Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hibák szokás szerint vannak, akit nagyon zavar, jelezze, természetesen javítom!
A képek minőségért elnézést, most éjjel semmi természetes fényt nem tudtam "szerezni"
Kívánok jó szórakozást ehhez az írásomhoz is :R

(#2) bbandi


bbandi
tag

Ezekben a vinyókban az volt a jó, hogy a vindóz jól el is foglalta a felét :)
emlékszek, az akkori kedvenc játékok közül (civ1, heroes2, stb) max 2 lehetett fenn egyszerre.

(#3) Lars


Lars
őstag

Húúú régi sim city :D
De rég láttam már azt a képet :)
Doom. Azt tudom, hogy én még a 386-osomon nyomtam végig, és az utolsó pálya igencsak megizzasztotta a 4 mb-ram miatt a winyót :)
Na ez már közelebb áll az igazi nosztalgiához, köszönjük a cikket.
Ajánlom figyelmébe a régi motorosoknak, hogy írják be a gugliba azt a szót hogy digger xp. Ingyenes, és iszony régóta kerestem.
Jó szórakozást :)

(#4) hcl válasza bacsis (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Yess, szjúpör old vas :)

Nekem hasonló asztali gépem volt (486SLC33, 1-5Mb RAM, mikor hogy :) )
Ezen toltam végig a DOOM-ot, a Descentet már talán a 166-os P1-en... De lehet még azt is ezen :Y Néha meredek lassulásokat produkáltak ezek a progik :D

De jó kis vas volt az...
Mondjuk én is kipróbáltam rajta a Win95-t, 5Mb RAM-mal már jól szaladgált, de terhelés alatt nagyon belassult rajta minden :(

Grat. a géphez, nem mindennapi hogy ilyen állapotban megmaradtak ezek a vasak :)

Amúgy a nem semmi az az hogy színes.
Nálam járt egy TI Travelmate 4000 (asszem 4000 volt) ami még igen rendesen mono LCD kijelzővel volt...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) eziskamu válasza hcl (#4) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért a 486 sx sokkal jobb mint egy slc-s 486-os cyrix (nekem is volt ez utóbbi). Igaz társproci egyikbe sem volt (akkor még nem is fájt annyira), de az slc-t úgy tervezték, hogy egy 386sx-et fogadó lapba belelehessen rakni (a 386sx-et fogadó lap meg egy felturbózott 286-os alaplap volt) ugyanis 16 bites busszal rendelkezett. A dlc már 32 bites volt, de asszem dx klónt is gyártott a cyrix beépített társprocival, és kicsike sebességlemaradással az eredeti dx-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#6) eziskamu válasza eziskamu (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

mod: az slc is 32 bites volt belül, csak kifele volt ez a szűk keresztmetszet, valamint asszem 16 megánál több ramot nem tudott címezni, kompatibilitási okok miatt (felturbózott 286-os lap)

(#7) Rive


Rive
veterán

:R

Régebben egy 286-os 'laptoppal' babratoltam, de nem sikerült életre rugdalni... Aztán próbálkoztam egy 5x86-os csodával, de annak meg szétmentek a zsanérjai. Mostság meg egy HiNote Ultra II-n olvasgatom néha a könyveket: valami P1, 48M rammal, CF 'vinyóval' - kár, hogy nehéz életre rugdalni a hálózatot benne, meg, hogy aranyér' mérik hozzá az akkut :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8) kohi válasza eziskamu (#5) üzenetére


kohi
tag

Micsoda burzsoá népség :) kinek volt píze akkoriban 486-ra :) jómagam 386-on toltam. az is elég volt :)

(#9) parandroid


parandroid
nagyúr

Egyik első melóhelyemen volt egy céges Toshiba 420CDT, Pentium 166-os procival, bővített 96MB RAM-mal, meg egy 2GB-os merevlemezzel. Nem mondom, hogy hasított rajta, de szépen vitte a Win98SE-t. A DSTN kijelzőnél még ismeretlen volt a betekintési szög fogalma is, az mindenhonnan szépen látszott. Igaz, a szükséges szoftverek felteelpítése után már akkoriban is alig maradt rajta hely a dokumentumoknak. Új korában közelebb volt az ára a millióhoz, mint a félmillióhoz... :D

Ejj, de szerettem azt a gépet. Mostanában ki lehet fogni egy ilyet 10-15e Ft körül is.

