Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Vladi válasza szaffy (#349) üzenetére


Vladi
nagyúr

Te tudod. Én a múltról olyan 60-70-es évek távlatában beszéltem. Akkoriban vidéki iskolában hétköznapi volt, hogy a gyerek kék-zöld foltokkal megy haza....
Ez aztán a célkitűzés a modern pedagógiában, brávó...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#352) szaffy válasza ipavlidu! (#345) üzenetére


szaffy
csendes tag

abszolút... no comment... :DDD

(#353) szaffy válasza Vladi (#351) üzenetére


szaffy
csendes tag

Nem egyáltalán nem... én most járok tanítóképzőbe és én eddig csak a gyerekek által elmondott kedvességemmel és végtelen türelmemmel értem el, érdemeltem ki a tiszteletüket, szeretetüket ( a legkópébb is megszelidül, ha odafigyelsz rá...)
DE ha egy osztályt elviszek 4.-ig és ott ül velem szemben egy 14 éves srác pl. aki már jó párszor megbukott, de a mai toleráns rendszer nem tanácsolja el és egyfolytában beszólogat, fogdos, és nem tudsz rá hatni ezzel a türelemmel és kedvességgel akkor mit teszel?????? És ehez sokszor nem kell bukott nagy lókötőnek lenniük.... Én úgy nyilatkozom valamiről, hogy benne vagyok...
És légyszives ne forgasd ki a dolgokat, leírtam, hogy nem a kukoricán térdeplős, körmösös,a házifeladat hiányáért pofozkodós dolgoknak, időnek vagyok a híve, sőt elítélem!!!

(#354) ollie válasza Vladi (#351) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nagyon kisarkítod az egészet. Nem arra van szükség, hogy a tanárok verjék a gyereket. De ha a gyerek szemtelen, megérdemli a pofont.

***

(#355) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Erre mondják, hogy nem semmi. Közel fél év után éled a topic.

Valós probléma, hogy a tanár nem tud mit kezdeni a renitens diákkal. Szép új demokráciánk nem engedi a testi fenyítést. Érdekes, hogy a gyerekek szülei viszont nem tekintik védettnek a tanárokat.

Mesélős fajta vagyok, ismét elmesélek valamit.
Bizonyos család pár tagja megkereste otthonában a tanárnőt. Két pofonnal kezdték, aztán ordítva közölték vele, hogy ha csak csúnyán mer nézni a gyerekre, nagyon megbánja. Na meg nem szeretnék, ha nem ebédelne a gyerek a suliban.
Egy vasat sem fizettek az étkeztetésért. A gyerek ordenáré pofátlan volt, amolyan szaffy által leírt fajta.
Ma már nem tanít a nő. Gürizik a megélhetésért, közben néha elsírja magát, hisz' az élete volt a tanári pálya. Feladta.

Ha nincs gát, mindent elvisz az árvíz. Kell a gát? Kell.
Érzelmi, viselkedési gát is kell? Kéne. Csak aki építené, azt pellengérre állítják, vagy akár a sittre is mehet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#356) Lenry válasza Vladi (#351) üzenetére


Lenry
félisten

én 1995-ben kezdtem az ált.sulit... ha jól rémlik harmadikos voltam, amikor egy oszt.társam, nevezzük mondjuk Tamásnak, mert ez a neve a Himnusz éneklése közben trágár szavakat énekelt a Himnuszba... kedves és végletekig türelmes osztályfőnökünk akkora pofont adott neki, hogy Tamás majd' el repült... és megérdemelte, és ezt mindenki tudta... és ha Tamás ezzel hazaállít, hogy a tanárnő megvert, akkor az apja reakciója nem az, hogy akkor agyonverem a tanárt, hanem "és miért?" a sztori elmesélése után valószínűleg Tamás az apjától is kapott volna egy kétszer akkorát, hogy "édes fiam mégis mit képzelsz magadról?"
(vagy megkérdi a tanítónőt is, hogy mi történt, és ezután cselekszik belátása szerint)

és ez a normális
és ez csak némi trágárság volt... hol van ez még a ma tapasztaltaktól?

nem kell kék-zöldre verni a gyereket, annak semmi értelme nem lesz, mert egy idő után immunissá válik a gyerek, vagy egyszerűen megutálja az iskolát...
de a mai ultra-liberó verziónak sincs semmi értelme, mert a pofátlanabbja, csak még pofátlanabb lesz... és igenis van, akinek elkél egy-két saller időnként, hogy tudja, hogy hol a helye

Vakegérke: azon gondolkodtam, hogy neked nem a demokráciát, hanem az eszeveszett liberalizmust kellene csókoltatnod :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#357) ipavlidu! válasza Vakegérke (#355) üzenetére


ipavlidu!
tag

Hja, milyen kis topikeleszto doki lettem. :D

(#358) Vakegérke válasza ipavlidu! (#357) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen, elvitathatatlan. :)
Csak ugye dúlnak azok az indulatok az emberekben, így elég egy szikra is.

Lenry: Csókoltatok én mindenkit, aki butábbnál butább törvényeket hoz.
Pisisek forgatják ki az óvónéni táskáját, suhancok terrorizálják a tanárokat. Tenni ellenük semmit nem lehet.
Volt régen ugyebár két nyakas, meg Aszód, meg Tököl...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#359) dabadab válasza Lenry (#356) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, de ha ez az en idomben tortenik meg (joval regebben), akkor a szulo masnap jo esellyel kiverte volna a balhet. Bar persze biztos bennem van a hiba, tulzottan kulturtajon elek.

