Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) karib válasza guest (#49) üzenetére


karib
addikt

Színes, szélesvásznú:

[L]http://www.anandtech.com/printarticle.html?i=1345[/L]

Department of Redundancy Department

(#52) karib válasza guest (#50) üzenetére


karib
addikt

Ha maxra akarod húzni a rendszert, de forrasztgatni nem akarsz:

1. Proci szorzózár kinyit (lásd előző link)
2. Felkészülsz a kazánra (nagy hűtő + szilikonpaszta
3. Megemeled 1.85 V-ra a proci feszültséget, kicsit az IO feszen is lehet emelni
3. Alaplap-RAM max FSB kipróbál (kis szorzóra állítotd és csak az FSB-t emeled, amíg stabil)
4. Proci végét megnézed: 133-as busz mellett szorzóval piszkálod felfelé
5. Ha megvan a max FSB és max procisebesség is, összekombinálod a kettőt a megfelelő szorzóval.
6. A cikkben leírtak szerint teszteled a teljes konfigot: Memtest86, Prime95 Torture Test + CPU Stability Test CPU Warming, majd 3DMark.

Az 1.7 GHz azért nem tuti, léghűtéssel csak nagy mázlival.

Department of Redundancy Department

(#53) guest válasza Cathfaern (#30) üzenetére


guest
veterán

Bocs de ez sovi... A 10-es, 10.5-os multipliert nem negyon lehet (erdemes) piszkalni, de az FSB az mas. Celi II-knel a 700MHz 10.5*66 szokott lenni, erdemes az FSB-t 90-95-re emelni, 95-el 1GHz a vege, es ezt meg lekezeli a PCI gond nelkul. Alap core feszultsegen nem megy, 1.85-1.9V kell neki, Meg persze korrekt hutes, mert Intel ide, technologia oda, ket tized volt + az melegszik!
Sok sikert, es probalkozz, mert erdemes!
Dasztvidanyia!
SLX

prohardver vendég

(#54) Callisto


Callisto
őstag

Please, árulja el valaki hogy az egy, ill. a kétoldalas Samsung RDRAM-ok a jobbak tuning szempontjából? Kösz.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#55) Egon válasza Callisto (#54) üzenetére


Egon
nagyúr

Elvileg a kétoldalasok jobban bírják...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#56) karib


karib
addikt

SDRAM-nál ökölszabályként az a jó, ha minél kevesebb modulod van, egy modulon pedig minél kevesebb chip. Azaz egyoldalas jobb a kétoldalasnál. Kevesebb eszközt egyszerűbb összepassítani (időzítések, stb.). RD-nél nemtom hogy van, de ott is logikusnak tűnne.

Egon, te honnan tippelsz a kétoldalasra? Jobb a hőleadása talán, az segíthet.

Department of Redundancy Department

(#57) guest


guest
veterán

udv! nekem ABIT BF6-om van, egy Celeron2 733Mhz, es 256MB PC133-as RAM (azt hiszem noname...), a procin egy noname (SCS vagy milyen) hutoborda+venti. ezt szeretnem tuningolni olyan 1ghz korulre. notehat: celeronoknal szorzolock van? tehat azt nem emelhetem, FSB-t kell allitani? es mennyi ezeknel az FSB alapbol, es mennyire rakjam? Kell majd ra uj hutes? sajnos nem tudom, most hany fokos a proci altalaban.hmm. ja, es csak BIOS-bol szeretnek, nem forrasztgatas meg miegymas ;>. hmm. nem ertek hozza tulzottan, de azert az alapjaival sztem tisztaban vagyok. na elore is kosz: cadaver

prohardver vendég

(#58) karib válasza guest (#57) üzenetére


karib
addikt

Meg kéne nézni WCPUID-vel, hogy milyen steppingű a procid. Ha cD0 steppingű (Model 10 talán?), akkor 100 MHz-es FSB-re rakva 1100 sima ügy, ha cC0 (tán Model 8?), akkor is meglehet, de már neccesebb. Korábbival szinte esélytelen.

