Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

tegnap összeraktam a házat. teljesen okés a dolog leszámítva az amd athlon 750k gyári processzor hűtését. az nem igazán boldogul a 4 magos procival... most a ventilátorát lekötöttem fix 5 voltra mert az alaplapi vezérlés elég hülyén dolgozik és úgy fel tudja pörgetni a ventit, hogy az borzalom (~4500rpm körül!)
szóval nem úszom meg a komolyabb hűtés vásárlását. egy scythe shuriken rev. b-t nézegetek ami méreteiben megfelelő lenne és a ventilátor is gond nélkül megfordítható rajta csak az ára ami nem szimpi (~8k körül mozog), de muszáj lesz meglépnem...

(#102) szente válasza Hurkaleves (#101) üzenetére


szente
addikt

Én a 740-et majd így tervezem hűteni, bár az csak 65W:[link]

(#103) Neovenator válasza masterful87 (#93) üzenetére


Neovenator
senior tag

Az bőven durva különbség egy apró háznál (egy szerver vagy EATX háznál nyilván észre se lehetne venni), pláne, hogy nem is arányosan (széltében-magasságában) differenciálódik, csak felfelé. Plusz még az idióta lábak is.
Mióta komoly erény egy pöttöm háznál, hogy nem szellőznek az oldalai? :D Meg kéne említeni a SilverStone mérnököknek is, hátha elkérnek majd még 20 dollárt a nem szellőző oldallapokkal szerelt SUGO házakért...
Mióta erény egy pöttöm háznál, hogy komoly hűtőrendszert lehet bele pakolni, ha nincs rá szükség?
12 centis ventiket a CM Elite is fogad...a tápot pedig szintén nem fűti itt sem semmi, mert saját forrásból kapja a levegőt, felülről. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#104) Hurkaleves válasza szente (#102) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen ez is egy jó megoldás és elgondolkodtató! én is agyaltam passzív hűtésen mert így nagyobb borda is aláfér a tápnak... és az ára is egy ezressel olcsóbb... hmm...

[ Szerkesztve ]

(#105) Hurkaleves válasza szente (#102) üzenetére


Hurkaleves
őstag

bár azt nem értem hogy nála hogy volt egy A10-es procival max. 58 fokos a hőmérséklet a gyári hűtővel... nálam játék közben 77 fokig ment föl a proci! vajon komolyabb gyári hűtése van az A10-nek mint az athlon-nak?
vagy nálam ott figyel még egy 6870-es vga ami megint csak szépen melegszik nála meg a képből ítélve nincs dedikált vga csak ami az APU-ban van. ez is befolyásolhatja a hőmérsékleteket az tuti, de ennyivel?

ami pont jó még a samurai zz-ben, hogy pont jó irányba nyúlik be a hűtőborda és így teljesen a táp venti alatt van!

[ Szerkesztve ]

(#106) szente válasza Hurkaleves (#105) üzenetére


szente
addikt

Ezeket a kérdéseket szerintem tedd fel neki. Jó fej srác, szívesen segít.

(#107) Neovenator válasza Pista0001 (#92) üzenetére


Neovenator
senior tag

És egy 400 kW-os szélturbina nem fér oda inkább? :DD

Pisztoly, szente: Nem rossz ötlet! Mi lenne, ha lefűrészelve a bordát talpról be lehetne rakni a hűtő alá egy slim 92-es ventit?

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#108) Pista0001 válasza Neovenator (#103) üzenetére


Pista0001
addikt

tésztaszűrő téma: előny ha tervezett szellőzése van a háznak, emellett nem szeretnénk hogy az oldallapon túl sok zaj kijöjjön. Volt annak idején egy CM Elite 340 mATX házam, az oldallapján volt asszem 2 ventinek hely. Szereltem oda egy plexi lapot, hallhatóan csendesebb lett a gép.

komoly hűtőrendszer téma: ezekbe a házakba akár i7-es procit és két GPU-s VGA-t is lehet szerelni, tehát szerintem indokolt igény a komoly hűtés lehetősége.

