Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Egon


Egon
nagyúr

''Amennyiben az FSB alacsonyabb, mint a RAM-unk névleges órajele, akkor érdemes az aszinkron felskálázást bekapcsolni. Ha viszont FSB-tuningolunk, akkor általában a szinkron hajtás a célszerű, de olykor akár aszinkron alulhajtani is érdemes a RAM-ot, ha már nem bírja az iramot, pedig az alaplap még menne feljebb.''
Hááááát... Nem lehet, hogy ez erősen processzorfüggő? Én úgy tudom (forrás: többek között OldMan), hgy pl. a DDR RAM-mal használt P4-ek esetében érdemesebb inkább - ha lehet - aszinkron túlhajtani a memóriát, akár a proci FSB-jének a rovására is... Egy konkrét példa: az én 1.6-os Northwood-om 143-as FSB-t bír el (a memória órajele 1:1), a RAM viszont (mivel DDR333-as), 170 MHz-ig bírná... Aszinkron módban (1:1,33) az 127 MHz-es FSB-t jelent a proci részére... A kérdés csak az: melyik a gyorsabb: 127/170 vagy a 143/143??? Teljes körűen letesztelni (a sebességet, és nem a stabilitást!!!) lusta voltam...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.