Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Calibos válasza TomBoy1986 (#97) üzenetére


Calibos
addikt

Jól látom hogy 2,6Ghz Phenom esetenként 40% gyorsulást hozott a 3Ghz szemben?

(#102) TomBoy1986 válasza Calibos (#101) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Hidd el, hogy én is nagyon meglepődtem a COD-4-es eredményen.

Ugyanott mértem, ahol a régi tesztemnél, s ott lehetett látni, hogy X2-vel alig volt játszható.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#103) proof88 válasza TomBoy1986 (#102) üzenetére


proof88
addikt

De én már megint csak azt tudom mondani, hogy ez így nem 2 vs 4 mag teszt, hanem K8 vs K10 teszt. :U

(#104) gbors


gbors
nagyúr

katt: az a nagy különbség, hogy Te az ideális beállítást keresed, én meg az optimálisat. szerintem mindkettő OK (amíg lehet tudni, melyikről van szó), de az eredmények akár jó messze is lehetnek egymástól.
a 3% memória-órajel-emelés akár hozhat 3% gyorsulást is - attól függ, hogy az adott tesztet mi limitálta. én azt javasolnám, hogy a 3.7-os tesztet futtasd meg 3.6-ban, 9x400MHz-en, és az összevethető lesz a 3.0-val (btw. az 7.5x400? ilyet is tudnak az E8-asok?).

zlin: amit leírtál, az alapján vagy CPU, vagy memória-limitáció kell legyen. 8x333 és 9x333 beállításokkal nézd meg, ha marad a különbség, akkor CPU.

proof: a kétmagos VS négymagos Phenom teszt nekem gyanús egy kicsit, mert a kétmagos verzió lényegesen az X2 alatt teljesít. szerintem a "softmodos kétmagosítás" nem pont azt csinálja, amire számítanánk tőle.

TomBoy: köszi az update-et, igyekszem frissíteni. azt mondjuk már most látom, hogy a Doom3-as CPU tesztben 4 fps különbség lett, a fear-ben 1, a crysis-es képet meg nem is kell újra csinálnom - annyira nem hülyeség ez a becslés :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#105) gbors


gbors
nagyúr

updated.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#106) katt777 válasza gbors (#104) üzenetére


katt777
félisten

Csak egész szorzóim vannak. 3.6-os tesztekre nem tudom, mikor lesz időm (sok értelmét nem látom, mivel a kihajtás ált. megvan 3 GHz-en, de azért majd megnézem egy 3DMarkban), most éppen az új 3DMark-kal próbálom kideríteni, elég-e a 3870 alá egy 3.0 GHz-es C2D, és végre a normálisan működő UT3 benchmarkkal is be akarom fejezni a teszteket.
Mondjuk 3% gyorsulás 8-30 FPS-es eredményekben... :DDD :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#107) TomBoy1986 válasza proof88 (#103) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ha neked úgy jobb, akkor hívhatom úgy, hogy "ami AMD-nél négymagosként kapható" és "ami AMD-nél kétmagosként kapható".

Szerintem úgysem foglalkoznak az emberek nagymértékben azzal, hogy most kettő vagy négy mag megy a gépben, hanem inkább azt nézik, hogy akármennyi is megy benne az jelent-e különbséget teljesítményben, vagy nem.

Erre viszont szerintem jó amit csináltam. Pl. segít azoknak, akik esetleg Phenom vásárlásán gondolkodnak.

Nem voltál MSN-en, de tömörítve 10MB a cucc, hogyha tényleg érdekel, akkor majd szólj, mikor engem is látsz fent, s átküldöm.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#108) gbors válasza katt777 (#106) üzenetére


gbors
nagyúr

akkor hogyan ment a memória 400-on a 3.0GHz-es esetben?

a 3% gyorsulás pl. a Doom 3 tesztedben cca. 6 fps, majdnem annyi, amennyivel többet ment a 3.7GHz-es config...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#109) katt777 válasza gbors (#108) üzenetére


katt777
félisten

2,4X CPU-RAM szorzóval (333-800), a proci meg 9x333-as FSB-vel.
Én nem nagyon látok 3-40 FPS-es Doom 3 eredményt. :U legalább 74, aminél a 3% gyorsulás 2.22%, és semmi jelentősége. Akkor lenne neki, ha mondjuk egy 25FPS körüli tesztben a RAM-ok gyorsulása 3FPS-t jelentene, mert az jobb játszhatóságot eredményez, de nyilván ott meg az érzékelhetetlen gyorsulás miatt szintúgy irreleváns.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#110) gbors válasza katt777 (#109) üzenetére


