Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) DrSoul


DrSoul
őstag

tisztelet a kivételnek, lesznek itt még gondok a jövőben a vámosokkal...
U. ez van az autókkal: nincs vám, de az áfát a kocsi értékére kell fizetni. És tök mind1, hogy te azt pl. 4000euróért veszed, a vámos mondhatja rá, hogy 2 milliót ér. Persze forditva is mehet a dolog...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#252) Tompo válasza detri (#248) üzenetére


Tompo
aktív tag

Ez működik, de ne az átlag boltosokra gondolj. Az igazi gond amikor megnézed a nagyker árait, és egy budapesti piacot ahol az M betűsök sokmindent olcsóbban hirdetnek mint amennyiért én mint tisztességes boltos bárhol hozzájuthatok...
De nekem minden kis szarról van számlám, nyakamon az apeh állandóan ha sok a forgalmam akkor azért ha kevés akkor azért. És akkor egy ilyen köcsög közli hogy én csalok, lopok... Bassza meg.

(#253) detri válasza Tompo (#252) üzenetére


detri
aktív tag

Na ezaz, hogy ezzel minden boltosra rásütik, hogy lopnak. Még így is felháborító, hogy közöm nincs a számtech bizniszhez, el tudom képzelni, h Nektek milyen jó lehet ilyen OM közleményt olvasgatni...
De akkor a Te áraidnál is drágábbak a sulinetes eszközök, nem?

(#254) Tompo válasza detri (#253) üzenetére


Tompo
aktív tag

Persze. Pont ilyenek miatt maradtam ki belőle, annyi szopatás lesz ebből hogy csak na! Ahol két áron van ugyanaz a termék, a fogyasztóvédele lazán bezárathatja a boltot, és megbünteti őket! Igaz ez csak elvben, mert ha megtennék nem lenne egy bolt sem aki sulinetes gépet árul, akkor bukna az egész sex...

(#255) kalcika válasza Polesz (#250) üzenetére


kalcika
tag

Ja, de azt te is tudod, hogy nem egészen legális módon a nagykerbe jutott cuccról is kapsz számlát, full garanciát meg minden, csak éppen a vám lett egy kicsit ''okosan'' kezelve...
Szóval nem a kis boltok a csalók többnyire (tisztelet a kivételnek :D), hanem a nagykerek...

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#256) thord válasza Tompo (#252) üzenetére


thord
tag

Szívemből beszéltél, testvér! :)

(#257) thord válasza kalcika (#255) üzenetére


thord
tag

Te is jól mondod. És pont itt a baj, hogy jelenleg egyszerűen nincs olyan hatóság, ami a nagykert fenyegetné, így az azt csinál, amit akar. :(

Van egy csomó probléma, amit orvosolni kellene, szvsz az egyik legfontosabb pl a nagykerek garancia kezelése, tehát, hogy a garancia a végfelhasználónak történő átadástól induljon, ne a nagykerben történt vásárláskor. Meg a két hét javítási idő sem a nagykerben történő leadástól kezdődjön, hanem amikor én, mint boltos beszólok, hogy a vevő behozta. Ahh, de ezek csak álmok jelenleg...

(#258) kalcika válasza thord (#257) üzenetére


kalcika
tag

Azért különbséget kell tenni nagyker és nagyker között, ezt elfelejtettem hozzátenni az előbb. Aki elég nagy és nem akar kockáztatni, az ebből kimarad, így az árai is magasabbak, különösen az általa disztributált termékekre. De az biztos, hogy fullosan legális. Csak hát az ár (majdnem) mindenkit jobban érdekel... :(

A garancia kérdése sem ilyen egyszerű. Az importált dolgok két hét alatt nem járják meg a gyártó felé az utat oda-vissza, tehát a nagyker eleve saját készletből cserél vagy ha van felszerelt, hitelesített szervize, akkor javít. A telefonos bejelentéses dolog ezt tovább rontaná, visszaélésre is okot adna, meg aztán a nagyker így is szív, hiszen a számára a garó az ő vásárlása + 2 hónap ha jól tidom. Tehát egy fél év alatt el nem adott cuccra, amire 3 évet vállal, abból 4 hónap biza már saját rizikó...