#107: az már a ló másik oldala :P

[ Szerkesztve ]

(#109) szente válasza Neovenator (#107) üzenetére


szente
addikt

Részemről pont az lenne a lényeg, hogy eggyel kevesebb venti=kevesebb zajforrás.

(#110) Neovenator válasza Pista0001 (#108) üzenetére


Neovenator
senior tag

Persze, de nem véletlenül van ott az oldalszellőzés az ilyen házakon, kis méretnél elengedhetetlen a passzív hőleadás is, szélzaj meg mindenképp keletkezni fog, ismét a méretből kifolyólag, ezt semmi se fogja megszüntetni (pláne nem a Prodigy, ami szintén lyuggatott oldalú a VGA miatt :) ), maximum ha az ember hangszigetelést tesz a nem rácsozott felületekre és mikrofonos Noctua ventiket a házba, amik negálják a szélzajt. :)
Én is i7-tel használom és nem igényli az óriás toronyhűtőket, pedig IGP tuning is van, 2 GPU-s VGA-t meg az Elite-be is lehet tenni, ha normális a hűtése és nem befelé fújja az összes meleget, nincs különösebb probléma, de ez a Prodigy-re ugyanúgy igaz. :)

szente: Ok, értem. :)

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#111) Pista0001 válasza Neovenator (#110) üzenetére


Pista0001
addikt

Kezdünk vallásháborúba elmenni, javaslom hogy itt hagyjuk abba. Nem tudom hogy mire és hogyan használod a gépedet, de remélem örömödet leled benne, mint ahogy én is az enyémben. :R

(#112) Hurkaleves válasza szente (#106) üzenetére


Hurkaleves
őstag

belőttem uefi-ben manuálisan a feszültséget meg a szorzókat most jelenleg 4ghz-n megy mind a 4 mag (ha fölkapcsol) 1.25V-tal úgy néz ki stabilan és hűvösebb is lett azaz játék közben 77 fok helyett már csak 65 a max. szal húztam is és hűvösebb is lett... namondom jól működik a gyári default póver menedzsment.. :)

Neovenator: az sem hülyeség amit mondasz... az a plusz venti a borda alá tuti dobna még egy pár fokot...

[ Szerkesztve ]

(#113) szente válasza Hurkaleves (#112) üzenetére


szente
addikt

Na örülök remélem 65W-al még jobb eredményeket fogok kapni.

(#114) Neovenator válasza Pista0001 (#111) üzenetére


Neovenator
senior tag

A magam részéről azért nem tartom ám a dolgot annyira vér komolynak, hogy a lángpallosomat kezdjem fenni miatta, bosszút hirdetve a hitetlen gyaurok ellen. :)
Egyszerűen az a gyanúm, hogy a gyártók sikeresen elültették a fejekben azt a termékpaletta átalakulásával sem múló elképzelést, hogy csúcstermékhez csúcshűtőt kell venni, máskülönben vége a világnak. Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy egy apró dobozban könnyebb hatékony hűtést elérni (ha jól átgondolja az ember), mint egy toronyházban, mert sokkal kisebbek a távolságok (ami persze hátrányokkal is jár a zaj szempontjából). Banális, tudom, mégis elég nehéz átszokni a gondolatra, ahogy látom. Ennyi. :)

Pisztoly: Egy Noctua NF-A9x14 PWM Slim 92mm ideális lenne...még az is lehet, hogy belevágok a hecc kedvéért. :)

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#115) Hurkaleves válasza Neovenator (#114) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a noctua az nem óccsóó... :)
nekem az a samurai zz passzív verzió nagyon tetszik...

