Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Ilyen házikóm van nekem is pár hete és tesómnak is. Mi egy APU-s konfigot raktunk bele így egyelőre dedikált kártya nincs. Az A10-5800K gyári hűtője kényelmesen befért, majd 2 cm lehet még a táp és a hűtő között. Ugyan a 8cm-es hűtő felől tényleg ronda sok kábel össze tud gyűlni de egy kis kábel rendezéssel (amihez adnak kötegelőket) egész szépen össze lehet fogni a dolgot.

Másrészt azt a 8cm-es hűtőt én csendre utasítottam BIOS-ból hogy csak akkor megy amikor tényleg kell neki. Illetve a 12cm-es házhűtőt kicseréltem két Scythe 900RPM-es darabra. Arra ügyeljen aki megveszi hogy a belső 12cm-es helyet csak úgy lehet szerelni ha a lap nincs bent. Az én MSI lapomon ráadásul WiFi antenna is van és ha már bent van a hűtő kicsit nehéz visszküzdeni úgy hogy hátul a csatlakozó lemez lyukain is kimenjen és közbe ne húzza végig az ember a lapot a felfogató csavarokon. De nem lehetetlen.

Táp: FSP Hexa 400-as volt nálam kettő. Mindkettő zörög. Nem tudtam eldönteni hogy a házat nem szereti (szembe dolgozik a CPU hűtő és a táp venti ha lefelele áll a propeller) de én gyorsan túladtam rajta. Most egy be quiet! 480W-os moduláris teljesít szolgálatot. Csendes mint az álom. Gyakorlatilag csak a vinyót hallom hogy forog. Nekem viszont fontos volt hogy a táp lefelé nézzen mert kiviszi a meleget a dobozból. Ha megfordítottam a Hexa-t, játék alatt már elég erősen felhajtotta a ventiket a lap.

A csavarozás sajnos nem túl erős. Az enyémben már párnak szalad a menete így nagyobb csavarokat kellett betenni. Igaz a rossz tápok miatt vagy 15x szétszedtem. Egyébként nagyon könnyen szétkapható, vinyókhoz különösebb machinálás nélkül hozzá lehet férni. Nekem nagyon bejön.

Részemről nagyon is ajánlom aki kis házat keres. Szeretem a design-jét és nagyon praktikus, ugyanakkor igazi erőgépet bele lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#2) Tomix24


Tomix24
addikt

Jó ház. Mini Itx-re építőknek a legjobb, főleg ha egyszer Dedikál VGA-t tesznek mellé.

(#3) Mustaros


Mustaros
aktív tag

A teszt videóban , biztos elég az a 1300W ;] ?

(#4) atike


atike
nagyúr

Tetszik nekem is... Volt már pár HTPC-házzal dolgom, de eddig ez a nyerő. És nincs is aranyárban.... :)

(#5) Dreamweaver7


Dreamweaver7
csendes tag

Köszönjük a tesztet. :R

Jó kis ház HTPC-nek, az, hogy a táp kilóg hátra, kicsit furcsán néz ki. Amúgy hátul az a vízhűtés-kimenetnek látszó nyílás a product sheet szerint alaplapra dugott USB kábel kivezetésére való, ha jól értelmeztem, bár nem vagyok benne teljesen biztos. :)

(#6) Tomix24 válasza Dreamweaver7 (#5) üzenetére


Tomix24
addikt

Szerintem az inkább a vízé, legalábbis most hogy itthon megnéztem, én arra használnám. Kis Mod-al Corsair H60 is beférne valahogy

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szuper, épp tegnap emlegettem ezt a házat :D

Szerintem majd én is beruházok egy hasonló házikóra a Centurion mellé :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Az rezgés és más hasonló apróbb hibáktól eltekintve a legjobb elrendezésű teljesítményorientált mini-itx ház. 1,teljes méretű optikai meghajtó 2,ATX méretű táp 3,meghajtók jó hűtése, notiHDD átalakítókeret csomagolva 4,VGÁ-nak bőséges hely 5, elől 12 centis venti, oldalsó 8-as opció. Más házakkal lehetnek apróbb kényelmetlenégek, ha valaki izmosabb itx-et szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#9) Zodicus


Zodicus
senior tag

Nem rossz és az ára is egész baráti.

