Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kromatika


kromatika
veterán

jó ház,főleg ennyiért.

(#52) Probert75


Probert75
addikt

Ocsmány! És a többi hasonló kialakítású és kinézetű ház is.
Miért nem lehet a nappaliban lévő dolgokhoz jobban igazodni?!? Erősítő, DVD lejátszó és BD lejátszók méretéhez, ha már HTPC-ről beszélünk. Ha valakinek, mint nekem is, van házimozi erősítőm, akkor legyen már minden hasonló szélességű. Nem az hogy építek egy piramist a nappaliba, mert egyre kisebbek a dolgok, ha egymásra helyezem.

[ Szerkesztve ]

(#53) DiceBlade válasza Probert75 (#52) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ez nem HTPC ház, hanem ITX alaplapos gamer/bármilyen komolyabb konfighoz tervezett ház

ITX != HTPC

[ Szerkesztve ]

(#54) Probert75 válasza DiceBlade (#53) üzenetére


Probert75
addikt

Ha nem az, akkor a cikk címéből is vegyék ki a HTPC-t, mert megtévesztő. Legyen inkább kompakt gép, vagy valami hasonló megnevezés.
Ez HTPC a javából. Igaz nem ugyan az az árkategória, de ez legalább megfelelő méretű. És még sok hasonló is van.

(#55) nyunyu válasza DiceBlade (#53) üzenetére


nyunyu
félisten

ez nem HTPC ház, hanem ITX alaplapos gamer/bármilyen komolyabb konfighoz tervezett ház

Csak en erzem az ellentmondast az ITX eredeti celja (kicsi urmeret), es ekozott a bazinagy haz kozott?

Ja, ez a haz nem is ITX, hanem DTX.
ITX alaplapokon csak 1 slotnak van hely, DTX-ek eggyel szelesebbek.

De ennyi erovel csinalhattak volna mATXre is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#56) DiceBlade válasza nyunyu (#55) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

kicsi űrméret megmaradt (szerintem) a megszokott ATX/mATX házakhoz képest, viszont bele lehet rakni egy komolyabb gépet(erőművet azért nem építenék bele)

szerintem a Prodigy veszette el az ITX értelmét (bit-techen eATX alaplapot építenek bele :DDD )

az én konfigomnak (adatlapomon) pl teljesen megfelel a mérete, bár át fogom kicsit szabni hogy szebben el lehessen rendezni a kábeleket, és talán egy TX3-nak is csinálok benne helyet

(#54) Probert75: az én szótáramban is hasonló a HTPC(kis méretű és közepes erősségű konfig távirányítóval), bár még sohasem használtam egyet sem

[ Szerkesztve ]

(#57) Auratech


Auratech
őstag

A Gigabyte Aurora helyett tervezek fabrikálni egy olyan házat, ami a lehető legkisebb térfogat mellett képes helyet adni a fentihez hasonló konfignak és van rajta fogantyú a cipeléshez. A cikk és a leírás inspiráló volt a tervezéshez. Köszi!

Auratech Field Recording

(#58) Kansas válasza nyunyu (#55) üzenetére


Kansas
addikt

Nem csak te érzed, de akkor azt is érezhetnéd, hogy az eredeti szerepkört egyszerűen kinőtte az ITX, mióta a korábban bővítőslotokba dugdozott hangkártya, RAID-kártya és videokártya szépen ráköltözött az alaplapra, mára nem is félmunkát végezve(VGA-fronton lásd Trinity, Temash, Kabini).
Lassan az egyedüli bővítőkártya, amit a (nem pro) user használ, az a középkategóriás és erősebb VGA.

Ennek a megváltozott szerepkörnek szerintem szépen megfelel az Elite 120: van elég hely VGA-nak, HDD/SSD-nek, és ahhoz képest még mindig baromi kompakt(nem tudom, mire fel nevezed "bazinagy"-nak).

Nem tudom, egy igazi DTX alaplap befér-e ebbe a házba, vagy jók-e neki az alaplap-rögzítő csavar helyek, de a gyártó szerint ez egy mITX ház, szóval nyugodtan hidd el.

@Probert75 (#52): Ocsmány ám a... sok hülye csicsás "gamer" ház, na azok ocsmányak. Ez egy CM módra klasszikus PC-ház design, ne a HTPC/Hi-Fi vonalba akard beilleszteni, és máris a helyére kerül.

