Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cathulhu válasza wattafaka (#50) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ez szep es jo, csak nem ez volt a kerdes. Mindenesetre ugy erzem ezzel is megvalaszoltad.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#52) wattafaka válasza Cathulhu (#51) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ha ettől jobban alszol, akkor érezd úgy :D
Inkább csak nem erőltetem, hogy a nézőpontom/véleményem érthető és elfogadható legyen. Egyeseknek csak a saját véleményük létezik, mindenki más hülye, ignoráns, idióta és tudatlan. Ha pedig belefárad a másik, akkor ezt a személyes győzelmükként könyvelik el.
Szóval maradjunk ennyiben :)

[ Szerkesztve ]

(#53) #16820480 válasza vicze (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

Még ha érvek lennének.

Amúgy most az van már, hogy az információs érából átléptünk az információbiztosság érába, ahol nem az a baj, hogy valami nem érhető el, hanem hogy tudd megkülönböztetni a jót az ostobaságtól.

wattafaka: Ugye mész majd 5G tornyot égetni is, mielőtt a gyíkemberek leigázzák a Földet a chemtrail repülőikkel?
Ha már az oltásokban nem bízol (amik amúgy abban is segítenek, hogy megérd a felnőtt kort egyáltalán, ezért kaptál meg te is egy rakás oltást csecsemőként).

[ Szerkesztve ]

(#54) wattafaka válasza #16820480 (#53) üzenetére


wattafaka
senior tag

Lökhetitek a hülyeséget az 5G-ről, meg bármiről, de ha itt a többségnek az a konklúzió, hogy bárki aki nem akar magába nyomatni egy oltást (akármilyen okból), az értéktelen tudatlan senkiházi, akkor véget is vethetünk a beszélgetésnek ;)
Én nem fogok megharagudni, hogy más a véleményünk.

(#55) Cathulhu válasza wattafaka (#52) üzenetére


Cathulhu
addikt

Leforditva: nincs semmilyen tudomanyos ervelesi alapod csak egy szorongasos teveszmed. Mondom megertettem elsore is.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#56) Lenry válasza wattafaka (#54) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom gyerekkorodban ugyanígy kapálóztál a BCG oltás ellen és azóta is haragszol a szüleidre hogy nem halhattál meg tuberkolózisban mint bármely szabad ember

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#57) wattafaka válasza Cathulhu (#55) üzenetére


wattafaka
senior tag

Miért kell ahhoz tudományos érv, ha valamit szimplán nem akarok?

(#58) Cathulhu válasza wattafaka (#57) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mert kozben meg mindenkit hulyenek nezel, aki akarja es kozben sirsz a korlatozott szemelyisegi jogaid miatt.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#59) vicze válasza #16820480 (#53) üzenetére


vicze
félisten

Igen az "érzett" valóság állapotába kerülünk, ahol csak a hit határozza meg az igazságot, olyan jó középköri módon.
Amúgy egyfajta információ túlterhelés történik, ahol egy ponton túl nagyon sokan képtelenek a manapság rájuk zúdított információt feldolgozni és szűrni, és nem feltétlen egyszerű.

Eddigi kedvencem az volt, mikor egy ismerős kijelentette hogy nem eszik meg valamit mert umami van benne. Szerinted volt értelme elmagyarázni, hogy mi az?
Egyáltalán nem értelmi szint kérdése, hanem pl. lehet hogy szépen lassan kavarodsz bele és nem tudsz kitörni, mert pl. az "algoritmus"(ok) egyre jobban beszűkít egy adott körbe.

Már csak pusztán a saját Youtube recomended listámon borzalmas látni, mennyire szűk és egysíkúvá vált nagyon gyorsan, csak azért mert egy véges lista és az érdeklődésem ennél drasztikusan szélesebb. Tök sok dolog van, ami egyszer csak eltűnik ha nem iratkozok fel rá.

(#60) Tüzi válasza Lenry (#56) üzenetére

meg a kb másik kéttucat ellen amit 5-6 adagban kaptál meg :D
meg amikor tetanuszt kap, hogy ne álljál be görcsbe mint a görbeszög a fába. pedig az is tök muris dolog lehet.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#61) wattafaka válasza Cathulhu (#58) üzenetére


wattafaka
senior tag

Szerintem ne erőlködj!