Ha nem akarsz ilyesmivel bíbelődni, próbáld meg 100 MHz-en, ha megy, akkor ihaj, ha nem, egy kis plusz fesszel sem, akkor ennyi. Szerintem ez a legegyszerűbb.

Próba előtt keresd meg a CMOS clear jumpert azért, hátha kelleni fog... :)))

Department of Redundancy Department

(#59) rup1u5


rup1u5
nagyúr

udv
egy cD0-as 900-as celeronnak elmeletileg mennyi a vege?
nalam megy 1200-n 1.825v-al megtamogatva abit vh6tben. 2x128sdvel amibol az egyik 1 a masik 2 oldalas.
lehet hogy a ramok miatt de 140mhz-n mar meg se mukkan.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#60) karib válasza rup1u5 (#59) üzenetére


karib
addikt

Én most szereltem egy ismerősnek egy ősrégi BH6-os lapba egy 950-es cD0 Celeront. Alapfeszen 1266 (133 FSB), ennyit tud a BH6, de stabil.

cD0 cuccban jó esetben 1300-1400 MHz is benne lehet, meg kell próbálni.

Próbáld meg esetleg csak egy RAM-mal húzni, konzervatívabb értékekkel. Aztán lehet, hogy csak a lap nem bírja magasabb FSB-n :(

Department of Redundancy Department

(#61) rup1u5


rup1u5
nagyúr

jó 5let de mit értesz konzervatív érték alatt?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#62) guest


guest
veterán

Hali
Fél éve vettem a celi 800-as procimat. Akkor nem nagyon mertem tuningolni, mert nem értettem hozzá, és nem akartam rögtön elfüstölni. De most hogy olvasgatok róla, kezdem rászánni magam. De segítsetek:) Nekem is egy Abit bf6-om van, és egy celi2 800 (100 FSB, model 8).. Szerintetek meddig próbálhatom felhúzni?
Előre is köszi!!

prohardver vendég

(#63) karib válasza guest (#62) üzenetére


karib
addikt

133-as FSB-re talán felkúszik, esetleg egy kis plusz fesszel. Asszem a tied egy cC0 stepping, az jó esetben úgy 1100-at megüt. 8x133=1133 talán meglesz. Ki kell próbálni, ha megy és nem instabil, akkor nem lesz gond. Ha nem megy, akkor max CMOS clear és vissza alapra. 120-133 FSB között cinkes lehet, nagyon magas a PCI busz (bár talán tud rendesen leosztani, meg kell nézni a dokisját...).

Department of Redundancy Department

(#64) GeorgeTerror válasza guest (#53) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nos nem feltétlenül problémás feljebb vinni az fsb-t, mint 95. Nekem a lapomban 103-on megy a 700-as celeron. igy 1082 a vége. A lap így 3-mal osztja vissza, vagyis 34-et kap a pci, és 103-at a ram. Tökéletesen hibátlanul megy. Teljesen leterhelve 40,5-fok. Ja es 1,8 volton megy. A lap pedig egy abit sl6, a cooler egy titan d5tb a ram noname

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#65) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Nekem a hűtéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Tehát van nekem egy 1,6 XP-m, ami olyan 44-47 fokon szaladgál. Tettem bele egy Titan ventit, amit a legnagyobb Titan coolerről szedtem le. Ezt az elejére tettem, így elől/alulról szívja be a levegőt. (Remélem, érthető :-) )
+ beraktam hátra egy tápventit, ami húzza ki a levegőt. A kérdésem az lenne, hogy így most vajon vákum van-e a házamba, vagy pedig sikerült egy kis túlnyomást elérnem Ja, a proci, ill. a rendszer hőmérséklet is csökkent kb. 4 fokkal.

prohardver vendég

(#66) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
TUSL2-C + Celeron Tualatin 1200 + 256 MB 133Mhz RAM + Abit Siluro Mx400 64MB. Milyen beállítást javasoltok? 117 Mhz-es FSB felett csak sipolgat... (117-el néha meg-meg állogat..)
Mi lenne az ideális? Az AGP szorzón kellene vmit variálnom hogy ténylegesen elérjem az álítólagosan optimális 1,5 Ghz-et ??!