Más kérdés, hogyha mindenki tisztességes lenne, akkor ezek a problémaák nem jelentkeznének, de hát ez is csak álom jelenleg... :O

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#259) KEndre válasza DrSoul (#249) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Természetesen igazad van, de én azt mondtam, hogy az ''értékesítési pont'' jelenleg csak veszteséggel tudja a SEx-es gépet eladni szabott ár miatt, azt azért nem gondolhatod komolyan, hogy valaki tartósan veszteséggel dolgozzon. :( Ha más formában (számára legális forrásból) olcsóbban és nyereséggel tud SEx-en kívül gépet adni, akkor számára legális megoldás lehet, hogy valami önköltséges promót hozzátesz a géphez (példám: Millenáris órák...). Azt értsd meg, hogy a végponton lévő értékesítési helyeknek nincs befolyásuk a SEx-es árakra, nekik csak a veszteség marad, ha csak nem kezdenek el ők is áfázni.;]

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#260) kalcika


kalcika
tag

Egy kis infó a bizniszről:

[L]http://index.hu/tech/jog/szurke0709/[/L]

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#261) Tompo


Tompo
aktív tag

Mert azok akik pályáztak a SEXben, azok CSAK legálisan hoznak be mindent??? Hogy lehet ezt bizonyítani, ha egy nagyker több forrásból szerez be cuccokat, esetleg saját maga importál?

(#262) kalcika válasza Tompo (#261) üzenetére


kalcika
tag

Gyártói nyilatkozat szükséges, ezt be kellett mutatni a sikeres szerződéskötés alapfeltételeként. Így maradt ki sok-sok ''becsületes'' pályázó :))

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#263) Tompo válasza kalcika (#262) üzenetére


Tompo
aktív tag

Az elején...
És utána hogy kverednek a cuccok a többivel?
Ja igen, ha a kiskernél nem lehet eltérő ár ( kettős árlista ) akkor a nagykernél lehet??? Le is húzhatnák a rolót ha annyiért adnák a cuccokat mint a SEXben.

(#264) Den válasza Tompo (#263) üzenetére


Den
veterán

Azért nem tudnak keveredni, mert a programban résztvevők az eladott gépekre be kell hogy fizessék a vámot adót stb, amit kell, hiszen az állam látja mennyit adott el.

Amúgy szerintem lesz ennek a cirkusznak pozitív hatása is, mert ha az álamnak esze van akkor keményen rémegy a szürkeimportra, máshogy nem tud ebből kimászni komoly presztízs veszteség nélkül, bár akármit csinál a közvéleményben ez már akkor is egy elfuserált program marad.

www.simson4t.hu

(#265) KEndre válasza Tompo (#263) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Gyártói nyilatkozat csak ahhoz kellett, hogy szerződés legyen.
Ha nagyker (mondjuk az 5-10 darabos vásárlásra vonatkozó) árlistából összeállítjuk a gépet + 7% kisker árrés+ÁFA; biztosan olcsóbb lesz ez az adott konfig, mint SEx-ben. Ezt több helyen is megnéztük már, bizonyítani tudjuk számokkal is. Tehát már a nagykernél is lehet ''kettős árlista''. Az is biztos, hogy a nagykerek tudnak egymás importjairól is, mivel a ''saját'' vámos azért leadja a drótot. Erre utalt az Index tegnap esti cikke is, amikor azt mondta, hogy név szerint lehet tudni kinek ki az embere.:(

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#266) Polesz válasza KEndre (#265) üzenetére


Polesz
addikt

Küldtem mail 2 címedre is biztos ami biztos alapon ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#267) Polesz válasza Den (#264) üzenetére


Polesz
addikt

A kettős árlistáról annyit, hogy ha 3 fővállalkozónak forgalmazzuk a termékeit az egyik 28000-ért a másik 26500-ért adja a vinyó és mi tudnánk adni 22000-ért akkor melyik árhoz is igazodjunk???