(#10) darkarthur válasza Zodicus (#9) üzenetére


darkarthur
senior tag

Bizony jó ár, nekem is tetszik! :C

Samsung S23 Ultra 5G

(#11) Blaise


Blaise
veterán

Nem rossz, de kicsivel többért ott van a Bitfenix Prodigy, ami jobb felépítésű.

(#12) macilaci78 válasza Dreamweaver7 (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem meg tolltartó...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Műanyag lábra nem tart sokáig felragasztani gumi alátéteket. 2 perc. Viszont kábelrendezéstől bekattannék szerintem. :) Amúgy tetszetős házikó.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#14) syl5


syl5
őstag

Én is nézelődök mostanában ITX téren, de ez a ház egyszerűen életképtelen!
Legalábbis ha valaki egy komoly kis erőkockát akar építeni.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#15) merkucyo válasza Blaise (#11) üzenetére


merkucyo
aktív tag

És messze jobban néz ki ...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#16) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Korrekt kis kuckónak néz ki :K

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#17) bali74


bali74
csendes tag

Hát én most adtam el és vettem helyette egy prodigy-t.Nagyon nem jött be a hangzavar amit csinált és az egész inkább a gagyi szintet súrolja. :( Persze mindez csak személyes vélemény és ha nem rakunk bele valami ütősebb vga-t még jó kis HTPC lehet. :)

(#18) aram01


aram01
nagyúr

tetszik,igényes mutatós,bár szerintem 10k körül kéne árazni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez egy baromi jó ház, egy nagy baja van - tudom, ízlések és pofonok -, hogy ronda, mint a bűn.

[ Szerkesztve ]

(#20) Tomix24 válasza aram01 (#18) üzenetére


Tomix24
addikt

Így van. Még jó hogy karácsonyra kértem/kaptam a feleségemtől,amúgy drágálltam megvenni :D

(#21) Translator


Translator
tag

Van vmi leírás, hogy ezekhez a HTPC-khez egy távirányítót (meg esetleg az 5egynegyedes helyére vmi digitális kijelzőt) hogyan lehetne mellérakni?

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#22) mepet válasza syl5 (#14) üzenetére


mepet
addikt

Miért életképtelen szerinted?

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

milyen rondák ezek a kilógó darabok...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) aram01 válasza Tomix24 (#20) üzenetére


aram01
nagyúr

jó helyről választottál :D
hiába linkelem ezt atz asszonynak azt mondja teljesíteni kell, taníts mester :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#25) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Nekem tetszik :) Gondolkozom HTPC-n.

(#26) Tomix24 válasza aram01 (#24) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD

(#27) Ati1979


Ati1979
veterán

Nekem is ilyen van. Szerintem megéri az árát.
Tény, hogy a gyári ventikkel egy kicsit hangos. Meg nehéz bele megfelelő proci hűtőt taláni.

(#28) Kansas válasza Blaise (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, a Prodigy jó felépítésű, egészen addig, amíg nem akarsz bele tenni komolyabb diszkrét VGA kártyát - ha jól látom, csak félmagasaknak van benne hely, abból se túl hosszúnak.

Másrészt, HTPC-nek nyilván van sok "dizájnosabb" és halkabb cucc van, ezt inkább egy egy kompaktabb gamer gépnek tudnám elképzelni(én is annak vettem :D - bár most NAS-nak/szervernek használom egy kis Brazos-szal)
Szvsz arra a célra nem hangosabb, mint a normál ATX házak, és azokhoz képest nem is rondább.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#29) syl5 válasza mepet (#22) üzenetére


syl5
őstag

Elsőre azt biztosan mondanám, hogy egy valamire való proci alacsony ventifordulat mellett biztosan megsülne benne, ha lenne mellette már egy vinyó, és egy valamire való videokártya.

Persze egy kis netkonfighoz jó lehet, írtam is hogy egy erősebb alapot nem tudok elképzelni benne.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#30) Blaise válasza Kansas (#28) üzenetére


Blaise
veterán

2 slotos vga-k simán belemennek, még marad is némi hely.

