Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) thord válasza SomY (#99) üzenetére


thord
tag

Én úgy tudom, hogy fizikailag nem tudják megváltoztatni az árakat, mert egyszerűen nincs még megírva a program azon része.
Szerintem is teljes a káosz, de úgy látszik ez már csak így megy. :(

(#102) marso válasza KEndre (#68) üzenetére


marso
tag

5 evig nem adhatod el a gepet amig veszel, gondolom mert 5 evig kell az adohatosag fele is megtartani minden igazolast, es ha eladod nehez lesz elhitetni, hogy valoban megvetted azt a gepet :D tehat ha iden vesztek valamit 2008 ig ki sem dobhatjatok :(

(#103) thord válasza marso (#102) üzenetére


thord
tag

A gépet és alkatrészeit ''csak'' 3 évig kell megőrizni, az igazolásokat kell 5 évig.

(#104) marso válasza thord (#103) üzenetére


marso
tag

igaz, csak a szamlakat kell orizgetni

(#105) marso


marso
tag

amugy itt szinte mindenre talaltok valaszt SEx témában, tehet ez egyfajta káma-szutra :D

[L]http://193.225.13.155/index.php?p=kalauz/[/L]

(#106) marso


marso
tag

/lemaradt :D

(#107) Bagoly


Bagoly
senior tag

Akkor jelenleg nem is árulnak SEX-es fényképezőket, mert nem tudják milyen áron adják? Vagy még a ''régi'' áron adják? Vagy csak a netes árlista nincs frissítve?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#108) Bagoly


Bagoly
senior tag

A sulinet expressz pótvizsgázik :(((
Nemes egyszerűséggel nem árulnak fényképezőgépet a pclandban, me' nincsen neki ára....:((

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#109) detri


detri
aktív tag

Thord! Nektek van komplett listátok, hogy melyik termékek vesznek majd részt az akcióban? Engem spec. digit fényképező érdekelne, és pl. azt nem tudom, hogy amit a pcland oldalán látok Canon gépeket, az a teljes kínálat, vagy egyszerűen ők csak azokat adják. Konkrétan a G3 érdekelne, ha van listátok megnéznéd? :)

kösz,
detri

(#110) e-biza válasza Bagoly (#108) üzenetére


e-biza
őstag

[L]http://www.pcland.hu/911.htm[/L]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#111) e-biza válasza e-biza (#110) üzenetére


e-biza
őstag

érdekes, igy nem jön be csak ha pcland.hu oldalrol megyek a sulinyetre

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#112) csabika25


csabika25
aktív tag

Úgy tűnik, még a TV2 is felkapta a cikket. Legalábbis a SEx-szel foglalkozó beszámoló bizonyos utalásaiból így érzem.:D

''Isten fut Windows alatt''

(#113) Bagoly válasza e-biza (#110) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ezek az árak már nem frissek..(ha visszaolvasol egy kicsit erről már írtak), de ami még fontosabb: ezen az áron sem árulják a fényképezőgépeket, mert nem tudják még a tényleges árukat :(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#114) rdi


rdi
veterán

Mindenestre örülök, hogy ennyire tetszik nektek a SEX.
Talán egy picit több megértéssel is lehetnétek és nem rögtön lefikázni az egészet.
***
Viszont nekem is van egy problémám, hogy esetleg a szomszéd gyerek szüleinek a nevére is vehetek gépet. Csak legyen elég jövedelme az adóvisszatérítésre. Bár ha belegondolok, mi van ha a visszakapott adót nem adja nekem. Esetleg risztelni akar.
***
Na kb. erre gondoltam

:))

Fej! Tor! Potroh!

(#116) Den


Den
veterán

Hm. Eddig szvsz jó a dolog, kis hibák vannak, ennek nagy része valszeg a bürokrácia különféle szabályaiunak eredménye.

Végülis a cél nem a lan partikra való sikeres felkészülést lehetővé tévő gépek állami támogatása volt, a sex-es low end gépek pedig egyedül a legújabb játékok futtatására nem alkalmasak, egyébbként minden olyan tevékenységre igen, aminek támogatására az adófizetők pénzét költenie szabad az államnak.

A cikkben leírt 5-20% -os árrés arra utal hogy az ilyen pályázatokon egyébként megszokott szabadrablást sikerült elkerülni.

Az athlonos konfigok valóbban jobb ár/érték arányúak, viszont a gépek többségét laikusok fogják venni, akkik úgyis inkább a cerkás gépeket fogják választani.

