Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Up to...

az IPC növekedést ténylegesen azonos órajelre értették, vagy megint órajel növekedést is beleszámítva (skylake VS kabylake)?
mert:
..de az átfogóbb kép kialakítása érdekében, a vállalat megosztott egy 15 wattos fogyasztási szinten végrehajtott mérést is, amelyben minden korábbi processzor, Broadwellhez mért előrelépése látszik azonos órajelen, egy szálon, megegyező szoftverkörnyezet mellett...
ez kicsit zavaros nekem... ha azonos fogyasztási szint, az órajel is azonos(?) de más a teljesítmény? ... nehezen tudom ezt elképzelni, hogy így legyen.. az órajel szerintem azért más egymás között.. bár .. ez így csak azt mutatja, hogy "van turbó" ... nem kicsit lett azóta 120-150% értékkel megáldva a max 1 szálas turbó órajel az alaphoz képest... illetve a finomodó gyártástechnológia miatti jobb energia felhasználást, de ezek inkább csak finomítások 5 év (kb. annyi ügye) alatt ennyit előrelépni 1 szálon... több szálon gondolom nem nézne ez ki ilyen szépen.. bár ki tudja (ha a turbó órajel mellett voltak konkrétabb fejlesztések jobban látszana ott összteljesítmény esetén azonos fogyasztási keretben)...

a 18% IPC szép volna, mindenesetre meglepődnék ha ezt azonos órajelen belülre értenék 1 szálon...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) Bici válasza DraXoN (#1) üzenetére


Bici
félisten

A harmadik ábrán, ahol az alkalmazások gyorsulását mérik (sok keskeny vonal), ott kifejezetten írják azt, hogy "instructions per cycle". Szóval ez szerintem tuti "igazi" IPC. :K
A következő kép pedi sima egyszálas teljesítményt jelöl, frekivel együtt.

Azt nem értem, hogy a 8. generációhoz képest az új arch. és a gyártástechnológiai váltás miért csak ilyen kevés előnyt hoz. Szerintem még nem százas az a 10nm.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3) Balala2007


Balala2007
tag

Ez mar nem Skylake:

Utoljara kb. a SNB-ben fortgattak fel ennyire a core-t

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#5) wwenigma válasza DraXoN (#1) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

18% de 6th genhez mérve.... igy jon csak ki nagyobb szam mint az AMD 15%-a, csak épp annál nem kell ennyire a multba menni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7) DraXoN válasza runingman (#6) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

?
vannak inteles gépeim is..
egyszerűen csak fura a "hirtelen nagy ugrás" az évekig majdnem semmiről...

az hogy saját célra amd-t használok otthon meg mi köze a dologhoz ... mindig igen kevés pénzből volt fejlesztve az a platform 2008 óta folyamatos alkatrészcserével (de mindig megtartva valamit az előző gépből ... memóriát, alaplapot vagy cput).. a teljesítménye is kvázi mindig elég volt számomra arra amire használtam (amikor nem akkor a vga volt a ludas és azt kellett cserélnem)..

részemről észérvekkel próbálok indokokat keresni egyik vagy másik platform mellett, és itt az IPC leírás valahogy fura számomra a szövegbe, bár lehet csak kicsit zanzásodnak a mondatok...
nem akarom még egyszer beírni azt az idézést amit beraktam oda a cikk szövegéből... valahogy "fura". azonos fogyasztás, azonos órajel, más teljesítmény ... a gond, hogy ha az architektúra át lesz tervezve, maximum akkor lehet egyforma fogyasztás azonos órajelen, ha egyik másik feszültsége "nem gyári" és direkt így lövik be a tesztet.. de ez akkor egy kicsit "csalás" szerű..
ezért kérdezem ez most tényleg így volt-e... mert nem életszerű. (az, hogy a 6. generációhoz hasonlítják nem igazán izgat).

