Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ebben a formájában ez a szék, a mai technológiákkal, sorozat gyártva, nem megvalósítható, szerintem.

szerk:
Az rgb-s maszkról meg annyit, hogy én az rgb WC papír után fogok ilyet venni, miután az rgb-s WC ülőkémen trónolok....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) flexxx2 válasza tibaimp (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Miért nem? Nem tömeg gyártva de sorozat gyártva igen. Persze olyan ára is lesz.

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Azt a Projekt Brooklynt inkább valahogy így tudnám elképzelni. :D

(#4) strogov válasza flexxx2 (#2) üzenetére


strogov
senior tag

Merevítés nélkül mi húzza majd ívesre? Majd kismanókat is adnak hozzá akik tartják. De egyébként egyelőre a feltekerhetőség nem egy rolnit jelent. Böhöm nagy láda kell az LG tekerőjéhez is.
Ha nem ívelt akkor projectorral, és speciálisan kialakított vászonnal megoldható lenne, de az kevéssé esport kompatibilis.

(#5) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

A maszk tömege mennyi lehet? Nekem már 10-20 perc után a sima papír maszk madzagja is szexuálja a füleimet.

Sokkal inkább egy ilyen maszk! :D Ez sokkal "smartabb", szerintem.

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#6) moleculez


moleculez
veterán

Kövezzetek meg, de engem a maszk erdekel. Ha még tudják csinálni kényelmessé akkor érdekel. De hova kerül az akksi :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) flexxx2 válasza strogov (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

Na látod erre nem is gondoltam. Már mindent elhiszek amit CGI-vel csinálnak.

(#8) #06658560 válasza Sebaj Fóbiás (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Próbáltam négyféle madzagot:
sima gumi hurok szalag gumiból - kényelmes, de gyorsan nyúlik
hengeres gumi hurok - vág, a gumi erős, tartós
szövet madzag, amelyik egyik oldal alulról indul, felmegy a maszkon, felül átfordul a másik oldalra, ott le, s egy műanyag pöcökkel lehet fejre húzni. Kényelmes, de macerás belebújni, kihámozni magad belőle
szalag gumi hurok, kis műanyag pöcökkel, ami állítási lehetőséget biztosít - kicsit vághat, kicsit kényelmetlen lehet, de nem nagyon, valahol a két másik gumis között van minden szempontból

Egyik esetben sem a maszk súlya a probléma. De például az, hogy hogy ül az orrodra, az nagyon.

(#9) tibaimp válasza flexxx2 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Látod, látod, és egyből lehurrogtál ;) .
Mondjuk kifejthettem volna konkrétabban is, mint strogov kolléga.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) koby11h


koby11h
aktív tag

Majd ha rgb helyett ar-rel lesz egybeépítve emberi áron akkor veszek, addig marad a sima papír/szövet maszk.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#11) edward2


edward2
addikt

N95-ös maszkot például repülőn élből levetetik és adnak helyette egy mezei textil maszkot.

(#12) DEJVID


DEJVID
őstag

Amúgy az ilyen maszk használata szerintem sokkal értelmesebb lenne: Az hordja, aki nem akar megbetegedni. Aki nem hisz benne, és nem hordja, az csak magát veszélyezteti, meg azokat, akik szintén önszántukból nem hordják.

(#13) #16820480


#16820480
törölt tag

Egész menő ez az RGB maszk, lassan csak eljutunk azokhoz a cyberpunk illusztrációkhoz a színes neonnal mindenhol.

(#14) Orgi-ph


Orgi-ph
újonc

16:10 arányú monitort használok, 1200p, okádok a 16:9-től. Ettől a kijelzőtől is okádhatnékom van.

(#15) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Szép, szép... de mikor jön már a Razer kenyérpirító? :DDD

(#16) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Bazz, nekem egy ilyen maszk márpedig kéne...

Igaz, ideális esetben az RGB tónusvezérelt lenne, ha már úgyis van benne hangamplifikálásra mikrofon és hangszóró, t.i. mint az oldschool sci-fi művekben, ahola robotok 'szája' pulzált a szöveg ütemére... :K

Sőt, ha már bilibe a lóg...az amplifier-re akkor már illene rétenni egy custom-izálható hangmodulációs feature-t, aztán búghatnék a Lidl pénztárnál Darth Vader-t imitálva.

Nevermind...

(#17) Terek


Terek
tag

Ehhez a maszkos dologhoz annyit lehetne hozzáfűzni,hogy ezelőtt a hiszti előtt annak kelett hordania akinek valamilyen hullakórja volt nempedig az egészséges embereknek.....Jólenne ezen is elgondolkodni már.....Vicc :W

(#18) #06658560 válasza Terek (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

És honnan mondod meg ki az egészséges?