Az hogy a gépet 3 évig kell használni, 5 éve még gond lett volna, de a mai gépek teljesítménye akkora, hogy 3 évig mindenre elég lesz, max a vinyót fogják kinőni a júzerek.

www.simson4t.hu

(#117) PrinczA


PrinczA
őstag

inkabb nem irok semmit.

PrinczA

(#118) Parci válasza PrinczA (#117) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Azért valamit írtál.. :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#119) Santses


Santses
aktív tag

Én nemtom hogy van ez de a sulimban olyan van ha töltöttem 1 poen filmet pl az okorszemről akkor az jött 22kb/sec el ami egész jó ahoz képest....
de amikor az oldalt töltötte be akkor azzz..kb 10perc és a freemail ról beszélek ami azért nem egy nagy gradikus oldal....
(lehet a suli gépeivel van baj vagy így van beállítva de érdekes dolog..)

(#120) iwu


iwu
addikt

Hali!
szerintem 200k bruttóért integrált vga-s gép isten yó wétel...b@szhatom a tanári diplomám...:(
de wan 350kéert is, azon már geforsz wan integrálwa...

NO COMMENT!!!

pápá

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#121) iwu


iwu
addikt

ja, és az opciók...

128MB DDR266Mhz Non-ECC 13.850,- Ft
256MB DDR266Mhz Non-ECC 24.250,- Ft
512MB DDR266Mhz Non-ECC 46.770,- Ft
optikai tároló
16x/40x DVDROM w/ +R read 19.000,- Ft
48x12x48 CD-RW 27.700,- Ft
32x Combo Drive CD-RW&DVD ROM 36.400,- Ft

wélemény???

(amúgy a kezdeményezést pártolom, meg alap usernek nem rossz gép...)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#122) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

Szóval:

miért magasabbak az árak az utcai áraknál ?

1., az árakat hónapokkal ezelőtt kellett a pályázó cégeknek megadnia
2., a konfigokra 3 év a garancia
3., az árak HIVATALOS árak, ha valaki körbe néz online külföldi boltokban láthatja, hogy a világpiaci árak mások mint a magyar árak... okos ember a magyar, ezért Európában Magyarországon a legolcsóbbak a számtech cuccok. Nem részletezném a pontos folyamatot, hogy miért is van ez, mindenesetre a SEX keretein belül csak olyan alkatrészek kerülhetnek értékesítésre melyek származása igazolt, és a különböző adókat be is fizették utána (mert ebből finanszírozza az állam az évi 60 rugót).

nagyjából ennyi.

ár aktualizálás valószínűleg idén ősszel (kb. szept.) és 2004 februárban lesz, szóval kb fél évente updatelnek. (ez mondjuk valószínűleg változni fog még ..)

Szerintem vásárolni a SEX keretein belül az ár updatek után illetve év végén érdemes amikor hamar jön az adóvisszatérítés....

üdv

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#123) detri válasza GigabyteFan (#122) üzenetére


detri
aktív tag

Szeptemberig a most megadott árak lesznek? Ez komoly? Szerintem képtelenség...

(#124) emvy


emvy
nagyúr

Némi upgrade:

úgy tűnik, a hp-nál a digitális gépek árai megegyeznek sulinetes és a normál vásárlás esetén is. (hp 850: 169900 mindkét esetben).

Szóval nézegessetek, nem lesz ez olyan rossz, talán. Legalábbis én még bízom benne.

while (!sleep) sheep++;

(#125) GP-Sz válasza GigabyteFan (#122) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Na persze, csal a sok rohadék. Bezzeg a tisztességes fővállalkozók befizetnek minden adót. Bár úgy tűnik, hogy egyesek többet fizethetnek, mert más okot el sem tudnék képzelni, hogy két fővállalkozó között miért van 30-40% eltérés ugyanannak a terméknek az árában :DD

(#126) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

a 30% különbség is könnyen lehet pl abból, hogy az egyik az akkori árakon számolt a másik pedig azt mondta, hogy kb x% -al csökken a cuccok ára havonta, aztán előre kalkulált, hogy kb. 4-5 hónap mire elkezdődik és így adott árat, + vannak profit % eltérések ... stb.

