Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) infectedmann


infectedmann
őstag

Hmmm. Talán nem is olyan rossz ötlet azok számára akik nem találnak nekik megfelelő teljesítményű Notebook -ot vagy csak egyszerűen hozzászoktak, hogy a PCjüknél is maguk választják meg a HW elemeket.

(#2) cucka válasza infectedmann (#1) üzenetére


cucka
addikt

Ööö, most jól látom, megveszik a clevo-tól (vagy akárkitől) a barebone gépet, berakják egy színes dobozba és eladják, mint hatalmas újdonság?

Mondjuk az OCZ cégről nincs túl jó véleményem, gyakorlatilag egy csomagoló részlegből és egy marketing részlegből állnak. Vesznek valami hardvert valami beszállítótól, berakják egy látványos, színes dobozba, ráírják nagy betűkkel, hogy ULTRA GAMER SUPER TURBO XXX OC EDITION és eladják dupla áron. Tudom, sarkítok, de mutassatok már egyetlen említésre érdemes, parasztvakítástól mentes OCZ terméket.

[ Szerkesztve ]

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

AZ OCZ-ről egyre gyakrabban hallani mostanában...

(#4) lsc válasza cucka (#2) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet újat mondok de ezt nevezik üzletnek .

Az élet kegyetlen .

(#5) wwhy válasza cucka (#2) üzenetére


wwhy
veterán

OCZ pendrive :F (ATP) :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6) Treb


Treb
tag

Szerintem simán jo ötlet h végre kapnak a felhasználok is beleszólást abba h milyen cuccokból legyen a gépük!!

(#7) cucka válasza Treb (#6) üzenetére


cucka
addikt

Eddig is kaptak, vannak cégek, ahol ugyanezt csinálják, ugyanazokkal a gépekkel, mint amiket az OCZ is árul. Itt a felhasználók egyetlen új dolgot kaptak, egy OCZ matricát a gépre.

(#4) lsc Értem én, csak azért számomra megdöbbentő, hogy nulla hozzáadott érték mellett ilyen árakkal sikeres tud lenni a cég. (A marketing bullshitet meg a matricázást kivételesen ne tekintsük hozzáadott értéknek)

[ Szerkesztve ]

(#8) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nem épp forradalmi, volt már ilyen csak más márkában...de amúgy nem rossz, csak épp egy notebook szerelés nem egy kutya a PC szereléssel. :(

...

(#9) #95904256


#95904256
törölt tag

Érdekes ötlet hogy a felhasználó cserélgetheti az alkatrészeket a laptopban. Bár nekem jobban tetszik az a megoldás ami eddig is működött. Vagyis weblapon összeállítottam milyen konfigurációt (proci, ram, merevlemez, kijelző) kérek a laptopba és úgy rendeltem meg. Ezzel megúszva az összeszerelés bonyodalmait.

(#10) ngabor2


ngabor2
nagyúr

csak azt nem értem, hogyha a hardvert lehet válogatni, akkor opcióként miért nem tették bele a linuxot, mint választható oprendszert? még mielőtt valaki mondaná: tudom, hogy a vásárlók túlnyomó többsége akkor is a vistát választaná, viszont így lett volna teljes a választási lehetőség.

(#11) Thrawn válasza ngabor2 (#10) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt teszel rá amit akarsz, nem jár hozzá oprendszer.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12) iknight


iknight
senior tag

Szóval ugyan az mintha a gyártótol vennéd meg, csak te rakod össze nem ők. Szerintem baromság, az összes notebook gyártónak szinte avn mindenféle comfigja, aki ott nem találja meg a magának valót, akkor nem a notebookkokkal van a baj, az amd semptrontól a core 2 duoig minden van, merevlemez , memória modul amúgy is cserélhető, illetve többféle variációban kapható, wifi úgyis kell mindenkinek, és eldöntheti az ember hogy videókártyábol is mit akar...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#13) #54715584 válasza iknight (#12) üzenetére


#54715584
törölt tag

sztem nem rossz ez az otlet, es bar kevesen, de ki is fogjak hasznalni
en pl tuti kihasznalnam, vagy ha elfogadhato arban lesz ez a dolog, ki is fogom hasznalni :)
kene egy link is hozza :)

(#14) adm


adm
őstag

az ocz csinálja jól. átlagos, de inkább gyengébb minőségű komponensek, (részben) kihagyott minőség ellenőrzés és tesztelés, összeszerelés gyári élőmunka nélkül, összekukázott driverek. tippre 0 support. ehhez jön egy átlag vagy annál magasabb barebone ár. meg duplázták/triplázták a hasznukat.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#15) xedos


xedos
addikt

Az igazi nagy névtelen noti gyártók csak üres gépvázakat csinálnak (vagy azokat is).
Utána a nevet adó cégek rakják bele a winyót, RAM-ot, procit, ODD és WIFI kártyíát.
Ezek szerint ezek pofátlanul megcsináltak azt, hogy eladják drágábban és még te is szerelhetsz! Hogy ez nem nekem jutott eszembe!!!!