Az intel meg folyton az UP TO szöveggel jön.. ami jól hangzik.. csak.. a feltételek nem mindig tudnak teljesülni a valóságban. a brutál turbó órajelek több szálon biztos, hogy a közelben se lesznek (pár másodpercnél tovább.. nem tudnak)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) szmörlock007 válasza runingman (#4) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Amúgy honnan van az információ, hogy a sapphire rapids új architektúrát hoz? Ugye 2019-ben jön a sunny cove(ice lake), 2020-ban a willow cove(tigerlake) és 2021-ben a golden cove. Na most, sapphire rapids az szerverútiterven szerepel és elvileg vagy a willow cove vagy a golden cove szolgaltatja az alapot és bár mindegyik fejlődik, egyik se új dizájn. Ha jól tudom a sapphire rapids abban lesz nagy előrelépés, hogy a magok közti kommunikációt átdolgozzák, így sok mag jóval hatékonyabban fog majd összedolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#9) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Athena 1.0 ? Mi is ez?

Life, Uh, Finds A Way

(#10) #95904256 válasza DraXoN (#1) üzenetére


#95904256
törölt tag

A "15W"-os ábrán az szerepel, hogy mennyivel nagyobb a teljesítmény azonos fogyasztás mellett. Sem az IPC-t, sem az órajelet, feszültséget, stb. nem keverném ide. Ezek nincsenek az ábrán.

A kérdés, hogy a "teljesítményt" hogyan értelmezzük. Én arra gondolnék, hogy azonos szoftverkörnyezetben, azonos programokat futtatva azok mennyivel gyorsabbak. Ez nem azonos az IPC növekménnyel, mert azt nem azonos programkóddokkal (bináris kód) mérik ( trükk, hogy az újabb utasításkészletek, szélesebb vektormotorok, stb. erejét is kihasználják ).

[ Szerkesztve ]

(#11) Tentalus válasza #95904256 (#10) üzenetére


Tentalus
tag

Ez pontosan mit jelenthet? (Az egyik ábra aláírása)
Performance results...may not reflect all publicly available security updates.

Vajon milyen biztonsági,'lassító' patch-ek nincsenek felrakva ,bekacsolva?
Egyáltalán ezt miért írják oda?

(#12) Oliverda válasza DraXoN (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Zavart érzek az erőben. Az IPC azt jelenti, hogy Instructions per Cycle, vagyis ebbe nem lehet beleszámítani az órajelet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) wwenigma válasza Tentalus (#11) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ehh... melyik sebezhetőséggel ennyi vajon?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14) sb válasza Oliverda (#12) üzenetére


sb
veterán

Így van. Ez órajelfüggetlen gyorsulás.
Viszont a CB-en voltak specik az órajelekről és ott -20%-ot írtak. 3.9 vs 4.8. szóval elvileg nem lesznek gyorsabbak egy szálon sem.

(#15) DraXoN válasza Oliverda (#12) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

tudom ... csak intelnél már volt ez másképp.. ezért kérdeztem, hogy most "normálisan" értik-e..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) nubu015

Tehát akkor összegezzük:
~18%-al többet tud ipc, viszont
~18%-al lassabban tudják csak legyártani a procit.
Tehát akkor az előrelépés pontosan 0% ?

Hát ha ez tényleg így van akkor ehhez méter vastag ecsettel kell
maszatolni, hogy el lehessen adni a népeknek, és nyilván mindenféle
egyéb hívószót kell kitalálni, mint -intelligens ai mosópor- meg hasonlók.

m.