Thx

prohardver vendég

(#67) Egon válasza guest (#66) üzenetére


Egon
nagyúr

Vedd leglassabbra a memória időzítéseket (legnagyobb CAS stb. értékek), valamint a AGP/CPU-t állítsd 1/2-re!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#68) guest


guest
veterán

Nem tudja valaki véletlenül, hogy miért nem bírja cel 1000-em az 1200 Mhz-t?1100-on simán megy(10*110), de ha feljebb állítom az Fsb-t a Windows(Me)-ben elkezd akadni az egér,miközben mozgatom. Én a winchesterre gyanakszom, talán az nem bírja a tuningot(quantum firebell 40Gb 5400rpm)? Amúgy Abit SA6-os alaplapom van.

prohardver vendég

(#69) morzsa


morzsa
aktív tag

A miért van, hogy az eredetileg 1000-es Morgan némi grafitozás után csak! 9x133-on hajlandó rendesen bebútolni? Tehát volt ánlok, utána kipróbáltam különböző szorzókat, akkor ment még a 10x100(alap), és 9x100, más nem. Próbáltam 9x133-t is, stabilnak bizonyult, és most már nem is akar mást.:)) Csak ez a fránya meleg zavar, mert most a szobában is 35° van, a proci 51°(Fuzzylogic), mi lesz, ha tényleg itt a meleg? Ja alapfeszültségen van minden, és a memóriák (habár 2,5-ösek a gyártó szerint) bírják a legagresszívebb beállításokat is 133Mhz-en. Még egy kérdés: a próbálgatás közben ha nem tetszett a procinak valamelyik beállítás, akkor nem segített egy cmos reset, csak ha a tápvezetéket kihúztam az alaplapból(MSI K7T266 Pro2), ez miért van?
GF2mx-nél(sima) jó a 180/166-os beállítás, vagy csak amolyan ''szódával elmegy''?

https://linktr.ee/wbteam21

(#71) guest


guest
veterán

#66: Nekem is Quantum 4ögb 5400rpm-es vinyóm van.
(Bár csak 500-as cel.-on)
Nekem már vagy 1 hónapja szaggat, ha huzamossabban másolok a vinyóra, vinyóról (CD-ről RAM-ba(RAMDISK) nem szaggat).
De nekem nincs túlhúzva a gépem, hanem nem tudotta 100 Mhz-es ram, és így egy 133Mhz-es CAS2-vel nyomulok, ami egy kicsit gyorsítja a rsz-t.
Üdv: Okay

prohardver vendég

(#72) Nimrod


Nimrod
addikt

Van egy ősöreg gépem (486-nem kell valakinek?), van hozzá két Trident videókártyám-8900 és 9000-es. A 8900-as bővíthető 1MB-ig. Átszereltem a 9000-esből a memóriákat a 8900-asba és ment mint a golyó! Csak pokolian melegedett! Ja és elszállt a monitorom (idén már a második). :((

(#73) zordon


zordon
csendes tag

Sziasztok,
Már több mint 1 éve nem upgradeltem, a piacot meg az új híreket is csak elvétve figyeltem ezért most értetlenül állok a következő jelenség előtt:
ASUS TUSL2C alaplapomba ma vettem egy Tualatin Celeron 1.3-ast
Az alaplap P3-nak ismerte fel (Bios rev 1.009), nem is volt a Bios-ban core fesz állítás.
Letöltöttem az 1.012-es Bios-t, ez már korrekten Celeron-nak ismeri fel, azonban Core fesz állításra 1.7-1.9V között ad lehetőséget.
Azonban a processzorra 1.5V volt írva, illetve ahogy most feljöttem az egyik tesztben is specifikációként 1.5V-ot láttam mint default feszültséget.
Így a proci hőmérséklete folyamatosan 52-55C° körül van, ami eléggé gázosnak tűnik.
Mi okozhatja ezt?
Találkozott már vele valaki?