(#19) tovgab válasza Derrewyn (#15) üzenetére


tovgab
aktív tag

"Sajnos" april fool! :D :C

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#20) #06658560 válasza tovgab (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#21) vicze válasza DEJVID (#12) üzenetére


vicze
félisten

"Aki nem hisz benne"
Ez nem hit kérdése... :U
"csak magát veszélyezteti, meg azokat, akik szintén önszántukból nem hordják."
Ez ugye most végképp nem komoly? Meg veszélyezteti a mentőst, az ápolót az orvost, megöl pár embert út közben, semmi gond. Úgy is csak 1-2% hal meg nem?

RGB nélkül ok a maszk, de azért az árát elég kevesen tudják megfizetni.

(#22) hemaka


hemaka
nagyúr

Kicsit sokaig tartott ezt az rgbs maszkot megtervezni, egy fel evvel korabban kellett volna hozni legalabb.

(#23) vicze válasza hemaka (#22) üzenetére


vicze
félisten

For the next time... :o Még 1évig elég aktuális lesz sajnos.

(#24) Passape válasza hemaka (#22) üzenetére


Passape
tag

Csatlakozva hemaka féléves felvetéséhez:...
Szerintem ez a maszk eléggé gáz ebben a formában, használható LED maszkokat már csináltak mások is, a youtube-ról is lehet forrást, illetve akár DIY(saját készítésű) tervet is szedni, kb fél éve (szeptember, ha jól emlékszem) vannak már fent komolyabb eredmények.
Például:
Teljes led kijelzős maszk a Lumen Couture-től
Házi készítésű kreatív maszk Nerdforge asszonyságtól
Vagy akit tényleg érdekel egy egyedi megoldás, annak ERŐSEN ajánlom:
Ben Hack Hacks csatornájáról, egy valóban egyedi elgondolású automata maszk tervezését
ami igazán hagy maga után tervezni valót a második verzió után is.
Ezt érdemes lenne továbbgondolni, szerintem nem csak Cosplay elemként lenne jó. :)
Ezekhez képest a Razer-maszk egy ötlettelen de csini divatáru.
Nem baj, csak valahogy többet várok attól akinek van kerete és technológiája is.
Reméljük lesznek még érdekes megoldások a nagyoktól is. :K

A szék sajnos kevésbé érdekel. :U

A maszkhordás meg a jogok és kötelezettségek rendszerében a kellemetlenebb oldal szükséges követelménye. Ez van, majd reméljük változik a helyzet lassan.

[ Szerkesztve ]

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#25) Amerigo57


Amerigo57
őstag

a Maszk , határozottan tetszik. :K
Link:

(#26) rulla válasza Terek (#17) üzenetére


rulla
tag

Valóban, korábban egy ilyen esetben pont fordítva volt, de azóta már a feje tetejére állt a világ. Elgondolkodást pedig jelenleg hiába vársz, az emberek igen nagy része kb. kérdés nélkül megeszi azt, amit elé tesznek.

(#27) DEJVID válasza vicze (#21) üzenetére


DEJVID
őstag

Úgy látszik nem érted. Ha a mentős/ápló/orvos veszélyeztetve érzi magát, neki is ilyen maszkot kéne hordania.

Nem a maszk hordás ellen vagyok, pont az akaszt ki, hogy én hordom, de elmegyek olyanok mellett, aki nem, ergó nem vagyok védve.

[ Szerkesztve ]

(#28) #16820480 válasza DEJVID (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

A maszk nem egy bináris dolog, hogy ha valaki felvette, akkor onnantól nem fertőz és/vagy nem fertőződik meg :U Százalékban nagyjából kifejezhető mértékben csökkenti a fertőzés esélyét. Szóval attól, hogy te felvettél egy maszkot, nem előzted meg a megfertőződést.
Illetve maga a fertőzés sem úgy néz ki, hogy egy darab vírus átjutott, akkor kész, fertőzött vagy, hanem itt is egy bizonyos mennyiség után már el tudnak szaporodni a szervezetben.

(#29) wattafaka


wattafaka
senior tag

Azt hittem már nincs lejjebb, de meggyőztek. :(

(#30) edward2 válasza vicze (#21) üzenetére


edward2
addikt

Ilyen alapon autóba se ülhessen senki mert azzal balesetet okozva másokat megölnek.

(#31) wattafaka válasza edward2 (#30) üzenetére


wattafaka
senior tag

Na várjál mindjárt jön dabadab és jól kikapsz :)

(#32) DEJVID válasza #16820480 (#28) üzenetére


DEJVID
őstag

Ez ugyanúgy igaz a most hordott maszkokra is, nem?

