Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

amit itt a kisker említ 2 hozzászólással feljebb kb (most nem látom :)))

szóval hogy legálisan veszi ... az igaz, de az országba nem legálisan kerül ...

na mindegy ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#202) kalcika válasza tildy (#199) üzenetére


kalcika
tag

''hangsúlyozom legális'' :DD

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#203) kalcika válasza kalcika (#202) üzenetére


kalcika
tag

Ja, minden legális! Vám kifizetve, ÁFA is rendben van... :DDD

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#204) iwu


iwu
addikt

hi!
ma láttam sulinetes listát...melyen gigabyte64MB ati9800 van vganak (a gigabyte honlapján nincs még hasonló termék sem...)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#205) kalcika válasza iwu (#204) üzenetére


kalcika
tag

De nincs ám! Sőt 9800-asból csak Pro van (128 DDR ill. 256 DDRII memóriával).

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#206) detri


detri
aktív tag

Szerencsére tovább kínlódnak a kettős árazással:
[L]http://index.hu/tech/uzlet/sulinet0708[/L]

Ma reggel volt Magyar Bálint a Napkeltében, és ő megmondta, hogy nem létezik, hogy olcsóbbak legyenek a Sulineten kívüli cuccok, mert nagyon ravaszul meg van ám ez tervezve. Majd' felrobbantam, forrt bennem a tehetetlenség, hogy NÉZZ MÁR MEG EGY KIB. ÁRLISTÁT Bálint! :O De biztos nagyon sok ember bevette.

(#207) rdi válasza detri (#206) üzenetére


rdi
veterán

Legalább beszélnek róla :(
De mostmár ez a helyzet tragikomikussá kezd válni. Hogy mi lehet a külömbség két tökegyforma proci között ???

Fej! Tor! Potroh!

(#208) Den válasza iwu (#204) üzenetére


Den
veterán

8-ast és 9-est felcserélték, ennyi, elütés.

www.simson4t.hu

(#209) KEndre válasza detri (#206) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Az már látszik, hogy a fő gond ott van az árazással, hogy az eddigi napi (nagyker) - heti (kisker) árképzés a SEx-nél nem tud működni, itt csak lefelé tudsz árat módosítani, ezért nagyon meg kell gondolni a dolgot. Ez valami olyasmi, mint ahogy a forintnál a csúszó árfolyam volt, vagy a benzin árképzése manapság, kevesebb árváltozás várható (valszeg havi frissítés), előző hónap tendenciája kerül majd beépítésre, tehát a kereskedők mindig számolni fognak olyan tartalékkal, ami megvédi őket a világpiaci emelkedő áraktól - ugye emelni nem lehet a SEx-es árakat. Gondolom, kettős ár kikerülhetetlen, az átlagáraknál (150-250 ezer Ft) 5-15 %-al mindig drágább lesz a SEx. A kereskedők majd azt fogják csinálni, hogy listaár az egál, kedvezményekkel (ajándék ez+az) megoldják ezt a kérdést. Jogilag az állam semmit sem tud ez ellen tenni.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#210) Polesz válasza KEndre (#209) üzenetére


Polesz
addikt

Ha gondoljátok írok egy jó kis cikket a SEX-ről kiskereskedői szemmel. Vannak itt ám rendesen gondok. Ha rajtam múlik egy darab sexes gépet nem adok el :O:O:O

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#211) tildy


tildy
nagyúr

Olvastátok a canon fényképezős részt?Nem is tudom ki volt az az olvasó...:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#212) KEndre válasza Polesz (#210) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Polesz! Jelentkezem nemsokára.:)

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#213) Polesz válasza tildy (#211) üzenetére


Polesz
addikt

tildy drága jól nézd meg hogy opciós vagy upgrade listán láttad-e a fényképezőt, mert csak az utóbbiról vagy jogosult vásárolni, ha sexes gépet nem veszel :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#214) tildy válasza Polesz (#213) üzenetére


tildy
nagyúr

Nincs kiírva:((( Hogy melyik...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#215) thord válasza KEndre (#212) üzenetére


thord
tag

KEndre, nem te voltál véletlenül az egyik nyertes által tartott hétfői alvállakozói találkozón?
Mert, ha minden igaz, akkor volt ott egy PH!-s újságíró is :)
Na, az ott hallottakat nem ártana leírni, hogy picit tisztuljon a dolog, mert nagyon gáz, mint ahogy Polesz mondta, ha rajtam múlik, akkor én sem adok el ilyen gépet. :(
Magyar Bálintka meg tájékozódjon már, mielőtt iszonyatos hülyeséegetket mond..:(

(#216) thord válasza Edem (#195) üzenetére


thord
tag

Ez az illegális tevékenység vajh abban merül ki, hogy kikerülik a disztribútorokat, vagy pedig csempészés is lehet benne? :)