Köszi a segítséget

(#74) CharleyBrown


CharleyBrown
csendes tag

Helló mindenki!
Örömmel olvastam ezt a cikkent újonc tuningerként!
Kedvet kaptam a dologhoz és megpróbáltam mit tud a VAS. (Bár tök felesleges, mert a VGAkareszom egy szar....no sebaj [Gef2MX400])
az alap cuccom a következő: Athlon XP 2400+/266 (2GHz); 512 DDR333

Hosszas próbálgatás után a következőkig jutottam...tovább nem mertem:(
FSB: 200MHZ (133-ról) a szorzó 11 tehát ez 2200MHz
RAM FSB-ból adódóan 2x200MHz(400) CAS latency 3
egy picit emelnem kellet a proci feszültségét, meg emeltem a RAMét is (a cikkben szereplő 10% töredékével), mert nem szuperált rendesen a windows
A proci hőmérséklete 51-56 fok között ingadozik a terheléstől függően.
A SANDRA tesztprogi szerint mind a proci, mind a RAM terén igen jelentős a sebességnövekedés. (a rendszer stabilnak tűnik, pedig keményen izzasztottam)

kérdés: Ez jó eredménynek számít, vagy mehetne még feljebb is, vagy egy hülye pöcs vagyok és állítsak vissza mindent, mer különben elfüstöl a drága??????

u.i.:építő jellegű válaszokat várnék, előre is THX

(#75) zsoltee10 válasza zordon (#73) üzenetére


zsoltee10
addikt

Próbáld meg belőni a 11-es biost. nekem is az van benne, és ugyan az 1.3-t nem teljesen úgy ismeri fel ahogy kell, de a feszt legalább normálisan adja neki, és ugyanúgy lehet húzni is. Aztán próbáld meg máshonnan leszedni a 12-t, és újra feltenni, vagy ha gondolod elküldöm emilben a 12es biost, ha megtalálom. :)

(#76) zsoltee10 válasza CharleyBrown (#74) üzenetére


zsoltee10
addikt

Semmi baja nem lesz, ez így kb. 2900+ körül van. A 2700+ 2166 Mhz-en megy, és 333 Fsb-vel. A minimális feszt add neki, amin még betonstabil, ezt prime95-tel tudod mérni, hogy hibázik-e. Tulajdonképpen az órajel 10%-t nőtt, semmi baja nem lesz, de lehet, hogy megy feljebb is, de nincs értelme széthúzni, főleg ilyen vidkártyával nem. A helyedben visszavenném 2000MHz-re 400 fsb-vel alapfeszen, mivel a 10% gyorsulást nem veszed észre sehol, csak a benchmarkban, annak meg mi értelme?
Milyen hűtőd van?

(#77) CharleyBrown válasza zsoltee10 (#76) üzenetére


CharleyBrown
csendes tag

Mikor megláttam, h. az utolsó levél 2002-es nem gondoltam volna, h. valaki még benéz ide, de szerencsére tévedtem:))

Lenne még egy kérdés: szerinted lassíthatja a vinyót, h. két partícióra van osztva?? (maxtor40gb7200rpm)

(#78) LukE válasza CharleyBrown (#74) üzenetére


LukE
veterán

nem rossz, normál léghűtővel 2.2-2.3Ghz körül bírja egy átlag Tbred. Elfüstölni nem fog, beállítasz legfeljebb egy shutdown tempet a biosban, az biztos lekapcsolja.

Tesztproginak meg még memtest86, prime 95 fusson vagy fél-fél napot, némi 3dmark biztonság kedvéért. Ha szadista napod lenne, akkor eressz rá egy burnk7-et, nem kell megilyedni a hőmérséklettől, amit majd akkor látsz az az, amit normális progi nem hoz ki belőle;]

(hőmérsélet meg akkor gáz, ha hibázik/fagy, mérés is tévedhet pár fokot...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#79) LukE válasza CharleyBrown (#74) üzenetére


LukE
veterán

partíciók: a vinyó lassul, ahogy egyre beljebb olvas, a korong korong léte miatt. Belül kisebb a kerülete, de mindíg adott RPM-el pörög. (pl. barracuda 4 45mb/sec->25mb/sec olvasás)

