Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Plebi válasza killmilan (#43) üzenetére


Plebi
senior tag

Nekem hasonló a konfigom csak nekem 9600gt-m van és azon bőven elmegy fullon 1280*1024 ben, egyedül a tutorialban, ahol sok a tömeg, ott akadt be egy kicsit.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#52) katt777 válasza gbors (#26) üzenetére


katt777
félisten

Szerintem mindent, mindennel érdemes összevetni, a tesztjeimet abból a szempontból javasoltam, hogy látszik belőlük: nem elég egy 2,66-os proci egy 3870, vagy ennél erősebb VGA alá, legföljebb bizonyos programokban, a többiben nem kapjuk meg VGA-nk maximális teljesítményét (és ezért javasoltam már egy régi logout-os cikkemben is a 3GHz körüli CPU-t 3870 alá). Ez a lényeg, de végül is a te ajánlatod ez a néhány párosítás, amit ugyanúgy senkinek nem kell elfogadnia, ahogy az én javaslataimat. :R
Ez a minimális RAM-gyorsulás hány század FPS-t fog hozni?
Értettem, mire kellettek a 800x600-as tesztek (nem kell bizonygatnod, ezelőtt is értettem ;) ), és igen, tudom, mennyi munkát jelentene mindent letesztelni. Én meg megcsináltam, hogy kiküszöböljem a becslésektől, és várhatóságból következő bizonytalanságokat. És ha sikerülne egy 8800GT-t beszereznem, azzal is végigcsinálnám, mert ennyire igényes vagyok a munkámra. Mindemellett nem tudom, neked mikor, és mennyi időd jut erre (én hónapokig szakítgattam időt rá, amikor éppen jutott, most is csak egy-egy kerül fel), így nem kárhoztathatlak érte, ha valamit kihagysz, és becslésekre hagyatkozol. Lehet, ez tényleg csak nekem számít, de én sok fals tesztet láttam már ahhoz, hogy bármiféle becslésnek hitelt adjak (persze ez az én bajom). Mindenesetre, ha - bár nem érdemes összevetni - mégis vetsz esetleg pár pillantást a friss FEAR, Prey, és CoJ tesztjeimre, azokban igen érdekes tapasztalatokat lehet látni, főleg a becslések hiábavalóságát illetően, mert igazolják, hogy még azonos hardveren is elképesztő eltérések lehetnek, beállításoktól és drivertől függően, akár egyazon programban is.
Ha nem célod az abszolút határok megtalálása, akkor miképp gondolod, hogy a megfelelő CPU-VGA párosítást találtad meg? :F Lehet, tényleg nagyon más malomban őrölünk. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#53) katt777 válasza killmilan (#43) üzenetére


katt777
félisten

Azért egy kis proci tuning nem ártana neki, főleg, hogy ráadásul OC is a kari.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#54) kommunism


kommunism
aktív tag

amugy 1 3850 es alá a 400 wattos codegen táp nagyon gyenge lenne még ha az évek óta stabilan működik igaz??

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#55) katt777 válasza kommunism (#54) üzenetére


katt777
félisten

Határeset, de elméletileg elég lehet. Még az ATI is csak 450W-osat javasol egy 3870 mellé. Kérdés, hány 12V-os ágon, hány A-t képes leadni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#56) Chaser válasza kommunism (#54) üzenetére


Chaser
titán

Én 3450 alá se tennék kódgányt, pedig az olcsó..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) TomBoy1986 válasza kommunism (#54) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Az kegyetlen gyenge. De 6-10K-ért kapsz hozzá megfelelő tápot.

Ezek közül bármelyik jó:
[link] [link] [link] [link] [link]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#58) Calibos válasza killmilan (#43) üzenetére


Calibos
addikt

Utána néztem neked.
Procid (2800mhz) a "leggyengébb láncszem", legalábbis ezzel a kártyával párosítva. Elegendő FPS-t produkál, de én „3000mhz-re” mindenképp meghúznám, sőt a-felé. Ez a game már a 4-magból profitál. Teszt táblázat szerint 16% növekedés elérhető. Abból kiindulva, hogy a Phenom alacsony órajelen üzemel még is elveri a magasabb órajelen muzsikáló 2magos C2D-t.
Tehát 4 mag és minnél magasabb órajel jót tesz a játéknak ;)

(#59) Jakuu válasza TomBoy1986 (#48) üzenetére


Jakuu
őstag

Pedig nem ugy tunik, hogy ertened koncepciot.