A gyártó oldaláról: "The Cooler Master Elite 120 Advanced is and ultra compact case with support for Full Size High-End Desktop components." rudi biztos csak "elgépelte", vagy egyszerűen csak lazábban értelmezte a kategória fogalmát.

Az tényleg jó lett volna ha mATX lapok is belemennek, de sajnos ez van...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#59) Probert75 válasza Kansas (#58) üzenetére


Probert75
addikt

Egy HTPC-t miért ne a hifi vonalba illesszek be? Jobban mutatna, ha egy baxom nagy álló PC házat tennék a hifi állványom mellé? Szép egy látvány lenne! Nem is firtatom tovább a dolgot. Ha neked az tetszik, akkor az ízlésficam nem nálam van. HTPC-nek ocsmány, egyéb PC háznak jó.
Tessék egy minimál, nem csicsás HTPC ház:

[ Szerkesztve ]

(#60) #78927104


#78927104
törölt tag

Nekem nagyon hiányoznak a ház tesztekből a videókártya hőmérsékletének adatai.
Lehet tudni, hogy miért nem mérik?

(#61) Pista0001 válasza DiceBlade (#56) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem a Prodigy nagyon is rendben van, olyan a többi ITX házhoz képest mint az óriás házak a midi-khez képest. Ugyanaz a platform, de mindenből nagyobb fér bele, vagy akár a vízhűtést is kompletten el lehet benne helyezni. Annyi különbség van csak hogy a Prodigy ára nincs elszállva, sőt sok kisebb alucsodához képest akár sokkal olcsóbb is lehet, míg az óriásházak többnyire bazi drágák.

nyunyu: Nincs semmilyen ellentmondás. Az ITX platformnak nem az volt a célja hogy kicsi legyen hanem hogy akár kicsi is lehessen. Ez nem zárja ki hogy nagyobb, erősebb gépek is épüljenek a platformra. A többit meg feljebb leírtam a Prodigy-re hivatkozva.

Kansas: Tudtommal bármelyik dupla helyes ITX házba belefér DTX alaplap is, csak a plusz egy bővítőhely miatti nagyobb méret a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#62) nyunyu válasza Kansas (#58) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem csak te érzed, de akkor azt is érezhetnéd, hogy az eredeti szerepkört egyszerűen kinőtte az ITX, mióta a korábban bővítőslotokba dugdozott hangkártya, RAID-kártya és videokártya szépen ráköltözött az alaplapra, mára nem is félmunkát végezve(VGA-fronton lásd Trinity, Temash, Kabini).

Egyre nagyobb foku integracioval pont az ITX celja, az egyre kisebb PCk fele haladunk.

Egy trinitys alaplaphoz boven eleg lenne egy ilyen haz is

Bele lehet tenni egy sima vinyot plusz egy notivinyot (vagy akkora SSDt), 2 kartyahely, slim ODD.
Igy a bovithetosegrol sem kell lemondani, felteve ha sikerul hozza dupla magas PCI-E risert talalni.
PCI riser biztos kaphato, mert 5-6 eve szereltunk egy rakat ilyen hazba plusz soros kartyat.

Nem tudom, egy igazi DTX alaplap befér-e ebbe a házba, vagy jók-e neki az alaplap-rögzítő csavar helyek, de a gyártó szerint ez egy mITX ház, szóval nyugodtan hidd el.

Elvileg bele kene fernie, mert az ITX is, es az DTX is az ATX kisebbitesebol jott ossze (ha mar a mini-ATX nem volt sikeres), csak az elso szabvanyt a Via, masikat az Amd alkotta meg (nemi Shuttle SFF beutessel)

Mindket szabvanyban ugy lett definialva a csavarok kiosztasa, meg a bovitoslot(ok) helye, hogy a kicsi alaplapokat be lehessen epiteni egy rendes (m)ATX hazba is, vagyis ugyanott van a negy csavarjuk, mint az ATX jobb felso sarkaban levo negy.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#63) Pista0001 válasza nyunyu (#62) üzenetére


Pista0001
addikt

Jó az a ház, de...
1.: biztos hogy a paneltáp elviszi ugyanazokat a komponenseket?
2.: le tudod benne hűteni ugyanazokat a komponenseket megfelelően?
3.: halk is lesz?

