Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HussarF

De miért kell ennyire sunyogni? :D

A durva árcédula mellé nem jár r9 290x2-t verő durva teljesítmény?

(#2) subaruwrc


subaruwrc
félisten

kinek nagyobb a ..

(#3) mghltm


mghltm
addikt

NVIDIA GeForce GTX Titan Z @ digitalstormonline

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) HussarF

Oké végigolvastam, rájöttem, hol van a kutya elásva:

"A Titan Z érdekessége, hogy nem korlátozza extrém módon a lapkákban található 960-960 darab dupla pontosságú feldolgozó használatát. Bár az NVIDIA alapértelmezett módban továbbra is csupán minden nyolcadik órajel során engedi a számítások elvégzését, de a driverben ez felülbírálható."

Ez azt jelenti, hogy GPGPU-ra tökéletesen használható, azaz közel a Tesla-k teljesítményét tudja majd hozni Geforce-ként.... Így már tényleg nem olyan drága és tényleg nem az R9 290X2 súlycsoportja.

Bár gyanús, hogy végül azért lett ez így, mert nem tudták volna egyébként megszorongatni az ATI-t. Végül a GPGPU-t használók jártak jól :D

(#5) Abu85 válasza HussarF (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Veszel két Titan Black-et és ugyanezt megkapod 1000 dollárral olcsóbban.

Szerintem ott a probléma forrása, hogy 1500 dollárral drágább, mint amennyit ér. Valami teszt lehet ez, hogy hol van a vásárlóknál a felső határ.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) tlac válasza HussarF (#4) üzenetére


tlac
nagyúr

de a titan-okban sincs korlátozva

(#7) Sinesol


Sinesol
veterán

3000 dollár szép ár, habár akik ezeket megveszik azt se tudják mi a különbség 1 vagy 5 ezer dollár közt :)
Emlékszem a Titan idején is nyilatkoztak az nvidianal hogy meg öket is meglepte hogy vitték mint a cukrot, gondolom ez se marad a nyakukon.

Relativ teljesitmény meg mind1 , hiszen ez presztizskartya , esetleg aki gpgpu célokra veszi az idözik el a teljesitmény résznél.

[ Szerkesztve ]

(#8) Fücsök007


Fücsök007
őstag

3000 dodó még az nvidia vérpistikéknek is sok, még külföldön is. A "sima" GTX kártyákat Tesla kártyára moddolni jóval olcsóbb is egyébként.

(#9) B.Martin99


B.Martin99
csendes tag

És ezt belekötni egy 4-way SLI-be :DDD

(#10) HussarF válasza Abu85 (#5) üzenetére

#5 Abu85
#6 tlac

Asszem igazatok van, összekevertem, hogy a 780Ti az ami korlátozva van, pedig több aktív CUDA magja van, mnit a sima TITAN-nak

(#11) Kendek válasza B.Martin99 (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt megnézném én is, hogy fizikailag hogyan lehetne kivitelezni. Nem semmi mod lenne az biztos.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#12) Loresz


Loresz
tag

4 waybe aligha fogod, dualba jöhet.....veszek is belőle.....még a nagyi is ilyet akar :)

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#13) Fücsök007 válasza Loresz (#12) üzenetére


Fücsök007
őstag

Már 2db kártya is 6 bővítőhelyet foglal el, ráadásul hely is kell a ventiknek, hogy elég levegőt tudjanak megmozgatni. Szerintem ha már megcsinálták, akkor hasonló elven kellett volna mint a (fél)rivális R9 295X2 esetében.

(#15) kona005


kona005
senior tag

5760 CUDA :Y

(#16) Fücsök007 válasza #40890112 (#14) üzenetére


Fücsök007
őstag

De ennyiért parasztvakítás, Abu is írta, ha garisan, moddolás nélkül kell dupla pontosság, akkor veszel két Titan Black kártyát, ami erősebb is, halkabb is, hűvösebb is. Nagyon maximum Mini-ITX lapokhoz lehetne ajánlani, akinek nem jó a nagyobb méretű alaplap.

(#17) Reggie0


Reggie0
félisten

A VGA-n két darab 8 tűs PCI Express tápcsatlakozó található, ami maximum 450 wattos fogyasztást enged meg. Az NVIDIA által közölt TDP érték viszont megáll 375 wattnál, ami teret adhat némi extra tuningnak.