Mondom, engem az zavar, hogy az nem élvez védelmet, aki valami pluszt tesz: Ha van rajtam maszk, ha nincs, ugyanúgy ki vagoyk téve azoknak, akik nem hordják.

Ha olyan maszkban járnának az emberek, ami őket védi, akkor mindenki a saját egészségéért felelne, emiatt talán a hajlandóság is magasabb lenne, meg a kiszolgáltatottság.

(#33) #16820480 válasza DEJVID (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez elméletben jól hangzik, de nincs olyan maszk, ami teljesen megvéd, max az illúzióját adná a védettségnek. Nyálkahártyán át fertőz tudtommal ez a vírus, szóval ha a szemedbe kerül, akkor is elkaphatod, hiába N95 vagy N-akármennyi maszk.

(#34) vicze válasza DEJVID (#32) üzenetére


vicze
félisten

A maszk (bármilyen) a terjesztés és a festőzés esélyét csökkenti(kisebb vagy nagyobb mértékben). Minél többen hordják annál alacsonyabb az esély, az egyéni N95 semmit nem ér ha más nem csinálja. A fertőzési láncot kell megszakítani. Nyilván lehet ezt tovább ragozni és részletezni.

A kötelező maszk viselés lényege, hogy anélkül hogy tudnád, hogy fertőző vagy ne fertőzz meg másokat akár köhögéssel akár kontaktussal. Jelen helyzetben úgy kell kezelni, hogy bárki fertőzött lehet, és saját magadra is így kell tekinteni.

Betartani és betartatni a alap kulturális beállítottság miatt nagyon nehéz nyugaton. Ez nagyon szépen látszik a számokból.

[ Szerkesztve ]

(#35) Tüzi

rgb is overrated.
[link] xD

"az egyéni N95 semmit nem ér ha más nem csinálja"
ezzel azért vitatkoznék.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#36) vicze válasza Tüzi (#35) üzenetére


vicze
félisten

A teljes népességre nézve nem ér semmit a kis csoport jó védettsége, így értelmezd.

(#37) edward2 válasza vicze (#34) üzenetére


edward2
addikt

Rettenetesen fertőz, de a teszthez 20cm-re kell az agyamban turkálni hogy megtalálják.

A számokból az látszik, hogy terjed maszkal is. Miért? Mert amikor ismerősök találkoznak vagy családtagok akkor ott lekerül a maszk. Nem azért, mert közterületen nem hordják.

(#38) #06658560 válasza #16820480 (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van, az egész fejet burkoló megoldás, légszűrővel. Csak azt általa´ban durván poros helyeken, laboratóriumokban hordják, pl. virulógusok.

(#39) Tüzi válasza vicze (#36) üzenetére

Úgy más.
De a te szemszögedből nem mindegy, hogy mennyi szart nyelsz be egy tünetmentes fertőzőtől. El kell mondani, mert az emberek ostobák, és így keletkeznek a hülyehírek.
Amúgy én lesz@rom a teljes népességet, nekem, meg a pár embernek akit ismerek azoknak ne legyen baja, a többire úgysincs ráhatásom. Jól elvagyok introvertként.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#40) #16820480 válasza #06658560 (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valóban, meg teljes testes szkafander is, de azért ez nem igazán reális, hogy ilyesmi hordjon valaki, aki nem az emlegetett helyeken dolgozik :N
Egy sima N95 maszk nem valószínű, hogy annyira védene, ha mondjuk felszállsz egy buszra, ahol 1-2 fertőzött tele köhögi percek alatt a légteret. Szóval ez az "én védve vagyok, mindenki más meg le van szarva" nem igazán működőképes szerintem.

(#41) wattafaka válasza #16820480 (#40) üzenetére


wattafaka
senior tag

"Szóval ez az "én védve vagyok, mindenki más meg le van szarva" nem igazán működőképes szerintem."

Pedig pont így kellene. A minimálistól eltekintve valljuk be szarunk másokra. És nincs is annyi energia a világon, hogy mindenkire tekintettel legyünk.
Az oltásnál is így kellene. Aki fél, oltsa be magát (a vírussal, amitől fél.. nonszensz), a többieket meg hagyják békén a picsába (meghalni?).
De gondolom biztos lesz legalább 1 fotelvirológus, aki majd jól megmondja nekem, hogy dehát az X meg Y vakcina az nem is olyan.

(#42) vicze válasza Tüzi (#39) üzenetére


vicze
félisten

A gazdaság állapota introvertáltként is kihat rád nem kicsit.