DRM is theft

(#360) _az


_az
senior tag

fejétől bűzlik a hal.

az iskola nem nevelde. nevelni a szülőknek kell. ha ez nincs, b*szhatjuk! a tanárok meg pláne.
ha a tanár mindent megtehet, jó pár visszaél vele, aztán meg lesz az eredménye. ha a gyerek szabad, visszaél vele, aztán itt az eredménye. na melyik a szarabb? lehet dönteni... :F

az

(#361) Lenry válasza dabadab (#359) üzenetére


Lenry
félisten

"tulzottan kulturtajon elek" - dél-alföld rulezz :DDD

ha jobban elolvasod, akkor láthatod, hogy épp az a mondanivalóm lényege, hogy a tanár nem barbár állat, aki agyonveri a gyereket, hanem nevelési célzattal lesóz egyet, amikor nagyon muszáj

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#362) Vakegérke


Vakegérke
veterán

dabadab: Szerintem a Himnusz szent dolog. Kultúrtájon is az kéne, hogy legyen. Olyasmi ez, mint a nemzeti lobogó bemocskolásának megítélése.
Hogy tisztel(het)i valaki azt az országot, amelynek nemzeti ereklyéit semmibe veszi, trágár szavakkal illeti?

Ahogy _az barátunk mondja, "...nevelni a szülőknek kell." Így van. A szülő felelőssége, hogy egy suhanc ne trágárkodjon a Himnusz éneklése közben. Ez minősíti bizony a szülőt is.

_az: Nagyon nem mindegy, hogy van egy "véreskezű" tanár, vagy van egy falka kölök, akik nem tisztelnek se Istent, se embert.
Ha gonosz a tanár, nem kell ürügyet adni az ütlegelésre. Egyébként is kiszűrik a tanárok maguk közül az oda nem illőt. Lényeg, az, hogy egy suhancnak nem kéne talán rugdalni egy tisztességben megőszült tanárt. Na persze egy ifjú tanárnőt sem, ugyebár.
Véleményem, hogy bármilyen körülmények közt ne a gyerek legyen az, aki sajátos törvények alapján uralkodni akar. Vagy tán elég okos ahhoz, hogy felülbírálja tanárait?
Erősebb lehet. És én pont ezért írtam meg azt, amely ekkora hozzászólás özönnel rendelkezik.
Ereje az állatnak is van. Ezért találták ki a ketrecet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#363) dabadab válasza Vakegérke (#362) üzenetére


dabadab
titán

"Hogy tisztel(het)i valaki azt az országot, amelynek nemzeti ereklyéit semmibe veszi, trágár szavakkal illeti?"

1. Tizeves gyerekrol van szo, azokkal kapcsolatban meg az ilyen meglehetosen elvont absztrakt koncepciokkal kapcsolatos tiszteletrol beszelni kb annyi ertelme van, mint a harom honapos csecsemok hosszutavfuto eredmenyeirol. Nyilvan utolag nehez rekonstrualni a belso torteneseket, de azert nagyobb osszeget mernek tenni arra, hogy az a kolyok csak jopofizni akart a maga modjan, nemzeti ereklyerol nem gondolt semmit.

2. Egy nagy pofon elsosorban fizikai agresszio, az "erosebb vagyok" brutalis es megalazo kifejezese, kb ugyanugy, amikor a hodito katonak az elfoglalt varost kifosztjak, a noket megeroszakoljak - es ugy velem, hogy a kulturateremto kepesseguk is kb. hasonlo szinten van.

"Egyébként is kiszűrik a tanárok maguk közül az oda nem illőt"

Tekintve azt a kontraszelekciot, ami a magyar oktatasugyben megy, tegyuk hozza: sajnos. :(

DRM is theft

(#364) Vakegérke válasza dabadab (#363) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kénytelen vagyok visszautalni _az megjegyzésére, amely szerint a nevelés dolga a szülőké.
Hogy nem tudhat tisztelni egy tízéves tacskó nemzeti ereklyéket? Talán úgy, hogy (nagy)szülei szót sem ejtettek otthon a fontosságukról, értékeikről.

Menjünk át "kicsibe".
Nem neveltek szüleim, így fényes nappal senkit sem tisztelve oldalba pisilem a Parlamentet. Na ne már, miért szóltok rám? Hát nem mindegy? Itt kell, itt végzem kisdolgom.

Most komolyan mondod, hogy egy tízéves nem érzi azt, hogy mit is jelent a Himnusz, Szózat, és egyéb ereklyék?
Meglehet. Meglehet!
Ébresztő, szülők! Tessék szépen megtanítani a gyereknek mindazt, ami feltétlen szükséges!

Vagy talán nekem, az én korosztályomnak kéne szégyenlenünk magunkat, akik nemhogy tíz éves fejjel, de első osztályosan is vigyázzba vágtuk magunkat, ha megszólalt a Himnusz?
Minket még neveltek. Édesanyánk, és édesapánk. Utóbbiból nem jutott nekem, de mostoha apámnak is csak köszönettel tartozom, mert sok más mellett hitet adott.

Igen, "erősebb vagyok". De ki? Talán az élemedett tanár, vagy a pályáját most kezdő tanárnénicske? Kiskutya fülét. Az ifjú titán a marhára erős, aki mobiltelefonok kamerája előtt rugdalózik, miközben röhögés jutalmazza műsorát.

Hálás vagyok tanáraimnak a szigorért. És ebbe belefér a pajesz húzás, körmös, fenekes. Ezért nem kanászodtam el, ezért vagyok képes 57 éves fejjel is tiszteletet tanusítani.