"Nem győzködök senkit, nem hülyézek senkit. Szimplán csak ebből kimaradnék."
Ezek a saját szavaim. Mielőtt személyeskedsz, tanulj meg szöveget értelmezni. Én csak annyit közöltem, hogy nem akarom magam beoltatni. De már azóta megkaptam, hogy idióta, ignoráns, tudatlan vagyok, szorongásos téveszmém van, ja és már a gyíkemberek is megjelentek. És még nekem vannak problémáim :D

[ Szerkesztve ]

(#62) #16820480 válasza vicze (#59) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja amúgy főleg instán durva az algoritmus. Megnézel két kutyás képet és az egész search (discover) tab tele lesz onnantól cuki állatos képekkel, kiirthatatlanul. De a yt is fura nekem, mert olyan csatornákat, amikre fel is vagyok iratkozva, alig ajánl, de olyan videókat, amiket már láttam, simán visszatesz a recommended alá.

(#63) Cathulhu válasza wattafaka (#61) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nyilvan nekem nem kell erolkodni, hiszen en terjesztem azt hogy aki most beoltatja magat az 5 ev mulva rakot kap, de amikor rakerdeznek honnan van ez az info akkor csak mellebeszelek.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#64) Lenry válasza wattafaka (#61) üzenetére


Lenry
félisten

Én csak annyit közöltem, hogy nem akarom magam beoltatni

és vidáman fertőzöd majd a körülötted állókat, ha meg emiatt nem engednek be valahová, akkor sírsz a jogaid miatt.
ez a probléma. nem az hogy hülyének nézünk-e vagy sem.
szeretnéd visszakapni a régi, maszkmentes normális életed? oltasd be magad bazmeg, MERT EZ AZ EGYETLEN MÓDJA annak, hogy visszaálljon a világ a normális kerékvágásba

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65) wattafaka válasza Cathulhu (#63) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem akartam idáig elmenni, de akkor legyen.
Akkor pörgessük vissza kicsit az időt.
Leírtam a véleményement az oltással kapcsolatban. Semmit sem "terjesztek". Mégegyszer: vélemény. Erre te az első válaszodban már tudatlannak, és ignoránsnak bélyegeztél. Esélyem sem volt érvelni. De szerencsére te sem érveltél, csak személyeskedtél.
Másodszor nem vagyok köteles semmilyen érvvel/magyarázattal szolgálni, mivel én nem akarlak téged meggyőzni semmiről. Így ahhoz, hogy hogy jutottam erre az álláspontra, ahhoz pontosan nulla közöd van. Ahogy kb. ahhoz, hogy miért éppen a kék a kedvenc színem.
Jössz itt a szakmunkás szinttel, miközben látszólag már az általános iskolában tanított szövegértés sem megy. Erre több ponton is rábizonyítottál. Egyetlen kommentemben sem néztem hülyének senkit, aki nincs ugyanazen a véleményen. Ha ezt önkénytelenül magadra vetted, azon érdemes elgondolkodnod.
15%-a a lakosságnak az, aki osztja az álláspontodat jelenleg. Nyilvánvalóan akkor a 85% az hülye. De most tekintsünk el ettől is teljesen, hiszen a törött óra is kétszer pontos egy nap.
És végül tudományos érveket követelsz, miközben a te stílusod kimerült abban, hogy két másik kolléga azonos véleményén felbuzdúlva válogatott módon sértegetsz.
Ha véletlenül létezne is érv, amivel meg tudnálak (ha egyáltalán akarnálak) győzni, akkor arról már biztos tudnál, és nem lenne rá szükség. Nem igaz?
Én beismerem, hogy tájékozottabb vagy, de az alapvető intelligenciaszintedről alkotott képemen folyamatosan csak rontasz.
Szóval részemről befejeztem. Ezen a ponton nem kívánok több időt elpazarolni itt.
Ha még van mondanivalód, akkor keress nyugodtan privátban. Ha pedig nincs, akkor jó egészséget, és nincs harag :)

#64 Lenry
"vidáman fertőzöd majd a körülötted állókat"
Ha te be vagy oltva, neked nem kurva mindegy? Ne legyünk már ennyire álszentek. Gondolom te sem a vadidegenek egészsége miatt oltatod be magad, hanem mert félted a sajátodat. Péntek van, szóval gondolom ha ennyire szamaritánius beállítottságú vagy, akkor már túl vagy két adományozáson is a héten. Nyilván a válaszod neked is privátban várom most már.