(#217) tildy válasza thord (#215) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezek szerint valaki nem mond igazat, és persze a vásárlók húzzák a rövidebbet (jelenleg).
Nem kétséges , hogy kinek lehet kevésbé hinni:OSajnos:O

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#218) thord válasza tildy (#217) üzenetére


thord
tag

Szerintem igazából Bálintnak fogalma sincs, hogy drágábbak a sexes gépek, egyszerűen azt mondja, amit eléraktak. Utánanézni meg b***ik. :)

(#219) Polesz válasza thord (#218) üzenetére


Polesz
addikt

A SEX vajon mi? A SEX majom vajon ki? :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#220) DrSoul válasza Polesz (#219) üzenetére


DrSoul
őstag

Javítsatok ki, ha rosszul tudom.
Való igaz, hogy ez egy átverés, de talán azoknak jó, akiknek van gépük és csak upgradelnek: pl. én vennék egy TFT monitort.
Na most: igaz, hogy esetleg (pl. PCLand) kinézek egy 15'', bruttó 87.000-es monitort (azt hiszem Samsung), és talán az máshol 80.000, de ott semmit sem kapok vissza, így meg végül azt a monitort (87.000-60.000=27.000Ft) 27e Ft-ért vettem meg. Ez így megéri, nem? Mégha nem is a legjobb monitor, de ennyiért Sulinet Express nélkül sehol se kapok...
Ebben az esetben megéri? Vagy valamit rosszul tudok, és nem így van? :F

Mindig az X jelöli a pontot...

(#221) detri válasza Polesz (#219) üzenetére


detri
aktív tag

:)
Az a baj, hogy aki rendszeresen netezik, és komolyan érdekli a dolog, az tudja is, hogy egyelőre nagy kamu az egész, de aki csak a TVt nézi (gondolom sokkkkal többen, mint a netezők) elhiszi, amit mondanak neki. Én is elhinném. Szal a megoldás: Poleszt és thordot a TVbe!!! :DDD

(#222) Parci válasza thord (#215) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sajnos én lettem volna ott, ha eljutok odáig, de nem jutottam :(.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#223) thord válasza Parci (#222) üzenetére


thord
tag

Akkor ezért nem állt fel senki, amikor a főszervező külön kiemelte, hogy van a körünkben egy PH!-s újságíró, s reménykedve körülnézett, hogy vajh ki lehet az. :)
Viccet félretéve nem sokról maradtál le, csak arról bizonyosodhattunk meg, hogy nem csak a vevőknek nem éri meg, hanem az alvállakozóknak sem.

Két fontos dolog:
- jelenleg nem lehet 3 éven keresztül visszakérni a gép árát, azaz csak egyszeri 60000-et lehet leírni (ez ugye eleve sux, mert sokszor majdnem ennyivel drágább is a SEXes gép), várhatóan nem is lehet majd, hiába ígéretik, hogy majd 3-4 hét múlva talán
- SEX-es gép nélkül csak az upgrade termékeket lehet megvenni, azaz az opciós termékek közül csak akkor lehet vásárolni, ha már előtte vettél SEX gépet
(ezt fővállalkozója válogatja, hogy gond-e, de pl fényképezőgép az nagyon valószínű, hogy opciós termékként szerepel)

(#224) Polesz válasza DrSoul (#220) üzenetére


Polesz
addikt

Igen, ha megteheted akkor jól jársz a sexel. Más lehetőség nem nagyon van.

A kis gépek nem érnek annyit, hogy 3 évig fizesd részletre és nem tudod fejleszteni normálisan. Hitel az ugyan olcsóbb, de csak max 1x igényelhetsz vissza.

A lízing nem 200e forint környékére van kitalálva. Kb 150e forintra 130e-t tolsz 3 év alatt :(
A bérletnél meg 3 évig pergeted a lóvét, majd 5 évig még használod és a 8-ik év végén a tied lesz a termék.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#225) thord válasza DrSoul (#220) üzenetére


thord
tag

Úgy van, ahogy leírtad, s amennyiben az a monitor vmelyik SEX gép upgradjeként is szerepel náluk, akkor minden további nélkül megveheted és szvsz meg is éri. Sőt, szerintem max erre jó az egész SEX (jelen állapotában), hogy pár upgrade cucchoz hozzá lehet így jutni.