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#127) emvy


emvy
nagyúr

[L]http://www.bluefish.hu/sulinet_hatr.htm[/L]

''Kedves vásárlóink és leendő vásárlóink
Ezennel szeretnénk figyelmükbe ajánlani alábbi rövid kis írásunkat, mely a ''Számítógépet adókedvezménnyel'' program sajátosságaira hívja fel a figyelmüket. Cégünk, mint alvállalkozó jogosult árusítani a program termékeit- és ezek igen nagy választékban elérhetőek lesznek -, azonban szeretnénk, korrekt tájékoztatást adni a programról. Előnyeit a médiákból már mindenki megismerhette, mi azonban szeretnénk a vásárlóknak egy hiteles tájékoztatást adni a program hátrányairól elkerülendő a későbbi kellemetlenségeket.
Mint köztudott a Sulinet keretein belül meghirdetett program azt a célt tűzte ki maga elé, hogy minden oktató, tanuló, vagy tanulót nevelő szülő kedvezménnyel vásárolhasson magának számítógépeket. A kiírás szerint ez évi 60.000Ft adókedvezményt jelent. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a számítógép megvásárlásakor ezt az összeget nem kell megfizetni, az adókedvezmény csak jövő márciusban lesz visszaigényelhető a szja bevallásakor.
A program hátrányai:
A program keretén belül van mód külön OEM szoftverek vásárlására. A magyar licensz törvények és a Microsoft licensz szabályai azonban csak új számítógép vásárlásakor engedélyezik az OEM szoftverek használatát, ha egy számlán található a konfiguráció és az OEM szoftver. A programban a konfigurációkhoz áltatában Linux-ot mellékelnek operációs rendszerként. Szoftverlegalizáláshoz csak dobozos szoftvereket lehet vásárolni, mivel a program keretén belül a konfiguráció számláján nem szerepelhet az OEM szoftver is. Amennyiben csak OEM szoftvert vásárol törvényszegést követ el a vásárló.
A számítógépek árai a program keretén belül lényegesen magasabbak, mintha a program keretén kívül vásárolnánk meg. (a körülbelül bruttó 130.000 -140.000Ft-os legolcsóbb ár kategóriájú konfigurációt a program keretein kívül 20.000Ft-al olcsóbban lehet összeállítani - ugyanazokat az alkatrészeket rendelve hozzá-. Számításaink szerint bruttó 160.000 -180.000Ft feletti konfigurációt már nem éri meg megvenni a programban, mert szintén ugyanazokkal az alkatrészekkel körülbelül 60.000Ft-al olcsóbban összeállíthatóak amennyiben ezt az üzletünkben megrendelik.)
A programban szereplő konfigurációk alkatrészei is hagynak némi kifogásolnivalót. Az alkatrészek nagy része kifutott - vagy kifutóban lévő - termék és bolt szintjén se nagyon tartanánk őket. Az alkatrészek upgradeje jóval a piaci ár fölött történhet meg, még akkor is, ha a vásárló már rendelkezik az upgradelni kívánt termékkel..
A programban vásárolt alkatrészek, konfigurációk 3 évig semmilyen körülmények között nem adhatóak el, ha Tartós Bérletre vásárolt valaki konfigurációt, akkor 8 évig nem adhatja el. Erről a vásárlónak előre elkészített nyomtatványon írásban kell nyilatkoznia.Mivel ezek a termékek adócsökkentő tényezők a kormány szigorúan kívánja ellenőrizni őket.(figyelembe véve az alkatrészek listáját a jelenleg megvásárolhatóak közül szinte az összes teljes mértékben elavult lesz 3 év alatt.)
Jelenleg egy bank a K&H tudott még olyan konstrukciót kialakítani, mellyel a TARTÓS BÉRLET, a LÍZING konstrukciók életképesek, a többi bank mivel a számítástechnikai eszközök túl kis értéket képviselnek ezekhez a lehetőségekhez nem alakított még ki életképes konstrukciókat. Mindezeket figyelembe véve a vásárlónak ezek után legelőnyösebb a készpénzes fizetés, vagy pedig az áruhitel.
A program kiírásában az áll, hogy akár mindkét szülő visszaigényelheti a 60.000Ft-ot. Ez csak akkor igaz, ha nem ugyanarra a termékre, konfigurációra igénylik vissza a támogatást.
A konfiguráció a program keretén belül előre összeállított számítógépet és a hozzá tartozó szintén előre meghatározott monitort takar. A monitorok tekintetében a mozgás nagyon szűk térben mozog és upgradejük nagyon költséges.

Bluefish Computers Kft. ''

while (!sleep) sheep++;

(#128) Tompo


Tompo
aktív tag

Csak az OEM részhez: a Microsoft licencelési stratégiája szeritn OEM terméket BÁRMILYEN a számítógép ház vagy azon belül lévő a működéshez szükséges eszközzel lehet venni (Pl: ide kábel, cd, floppy drive...).

