Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tildy


tildy
nagyúr

ha én idén vásárolok valamit, akkor ugye jövőre levonhatom.De jövőre is vásárolhatok valamit, úgy, hogy azt 2005-ben le tudjam vonni az adóból?Vagy ezt csak 1* lehet igénybe venni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#152) Satan-Claus válasza tildy (#151) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nem. Minden évben akár többször is, de évente maximum 60e Ft-ot.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#153) Ahhoj válasza Satan-Claus (#152) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Én úgy tudom, hogy csak egy számlára lehet igénybevenni, tehát egy évben egyszer. Konklúzió érdemes akkor legalább 60e-ért vásárolni

(#154) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Szóval akkor senki se tudja megmondani, hogy az a300-as az mennyire jó/rossz?
csak mert hiába istencsászár az a70-es, arra nem nagyon van stex....

(#155) Cos


Cos
senior tag

:F
Szval ha szeretnék egy kis upgradet a gépembe és találok megfelelő alkatrészt SEX ajánlatain belül akkor azt is be lehet számítani a 60-be igaz?
:F

Brr Brr

(#156) b@ndi


b@ndi
tag

Üdv.
A SEX program igazán hasznos lehetne, ha a ''becsületes'' számtech boltok (tisztelet a kivételeknek, mert vannak) nem akarnák u.a. az árrést elérni a legálisan beszerzett áruval mint a ''becsületesen'' beszerzettel. Ennek következménye, hogy gyakorlatilag értelmetlen drágább (normál áron 60e felett) dolgokat venni hitelből. Akkora az árkülönbség, hogy visszaszámolva (diszkontálva) már 26%-os hitel körül elviszi a teljes kedvezményt, ha egy évre kell felvenned a hitelt.
A SEX programról eszembe jut az egyik számtech. magazinba írt technikai megjegyzés: '' a * gyártó megduplázta videokártyájának teljesítményét azáltal, hogy a megszokott 4x AGP helyett a kétszer olyan gyors 8x -os AGP-t alkalmazta...'' :(

(#157) Polesz válasza b@ndi (#156) üzenetére


Polesz
addikt

Akkor a becsületről pár szó. Tegnap bejöttek a boltba, hogy a SEX keretén belül vegyenek gépet. Kiraktam eléjük a konfigokat, közben elmondtam, hogy milyen lehetőségeik vannak, hogy a 3x60ezert leírhassák. Nézték a papírokat és kezdett nekik derengeni, hogy ezek kib@szott drágák. Pedig az egyik legolcsóbb ajánlatot rakjuk a vevők elé. Némi gondolkodás után kértek ajánlatot egy gépre scannerrel, cdíróval, dvd-vel. Bruttó 168ból meg volt. Ugyanez sexben 240 körül. Nagyon jó, hogy leírhatod amennyivel drágábban veszed :(:(:(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#158) rdi válasza b@ndi (#156) üzenetére


rdi
veterán

Kicsit egyszerű számítással legyen a THD mutató 50 % tartós bérlet esetén és legyen a leírási értéke 1 Ft.
Akkor három év alatt 180 E forintot írhatnak le (persze ha tudnak) egy főre.
Ez = 50 %.
Vagyis 359 999 forintnál olcsóbb gépet érdemes (lenne) venni.
Ha az áraik nem lennének magasabbak kb 20 %-al, ahogy Polesz mondja. Vagyis megközelítőleg 359999 * 0,8 = 287 999 forintig éri meg vásárolni, illetve nem teljesen, de most nincs kedvem számolgatni.
Hát elég nagy baj.

Fej! Tor! Potroh!

(#159) tildy válasza Satan-Claus (#152) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem érted a kérdésem.
Ezt csak 1* lehet igénybe venni, vagy pedig évente?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#160) rdi


rdi
veterán

Polesz!
Tényleg kezdem nemérteni a dolgot. Most idézek az origóról:
Három nagyon jelentős garancia van, amely a folyamatos versenyképes árakat biztosítja. Egyfelől a Sulinet Expresszben is megvásárolható termékek nem sulinetes értékesítése nem történhet kedvezőbb áron, mint az adatbázisban található ár. Amennyiben mégis kedvezőbb áron kínálnak a szállítók akár egyetlenegy terméket is egyetlenegy alkalommal vételre, azt kötelesek bejelenteni a Sulinet Expressz központba, és ez az ár a továbbiak során itt is automatikusan érvényes lesz.