(#226) thord válasza Polesz (#224) üzenetére


thord
tag

A pingvinek elítélik a SEX-et. :)

(#227) DrSoul válasza thord (#225) üzenetére


DrSoul
őstag

Ezt hol lehet pontosan látni? Pl. a Pcland-nak van külön árlistája, de nem láttam ilyen felosztást, hogy ''upgrade'', hanem normálisan kategóriákra van osztva, pl. játékvezérlők, nyomtatók, monitorok.... A Bluefishnek is. Az Aquának nem láttam Sulinetes árlistát.
Te melyik boltban dolgozol?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#228) Parci válasza thord (#223) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ouch, ciki :F.
Mindenesetre köszi az infókat, bevéstem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#229) DrSoul válasza Polesz (#224) üzenetére


DrSoul
őstag

Én a Sex-el csak úgy vásárólnék, ahogy mondtam: talán most ki tudok fizetni ilyen összeget, úgy, hogy csak jövő márciusra kapom vissza (mint pedagógus), de csak olyan összeget, ami megközelíti a 60.000 ezret...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#230) DrSoul válasza thord (#223) üzenetére


DrSoul
őstag

Na, nem tudtam ilyen elválasztásról, hogy ''opciós'' vagy ''upgrade''.
Hol van ez feltüntetve? Az említett árlistákon én ilyen nem láttam...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#231) DrSoul


DrSoul
őstag

Csak mellékesen megjegyzem, hogy Samsung S152V 15” TFT -t akarok venni (ez van a PCland-nél), de sehol nem találok ilyen monitort a Samsung honlapján...
Nincs ilyen modell...
Kitalálták? :F

Mindig az X jelöli a pontot...

(#232) Cathfaern válasza Parci (#228) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt csak poénból mondta :) Ott a smile is, meg írja utána, hogy ''a viccet félretéve...''

(#233) thord válasza DrSoul (#230) üzenetére


thord
tag

Kérdezd meg tőlük, de szerintem ez upgrade termék, mert monitor, szal elvileg megveheted.

(#234) Snowman21


Snowman21
tag

A sulinetben egyedül majd kiegészitő cumokat érdemes venni, gépet nem ez 1értelmü, pl 735-ös hp 90 rugo az egyik cégnél, abbl majd visszajön a 60 ad és benne áll a mani márciusig de akkor is lesz egy franko kis géped 30ért, ez elég jo ajánlat sztem.:)

(#235) detri


detri
aktív tag

Mért van mindenki a HP gépekre kattanva????? Nemá....

(#236) Flashcash válasza DrSoul (#231) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

152S

(#237) kalcika válasza Polesz (#210) üzenetére


kalcika
tag

Nem erőszak a disznótor... :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#238) Den válasza thord (#218) üzenetére


Den
veterán

Ez az egész sex annak jó akinek eredetileg az egészet kitalálták. Az eredeti célkitűzés az volt, hogy azok a gyerekek akiknek a szülei nem engedhetik meg maguknak, hogy számítógépet vegyenek, azok is hozzáférjenek a számítástechnikához és az internethez, hogy az eljövendő ''információs társadalomban'' ne kerüljenek hátrányba azért mert szegényebb családba születtek. Ennek a célnak a cikkben leírt konfigok tökéletesen megfelelnek, a játékon kívül mindenre alkalmasak, éps a következő 3 évben is alkalmasak lesznek. Áruk is olyan hogy megfelelő az adókedvezmény mértékéhez, és mint a cikkben írták az árrések is elfogadhatóak az állam se nagyon fizet rá erre.

A minisztérium ott követte el a hibát hogy nem ragaszkodott az eredeti elképzeléshez és engedett a nyomásnak, egyre több mindent, egyre nagyobb értékű cucokat belevéve a programba, amiknek már semmi közük nincs az eredeti koncepcióhoz. Ezért lett mára (véleményem szerint) kaotikus az egész.

Plusz mindenki kavart álhírekkel, szóbeszédekkel, és természetesen univerzális bűnbaknak ott van a politikus akit mindenért hibáztatni lehet, jó magyar szokás szerint.

www.simson4t.hu

(#239) xuldar válasza Den (#238) üzenetére


xuldar
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy akik nem tudnak számítógépet venni, azok valószínűleg mininálbérből élnek. Márpedig a minimálbérre nem nagyon tudsz adókedvezményt érvényesíteni, és egy családban egy gépre csak egy szülő érvényesítheti a kedvezményt :(
Az lett volna jó, ha egyszerűen ellenőrizhető formában lehet vásárolni számlára cuccot, és év végén az adóból le lehet írni (van ugye családi adózás is, ha jól tudom).

