Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#148) SP!T válasza Hurkaleves (#147) üzenetére


SP!T
addikt

Igen, az lett volna a legjobb, ha a radiátorról a levegő kifele távozik. De erre csak úgy láttam lehetőséget, ha a radiátort kintre helyezem. Ehhez pedig a házon kevés hely van, ráadásul a hűtést is nagy eséllyel meg kellett volna bontanom, ami szívás, mert légteleníteni ezt tartály nélkül nagyon nehéz. Próbáltam már egy ilyet légteleníteni, de sok-sok időbe tellett míg tökéletes lett.

Azért mertem végül így elhelyezni, mert az i5-3570K nagyon keveset fogyaszt, gondoltam. Így alapjáraton, csak a normál szobahőmérsékletet érzem átsuhanni a bordák között. Lehet egy AMD FX-8-as rendszeren már nem mertem volna így rakni. :) Ráadásul nekem videokártyám sincs, szóval nincs sok hőtermelő cucc bent.

Amin még gondolkodtam és majdnem abba vágtam bele a következő:
Optikai meghajtó helyére pont beleillik a radiátor. Ebből indultam ki. Ha egy 12cm-es átmérőjű lukat vágnék az optikai meghajtó alsó tálcájába (a HDD keret teteje, amit szintén ki kell ehhez fúrni és venni), akkor alulról felfele fújhatná egy ventilátor belülről. Majd a ház tetejébe is vágtam volna egy 12cm-es átmérőjű lukat, ahol távozik. Mehet rá egy ventilátor rács és még szép is.

Ami ebben a buktató, hogy le kell mondani az optikai meghajtóról. Az SSD elhelyezését is másképp kellett volna megoldanom ez esetben. És a radiátor rögzítés is macerás lett volna.

Csináltam egy képet, elég gagyi, de remélem értelmezhető. :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.