(#116) Pista0001 válasza Neovenator (#114) üzenetére


Pista0001
addikt

Természetesen részemről sem megy vérre a dolog, de hátha idetéved valami troll aki a társalgásunkat tápláléknak gondolja... :B

A kis dobozban hatékony hűtés témakörben egyetértünk, bizonyíték az aláírásomban ;) Egy apró különbség azonban van a gyári házakhoz képest, az esetemben a gombhoz készült a kabát, sokkal inkább mint ahogy a gyártók gondolják a dolgot. Úgy kezdtem el tervezni a házat hogy fölszereltem a Ninja Mini-t az alaplapra és elkezdtem nézegetni hogy mi legyen körülötte hogy pici is legyen a végeredmény. Ekkora méretben ekkora teljesítménnyel valószínűleg az egyik leghalkabb gép volt, de ez tényleg csak erre lett kihegyezve.

Csúcstermékhez csúcshűtőt témában azért van igazság ha csendet akar az ember, és gondolom az eddigi hozzászólásaimból is kiderült hogy nálam ez az egyik legfontosabb dolog.

(#117) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

..azért egy kiadós játék közben a tápegység tudja okádani a meleget... ott jön ki most az egész gépben felgyülemlett meleg levegő... de gondolom baja nem lesz.

(#118) szente válasza Hurkaleves (#117) üzenetére


szente
addikt

Azért biztos nem tapsikol közben. ;]

(#119) Hurkaleves válasza szente (#118) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jóvana... "üzemi" hőfokon jár... :)
más: irt vissza müszi és mondta, hogy kicsit moddolni kell a samurai zz-t, hogy jó legyen.. ettől függetlenül lehet bele fogok.

(#120) szente válasza Hurkaleves (#119) üzenetére


szente
addikt

Milyen módosítás kell hozzá?

(#121) Hurkaleves válasza szente (#120) üzenetére


Hurkaleves
őstag

gyárilag nem abba az irányba áll a hűtés hanem 90 fokkal elforgatva... emiatt a gyári amd borda lefogatóját kell használni meg valami szegecset kiszedni és 4-es csavarral fogatni... :N namondom ebből így nem jött át hogy is kéne.. csak akkor látnám át amikor szembesülnék a problémával...

(#122) szente válasza Hurkaleves (#121) üzenetére


szente
addikt

Hmm. Az a baj, hogy nézegettem a procihűtőket, és nem nagyon van más, ami befér a házba, és nem lóg a memória foglalatok fölé. Vagy te találtál?

(#123) Hurkaleves válasza szente (#122) üzenetére


Hurkaleves
őstag

scythe kozuti esetleg, de az nem olyan nagy teljesítményű vagy a scythe shuriken rev. b vagy a coolermaster gemini II M4... ezek jöhetnének szóba..

(#124) Hurkaleves válasza szente (#122) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ja, még a COOLERMASTER Vortex Plus ami nagyon jó áron van és esélyes játékos ventilátor nélkül!
ezaz

[ Szerkesztve ]

(#126) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

ezen az oldalon lehet egyszerre 4 féle procihűtőt kiválasztani és grafikon mutatja a különbségeket 3 féle ventilátor fokozattal és 3 féle terheléssel! érdemes ránézni!

(#127) szente válasza Hurkaleves (#124) üzenetére


szente
addikt

Nagy eséllyel csak a Vortex Plus férne el a memóriámtól (szerintem a többihez túl magas a Kingmax Predator bordája), de azzal is az a baj, hogy lenne kb 1 centis rés a táp és a hűtő között. A ZZ-ben ugye pont olyan magas, hogy éppen befér a táp alá. Nem tudim, hogy az 1 centis rés miatt romlana e a hűtés teljesítménye.
Elvileg 5 centi helyem lesz a CPU foglalat közepétől a RAM slot-ig.