Most itthon egy Toshiba 3410CT szubnotim van, ezt a mostani cégtől sikerült szerezni egy selejtezés után: kb olyan vékyon, mint a MAcBook Air, nincs 1kg, 12" 800x600, 400MHz, 192MB RAM, 10GB HDD, gyárilag Win2000, most XP van rajta. Az ára ennek is csillagászati volt új korában, de mostanra ez is talán 20e Ft-ot ha ér.

Szóval akinek affinitása van az ilyesmihez, könnyen szerezhet magának egy 486-os, vagy egy P1-P2 notit, ami korának egyik legexkluzívabb, csúcskategóriás terméke volt.

Szép dolgok ezek. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem egy 1685 típusú Compaq Presario laptopom van, majdhogynem hibátlan állapotban.
380Mhz->400Mhz-re húzott processzorral, 64Mb RAM-al,4,5Gb-os háttértárral, JBL Pro hangszórókkal. Kb 35-40percet kibír az akkuja. Nagyon szeretem. AoE2-t simán viszi, de a Quake 3 már kicsit sok neki. :))
Szeretem az ilyen régi gépeket.

(#11) hcl válasza eziskamu (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hehe, ezek nekem is megvannak. Tényleg sokkal gyorsabb volt egy SX. Bár az én SLC-m TI volt bebeeee ;) :D (De az megy Cyrix, szal mindegy.)

Az meg nem fájt hogy csak 16Mb RAMot tudott címezni, max. álmodoztunk annyiról :D

Én meg már írtam a laptopjaimról régebben :) Abból is a Gericom 6200 a legjobb vas :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) Rive válasza hcl (#11) üzenetére


Rive
veterán

SLC2? :P ;]

Egy dög embedded lapról műtöttem át egy sima AMD 386SX helyére, és a 2X25 helyett rögtön el is indult 2X40-en :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) hcl válasza Rive (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Me' mennek mint a Zállatok...!

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) hcl válasza Rive (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Jahh, meg aztán a sajátomból kiindulva, jó lehetett azt a procit forrasztani :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) bacsis válasza hcl (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

forrasztani???
Minek?

(#16) Rive válasza hcl (#14) üzenetére


Rive
veterán

Hőlégfúvó a te barátod :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) hcl válasza Rive (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Jahh, jahh.
Bár apám egyszer-kétszer szedett le PQFP tokos IC-ket egy páka+egy csipesz kombóval, de nem tartozott a kedvencei közé a dolog, mert fél napig tartott...
(Műszerész volt ő is :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Rive válasza hcl (#17) üzenetére


Rive
veterán

Hasonlóval kezdtem a számítógépesdit anno... Egy elfüstölt AMD386DX33 helyére raktam át egy AMD386DX40-et: ehhez rendelkezésre állt egy injekcióstű meg egy 220-as 15W-os orosz páka, amibe már én faragtam a hegyet, keményforrasz-pálcából... A páka pesze fűtött, mint a 'zállat, a feltépett forrpadokat úgy kellett helyreigazgatni, tocsogott minden a gyantában...

Bakker, hogy én akkoriban mekkora amatőr voltam :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) hcl válasza Rive (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát figyeld, aki ilyen cuccal képes valamit kicserélni, annak a hőlégfúvós alkatrészpakolás már gyerekjáték.

Én azért ennyire nem vagyok otthon a forrasztásban. Anyám, aki már 25-30 éve forraszt, na ő otthon van :D Meg a munkatársai, szintén 50 körüli nők, olyanokat megjavítanak hogy csak lesek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) FerroChrom


FerroChrom
tag

A jó öreg SimCity :) Mennyit játszottam én ezzel! Emlékszem, először haverom XT-jén találkoztam vele, Hercules felbontásban. Crack-elt verzió volt, de valószínűleg rosszul törhették fel, mert szabálytalan időközönként feldobott egy panelt, hogy "Enter population of this city". Na, persze, hogy ezt nem tudtam, márpedig ha harmadszorra sem tudtad a jó választ, akkor a játék, különféle katasztrófák segítségével porig rombolta a városodat. :D Ettől függetlenül egész szép kis városokat hoztam létre, persze az előbb említettek miatt sűrűn kellett menteni. A legjobban sikerült városomat ki is nyomtattam 1:1-es méretben, mert biza erre is képes volt ez a remekmű. :D

[ Szerkesztve ]

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#21) bacsis válasza FerroChrom (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hehh, nekem is az a verzió volt :C
az elején 2 kérdést tett fel:
1: Városod neve
2: populáció a városban
A 2esre nem igazán sikerült jó adatot beírni, akkor jött a "cunami" viszont ha a város nevét kérdezte akkor könnyen válaszoltam, és mehetett a játék!