Másfelől a fenti logika alapján: amennyiben nem magánszemély vásárlónak értékesít terméket a szállító, hanem például a központosított közbeszerzésbe 10 ezer darab PC-t ajánl bevételre, azt az árat is köteles lesz minden további adásvétel során a Sulinet Expressz-es termékek tekintetében az igényjogosultaknak biztosítani.

Harmadrészt rögzítésre került a szerződésben, hogy a forint erősödése esetén, amennyiben annak mértéke eléri az 5 százalékot, a szállítók kötelesek az erősödés mértékével megegyező mértékkel árat csökkenteni.

És van még egy érv, mégpedig az, hogy a 66 nyertes pályázó alvállalkozóinak személyében több mint 1500 közreműködő verseng a piacon.

Ezt mondta Kovács Péter.
Akkor ez hoyg is van ?

Fej! Tor! Potroh!

(#161) Bagoly válasza tildy (#159) üzenetére


Bagoly
senior tag

szerintem értette a kérdésed és válaszolt is rá. :t Akárhányszor igénybevehetet, de évente maximum 60000 Ft-t írnak jóvá az adódból. (vagy annak adójából akinek a nevére veszed.)

Hogy kérdezzek is:
Monitort lehet venni külön? (gép nélkül)
Árak tényleg az oldalakon látottak? (vagy még mindíg nincs meg a korábban emlegetett frissítés.)
A Pclandos mitsumi íróról tud valaki valamit? (Tudom, hogy a Mitsumi a panasonic ''álneve'', de gyanúsan olcsó a cucc)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#162) tildy válasza Bagoly (#161) üzenetére


tildy
nagyúr

9900-ért dvd iró?jah:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#163) Bagoly válasza tildy (#162) üzenetére


Bagoly
senior tag

Bemész a PCLAND-ba, kérsz egy mitsumi DVD-írót és közlik:
- Az nem Mitsumi, hanem mit'tom'mi. A románok gyártják, de überfrankó!:DD

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#164) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
A Pcland linkjén láttam Samsung 15'' TFT-t!
Akkor azt most megvehetem? Már mint csak azt? Mert az kb 15.000-re jönne ki!
Azaz 75.000 - 60.000

Mindig az X jelöli a pontot...

(#165) Bagoly válasza DrSoul (#164) üzenetére


Bagoly
senior tag

Nem tudom, hogy csak monitor működik-e(remélem jön valaki, aki tudja), de a pcland-nál egy 15-ös TFT van és az 87000 FT. :((( )

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#166) Bagoly válasza Bagoly (#165) üzenetére


Bagoly
senior tag

Mármint egy 15-ös SAMSUNG...

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#167) tildy válasza Bagoly (#163) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért , te már vettél?:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#168) DrSoul válasza Bagoly (#165) üzenetére


DrSoul
őstag

Ha rámész a Sulinetes listára, valóban nincs ott ez a monitor (Samsung 151S).
De ha az oldal legfelső bannerére mész, amire az van írva, hogy ''Beindultunk! Sulinet Ex ''stb. Ha arra ráclickelek, bejön egy monitor lista, elvileg június 30-i, új lista (ez van a banneren). Ha nem ez a banner jön be, töltsd be újra az oldalt (ne frissítésel, mert nekem úgy nem változott!)
:))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#169) Bagoly válasza tildy (#167) üzenetére


Bagoly
senior tag

Nem, én adtam el nekik. A kőbányain vettem őket, darabonként ezreré egy kreol üzletembertől :DDD. (A PCLAND vevő volt az összesre és most egy kis haszonnal árusítja őket.);]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#170) DrSoul


DrSoul
őstag

NA: akkor most jót néztem, vagy az nem aktuális lista???

Mindig az X jelöli a pontot...

(#171) Bagoly válasza DrSoul (#170) üzenetére


Bagoly
senior tag

Sztem hívd fel őket, mert az tök ugyan az, mint a nem sulinetes Samsung monitorok listája (Bár az origo szerint ugye nem lehet drágább a sulinetes, mint a nem sulinetes). Az is gyanus, hogy az ''új'' árlistán csak a Samsung monitorok találhatóak meg.