[ Szerkesztve ]

(#128) Hurkaleves válasza szente (#127) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én direkt low profile ramokat vettem, hogy legalább ezen a téren ne érjen meglepetés mikor hűtőt választok...
igen, valóban lenne közel 1 centis hely, de esetleg ki lehet pótolni egy slim ventivel... viszont az meg "összeakadhat" a táp ventijével mert különböző fordulaton mennek és lehet hogy zajt generálnának...nemtudom. de nekem nagyon szimpi és az ára is 7k alatt van. ez sem utolsó szempont. utána jártam nem kell faragni csak simán felfogatni és pont jó irnyba nyúlik be a borda, szinte tökéletesen a táp venti alatt lenne! arra is gondoltam és valszeg ez lesz a nyerő, hogy a passzív borda köré "húzok egy szigszallag falat" körbe kb 1cm magasságban hogy levegőt a táp csak a proci felől tudjon szívni (nagyobb mennyiségben). igen, asszem ez működhet... nem szép de nem érdekel.. :)

[ Szerkesztve ]

(#129) Hurkaleves válasza szente (#127) üzenetére


Hurkaleves
őstag

rajzoltam gyorsan egyet, valahogy így gondoltam a "helykitöltő légcsatornát":

full puritán, de hatásos lehet!

(#130) szente válasza Hurkaleves (#129) üzenetére


szente
addikt

Nem bírtam magammal, berendeltem egy ZZ-t.
A te megoldásoddal az a bajom, hogy a meleg miatt megolvad a szikszalagon megolvad a ragasztó, nyúlós lesz, és nem ragad annyira. Félek, hogy egy idő után elveszítené az egész a tartását.

Ha gondolod, szívesen dokumentálom neked az átalakítást fènyképekkel, úgy talán eltudod képzelni. Elvileg jövőhét közepén jön meg.

(#131) Hurkaleves válasza szente (#130) üzenetére


Hurkaleves
őstag

még nem rendeltem de ma akarok én is! :) nagyon vacilálok....
a szigszallag helyett papírból is lehet készíteni... nem tudom...

(#132) Hurkaleves válasza szente (#130) üzenetére


Hurkaleves
őstag

no, megoldottam a hűtés kérdést. havernak eladó a gépe én meg megvettem tőle a gyári hőcsöves amd hűtőjét! felfogatása gond nélkül ment a hőmérséklete is kb 10 fokkal jobb a sima hűtőjétől és halkabb is a ventije. 2k-t adtam neki érte úgy gondolom így jártam a legjobban. :K

(#133) Neovenator válasza szente (#122) üzenetére


Neovenator
senior tag

Thermalright AXP-100
Prolimatech Samuel 17
Evercool HPL-815

Azokon felül, amit piszoly említett...kivéve, hogy a Gemini4 nem jó, a legtöbb esetben rálóg a PCIe foglalatra.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#134) Hurkaleves válasza Neovenator (#133) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jónak tűnnek... de komolyan mondom ez a gyári hőcsöves amd hűtő teljesen kielégítő... játék közben (gothic 4) 56 fokos volt max a proci. (4x4ghz 1.25V) még betesztelem metro 2033-al meg egy két gémmel... tökre meglepődtem. és mellette csendes mert 5 voltot kap fixen a venti és elég jófajta csapágyas cucc... 2k-ért hibátlan választás volt!

[ Szerkesztve ]

(#135) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok,

Egy ilyen házzal akarok gépek építeni, viszont szűkös a hely.
Meg tudnátok mondani, hogy a 208mm-es magasság a lábakkal együtt értendő?
Mert képek alapján azok a lábak egy jó centinek tűnnek úgyhogy nem mindegy.

(#136) Hurkaleves válasza O_L_I (#135) üzenetére


Hurkaleves
őstag

épp most mértem le és igen, lábakkal együtt annyi!

(#137) Hybryd válasza Hurkaleves (#134) üzenetére


Hybryd
tag

Sziasztok!
A10-6800K vagy -6700 APU-val szeretnék ebbe a házba építkezni rövidesen, ezeknek a prociknak a gyári hűtése ez a hőcsöves fajta, amit épp dicsértek? Kicsit fázok a zajszint (alapbeállításokkal, mindenféle alulfeszelés stb. nélkül) és a melegedés miatt, nem szeretnék sem zajos, sem forró gépet (tuning nem lesz és egy ideig diszkrét VGA sem)
Más: az ODD előlapja lenyíló típusú, vagy fix lemez és ki kell szerelni az ODD-hez?