[ Szerkesztve ]

(#66) Lenry válasza wattafaka (#65) üzenetére


Lenry
félisten

Mégegyszer: vélemény

nagyon szeretnek emberek ezzel takarózni, de ez értelmetlen.
mondhatod, hogy a te véleményed az, hogy a fű lila, és lehetséges egész téglát lélegezni, csak ettől még ezek az állítások nem válnak valósággá

de akkor nézzük a hülyeségeket, amiket idevéleményeztél, csak mondjuk ezt a kettőt:
Aki fél, oltsa be magát (a vírussal, amitől fél.. nonszensz), a többieket meg hagyják békén a picsába (meghalni?).
a, minden rohadt oltás tartalmazza a vírusnak legalábbis egy darabját. mert így működik az oltás.
b, én szívesen hagynálak meghalni, csak valahogy a hozzád hasonlók nagyon gyorsan megváltozatják a véleményüket, amikor a lélegeztetőgép tartja őket életben.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#67) Lenry válasza wattafaka (#65) üzenetére


Lenry
félisten

nem kurvára mindegy, mert egyrészt van, akit tényleg nem lehet beoltani, és ne rajtam múljon már az élete, másrészt továbbra is: szeretnéd, hogy vége legyen ennek az egésznek?
erre az egy kérdésre válaszolj: szeretnéd, hogy vége legyen ennek az egésznek?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#68) Cathulhu válasza wattafaka (#65) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem buzdulok fel semmin. Kertem toled erveket, mert mondjuk szeretem a latokoromet szelesiteni. Valo igaz nem vagyok virologus, meg csak fotel virologus sem, de tegyuk fel, hogy egy biologiai kutatointezetben dolgozom es tegyuk fel, hogy a csoportban futtatunk epp egy covidos projektet is es raadasul engem is igen erzekenyen erint az egesz jarvany es a korlatozasok is, mint ahogy az oltas tema is. Erdekelnenek az ervek es az ellenervek, de azokat nem kapok, csak legbol kapott osszeeskuves elmeleteket, ez szomoru. Es akkor az en altalanos intelligenciammal van a baj... Igen, kimerem jelenteni ha az orszag 85%-a oltasellenes, akkor bizony sajnos az a 85% hulye. De szerencsere nem ez az allapot, altalanossagban ki lehet jelenteni, hogy az embereknek kb csak fele hulye, mar ha feltetelezzuk, hogy 100 folotti IQ mar nem szamit annak. De ezen lepjunk tul, mert nem tartozik ide.
Ami viszont valos jelenseg, hogy bizonyos emberek fel vannak haborodva a korlatozasokon a maszkviselesen, nem akarjak magukat oltatni de meg a legalapvetobb ovintezkedeseket sem megtenni, hogy a jarvany ne legyen sulyos es erjen vegett mihamarabb. Es meglepo modon ez az a reteg aki a legjobban sir a szemelyisegi jogai miatt, mikozben pont az ilyen ignorancianak koszonheto hogy egyre komolyabb korlatozasokat kell bevezetni. A kedvencem a 8 altalanost, szakmunkast vagy eppen az elet iskolajat vegzett mindentudok, akik szerint mindenki vak es birka aki mast allit. A megtestesult Dunning-Kruger...
Es igen, szerintem jogosan haborodok fel az ilyen emberek magatartasan, mert miattuk nagyobb egyre inkabb a sz@r amiben en is kenytelen vagyok elni. Nem foglak privatban keresni.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#69) Lenry válasza wattafaka (#65) üzenetére


Lenry
félisten

miért, privátban jobban tudsz érvelni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#70) <Adamsky> válasza edward2 (#11) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"N95-ös maszkot például repülőn élből levetetik ... "
Miért? :F Kinek ártasz vele?

(#71) <Adamsky> válasza #16820480 (#28) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A maszk (...) ha valaki felvette, akkor onnantól nem fertőz és/vagy nem fertőződik meg ... "
Utóbbi nem igaz. Legalábbis az egységsugarú "kék orvosi maszkokra". Az arra jó, hogy a viselője, ha fertőző, akkor ne adja tovább. Ami talán már véd az az FFP2 vagy még inkább az FFP3-as maszkok.

(#72) edward2 válasza <Adamsky> (#70) üzenetére


edward2
addikt

Szelepen kilélegzed a levegőd. Amúgy gőzöm sincs, de vicces látni az ilyen főbajnok szupermaszkban érkező embereket amikor mondják nekik, hogy 'maszkot le helyette mehet a sima mezei'

@Lenry: az remélem megvan, hogy ha beoltatod magadat akkor ugyanúgy fertőzöl tovább.

