Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) KEndre válasza SomY (#48) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Na, ennek majd utánanézünk.;]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#52) SomY válasza KEndre (#49) üzenetére


SomY
csendes tag

Jah, oks:)
Én UHU-t láttam, vagy mit a cikkben.
Bár lehet, hogy csak félreolvastam... hiába hétfő reggel van:)

(#53) csabika25 válasza SomY (#52) üzenetére


csabika25
aktív tag

A cikkben tényleg UHU-t írtak, de az Excel táblát végigböngészve a legtöbb helyen a SuSE-t írják. Egyébként tetszett, hogy egy pár helyen a mellékelt szoftverek mellé odaírták a SuSE szinte összes segédprogramját. Hiába no, marketing.;]

''Isten fut Windows alatt''

(#54) SomY válasza KEndre (#51) üzenetére


SomY
csendes tag

Viszont ha már nézelődtök:)), de azért másnak se legyen má' rossz.

(#55) KEndre válasza SomY (#54) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Megjelent a cikk az Indexen is, gondolom egy-két (nem hardcore) illetékes is el fogja olvasni az észrevételeinket. A következő részben szeretnénk a ti véleményeteket is karakteresebben megjeleníteni, ezért használjátok a fórumainkat.:DD

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#56) freya válasza KEndre (#55) üzenetére


freya
aktív tag

Mini-DV kamerat akkor vehetek, de DVD-irot nem?

(#57) marcee válasza SomY (#54) üzenetére


marcee
addikt

Pláne, hogy úgy tűnik nekem, hogy a kiskernek csak annyi az extra feladata, hogy más számlát tölt ki, nem kell a pénze után futnia, stb... Akkor tényleg nem túl etikus drágábban adni.

Feljebb valaki már említette, hogy a pályazatban szereplő árak vannak kint, ami már nem túl 4hónapos. Talán csak eről van szó.

\m/

(#58) marcee válasza freya (#56) üzenetére


marcee
addikt

Ezt jó lenne kiokumulálni, mert engem bármire rá lehet beszélni, ha ''ingyen'' van! :D

\m/

(#59) marso


marso
tag

vannak multimedia ala tartozo periferiak, mint nyomtato dvdiro scanner ezeket gep vasarlasanelkül is meglehet venni, es vannak az opcionalis periferiak mint proci vinyo stb, ezeket a mar megvett sulinet gep melle lehet venni, amugy jelenleg szo van rola hogy nem csak sulinetgéphez vasarolhatova teszik. gondolom nem lesz belole semmi :D

(#60) SomY válasza marso (#59) üzenetére


SomY
csendes tag

Hát valóban nem valóüszínű.
Lévén szvsz úgy gondolkodnak, hogy megvesz az ember 20kért egy procit és igénybeveszi a 60k-s adóvisszatérítést.
Ami jól is hangzana valljuk be:))
De hogy ez ne legyen, akkor úgy kellene megcsinálni, hogy ha kevesebb a szla végösszege akkor mondjuk a számla végösszegéig lehet igénybevenni az adóvisszatérítést (bár lehet, hogy ez most is így van -> szövegezés: évi 60k max. adóvisszatérítés, ami ugye lehet 3 szla-n is, nem?)

(#61) marso válasza SomY (#54) üzenetére


marso
tag

mint irtam, azok az arak egyreszrol regike, masreszrol kotottek, a fovallalkozo szabja meg az arakat, dragabban nem adhatja egy alvallalkozo sem, olcsobban is csak külön engedéllyel

(#62) KEndre válasza SomY (#60) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Ezt én is így tudom. Lehet három számlán is, sőt mindkét szülő elszámolhat évi 60 ezer forintot, ami már 120 ezer, de a számla mindenesetre annak a nevére kell hogy szóljon, aki igénybeveszi az adókedvezményt.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#63) Jano válasza marso (#59) üzenetére


Jano
senior tag

Ha DVD írót lehet konfig meg vásárlása nélkül is venni akkor miért nem lehet mondjuk videokártyát venni, ezt nem értem?!

A tudás érték!!!