"De azt viszont nem, hogy miért kell egymagosat venni a gépbe, amikor újonan egy BE-2300-as 11.5K"

Akinek nincs penze a regi konstrukciojat levaltani, az nem jelenti azt, hogy venni akar processzort,alaplapot,memoriat,VGA-t.
Ez legyengebb termekekkel is minimum 60-70k Ft. Ebbol csak egy 9600GT 30k, ha pedig kisebbet vesz akkor az ar/teljesitmeny mutato, igencsak rosszabb lessz es hosszutavon nem kifizetodo.

Tehat ha adva van egy 4000+ AMDje es maximum 30 ezer forintja van arra, hogy a kisgyereke jatszani tudjon ilyen konfigon, akkor inkabb vegyen annyiert videokartyat (9600GT), mint teljes gepbelso csere.
Raadasul, azzal siman jatszani fog ha a processzor orajele kicsit magasabbra van emelve.

(#60) katt777 válasza Jakuu (#59) üzenetére


katt777
félisten

Ahhoz a procihoz max. egy 1950Pro dukál, mert semmit nem fog profitálni 4000+ AMD mellett egy 9600GT-ből, mint azt számos tapasztalat mutatja. 1 magosban is kell egy erős proci a VGA alá, hogy legalább az 1 magot használó játékok gyorsak legyenek. Járt már úgy nem egy ember, hogy vett egy 3850-et, akár egy X2 3800+-ba, aztán rosszabbak lettek az eredményei, mint 1950Pro-val (vagy X2 4400+ mellett 3870CF nem hozta 1 db kihajtott 3870 teljesítményét). Tehát az a 30k egyszerűen pénzkidobás, főleg szűk pénzkeretből kéne okosan tervezni. Ésszerűbb belsőt cserélni 30k-ból, aztán majd VGA-t.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#61) TomBoy1986 válasza Jakuu (#59) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Értem, szóval ha 30K-d van, s PCI-E-s alaplapod akkor érdemesebb venni egy VGA-t. Legfeljebb nem használod ki teljesen, na bumm...

"Raadasul, azzal siman jatszani fog ha a processzor orajele kicsit magasabbra van emelve."

Ez viszont játékfüggő. De pl. a FEAR nem fog gondot okozni.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#62) kommunism válasza TomBoy1986 (#57) üzenetére


kommunism
aktív tag

igazság szerint én ezt néztem ki magamnak[link]

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#63) katt777 válasza kommunism (#62) üzenetére


katt777
félisten

Hány A-es?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#64) katt777 válasza TomBoy1986 (#61) üzenetére


katt777
félisten

Egy 1950 teljesítményét kapja majd a pénzéért, na bumm. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#65) TomBoy1986 válasza kommunism (#62) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igazság szerint annak ellenére, hogy van Trust tápom egy ilyen Dual-Fan-os 420-astól óva intenélek.

Az ami meg nekem van 520-as Big Fan szintén csak nagy ráhagyással való gépbe (300-400W körül fogyasztó konfigba már nem tenném bele).

Szóval szerintem azt az olcsó 400W-os FSP-t vedd inkább ehelyett. Asszem 1.5K-val drágább.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#66) kommunism válasza TomBoy1986 (#65) üzenetére


kommunism
aktív tag

igazság szerint a jelenlegi konfigom alá se ajánlották a codegent de előtte már 6 évet stabilan működött ugyhogy nemtom mit gondoljak lehet hogy eladom a gépbelsőt ahogy van és ujjáfejlesztem az egészet
katt: foggalmam sincs hány amper

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#67) zlin válasza gbors (#1) üzenetére


zlin
tag

Gratulálok a teszthez, le a kalappal ! :R
Mostanában a crysisban teszteltem a 9600GT-t meg a CPU limitet, én (valószínűleg rossz érzéssel 3dmarkból kiíndulva) azt gondoltam, hogy bőven CPU limites a 9600GT egy E4300 2.7Ghz-e mellett. A tesztjeid azt mutatják, hogy ez nem igaz, ráadásul én 1680ban használom high/medium beállításokkal vegyesen. Van pár dolog ami viszont továbbra is kérdéses maradt: Az első tesztedben írtad, amire én is rájöttem, hogy teljesen vegyes és pálya/poligon/napszak/playerszám/minden függő, hogy cpu vagy vga limites lesz-e az adott rész. Ezt tovább pontosítanám (remélem helyesen) : Tehát vegyük a crysis-t 1680ban high-on, dx9 AA nélkül, és kezdj el az idegen fegyverrel magad alá/elé lőni folyamatosan jeget.. Nos ez milyen limit ? Mert nekem itt 16 fps-re leesett 2.7 Ghz-en és 18-19 en volt 3Ghz mellett.. Valaki kipróbálhatná 3.2-3.5 Ghz mellett. Szóval itt mi történik ? :F

[ Szerkesztve ]

"Nancy baba, kapok egy kis sört ?"