(#22) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

számítógépbeN
topicjábaN
hiába rohan az informatika úgy, hogy

(#23) FerroChrom válasza bacsis (#21) üzenetére


FerroChrom
tag

Tényleg! :DD "Enter name of this city"... Ha jól adtad meg a nevet, akkor meg: "Congratulations, you passed." :DDD Ekkor még én sem féltem, de mikor bejött az ominózus népességes kérdés, akkor automatikusan mentem a Load-ra. :D

Amúgy gratulálok a géphez, tényleg szép darab.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#24) KrAt


KrAt
veterán

Volt ugyanilyen lapostopom, királyság volt :)

(#25) bacsis válasza FerroChrom (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és a simfarmra emlékszel, emlékeztek?
az is mekkora királyság volt, az is fent van a notin, még elbírja :C

(#26) FerroChrom válasza bacsis (#25) üzenetére


FerroChrom
tag

Na, ezzel úgy látszik, még nem játszottam. :( Ilyenkor látszik, hogy sok mindenből kimaradtam. :(

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#27) parandroid válasza bacsis (#25) üzenetére


parandroid
nagyúr

SimAnt? Azt hiszem ez a hangyabojos cucc volt a legelvetemültebb mind közül, soha nem bírtam vele egyről a kettőre jutni. Persze akkoriban még az angoltudásom is csak annyiból állt, hogy load-save-quit. :D Amúgy meg ha már itten játékretrózunk a 286-os időkből, akkor BlockOut rulez.

Amúgy ezekkel (SimCity, BlockOut) még C64-en is játszottam rengeteget, gyakorlatilag változatlan formában készültek el arra a platformra is. Akkoriban még hardveresen nemigen volt erősebb a PC. Már a HDD előtti x86-okról beszélek. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28) bacsis válasza FerroChrom (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pedig a simfarm hatttalmas!
vehettél tehenet meg disznót, azt ha kiszabadult a karámból, felzabálta az ültetvényeket, pl kukorica, meg ahogy nőddögélt, úgy nőtt az ára is, meg egy idő után ellettek is az állatok és a kölyköket is el lehetett adni. meg vehettél traktort, amik leszüretelték a terményt, bele a raktárba, és ha jó voltt a cucc árfolyama eladhattad :C
a simant-al nem játszottam nekem az nem jött be.
viszont nem említettük még meg a stunts-ot
milyen jó kis játék volt, nagyon sokat játszottam vele! jó kis pályaépítések haverokkal... azt lehett ugratgatni :K Azóta sem adtaki ki, talán még hasonló játékot sem...

(#29) FerroChrom válasza parandroid (#27) üzenetére


FerroChrom
tag

Hmmm... A C64-es SimCity is ismerős. Ha jól emlékszem, akkor ott még csak fekete pöttyökkel jelölték a házakat a telkeken. :) Ha már C64: a kedvenc játékaim innen a Green Beret, Wizard Of Wor, Flimbo's Quest (ezt kb. 12 évig kerestem!), Breaker voltak.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#30) FerroChrom válasza bacsis (#28) üzenetére


FerroChrom
tag

Akkor ez a játék is poénosnak ígérkezik! :D Egyszer feltétlenül kipróbálom!

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#31) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Emlékeztek az "utántöltős" játékokra?
Mikor egy pályát külön kellett tölteni, az egyik ilyen a
"kricsörsz" (nem tudom már hogy kell írni) lények nevű játék volt, na annak már elég komoly volt a grafikája... már csk annyira emlékszek, hogy minden 3. pályán a csajt kellett megmenteni időre, vol olyan mikor a csaj rá volt kötve a futószalagra és ha nem mentetted meg időbe a csajt, akkor a bazi nagy vágó korong szétvágta a csajt, és tök jól fröcsögött a vér, és egy pár másodperc múlva meg a vágó korong is véres volt, az jól megvolt csinálva...

(#32) bacsis válasza bacsis (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmmm....
nem emlékeztek :O

(#33) jakobinus


jakobinus
tag

szasztok. van 1 toshiba satellite t1950-em. szerintetek linux rámenne? köszönöm a segítséget. :C

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#34) bacsis válasza jakobinus (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy picit bővebben is írhattál volna róla, de biztos rámegy valami régebbi :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.