A szabvany szerint 150W-al terhelheto egy 8 tus csati, tehat ketto darab az 300W es ezen felul az alaplap felol 75W. Tehat kijon az a 375W.

(#18) warcat


warcat
veterán

Itt nem is a bővítőhelyekkel van a probléma,a kártya már maga 2way SLI a 2 maggal.
Maximum még egy titan Z-t tehetsz mellé,és az már 4Way Sli lesz.

EA: It's in the crate!

(#19) Reggie0 válasza warcat (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg ha computingra kell, akkor senkit sem erdekel az SLI.

(#20) Abu85 válasza Reggie0 (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Alaplap felől 150-et is adhatsz. Ma már ez standard. Erősen valószínűsíthető, hogy ezeket nem PCIe 1.1-es lapokba rakják.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Reggie0 válasza Abu85 (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont nem lepodnek meg, ha kompatibilitasi okokbol szukebbre veszik a specifikaciot. Meg azert lattam par PCIe csatit szetegni, pedig kevesebb, mint 1 eve kijott PCIe3.0-as lapokrol van szo. Az elterjedt meg mindig 75W, csak a szabvany megengedd nagyobb erteket is, mig regen fixen 75W volt.

[ Szerkesztve ]

(#22) Sinesol válasza Fücsök007 (#16) üzenetére


Sinesol
veterán

Aki ilyet akar venni mert hogy ez a top presztizs vga meg stb, az megveszi. Ha 5 k lenne akkor is megvenné szo nelkül. Olyan ez is mint a Vertu telefon, ott is elmondják hogy tularazott meg hogy elavult, közben a vasarlokat ez a 2 szempont egyaltalan nem erdekli.

Masreszt meg a celközönség akik építik a titan sli-ket kb pont lesza@rja mennyibe kerülnek ezek a kartyak.
Alapvetö hiba az árral példalózni, mivel ebben a szegmensben senki se nézi az árat. Két darab 780ti lehet erösebb de az 2 kártya...

[ Szerkesztve ]

(#23) Fücsök007 válasza Sinesol (#22) üzenetére


Fücsök007
őstag

De nekik már van 4db Titan Black kártyájuk, ne aggódj emiatt. ;)
A hűtés is számít, és általában vizezik mindegyiket, a maximum teljesítmény a lényeg. :B

[ Szerkesztve ]

(#24) tntmax válasza subaruwrc (#2) üzenetére


tntmax
aktív tag

... árcédulája? :)

(#25) sultansmith


sultansmith
senior tag

Tökéletes karácsonyi ajándék! :D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#26) Sinesol válasza Fücsök007 (#23) üzenetére


Sinesol
veterán

És akinek nem jutott Titan Black? ;] Hamar elfogy ha négyesével veszik öket.. :(

[ Szerkesztve ]

(#27) leviske válasza mghltm (#3) üzenetére


leviske
veterán

Az csak engem lep meg, hogy a Mantle 4K-ban BF4 alatt bedob a R9 295X2-nek laza +20%-ot?

Amúgy a teszt alapján nekem az jött át, hogy ebben a kategóriában messze a Titan Blac a legértelmesebb választás, mert 4K-ban majdnem mindenhol játszható teljesítményt nyújt konkurenstől függően 2/3 vagy 1/3 áron.

(#24) tntmax: Vagy pénztárcája. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Kb 642,000 magyar forint, legtöbb embernek a kocsija nem ér annyit, na nem mint ha ez érne ennyit.

Ha valaki megakar lepni karácsonykor, akkor egy ilyennel nyugodtan megtehetné. :K

[ Szerkesztve ]

(#29) trufa12


trufa12
addikt

Az ára jó lenne :) 1 tökéletes gamer gép kijönne belőle ami elég lenne 2 évre simán.
Thx Nv :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#30) oraihunter válasza Sinesol (#7) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"habár akik ezeket megveszik azt se tudják mi a különbség 1 vagy 5 ezer dollár közt" :C :DD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#31) sultansmith válasza bbTamas77 (#28) üzenetére


sultansmith
senior tag

Ez még azért külföldön is összeg egy videókártyáért. Gondolom ezt a kártyát az nVidia prémium érzés hívta életre.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#32) Szergei


Szergei
tag

A végleges képek alapján világos lett, valószínűleg a prémium minőségű backplate-nek tudható be a magasabb ár egy TITAN Black SLI-hez képest.