(#68) proof88


proof88
addikt

Üdv!
Tetszik az írás, viszont most már igazán kiderülhetne, hogy a Crysis kihasználja-e a 4 magot vagy sem! Tomboy szerint kihasználja, ő erre jött rá: [link] . Patchelt Crysis-t teszteltél? Most már tényleg nem tudom, hogy mi okozza ezeket a különbségeket.

(#69) proof88 válasza proof88 (#68) üzenetére


proof88
addikt

Már megint az első pár komment után írtam ide, most már látom, TomBoy leírta, hogy azért van létjogosultsága a 4-magos Phenomnak is néhány játéknál.

(#70) VaniliásRönk válasza kommunism (#66) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egy 6 éves Codegen más kategória, akkor még nem spórolták ki annyira az alkatrészeket.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#71) proof88 válasza VaniliásRönk (#70) üzenetére


proof88
addikt

Valamelyik nap is ezt mondta egy haver arra, hogy nekem a régi gépemet már 7 éve egy Octek X25 250W táp eteti, de szerintem ne bízzunk meg ilyenekben, mert az azelőtti gépem táp miatt halt meg, bár abban nem tudom milyen táp volt.

(#72) TomBoy1986 válasza proof88 (#68) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ebbe a tesztbe készültek az eredményeim nagyrészt.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#73) katt777 válasza proof88 (#68) üzenetére


katt777
félisten

Azt olvastam, hogy a Crysis hivatalosan nem használja a +2 magot. A rendszer dolgozik azokon, hogy a játék maximálisan kihasználhassa az első 2-t.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#74) katt777 válasza zlin (#67) üzenetére


katt777
félisten

Nézd meg a tesztoldalamon a nagy felbontásos eredményeket. 3870-nél 3 GHz-es CPU hajtotta ki a VGA-t VH beállításokkal, szóval lehetsz CPU limites medium/high beállításokkal, és DX9 alatt. Könnyen megnézheted, ha tuningolsz egy kicsit a procin. Ha nőnek a GPU-teszt eredményei, akkor CPU limited van. Nálam VH-n szinte 0 volt a különbség 3.0 és 3.7GHz között. Ha VGA-t is tuningolsz, még nagyobb az esély a CPU-limitre.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#75) Calibos válasza katt777 (#73) üzenetére


Calibos
addikt

Most nézem Crysist, már 1024x768-ben kevés lehet a 512VRam, tesztben 4x AA bekapcsolása mellett 600 felett zabált.

(#76) katt777 válasza Calibos (#75) üzenetére


katt777
félisten

Zabál az majd 2 GB RAM felett is. ;] Csak CF-rel maradt 1 GB alatt nagy felbontáson. Viszont az új 3DMark után azt kell mondjam, hogy a Crysis hasít, mint az atom! ;] :))

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#77) Calibos válasza katt777 (#76) üzenetére


Calibos
addikt

Pedig fél évvel ezelőtt megmondtam neked hogy ha maximum teljesítményre, stabilitásra törekszel akkor "multi gpu" a te jövőd :P

(#78) katt777 válasza Calibos (#77) üzenetére


katt777
félisten

Kipróbáltam a multiGPU-t, tudod jól. A tapasztalatot láthatod az aláírásomban. Ha majd egy 2 GPU-s kari az egy GPU-s testvérmodell árának max. másfélszeresébe kerül, majd akkor gondolkodok el legközelebb ezen a marhaságon, amellyel a marketingesek teletömik a fejünket. Dupla árért ugyanaz a VGA, vagy max. 70%-kal gyorsabb, + még a drága alaplap is, ha CF (ha nem nem CF a lap, nem is mindig műxik rendesen)! :Y Azóta prímán elvagyok egy egyszerű alaplappal és egy jó procival.
Az új 3DMark 2. CPU tesztje megáll a betöltésnél, nem tölt be semmit, pedig a rendszer OK. Nem próbáltad még? Ez végre igazi DX10 teszt. Viszont innen visszapillantva qrwára szalad a Crysis 1680x1050-ben VH 8XAA beállítással. :))