(#129) Den válasza Tompo (#128) üzenetére


Den
veterán

ez egy tévhit, nem lehet ide kábelhez oem windowst venni. az ms honlapján le van írva mihez lehet.

www.simson4t.hu

(#130) MaUser válasza emvy (#127) üzenetére


MaUser
addikt

Hmm. Korrekt cég. Plusz pont nekik.:)
Pártolandó, hogy végre valamelyik érdekelt is leírja a tényeket.
(Persze a kisördög már mocorog is, hiszen a bf-nek az éri meg ugye jobban ha nem a sulinet keretében vásárolok tőlük.:), de ezt most ne nézzük.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#131) egyszem


egyszem
csendes tag

Tisztelt fórumozók!

Valami változhat, mert most kaptam egy mailt az Albacomp-tól. Nekik annak idején írtam és megkérdeztem, hogy lesz-e a kínálatukban notebook? Akkor azt mondták, hogy nem, de most válaszoltak: van.
Következő konfiggal:

ALBACOMP ACTIVA MOBIL Sulinet011

- Intel Celeron 2.0 GHz CPU

- 256 MB DDR 266 memória

- 14.1” TFT kijelzo (1024x768 felbontás)

- 1x PCMCIA II

- 30 GB HDD

- DVD-ROM / CD – RW combo drive

- Beépített 3.5” FDD

- Magyar billentyuzet

- AC’97 hangkártya + 2db belso hangszóró + 1 db belso mikrofon

- 1x PS/2, 1x párhuzamos port, 2x USB 2.0, 1x hangszóró ki, 1x RJ45 10/100 ethernet, 1x RJ11 56k modem, 1x IEEE 1394, 1x mikrofon vagy S/PDIF ki, 1x TV ki, 1x Infra

- Li-Ion akkumulátor, táska

- UHU Linux

- 64MB pendrive

- 1 év garancia



Bruttó ára : 270.000,- Ft

A többihez képest egész barátságos árral, ráadásul nemigazán van különbség a ''mezei'' és a SEX-es ár között!

Kitartás, ezek szerint változ(hatnak)nak az árak is!

(#132) rdi


rdi
veterán

Na akkor lassan a BF is módosíthatja levelét - legalább is egy részét.
Remélem, mostmár kialakul a normális információ áramlás is, és akkor nem kell össze-vissza beszélni. :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#133) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

meglátjuk ....

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#134) Tompo válasza Den (#129) üzenetére


Tompo
aktív tag

Lehet, én pénteken beszéltem az egyik legnagyobb OEM forgalmazóval és a Microsoftosokkal is ők mondták ezt a lehetőséget.

(#135) egyszem


egyszem
csendes tag

[L]http://www.origo.hu/techbazis/20030623sulinet1.html?pIdx=4[/L]

(#136) #16741888


#16741888
törölt tag

Azért ez undorító hogy 2híjján mindegyik gép integrált vidikártyával van szerelve.Mert a legtöbb esetben nem csak a pedagógus anyuci vagy apuci fogja használni a gépet hanem a kedves gyerekük is. Elképzelem a gyerek fejét amikor kedvenc ''számítógépbuzi''(én is az vagyok) haverja felrakja neki a Windows Xpt mondván 2G gép biztos bírja. Drága jó 128 ram frankón megteszi a hatását mert olyan lassú lesz mint a tetü. Igen ám de a fent nevezett indokok miatt fejleszteni meg nem lehet a gépet, és ekkor elő áll az a helyzet hogy drága jó 140FT-os gépe fabatkát sem ér. Mert ugye az általánosan használt programok nem fognak a Linuxos gépen menni sőt az ECDL tanfolyamon szerzett tapasztalatok sem érnek majd semmit és kedvenc pedagógusunk nemhogy megbarátkozna a számítógéppel még jobban elidegenkedik tőle.
Persze ez eléggé sarkítva van de azért elég életszerű!

(#137) Edem válasza emvy (#127) üzenetére


Edem
senior tag

Vegyük észre, hogy ezek csak a hátrányok. A programnak azonban (még a Bluefish szerint is) vannak előnyei is. Lássuk:

''Kedves vásárlóink és leendő vásárlóink

A Sulinet Expressz program előnyei a már meglévő konfigurációk upgrade-jénél lesznek érezhetőek. Valamint akkor, ha valaki számítógépéhez perifériális egységet(nyomtató, scanner, digitális kamera) vásárol. Előnyös lehet a program a kispénzű vásárlóknak akik egyébként nehezen tudnának számítógépet vásárolni. Az információink előzetes információk és amint elindul a program végleges tényekkel tudunk szolgálni Önöknek.

