Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) Menthirist válasza wolfman (#7) üzenetére


Menthirist
veterán

Meglehetősen sokáig használtam hagyományos gumiharangos billentyűzeteket. Az átlag élettartamuk 3, max 4 hónap volt nálam, utána elkezdtek tapadni, inogni, nem visszajönni, a space féloldalas lett, stb. Különösen rosszak voltak a scissor mechanikás műanyag szarságok, abból volt olyan 6 ezer forintos darab ami két hónapot bírt. Ilyen hagyományos billentyűzetet vettem 2 és 8k között mindenfélét.

Aztán vettem egy abszolút belépőkategóriás (árban) Tesoro Durandal billentyűzetet Cherry MX Brown-okkal szerelve 20k körül, ennek lassan három éve, és a gombok még olyanok mint amilyenek az első napon voltak. Hangosabb, de gyorsabban tudok gépelni rajta, biztosabban játszani, és fényévekkel jobban tolerálja az izgalom hevében történő erősebb gomblenyomásokat is. Kicsit szokni kellett hogy magasabbak a gombok, de most már nem térnék vissza gumiharangosra otthoni billentyűzet esetében. És C64? Jah, azok a billentyűzetek még máig bírják.

60-at azért nem adnék egy ilyen billentyűzetért, de 35-40-et még talán adnék is érte, ha abból indulunk ki hogy 20 a sima világítás nélküli és mondjuk 25 az egy színnel világító, 30-40 pedig a per-key szinten vezérelhető full rgb (mármint nem ennyibe kerülnek, hanem ennyit adnék értük)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.