(#64) KEndre válasza KEndre (#62) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Azt viszont nem tudom megcsinálni, hogy veszek 200-ért egy SEX-gépet, és arról úgy kérem a számlát, hogy 100 a fater, 100 a muter nevére szóljon.:(

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#65) steveetm válasza KEndre (#64) üzenetére


steveetm
őstag

De ha veszek egy fényképezőt, és abból visszaigénylem a 60k, akkor az a gép a ÉN gépem? azt csinálok vele amit akarok(speciel eladásra gondolok:))
Üdv.: Steveetm

(#66) csabika25 válasza steveetm (#65) üzenetére


csabika25
aktív tag

Én úgy tudom, hogy adott ideig nem adhatod el a SEX keretében vett eszközödet. És ez így is van jól. Ki kell szűrni azokat, akik csak haszonszerzésre akarják használni a rendszert.:D

''Isten fut Windows alatt''

(#67) marcee válasza steveetm (#65) üzenetére


marcee
addikt

Már körvonalazódik, hogy megint nem a csór egyetemista (gyk: én) jár jól! :D

\m/

(#68) KEndre válasza steveetm (#65) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

A tied, de három évig nem adhatod el, mert akkor vissza kell fizetni az igénybevett kedvezményt. Persze ez csak egy adóellenőrzésnél derülne ki (már ha van ebben az országban annyi ellenőr, aki ezt le tudná ellenőrizni), :))

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#69) hungeek válasza andorpapa (#23) üzenetére


hungeek
senior tag

tehát ha én itt a pcland-nál veszek egy Fujitsu-Siemens SCALEO FSC C996F 19? CRT -t ~50+fáért akkor anyukámék ebből 60k-t visszakapnak adóvisszaigénylés címén?

(#70) KEndre válasza hungeek (#69) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Nem kapnak vissza, csak 60 ezerrel kevesebb adót kell befizetniük (ha lesz annyi adójuk)! Vigyázat! Adót ezért senki sem kap vissza!

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#71) steveetm válasza KEndre (#68) üzenetére


steveetm
őstag

:D mindig tanul az ember.
Egyébként meg nem hinném hogy ez akkora bűn, vagy csalás.
Most jelentkezzenek atok akik inkább az állambácsinak odaadnak 60k forintot, minthogy vegyenek egy digikamerát;]
Üdv.: Steveetm

(#72) hungeek válasza KEndre (#70) üzenetére


hungeek
senior tag

anyám havi 110k-at kap kézhez apám meg 150k-t szval lenne miből visszaigényleni :))

(#73) hungeek


hungeek
senior tag

jah most hogy íg olvasom........ ahhoz hogy megvehessem ezt a monitort kell előtte vegyek egy suxxx sex gépet? :(((

(#74) thord válasza marcee (#57) üzenetére


thord
tag

Az árakat ezen a héten fogják frissíteni a fővállalkozók, amint erre lehetőséget ad a központi server. Persze, ez sem zárja ki, hogy vki olcsóbban tudja adni saját maga a terméket (SEX-en kívül), mint amennyiért fővállalkozó megszabja neki, de ezért szvsz nem kéne még szidni is őt....:(
Főleg, hogy most már talán érthető, hogy nem a kiskerek fogják ezen degeszre keresni magukat. Olyan 5% körüli haszonkulcsuk lesz rajta.

(#75) KEndre válasza thord (#74) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Azzal egyetértek, hogy 15% árrés esetén nem nagyon jön ki 5%-nál nagyobb haszonkulcs (adózás+reklám++++). Szóval maradjunk annyiban, hogy ez egy tisztességes árrés.:)

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#76) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Úgy néz ki vidám népi játékok keretében megint lehúznak egy valag pénzt szakértő kormányunktól meg néhány usertől is. Nem tudom miért kell itt pártokra szakadni amikor az előző kormány alatt is volt ilyen nagyon jól sikerült akció. Hát vannak dolgok amik nem változnak. Csak azt nem értem kedvenc Microsoft-unk hogy maradhatott ki ebből ? ;]

A legszebb az egészbe a három év -> utána max. ajtót kitámasztani lesz jó a géped...

Egy (volt) kollégám aki még a múltkori akció során jutott géphez, egyszer mutatott nekem egy levelet miszerint bármikor kimehetnek ellenőrizhetik, a gép állapotát, a feltelepített programokat, stb... innét meg már csak egy lépés a BSA...