[ Szerkesztve ]

(#138) Hurkaleves válasza Hybryd (#137) üzenetére


Hurkaleves
őstag

sajnos a gyári hűtője nem hőcsöves verzió.
az ODD fix.

[ Szerkesztve ]

(#139) Hybryd válasza Hurkaleves (#138) üzenetére


Hybryd
tag

Magyarul ha lesz ODD, akkor elcsúfítja a házat :/
Ezeknek a prociknak a gyári hűtése befér a táp alá, ugye?

(#140) Hurkaleves válasza Hybryd (#139) üzenetére


Hurkaleves
őstag

befér, de édeskevés. szerintem.
(nekem nincs ODD. már jópár éve nem használok :) )

[ Szerkesztve ]

(#141) Hybryd válasza Hurkaleves (#140) üzenetére


Hybryd
tag

Tehát valami lapos és méregdrága hűtő kellene (ja halk gépet szeretnék...)
Lehet ezt a hőcsöves AMD-t valahol külön kapni? Melyik procikhoz csomagolják?

(#142) Hurkaleves válasza Hybryd (#141) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hát nekem van egy eladó hőcsöves amd hűtőm mert lecseréltem egy másikra.. :)
a ventilátort fordítva raktam fel rá így szív a bordáról. a tápot is úgy raktam be a gépbe hogy lefelé van a ventije így a proci levegőjét beszívja és a tápon át távozik. a ház elejében van egy gyári 12centis az meg fújja be a gépbe a hideg levegőt így megvan a jó kis"huzat" a gépe előlről hátrafelé. faja.

(#143) Hybryd válasza Hurkaleves (#142) üzenetére


Hybryd
tag

Nem hangzik rosszul... A tápod milyen típus? Mennyire hangosodik fel a procit terhelve?

(#144) SP!T


SP!T
addikt

Aki vízhűtést szeretne bele moddolni, annak egy kis tanács képekben! :) Az én gépemet így oldottam meg:

There's a device that I've been using called a whoop.

(#145) Hurkaleves válasza SP!T (#144) üzenetére


Hurkaleves
őstag

királyság! én is agyaltam vizen!
a hdd keret csavarral rögzített? nem figyeltem még...
a vinyót hogy fogadtad oda?
a radiátorról szív a venti előrefelé?

(#146) SP!T válasza Hurkaleves (#145) üzenetére


SP!T
addikt

Az első ventilátor tolja befele a levegőt és az fújja át a radiátoron is egyben. A HDD keretnek a szegecseit kifúrtam, majd kijött egyben. A merevlemez aljába alaplapi távtartókat csavartam és ház alját kifúrtam azon a négy ponton, majd 4db csavarral tudtam rögzíteni az alaplapi távtartó csavarba. A hátránya, hogy átveszi a rezgést a ház, így majd még egy gumibakot be kell eszkábálnom oda. i5-3570K kb 30°C körül mozog netezés közben. Terhelve még nem néztem, de nem hiszem, hogy nagyon sok lenne! :)

Az SSD-t amúgy egy kétoldali ragasztóval erősítettem az optikai hely alá.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#147) Hurkaleves válasza SP!T (#146) üzenetére


Hurkaleves
őstag

thx!
és az nem "gáz", hogy a radiátorról a meleget befelé tolod a gépbe? mondjuk a netezős 30 fok az lófasz, de ha terheled akkor gondolom már jobban fűt. vagy nincs akkora jelentősége?
mondjuk így a legjobb ahogy most van bekötve mert előlről megy be a levegő a tápegység és az oldalsó 8 centis meg szívnak és így meg van a körforgás a huzat. engem csak az zavar hogy a radiról befelé megy a levegő...

