Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) skari


skari
csendes tag

Tehát amikor a BUSZ 100-al megy a kockakövön nagyobb lesz a rezgésszám, és
működésbe lép a búgófrekvenciás homálytizedelő, mire a hő kilép a virtuális oldalbordák
közül, mely olyan FPS-t generál amibe belefájdul a USER füle.
Megyek megnézem azokat a jumperokat a bioszban...

Mire a PC olyan okos lesz, mint az emberi agy, pont úgy fog kinézni.

(#2) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

''több levegőt fújass befele, mint amennyit szívsz kifele, a többi úgyis kivándorol a réseken - ellenkező esetben pont fordítva, az összes résen szívja a ház a port.''
Ha efektíve fújjuk bele, és nem ''beszivárog'', attól miért lesz kevesebb a bemenő levegőben lévő por?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) karib válasza Panther (#2) üzenetére


karib
addikt

Hát, mondom, még nem igazoltuk az elmélet hasznosságát, de akár szűrőt is rakhatsz így a bemenet(ek)re :)

Department of Redundancy Department

(#4) ityam


ityam
senior tag

a videokartyaknal a gef3 tol mar a mag jobban szamit huzasnal!

(#5) emvy


emvy
nagyúr

Ja, még tudjátok mi lehet érdekes az alaplapi tuningoknál? Számoljatok utána,hogy egy órajel alatt az áram mennyit halad a vezetékekben. Máris ki fog derülni, hogy miért is olyan nehéz stabil lapot csinálni. A legtöbb órajelemelés jelszinkronizációs problémákba ütközik.

while (!sleep) sheep++;

(#6) guest


guest
veterán

szoval hutes szempontjabol mi a jobb?
ha tulnyomas vagy ha vakum van a hazban?

prohardver vendég

(#7) Egon


Egon
nagyúr

''Amennyiben az FSB alacsonyabb, mint a RAM-unk névleges órajele, akkor érdemes az aszinkron felskálázást bekapcsolni. Ha viszont FSB-tuningolunk, akkor általában a szinkron hajtás a célszerű, de olykor akár aszinkron alulhajtani is érdemes a RAM-ot, ha már nem bírja az iramot, pedig az alaplap még menne feljebb.''
Hááááát... Nem lehet, hogy ez erősen processzorfüggő? Én úgy tudom (forrás: többek között OldMan), hgy pl. a DDR RAM-mal használt P4-ek esetében érdemesebb inkább - ha lehet - aszinkron túlhajtani a memóriát, akár a proci FSB-jének a rovására is... Egy konkrét példa: az én 1.6-os Northwood-om 143-as FSB-t bír el (a memória órajele 1:1), a RAM viszont (mivel DDR333-as), 170 MHz-ig bírná... Aszinkron módban (1:1,33) az 127 MHz-es FSB-t jelent a proci részére... A kérdés csak az: melyik a gyorsabb: 127/170 vagy a 143/143??? Teljes körűen letesztelni (a sebességet, és nem a stabilitást!!!) lusta voltam...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) guest válasza guest (#6) üzenetére


guest
veterán

ha vakum van nincs mit forgatnia a ventinek :D

prohardver vendég

(#9) Egon


Egon
nagyúr

Ja és még egy kérdés: a gyári P4-es Intel hűtők alján levő, fekete színű akárminek megfelelő a hőátadása? Esetleg célszerű leszedni és helyette szilikonpasztát alkalmazni?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) WiLDoR válasza Egon (#9) üzenetére


WiLDoR
tag

ez a kérdés jó, engem is érdekelne a válasz!

(#11) guest válasza Egon (#9) üzenetére


guest
veterán

A P4-es hűtőt nem probálta gyári formában, rőgtön leszedte az a grafitos trutyit róla. Előtte már volt szerencsém hozzá még PIII-nál, azt mikor leszedtem és szilokonzsirt tettem helyette, 10fokot eset a proci hőmérséklete!

prohardver vendég

(#12) guest


guest
veterán

A ház belső terének túlnyomásos megoldása szokásos dolog ipari (poros) környezetben. A túlnyomást létrehozó ventilátor szűrőn keresztül nyom, amit időnként tisztítani kell (legtöbbjük kimosható).

prohardver vendég

(#13) guest


guest
veterán

Azt azert nem mondanam, hogy az RDRAM gyakorlatilag huzhatatlan...
Nekem 2db 256MB-os PC800-as Samsung modul gond nelkul megy 500Mhz-n (PC1000).
Ez 25% tuning. Ellenben a legtobb DDR266 modul nem megy 150Mhz-n (300MhzDDR), legalabbis alapidozitesekkel...

prohardver vendég

(#14) karib válasza ityam (#4) üzenetére


karib
addikt

Minden videokártyánál a RAM a szűk keresztmetszet, ez alól a Ge3, Ge4, nagy Radeonok sem kivételek, ezt számos teszt alátámasztja (akár nálunk, akár máshol a neten). Az más kérdés, hogy hozzá illik húzni a magot is, de először a RAM-ot, utána a magot. Főleg, mert a húzott magnak méginkább kevés lesz a sávszélesség eredeti értéken...