(#16) ngabor2 válasza Thrawn (#11) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ja... tényleg, én olvastam félre.

(#17) xedos válasza #54715584 (#13) üzenetére


xedos
addikt

Monstre:
HA jól emlékszem a [link] itt lehet összerakatni notit.

(#18) simonzé


simonzé
addikt

Nekem olyan laptop kéne, amit ha felnyitok a hátlapot látom a billentyűzet felett, a kijelző meg arra nézne amerre én.
A hátlap nem sugároz, így kímélné a szememet, ráadásul lehetne üzenni a másik oldalon esetlegesen felbukkanó csajoknak is.

I don't fit in. I fit out.

(#19) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Még a végén megszűnnek az ellenérzéseim a notikkal szemben. :D Már csak tuning hűtő kell. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) iknight


iknight
senior tag

Itt is lehet konfigokat összerakni, bár elég kevés valamire való opcióval.
De szerintem egy ilyen összekonfigolt gép sosem lesz olyan jó mint egy gyárilag összerakott cucc.

http://www.konfigurator.hu/

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#21) Zofren


Zofren
aktív tag

Az Albacomp laptopoknál már évek óta van bővítési lehetőség. Ha kicsi a vinyó ráfizet és kap nagyobbat. Ugyanigy a memóriánál. stb...

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#22) adm válasza iknight (#20) üzenetére


adm
őstag

notik közül itt a dell főleg üzleti/prémium modelljeit lehet konfigurálni, hasonlóan a világ nagyobb részéhez. az ibm/lenovo és hp lényegében csak az usában árul személyre szabott notikat.
a dell globálisan nagy arányban ad el személyre szabott modelleket és ugyanott, ugyanazon a gyártósoron, ugyanazokból az alkatrészekből készülnek, mint a retail modellek. így talán nem kell tartanod semmitől.
a qwerty, zone, albacomp és hasonló clevo/mitac klónoktól már annál inkább.

16core - 32thread - 64gb

(#23) leviske


leviske
veterán

"AMD vagy Intel alapúak lehetnek"

Na ezt hiányoltam az előző generációból! :) Így már tényleg mondhatják, hogy "csináld magad notebook".

Az ára sem tűnik olyan vészesnek. Már csak az a kérdés, hogy hol lehet kapni notebook-okba való CPU-kat és VGA-kat :DDD .

(#19) VaniliásRönk: És ezt hogy gondolod kivitelezni? :DDD A noti alján egy légbeömlővel (mint néhány tuning verdán), vagy háton hordozható víztartályal? :D

[ Szerkesztve ]

(#24) D1Rect válasza simonzé (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD

(#25) marcee


marcee
addikt

Véleményem szerint minden notebook-nak (leszámítva talán a sub-okat) legalább ennyire konfigurálhatónak kellene lennie. Aztán ott lenne még a listámon az akksi, kijelzőfelbontás és bevonat (úúúúúútálom a glare kijelzőket), csatlakozók esetleg, stb.

\m/

(#26) PH-User


PH-User
addikt

Én személy szerint semmi értelmét nem látom, ha már valaki erős notit akar venni, akkor úgy is rátud arra, hogy kicsit többet kell spórolnia, aki meg kevésbé az meg megveszi. :o

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27) denieBoy


denieBoy
tag

Nem nagy ötlet! Az Alienware már nagyon régóta csinálja ezt
nem kis körítéssel és minőségben.

[link]

:)

DaVe

(#28) Arius


Arius
aktív tag

Akkor lenne értelme szerintem ha tényleg lego notebook lenne és a VGA-t is választani lehetne, mert valljuk be nagyobb procit vagy memóriát, esetleg opcióként cd helyett dvd-t (v. egyebet) kérni bele idáig is lehetett a legtöbb neves gyártónál.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#29) zui


zui
tag

A dellnek is van konfiguratora:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másrészt : megveszed a neked tetsző procis gépet (AMD vay Intel), pakolsz bele (a két kis kezeddel) memóriát, ha nem tetszik a mérete, kicseréled a winyót, és persze ha mini-PCI-e foglalatos a videokari, akkor azt is... És akkor mi van...
Inkább azt támogatnám hogy lehessen üres notikat kapni jó óccón, amiben se proci se ram, se semmi csak alaplap. És azt raksz bele amit akarsz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) kariad


kariad
senior tag

No de jó... Akkor mindjárt össze is dobok egyet!! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.