(#148) SP!T válasza Hurkaleves (#147) üzenetére


SP!T
addikt

Igen, az lett volna a legjobb, ha a radiátorról a levegő kifele távozik. De erre csak úgy láttam lehetőséget, ha a radiátort kintre helyezem. Ehhez pedig a házon kevés hely van, ráadásul a hűtést is nagy eséllyel meg kellett volna bontanom, ami szívás, mert légteleníteni ezt tartály nélkül nagyon nehéz. Próbáltam már egy ilyet légteleníteni, de sok-sok időbe tellett míg tökéletes lett.

Azért mertem végül így elhelyezni, mert az i5-3570K nagyon keveset fogyaszt, gondoltam. Így alapjáraton, csak a normál szobahőmérsékletet érzem átsuhanni a bordák között. Lehet egy AMD FX-8-as rendszeren már nem mertem volna így rakni. :) Ráadásul nekem videokártyám sincs, szóval nincs sok hőtermelő cucc bent.

Amin még gondolkodtam és majdnem abba vágtam bele a következő:
Optikai meghajtó helyére pont beleillik a radiátor. Ebből indultam ki. Ha egy 12cm-es átmérőjű lukat vágnék az optikai meghajtó alsó tálcájába (a HDD keret teteje, amit szintén ki kell ehhez fúrni és venni), akkor alulról felfele fújhatná egy ventilátor belülről. Majd a ház tetejébe is vágtam volna egy 12cm-es átmérőjű lukat, ahol távozik. Mehet rá egy ventilátor rács és még szép is.

Ami ebben a buktató, hogy le kell mondani az optikai meghajtóról. Az SSD elhelyezését is másképp kellett volna megoldanom ez esetben. És a radiátor rögzítés is macerás lett volna.

Csináltam egy képet, elég gagyi, de remélem értelmezhető. :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#149) Hurkaleves válasza SP!T (#148) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen ez lenne a tuti megoldás! csak sokat kell hozzá faragni én pedig szerszámok híján vagyok itt a panelben.. :( de a te verziód faja csak én lehet kifelé fújatnám a levegőt...
jövőre szerintem bejátszom!

(#150) naja válasza SP!T (#144) üzenetére


naja
aktív tag

Szia, pont ilyesmin agyalok én is. Nekem Corsair H55-m van (120x152x27mm)? Beférne szerinted?
A tiédnek mekkora a radiátora?
Illetve én mindenképp rakok mellé VGA-t (HD7770 vagy valami GTX650), bár ezek nem nyúlnak annyira előre.
Viszont a benti meleggel gond lehet.
A ventit miért is nem lehet megfordítani, hogy előre fújjon?

(#151) SP!T válasza naja (#150) üzenetére


SP!T
addikt

Szerintem ugyan az a méret! Most lemérni nem tudom, mert már bent van. :) A ventit meg lehet fordítani, hogy szívjon, de szerintem a szívás hatásfoka alacsonyabb egy ventinek mint a fújásé.
A vga lazán elfér, csak a HDD-t kell jól kimérni, hogy hova rakod. Ne csússzon az eleje a PCI-e magasságába és akkor minden jó lesz! Én is így csináltam, hát ha lesz még VGA-m. (GTA V-re felkészülve :D )

Sok sikert a barkácsoláshoz! :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#152) Hurkaleves válasza SP!T (#151) üzenetére


Hurkaleves
őstag

lehet 2db ventit is fogatni a radira nem? és akkor már tuti az eredmény kifelé is! ;)

(#153) naja válasza SP!T (#151) üzenetére


naja
aktív tag

Okés, köszi!
Régóta keresgélek ezután az infó után. Egy-két hónapja el is felejtettem, erre most itt van, és meg is lehet csinálni. Szóval köszi mégegyszer!

Amúgy milyen típusú a hűtésed? Majd lenézem a honlapjáról a méreteket.