Department of Redundancy Department

(#15) karib válasza Egon (#7) üzenetére


karib
addikt

Az aszinkron RAM kezelés kicsit macerás dolog, felhasználói szemszögből. Ha jól van implementálva, akkor érdemes meghajtani a RAM-ot, de pl. egyes SiS cuccoknál az aszinkron plusz rosszabb, mint az elvileg lassabb szinkron. Gondolom vmi időzítési zűr lehet.

Az általad említett esetben tényleg érdemes felpakolni a RAM-ot, főleg, hogy a P4 zabálja a RAM sávszélességet. Az AMD-knek kevésbé létszükséglet... náluk viszont lehet bazinagy (200+ MHz) FSB-kkel is játszadozni, ezt viszont nem feltétlen bírja minden RAM... aszinkron ráskálázva pedig pláne :)

Szóval el kell játszani az aszinkron dolgokkal, megnézni melyik a legnyerőbb - sok függ az implementációtól és az adott konfigtól is.

Department of Redundancy Department

(#16) karib válasza guest (#6) üzenetére


karib
addikt

Hat, ha vakuumot csinálsz a házban, akkor minden lyukon elkezdi szívni a levegőt, és a port is. Ergo ez nem a legnyerőbb, inkább (enyhe :) ) túlnyomás legyen.

Department of Redundancy Department

(#17) karib válasza Egon (#9) üzenetére


karib
addikt

Minden gyári hűtőről érdemes eltávolítani a gyári trutyit, főleg, ha tuningolni akarsz. Egyszeri, OEM felszerelésre oké, de komolyabb igények kielígétésére nem alkalmas. Öntapadó cuccokhoz pl. zsilettpenge és utána finom csiszolópapír ajánlott.

Department of Redundancy Department

(#18) karib válasza guest (#13) üzenetére


karib
addikt

Az nem rossz RDRAM-tól, tényleg. Korábban +10% nagy szám volt. Kíváncsi lennék mások tapasztalataira is, mert elvégre fejlődhet a gyártási technológia, SD-k sem futottak 160+-t az elején...

Amúgy milyen lapban hajtod? Nem skálázza vissza automatice? Sajnos még nem volt dolgom konkrétan RD-s géppel, csak a stáb tapasztalataira és a neten olvasottakra tudok hagyatkozni.

Department of Redundancy Department

(#19) karib


karib
addikt

Amúgy, ha valami értelmetlen, hiányos, téves, túltengő, áttekinthetetlen, várok javaslatokat a korrekcióra. Akár egy Rev2 cikket is lehet csinálni, fő az lenne, hogy később is lehessen ide irányítani a kezdőbbeket.

Department of Redundancy Department

(#20) guest


guest
veterán

''Az SDRAM kifutóban van, a DDR befutóban, az RDRAM pedig próbál megkapaszkodni a semmiben, ugyanis úgy néz ki most már mindenki ejtette, pedig mintha ippeg beérett volna.''
Ehhez csak annyit teneszek hozzá,nagy marha aki DDR RAM-ban akar utazni.Ahogy olvasom,ez pillanatnyilag elérte a technológiai hatátrait.A további gyorítás,már csak nehezen megoldható,ezért nem igen lesz 333-as belőle,csak valami eszement áron.Az RD RAM meg még akkor is gyorsabb.A Samsung talán már gyártja a PC-1200 ast.
Az árakat nézve a DDR meg lassan drágább lesz,mint a RD.
Persze szerencsétlen AMD-eseknek,nem igazán van miből választani,nekik marad az DDR....

prohardver vendég

(#21) guest


guest
veterán

A ddr jogutódja a QDR már itt topog, és várja, hogy mikor adhatja meg a kegyelem döfést az rdramnak. Az rdram súrolja nagyon a határokat. Ráadásul az újabb verziója még ha megis jelenik, az ugyan úgy inkompatibilis lesz a régi rdrammal, mint a qdr a ddr-el. + Rohadt magas ára lesz az rdramnak! Hajrá intel, éljen az AMD

prohardver vendég

(#22) BadGe válasza karib (#18) üzenetére


BadGe
aktív tag

Mi egy 1.8A P4-et hajtuttunk max 2250-en úgy hogy a ram PC800-as beállításon volt. Ha megtennétek helyettem hogy kiszámoljátok a sebességét... minden esetben a Sandra szerint brutálgyors volt. Mindenesetre ezt a PC600-as downgrade-et kipróbáljuk, hátha megy még feljebb is a proc.

