Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Prosector


Prosector
addikt

Van ennel rosszabb biznisz is(mar akinek).

A Cherry MX Board 6.0 ugyanennyibe kerul es semmi extra ficsore nincs, nekem mondjuk nem is kell semmi extra egy kb.-tol.

Ugyan nem probaltam ki az osszes letezo mechat, de nagyobb osszegben mernék fogadni, hogy a Cherry odaveri kb. az osszeset, de csak minosegben.

Nekem speciel abszolut megerte: Wombath hazigazdanktol jutottam hozza 30k-ert, hasznalva nem volt csak kibontva.

Ha vkit erdekel, Rudi is tesztelte:

[link]

(#52) Vesa


Vesa
veterán

Masszívan ráfeküdtek a mechanical RGB hype-ra a gyártók,ami nem lenne baj, de elsősorban a marketingesek dolgoznak már csak.
Pofám leszakad, hogy kvázi 70k egy billentyűzetért??? Mindenkinek elment már az esze? Nem a sóherség beszél belőlem, egy valódi értéket szolgáltató hardverért bármikor leszurkolom ennek többszörösét is, de ez a cucc reálisan max. 35k-t ér, egy fillérrel sem többet! Még két év, és 100k lesz egy un. "minőségi" periféria.
Ami persze az ég világon semmivel sem tud többet mint az 5 évvel korábban, még 30-35k-ért kiadott előző verzió...Így kell brandet építeni, majd a nevet és a marketing maszlagot eladni...

A tudomány a valóság költészete!

(#53) Vesa válasza thomeef (#47) üzenetére


Vesa
veterán

20k-ért nem kapni ilyen minőséget, de 30-35k-ért már igen. Ez meg 70k. A különbözetet pusztán egy felfestett logóért, és egy adag marketing zagyvaságért fizeted ki! ;-)

A tudomány a valóság költészete!

(#54) haxiboy válasza Vesa (#53) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem véletlen 70k az ára, bár még újdonság, nagyjából 60k körül lehet majd kapni. Nem egy kategóriával hasonlítgatod :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#55) NomadND1 válasza haxiboy (#54) üzenetére


NomadND1
senior tag

Amíg adnak érte ennyit, nem is fog változni.
A gamer név +20e, a Corsair +40 és meg is vagyunk :DDD

Elég ocsmány jószág. Nem is tudom mikor láttam olyan billentyűzetet amire azt mondtam, na ez igen. :(

(#56) koxx válasza haxiboy (#54) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja a szar magyar arazas, usa ara 55e ft ami mar csak 30ezerrel tobb mint amennyit valoban er egy ilyen. Nem igazan ertem en sem ezt a mecha hypeot, mindig ki kell talalni vmi szarsagot amire vagyonokat el lehet verni.

(#57) haxiboy válasza koxx (#56) üzenetére


haxiboy
veterán

Gondolom nem próbáltál mechát. :C
Ég és föld, pláne annak aki az egész napját mellette tölti. Nekem konkrétan csuklóm panaszait szüntette meg hogy retek membránról váltottam MX Redre

Nem a leggyorsabb, mert ilyenkor már elég hulla vagyok, meg másnapos is. Illetve MX Reddel olyan 130 körül van a plafonom, MX Blue nincs itthon most, azzal 160+ is volt már.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#58) haxiboy válasza haxiboy (#57) üzenetére


haxiboy
veterán

Bocsánat nem engedte megint szerkezteni a png meg lemaradt a képem végéről.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#59) NomadND1 válasza haxiboy (#57) üzenetére


NomadND1
senior tag

Koolinket használtál? ;]

Ég és föld difi nincs a mecha és membrán között.Tipikus marketing bullshit amit írtál. :R

(#60) Menthirist válasza nemlehet (#49) üzenetére


Menthirist
veterán

Vannak régi billentyűzeteim, amik még mindig működnek, csak már nagyon kopottak, így nem használom őket. Sosem ejtettem le a telefonom, az első MX510-es egerem kb 7 évig szolgált. Szóval azt nem mondanám hogy minden széthullik körülöttem. Konkrétan semmi sem. Ettől függetlenül a minőség az minőség. Egyetlen gumiharangos billentyűzettel találkoztam az elmúlt tíz évben, ami tartós, igaz nem játszok rajta, tehát csak a munkakörülményeket bírja remekül, az pedig az MBP-m billentyűzete.