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#240) Den válasza xuldar (#239) üzenetére


Den
veterán

azért nem kell ahoz minimál bér. Elég ha az átlag fizetés mellett van 3 gyerek, meg mondjuk egy lakás részlet.
szvsz a minisztérium túl sok követelménynek akart megfeleni egy programmal.

www.simson4t.hu

(#241) KEndre válasza thord (#215) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Sajna én nem jutok el ilyen helyekre, csak következtetek a megjelenő hírekből. PH!-s újságíró biztos hogy nem volt ilyen helyen. Ha tudsz nekem infokat adni (ez másnak is szól!), megköszönném. Várom az érdekeltek észrevételeit, címem: kendre@prohardver.hu. Csak azt kérem, hogy jelöljétek meg: bizalmasan kezeljem-e az észrevételeiteket, vagy vállaljátok-e esetleg a nyilvánosság előtt is, mondjuk a pH-s nickre hivatkozva. Parci, Polesz és én rajta leszünk a témán.:P

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#242) detri válasza Den (#238) üzenetére


detri
aktív tag

Abban egyetértek, hogy végülis nem rossz dolog ez a SEx, még ha sokminden nagyon idegesítő is benne, de én nem féltem a politikust, mint Te.
U.is nagyon jól tudja, hogy drágábbak a SExes cuccok, mégis megmagyarázza, hogy képtelenség, hogy drágábbak legyenek, megnyugtat minden kedves TVnézőt, hogy csakis u.annyiba kerülhet, mint a normál termék. És ez nagyon bosszantó. Ez nem bűnbakkeresés.

(ui.: bennem biztos felmerülne, ha magamat olvasnám, hogy lehet, hogy csak az a baja ennek a tróger usernek, hogy ez a kormány csinálta a programot, és akkor ugye csak szemétség lehet. de szó sincs erről, max akkor lehetne (akkor sem lenne egyébként, nem jellemző rám), ha a másik oldal csinálta volna. :) )

(#243) Den válasza detri (#242) üzenetére


Den
veterán

nem gondoltam hogy kormányfüggő a kritikád, nálunk egyszerűen szokássá vált mindenért a politikát hibáztatni, kormánytól függetlenül. ezt most csak úgy általánosságban mondtam.

most olvastam az indexen hogy kizárják aki drágábban adja a sexes cumókat.

www.simson4t.hu

(#244) thord válasza Den (#243) üzenetére


thord
tag

Hát ezt faszául megoldották. :)

Nem lenne talán egyszerűbb egyszerűen utánanézni, hogy az a X nagyker hogy szerzi be a cuccokat? Miért a kiskerket kell szívatni? A nagyker meg azt csinál sértetlenül, amit akar... :(((

(#245) KEndre válasza thord (#244) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Ezt a dolgot kellene most kielemezni a következő cikkünkben, de szerintem csináld azt, hogy a nem SEx-es géphez adj ajándékba mondjuk egy éves internet-előfizetést, add a gépet ugyanannyiért, mint a SEx-est, senki sem köthet beléd. Az autókereskedők is azt csinálják, hogy adnak egy autórádiót grátisz, ez az engedmény. Fogyasztásvédelem nem kifogásolhatja, ha jól könyveled.:P

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#246) Arius válasza thord (#215) üzenetére


Arius
aktív tag

Ha rajtam múlik, én sem adok el egyet sem, max perifériát.
De szerintem így is lesz egykét nemnormális, akit sehogy sem fogok tudni lebeszélni róla...bár megpróbáljuk, kollégáimmal egyetemben :)):DD

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#247) detri


detri
aktív tag

Ezt Tompo elvtárs linkelte be a szomszédos Sulinet topikba:
[L]http://www.om.hu/cikk.ivy?artid=705f1aa3-2d59-4d28-bb13-1c7398a7f74e&colid=81923d65-905e-420c-9e7b-cd56d222c872[/L]

Megint jól felb..tam az agyamat... Egyszerűen nem hiszem el, hogy minden egyes kisker lop-csal-hazudik, és ezért tudják olcsóbban árulni a gépeket, alkatrészeket... De ők jól megmondják nekünk, hogy ez így van, mindenki szemét, éljen az OM, a hős.

(#248) detri válasza detri (#247) üzenetére


detri
aktív tag

''Egyszerűen nem hiszem el, hogy minden egyes kisker lop-csal-hazudik, és ezért tudják olcsóbban árulni a gépeket, alkatrészeket... ''

Fenese tudja már... :(( [L]http://index.hu/tech/jog/szurke0709/[/L]

Polesz, Thord! Ti mit tudtok, ha egyátalán szabad ilyenről beszélni... Hogy van ez? :F

(#249) DrSoul válasza KEndre (#245) üzenetére


DrSoul
őstag

Arról volt szó, hogy olcsóbban (azaz reális áron) adni a Sex-es cuccokat, nem drágábban a normált!!!
Miért a rossz felé kell közelíteni?:)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#250) Polesz válasza detri (#248) üzenetére


Polesz
addikt

Lehet, hogy mi hülye boltosok vagyunk, de mindenről még az utolsó csavarról is számlánk van :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.