Abit TH7-II a lap.

Amúgy így AMD pártiként is le a kalappal a P4-RDRAM párosítás előtt.

Ge.

(#23) Egon válasza karib (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

Karib: köszi a válaszokat! Amúgy nagyon tetszik az írásod, csak így tovább!!! Várjuk a - mondjuk akár az 1.1-es, akár a 2.0-s (haladóknak szóló) - folytatást...:D
20. Guest: egy kicsit tévedésben vagy! Nézzél már meg egy árlistát!!! Pl. A FEFO-ban kb. 20K nettó körül van most a 256 MB-os, DDR333-as modul...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) guest


guest
veterán

Figyeljetek, full kezdő vagyok, ha az olvasottak alapján sikerült egy Coppermine eredetileg 667-es Celeront 715-re felhúznom úgy hogy minden tök stabil (38°C) akkor az kezdetnek már jó? Csak az FSB-t emeltem eddig.

prohardver vendég

(#25) Egon válasza guest (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Mást nem is tudsz emelni az FSB-n kívül (már ami a procit illeti), hiszen szorzó-lockos... Kezdetnek jó, de szvsz nyugodtan lehetsz egy kicsit merészebb is...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) utax válasza karib (#16) üzenetére


utax
aktív tag

na ez az, pontosan ilyen megfontolásból tettem egy tápventit a táp alá (ergo magasra), hogy inkább ott szívja be a levegőt, mint esetleg az alsó réseket a port. szerintem ez lehet az irányadó, minél tisztább levegőt benyomatni, akul meg ki

Use the force, Dude !

(#27) karib válasza guest (#20) üzenetére


karib
addikt

Nem tudom honnan informálódsz, de DDR333 van, elérhető áron, és DDR400-at is kapni már jobb helyeken (itthon még nem).

Az RD sorsát nem a technikai színvonala fogja meghatározni, hanem a támogatottsága. Eddig technológiailag volt gyenge (pontosabban nem volt, ami passzolt volna hozzá), ennek ellenére erősen támogatott volt (pontosabban erőszakolt), most meg megfordult a helyzet: itt a P4, ami szereti az RD-t, viszont a sok szívás miatt már az Intel is ejtette a távolabbi terveiből. Ettől pl. a Playstation 2-ben továbbra is RD fog futni, de a desktop pályafutása erősen kérdéses. Persze lehet még nagy comeback, de az Intel nagyon rácseszett a Rambus-ügyre.

Oszt persze jön a PC1066-os RD, de a DDR is fejlődik...

Department of Redundancy Department

(#28) guest


guest
veterán

En is Th7II-ben hasznalom azt a bizonyos 2X256Mhz-s Samsung PC800-as RDRAMot 500Mhz-n (Pc1000)

Cuzi

prohardver vendég

(#29) guest


guest
veterán

Bocs 2X256MB!!! of course

prohardver vendég

(#30) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Bocs,de én kezdő vagyok(különben nem ide írnék:)) :egy celeron 700Mhz-es procit feltudtam húzni 790Mhz-re.Próbálkoztam tovább is de nem jött össze.Most örüljek,mert ez egy jó eredmény,vagy nincs szerencsém?

(#31) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Nektek szerencsétek van. Van egy szuper 333-as cerkám, de a szar alaplapomomon nem állítható az FSB. Szívás, pedig 500 körüli sebességre eljutnék simán. Mondjuk beszerelnék valami plusz hűtést.

A másik gépnél már jobbak az erdemények, asusTUV4x alaplap. 766MHz-es procc, 1 hónapja 900MHz-en nyomul. Sajnos nem adhatok plusz feszt, meg brutálabb hűtést, mert fateromé, és le van ragasztva hátul. Mondjuk ezt kijátszottam, mikor át kellett dzsámperolni, de ez így elég. Sajnos ha feljebb viszem, akkor sírnak a PCI-k. De szerintem ez is jó. Csak nagyon mérges vagyok a szar alaplap miat a régi gépben. (B684 Procomp)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#32) karib válasza Cathfaern (#30) üzenetére


karib
addikt

Valszeg van benne több is (függ a proci steppingjétől is), kérdés, hogy milyen FSB-t tudsz alárakni. 10,5x szorzója van, most gondolom 75 MHz-re pakoltad fel. Ha tudsz ugrani 100-ra, az pipec, de az már húzós lehet, főleg alapfeszültségen (1050 MHz lenne, ugye). Magasabb FSB-k viszont már nagyon meghajtják a PCI buszt, és az veszélyes lehet.