Amúgy programozó vagyok, tehát a napom jó részét valamilyen szinten a gépelés teszi ki, ha nem kód akkor céges levél írása. De a fő megterhelés továbbra is, ahogy eddig is mondtam, a játék. Gyors reflexeket és sebességet kívánó kompetitív játékok.

#50 =Mentor= : számodra lehet. Más számára meg nem. És ezt szerintem nem lehet eldönteni anélkül, hogy az ember legalább egy fél évet ne töltött volna el egy mecha billentyűzetet használva. Te mennyi időt használtál ilyet egyhuzamban?

haxiboy: Nekem a brown ideális kompromisszum gépeléshez és játékhoz.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#61) haxiboy válasza NomadND1 (#59) üzenetére


haxiboy
veterán

Akkor kérlek nézz be hozzánk
[link] Valószínüleg nem értek hozzá ;]

(#60) Menthirist : Brown sem rossz, bár én nem tudtam megszokni. MX Clear ami még nagyon bejött de kevés billencset szerelnek vele. Blue-t is imádom de hosszú távon nem bírja a csuklóm így marad a linear, játéknál úgyis tövig nyomom, asszonyka meg legalább tud mellette aludni mert a touchtype meg halk :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#62) NomadND1 válasza haxiboy (#61) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nem a szakértelmedet kérdőjeleztem meg, hanem a kijelentésed ;)

Maradjunk annyiban, hogy egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet :R

(#63) haxiboy válasza NomadND1 (#62) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehet hogy marketingnek hangzik. De a rengeteg mechát használó tag csak nem téved.

Egyébként aki olcsón szeretne mecha élményt rengeteg Kínai board létezik, és akkor még ott az ősrégi IBM Model M amiből bár nehéz jót találni, de 15-20k körül olyan élményt kapsz (hogy az asszony agyonver vele mert nem tud tőled aludni). De az még 30 év múlva is billentyűzet lesz.

Számomra a világítás másodlagos volt a választásnál, itt aprón sikerült beszereznem a K70 RGB-t a K70 ára alatt úgy hogy szinte zsír új volt. Hangulatvilágításnak használom, meg néha jó mutogatni.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#64) Ispy válasza NomadND1 (#59) üzenetére


Ispy
veterán

Főlősleges ezen rúgozni, sokan azt sem tudják elképzelni, hogy egy minőségi 20k-s egérrel sokkal szebb az élet, mint a 3k-s wireless-szel.

Ami igaz és én is elismerem, hogy sajnos a gémer, rgb-s hájp itt is elég erősen rányomja a bélyegét az árra, most mindenki ezt akarja meglovagolni. De aki beéri világítás nélkül, vagy csak szolid fehérrel, az ennél jóval olcsóbban is megkaphatja a mecha érzést.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#65) Menthirist válasza haxiboy (#63) üzenetére


Menthirist
veterán

A Model M-eket horror áron árulják ebay-en. Újszerűeket nem ritkán 3-500 dollárokért, de az olcsóbbakat sem árulják csak a bolondok 100 dolcsi alatt.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#66) Vesa válasza haxiboy (#54) üzenetére


Vesa
veterán

Tök jó lenne, ha értő módon olvasnád el amit írtam!
De, pontosan azonos kategóriával hasonlítom...Ez a cucc semmi plusszt nem ad egy bármilyen other mechanical RGB keyboard-hoz képest, melyet 30-35k körül kapni. Vagy lehetett kapni 2 évvel korábban...

A tudomány a valóság költészete!

(#67) nyunyu válasza Vesa (#66) üzenetére


nyunyu
félisten

Mutass egy RGB billzetet, amit 2 éve lehetett kapni 35k-ért.