[ Szerkesztve ]

(#31) Kansas válasza Blaise (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Az addig világos volt, hogy 2 slotos, de vmiért félmagasnak néztem...úgy tűnik újra kell kalibrálnom a szemmértékem :B
Másrészt annak a magassága a z Elite 120-nak a duplája, már-már midi-torony(gondolom a szemmértékemnek is ez tett be), és a 40 cm magas házakból azért már komoly konkurenciát lehet neki állítani...igen, tudom, hogy a 40-ből 10 centi a 2 láb-fül, de ha szűk helyre rakod, az is számít.
Viszont tény, hogy az asztal tetején a Prodigy jobban mutat...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) #72042496 válasza Blaise (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na igen... bárcsak kijönne belőle egy 5,25-ös hely nélküli - már rendelném is. Lerontja az összképet és nekem szükségem sincs rá, lehetne inkább annyival is alacsonyabb.

Amúgy én nem feltétlenül tartom a CM120 alternatívájának, a méretei miatt.

(#33) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Szép darab. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#34) GabenBFG válasza Blaise (#11) üzenetére

A Bitfenix Prodigy ehhez képest egy MIDI torony. Semmiképpen sem HTPC méretű. Az "almás" kinézetet meg hagyjuk...

(#35) brekes


brekes
tag

Hmm, szép, és nem is olyan drága.

(#36) szente válasza Kansas (#31) üzenetére


szente
addikt

Ha szűk helyre akarod, akkor lecsavarozod a füleket és máris közelebb kerül a magassága a CM-hez. Persze ha valaki olcsón keres ITX házat, még mindig jobb a CM, mint pl az LC Power és társai.

(#37) Pista0001


Pista0001
addikt

Ki a pék találja ki hogy a gyártók az ITX házakat HTPC-hez találják ki? Olvasta az illető a gyár bemutatóját a házról? "The Cooler Master Elite 120 Advanced is and ultra compact case with support for Full Size High-End Desktop components. Other than conventional Mini ITX cases, The Elite 120 Advanced supports more affordable, quiet, efficient and easily available Full Size ATX PSU’s. It can accommodate even the largest Ultra High-End VGAs, a 5.25” optical drive and up to 5 HDDs or SSDs. Thanks to a smart airflow system featuring 3 fans it manages to still keep the system cool and quiet. Topped off with a stylish brushed aluminum front, this is a compact case you don’t want to hide…" Nekem inkább úgy tűnik hogy normál asztali gépnek való ház, ITX méretben. Több mint 400 mm-es mélységgel (plusz a kábelek) nem igazán tudnám HTPC-nek elépzelni, maximum egy projektoros tévé mellett. Megjegyzem az igazán HTPC-nek szánt házak nagy része ATX és mATX méretű, nem attól lesz egy számítógép HTPC hogy ITX-es, mint ahogy attól sem gémer hogy csicsás-morcos házban van világító ventikkel. Uff.

(#38) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is ilyen van :))

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39) DarkByte válasza Blaise (#30) üzenetére


DarkByte
addikt

Az tetszik egyedül ebben hogy a táp a lap alá került. Egyébként meg pont az értelmét nyírja ki annak hogy ezek a házak alapvetően kicsinek készültek. Ez már tényleg midi méret, és az asztal alá kellene száműzni amit nem akartam. Pont azért akartam ITX méretet hogy fel lehessen rakni a monitor mellé a gépet és így tudjam csökkenteni az asztal alá tekergő kábelrengeteget.

Ugyan a 120 Advanced sem egy ultra pici ház de legalább alacsony és minimális benne a felesleges sallang. Én még ODD-t se vettem bele. Manapság totál felesleges. van egy 32GB-os pendrive-om amire azt a pár nagyon hurcibálni való dolgot ki tudom dobálni de egyébként meg már netről lehet játékot venni, Win7 óta lehet pendrive-ról telepíteni még az MS OS-eket is gond nélkül, sőt Win8 vásárolt installer-e is gyárt ilyet. Szóval én szívem szerint ennyivel is kisebbre csináltam volna.