gbors
nagyúr

én erre gondolok, a 200fps VS 205fps-re. Ezt az eltérést simán okozhatja a memória - különösen, ha az FSB is magasabb a 3.7GHz-es esetben. ezért nem látom bizonyítva, hogy a CPU sebesség emelése számítana, és ezért javasoltam, hogy azonos FSB és mem-sebesség mellett nézd meg, mi történik - akkor nem 3.0 és 3.6, hanem pl. 3.2 (8x400) és 3.6 (9x400) között.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#111) katt777 válasza gbors (#110) üzenetére


katt777
félisten

Mégsincs ez az eltérés nagy felbontásban, magas összetettséggel. Értem én, miért javasoltad, csak még mindig azt mondom, hogy a memória-sebesség okozta gyorsulás vagy azért elhanyagolható, mert úgyis olyan magas FPS-számmal megy a progi vagy azért, mert úgysem. De tény, hogy a pontos mértékét akkor tudom meg, ha 400-as és attól eltérő memóriasebességgel nézem meg (proci teljesítményben meg a szorzó). Viszont még mindig a maximumokat keresem (amibe a teljes rendszer tuningja beletartozik). :R UT3-mal végeztem, 3DV még hátra van, az nem kevés idő lesz, utána talán jut erre is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#112) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

X1950XT-t is teszteltem, s mivel a 2.6GHz-es Phenom volt a tesztalany, ezért mindenütt szinte VGA limites beállításra bukkantam.

Íme az eredmény:

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#113) katt777 válasza TomBoy1986 (#112) üzenetére


katt777
félisten

Ez azért várható volt... :)
Kicsit ömlesztettre sikerült ez a grafikon...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#114) TomBoy1986 válasza katt777 (#113) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Tudom, elég sok a játék, de a feliratozás remélem segít. Azzal is kínlódtam egy kicsit, hogy el lehessen olvasni, hogy mi is van ábrázolva.

Egyébként a COD-4 a legjobb :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#115) katt777 válasza TomBoy1986 (#114) üzenetére


katt777
félisten

Megvannak az UT tesztek és grafikonok, mindjárt feltöltöm őket, a Vantage még készül.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#116) gbors válasza katt777 (#111) üzenetére


gbors
nagyúr

igen, vszleg ott mész bele a totális VGA limitbe. csak oda akarok az egésszel kilyukadni, hogy lehet, a 3.7-es CPU-val rossz helyen keresed a maximumot - lehet, hogy 7x415-tel is lenne annyi az fps, mint 9x412-vel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#117) katt777 válasza gbors (#116) üzenetére


katt777
félisten

Lehet, de default és max CPU-n néztem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#118) katt777 válasza gbors (#116) üzenetére


katt777
félisten

Feltettem az oldalamra a 3DMark Vantage eredményeket, és a tuningot majd 3,6GHz-en nézem, de sztem fölöslegesen, mert kihajtás ízű a dolog 3 GHz-en is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#119) katt777 válasza gbors (#116) üzenetére


katt777
félisten

Íme itt gyorsan, a többi az oldalamon. Lényegében 3.0GHz 3870 alá is elég. Az új VGA-k még kérdésesek.



3.7-en majd meglátjuk, hoznak-e valamit a minimálisan gyorsabb RAM-ok.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#120) gbors válasza katt777 (#119) üzenetére


gbors
nagyúr

hát, annak alapján, hogy mennyit hoz a tuning, elég VGA-limitesnek tűnik...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#121) katt777 válasza gbors (#120) üzenetére


katt777
félisten

Akkor most mondok egy érdekeset, csak mert én olyan kretén vagyok, hogy szeretem maximumon is megnézni a rendszer tudását, ha már egyszer mindenféle extrákat ajánlgatnak nekünk a gyártók. A lényeg:
Default Vantage beállításokkal látszik, hogy 3.0 GHz-es C2D kihajtja a 3870-et (meg 88GT-t, hasonlovakat), felbontástól függetlenül.
Aztán felteszi az ember Extreme Quality-re, és mit lát? Hogy egy 3,6GHz-en járó C2D keményen megdobja a 3D eredményeket a 3.0-val szemben, már 1280x1024-ben, és ez csak 1680x1050-ben redukálódik nullára, ráadásul VGA tuninggal! Hangsúlyozom, minden beállítást az anyja tökéig felmaxolva. :Y Akkor most milyen proci is kell DX10 alá? :F
Tesztoldalamon jobbára még csak adatok vannak (azokból azért számolhatsz, és megköszönöm az észrevételeidet, ha lesznek), de éjszakába nyúlóan dolgozom a grafikonokon a jobb áttekinthetőség érdekében. Ja, és megvan a játszható felbontás, ha a DX10 minden nyalánkságát ki akarjuk használni (igaz, az állíthatóakat Entry szintre minimalizálva): 800x600. Hát, ez király kép lesz minden nagy felbontású kijelzőn.
Gyorsgraf:

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#122) gbors válasza katt777 (#121) üzenetére


gbors
nagyúr

hát ez egy baromi randa vegyes limit... de azért azt ne felejtsd el, hogy már a 3DM06 is szerette a négymagos CPU-kat.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#123) katt777 válasza gbors (#122) üzenetére


katt777
félisten

3DMark06-ot annyira nem érdeklik a 4 magos CPU-k, hogy csak a CPU-pontszám nőtt tőlük, a 3D pedig nem, és csak előbbitől az összpontszám (azzal szakember nem foglalkozik, csak toplista-mániások ;] :R ). A 4 magosok a velük azonos sebességű 2 magosok által produkált 3D pontszámokat hozták, ezért is ruháztam bele inkább egy gyors 2 magosba. Játékokat meg főleg nem érdekli a 4 mag. :DDD

Amúgy tessék, itt látható, hol nagyon kevés még egy 3.0 GHz-es E8400 is (nem hogy valami, ami 2.66GHz-en jár), amely pedig nem kicsit erősebb egy 6xxx-nél:

Van, ahol a 3D gyorsulás mértéke majdnem utoléri a CPU-t. :Y Ha pedig a driver nem tökéletes (ami ATI-nál roppant valószínű), könnyen lehet, hogy később a többi beállítással is kijön a magasabb CPU-órajel előnye. És akkor talán reménykedhetünk még a DX10-es felhasználásban cammogó kis 38xx és 8800GT(S) VGA-inkkal.

Asszem, most elmegyek pihizni, nagyjából úgyis befejeztem a Vantage-vesézést. Tudom, a 3.7GHz-es tesztek a memóriát illetően még hátra vannak, de azt majd később.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#124) katt777 válasza gbors (#122) üzenetére


katt777
félisten

Megvan a 3.7: pontszám, 3D annyi, viszont a memóriák minimális gyorsulása megdobta a CPU pontszámot rendesen. Legalább látom, milyen jó lenne, ha végre le tudnám cserélni a RAM-okat 1066-osakra.

Tettem föl egy neten talált grafikont, amely szerint a 3870-et még default tesztben is sokkal jobban ki lehet hajtani (3400 helyett 3700 pont), tehát bármit mondanak is nekünk a tesztek, lehet több. És ez megint azt támasztja alá, hogy míg ahol CPU-nak megfelelő gyorsulást kaptam, ott jó az ATI driver, ahol pedig nem, ott szar. És hogy DX10-hez bizony kell az izom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#125) gbors válasza katt777 (#124) üzenetére


gbors
nagyúr

hmmmm, érdekes. kérdés, hogy a jövőbeni DX10-es játékok mennyire fognak hasonló sémát követni, mint a 3DM-V.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#126) katt777 válasza gbors (#125) üzenetére


katt777
félisten

Mindig ezek a kérdések! :U De ha az ATI driver jó lenne, akkor ezt a gyorsulást nézve, default-on már elfogadható lenne a DX10 (persze akkor még hol a sok extra grafika, amelyekkel most 1-7 FPS között mennek a 3D tesztek?).
Jó lenne, ha valaki valamilyen nV karival is végigjátszaná mindezt (igaz, nekem is 2 napomba volt a tesztoldalam szerkesztésével együtt).
Nézted az oldalamon, hogy a net-ről leszedett tesztet? Érdekes, hogy QuadSLI-ben ment a GX2, ami nagyon érdekes ahhoz képest, hogy csak 2-t lehet összekötni, mivel egy kari 2 VGA, ugye. Az Orb ref. érték pedig szimpla GX2, ami ennél gyorsabb (ami persze nem meglepő az SLI -5%-os teljesítmény-"javulását" ismerve ezekkel. :))
Szerintem vagy követik, vagy rosszabbak lesznek, ahogy ez 3D06-ban is volt, főleg CF-rel, vagy SLI-ben. Markos fiúk általában elég jól leprogramozzák a hardvert, nem véletlenül mérvadóak a 3DMarkok.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#127) gbors válasza katt777 (#126) üzenetére


gbors
nagyúr

megnéztem, de nem teljesen értem, amit írsz - a Quad SLI az 2db GX2-t jelent, és extreme quality-ben nagyon szépen, 80% felett skálázódik. ez mondjuk azt is jelenti, hogy minimális a két frame között újrahasznosított adatok mennyisége (a Quad-SLI 4-way AFR-t használ, amit a sok újrahasznált adat csúnyán ki tud nyírni) - vagyis ezt a modern irányzatot pont nem követi.