Valaki:
Lehet monitort venni gép nélkül sulinetbe?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#172) VÁMpír válasza Bagoly (#171) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

lehet

(#173) xuldar válasza VÁMpír (#172) üzenetére


xuldar
őstag

Ezt valami cikkel, oldallal alá tudod támasztani? Ugyanis én is ebben gondolkodom.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#174) Flashcash válasza xuldar (#173) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én is szeretnék egy jó monitort venni magamnak.

Az amp.hu-n láttam egy listát ahol ezt írták:
A Sulinet Express program keretében megvásárolható alkatrészek:
és fel van sorolva jópár digitfényk. TFT monitor.

Holnap után lehet hogy felhívom őket hogy megy-e az önálló mon. vásárlás.

(#175) Polesz válasza rdi (#160) üzenetére


Polesz
addikt

A fővállalkozó mondja az árat mi annyiért adjuk. Ha nekünk van más termékünk akkor annak annyi az ára amennyi. Ehhez a sulinetnek nincs köze.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#176) VÁMpír válasza xuldar (#173) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

origo társalgóban volt egy faszi az OM-ből és ő írta, hogy bármely sulinetes termék önmagában is megvásárolható.

(#177) thord válasza VÁMpír (#176) üzenetére


thord
tag

Csak azok, amelyek upgrade vagy opciós termékek.

(#178) Jano


Jano
senior tag

Én még valamit mindig nem értek milyen hardverereket lehet venni a gépembe ha az nem sulinetes, mert pcland-nél kint vannak az optikai meghajtók, tehát optikai meghajtót lehet venni de pl: videokártyát alaplapot processzort RAM-ot már nem?

A tudás érték!!!

(#179) thord válasza Jano (#178) üzenetére


thord
tag

Nézd meg, hogy miket lehet upgrade vagy opciós termékként venni a sulinetes gépekhez, na ezeket veheted meg külön otthoni géphez ( tehát nem feltétele az upgrade termékek vásárlásnak a sulinetes gép megvétele).

(#180) Jano válasza thord (#179) üzenetére


Jano
senior tag

Hol (link)?

A tudás érték!!!

(#181) Polesz válasza Jano (#180) üzenetére


Polesz
addikt

A sulinet honlapja pl ;] Ne legyél már láma.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#182) iwu


iwu
addikt

hi!
megtaláltam az ideális gépet pl tanároknak...:(


Konfiguráció megnevezése Dell Precision 350
Konfiguráció azonosítója Dell-BSR032
Konfiguráció bruttó ára [b]1451600[/b]
Megszerezhetõség módja érlet 3 év, [V]ásárlás, [L]ízing 3 éves
Technikai specifikáció
Processzor típus Intel P4 (Hyper Threading)
Processzor órajele 3,06
Processzor száma [db] 1
Alaplap típusa Dell Precision 350 bázisú alaplap (Intel 850E)
Alaplap chipset Intel 850E
Busz sebesség [Mhz] 533
Memória mérete [Mb] 1024
Memória típusa, sebesség RDRAM (PC1066)
Belsõ bõvítõhelyek 1 AGP 4x, 4 PCI
HDD 146 GB 10K RPM SCSI U320 + (U320 SCSI controller)
FDD 1.44MB, 3.5” FDD + 250 MB ZIP drive
CD-R, CD-RW, DVD-R DVD+RW, IDE + DVD-R, IDE
Monitorvezérlõ Matrox Parhelia 128MB
Monitor Dell 1800FP, 18” Ultrasharp TFT monitor
Modem Data/Fax, 56K
Lan Integrált, 10/100/1000 Base-TX
Wireless Lan
Audió Creative SB Live! 5.1
Aktív hangszórók, mikrofon Harman Kardon HK-395
Portok, periféria csatlakozók 2 serial, 1 paralell (SPP, EPP, ECP), 2 PS2, 1 VGA, 1 Mic, 1 Line-in, 1 Line-out, 6 USB 2.0, 1 LAN, 1 modem, 1 gameport, 1 firewire 1394
Egér, billentyûzet PS2 görgõs optikai egér, magyar ékezetes billentyûzet
PC ház, táp // notebook esetén akkumulátor DELL Minitorony ház, ATX 250W CE tápegység,
(2x 3 1/2'' belsõ, 2x 5 1/4'' külsõ, 2x 3 1/2'' külsõ)
Operációs rendszer Windows XP Professional SP1, magyar
Egyéb szoftverek Webböngészõ, médialejátszók, e-mail program, JAVA virtuális gép programok az operációs rendszer részét képezik
A konfigurációval kötelezõen együtt szállítandó („iskolatáskát helyettesítõ”) USB A csatlakozós PenDrive 64 Mbyte kapacitású, USB 2.0 portra csatlakoztatható PenDrive