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#268) Tompo válasza Den (#264) üzenetére


Tompo
aktív tag

Figy: ha megvesz mondjuk 1000 db ''tiszta'' procit, és azt mondjuk eladja 2 hét alatt, de csak 200 SEX gépet rak össze a többi megy a kiskerek felé, és a következő 800 SEXes gépbe megy a ''ún.'' szürke proci, ami ráadásul olcsób is mert ugyebár csökken az ár, akkor az jó kis extra profit.

(#269) Tompo válasza Polesz (#267) üzenetére


Tompo
aktív tag

Itt már alapvető a gond hogy mindenkinek ugyanazon az áron kell adni a cuccot!

(#270) kalcika


kalcika
tag

A Sulinetes árlisták tartalmaznak elavult árakat is, meg aztán ott van az áremelés tiltása is meghatározott időszakra. Ez utóbbi érdekes lehet, ha a vinyóárakat vagy a memóriát nézzzük mostanában például...

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#271) thord válasza Tompo (#269) üzenetére


thord
tag

Csak fővállalkozónként kell ugyanazon az áron adni.

(#272) Den válasza Tompo (#268) üzenetére


Den
veterán

ja, asszem értem :)

Nem értek a kereskedelemhez, meg nem látok a kulisszák mögé, csak mint kívüláló nézem ezt a szappanoperát (tragikomédiát?), és nekem, laikusként, úgy tűnik hogy a dolgot az borította meg hogy a programban nem vették figyelembe azt a régóta ismert tényt hogy a magyarországon eladott hardverek nagy része ''kalandos'' úton jut el a kiskerig.

Mondjuk szerintem az állam nem is építhet egy programot illegális tevékenységre, de valam megoldást biztos lehettt volna találni.

Amúgy szvsz a legjobb megoldás az lett volna (ha nem paráznának annyira, hogy a vesztes cégek és az ellenzék rögtön rájuk süti a korrupció vádját), hogy egy meghívásos pályázaton kiválaszantnak egy céget, egy (low end)konfigot, és kész, ez van. Erre megadni a 3x60k adókedvezményt, aki rá van szorulva, és máshogy nem tud szgéphez jutni, az ennek is örül és tökéletesen megfelel neki, arra hogy ne szakadjon le a világtól.

www.simson4t.hu

(#273) kalcika válasza Den (#272) üzenetére


kalcika
tag

Egyetlen céget? Ennek kicsit trösztszaga lenne :))

Szerinted mennyi támadást kapna az a cég, hogy miért éppen őt választották?

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#274) Tompo válasza Den (#272) üzenetére


Tompo
aktív tag

Erre ott vannak a ''Tesco''s gépek, bruttó 100e 15'' mocsival, nyomtatóval, szerinted ezek mennyire tiszták???

(#275) Den válasza kalcika (#273) üzenetére


Den
veterán

ezt írtam én is. támadták volna a céget is meg a minisztériumost is. ezért lett ennyi nyertes, ennyi konfig stb...

www.simson4t.hu

(#276) Den válasza Tompo (#274) üzenetére


Den
veterán

nem tudom. Mondom nem értek hozzá. De az (számomra) nyilvánvalónak tűnik, hogy az állam csak adózott, vámolt termék után fizethet támogatást, ez viszont nem egyezik a jelenlegi számítógép piac realitásával.

www.simson4t.hu

(#277) kalcika válasza Den (#275) üzenetére


kalcika
tag

Nem a parázás a lényeg. A számítások nagy eladásokkal számolnak. Ha egy nyertes lenne, ekár törvényesen, akár haveri alapon, akkor az irgalmatlan forgalmat bonyolítana, míg a többiek semmit. Így legalább valamelyest megoszlik.

A másik meg a konfigok száma: egyetlen konfig? Az megintcsak igazságtalan lett volna. Verseny rulez! :DD

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#278) ndrs


ndrs
tag

Alkatrészeket lehet már kapni SEx keretében?

1. vinyóból mit érdemes venni. nekem főleg megbíható és nagy tárolókapacítású kéne, nem az átviteli sebesség a lényeg.