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#79) TomBoy1986 válasza gbors (#47) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nos elkészültem a frissített Phenom eredményekkel. A különbség kb. a zéróval egyenértékű, de szépen becsülettel - egy nap csúszással :D - megcsináltam mindegyiket. :K

Tehát most a konfig így ment: [link]

Eredmények

FEAR
800x600 [link] [link] [link]
1280x1024 + 4xAA [link] [link] [link]
1280x1024 + SS [link] [link] [link]

Crysis
800x600 [link]
1280x1024 [link]

Doom3
800x600 [link] [link] [link]
1280x1024+4xAA [link] [link] [link]

katt777:
Marhára elnéző vagy az új konfiggal. :U
Az AMD-s "szar" alaplapban 944MHz-en mentek a RAM-ok, ebben a mostani "tökéletes" lapban meg 880-nál többet nem hajlandók. És az Inteles lap tökéletes, míg az AMD szar... nem is kell többet mondani.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#80) katt777 válasza TomBoy1986 (#79) üzenetére


katt777
félisten

Hát, ha kicsit belegondolsz, nem az AMD RAM-okkal volt gondom, ugyebár. :DDD :P
Mellesleg a 6000+ mellett csak 840 körül mentek, mert nem lehetett jobban tuningolni a procit, a 4200+ meg tuningolva is lassabb volt annál. Az E8400 meg gyors (és kényelmesen lóbálva vállán a RAM-okat, messziről integet vissza a távolban eltűnő X2-eseknek ;] ), és az alkalmazásoknak lényegében gyors processzor kell (nézd csak meg az Everest cache & memory benchmark eredményeimet), a RAM csak másodlagos.
Azt se feledd el, hogy 1066-os RAM-ok kellenének a konfigomba, és az Inteles cucc nem inog be néha, mint az AMD, főleg nem áll be 1x sebességre a DVD meghajtóm. Igen, az AMD-s lap szar volt (még ha ez részben az MSI hibája is), a proci meg lassú. Nem bántam meg a cserét, Intelen megint minden flottul megy, mint a régi Intel konfigjaimon. Nem is kell többet mondani. A kémrutinok meg már az AMD-kben is benne vannak, azt cseszhetjük.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#81) VaniliásRönk válasza katt777 (#80) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"Mellesleg a 6000+ mellett csak 840 körül mentek, mert nem lehetett jobban tuningolni a procit"

Látom nem sok közöd van AMD tuninghoz. :DDD (szerk.: 3000MHz-en max. 1200-on lehet hajtani a RAM-ot, 5-ös a legkissebb osztó)

Milyen kémrutin? :F

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#82) Calibos válasza katt777 (#78) üzenetére


Calibos
addikt

Hogy ha játékfejlsztők az Nvidiára optimalizálnak mindent, nem kell csodálkozni :(
Nvidia multi gpu sem hozza azt amit elvárna tőle az ember ;)

(#83) katt777 válasza VaniliásRönk (#81) üzenetére


katt777
félisten

Több közöm van, mint hinnéd, okostojás :DDD , mielőtt minősítgetnél másokat (amúgy 852 volt, rosszul emlékeztem). Esetleg még a 6000+-t is kiteszteltem, mennyire és hogyan tuningolható (ahogy a 4200+-t sem volt gondom 2700MHz fölé tornázni). Kérdésedből ítélve nem én vagyok tájékozatlan. Nézz utána, itt nem téma. Esetleg csak tudni kell, mire jók még a mai processzorok fennen hangoztatott újításai.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#84) katt777 válasza Calibos (#82) üzenetére


katt777
félisten

Ha az új 3DM nV-ra van optimalizálva, miért virítanak benne hatalmas Sapphire logo-k és feliratok? :F :C

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#85) TomBoy1986 válasza katt777 (#80) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nem látom azt az átütő erőt a C2D-ben a teszjeid alapján:
[link]

:F

Pontosabban azt nem látom, hogy hova kell... ill. hogy hol jön ki. 3DMarkban, meg Everestben... na az vicces.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#86) Calibos válasza katt777 (#84) üzenetére


Calibos
addikt

3Dmark olyan dolog amivel kitörölhetem a hátsom, praktikus és értelmes dolog, komolyon gondolom hogy vannak szituációk mikor jól jön a használata!!!
Már téma volt hogy nem 3Dmark-al játszik az ember, különben nem próbáltam még. Várom a garis procimat vissza, Sandi 4000+ és Sempron 1150-el badarság lenne futatnom.