(#17) DraXoN válasza nubu015 (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az intel 10nm-es yield-e még mindig vacak (a "lazítások" ellenére), nem véletlen nem jön asztali cpu belőlük ... főleg, hogy az elérhető órajelekkel is komoly gondjaik vannak (pletykák szerint ez a gond 7nm-en is marad ha nem érnek el áttörést, akkor jó időre a 14nm-es technika lesz az utolsó amin 5Ghz-es órajelen futó cpu-t láttunk)... így hiába hozna 10nm-es coffe-t ha le is sikerülne gyártani lassabb lenne, de még az áttervezett icelake magokkal is maximum egy szinten lenne, de a rossz yield miatt nem érné meg legyártani (jelenleg).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) nubu015 válasza DraXoN (#17) üzenetére

Na jó de akkor hogy fogják ezt eladni a laptopgyártóknak?
Itt az új proci, aminek a procirésze semmivel sem gyorsabb viszont rá lehet írni a parasztoknak hogy
10nm, meg AI, meg gyorsabb igp ?

m.

(#19) Janus27


Janus27
tag

Úgy látom az új kijelzőmodul nem támogatja a natív Hdmi2.1-et csak DP1.4 lesz. Ugyanaz a szitu mint eddig, a Hdmi2.0-át se támogatja az Intel!😒

(#20) wwenigma válasza nubu015 (#16) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

~18%-al többet tud ipc *****

***** A 6. generációs procikhoz képest ami 2015-os.

Marketing maszlag, mintha AMD a legújabb ryzeneket hasonlitaná a phenomokhoz. Egyébként meg minimális gyorsulás lehet....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21) sb válasza wwenigma (#20) üzenetére


sb
veterán

Úgy tűnik igen. Fejből nem ment, de a fent említett órajelekre rákerestem.
Skylake-hez képest van +18%, de az említett -20% órajel a Whiskey Lake csúcsmodellje, ha jól látom.
Ahhoz képest meg közel sincs +18%.

Persze ez egyszálast jelent. Az négymagos Turbo órajelek viszont magasabbak, ha lehet hinni a diáknak.
Fura. Már csak azért is, mert épp az utóbbi 2 gennél szoktak le arról is, hogy desktopon jelzik. Noti prociknál meg régen se volt divat.

Az biztos, hogy ködösítés megy, szóval nincs meggyőző előrelépés.

(#22) DraXoN válasza nubu015 (#18) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az erősebb igp, a jobb fogyasztás/teljesítmény ami eltudja adni (ha van lényeges)...
további gyorsulást cpu területen a cpu egységek további áttervezésével érhet el maximum, ami elvileg roadmap alapján tervben is van intel részéről is (nem véletlenül)..de kb a zen4 idejére készülhet el, ami AMD esetén is egy "nagyobb ugrás" lesz megint...
addig ez a verseny ... sajnos egyoldalúnak látszódik majd.. aminek korlátja az amd gyártókapacitása lehet... illetve az anyagi forrás mennyisége miatti "kevesebb féle platform" (kvázi mindenhova "multi" termékkel indulnak ami jó-jó lehet, de lehet sose lesz mindenütt "brutál" annyira mint ha egy oda tervezett 1 chipes termék menne).. meglátjuk milyen eredmények lesznek.
a mostani laptopos ryzen "ráncfelvarrás" olyan-amilyen, ahova szánták jó, de korlátozott a skálázódás főleg kisebb gépek esetében (brazos óta nincs oda AMD termék)..

egyszerűsíti az eladást, hogy nem új platform, csak egy korábbi "fejlesztése", így nem kerül annyiba egy új termékpaletta létrehozása (ez is egy baj a ryzennel, ha jobb is, nem annyival, hogy a gyártóknak megérje egy komplett termékpalettát létrehozni vele, így csak "takaréklángon" fejlesztenek rá.. meg persze lehetnek inteles háttéralkuk, de arra nincs bizonyíték)..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23) Cathulhu válasza nubu015 (#16) üzenetére


Cathulhu
addikt

a fogyasztas a kerdes. a tavaly legyartott 10 nanos i3-ak fogyasztsaban es orajelben is rosszabbak voltak mint az elod. Ha viszont most a kisebb orajel kisebb fogyasztassal, de hasonlo teljesitmennyel jar, akkor mar van miert valtani laptopnal. Desktopnal nincs.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#24) nubu015 válasza Cathulhu (#23) üzenetére