Arra a paneltápra még egy Trinity-t sem bíznék, max Atom-ot vagy Brazos-t, egy izmosabb gép pillanatok alatt 60-70 °C-os procihőt produkálna terhelésen, a pici ventik miatt meg olyan hangos lenne hogy nem tudnék megmaradni mellette.

(#64) Neovenator válasza Pista0001 (#61) üzenetére


Neovenator
senior tag

nyunyu: Nincs semmilyen ellentmondás. Az ITX platformnak nem az volt a célja hogy kicsi legyen hanem hogy akár kicsi is lehessen. Ez nem zárja ki hogy nagyobb, erősebb gépek is épüljenek a platformra. A többit meg feljebb leírtam a Prodigy-re hivatkozva.

Ez hol van leírva? :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#65) nyunyu válasza Pista0001 (#63) üzenetére


nyunyu
félisten

Az a paneltap csak arra van, hogy a kulso 150W tegla altal leadott 12V-bol csinaljon 3.3V/5V-t.

60W-os verzioja rohogve vitte a duplamagos Atomokat (D945GCLF2), szoval nem olyan keves am az a 150W, mint elsore latszik.
Trinity melle belefer egy kozepes, kb. 7750 vagy 7770 kaliberu VGA is.

Nyilvan ha valaki atomeromuvet akar epiteni, annak ez a haz nem lesz jo.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#66) Pista0001 válasza Neovenator (#64) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha le lenne írva akkor a VIA már perelné a nagyobb házak gyártóit :P

Amúgy viccen kívül, az ITX egy alaplap platform, egy lehetőség hogy kis gépet építs ilyen alaplappal. Ha végiggondolod egy CM 120 abszolút kicsinek tekinthető abban az esetben ha beleraksz egy nagy teljesítményű VGA-t, 1 db 5,25-ös ODD-t, 3 db merevlemezt és egy ATX tápot. Ehhez képest az egyik legkisebb alternatíva, így teljesíti az ITX egyesek által vélt célját, vagyis a lehető legkisebb számítógépet építetted meg. Ennyi.

nyunyu: Ezzel csak az a bibi hogy a 12 V-os ág is a paneltápon megy keresztül, az átvitt áramerősség pedig ezen a feszültségen is limitált, jellemzően 4-6 A. Gondolom nem kell bizonygatnom hogy ez édeskevés ahhoz a konfighoz amit leírtál. De ha ezen túllépünk, hiszen megoldható a betáplálás ilyen kis méretben némi plusz pénzért, hogy hűtesz meg benne halkan egy 65 W-os Trinity-t meg egy 7770-et?

[ Szerkesztve ]

(#67) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

megérkezett a saját kis házam
meg kell mondjam, sokkal szebb élőben mint a képeken
talpai nagyon gagyik, más panaszom nemhinném hogy van/lesz, de el is kezdek belepakolászni, egyenlőre gyári állapotban :D

(#68) #16939776


#16939776
törölt tag

Ennyiért teljesen jó, A ventiket ki kell dobni mint általában CM-nél, de összességében egész jó, főleg ennyiért! :R

Olyan 20-50 munkaóra befektetésével lehet -egy ilyen dobozból- "ultimate" mini PC-t összerakni ;)

(#69) Kansas válasza Probert75 (#59) üzenetére


Kansas
addikt

WTF, write only???
Egy HTPC-t nyilván a HiFi vonalba illessz.

De mint már többen többször is említettük, az Elite 120 az nem egy HTPC ház, hanem egy kompakt hagyományos PC ház, ITX alaplapokhoz, és hagyományos desktop méretű alkatrészekhez(pl. VGA, ODD)
Ennek köszönhetően a design is a hagyományos PC-hez áll közelebb.

Ha te nem tudsz elvonatkoztatni a cikk címétől és annak látni/értékelni, ami, nem az én felfogásommal van gond...
Nyilván, ha egy Golfot valaki sportkocsinak nevez, akkor egyből a Ferrarikhoz kezded mérni, ugye? :W

További szép napot, öröm volt melletted elbeszélni. ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#70) Kansas válasza nyunyu (#62) üzenetére


Kansas
addikt

"Egyre nagyobb foku integracioval pont az ITX celja, az egyre kisebb PCk fele haladunk."