Ne vásárolj Ausztriából, hosszabb a gari-idő mint nálunk

[ Szerkesztve ]

(#87) VaniliásRönk válasza katt777 (#83) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én nem minősítettem, tényt állapítottam meg, szemmel láthatóan nem értesz a tuninghoz, "tudásod" kimerül abban hogy DRAM : FSB 1:1-be, aztán hajrá. ;)

Mire jók az újítások, linkelj légyszives, úgyis csak okoskodok, nem tudnám kinyomozni. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#88) katt777 válasza VaniliásRönk (#87) üzenetére


katt777
félisten

Minősítesz, mert információhiányban tobzódva jelentesz ki ostobaságokat. Ha azt mondom, kipróbáltam mindent a tuningban a 6000+-szal, ahogy a 4200+-szal, minimum logikával kikövetkeztethetnéd, hogy nem csak DRAM:FSB 1:1 arányban.
Na, ezért nem bocsátkozom nem hogy vitába, még beszélgetésbe sem. Ha érdekel, megkeresed, ha meg nem, én nem foglak győzködni (főleg nem keresgélem újra neked a linkeket, nem feltétlenül számítástechnika témában egyébiránt), nem éri meg a fáradságot. Ha olyan okos vagy, úgyis tudod, melyek az új processzorok újdonságai, ha pedig nem tudod továbbgondolni (aminek hiánya már a másik kérdés kapcsán is feltűnt), mire használhatóak mindezek, akkor én is hiába magyaráznám. :R
Ha azt sem vetted volna észre, ez mind merőben OFF, szóval én a továbbiakban megkímélem gbors kollégát a fölösleges hsz-októl.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#89) katt777 válasza TomBoy1986 (#85) üzenetére


katt777
félisten

Direkt értelmezed félre mostanában, amit mondok? :F Te szidtad a procimat, ezért javasoltam az Everest teszt megtekintését. Az általad is linkelt grafikonból meg kiolvashatod, hogy még élelmosással is 20FPS körül teljesít a CoJ (anélkül 24, és az AA hiányát nem feltétlenül veszed észre játék közben), ami azt jelenti, hogy nem kell DX9 szintre butítani a megjelenítést ahhoz, hogy játszható sebességet kapjunk. Tehát máris van egy programunk, amellyel lehet DX10-ben játszani. A további erő a VGA-ból hiányzik, nem a prociból.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#90) VaniliásRönk válasza katt777 (#88) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Igazából az lenne a legjobb, ha mindenkit megkímélnél magadtól. ;) És ez nem off, ebben szerintem a többiek is egyetértenek. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#91) katt777 válasza VaniliásRönk (#90) üzenetére


katt777
félisten

Te minősítettél engem (burkoltan lehülyéztél) anélkül, hogy egyáltalán kérdezted volna, mit és hogyan néztem tuningban, a válaszaiddal meg te minősíted magadat, én csak lefordítottam a jelentésüket (mert ezek legalább valóban tények, itt olvashatóak). Megkímélhettél volna mindenkit. :R (Azért ha 1200-ig mennek a RAM-ok, csak elmehetnek 850-en is. :U )

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#92) Calibos válasza katt777 (#91) üzenetére


Calibos
addikt

Engem is már 2x lehülyézett ( persze burkoltan) azóta elkerülöm a társaságát mert érzékeny a lelkecském :)

(#93) TomBoy1986 válasza katt777 (#89) üzenetére


TomBoy1986
veterán

"Direkt értelmezed félre mostanában, amit mondok?"
Nem. Csak épp nem értem, hogy korábban azt írtad, hogy a 3870-hez bőven elég 3GHz-es X2, míg most azt, hogy a 3.7-es C2D is elkél (Doom3-hoz írtad).

Az egyébként jó dolog, hogy van végre valami ami játszható DX10-es beállítással is 3870-en. De a nagy többség az szerintem nem olyan minőségben - pl. tweaktownos Catalyst tesztek alapján, meg iponos tesztek alapján - mint DX9-ben. De szerintem ezt nem is vitatod.

"A további erő a VGA-ból hiányzik, nem a prociból."