A viccet félretéve ezek szerint akkor mégis képesek backplate-et rakni a csúcskártyáikra, nem tudom, hogy a TITAN-okról, vagy a GTX 690-ről miért kellett lespórolni.

(#33) oraihunter válasza sultansmith (#31) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"nVidia prémium érzés hívta életre"
Ez inkább egy adomány kártya az Nvidiának, csak így jobb érzés, hogy adnak is valamit, mint a számlaszámukat kiírni, hogy aki adományozni akar, ide küldje a zsét. Matricákat is árulhatnának 1.000 dolcsiért, egy kevés aranyporral. :DDD

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#34) ng0ofy válasza bbTamas77 (#28) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ezt eladni nehéz használtan rendes áron szerintem, nekem ajándékba sem kellene.
Érdekes, hogy az e-penis meresnek milyen eszközei vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#35) sultansmith válasza oraihunter (#33) üzenetére


sultansmith
senior tag

Adomány kártya :D ez jó! :D

Jár mellé mennyei trón is halál után. :P

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#36) mikej95


mikej95
aktív tag

Ha jól értelmezem a cikket, akkor a Z az ár/érték arány kategóriát jelöli. :DDD

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#37) kirukris


kirukris
tag

Végre megvehetem a Titan Z-met :DDD

(#38) krx21


krx21
nagyúr

Aki ennyire komolyan gondolja, az tesz rá egy vízhűtést, már ha van már hozzá block...
Én csak a GTX690-emből indulok ki, ami nagyon hasonló és ennyi pénzért ne legyen már egy kártya 90C-os és ne is búgjon mint a hajszárító...
A mai játékok optimalizációját figyelembe véve, ezt megvenni olyan mint Ferrari-t venni egy földútra... ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) duc


duc
aktív tag

Jó lesz ez... 3 év múlva használtban.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#40) afrojack1


afrojack1
senior tag

Merlinhardver.hu-n 1 millió! :Y :Y inkább vennék egy evga gtx 780ti classifield kingpinget! :U
5760 cuda :Y csak ezeken elfutna a bf4 ultrán 1080pbe 3 monitoros rendszernél!

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

Top modell, top arcedulaval. Biztos lesz olyan, akit nem vag hanyat a 3k dodo. :)

(#42) Sinesol válasza leviske (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Amugy erdekes hogy annyira hatalmas együttmüködés, miegymás el van mondva mennyire Amd optimalizált Battlefield4, mindenhol azzal promozik az Amd is..
Erre simán minden tesztben Bf4 alatt az nVidia az erösebb.. :F

[ Szerkesztve ]

(#43) kpal


kpal
veterán

Kinek lesz itt a PH!-n ilyen ? Állítólag 1db érkezik az országba első körben valakinek :)

Már senki se beszél az alap Titan-ról :F az már gyengus ?

(#44) Televan74 válasza duc (#39) üzenetére


Televan74
nagyúr

Használtan ilyet soha sem kapsz. Én addig hajtanám még ki nem leheli a lelkét. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#45) big-J válasza duc (#39) üzenetére


big-J
őstag

Már most sem a legújabb a kepler, dx12 nélkül remélem elleszel 2 évig utána... lol.

(#46) Sinesol válasza big-J (#45) üzenetére


Sinesol
veterán

Dx 12 menni fog Kepleren is.

(#47) big-J válasza Sinesol (#46) üzenetére


big-J
őstag

Nem minden funkcióval, és 3 év alatt csak egyre több lesz.
A lényeg hogy ha valami, akkor ez nem egy future-proof kártya.

(#48) csiby1


csiby1
csendes tag

Alig várom a füstölős videókat! :DDD

(#49) Sonja


Sonja
veterán

Itt a hozzá való 337.91 WHQL driver. Hátha kell valakinek! :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#50) sultansmith válasza Sonja (#49) üzenetére


sultansmith
senior tag

oh szuper, köszi, mióta kerestem! :D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.