Igen, így van, és az asztalomon álló kis Elite 120 feleakkora ha van, mint az előző házam...

Ennek pont az a lényege, hogy kapok bele 4e-ért normál ODD-t ha kell, nem kell 5x annyit elb*sszak slim-re, ami ráadásul lassabb, kényesebb is a legtöbb esetben. Beletehetek kb. bármilyen videókártyát, nem kell aggódjak a hossza vagy a szélessége miatt, és még a HDD keretet sem kell kivennem belőle, mint a Prodigy-ből.

Szvsz ha már családot kell neki keresni, akkor nem a HTPC-k közé tenném, hanem inkább a LAN-box jellegű házak közé, mint ezek:
Thermaltake Armor A30
Lian Li PC-Q16
AeroCool M40

Csak épp az Elite egyszerűbb, olcsóbb...

De ha már valaki mindenképp HTPC-nek akarja használni, hát funkcionálisan arra is jó... a design más kérdés - de az ehhez közeli árú igazi HTPC házak vagy tényleg rondák, vagy a szerelhetőségük/bővíthetőségük erősen kompromisszumos.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#71) 용 Bob válasza Kansas (#70) üzenetére


용 Bob
senior tag

Tetszetős házikó és a méretével sincs baj szerintem. Következő gépezetet is ilyenben képzelem el a jó kis LED tv-m mellé. Mondjuk én a HTPC és sima fullHD-ra alkamas PC közé szeretném majd belőni a teljesítményt. pl.: (A8-5600K+ HD7850+8GB ram 2400Mhz).

A kérdés már csak annyi, hogy mennyire lehet csendben és ami fontosabb hűvösen tartani benne a cuccokat, a fent említett variációval...

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#72) nyunyu válasza Kansas (#70) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem meg az elodje, az eredeti Centurion 5 van.

Annak idejen boltban kiallitva megtetszett a kompaktsaga, meg a formaja, aztan elso blikkre megvettem en marha. (Casetek CK-1018-at valtott, az ugye 68x64x28 centis szerver haz volt, ez "csak" 48x43x20.)
Aztan szivtam ezerrel, hogyan szereljem be a vizhutest, hogy el is ferjek benne. :DDD

Azota viszont repult a RAID kartya, a hangkartya, meg a TV tuner is, tenyleg csak egy szem VGA kallodik a mara mar feleslegesen nagynak szamito hazban.
Meg sikerult benne felejteni egy DVD irot, amit viszont mar nem tudok az alaplapra dugni, mert mar nincs IDE.

és még a HDD keretet sem kell kivennem belőle, mint a Prodigy-ből.

Na, ez nagyon el volt qrva a Centurion 5-ben, enyembol repult a vinyotarto, mert nem fert be tole regen a 7900GTO.
534-ben mar 90 fokkal el volt forgatva a tarto, igy a vinyok nem logtak be az alaplap fole, mint nalam.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#73) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

ma rendeltem be egy ilyen házat, kíváncsian várom.
egy trinity-athlon-t teszek bele (nem apu-t) 8g ramot és egy 6870-et. a procihoz (egyelőre) nem vettem külön izmosabb hűtést, én úgy tervezem, hogy a tápot ventivel lefele teszem bele és a gyári procihűtőn megfordítom a ventit így a tápba tolja a hőjét ami aztán kinyomatja az. az oldalsó 8centis venti befelé fog fújni az első szintén befelé tolja majd. mindkét gyári ventit leszabályzom 7 vagy 5 voltra a molex-ből és annyi. úgy gondolom, hogy nem lesz melegedési problémám. a táp egy 450-es corsair lesz amit ez a konfig még full loadnál sem fog megizzasztani ezért a táp túlmelegedésétől sem tartok még úgy sem, hogy a proci a hőjét beletolja... node elképzelésemet majd a teszt igazolja. remélem. :)

[ Szerkesztve ]

(#74) Pista0001 válasza Kansas (#70) üzenetére


Pista0001
addikt

Az alsót nem kell kivenni, így marad benne 2 db 3,5-es hely, meg az alaplap tálca elejére is lehet szerelni 2 db 2,5-est, tehát így is egálban van a CM-el. Viszont a Prodigy-ből nem kell kiszedni a tápot hogy értelmes hűtőt tegyél a processzorra.