2. TFT monitorból mit ajánlanátok? Mindegyiknek van digitális csatlakozója?

Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

(#279) Den válasza ndrs (#278) üzenetére


Den
veterán

vinyó és tft témában is van több topic és teszt. Ezt a topicot ne offoljuk szét ezzel.

www.simson4t.hu

(#280) ndrs


ndrs
tag

Bots, én nem destruktív akartam lenni. Bele is néztem egyik-másik ilyen topic-ba, de pl. a sulinetes TFT monitorok DVI csatlakozóval való ellátottságáról nem találtam infót sehol (szerintem ez nincs is még kitárgyalva). A vinyó témát el tudom képzelni hogy megvitatták már, keresgélek akkor még1kicsit. Persze tippet/linket ezzel együtt örömmel fogadok (akár magánba is) :DD

Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

(#281) Den válasza ndrs (#280) üzenetére


Den
veterán

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=18742[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=18325[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=18191[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=8783[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=4158[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=17599[/L]

Milyen vinyót vegyek topicok, csak amit a hdd téma első két oldalán találtam :P

Dvi-t meg úgy tudod meg, hogy megnézed a kiszemelt monitor gyártójának honlapján.

www.simson4t.hu

(#282) ndrs


ndrs
tag

thx, csekkolva.

ON:
Mikorra várható a ''Vizsgázik a Sulinet Expressz - 2. rész'' cikk megjelenése a PH-n?

Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

(#283) Polesz válasza KEndre (#265) üzenetére


Polesz
addikt

:C Boldog névnapot! :C

Amúgy van valamilyen fejlemény SEX ügyben?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#284) xuldar válasza Polesz (#283) üzenetére


xuldar
őstag

Úgy tűnik, eddig semmi. Valszeg én is csak monitorban fogok gondolkodni, és csak novemberben. Addigra még jobban kiforr a rendszer, meg akkorra gyűlik össze a pénzem. Mert hát valljuk be, adókedvezmény ide vagy oda, de a pénzt le kell perkálni, és csak hosszú hónapok múlva kapom vissza.
Remélem, hamarosan elkészül a cikk 2. része, jó ki tanulságokkal. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#285) Polesz válasza xuldar (#284) üzenetére


Polesz
addikt

Jaja én is várom. Pl hogy lehet, hogy a forgalmazó (kisker) kemény 1.1% jutalékot kap. Röhögőgörcsöt kaptam meg majdnem szívinfarktust :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#286) nemtudomka válasza Polesz (#285) üzenetére


nemtudomka
újonc

Nemtudom melyik konzorciumról beszélsz. Mint írtam, mi a CHS-el dolgozunk, ahol átlag 8-10% a jutalék. Persze ez is lehetne több, de tizszerese az általad mondottaknak. Vigyázni kell az általánosításokkal, mert a tájékozatlanok ebből vonnak le híbás következtetéseket. Ugyancsak vigyázni kell a ''nagyotmondásokkal'', mert azok soha nem a valóságot fedik. Figyelembe véve, hogy nem kell finanszírozni ( sőt 10-14 napig még a CHS pénzét is használhatjuk), a marketing egy részét ( katalógus, zászlók, talán plakát stb ) biztosítják, plusz forgalmat tudunk realizálni, nincs raktár kockázat, azaz amit veszünk, eladjuk stb. már nem is olyan rossz.

(#287) Polesz válasza nemtudomka (#286) üzenetére


Polesz
addikt

Hát nem tudom, hogy a CHS hogyan csinálja a dolgait, mert sajnos az ő konzorciumukba nem kerültünk bele. Nem írok forgalmazót, mert nem akarok negatív reklámot senkinek, de elhiheted, hogy nem igazán jó árakon dolgoznak. Főleg akkor nem amikor 8-10%-os hasznot adnak nekünk (igen ez az általános). De amikor egy gép eleve 10 ronggyal drágább mintha saját magad raknád össze akkor hol is realizálódik a többi haszon??? Megmondom a forgalmazónál. Senki nem jár jól csak maga a konzorcium. Legalább 20-30%-ot tesznek zsebre szerintem. Tehát nem igazán jó. Abban igazad van, hogy van egyfajta forgalomgeneráló hatása, de nem kell tőle hasraesni. :(:(:(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#288) nemtudomka válasza Polesz (#287) üzenetére