hmmmmm...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#183) iwu


iwu
addikt

bocs, hogy csúnya lett!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#184) thord válasza Jano (#180) üzenetére


thord
tag

Pl itt van egy nyertes beszállító:
[L]http://www.partnercomputer.hu[/L]

Itt pl az asztali konfigurációk upgrade elemei közül lehet választani, és természetesen a hardvereszközök közül is.

(#185) Bagoly válasza Polesz (#181) üzenetére


Bagoly
senior tag

Lehet, hogy láma vagyok, de a sulinet honlapján egy fia utalást sem találtam arról, hogy milyen hardvereket lehet önálló egységként megvenni az akcióban. :(((
Pár nevetséges reklámanyagon (amikkel maximum a laikus politikusokat/szemlélődőket lehet elvakítani) kívül nulla az információ-tartalma az oldalnak.
Link? (Már kifejezetten érdekel, hogy hol olvasható ez a sulinet oldalán)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#186) Jano válasza thord (#184) üzenetére


Jano
senior tag

Kösz tehát akkor procit azt vehetek de alaplapot azt nem, a nem sulinetes gépembe?

A tudás érték!!!

(#187) thord válasza Jano (#186) üzenetére


thord
tag

Jelen állás szerint nem, de ha minden igaz, akkor már dolgoznak rajta.
Szvsz nem is volt tervbe véve, hogy külön is lehessen alkatrészeket venni (gyk: sexes gép nélkül), csak akkora volt rá az igény, hogy bedobták az upgrade termékeket erre a célra (amik ugye eredetileg csak arra voltak kitalálva, hogy lehessen módosítani a sexes gépeket egy szinten).

Szal, elég bonyolult ez még... káosz rulz da IM :)

(#188) thord válasza Jano (#186) üzenetére


thord
tag

Ha nem válaszoltam volna értelmesen:

Procit azt vehetsz, alaplapot nem, a nem sexes gépedbe, jelenleg.

(#189) tildy


tildy
nagyúr

Milyen papírt kell magammal vinni vásárláskor?Nyáron zárva vannak ugyanis a sulik, iskolalátogatásit ig ynem tud az ember vinni....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#190) Bagoly


Bagoly
senior tag

Kérem szépen Magyar Bálint a hiradóba mondta (ma 18:00 RT*k**b), hogy a SEX-es cuccot nem lehet drágábban adni, mint a nem SEX-est.
Na most vagy egy viszonylag használható akciónak leszünk a tanúi, vagy Magyar Bálint magyarázhatja, hogy tulajdonképpen nem is úgy kell azt gondolni, ahogy mondta.....
Akkora a sz@rkeverés a SEX körül, hogy hihetelen.
Az akció beharangozására, népszerűsítésére, tájékoztatására költött milliók már kidobott pénznek látszanak. Ilyen amatőr módon kivitelezni egy akciót......:(((

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#191) Bagoly válasza tildy (#189) üzenetére


Bagoly
senior tag

Semmit. Az adóhivatal dönti majd el, hogy kedvezményezett vagy-e. Csak Sex-es számlát kell kérni.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#192) Bagoly válasza Bagoly (#190) üzenetére


Bagoly
senior tag

áááááááá
szori a bold miatt.....(a vége a ''drágábban adni''-nál van)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#193) detri


detri
aktív tag

Ezzel kapcsolatban, h nem lehet drágábban adni sulinetes cuccot, a tegnapi indexes online riportból idézek, egy detri nevű embernek felelt a ''szakértő''. :)

''Kedves detri, az internetes oldal márciusi állapotokat tartalmazott, márciusi árakkal. Kollegáink folyamatosan frissítik az adatbázist, amely már tartalmazza az új árakat és új, korszerű termékféleségeket. A konstrukció lényege, hogy a pályázat nyertes szállítók nem adhatnak olcsóbban a Sulinet Expressz programba tartozó számítástechnikai eszközt a programon kívül. Amennyiben ugyanazt a terméket mégis olcsóbban adják, akkor automatikusan ugyanannyival csökkenteniük kell a Sulinet Expressz matricával ellátott termékeiket is.