a 3DM mérvadóságáról eltér a véleményünk - én nem adok sokat rájuk (de az igaz, hogy a készítői korántsem az a kétbalkezes banda, mint egy csomó játék esetében).

a teszted viszont nagyon szép lett :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#128) katt777 válasza gbors (#127) üzenetére


katt777
félisten

OK, benéztem a quad-ot, kicsit túlmélyedtem CF-ben.
A skálázódás, meg a kihajthatóság, sajnos csak default beállításokon igaz. Éppen azért (is) szoktam más beállításokkal nézni, mert a driverek írói is szépen elvannak azzal, hogy a mezei user majd megnézi a tesztet, látja, milyen szépen skálázódik, stb. és elégedett lesz a hardverével. Csakhogy az ember nem gagyi beállításokkal játszik, így aztán a magamfajta okostojások egyből kiszúrják a hibákat míg mások értetlenül írogatnak mindenféle topicba, miért rossz éppen az adott játékuk. ;]
3DMark-kal kitesztelt beállítások (lásd: kihajtás) a jól megírt játékokhoz is rendben vannak. És igen, játékírók alkalmazásánál manapság szerintem feltétel a kétbalkezesség, ahogy az eredményeket látom, a történet tervezőjétől a legutolsó szkript-programozóig. :DD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#129) proof88 válasza TomBoy1986 (#107) üzenetére


proof88
addikt

Igen, így jobb! :)

(#130) Toika


Toika
tag

Hali!

Én arra lennék kíváncsi, hogy az e2180 és a 9600 gt 3dmark06 alapverzióval kb hány pontot tud teljesíteni alap- és emelt órajeleken?
üdv :R

(#131) TomBoy1986 válasza Toika (#130) üzenetére


TomBoy1986
veterán

[link]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#132) renato


renato
aktív tag

üdv!
nemsoká gépet állítanék össze, és hát ez jött ki...

GIGABYTE GA-P35-DS3 20 000 Ft
INTEL Dual Core E2200 2,20GHz 775 BOX 15 300 Ft
KINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 800Mhz * 2 9 000 Ft
GAINWARD 8941-BLISS 8800GT 512MB Golden Sample PCIE 8941 43 000 Ft
Cooler Master RC690 15 000 Ft
FSP Bluestorm II 500 wattos táp 15 000 Ft
Cooler Master Hyper TX2 5 000 Ft

E2200-at tuningolnám amennyire tudom, de szerintetek nem kevés neki az e2200-as?
előre is kösz! :)

(#133) gbors válasza renato (#132) üzenetére


gbors
nagyúr

nem. a tesztből nem derül ki? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#134) renato válasza gbors (#133) üzenetére


renato
aktív tag

őszintén? :))
de :D az elején nem értettem a dolgot, kicsit áttekinthetetlen volt :(
aztán elolvastam végig, meg minden, aszolút megérte :U :C
azért kösz a választ!
respect a tesztelőknek is, ilyen emberek kellenek ide :DD

(#135) gbors


gbors
nagyúr

ha minden jól megy, a héten lesz part 2.5 - kicsit elkalandoztam a memóriák irányába is :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136) gbors válasza gbors (#135) üzenetére


gbors
nagyúr

... és végre elkészült!
Itt olvasható.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Lusta vagyok átolvasni az egész cikket... olyan kérdésem lenne, hogy most egy asus m2n4 sli alaplapom van amin egy 4800+ os proci... ehhez mekkora, vagy milyen videokártyát vegyek, hogy 1920x1280 (full hd) felbontáson szinte minden játék jól fusson... a "leggyilkosabb" játékokkal nem nagyon játszom... segítséget előre is köszönöm!

(#138) sunny84


sunny84
senior tag

hello .. kérdésem lenne van egy athlon 2 x2 240 prockóm.. 3,5 ghz ra húzva 1,4 v-on

alá sok lenne az 1 gb os 260 gtx kari .. vagy azért egálban lenne vele ? mert vásárlás előtt állok.. ,, jelenleg 9600gt 512 mb van alatta...

köszi a választ ...

üdv :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.