváncsiság: miért 'véded' őket ennyire?

Nem védem őket, csak szeretem reálisan és némi empátiával nézni a dolgokat, nem pedig a gyűlölet vagy legalábbis az előítéletek által elvakítva.

Érintkezel cigányokkal akár napi szinten?

Most nem. De pár évvel ezelőttig 16 éven át nap mint nap, mivel két cigány barátnőm/élettársam volt, persze egymás után, nem egyidőben. ;)

Netán 1%-os szadesz-es vagy?

Nem mintha bármi közöd lenne a politikai preferenciáimhoz, de elárulom, hogy utálom őket, mint a sz@rt. Az SZDSZ-nek vajmi kevés köze van az egykori SZETA-hoz, bár kérdés, az mennyire volt őszinte és mennyire csak ugródeszka egyesek számára.

Soha nem értettem ezen stratégiát. Mert támogatást nem hoz, az szent.

MIből gondolod, hogy a támogatásodra hajtok?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#345) ipavlidu! válasza shtml (#344) üzenetére


ipavlidu!
tag

Vicces igy par honap utan elolvasni, hogy mirol szol az iras, es hogy mivel kezdodik -az eddig- utolso komment.
:W

(#346) Vakegérke válasza ipavlidu! (#345) üzenetére


Vakegérke
veterán

Olyan dolog ez, mint amikor elmesélsz valamit, és idő múltán egész más történetet hallasz vissza valaki mástól.
Torzulnak a dolgok, ez óhatatlan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#347) ipavlidu! válasza Vakegérke (#346) üzenetére


ipavlidu!
tag

Ezt en ertem, de akkor is hogy elkanaszodott ez a topik, kb. mintha egy szerelmes verset irnal es tenned kozre, masnap pedig mar kitorne miatta a harmadik vilaghaborul.

(#348) Vakegérke válasza ipavlidu! (#347) üzenetére


Vakegérke
veterán

Június óta csak mi írtunk pár sort.

Harcos volt írásom, szúrhatja a jogvédők szemét. Ehhez képest viszonylag csendes mederben folyt az eszmecsere.

Sok dumcsi közben alakul, formálódik a beszélgetés témája.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#349) szaffy válasza Vladi (#5) üzenetére


szaffy
csendes tag

Egyrészt, ha elcsattan 1-1 pofon, annak tényleg OKA van, másrészt nem olyan erőszak ez, mint amilyen hangsúlyt adnak neki (gyerekpárti vagyok egyébként, de van amit nem lehet mással megállítani).

De igen, fel kéne nőni a demokráciához, de nem ezzel a módszerrel és nem volt olyan erőszakos az az erőszakos múlt. Nem a középkorról beszélgetünk és a kukoricán térdeplésről, meg a megszégyenítésről... én '87-es vagyok a körmösben sem volt már részem, de ha valaki miatt nem lehet órát tartani én adhassak már neki pofont ne ő nekem....

(#350) szaffy válasza God Vazzeg (#40) üzenetére


szaffy
csendes tag

és igen... abszolút igazad van... ehez nem kell komment, mert ez így kerek és korreket

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.