A nemzeti ereklyék szentek!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#365) szaffy válasza _az (#360) üzenetére


szaffy
csendes tag

Ha jó alaposan belegondolsz, egy tanár (sajnos nem minden esetben) valószínűleg em él vissza ezzel a "jogával".
Csak abba a példába gondolj bele, amit már fentebb leírtam. ÉN IMÁDOM A GYEREKEKET legyen az magyar, roma, diszlexiás vagy egészséges, vagy bármilyen, rám az esetek 99%-ban a "legrosszabb" is hallgat, mert valahogy tudom mi kell neki, de velem is volt már olyan, hogy a kis másodikos beszólt, hogy jó a farod nem akarod?, meg ehez hasonlók... nem velem esett meg de volt már olyan, hogy az osztályban lévő lányok (4. Osztály) lek*rvázták egy osztálytársukat... ez mind-mind, igazatok van 100%-ig, otthonról jövő probléma, de ha otthon nem nevelik meg a gyereket én meg megkapom a gyereket 7 évesen 1. osztályban, amikor még segíthetek, akkor ne tegyem...??? hagyjam, hogy bántsa a társait és engem és bűnöző váljon belőle, ha más eszközöm nincs, mert már MINDEN MÁST megpróbáltam, akkor inkábbb hagyjam rá, minthogy 1 pofont lekeverjek, amitől megjön az esze, de komoly baja nem lesz???!!!

És amíg el nem felejtem... lehet, hogy már írtam, de én tanító leszek és marha nagy tévedésben vagytok...(páran) A tanítónak oktató és nevelő feladatai is vannak, nem hogy nem az iskola feladata a nevelés...!!!

[ Szerkesztve ]

(#366) szaffy válasza dabadab (#363) üzenetére


szaffy
csendes tag

"Tizeves gyerekrol van szo, azokkal kapcsolatban meg az ilyen meglehetosen elvont absztrakt koncepciokkal kapcsolatos tiszteletrol beszelni kb annyi ertelme van, mint a harom honapos csecsemok hosszutavfuto eredmenyeirol."

Ez egy nagy tévedés... Nem, ilyen fogalmakkal nem tudja a gyerek, hogy tisztelet az, amit érez, de a tanító kezében VANNAK eszközök arra, hogy megtanítsa ezt az érzést... és az alsó tagozat egyik faladata, hogy a gyereknek megtanítsa ezt az érzést embertársai ezen belül legfőképp szülei és tanárai iránt, Isten iránt és a haza iránt... És a gyereknek ezt nem így adod elő ha ez nem jutott volna el az agyadig... Az a baj, hogy ezt képzelik a mai "emberek", hogy egy gyereknek ezt hiába mondom, nem érti meg... DE csak tudni kell az ő nyelvén beszélni... ez hiányzik a mai szülőkből, pedagógusokból és általában a legtöbb emberből... elfelejtettünk gyereknek lenni....

(#367) shtml válasza ipavlidu! (#345) üzenetére


shtml
őstag

Kurva értelmes a hozzászólásod, ezt igazán megtarthattad volna magadnak. Akkor talán ezt a méltán elsüllyedt topicot sem élesztetted volna újra.

ipavlidu!
Hozzászólások
szakmai 254 közösségi 304 piaci 13 (4 apróhirdetés)

A közösségi hozzászólások csak 1/4 részben számítanak a rangok kiszámításakor, talán inkább koncentrálj a szakmai hozzászólásokra.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#368) ipavlidu! válasza shtml (#367) üzenetére


ipavlidu!
tag

Hát ezt meg te tarthattad volna meg magadnak, mindegy, legközelebb nem bátorkodok írni egy topicba az engedélyed nélkül. Amúgy abszolút nem is értem mit pattogsz, amikor nem is írtam semmi flame-keltőt. Ha valaki megkérdezezi tőled, hogy mennyi az idő ott helyben belevágod a kisbicskát? Valahol máshol éld ki a felesleges agressziót ember.

A hozzászólás meg rang dolog hogy jön ide? :F De mindegy nyilván erre is van valami kurva okos magyarázatod, gondolom zavar hogy offtopic helyekre írok többször, de nem látok bele a felyedbe.

Kösz hogy fölbasztál, már bocsánat.... :W Gyökér....

Gondolom most illene elnézést kérnem és fölvágnom az ereimet, csak azért mert levontam egy summát, ha viszont egy kicsit hajlandó lennél gondolkodni, akkor rájönnél hogy semmi közöm nincs ahhoz, hogy most a felek megint egymásnak ugrottak....

[ Szerkesztve ]

(#369) szaffy válasza ipavlidu! (#368) üzenetére


szaffy
csendes tag

Nem érdemes hergelned magad!!! Én sem értem mi baja, szerintem más sem... emiatt felesleges háborogni... ;)

shtml:Azért örülnék ha leírnád, hogy mi a problémád... nem találok semmi kivetni valót abban amit írt... és miért méltán elsüllyedt topic? Én nem azért írtam, mert más írt, hanem rátaláltam, érdekelt és írtam... tettem volna ezt akkor is, ha már 1 éve nem írt volna senki... akkor én lennék az a sz*r aki föltámasztotta?! :DDD
És most írd meg az én hozzászólásaim számát is, a te logikád szerint lehet, nekem nem is lenne jogom sehova írni, mert még csak most regisztráltam... de tudod mit... nem zavar :DDD

[ Szerkesztve ]

(#370) szaffy válasza shtml (#367) üzenetére


szaffy
csendes tag

Most olvastam végig az összes hozzászólást és látom, hogy a témától való eltérés miatt háborogsz, de ha gondolkodsz és tudsz olvasni láthatod, hogy most témánál vagyunk és ha rajtam múlik ott is maradunk, de nem teljesen értek egyet a gondolkodásoddal, attól függetlenül szeretném ha az eredeti témánál maradnánk...