Oké, rendben, meglátjuk. Aztán addig reméljük nem kéri tőlünk az intel hogy a cinebench után a fogyasztásmérőre se úgy nézzünk rá ahogy eddig, és egyáltalán ne nézzünk semmi mást a logón kívül. :)

Azért nagyon remélem hogy ez mostani seggberúgás ki fog addig tartani hogy az amd minden szinten (szerver/laptop/asztali) 30% köré fel tudja tornászni magát, mert enélkül nagyon hamar a pár évvel ezelőtti állapotig fog visszakényelmesedni az intel. Az meg nekünk nagyon nem lesz jó.

m.

(#25) janeszgol válasza szmörlock007 (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

A Sapphire Rapids fogja dobni a Nehalem gyokereket. hwsw-n a cikk

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) tibaimp válasza hombre[EU] (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez az: "Athena 1.0 ? Mi is ez?"

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) szmörlock007 válasza janeszgol (#25) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Jó, de akkor a hwsw honnan veszi? :DDD
Könnyen lehet, hogy lemaradtam róla, de a roadmap szerint nem látom a vadiúj uarchot.

[ Szerkesztve ]

(#28) Malák


Malák
aktív tag

Nem tetszik az a turbo boost grafikon. Hosszabb ideig van alapórajel fölött, de sokkal rövidebb ideig van maximumon. A nagyon rövid burstre jónak tűnik, de a picit hosszabbra meg rosszabbnak.

A tokozás alatt egyre csak nő a grafikus egység mérete, de minek? Sokkal hasznosabb lenne erősebb magokat alárakni, mint egyre jobb grafikát, amikor rengeteg ember azt nem használja, vagy csak 1080p / max uhd filménzegetésre. Ahhoz meg nem kell ennyi. (Tudom, van, aki integrált gpu-n játszik, ők ezt megszívnák, de azért ez elég kevés embert érintene és újra értelme lenne a belépő szintű gpuknak)

(#29) Alchemist válasza Malák (#28) üzenetére


Alchemist
addikt

Notihoz az IGP nagyon kívánatos, több szempontból is.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#30) Malák válasza Alchemist (#29) üzenetére


Malák
aktív tag

3D-n kívül, tehát átlagos felhasználásra minek? (itt most nem a fejlődés ellen szólok, az tök jó, de alapvetően nem értem, hogy mi értelme bármiféle 3D képességgel felruházni, ami az alap desktop animációnál, meg 1-2-3 montior meghajtásánál több. Helyet lehetne megtakarítani -> olcsóbb processzorok, vagy intelligensebb magokat alárakni, vagy több L3 cache-t mondjuk, szóval tényleg akármit, csak ne 120FPS-t CS:GO-ban, mert az nekem és még rengeteg embernek, aki soha nem játszik, felesleges. Ha meg játszani (is) akarok, akkor meg olyan gépet veszek, amiben van egy legalább belépőszintű GPU, ami rommáveri az integráltat)

(#31) S_x96x_S válasza Malák (#30) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>3D-n kívül, tehát átlagos felhasználásra minek?
>(itt most nem a fejlődés ellen szólok, az tök jó, de alapvetően nem értem,
> hogy mi értelme bármiféle 3D képességgel felruházni, ami az alap desktop animációnál,

Ha a webböngésző == átlagos felhasználás akkor ma már oda se árt a GPU kraft.
sőt még az EXCEL -ben is van "hardware acceleration" - ami alatt nem a CPU-t értik.
mindkettőnél kikapcsolhatod a támogatást, ha zavar.

általában a hardware innováció az első lépés - és ezt követi a szoftveres alkalmazás jól lemaradva.
Ha a laptopok/desktop 70%-a gyors GPU-val rendelkezik, akkor a legtöbb szoftver ezt ki fogja használni ( előbb vagy utóbb )

de miért ne lehetne erős az INTEL integrált GPU is - hasonlóan az AMD Integrált GPU -hoz ?

a probléma eddig az volt, hogyha akart volna - akkor se tudott volna az INTEL erős integrált GPU-t csinálni
és rá volt utalva az AMD Radeon - vagy a nVidia lapjaira.