(#75) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

grafikus lévén van szemem a dolgokhoz és ez a ház valóban nem egy világbajnok szépség tekintetében, de vásárlásnál egy dolog miatt döntöttem emellett az pedig az ára volt. szívesebben vettem volna egy fractal design-t, de az közel 2x ennyi... szempont volt még a jelenlegi vásárlásomnál, hogy erős vas legyen játékra/munkára egyaránt, nagy vga-t tudjon fogadni és kicsi legyen a mérete. ebben 5-ös. dizájn inkább csak 3-as...

Pista0001: gemini belefér és az már elég izmos hűtés... csak van vagy 9-10k.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#76) Pista0001 válasza Hurkaleves (#75) üzenetére


Pista0001
addikt

OK hogy belefér, de tud is megfelelően működni? Majd megmondod ;)

(#77) Hurkaleves válasza Pista0001 (#76) üzenetére


Hurkaleves
őstag

csak akkor fogok venni ha a gyári nem tudja ellátni a feladatát... de ha vennék akkor a gemini-n is megfordítanám a ventit értelem szerűen.

(#78) DiceBlade válasza Hurkaleves (#75) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

bár ez erősen szubjektív, de élőben sokkal szebb mint a képeken, én tegnap kaptam meg az enyémet

(#79) Hurkaleves válasza DiceBlade (#78) üzenetére


Hurkaleves
őstag

úgy legyen! én sem azt mondtam, hogy csúnya, de nekem jobban bejönnek a minimál dizájn házak. (még ettől is minimálabb pl. node304)

(#80) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Tetszetős és nincs is aranyárban. Valóban meglepődtem az árcédulán. :K

@Probert75: ez még jobban beillene a Yamaha v363am mellé.+1 Van vajon ezüstben is?

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#81) Hina


Hina
aktív tag

Tetszett a teszt, és a termék is kiválló.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#82) Neovenator válasza Pista0001 (#66) üzenetére


Neovenator
senior tag

Amúgy viccen kívül, az ITX egy alaplap platform, egy lehetőség hogy kis gépet építs ilyen alaplappal. Ha végiggondolod egy CM 120 abszolút kicsinek tekinthető abban az esetben ha beleraksz egy nagy teljesítményű VGA-t, 1 db 5,25-ös ODD-t, 3 db merevlemezt és egy ATX tápot. Ehhez képest az egyik legkisebb alternatíva, így teljesíti az ITX egyesek által vélt célját, vagyis a lehető legkisebb számítógépet építetted meg. Ennyi.

Pont így gondolom én is. Viszont pont ezért nem világos, miért is létezik és örvend ekkora népszerűségnek a Prodigy. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#83) Kansas válasza nyunyu (#72) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, az elforgatott vinyótartó volt az egyik érv , és azóta is ragaszkodok hozzá minden házamnál.

Nemrég apámnak is csináltam egy kis Brazos konfig-ot egy ilyenbe. Ne tudd meg, mekkora szívás volt betenni a második vinyót...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#84) Neovenator válasza Hurkaleves (#73) üzenetére


Neovenator
senior tag

Szerintem nem lesz gond, az elképzelés jó, csak azt nem tudom, hogy az intel venti megfordítva vajon ugyanolyan hatékony-e, mert a "fújási" általában sokkal erőteljesebb a "szívási" teljesítménynél...majd kiderül. :)
A Gemini egy csomó lapra nem megy fel a PCIe blokkolása nélkül...

DiceBlade: Szerintem is, bár túlzásokba nem kell esni, design-díjat nem fog nyerni, az biztos, viszont teljesen elfogadhatóan néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#85) Hurkaleves válasza Neovenator (#84) üzenetére


Hurkaleves
őstag

valóban olyan az "érzés", hogy a fújós oldal jobban tolja, de ha belegondolsz annak a levegő mennyiségnek valahonnan származnia kell magyarul a szívós rész is hasonlóan hatásos lehet hisz ott gyűjti be a levegőt! plusz azt terveztem, hogy a gyári hűtőborba és a ventilátora érintkezésénél körbe teszek egy szigszalag réteget ezzel elfedve a kis rést, hogy onnét falsot ne szívjon hanem az egész bordán húzzon át a huzat az aljától a tetejéig!
az intel gyári ventijét szerintem nem lehet megfordítani, hogy normális hatásfokkal üzemeljen...