nemtudomka
újonc

Ugye nincs harag, ha azt mondom, hogy marhaság amit mondsz. Valószínűleg kicsit távolabbról látod a dolgokat. Ismételten nem mennék bele anak taglalásába, hogy a piacon az általad érintett termékek milyen forrásból származnak és hol, mikor, mi módon kerülnek a csempészett termékek forgalomba. Ezt ebben a fórumban is számos esetben tárgyalták a kellő ismeretekkel rendelkezők, kérlek olvass bele az előzményekbe. Mindezeket is figyelembe véve szvsz szó sincs 20-30%-os árrésekről. Legfeljebb tisztességes haszonról és ellenőrzött források alkalmazásáról lehet beszélni. Így, ha nem gond, nem osztom véleményed.

(#289) tildy


tildy
nagyúr

lenne egy kérdésem , remélem valaki profi adóügyben.Tegyük fel, évente 720E bgruttó a jövedelmem.Ez ugye az adóalap.Ennek az adója kb 150 ezer forint.Namármost ha van adójóváírásom alapból(kb 9000 Ft), akkor visszakapok 60ezret ha veszek valami szgépcuccot (60E forint feletti eszközre gondolok) vagy sem???

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#290) tildy


tildy
nagyúr

Meg még egy:Opciós upgrade terméekt lehet venni anélkül, hogy gépet vennék?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#291) Polesz válasza tildy (#289) üzenetére


Polesz
addikt

Vissza

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#292) tildy válasza Polesz (#291) üzenetére


tildy
nagyúr

Kösz a választ.AKkor ezekszerint az adójóváírás az teljesen más tészta?
Mert pl. anyumnak több a jóváírása mint az adója.Gondolom ő nem vehet így számtechcuccot.De lehet tévedek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#293) Polesz válasza tildy (#292) üzenetére


Polesz
addikt

Venni vehet csak pénzt nem kapsz vissza. Nincs miből.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#294) tildy válasza Polesz (#293) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát csesszék meg:(Megint kicsesztek a nem milliomos emberekkel.Nekem talán pont lesz 60E adóm (150E-8*9E=78E),anyumnak nem hiszem.Pedig egy nyomtató nem ártott volna otthonra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#295) Polesz válasza tildy (#294) üzenetére


Polesz
addikt

Mit vártál meleg hógolyót? :(:(:(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#296) ranger


ranger
csendes tag

Tandíjasok figyelem!

''A hivatkozott jogszabály a felnõttképzés díjának, valamint az oktatásban résztvevõk egyes kiadásainak adókedvezményeit állapítja meg. Így az adójóváírás lehetõsége nemcsak a számítógépek, számítástechnikai eszközök megszerzéséhez kapcsolódik. Ezért a 36/A § alapján adókedvezményre jogosultnak célszerû mérlegelni, hogy a kedvezmények közül melyeket veszi igénybe, ugyanis a (4) bekezdés az igénybe vehe-tõ adókedvezmény mértékét korlátozza: ''A magánszemély által e § alapján igénybe vehetõ adókedvezmény(ek) összege adóévenként nem haladhatja meg a 60 ezer forintot.''

Tehát, ha a tandíjadból visszakapsz adókedvezményként 60e Ft-ot, akkor a Sulinetes adókedvezménytől COKI és vica versa! :(

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#297) GigabyteFan válasza ranger (#296) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

bizony aki első diplomáés tandíját visszaiogényli az kiesik a SEX ből... azért remélem otthon nem :DD

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#298) erdol válasza GigabyteFan (#297) üzenetére


erdol
senior tag

Adószakember mondta az adód 100%-át leírhatod ha van rá jogcímed!!!!!!!

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#299) GigabyteFan válasza erdol (#298) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

remélem neked van igazad ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#300) Polesz válasza erdol (#298) üzenetére


Polesz
addikt

Az a 100% max 60 ezer lehet! Ejj de értetlenek az emberek :O

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.