Milyen alaplapod van.

Department of Redundancy Department

(#33) Cathfaern válasza karib (#32) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A következő lépés kb.82Mhz,ekkor 866-ra ugrana.Azonban itt már a gép sem indul el,csak a BIOS kisütés segít:) Sajna az alaplapom elég rossz:Tomato V693

(#34) guest


guest
veterán

Nekem a 900-as (9*100) Celeron siman megy 1200-on (9*133). Szerencsem volt. Ha megy ezer dolog akkor kezdi kozeliteni a 35-38 C-ot. A kovetkezo lepes 140 lenne, de ott valami nem stimmel. Menni megy csak fagy. Lehet, hogy a memoria. Jo lenne, ha 1 MHZ-kent allithato alaplapom lenne.

prohardver vendég

(#35) guest


guest
veterán

Hé karib
nagyon tetszett a cikk mert kezdő ''hárdveres'' és még kezdőbb tuningos vagyok, mégis érthetővé tettél egy pár dolgot a számomra. Kicsit hiányolom, hogy mindig csak utalsz arra, hogy a neten van még info/letöltés, de nem adsz meg címet. Lehetne ezen változtatni?
Amúgy érdeklődve várom a cikk következő részeit (különösen jól jönne mondjuk egy videokártyás rész)
Cső phrenius

prohardver vendég

(#36) guest


guest
veterán

''32MB gyors memóriával többet érsz, mint 64 mega lassúval''
Egy frászt! Vagyis.... ebben van némi igazság, de egy 64MB-os kártyán a memóriatöbblet igencsak jól jön a textúraintenzív játékok esetében, tehát a textúrák sokkal szebbek lesznek!!!!!
Erre jó példa a www.digit-life.com legújabb GF4-es tesztje, ahol egy GF4 128megás kártyát hasonlítanak össze egy GF3 64megással. Ott vannak a 3DMark képek: azért nagy a különbség....

prohardver vendég

(#37) karib válasza guest (#36) üzenetére


karib
addikt

Tuningolhatóság tekintetében továbbra is áll a tétel.

Department of Redundancy Department

(#39) guest


guest
veterán

Hi, csak 1 kis info: Abit ST6 alaplapom van Intel Celeorn Tualatin 1GHz/100Mhz -essel, 256mb PC133 (ADLAS) RAM-mal, nos azt tudom hogy az alaplap az 1ik legjobb a celeronhoz, megy is rendesen, alap: 10x100, most 10x141 en megy vagyig 1410 MHz-n (3:3:1) arányban, és procirol olvastam hogy menne feljebb is, olyan ramot keresek pont amiről irtatok (166mhz) ha valaki esetleg tud valami céget ahol télleg lehet kapni megköszönném. Amugy a ház: 6helyes nagy ATX ház, Prochűtő: CooerMaster DP5-6I31C, 2 8x8 centis venti van kifelé szivnak és igy a proci teljes terheléssel 2 óra után zárt házban 49C -volt :|, tovább szeretném huzni csak megszállotságból, ja és a feszültséget nem huztam. Reac

prohardver vendég

(#40) karib válasza guest (#39) üzenetére


karib
addikt

Mi is eljátszottunk a felállással, beszámoló hamarosan :)

Department of Redundancy Department

(#41) guest


guest
veterán

Hali!
Nekem egy TB 850-em van(8,5 X 100) és most 933Mhz-n megy (7 X 133) de csak úgy, hogy felhúztam a feszültséget 1,75-ről 1.825-re. +3 Mhz FSB-vel már egyáltalán nem stabil (5-ből 4X nem indul el, de ha elindul a vindózt úgy sem tölti be). Most max terhelésen 58-59 fok a proci hőmérséklete. A mostani ventillátoros hűtés megtartásával feljebb tudnám még húzni? Amúgy örülök, mert egy szarul megírt cikk alapján húztam (szerettem volan) a procit, de rosszul kötöttem össze a lábakat (L1) és csak 0,5V-tal lejjebb és csak 800 Mhz-n tudott működni (sux, nem jöttem rá egy évig miért szar). De legalább megmaradt a proci :)

prohardver vendég

(#42) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Hmm.. a cikkben lévő ram minőség és márka nem összefüggését
én is alá tudom támasztani: egy 64-es PC100-as és egy 128 PC133-as SDRAM-om van, amely nagyjából noname, de a Sandra azt nyögte ki rá hogy: American Computer & Digital Components. Na ez sem mond sokat. De az igen hogy 126 Mhz-en CAS2-ben mennek, 4Way interleaving, minimális késleltetés ahol csak lehet (sok bios opció nekem sem ismert, csak netes leírásokból tudom mi a leggyorsabb opció, és ezek a ramok mindent bírnak). Na mindegy, szóval ez a ram nagyon bejön.