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#77) thord válasza KEndre (#75) üzenetére


thord
tag

15%?
annyi lesz?
mert ha jol tudom, a CHS 5%-ot fog adni
a HRP talán 10-et
ha megadják a 15%-os árrést, az szerintem nagyon korrekt lenne, de szvsz nem fogják.
Mi a HRP-vel és a Partner Computerrel vagyunk kapcsolatban, majd megírom, hogy mennyit adnak.
Ha meg 5% lesz, akkor az minden, csak nem tisztességes...(vagyis az lenne, ha ezek a bevételek csak pluszban jönnének, de sajnos a normál eladások nagy részét viszik/fogják elvinni).

(#78) thord válasza KEndre (#75) üzenetére


thord
tag

Ja még annyit, hogy 5%-os árréssel csak a nagyok tudnak megmaradni, sajnos a kicsik elvéreznek...:(

(#79) Bagoly


Bagoly
senior tag

Na akkor, hogy teljesen biztos legyek benne :DDD, befizeted a tarifát, majd (amennyiben befizetet adóm>60000) visszautal nekem az állam 60k-t.

Ha ez így megállja a helyét, akkor hol a legnagyobb Sexy digifényképező kínálat?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#80) KEndre válasza Bagoly (#79) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Jövő év (2004) áprilisban.:((

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#81) Bagoly válasza KEndre (#80) üzenetére


Bagoly
senior tag

Meddig vehetem meg? (Meddig tart az adóév?)
Nyilvánvaló a lehető legkevesebb ideig nélkülözném a 60k-m...:DDD
A többi, amit írtam az megállta a helyét, ugye?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#82) thord válasza Bagoly (#81) üzenetére


thord
tag

Szerintem tárgyév számít, azaz ez év decemberében megveszed, akkor azt köv évben látod viszont.

(#83) Bagoly


Bagoly
senior tag

A nyavajás :DDD pcland rápakol jópárezret a sulinetes fényképezőire.....nem látott valaki valahol jó áron sulinetes canonokat?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#84) KEndre válasza thord (#77) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Hát ezért nem szabadott volna több százezres gépeket ide beengedni, mert a cél az, hogy minél több számítógépes háztartás legyen Magyarországon. Ez biztos, hogy nem jó a kisebb kereskedőknek (nagyon jól látod...):(

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#85) KEndre válasza Bagoly (#81) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Dec.31-ig veheted meg, februárban vagy márciusban adóbevallás (kinek mikor), visszatérítés március-áprilisban (kinek mikor).

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#86) marcee válasza KEndre (#84) üzenetére


marcee
addikt

Szvsz egy ''kisebb kereskedő''-höz van szerencsénk, ha jól értem :D (bocs thord)
Az meg nekem is felszokott tünni, ha nem járok jól: reggel kinyitom a szemem, és az első gondolatom az, hogy ma sem járok jól! :(

\m/

(#87) thord válasza Bagoly (#83) üzenetére


thord
tag

Te tényleg nem érted? :)
Nem ő pakol rá, hanem a fővállalkozója által megszabott árat írja ki (ami valószínűleg még a pályázat beadásakori ár, azaz már rég nem aktuális, csak még nem lehetett frissíteni).

Az összes ár meghatározott, tehát az alvállalkozó (kisker) semmilyen módon nem térhet el tőle. Ha ugyanazt a terméket látod a kisker sima árlistájában az azért van, mert ő olcsóbban adja. Ennyi. Remélem érthető. :)

(#88) thord válasza marcee (#86) üzenetére


thord
tag

Jól látod marcee. :)
Persze ettől függetlenül még láthatom rosszul a dolgokat, csak a csaját tapasztalatimat írtam le.

(#89) joc_


joc_
újonc

Sziasztok!
Mar tobbszor kerdeztek, de valaszt senki sem irt: Lehet SEX alapgep nelkul venni csak monitort? (Meglevo gepemhez szeretnek mondjuk LCD monitort...)