(#371) _az válasza Vakegérke (#362) üzenetére


_az
senior tag

sztem a "véreskezű tanárok" vezettek oda, hogy túlzottan szabadok lettek a gyerekek...

ami a verést illeti, van pedagógus a családomban több is és egyiknek sem kellett még alkalmaznia, pedig a gyerekek szörnyűek. a pedagógia tudomány, ami magába foglalja azt, hogy az anyagot elő kell tudni adnia a tanárnak és pláne ugye gyerekeknél ez kritikus.

namost jó pár évvel ezelőtti iskolai emlékeimre gondolva, a tanáraim egy része egy kalap sz*rt ért. lóf*sz motivációt nem nyújtott az iskola és igenis a tanároknak köszönhetem ezt.
ha a szüleim nem erölködnek, nem megyek egyetemre. és az ottani bukásaim 90%-a is annak köszönhető, hogy piszok sz*rul volt a tudásom megalapozva, amihez sztem van köze annak, hogy hogyan és mit tanítottak nekem.
most már másképp nézek a dolgokra, más a tanuláshoz való hozzáállásom, de tizenévesen ez nem volt igazán meg(persze jól tanultam). a mai gyerekekben, ha nem foglalkoznak velük eleget, akkor meg pláne nincs meg.
summa summarum: a tanárok pedagógiai képességében nem bízom feltétlen.

ezek után, ha egy is megütné a később a gyerekem, hát lehet, hogy engem is elöntene a vörös köd. miért kell pont ütni? nagyon jó módja van a büntetésnek: szülőkkel kell konzultálni, igazgatói intő, fegyelmi tárgyalás, ha pedig semmi nem műxik, el kell tanácsolni, bocsátani. megváltani nem lehet, de balhézni talán nem kellene.

az

(#372) Vakegérke válasza shtml (#367) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne félj, nem foglak megkövezni.

Nézd, a problémát hiába söpröd szőnyeg alá, ásod el, létezik. Időzített bomba. Milyen irányba halad az ifjúság? Kajakra lenyomnak mindenkit, tekintélye senkinek sincs.

Méltán süllyedt el a topic?
Hogy őszinte legyek, ez a megjegyzésed kissé bánt. Bizonyára nem vagy érintett a témában, sem mint szülő, sem mint tanár. Azonban akár népszavazáshoz elegendő aláírást lehetne gyüjteni, hogy adjuk-e vissza a tanároknak a testi fenyítés jogát.
Beszéltem egy jelenségről, és bizony több, mint 300 bejegyzés után hagytuk abba a diskurzust. Akkor talán mégsem olyan érdektelen a téma.
Attól, hogy valamely topicot fölöslegesnek találom, nem jut eszembe hasonló megjegyzést tenni. Végig olvastam, nem az én érdeklődési köröm, kilépek és csókolom.
Ugyan mi a fenéért létezik a fórum? Bizonyára azért, hogy bárki elmondhassa az őt érdeklő témában a véleményét. Kultúrált keretek közt tesszük.
Méltányosnak ítélnéd, ha most pusztán a kedvedért mindenki befogná a száját?

Senior tag vagyok. Számodra ez bizonyára smafu. Hogy őszinte legyek, büszke vagyok rá, de nem felhajtó erő az őstagság elérése. Számolgathatjuk a hozzászólásokat, csak éppen nem érdemes. Bizonyára ipavlidu! barátunk is jól tudja a "csúcsra" törtetés legrövidebb útját. Én is tudom. Ha pedig egyszer nagykisfiúvá, vagyis őstaggá válok, büszke leszek rá, és arra is, hogy saját avatarral rendelkezem. Szerintem már most kiérdemeltem, de kivárom az idejét. Mielőtt berzenkednél, nem arra céloztam, hogy Neked nincs.

Elfuserált, erőszakos világot élünk. Igen, ez kell nekünk. Okos emberek világosítják fel a gyerekeket jogaikról. Muszáj, hiszen sokan még olvasni sem tudnak. Azt viszont már igen, hogy nem alkalmazhat erőszakot velük szemben a szülő sem.
Minél több megtorlatlan iskolai balhé van, minél több tanárt rugdalnak meg, minél inkább hangsúlyozza a média, hogy mindezért nem büntethető a gyerek, annál több minibűnöző lesz.
Van egy olyan, hogy bevésődéses viselkedés. Nekem jó amit csinálok? Jó. Jutalmaznak érte? Igen. Akkor hurrá, mindenki agyát lerúgom, és jót röhögünk rajta.
Vagabund volt a suhanc, amikor egy idős tanárt megszégyenített? Igen. Tetszett a többieknek? Igen. Raj volt a csávó? Igen.
Büntethető? NEM!
Már maga az a tény, hogy egy idős embert semmibe vesz, vérlázító. Megtetézi azzal, hogy tanárt vesz semmibe, olyan embert, aki az életét tette fel arra, hogy oktassa az ilyen senkiháziakat a normálisan viselkedőkkel egyetemben.

Neked is felteszem a kérdést, ha nem Te voltál az, akinek feltettem.
Mondjuk kedves édesanyád tanár, és egy piti kis suhanc győzelmi táncot jár hivatása, becsülete romjain. Csak nem tűröd el szó nélkül?
Vigyázz, nehogy igazat adj nekem, és a topic létjogosultságának.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#373) _az válasza szaffy (#365) üzenetére


_az
senior tag

egy kis hideg víz, unokanővéremnek bevált :D

erőszakkal nem fogsz haladást elérni, max előadja otthon, hogy szaffy néni a rohatt kúva, aztán még jönnek a szülők...

hallottam már olyanról, hogy a tanárt megfenyegették+ 1-2 pofon... :(

az

(#374) Vakegérke válasza _az (#371) üzenetére


Vakegérke
veterán

Előző hozzászólásomban találsz szemezgetni valót.

Nézd, nem állítom, hogy minden tanár hivatása csúcsán tündököl. Az viszont tény, hogy a legkiválóbb pedagógusnak sincs már szinte semmi tekintélye.
Valóban, nehéz tudomány átadni úgy az információkat, hogy az lekösse, érdekelje a nebulókat. Csakhogy a zömét egyáltalán nem érdekli, hogy mit hablatyol a muki, vagy csajszi a katedrán. És ha akad egy menő figura, aki megkérdőjelezve az osztályzatot kajakra balhézik, mobilok kamerára élezve, jó buli az egész.