@edward2: Egy köhögés jóval messzebb száll. Terjed mert az emberek nem tartják be a szabályokat még az egyszerű ésszerűeket se mint a kézmosás és maszk. Továbbra is a fertőzés esélyének csökkentéséről van szó, nem a 100%-os megakadályozásról, mert akkor orvosok és ápolók nem halnának meg kvázi hazmat-ban.

@wattafaka: Az oltás nyugaton sehol nem lesz kötelező, aki nem akarja beoltani magát, az viselheti a következményeit és nem utazhat sehova, vagy nem mehet be bizonyos helyekre.

[ Szerkesztve ]

(#43) #16820480 válasza wattafaka (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

Láthatólag lövésed sincs róla, de legalább utána sem próbáltál nézni :C

(#44) wattafaka válasza vicze (#42) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem kötelező, csak ellehetetlenítik az életedet.. Nem látok különbséget. Miért kell, hogy legyenek következményei?

#43 sheratan
Tudtam, hogy úgyis jönnek a nálam okosabbak, ezért nem fárasztottam magam :D Na de viccet félretéve, aki utánaolvasás, ígérgetések után hajlandó kísérleti nyúlként önként felajánlani magát, csak tessék. Nem győzködök senkit, nem hülyézek senkit. Szimplán csak ebből kimaradnék.
Csak vélhetőleg a fentiek alapján földbe döngölik érte a személyiségi jogaimat :( De mindeközben boldogan élem az életemet, hisz NEM kötelező. :C

[ Szerkesztve ]

(#45) #16820480 válasza wattafaka (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, felháborító, hogy a te személyi jogaidat korlátozzák, ha te kockáztatni szeretnéd felelőtlen viselkedéssel másokét :( Mint az ittas vezetés, korlátozzák a szabadságodat azzal, hogy börtönbe zárhatnak, ha ilyet csinálsz. Ezt hívják társadalomnak és társadalmi felelősségvállalásnak.

(#46) Cathulhu válasza wattafaka (#44) üzenetére


Cathulhu
addikt

a szemelyisegi jogaid addig terjednek, amig masoknak nem artasz veluk. Es mivel ilyen teljesen tudatlan es ignorans magatartassal pontosan azt teszed, igy viseld is a kovetkezmenyeit. Csak aztan ne jojjon a siras, hogy miert mehet kocsmazni meg kulfoldre az aki oltatta magat neked meg kijarasi tilalom.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#47) wattafaka válasza #16820480 (#45) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nekem az is felelőtlen viselkedésnek tűnik, hogy beadatok magamnak valami teszteletlen dolgot, és a saját életemet kockáztatom. Miért értékesebb másé az enyémnél? Egyébként miért kockáztatnám mások életét? Aki akarja, beoltatja magát, és "fellélegezhet". Aki meg nem az ugyanúgy a sajátját kockáztatja.

Na mindegy, csak nekem ez egy kicsit abszurd, hogy kockáztassam az életem, hogy kb. kimehessek a házamból. Ezt én nem fogom lenyelni, szomorú, hogy mások ilyen könnyen megteszik.
Baljós Árnyak: "Így szállt hát sírba a szabadság, tapsvihar közepette." :(

#46 Pinky Demon
Akkor se legyen sírás, ha 5 év múlva kiderül, hogy "Hupsz, úgy látszik hosszú távon rákot okoz a vakcina. Mindenkitől elnézést."
Erre nem igazán érv, hogy 2 hónap alatt eddig senkinek nem lett baja. Nem tudom mire föl ez a fene nagy bizalom az oltásokkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#48) Cathulhu válasza wattafaka (#47) üzenetére


Cathulhu
addikt

kivancsi vagyok ez a rakos dolog honnan jott, gondolom van valos alapja a felelemnek es nem csak egy random facebookon terjedo konspiracios teoria amit maximum szakmunkas vegzettseguek terjesztenek

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#49) vicze válasza #16820480 (#45) üzenetére


vicze
félisten

Olyan érvek ellen harcolni, amik alapjaiban ellentmondanak minden értelmes emberi viselkedésnek, értelmetlen.
Hiába mutatod egy vakcina 6hónapos tesztelésen ment keresztül több 10ezer emberrel és ezután lettek hatósági engedélyezéseknek alávetve, a Facebook anyuka jobban tudja. A dezinformáció és a mennyisége félelmetesen hatásos. :(

[ Szerkesztve ]

(#50) wattafaka válasza Cathulhu (#48) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem olvasok facebookon semmit. Az időmet ennél többre értékelem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.