> Helyet lehetne megtakarítani -> olcsóbb processzorok,
> vagy intelligensebb magokat alárakni,

AMD’s Ryzen Pro 3000 mobil platfrom erős GPU-val jön - olcsón! - ennek lesz a versenytársa.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#32) Oliverda válasza S_x96x_S (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

"AMD’s Ryzen Pro 3000 mobil platfrom erős GPU-val jön - olcsón!"

Tévedés. A közelmúltban befejelentett Thinkpadek semmivel sem lesznek olcsóbbak az inteles variánsoknál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) S_x96x_S válasza Oliverda (#32) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Tévedés. A közelmúltban befejelentett Thinkpadek semmivel
>sem lesznek olcsóbbak az inteles variánsoknál.

- azok még előző Intel gen-es Thinkpadek.
- az új IceLakeU-s procik - amihez már nem kell nVidia GPU - árazása még nem ismert.
- ACER gépeknél meglátjuk ( Intel +nVidia ) vs. ( amd + radeon )

Mottó: "A verseny jó!"

(#34) Oliverda válasza S_x96x_S (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

"az új IceLakeU-s procik - amihez már nem kell nVidia GPU"

:F Egyikhez sem kell. Az X1 Carbonban sosem volt dGPU, de az X390-ben sem, még opció sincs rá. Nem tudom, honnan szedted ezt az ostobaságot.

" ACER gépeknél meglátjuk"

Tehát egy meglátjuk alapján jelentetted ki, hogy olcsón jönnek a Ryzen Pro 3000-es notebookok. :(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) wwenigma válasza Oliverda (#34) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A platform jön. Most hogy mennyit tesz rá...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36) S_x96x_S válasza Oliverda (#34) üzenetére


S_x96x_S
őstag

visszatérve az alapkérdésre:

:F Te meg a Lenovo ködös árazása alapján jelented ki, hogy egy árban lesznek a procik ???
mikor még csak tudtommal a kezdő irányár van megadva ?
Van valami biztos híred - vagy csak amolyan AdoredTV-s véleményed van ;]

Az igazi kérdés - hogy a legolcsóbb gépet - Intel vagy AMD -s prociból csinálják-e.
Fél év múlva milyenek lesznek az árak. ( mert a volumentől is függ az árazás - és a thinkpad-ek árában a prociköltség kisebb arányú mint egy consumer gépben )

Arról nem is beszélve, hogy a thinkpad - memória/disk upgrade-s árak egész mások mint a piaci memória és diszk árak. Vagyis a thinkpad-ek áraiból elég elvadult alkatrész árakat lehet spekulálni ;)

>Egyikhez sem kell

Elég sok thinkpad van. és sok GPU-s verzió is van. pl. X1 Extreme; T480s(GPus verzió)
De azért remélem, hogy pár hónapon belül lesz IceLakeU -s Carbon, és olcsón adják. ( Ryzen árban )

ACER: piaci elvárás - mint a tőzsdén ; vagy bejön - vagy nem. :)
"The new AMD-only laptops will hopefully be cheaper than the Intel and Nvidia GTX 16-powered SKUs already in the market. The Radeon RX 540X and 560X, however, are beginning to show their age even for budget gamers." ( via )

Mivel az ACER-nél a "Swift 3" -ból lesz Ryzen 7 3700U - verzió is - összehasonlítható lesz majd "Swift 3" Intel-es verzióval.