"nagyon jó módja van a büntetésnek: szülőkkel kell konzultálni, igazgatói intő, fegyelmi tárgyalás, ha pedig semmi nem műxik, el kell tanácsolni, bocsátani."

Tévedsz. Az első kupac nem hatásos. Eltanácsolás, elbocsájtás nem lehetséges.

Arra gondoltál már, hogy pont azért silányodik az oktatás, mert egyre kevesebben tudják elviselni holmi takonypócok randalírozását?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#375) szaffy válasza _az (#373) üzenetére


szaffy
csendes tag

Te drága ember... olvasol is? Mondom nekem NEM kellett még alkalmazno, nem is akarom soha, de ha a pályafutásom alatt akad egy gyerek, akire SEHOGY Máshogy nem tudok hatni, akkor uram bocsá ne ő keverhessen már le nekem... Itt nekem az fáj, hogy maga a pofonhoz való jog nincs meg, nincs ami visszatartja őket... Sokszor nem kell pofozkodni sem, elég ha tudják, hogy megteheted, de most : Csinálhatjuk, úgyse üthet meg, mer a mutterék szétb*sszák a száját, meg kirúgatjuk, nem pedig: neeee, még a végén kapsz egy maflást meg lehet hogykirúgnak...

érted már???

(#376) _az válasza Vakegérke (#374) üzenetére


_az
senior tag

nehezen vitázok róla, mert velem nem volt magatartási gond :F

de most vagy kidobják a gyereket az intézményből, vagy "el kell a lalkükhöz jutni" valahogy.
tudom, hogy rendkívül elcseszett esetek vannak, amikor nincs családi háttér, nincs motiváció, stb...
de más utat kell találni, mint az erőszak. az sajnos elég gyenge érv, hogy maradj nyugton, vagy megütlek. pláne mivel sokszor a tanárnál nagyobb a gyerek...

ha pedig az első kupac nem hatásos, nos akkor az egész téma halott. :(
a demokráciában egyik fontos velejárója, hogy mindenki olyan hülye lehet, amilyen hülye csak akar lenni. és mivel a szülő rendelkezik a gyerek felett, pedagógus nem szólhat nagyon bele...

az a baj a szabadsággal, hogy csak úgy működik, ha valami intelligenciát is feltételezünk mellé :U

szaffy: őszinte válaszom: nem olvastam, csak írtam :D este van már...:D

[ Szerkesztve ]

az

(#377) Vakegérke válasza _az (#373) üzenetére


Vakegérke
veterán

"hallottam már olyanról, hogy a tanárt megfenyegették+ 1-2 pofon... "

Erről (is) folyik ám a beszélgetés. Ha a gyerek alul marad, jön a család. Hadd tanuljon a gyerek hatékony erőszakot. Ezt biztos magáévá teszi, és talán a következő órán alkalmazza is.
Nem büntethető...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#378) joshua7 válasza _az (#371) üzenetére


joshua7
veterán

Már megbocsáss, de az utolsó bekezdés híven mutatja, h fogalmad sincs a dolgokról. A mai nagymenő kis nyomikat marhára nem érdekli holmi intő, rovó stb, ugyan is nagyon jól tudják, h igazi következménye nem lesz semminek! Sőt! Még inkább menő is azokat gyűjteni! Mint amikor pl. sok cigány családban a börtön megjárása a valami.
Manapság sajnos egyre több a magatartás/tanulási zavaros gyermek (nyilván erről is a tanár tehet ugye...), sokszor a kettő egyszerre. Esetükben általában van egy kijelölt iskola, ahol gyakorlatilag kötelesek eltűrni, bármit is tesznek, mivel nem lehet eltávolítani őket! És bármilyen buta is szegény, annyi esze bőven van, h ezt fölfogja és maximálisan vissza is éljen vele! A tanárok/igazgató meg max a fejüket verik a falba, mert semmit nem tehetnek.
Tanárként ezt belülről láttam én is, hál' istennek mára már kiléptem a körből. Pedig én is szerettem tanítani. De egyszerűen el kell fogadni, h a fölnövő generációk egyre butábbak, de legalább szemtelenek és agresszívak. Ha belegondolok...édesanyám már jó 10 éve mondta, h érezhetően csökken a szint évről évre, egyre több a selejt. És a jelenlegi körülmények közt ez a folyamat csak romlani fog tovább és tovább.

Semper Fi

(#379) Vakegérke válasza joshua7 (#378) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szépen kérlek, ne menjünk el a cigányozás irányába.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#380) dabadab válasza joshua7 (#378) üzenetére


dabadab
titán

"De egyszerűen el kell fogadni, h a fölnövő generációk egyre butábbak, de legalább szemtelenek és agresszívak."

Felteszem, fiatalabb vagy nalam, szoval Q.E.D. ;]

Egyebkent a hozzaszolasodbol ugy tunik, hogy sikerult olyan pedagogia feladatot kapnod, amire nem keszitett fel sem az iskola, sem egyeb elettapasztalatod - de errol legkevesbe a gyerekek tehetnek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#381) bambano válasza lapa (#1) üzenetére


bambano
titán

Nem hülyét nevelsz, gyereket. Ha megszokja, hogy vered, akkor az nem fog számítani. A saját idiotizmusodat vered ezzel nagydobra. Ha a gyerekednél csak veréssel tudnál bármit is elérni, az a te nevelésed csődje, vagyis ha vered, a saját tehetetlenségedet ismered be.

A másik része az a dolognak, hogy könnyű a kisebbet verni. Ez Vakegérkének is szól, ha benne felmerül, hogy meg akarja verni a gyereket (ami fikció, mert tudtommal nem tanítja), akkor előtte próbálkozzon velem. És ha úgy érzi, hogy ő rendszeresen szeretne a saját taknyán végigcsúszni a folyosón, akkor esetleg megbeszéljük, hogy időnként a gyerek is kap egy pofont vagy mindig csak velem próbálkozik és mindig csak én verem szarrá.