Szóval az én felfogásom szerint itt szállítókról van szó, nem azokról a kis üzletekről, ahol mi vásárolnánk. És ezek a szállítók lehet, h valóban nem adják u.azt olcsóbban SEXen kívül, de az üzlet u.úgy folytatni fogja régi beszerzéseit más nagykerektől, így ő tud majd u.olyan terméket olcsóbban kínálni. Mint eddig is.

(#194) detri


detri
aktív tag

Bár más válaszokból nem pont ez derül ki...

(#195) Edem


Edem
senior tag

[L]http://index.hu/tech/hardver/sulinetr0701/[/L]

''Borbola István ezután áthívja az újságírókat a Media Marktba, ahol szintén átadnak egy első gépet, ''hogy ne csak egy értékesítőhelyhez kötődjön'' a nagy esemény. Kifelé menet még a kezünkbe nyomják a Sulinet Expressz árak, avagy tiszta vizet a pohárba című tájékoztató anyagot, mely, ha jól értettük, kimondatlanul illegális tevékenységekkel vádolja a magyarországi forgalmazókat (az anyag a Bluefish, a Mikland, a Mistral, az Aqua és a Nanotrade boltokat említi). A tájékoztató szerint ugyanis a kereskedők más módon nem tudnák ennyire alacsonyan tartani az alkatrészek árát.''

Tudja vki, hogy mi ez?

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#196) detri válasza Edem (#195) üzenetére


detri
aktív tag

Egyébként az tuti, h az állam - bár akarata nélkül - eddig is támogatta vámmentességgel a számtech cuccokat, u.is ezek nem legálisan jönnek be valszeg...

(#197) tildy


tildy
nagyúr

Én tudom rosszul , vayg tényleg nem adhatnák drágábban az eszközöket SEX-el, mint ahogy azt egyébként is meg lehet vásárolni tőlük.
Példa:
Mail egy cégnek:Úgy láttam hogy Sulinetes akcióban a Canon a70-t kb 125 ezer forintért adják, míg egyébként 112 ezer körül.
Elvileg ilyet nem lehetne.
Válasz:
Szabott árakkal dolgozik a Sulinet.
A saját árainkat nem fogjuk felemelni a sulinet kedvéért.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#198) detri válasza tildy (#197) üzenetére


detri
aktív tag

Ezzel kapcsolatban a tippemet #193 -ban olvashatod. :D

Van kinn az indexen egy cikk az árakkal kapcsolatban, érdemes elolvasni.
Itt: [L]http://index.hu/tech/hardver/sulinet0703/[/L]

(#199) tildy


tildy
nagyúr

Beidézném ide a választ, szerintem nagyon nagyon korrektek:
Kedves Tóth Ildikó !

Köszönjük észrevételét.

Sajnos mi is nehezen igazodunk ki a miniszter Úr ellentmondásos nyilatkozatain.Tegnap például ez a beismerő nyilatkozat hangzott el: a Sulinetes gépek tényleg drágábbak 10-20% -al.

1. Mi az eszközöket a Minisztriummal szerződött cégtől fix áron kapjuk, és ezen cég által meghatározott áron adjuk, melyet a minisztrium által működtetett Educatio Kht ellenőriz is.- Tehát az árképzéshez semmi közünk nincsen !
2. Semmi nem gátolja számunkra, hogy ugyanazt a terméket továbbra is forgalmazzuk ugyanazon , vagy más - hangsúlyozom legális - forrásból, és azon az általunk jónak vélt árrést alkalmazzuk. MINKET EHHEZ SEM RENDELET, SEM SZERZŐDÉS NEM KÖT.
3. Úgy gondoljuk, a vevőinknek maguknak kell eldönteni, hogy ilyen áron igénybe kívánják e venni a kedvezmény, a jó döntéshez a tőlünk telhető minden segítséget megadunk.



"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#200) rdi válasza tildy (#199) üzenetére


rdi
veterán

Passz...

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.