De másképpen nézve
- ha még nagyobb teljesítményt ugyanabban az árban ad - az is olcsónak nevezhető.
( Visualisation >200% faster ; 3D modelling >60% faster; Phot editing >30% faster)

u.i:
ahelyett, hogy vitatkozgatunk
- Inkább irj egy cikket az új IcelakeU-s Thinkpadekről: ( X1 Yoga Gen4 ; X1 Carbon G7 ) Régebben úgy volt - hogy most Június-ban jelennek meg.
- Úgyse tudsz meggyőzni, hogy nem a legjobb gép a Thinkpad.(Elfogult vagyok); :R
- amúgy nem vagyok se Abu se AdoredTV hívő ;] - van nekem saját külön bejáratú véleményem. :))

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#37) Oliverda válasza S_x96x_S (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Kit érdekel a procik árazása? A gyártók annyiért adják az arra épített gépeket, amennyiért csak akarják. Ez így volt eddigi is, illetve ezután is így lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) S_x96x_S válasza Oliverda (#32) üzenetére


S_x96x_S
őstag

ad.2

>A közelmúltban befejelentett Thinkpadek semmivel sem lesznek olcsóbbak az inteles variánsoknál.

Mintha az AMD -v verziókból csak "Pro"-s lenne : "2nd Gen AMD Ryzen Pro processor"
Az Intelesekből meg van vPros és fapados i5/i7 verzió.

Most a ThinkPad X390 USA oldalán nem is látok vPro -s proci opciót.

Szeptember végén megtudjuk :) És konkrét árak alapján jobban spekulálhatunk.

"Még nyílnak a völgyben az Intel virágok,
Még zöldel az nVidia az ablak előtt,
De látod amottan a Ryzen világot?
...."

Mottó: "A verseny jó!"

(#39) S_x96x_S válasza Oliverda (#37) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Kit érdekel a procik árazása?

úgy kezdődött, hogy szerinted ez nem igaz:
"AMD’s Ryzen Pro 3000 mobil platfrom erős GPU-val jön - olcsón!"

a versenytárshoz képest olcsóbb prociból lehet
- drága
- középdrága
- olcsó
gépet építeni.

Drága prociból viszont nem építesz olcsó gépet, ( vagy csak nagy ráfizetéssel. )

Mottó: "A verseny jó!"

(#40) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Intel benchmark: Ryzen 7 3700u(25W) vs Ice Lake-U(25W)

Gen9 vs. Gen11

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#41) Oliverda válasza S_x96x_S (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi, ez egy rettentő bölcs megállapítás.

Esetleg írhatnál róla még egy ~5000 karakteres hozzászólást is, csak, hogy biztosan mindenki értse.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

i7-1065G7 - Dell Inc. XPS 13 7390 2-in-1

Single-Core Score: 5234
Multi-Core Score: 17330

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13303489
( via https://twitter.com/TUM_APISAK/status/1133541596710891520 )

Mottó: "A verseny jó!"

(#43) Malák válasza S_x96x_S (#31) üzenetére


Malák
aktív tag

Így egy fokkal érthetőbb, de pont, hogy meg lehetne spórolni a szofveres oldalt, ha a cpu részt erősítenék a lapkákban.
Az oké, hogy a webböngésző is használ GPU-t, de annak bőven elég egy HD 3000-res is. Mondom, nem a fejlődés útjába akarok állni, csak az irány nem tetszik. Ha bármi GPU intenzív dolgot akarok, akkor olyan gépet veszek, amiben van dedikált, viszont akkor minek a CPU-ba integrálni ilyen "erőset". Ha meg nem használom ki, akkor fogyasszon kevesebbet / legyen erősebb a CPU oldal. A 4K youtube-hoz pedig nem kell ekkora igpu, ami nagyjából az átlagfelhasználás teteje. (de ez a szemlélet globálisan nézi a dolgokat, az is világos, hogy az intelnek ez éri meg jobban)

Illetve azt sajnálom, hogy ilyen verziót IS kiadhatnának, ami csomó esetben kedvezőbb lenne a felhasználónak.