A helyes módszer az, hogy a tanár fegyelmezi a gyereket, észérvekkel, nem terrorral, nem testi fenyítéssel, és ha ezzel befuccsolt, akkor szól nekem. A tanári sikertelenség utáni dolgok meg rám tartoznak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#382) bambano válasza joshua7 (#378) üzenetére


bambano
titán

Hát igen, évről-évre érezhetően csökken a szint, egyre rosszabb az anyag...
Ja, én most a tanárok szintjéről meg a tananyag szintjéről beszélek. Ne csodálkozzon senki azon, hogy hülyébbnek látszik a mostani gyerek, ha nem megfelelő módon tanítják. Hozzuk csak be okosan Amerikából a sok "új" módszert az oktatásba, ne is törődjünk vele, mekkora különbség van a két nyelv között...

Én nem mondom, hogy minden rendben van az oktatásban, mert nincs. De az, hogy évekig a tanárképzésünk rossz volt, vagy most is rossz, az iskolai szabályozások, hála a tévesen értelmezett liberalizmusnak, szintén rosszak, még sem nem ok, sem nem mentség arra, hogy egy tanár verekedjen egy kisgyerekkel.

#377: én is ismerek olyan tanárt, akit megfenyegetett a kölök, hogy majd jön a család. A tanár odaadta a gyereknek a névjegyét, nehogy a család rossz helyre menjen. Azután ennyiben maradtak...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#383) _az válasza joshua7 (#378) üzenetére


_az
senior tag

intő-rovó-stb-nek nincs következménye? akkor a szülők lesz*rják az egész témát. egyébként tudom, hogy ez van. egyedül azt nem tudom, hogy miért nem lehet elbocsátani egy gyereket.
mindenesetre ekkor sem használ a pofon, mert a gyerek nem lesz jobb, a szülő meg ilyen esetben max az iskolát cseszteti.

az

(#384) joshua7 válasza dabadab (#380) üzenetére


joshua7
veterán

Nem értem, miről beszélsz, de nyilván jobb ismered a környezetet...
Pontosan nem saját példa volt, mivel én a tanév végéig ott maradtam, összességében soha nem volt nagyobb összezördülésem, önszántamból mentem el (marasztaltak/véglegesítettek volna). Ellenben azzal a vagy 20(!) kollégával, aki pár nap/hét után leléptek. Pedig kis iskola volt.
Szóval ne magyarázz már nekem, h én így meg úgy, mikor gőzöd sincs a dolgokról...

Semper Fi

(#385) bambano válasza _az (#383) üzenetére


bambano
titán

A probléma gyökere az, hogy a gyereknek jelenleg kötelező részt vennie a közoktatásban, emiatt a jelenlegi szabályozás szerint akkor lehet eltanácsolni egy iskolából a gyereket, ha az iskola nevelőtestülete kerít neki másik helyet.

Na ezzel van eltolva az egész, ha egy iskolába érkezik egy kérés egy másik iskolától, hogy át szeretnének adni egy gyereket, az rögtön büdös és nem fogadják be. Emiatt nem nagyon van eszköze az iskolának a fegyelmezésre.

Annyit kellene tenni, hogy beleírni a törvénybe, hogy csak az "együttműködésre hajlandó" gyerekkel kell foglalkozni, ha nem az, ki lehet dobni. De továbbra is be kell hajtani mindenkin az iskoláztatást, majd ha egy-két okos szülő kénytelen lesz magántanárnál taníttatni meg különbözetiztetni a gyereket, akkor lesz lehetőség a helyzet javítására.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#386) bambano válasza joshua7 (#384) üzenetére


bambano
titán

Ha nem érted, miről beszélt, akkor olyan szinten vagy híjján a matematikai ismereteknek, hogy nem vagy alkalmas pedagógusnak. Ez már a második, indirekt bizonyítása a kérdésnek.

A hsz-eidből pontosan elegenendő gőzt szerzett...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#388) bambano válasza Kalandor (#387) üzenetére


bambano
titán

Ja, pufajkás tanárokkal... akiken a reggeli tornán nem lesz azonosító, csak rohambili... Nagyon morbid. Aki nem tud beilleszkedni, az megy oda című műsort börtönnek hívják, az pedig csak bizonyos bűnökért adható.

Kőkemény bentlakásos iskola több is van, az egyik pl. a Debreceni Református Kollégiumé, a másik pontos nevét nem tudom, de ha jól tévedek, a pannonhalmi bencés rend iskolája.

Úgyhogy ilyen iskola van. Szerintem ez nem állami feladat, az állam a jogi kereteket teremtse meg megfelelően, illetve a normális átlagnak oldja meg az oktatását, aki ebbe nem fér bele, azt intézze a szülő vagy valamilyen alapítványi rendszer.

Szóval szerintem a beilleszkedésre nem kell kötelezni az embereket, pláne nem orwelli módon, államilag. Az államnak azt kellene elérni, hogy aki be akar illeszkedni, annak legyen hova és legyen jól látható értelme, "jutalma" a beilleszkedésnek (pl. rendezett élet, biztos anyagi kilátások), aki meg nem akar beilleszkedni, az tudja, hogy egy csőd lesz az élete. De ha ő hülye akar maradni, maradjon az, de közben tudja, hogy egyedül van, segítségre nem számíthat.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#389) Vakegérke válasza bambano (#388) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyetértek az utolsó szakasszal. Viszont van egy mondat, amely megkérdőjelezhető.

"De ha ő hülye akar maradni, maradjon az, de közben tudja, hogy egyedül van, segítségre nem számíthat."

Milyen alapon dönt egy gyerek a jövőjéről? Ez nem a szülő dolga? A gyerek csak azt látja, hogy tanulni fáradságos, egyébként is uncsi. Amennyiben ez nem foglalkoztatja a szülőt, akkor felelőtlen.