Partícionálás nem zavarja, arra jó lehet, hogy sys meg fontosabb progik az elejére aminek kellhet a sebesség, második partícióra meg zenék/filmek/egyebek, aminek úgyis mind1.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#80) CharleyBrown válasza LukE (#78) üzenetére


CharleyBrown
csendes tag

THX

ezeket a progikat honan lehet leszedni??? (tudom van olyan h. kereső, de hát lusta vagyok egy csöppet:U
Majd ha lesz értelmes VGAkareszom majd tovább fogok próbálkozni...így minek?
shutdown temp - on

(#81) CharleyBrown válasza LukE (#79) üzenetére


CharleyBrown
csendes tag

Tudatlan fejemben hasonló gondolatok körvonalazódtak...
végülis ahogy így leírtad tök logikus az egész

(#82) zsoltee10 válasza CharleyBrown (#80) üzenetére


zsoltee10
addikt

Most pötyögjem be én? :)

memtest: [L]http://www.memtest86.com[/L]

prime95: [L]http://www.drivers.hu/product.php?prodid=1552[/L]

(#83) LukE válasza CharleyBrown (#80) üzenetére


LukE
veterán

[L]http://www.google.com/search?q=memtest86&sourceid=opera&num=25&ie=utf-8&oe=utf-8[/L] első link:) ebben Options/Torture Test a barátod:)
[L]http://users.ev1.net/~redelm/[/L] cpuburn-t már kellett kersni egy kicsit, régi a progi

ha bármelyik sikítozik, akkor ott valamit csinálni kell (márha stabil rendszert akarsz)

minek? ha valami proci használó dolgot futtatsz:) fun:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#84) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#82) üzenetére


zsoltee10
addikt

burnk7: [L]http://users.ev1.net/~redelm/[/L]

(#85) zsoltee10 válasza LukE (#83) üzenetére


zsoltee10
addikt

burnk7-re ua. találtuk. :) dejó. :D

(#86) CharleyBrown válasza zsoltee10 (#82) üzenetére


CharleyBrown
csendes tag

Sajnálom az időt amit rám kellett pazarolnod, de gondolj arra h. nemes célt szolgál!!!:)
szerinted érdemes lenne átmenetileg lecserélni a VGA-mat mondjuk egy Radeon9000-re vagy9100?? (rohadt lassú, már naon unom)

(#87) karib


karib
addikt

Milyen korrekt útbaigazítások hangzanak itt el, rám már nincs is szükség :) Ezek szerint olvasható volt a cikk :)

Department of Redundancy Department

(#88) karib válasza CharleyBrown (#86) üzenetére


karib
addikt

R9100 jó választás, a 9000 és 9200 ikertestvérek, és játékban kicsit lassabbak. Esetleg R9500-9600, GeF4Ti4200.

Department of Redundancy Department

(#89) CharleyBrown válasza karib (#88) üzenetére


CharleyBrown
csendes tag

Olvastam a Half-Life2 vs. GefFX cikkett hát komoly munka volt összeszedni az állam a parkettáról....
nagyon megtetszett a R9600pro (ár/teljesítmény- király), de sajna elég nehéz lessz összekaparni annyit (Sopronban kb. 52000Ft körül mozog áfával).
szegény haverom az FX5200-vel szívni fog....bár nem biztos ->
->inkább azért megvárom amíg megjelenik a gamma és a saját szememmel látom, majd utána jártatom a számat :)

(#90) karib válasza CharleyBrown (#89) üzenetére


karib
addikt

Lehet nézni használt 128 megás R9500-at is, azokból volt hekkelhető, vagy R9500Pro, ami alapból is elég gyors volt... Lásd a rakás cikket, ami ebben a témában készült anno.

Department of Redundancy Department

(#91) CharleyBrown


CharleyBrown
csendes tag

THX

De egyenlőre még úgysincs pénzem, szal van időm bőven utánnajárni
(elsődleges szempont a HL2 nálam....DOOMIII-al majd a havernál játszok :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.