[ Szerkesztve ]

(#86) ibmfan


ibmfan
tag

Kellemes kis házikó, igazán nagy lehetőségekkel :)

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#87) Neovenator válasza Hurkaleves (#85) üzenetére


Neovenator
senior tag

Jogos, AMD hűtő, benéztem. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#88) Pista0001 válasza Neovenator (#82) üzenetére


Pista0001
addikt

Prodigy ugyanez csak 5 HDD-vel, nagy - akár - passzív léghűtővel, vagy 2 db 3,5-es HDD-vel és akár 4*120-as (1*2*120 + 2* 1*120) radiátorral vízhűtéssel teljesen a házba építve. Ezekkel a feltételekkel a legkisebb lehetőségek között van. :K

(#89) Neovenator válasza Pista0001 (#88) üzenetére


Neovenator
senior tag

Ezért alkalmazok egy Boeing összeszerelő csarnokot a mini-ITX rendszeremhez ház gyanánt, felcsavaroztam az egyik falra, hisz így egy 18 méter átmérőjű szélerőmű és két kiegészítő turbina is belefér a házba, sőt, még egy 24x4m-es hűtőpanel is befér nagy nehezen az egyik sarokba... Ezekkel a feltételekkel a legkisebb lehetőségek között van. :)

Amúgy nem 5 HDD-vel, ugyanis a keretet ki kell szedni, ha tisztességes méretű VGA kerül a gépbe...milyen praktikus... :U
Sebaj, ebben az esetben legalább keletkezik egy baromi nagy lyuk a ház közepén, ami nem jó semmire. Mindent a helykihasználás érdekében. Meh.
Inkább SUGO-09...bár olyan rusnya, mint az ördög öreganyja, amikor egyszerre kapott rubeólát és bárányhimlőt, de legalább némileg funkcionálisabb (no azért annyira nem) és mATX lap is belemegy.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#90) patex1983


patex1983
őstag

Jó ez a kuckó, tipikusan olyan Cooler Master-es. Nem kell bele erőművet pakolni és nem lesz se hangos, se forró a helyzet.

X

(#91) tatabánya válasza Neovenator (#89) üzenetére


tatabánya
senior tag

elég egy FD Core 1000 is. ideális matx ház, kiváló paraméterekkel. az elől befújó 120-as venti a legerősebb videokártyát is ellátja levegővel.

(#92) Pista0001 válasza Neovenator (#89) üzenetére


Pista0001
addikt

Nagyon jól ki lehet használni azt a helyet a vízhűtés pumpájával. :P

(#93) masterful87 válasza Neovenator (#82) üzenetére


masterful87
senior tag

BitFenix Prodigy (250 x 310 x 340) ~26 liter
CM Elite 120 Advanced (240 x 208 x 402) ~20 liter

Csupán 6 literrel nagyobb a Prodigy bendője, ez szerintem elhanyagolható különbség, az már más tészta, hogy egy kocka ház is hülyén mutat a házimozi mellett, egy ilyen kis álló még inkább.
Design terén nem kérdés melyik a nyerő, persze el is kérik érte a felárat!
A Prodigy további előnye, hogy az oldal lemez nem tésztaszűrő, elfér benne egy komolyabb CPU hűtés (17 cm), 12 centis ventiket fogad, és a táp alul van, nem fűti semmi! (az a nyomorék láb meg szerencsére leszerelhető róla)

Mind a kettő jó ház, mindenkinek mások az igényei, van választási lehetőség!

(#94) Kansas válasza Pista0001 (#74) üzenetére


Kansas
addikt

"meg az alaplap tálca elejére is lehet szerelni 2 db 2,5-est"

Erről tudnál mutatni egy képet pls, hogy hogyan valósul meg a gyakorlatban? Ha tényleg így is belefér 4 vinyó, lehet a most tervbe vett Trinity-s gépem egy Prodigy-be rakom...

(#93) masterful87: na igen, "csak" 6 liter - máshonnan nézve az 30%, ami azért számít, és akkor még a lábakkal nem számoltál... Másrészt CM-nek is vannak jó teljesítményű hűtői ekkora méretben, alapon járatott procit símán lehűtik - nyilván ha tuningolni akarsz, szellősebb házat veszel.