Még valami. Ugye belemásznál a tanár képébe, ha bántaná a gyerekedet. Vajon a gyerektől eltűrnéd, hogy agresszív legyen a tanárral?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#390) bambano válasza Vakegérke (#389) üzenetére


bambano
titán

Milyen alapon ne dönthetne a gyerek a jövőjéről?
Már a kérdésfeltevés is rossz, mivel egy rendesen nevelt gyerek nagyjából megfelelően fog dönteni a saját jövőjéről. Nem biztos, hogy azt a pályát választja, ami a szülő álmaiban szerepel, de ettől még felfogja ésszel, miről szól a társadalom és a munka. Nyugodtan ráhagyhatod, a gyerek csak kicsi, de nem hülye.

Rendes családban a gyerek azt fogja látni, hogy apu is meg anyu is tolja a melót ezerrel, mert különben nem lesz csizma karácsonyra. Bele fog ivódni, hogy neki is majd tolni kell ezerrel a melót, ezügyben nyugodtan békén hagyhatod. Hogy milyen szekeret akar majd tolni, az meg úgyis az ő döntése. Ha a gyerek egyébként pedig rosszul döntene 14 évesen, akkor az előző 6-8 évben már lezárult az a szakasz, amitől jól is dönthetett volna, csak nem sikerült. Akkor meg már megint felesleges szülői erőszakkal dönteni, tojni fog rá. Jelzem, amelyik gyereknél ez a helyzet, ott a szülő sem akar vagy nem alkalmas a gyerek helyetti döntésre.

Nem tűrném el a gyerektől, hogy neveletlen legyen a tanárával, de ez még nem zárja ki azt, hogy ésszel oldanám meg a dolgot. Abban, hogy én a 122 kilómmal elverek egy 25 kilós 7-8 éves gyereket, semmi érdemi dolog nincs, se pedagógiai, se szellemi, se semmi. A gyerek tisztán érteni fogja, hogy aki 100 kilóval nehezebb nála, azzal szemben nincs esélye, és fel se merül benne, hogy magát okolja azért, mert kikapott. A bunyóban sem engednek össze nagyon eltérő súlyú sportolókat...

Ugyanezen okok miatt egy tanár se ugráljon a gyereknek fizikailag, mert nem egy súlycsoport. Ha meg véletlenül cingár tanárelvtárs verné a tamtamot, annak pláne nem érdemes ugrálni, mert betakarják, mint Moszkvát a hó.

Összefoglalva: a tanár tegyen meg mindent, amit kultúrált módon meg lehet tenni a gyerekért, de ha egy határon túli erőlködéssel sem ér el eredményt, akkor utalja vissza a szülőhöz a problémát, az állam pedig alkosson olyan szabályozást, hogy ha visszakerül a probléma a szülőhöz, az a szülőnek nagyon fájjon és kényszerítse őt arra, hogy házon belül oldja meg.

A verés semmire sem megoldás. Főleg azért nem, mert a gyerek nem a megoldásra vezető lépésnek éli meg, hanem fizikai erőfölény szülte erőszaknak.

Szerk: és hogy konkrétan a feltett kérdésre is válaszoljak: nem a gyereknek kell döntenie a jövőjéről, hanem a családnak, aminek része a gyerek és a szülő.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#391) Intelligencs válasza Lenry (#356) üzenetére

"azon gondolkodtam, hogy neked nem a demokráciát, hanem az eszeveszett liberalizmust kellene csókoltatnod "

Ne legyél már ennyire fafejű! ;) A liberalizmus nem azt jelenti, hogy bárki bármit csinálhat, hanem azt, hogy bárki bármit csinálhat, amíg ezzel másnak kárt nem okoz.

Vissza a témához: bár én nagyon nem most jártam ált. iskolába és középiskolába, de az általam látogatott sulikban nem volt fizikai fegyelmezés, mégis rend volt. Ugyanis a tanárnak tekintélye volt, amit senki sem mert megkérdőjelezni.

A tanárok tekintélyének aláásásáért a szülők a felelősek, nem a pofonok hiánya. A szülők, akik mindig a félhülye fiacskájuknak adnak igazat, aki ugye, ferdítve meséli el a történéseket otthon. Nekem anyám sohasem adott igazat a tanárral szemben, illetve csak minden szökőévben egyszer.

Egyébként az ilyen, fegyelmezés és tekintély nélkül felnövő gyerekek egész érdekesen meg tudnak lepődni, amikor visszanyal a fagyi. Néhány éve öcsém utazott a 7-es buszon, egy haverjával beszélgetett, amikor 16-17 éves gyerekek elkezdtek nekik beszólogatni, arra már nem emlékszem, hogy pontosan miért. Öcsém, aki egyébként 30 éves, először nem hitt a fülének, gondolom eszébe jutott a saját hasonló kora, amikor ugye egy 17 évesnek egy 30 éves, az felnőtt, akit tisztel, és ok nélkül pláne nem kötekedik vele.

De aztán mikor csak nem hagyták abba, akkor odament, kisütött mindenkinek fejenként egy-egy sajtos-tejfölös lángost. :D Rögtön lehervadt a mosoly az arcukról és megszeppenve folytatták az utazást.

Szóval a lényeg: nem támogatom a "hivatalos", "legalizált" erőszakot, sem az iskolában, sem sehol, de ha valaki BUNKÓ, akkor az kapja meg, amit megérdemel. Aki kezet emel a tanárra, azt minimum kirúgni azon a napon az iskolából. Biztosítani továbbá az önvédelem jogát, tehát ha a tanárt megüti, fenyegeti a diák, az épp elégséges ok arra, hogy kapjon néhány jól irányzott pofont. De a tanár sohasem üthet először!