(#154) SP!T válasza Hurkaleves (#152) üzenetére


SP!T
addikt

Egy slim venti biztosan elfér, de ha jól helyezed a HDD-t, akkor egy sima is biztosan. A radiátorban lévő csavar menet viszont pont egyezik a házban lévő ventilátor felfogató luk csavar menetével. Szóval egy csavarral át lehet csavarozni a kettőn. Másik oldalról kicsit nehezebb, mert nem a szokásos csavarok kellenek hozzá. De csavarboltban tuti kapni. Vagy gyors szorító!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#155) Hurkaleves válasza SP!T (#154) üzenetére


Hurkaleves
őstag

aki már ilyen mod-ba vágja a fejszéjét annak egy két csavarozási inkompatibilitás nem jelenthet problémát! :N

(#156) Hybryd


Hybryd
tag

Sziasztok!
Van valami megkötés ennél a háznál a tápegység fizikai méretére (magyarul hogy mennyire lóghat be), vagy lehet bármilyen.
Ha igen, mekkora max. mélységű tápot kell nézzek?

(#157) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Én is átalakítottam a házamat. SP!T féle módon. De még, 2 ventilátorral se hűtött rendesen. Kifelé fújta a levegőt. Gondoltam segítek ezen egy kicsit. A ragasztócsíkokra majd teszek egy díszcsíkot, mert nincs kéznél.

Ilyen lett: [link]

[ Szerkesztve ]

(#158) DarkByte válasza Neovenator (#133) üzenetére


DarkByte
addikt

Van aki esetleg MSI FM2-A75IA-E53 + A10-5800K kombóval használja ezt a házat? Ha igen, milyen hűtőt vegyek bele ami belefér és hűvősen tudja tartani a procit kevés zajjal, ugyanakkor nem fedi le a PCI-Express foglalatot amiben most már ül nálam egy 2 slot széles R9 270X? Kezdem unni a gyári CPU hűtőt, ha játszom és elkezd izzadni a gép nagyon durván tud üvölteni.

Sajnos ez a lap is szerencsétlen kicsit hogy a CPU foglalat a RAM és PCI-E foglalatokhoz van közel, de talán van olyan hűtő aminek nem pont a foglalathoz középpontosan van elhelyezve hőcsővel a bordázata és így be tudom forgatni a másik irányba.

[ Szerkesztve ]

(#159) g0dl


g0dl
addikt

Bevarázsolható ebbe valahogy 4db 3,5" HDD ? Esetleg 3db 3,5" és 1db 2,5" HDD? Esetleg az Elie 130-ba?
Ha jól látom az optikai meghajtó helyére beszerelt HDD nem kap hűtést.

Ja, és paneltápot tennék bele, így még ott is lehetne hely, csak nincs hova szerelni.

[ Szerkesztve ]

(#160) duo


duo
őstag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen csodát magam is.
Eddig eléggé vegyesek az érzéseim. nem akarom hogy rosszul érezze magát aki teljesen elégedett vele, de nekem több bajom is van vele.
jól szellőzik, mérete tűréshatáron belül van, de pl
még dolgozom azon, hogy hogyan rögzítsem a hdd-t mert az a legnagyobb zajforrás és az a rezgéscsillapítás ami benne van, egy vicc.
a bekapcsológomb és a reset gomb is kicsit kgst. nem rossz a nyomáspontja de nekem lötyög, az az ócska műanyag ahogy rögzítve van. vagy nincs.

kérdésem: porszűrőt honnan és milyet?
gumicsavar jó e hdd rögzítésre, ház hátlap rögzítésre?

köszönöm szépen :)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#161) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Urak!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az Elite 120-ba vagy 130-ba bele lehet pakolni 4 HDD-t biztonságosan? A gyári spec. 3-ról beszél, a teszt az én olvasatomban 4-ról. Most akkor hogy van ez? Van 3 3.5"-os hely, meg egy 5.25 ami 3,5-re alakítható? Annak a hűtése mennyire megoldott? 4db 4TB-os WD RED menne bele, azért kérdezem. :)

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.