Legolcsóbb világítós mecha a Tesoro Durandal Ultimate volt 30k körül. (Most 38-40, ha még lehet kapni)
De az monokróm...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#68) Mr.Csizmás válasza Vesa (#53) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

G.Skill KM780

Corsair oem alapja van, K70/K95, és 40e körül indul az RGB. sima piros pár ezerrel olcsóbb. szívesen ;)

mecha köpködők: most egy Gigabyte Force K83-ról írok, amit 9e ft-ért vettem leárazva, behoztam munkahelyi billentyűzetnek.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#69) Menthirist válasza Mr.Csizmás (#68) üzenetére


Menthirist
veterán

Munkahelyen azért nem annyira használnám az enyémet, pláne nem lenne jó ha mindenki ilyet használna. Mármint csak és kizárólag a hangot figyelembevéve. Ezt leszámítva otthon mindig arról gépelek :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#70) Mr.Csizmás válasza Menthirist (#69) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

itt van mellette félretolva az eredeti is. nem igazán zavarja a csajokat, ők is zajonganak azért, duma, telefon, stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71) NandoXXL válasza haxiboy (#61) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ennyi mindent összehordani. Gépelés, egerészés közben fontos a csukló alátámasztása, a szerkezet mérete, fogása. A sziper szuper ajánlott egerek se olyan jók, ha a kézméret és fogás esetén kényelmetlen a csuklódnak. Ugyan ez igaz a billre is, vannak akik a lapos billt szeretik. Az ergonómia nem mechanikust jelent, alátámasztás, méret, billentyűzet szöge, kéz mérete tartása (ízület állapota) mind mind számít. Parasztvakítás megy itt, egy jó billentyűzet sok mindentől függ. Nekem megfelel egy Cherry Stream 3.0, amit sok helyen ajánlanak, mondjuk nem a nemzeti rgb országában, de tuti sok ember van akinek nem kényelmes, ez mind mind egyén függő próbálgatni kell, ahogy írtad kapcsolóból is csak egy kényelmes neked, ugyan ilyen a nem mechanikus is, tehát ez egyén függő kinek mi válik be, nem általánosítható. Itt még a speciális wave és társait meg se említettük. Tehát kinek mi válik be az egyéni dolog, senkire nem kell ráerőszakolni semmit. A Corsaiar egér kategóriában egy szinten van a nem ajánlottakkal (nem az ár miatt), itt is azért szidják mert túlárazta a terméket, és nem hozza a szintet keycap.

Gyere a topikba ahol a hasonló érdeklődésű fórumozók összegyűltek, és megbeszélik hogy nekik van igazuk.. Jó kis ajánlás :DD

A többire reagálva, mennyit is kell használni hogy megszokd fél évet aha.. Megszokja az ember ha szar akkor is, amit rövid időn belül nem szoksz meg, az nem ideális. A topik ajánlások pedig általánosak,
nem jelenti azt hogy bárkinek tökéletes.

(#72) Vertic válasza proci985 (#42) üzenetére


Vertic
aktív tag

nem így értettem. hanem, hogy az illető, akinek válaszoltam viccesnek találta, hogy hiányolják az emberek a magyar változatot, miközben ő maga nem tudott ékezetekkel írni... Ahogy te sem, és az előtted hozzászóló sem. Ami szerintem gáz, így 2017-ben. bocs :P
Persze, én is képes vagyok használni egy ansi layoutos keyboardot is, és még magyar ékezetekkel is tudok írni olyanon is, de nem olyan kényelmes mint egy iso layout, és pláne sokkal jobb ha a kiosztásnak megfelelő felirat van a gombokon (különös tekintettel a ritkán használt írásjelekre) - és ha ennyi pénzt adnék billentyűzetért, akkor pedig alap elvárás nekem. Nyilván másnak meg nem.

[ Szerkesztve ]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#73) Uncool Ben válasza Menthirist (#14) üzenetére


Uncool Ben
tag

Tavaly adta meg magát a 13 éves és hagyományos IBM billentyűzetem. Lehet azzal a technológiával is jót csinálni.