A design meg ízlés kérdése... nekem pl jobban tetszik a ThinkPad design-ja, mint a MacBook-oké...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#95) masterful87 válasza Kansas (#94) üzenetére


masterful87
senior tag

A fentebbi linkemen, a gyári oldalon a Support alatt találsz egy könyvet.
Kettő szerelhető az alaplaptálca-tápegység keretre, arra az oldalra, ahogy a tápegység hosszában megy be, arra a függőleges lemezre lehet felcsavarozni őket, ehhez persze a tápot ki kell venni!
Egyet rá lehet csavarozni az alsó lemezére, azt az aljánál lehet felfogatni, kettőt lehet az oldallapra feltenni, és az összesen 5 db 3,5"-os helyre átalakítóval bemegy 5 db 2,5"-os meghajtó, ez összesen 10 db, a honlapon 9-et írnak ilyen elosztásban:
5.25" Drive Bays x 1 (removable)
3.5" Drive Bays x 5 (3 + 2 modular)
2.5" Drive Bays x 9 (5 + 2 + 1 +1 )

[ Szerkesztve ]

(#96) Kansas válasza masterful87 (#95) üzenetére


Kansas
addikt

Aha, köszi, látom.
Ami a pdf-béli rajzról nem derül ki:
- a rajzon ki van véve az alsó HDD keret is... ha az be van rakva, akkor is beférnek? Illetve milyen vastagságban(9,5/12,5/15 mm)?
- a PSU keretre szereltek nem ütköznek-e az alaplapon esetleg oldalra néző(pl.SATA) csatikkal?

Másrészt, ha az ODD bay-t nem számolom(mint ahogy a te listádban sincs kalkulálva a 3,5"-nél), akkor hova megy a 9. 2,5"-es(5 a rack-ekbe, 2 a PSU keretre, 1 a padlóra =8)?
Nem mintha a 8 nem lenne bőven elég... csak kíváncsiságból kérdem :D

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#97) masterful87 válasza Kansas (#96) üzenetére


masterful87
senior tag

még kettő becsúsztatható az oldallapba is, így összesen 10 jött ki nekem, leírásában meg "csak" 9 van :D
oldalfalba rögzítve
forrás
én úgy gondolom az alaplap csak nem lóg rá a PSU falára rögzített meghajtókra, tehát el kell férnie a kábeleknek, viszont hogy az alulra rögzített meghajtó mekkora lehet, és maradhat-e fölött a HDD keret, azt nem tudom

(#98) Pista0001 válasza Kansas (#96) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem 7 mm vastag ssd van ott, ahogy nézem a 12,5-es szerintem elfér, a 15-ös nem biztos (nem is tudtam hogy ekkorák is vannak :Y ). Ha derékszögű csatival kötöd be őket akkor az alaplap oldalra néző csatijaival biztos nem ütközik (van ilyen ITX alaplapon?), helyette a fölső merevlemez kerettel lehet gondja. Az oldallapi helyek meg teljesen ki is mentek a fejemből, én azzal kezdtem hogy kivettem a műanyag rácsot.

A második képen nem tudom milyen vastag van, az én gépemben így beépítve nem láttam azt a dombot amire a merevlemeztartó felfekszik, amiatt lehet hogy a két vastagabb méret mégsem jó bele, és az oldallappal is hasonló lehet a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#99) Kansas válasza masterful87 (#97) üzenetére


Kansas
addikt

Köszönöm szépen az infót, neked is és Pista0001-nak is. :R
Azt hiszem, a következő gépem egy Prodigy-ben lesz...

@Pista0001: oldalra néző SATA csati van pl az én mostani mini "szerver" lapomon is. De valóban, egy gyors kereséssel az Aqua webáruházában nem láttam másik ilyet...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#100) Pista0001 válasza Kansas (#99) üzenetére


Pista0001
addikt

Integrált procisokban meg én nem vagyok képben. :B Meg mostanában AMD-ben sem annyira. Intelnél azon az oldalon a RAM slotok vannak, amellett maximum a tápcsati szokott lenni. AMD-s lapon tudnám csak elképzelni a dolgot, azokon a RAM-ok el vannak forgatva sokszor 90°-al. Integráltra nem is gondoltam ilyen házzal kapcsolatban. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.