[ Szerkesztve ]

(#44) Cathulhu válasza S_x96x_S (#40) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha ez igaz (marpedig miert ne lenne, korrekt tesztenk tunik, megha inteles is), akkor nagyon kihagyott ziccer az AMD reszerol a 12 nanot eroltetni meg APU fronton. Legalabb mobil reszen kihozhattak volna iden egy Zen2 + Navi kombot, meg ha emiatt kesobb is jelenik meg, mert semmi ketsegem, hogy ennel sokkal jobbat hozott volna, es a laptop szegmens az kellene nagyon az AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#45) S_x96x_S válasza Oliverda (#41) üzenetére


S_x96x_S
őstag

inkább te fejtsd ki ezt te jobban egy ~5000 szavas esszében :)

Oliverda:"Tévedés. A közelmúltban befejelentett Thinkpadek semmivel sem lesznek olcsóbbak az inteles variánsoknál."

- 10$ eltérés
"ThinkPad X390 will be available from May 2019, with an expected starting price of $1099" (via)
"ThinkPad X395 (13-inch) is expected to be available starting in June 2019, with a starting price of $1,089" ( via)

- 190$ eltérés
ThinkPad T490s will be available from May 2019, with an expected starting price of $1279.
ThinkPad T495s (14-inch) is expected to be available starting in June 2019, with a starting price of $1,089. (AMD)

- 60$ eltérés
ThinkPad T490 will be available from May 2019, with an expected starting price of $999
ThinkPad T495 (14-inch) is expected to be available starting in May 2019, with a starting price of $939 (AMD)

Ráadásul A Ryzen Pro -nak az Intel vPro - a megfelelő variánsa - Thinkpad-ben is.
( és az Intel vPro kezdő ára ennél még magasabb )
"Processor: Up to 8th Gen Intel® Core™ i5/i7 vPro™"
vs.
"Processor: 2nd Gen AMD Ryzen™ PRO Mobile Processors"

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#46) S_x96x_S válasza Cathulhu (#44) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> akkor nagyon kihagyott ziccer az AMD reszerol a 12 nanot eroltetni meg APU fronton.

csak ez volt a kalapban.

és amíg az AMD oldalon nem jön ki a 7nm APU addig is kell valami a piacnak
( és csak árazás kérdése az egész)
feltételezem, hogy az AMD a szűk erőforrásai miatt nem tud mindenre fókuszálni,

meg a verseny az áraknak is jót tesz és az AMD-t is ösztönzi. ( senkinek se jó, hogyha elkényelmesedik mint az Intel )

Intel oldalon viszont nem akkora a gyártókapacitás még az IceLakeU-ból se.
Thinkpad-nél csak a prémium-os Carbon gépek kapnak várhatóan ilyen procit.
( A thinkpad - közép és az alsó kategóriában mintha még a 14nm-es procik mennének )

Mottó: "A verseny jó!"

(#47) t72killer válasza DraXoN (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igazi kérdés a fogyasztás/teljesítmény arány. Jelenleg van egy Latitude E7450-em, egy igencsak takarékos i7-5600U procival (simán fut fullos terhelés alatt 3.1GHz-et), 7 óra valós üzemidővel (wifis böngészés) - gondolkozom lassan a cseréjén, mert sajna az egyre gyülemlő 4k videóanyagaimat nem tudja lejátszani, hiába benne az extra geforce 820m. Az eddigi intel "fejlesztések" jobbára kamunak tűntek, de talán a 10nm meghozhatja a következő lépést, hogy ugyanekkora fogyasztással (<valós 25W) 4 magot és egy korszerű IGP-t kaphatnék.

Persze kérdés még, hogy a Spectre és egyéb mumusokra kitalált OS-patchek mennyire lassítják be :(((

#45: az AMD 7 nanométeren lesz érdekes, elvileg ott már tételesen megelőzi a mostanság tucattermék intel 14 nanós termékeket magonkénti fogyasztás/teljesítmény arányban. Ráadásul ugye a Spectremeltdownanyámkínja se sújtja, úgyh sztem várok még egy kört azzal a cserével:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.