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#392) bambano válasza Intelligencs (#391) üzenetére


bambano
titán

Szerintem meg a liberalizmus azt jelenti, hogy bárki bármit tehet, elfogadjuk olyannak, ami. Az, hogy bárki bármit tehet, ami nem zavar másokat, nyilván alapértelmezett dolog, de szerintem az a demokrácia és nem a liberalizmus.

Az önvédelem joga most is biztosítva van a tanárnak, feltéve, hogy jogos ÉS arányos. Tehát a tanár nem verheti agyon a gyereket, mert megpisszent az órán. Ezért sem jó, ha a tanár intézményesítve verheti a gyereket, mert akkor sérül a gyerek önvédelemhez való joga. Ha meg a gyerek képes megvédeni magát, akkor sokkal nagyobb baj lesz az osztályban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#393) Vakegérke válasza bambano (#390) üzenetére


Vakegérke
veterán

"...nem a gyereknek kell döntenie a jövőjéről, hanem a családnak, aminek része a gyerek és a szülő."
Stimmel. A gyerek igényeit, kívánságát, akaratát figyelembe véve egyengesse útját a szülő.

"Összefoglalva: a tanár tegyen meg mindent, amit kultúrált módon meg lehet tenni a gyerekért, de ha egy határon túli erőlködéssel sem ér el eredményt, akkor utalja vissza a szülőhöz a problémát, az állam pedig alkosson olyan szabályozást, hogy ha visszakerül a probléma a szülőhöz, az a szülőnek nagyon fájjon és kényszerítse őt arra, hogy házon belül oldja meg."
Ez is stimmel.

"Rendes családban a gyerek azt fogja látni, hogy apu is meg anyu is tolja a melót ezerrel, mert különben nem lesz csizma karácsonyra. Bele fog ivódni, hogy neki is majd tolni kell ezerrel a melót, ezügyben nyugodtan békén hagyhatod."
Bár így lenne. Készséggel elhiszem, hogy akad ilyen gyerek. De gondolom már Te is hallottál arról, hogy az iskolások zömének esze ágában sincs, hogy felnőtt korában dolgozzon. Nem akar gürizni azért a csizmáért.

"...egy rendesen nevelt gyerek nagyjából megfelelően fog dönteni a saját jövőjéről."
Igen. Akit nevelnek. Egy rendesen nevelt gyerek.

"Nem tűrném el a gyerektől, hogy neveletlen legyen a tanárával, de ez még nem zárja ki azt, hogy ésszel oldanám meg a dolgot."
Ez a lényeg, kérem tisztelettel. Csakhogy sajnos nem mindenhol Te vagy a családfő.

Nagyon egészséges, szép elveid vannak. Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy osztályfőnöki órán mekkora sikert aratnál velük.
Mostanában már rendőrök vadásznak a lógós sulisokra. Jó, tudom, ez is a szülő felelőssége. Ám ha szerencsétlen reggel ötkor elmegy melózni, nem tudja ellenőrizni a gyereket.
Mit gondolsz, ha tudná a gyerek, hogy kap a popójára a lógásért, merne csavarogni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#394) bambano válasza Vakegérke (#393) üzenetére


bambano
titán

Az osztályfőnöki órák arról szoktak szólni, hogy a tanárok nagy körítéssel elmagyarázzák, hogy miért is kell annyi pénzt befizetni az osztálykasszába, meg pár szülő marhaságokat kérdez, csak azért, hogy felhívja magára a figyelmet. Ha én egyszer is bementem volna osztályfőnöki órára, az biztosan botrányba fulladt volna:)

Nem biztos, hogy rossz módszer az, ha a gyereket bekasztlizzák kicsit a rendőrök, ha fizikailag nem sérül... Egy kis pszichikai ráhatás lehet, hogy jót tesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#395) ipavlidu! válasza bambano (#394) üzenetére


ipavlidu!
tag

Osztályfőnöki órák? Jártál te valaha iskolába? Nemtom, lehet hogy régen így hívták, de ez most szűlői értekezlet....

(#396) bambano válasza ipavlidu! (#395) üzenetére


bambano
titán

bocs, összekevertem a szülői értekezlettel.

Egyébként tanítottam pár évet, voltak nehéz diákjaim, de előbb-utóbb minden esetben sikerült megoldani az ilyen jellegű problémákat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#397) Vakegérke válasza bambano (#396) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gonoszkodás ON
122 kilónyi tekintéllyel hogy mertek volna szembeszállni a diákok? :)
Gonoszkodás OFF

Valami piszkálja a csőröm.
Azt mondod, hogy szóljon a tanár, ha nem bír a gyerekkel. Szól. Tegyük fel, hogy potyára teszi. Ismét szól, mert a gyerek nem változott. Harmadszor is szólnia kell.
Elhegedülöd a gyerek nótáját? Ha nem, miként hatsz rá?
Nem kötözködöm, csak kérdeztem valamit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#398) bambano válasza Vakegérke (#397) üzenetére


bambano
titán

Eddig kétféle "problémás" tanítványom volt. Az egyik az a fajta volt, aki messze az osztály szintje fölött tudta a tananyagot, az ő problémája az unalom volt. Őt elküldtem hamubrgerért, hogy addig is nyugtunk van.

A másik rosszindulatú, lusta volt, annak nem adtam jegyet. Többet nem volt fegyelmezési problémám.

Persze azóta sokat romolhatott a helyzet, nem mostanában tanítottam. Meg a fene nagy álliberalizmus is sokat rontott a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#399) Vakegérke válasza bambano (#398) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nono, barátom, kikerülted a választ, bár a gonoszkodásra feleltél. :K

Mod: Saját gyermekedre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#400) bambano válasza Vakegérke (#399) üzenetére


bambano
titán

Szerinted ha 122 kiló tekintéllyel a diákok nem mertek szembeszállni, a saját gyerekem fog merni? :D

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.