A Prodigy-t már csak azért se nagyon akartam mert nem tudja letagadni hogy a Mac Pro házakat szeretné utánozni.

Ha lesz diszkrét VGA-m, kíváncsi leszek a hűtésre, de így is nagyon meg vagyok elégedve a hangjával. Szerintem az 5 házhűtő mellett nem lesz vele gond. Játék közben pedig nem érdekel hogy kicsit hangosabbá válik. Akkor úgy is a fegyverropogás elnyomja :D

[ Szerkesztve ]

(#40) nyunyu


nyunyu
félisten

Mini ITX hazba rendes ATX tap? Noooormalis? :Y

Mondjuk az itthoni boltok tenyleg nincsenek eleresztve SFX tappal, pedig akar az FSPnek, akar a Seasonicnak is vannak 300-350W koruli 80+ tapjai ebben a meretben, ami a legnagyobb 1 GPUs szornyekhez is boven eleg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

tegnap rendeltem meg ezt a házikót, hamarabb is jöhetett volna a teszt :DDD

persze a hibáit javítani fogom, kis túlzással újraépítem az egészet :P Node 304-szerű belső kialakítása lesz

(#42) Archttila válasza DiceBlade (#41) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A mini-itx topic-ba postolhatnal majd par kepet :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43) vinibali


vinibali
őstag

"szabványos ATX"
kettévágva? :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#44) Neovenator válasza Dreamweaver7 (#5) üzenetére


Neovenator
senior tag

Igen, de elég szomorú, hogy a nagy külföldi hardver oldalaktól kezdve a Ph!-ig minden tesztelőn kifogott a lyuk rendeltetése, pedig elég egyértelmű, ráadásul le is írják ezek szerint (ezt nem olvastam). Ennyit a logikus gondolkodásról...csak azt nem értem, hogy akkor miért ők tesztelnek?

Nem rossz kis ház, a lábait cserélni kell, az előlapi USB3 kábele túl merev és hosszú, egyébként nem találtam rajta egyéb hibát. A csavarmenetek se nyíródtak el nálam, pedig szétszedtem jónéhányszor én is az oldalsó 8 centis paneljét...nem szabad túlhúzni a csavarokat, ennyi a titka.

Amúgy a ház eleje aluminium, nem fémhatású műanyag, sebaj.

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#45) Neovenator válasza syl5 (#14) üzenetére


Neovenator
senior tag

Nem akarlak lelombozni, de már megtörtént, kiválóan teszi a dolgát. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#46) Pista0001 válasza Neovenator (#44) üzenetére


Pista0001
addikt

Lehet hogy mire rájöttek hogy elk*rták addigra egyszerűbb volt a szövegeket átírni. ;] :P

(#47) Neovenator válasza Pista0001 (#46) üzenetére


Neovenator
senior tag

:D

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#48) dgcs


dgcs
csendes tag

Jó kis ház! Karácsony előtt, egy ilyenbe építettem össze haveromnak egy configot. A minőségével és a szerelhetőségével is nagyon meg voltam elégedve. Hiányosságok közül, én is a porvédők hiányát, valamint a viszonylag kemény műanyag talpakat (miért nem gumi? :( ) tudnám említeni. Bár ezek szerintem könnyen orvosolhatóak. A méretről meg annyit, hogy ez valójában tényleg nem egy HTPC ház. Ebbe egy teljes értékű config építhető, ITX alapon, normálméretű táppal, 2 slotos VGA -val, optikai meghajtóval, számos merevlemezzel, és ügyes választással egy jó processzorhűtővel. Ennyi összetevőt, szerintem ennél kisebb házba belezsúfolni értelmetlen. Már ez is határeset.
Aki egy tényleg HTPC -t akar építeni, az ne ilyet vegyen! Viszont ha egy mindenre használható, teljes értékű számítógépet szeretnél, minél kisebb méretben, akkor ezt a házat neked találták ki! :C

(#49) Solicidium válasza Blaise (#11) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Akkora batár méretben könnyű.
#15 merkucyo: A kinézet meg ízlés dolga. Számomra pl. a Bitfenix komolytalanul néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#50) DiceBlade válasza Archttila (#42) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

természetesen fogok, de még ide sem ért :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.