(#74) rootkiller


rootkiller
őstag

Diszkólámpás billentyűzet powa ;]

Egyébként sose akarnék homorú gombos billentyűzetet a mostani Apple után :)

Artengo TR 990 Pro

(#75) proci985 válasza Vertic (#72) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elso 7 evben a pcn angol ansi billem volt, mert csak az volt.

ceges gepen nincs magyar bill beallitva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76) Ringman válasza rootkiller (#74) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes preferencia :) de mechában is van flat keycap: g20 profil

(#77) troviko


troviko
senior tag

Hát ez nem kéne. Max Wireless kiadásban elgondolkoznék rajta, de inkább egy Logitech.
A világító csík kifejezetten ordenáré...

https://www.oldtech.hu/

(#78) Vesa válasza nyunyu (#67) üzenetére


Vesa
veterán

Így hirtelen (mind mechanikus és full RGB):

Tesoro Lobera Spectrum, 38k. mech, full RGB, USB hub. Nekem is volt ilyen, most adtam el.
Razer Ornata Chroma - 31k Full RGB.
Ozone Strike Battle Spectra RGB - 34k
CoolerMaster Masterkeys Pro L RGB - 33k
Roccat Suora FX 42k

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#79) haxiboy válasza Vesa (#78) üzenetére


haxiboy
veterán

Tesoro Lobera : Kailh copy retek switchek
Razer Ornata : Kamu Mechanikus, Topre akar lenni, de valami hihetetlenül hulladék megvalósításban
Ozone Strike Battle : A non-rgb változat tömegesen hullott el, az RGB-ről nincs tapasztalatunk
CM Masterkeys Pro L RGB : 50-60k lesz az nem 30k
Suora : TTC switchek, még a Kailh is jobb, vagy a Razer féle Kailh. A random ebayes 10k-s kínai jobb minőség szokott lenni mint ezek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#80) nyunyu válasza Vesa (#78) üzenetére


nyunyu
félisten

MK Pro L-ből a fehér világítású kerül 35k-ba.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#81) Dyingsoul válasza Mr.Csizmás (#68) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Lehet tudni hol kaptad meg annyiért?

(#79) haxiboy: Az a baj, hogy mindenki szeret itt okos lenni, de azt sem tudják mi a helyzet mecha switch téren... azt hiszik, hogy mechanikus azt 'jóvan. Mikor a kínai copy már annyira megy, specifikációban csak annyi szerepel "Brown switch" sokan arra is azt hiszik, hogy ugyanaz mint a Cherry MX....
Nekem nincs mecha billem de szeretnék majd egyet. Én legalább vettem a fáradtságot és utána jártam miért kerülnek annyiba amennyibe ezek a klaviatúrák. Másoknak is ezt ajánlom akik nincsenek tisztában a dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#82) Mr.Csizmás válasza Dyingsoul (#81) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jacob.de outlet, B-Ware

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#83) Dyingsoul válasza Mr.Csizmás (#82) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#84) core2trio


core2trio
tag

66 rugó és ...festett gombok...? :U nincs több kérdésem :DDD
( Legalább dedikált léggitár járna mellé vagy valami ;] )

[ Szerkesztve ]

(#85) Dr. Akula válasza core2trio (#84) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Minden világítós olyan, a Logitech G910 is.Én is jobban örülnék ha a betűk átlátszó műanyagból, a többi meg feketéből készülne, aztán összeheggesztenék, mint a 200 Ft-ost, de ilyet még senki se kínál sajnos.

(#86) omikron23 válasza Dr. Akula (#85) üzenetére


omikron23
senior tag

A billentyuzet ara valoban kicsit jobb billentyuket indokolna, de van erre is megoldas, csak egy kicsit mellyebben kell abba a bizonyos zsebbe nyulni.
[CORSAIR PBT Double-Shot Keycaps Full 104/105-Keyset]
En majdnem fel aron jutottam a billentyuzethez, igy ugy gondoltam siman belefer az arba meg ez is, tekintve hogy igy is olcsobban jottem ki, mint a billentyuzet eredeti ara. :K

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.