Jelenleg kollégáink dolgoznak azon, hogy a vásárlóink minél kedvezőbb árakon juthassanak hozzá ezekhez az upgrade termékekhez. Hamarosan elérhető lesz oldalainkon ezeknek a termékeknek, és az összes a Sulinet Expressz keretein belül megvásárolható termékek listája.''

Ez mintha rövidebb lenne pár sorral, de kit érdekel, nem igaz? :P

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#138) tildy


tildy
nagyúr

na.Még jó hogy van popup hp reklám.Onnét tudom, hogy lehet majd digifényképezőt is venni:)Kérdés csak az, hogy hol és mikor.:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#139) rdi válasza #16741888 (#136) üzenetére


rdi
veterán

Cöcö,
nekem is 128 ramon megy az Xp és egyáltalán nem lassú, sőt a word még túl gyors is.
Bár abban igazad van, hogy tehetnének még bele ramot, az csak jót tesz.

[Ezen kívül a haver tegyen rá 2000-et, vagy Me-et az gyorsabb lesz.]
:C

Fej! Tor! Potroh!

(#140) #16741888


#16741888
törölt tag

Persze igazad van hogy tegyen fel met vagy 2000t. De azért abban nem vagyok biztos hogy egy filmet vinyóról ha meg néz hogy nem e fog szaggatni az integrált vidikártya miatt! Tapasztalatból beszélek!
Na mind1 ők tudják de azért az nem hagy nyugodni hogy az előző kormány alatti hasonló akció során a hozzáértő kliensek maguk határozták meg hogy milyen alkatrészeket kérnek a gépbe ráadásul az 3 évig teljesen ingyen volt! Így jutott haverom (mutterja) egy 1,6Ghz-es RDramos P4-hez! AsusP4-T alaplap és Asus videókártyával! Azért ez egy csöppet jobb választás 3 évig mint ez a mostani. 3 év után + az akkori árat kell kifizetni vagy vissza adni. Ja és szabadon fejleszthető a gép!

(#141) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

jah lehet bele upgradet tenni és az integrált vidi kártyás gépekből nagyon soknak van AGP portja is ... SIS650...stb

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#142) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

[L]http://haromm.fw.hu[/L]

elvielg ma indult be az alkatrészekre is a kedvezmény, és ennél a boltnál már kint vannak az árak. kérdés: melyik digifényképező kell nekem ezek közül? ami árban talán beleférne:
canon a300
canon a70
olympus c300

a hp-kről nem hallottam sok jót, panasonic-ot meg nem akarok venni.

(#143) Parci válasza Ahhoj (#142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A70.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#144) PeliScan válasza Ahhoj (#142) üzenetére


PeliScan
addikt

moscsak én vagyok vak, vagy télleg nem forglamaznak hdd-t. amikor még ps2/com átalkító is van az egyebeknél..?! :F

(#145) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Az Index élőfórumán egyre élesebb kérdések mennek élőben a SEx jogászához. Érdemes átnézni a törzsasztalba, szorongatják az illetékest.:C

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#146) KEndre válasza Ahhoj (#142) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Jó ez a cím, amit beadtál? Sehogy sem tudok rákattani.:((

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#147) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Irány mindenki a PCLand-be: Mitsumi DVD író Sulinte Express keretei közt, csak 9900 Ft :DD :C

(#148) mokas66


mokas66
csendes tag

Hudegaz!

:( Eppen gep vasarlasan torom a fejem, igy merult fel ez a sulinetes ''okossag is''.
Rogton leesett, hogy mindenfele szemetet be epitenek konfigokba, hatha igy el tudjak sozni.
Vagy, ha mar jobb cuccost talalsz is, ami nagyjabol fedi azt, amit kivansz, akkor pislants az arra es hokolj vissza egy nagyot. Vannak irrealitasok... :O
Na jo mindegy... GRATULA SEX... :C

Na cso''

Mokas

Ui.: Ha vkinek volna pozitiv elmenye, feltetlenul irja meg levelben!!
zorro007@freemail.hu

N75SF nagyon várja már a Diablo3-at...

(#149) Ahhoj válasza Parci (#143) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Ha jól emléxem, az olympus egy árban van vele. De mondjuk a másik canon az nagyon sokkal rosszabb? csak mert mégis 50rugóval olcsóbb....

(#150) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Topic up :)

Szal mennyivel rosszabb az a300-as mint az a70-es?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.