(#43) guest


guest
veterán

Csákány! Nekem van egy oldscool K6-2-es 350-esem. Most 500-on megy, nameg 3.2V-on. Gemkapoccsal van a hűtőre rakva egy másik borda, no szilikon. (mi a francnak az...) Melegszik mint a rosseb, télen azzal fűtök. Néha lefagy de jó. További jó tuningolást!
Contar

prohardver vendég

(#45) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Nem egy kezdő kérdés, de váklaszt még nem találtam rá: Ha az alaplapom 1.85V-ot enged max az Athlonomnak (1000@266), hogy tudnék neki többet adni? 1.95-2. A hűtés miatt ne aggódjatok, víz...
Előre is köszi: eperfa

prohardver vendég

(#46) karib válasza guest (#45) üzenetére


karib
addikt

Meg kell trükközni a tápellátást, ehhez az alaplapon kell egy kicsit drótozgatni. Sok infót lehet találni a neten, kulcsszavak: Athlon voltage mod.

Általában forrasztással oldják meg, egyszer láttam egy megoldást, ami egy fokkal kulturáltabb volt: létezik IC lábfogó csipesz (ICipICi :) ), nos ilyet forrasztottak a kábel végére, és így nem kellett minden összeforrasztani az alaplapon, csak a megfelelő dolgokat összedrótozni. Nem utolsó dolog, ha esetleg később garanciát akarsz érvényesíteni...

Department of Redundancy Department

(#47) guest


guest
veterán

Csá skacok!!!!!!
Lenne 1 problémám.Nekem 1 1Ghz-s Athlon Thunderbirdem van, ECS K7S5A lappal...
Nah szóval.Frissítettem biost, és minden adott a tuninghoz, csak 1 probléma van.Begrafitoztam a procit az L1es lábakat összekötve de a szorzót nem lehet állítani.Az a gáz hogy már többször is megcsináltam a grafitozás de egyszerűen nem megy.Segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

prohardver vendég

(#48) karib válasza guest (#47) üzenetére


karib
addikt

Valszeg jól csináltad. Ellenben az alaplapnak is tudnia kell szorzót állítani, mégpedig az ECS nem tud. BIOS szinten legalábbis tuti. Forrasztgatni persze lehet, de szerintem nem éri meg.

Tehát az ECS-en nem fogsz tudni szorzót állítani :(

Amit tehetsz: az L7 hidakat, ha összekötöd, akkor 1.85 V-ra fel tudod piszkálni a procit, amivel valszeg kicsit jobban húzhatod majd.

Ha valami normális szériájú procid van (AXIA, AYHJA), akkor valszeg fog menni nagyobb buszsebességgel is hajtani, ami elég is lesz neki valszeg.

Amúgy 100 vagy 133 MHz-es FSB-jű a procid? A legújabb tuning BIOS-szal elég sok FSB van már, lehet próbálkozni. Nézd át esetleg az ECS fórumot is itt a prohardveren, jó sok infó van benne.

Department of Redundancy Department

(#49) guest


guest
veterán

Sziasztok!
Lenne 1 nagy kerdesem!
Nagyon lamer vagyok,sajnos errol a grafitozasrol lenne kerdesem.Nekem 1 1.4 Athlonom van es szeretnem huzni,de grafitozas nelkul nem megy.1466 a max,amivel megy anelkul,amugymeg nem indul a gep.
Hogy kell grafitozni?Mennyit lehet ugy hozni a procin?Lehet valahol olvasni rola?
Koszi... :D

prohardver vendég

(#50) guest


guest
veterán

Hi,
pls irjatok meg, mit tennetek az alabbi konfiggal, hogy gyorsabb legyen:
ASUS A7V266-os alaplapom, egy AMD Th 1333Mhz-es procim, 512MB 266-os DDR PC2100-as memoriaval. Most akarok venni durva procihutot, de milyent vegyek? Elvileg ezt a procit fel lehet huzni 1.7-re. Mi kell meg hozza, es hogy csinaljam?
Koszi elore is!!
Udv!

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.