Így van, ami megint azt mutatja, hogy nem hiszem, hogy kell a 3.7-es. Bár volt ahol azt írtad, hogy 3GHz is elég (C2D) - ez szerintem

"Te szidtad a procimat, ezért javasoltam az Everest teszt megtekintését."
Nem, nem szidtam, legalábbis nem azt akartam, ha mégis úgy tűnt volna. Inkább arról volna szó, hogy tényleg kíváncsi lennék rá, hogy egy ~azonos árban lévő Intel kétmagos mivel tud többet vagy kevesebbet az enyémnél. Crysis-ban láttam, hogy +2FPS 1280*1024+HIGH-ban 0xAA-val. Igazából ezért érdekelt volna a 800x600 is.

Na meg ezért voltam kíváncsi a Cinebench tesztre, mert az már úgy használja ki az enyémet is, mint ahogy kell.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#94) Fr@ps


Fr@ps
tag

sziasztok!!!
az lenne a kérdés, hogy az én konfigom az ugy.."öszhangban" van..?
-ASUS P5KC lap
-E2160 1.8 ghz..(de 3.0 ghz-re lesz huzva)
-2x1 giga 800mhz-es CSX CEC ram (ami szintén huzva lesz)-prochötü AC Freezer 7 Pro
-Ati HD 2900 Pro 512/512
a válaszokat köszönöm!!..

(#95) TomBoy1986 válasza Fr@ps (#94) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Teljesen.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#96) proof88


proof88
addikt

Én senkivel nem akarok vitázni, más téma: állítólag a DX10 a DX9-hez képes abban is nagy újdonság, hogy egy csomó cpu-overhead megszűnt... a játékokban miért nincs úgy, hogy DX9 mód, DX10-mód, és DX10 mód olyan graffal, mintha DX9 lenne, csak ne legyen overhead? Gondolom nem kell komplexebb grafika a DX10-hez, én arra lennék kíváncsi hogy milyen sebességbeli előnye lenne...

(#97) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Frissítettem a saját 2 mag vs. 4 mag tesztemet két további játékkal, s a régieket feliratoztam.

Eredmények:

A COD-4-ben kifejezetten erős, ~40%-os javulást tapasztaltam CPU-limites esetben (ami a valóságban vegyes limit) a 3GHz-es X2 és a 2.6GHz-es Phenom között, ami szerintem figyelemre méltó.

A TDU-ban viszont a különbség nem túl nagy, de szintén gyorsult a rendszer kis mértékben.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#98) katt777 válasza TomBoy1986 (#93) üzenetére


katt777
félisten

Igen, pontosan azt írtam, hogy a Doom 3 alá elkél, HA ki akarjuk hajtani (látszott a tesztekben). De nem kell, mert alacsonyabb FPS-számmal is játszható.
Tényleg nem vitatom a DX10-zel kapcsolatos megfigyeléseket, csak azt, hogy semmi nem játszható úgy, hogy élvezhessük is a DX10-et. Az egész csak annak a függvénye, hogy mennyire vagyunk fontosak mi vásárlók a szoftvergyártóknak, vagy esetleg szimpla fogyasztó-rabszolgának néznek minket.
Igen, azt is írtam többször, hogy az eljövendő VGA-k kihajtásához spájzoltam be az izmot, mert anyagilag nem engedhetem meg magamnak sem a folyamatos cserélgetést (ahogy most el kell lennem a 800-as RAM-okkal, mert kidobni drága lenne, itt meg nincs olyan piac, mint BP-n), sem a komplett gép-átépítést. Viszont így meg tudom nézni ezeket az extrém határértékeket is.
Továbbra is tartom, hogy 3GHz elég, viszont azt is, hogy az kell (nem mindenhez, de van, amihez igen, és akkor már legyen meg ez a kevés + kraft). És az AMD lemaradásban van 10%-kal.

No, ott jártam előbb, 38xx topicban reagáltam a tesztekre.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#99) marcias


marcias
őstag

Üdv!

AMD X2 4400+ Brisbane @ 2,5GHZ és egy Ati HD3850 hogy boldogulna egymással?

Köszi

Steam: marcias88

(#100) katt777 válasza marcias (#99) üzenetére


katt777
félisten

Nagyjából jól. 2,7-2,8GHz jobb lenne (főleg, hogy némi tuningpotenciál a VGA-ban is van), előbbit még a 4200+-om is gond nélkül vitte.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.