(#90) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Üdv, ajánlom mindenkinek az Index Fórum / Politika / Sulinet Expressz - 60000 Ft adójóváírás topicot. Most kb 1200 hozzászólásnál tartunk, a Polfórumhoz méltatlanul kevés anyázással :))

[L]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9092980&uq=1173[/L]

(#91) thord válasza KEndre (#84) üzenetére


thord
tag

Szerintem is így van. Meg leszokhatna már a mindenkori kormány ezekről az adókedvezményes dolgokról, mert ez olyan adok is meg nem is, de jól hangzanak a nagy számok. :(
Persze mindig azok maradnak ki, akiknek legjobban kellene. (pl itt a minimálbéresek szóba sem jöhetnek ugye :( ).

(#92) basiC


basiC
tag

Üdv!

Lehet máshol is van már alkatrész árlista, de a hp.hu/sulinetexpressz cim elég korrekt. Napokkal ezelőtt hirdették rádióban, van zöld szám ezügyben. Ez a Hp elég jó cég.

basiC

ba$iC

(#93) thord válasza joc_ (#89) üzenetére


thord
tag

Lehet külön monitort venni.
Amiket lehe még pl: nyomtató, digifényképező, scanner, DVD-író.
De pl proci, ram, ilyesmi nem valószínű.

(#94) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Valamint prezentálnék az érdeklődőknek néhány linket periféria árakra. Ezek azok a fővállalkozók, ahol már elérhetők a SEx árlisták (végignéztem minden cég honlapját :DD). A többinél vagy semmi, vagy csak konfigok, amik viszont fenn vannak a minisztérium oldalán is.

HP: [L]http://www.hp.hu/sulinetexpressz/katalogus.htm[/L]
Dunaweb: [L]http://www.dunaweb.hu/dw/index.php?page=sulinet#kieg[/L]
Printerfair: [L]http://sulinetexpress.printerfair.hu/egyeb_hardver.html[/L]
RCE: [L]http://www.rce.hu/sulinetexpress/termek_periferia.html[/L]
Szintézis: [L]http://www.szintezis.hu/sulinet-prices.pdf[/L]

Korábban a Miklandnál volt fenn egy HRPs árlista, leszedték.

(#95) Bagoly válasza thord (#87) üzenetére


Bagoly
senior tag

Köszönöm, most már értem....;]
Ha jól sejtem ''ti'' is Sex kompatibilisek vagytok....pofátlanság lenne azt kérnem, hogy dobj meg egy mail-el, ha le tudtátok frissíteni az árakat? (szavaidból azt vettem ki, hogy ez egy központi szervertől függ. Feltételezem más is frissít ,ha elérhetőek a kötött (központi) árak, tehát akkor érdemes megnézni milyen áron kínálják az ''ingyen'' hatvanezret)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#96) katonag


katonag
tag

mondjuk elég mókás, hogy pl a Kventa (de mást is láttam) 8 évre akarja bérbe adni a dolgait. Elég kellemetlen lesz 3 év után is bérelni a konfigot, ami akkor már elég gyengus lesz. Nem beszélve arról, hogy addigra a szerencsés bérlő is megtanulja, hogy miként mennek a dolgok a számtech területén. Így még kellemetlenebb lesz.

(#97) thord válasza Bagoly (#95) üzenetére


thord
tag

Elméletileg fent lesz majd minden a sulinet.hu- is (ugyanott, ahol most csak a konfigok elérhetők). Azt hiszem most éppen emiatt a server miatt késik az egész SEX, mert nem minden fővállalkozó elégedett a központi programmal. Hogy miért, arról fogalmam sincs. :)

(#98) narumon válasza kovacsson (#21) üzenetére


narumon
őstag

Kovacsson-nak: Nem kell izgulni bár lizing nincs, de tartós bérlet van, ami technikailag majdnem ugyanaz.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#99) SomY válasza thord (#87) üzenetére


SomY
csendes tag

Akkor viszont az illetékeseknek nemártana engedélyt adni az árfrissítésekhez, mert ez így eléggé (sőt, nagyon) félrevezető a köznép számára, akik mondjuk neten tájékozódnak az árakról.

Ismét a szervezés és átgontoltság ''jólműködő'' példáját láthatjuk ebben az államilag támogatott rendszerben.
De erről max. levélben vagyok hajlandó vitázni, nem itt a fórumon, mert nem ide tartozik:))

(#100) Notes


Notes
senior tag

Távoktatásban tanulóknak is jár a kedvezmény? Vagy csak nappalin?

Romanes eunt domus!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.