@pinky demon: az remélem meg van, hogy a prep act szerint 5 évig nem perelheted egyik vakcina gyártót sem? (euban nem tudom lett-e rá törvény UK-ban is van)

(#73) Lenry válasza edward2 (#72) üzenetére


Lenry
félisten

fakk, utána néztem, igazad lehet.
akkor ne oltassa be magát, de ha megbetegszik, akkor utána lehetőleg magára vessen.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#74) Cathulhu válasza edward2 (#72) üzenetére


Cathulhu
addikt

az remelem megvan, hogy az n95 maszk != szelepes maszk. szelepes maszk netto f****sag, azt eleve nem engednem arusitani ilyen helyzetben, de annak az n95(ffp2)/n99(ffp3) minositeshez semmi koze

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#75) laychi válasza vicze (#21) üzenetére


laychi
veterán

Ezt akarták elérni a kamuvírussal, hogy az emberek úgy tekintsenek a másikra, mint potenciális veszélyforrásra, sorozatgyilkosra, leprásra.
Ezalatt korlátoznak szociális kapcsolatainkban, ami az élet egyik alap eleme.
Az apám tavaly február végén húnyt el betegségben.
Meggyőződésem, ha 1 hónappal később történik, amikor a média kirobbantotta a pandémiát(félelemkertés és félelembe tartás vírus, amivel az emberek agyát azóta is folyamatosan fertőzik), akkor rányomták volna a bélyeget, hogy a covid közrejátszott.
Kaspóanyó elmondta, hogy a Mo-n elhalálozott ~10000 covidfertőzött lakos kb 3%-a volt az, akinek nem volt krónikus betegsége és / vagy nem volt idős
-Idősek szoktak meghalni.
-Fiatalok is.
Voltak barátaim, akiket rák vitt el, leukémia. 20 év körüliek.
18 évesen szívinfarktust kapott egy ismerősöm.
Emberek naponta halnak meg kortól és nemtől függetlenül anélkül is, hogy nincs krónikus megbetegedésük. És nem balesetről vagy gyilkosságról beszélek.

Tüdőgyulladás volt eddig is.

Érdekes, hogy párhuzamosan az influenzáról nem futtatnak statisztikát, pedig az ellen van védőoltás.
Biztos több lenne az áldozata, csak a covidnak köszönhetően megszűnt létezni.

Éjszakai vírust csináltak belőle.
Biztos nagyon aktív.
Napközben munkában és bevásárlás közben nem bánt, csak este ugrik rád az üres utcán, amikor senki se látja.
Lassan 18 órától lesz kijárási korlátozás, mert az új mutáns változat agresszívebb.
Korábban is kel.

Érted ugye? Logika egy szál se.

Nyomták itt, hogy a maszk viselése nem véd meg, stb... nagyobb fertőzésveszélynek tesz ki azáltal, hamis védettségérzetet kelt, ill. hogy állandóan odanyúlkál az ember, igazgatja.
Most meg kötelezővé tették? És lassan az FFP2-t teszik azzá, amiben lélegezni is nehezebb?
Akkor most mit akarnak? Megölni minket?
Eddig nem az volt, hogy nyálkahártyán keresztül fertőz?
Búvárszemüveget akkor miért nem teszik kötelezővé.
Ezt a nagy büdös szinjátékot kellene már abbahagyniuk és nem hülyének nézni az embereket és tönkretenni az életüket.
A politikát nem akarom idekeverni, de ott is érdekes, hogy "legyőzzük a vírust és új munkahelyeket építünk"
Miért nem a régieket védik meg, hogy fennmaradjanak.
Gondolhatod hány vállalkozás dőlt be, tulajdonos és alkalmazott életét tönkretéve.
Nem lenne egyszerűbb a tulaj élete, ha megmaradna a vállalkozása és a dolgozóé, aki tudja, hogy oda vissza tud menni? Ahelyett, hogy az is keresgéljen?

De mindenki gondoljon amit akar.
Mert ugye "nem hit kérdése", de gondolkozni lehet(ne).

Én azt gondolom, hogy szépen beleültettek a sz*rhintába mindenkit és folyamatosan pörgetik.

Az rgb maszkról annyit, hogy ne legyen az egész off, hogy hordja,aki feltalálta.

#27DEJVID
Amég a tv-ből,rádióból szívod magadba a negatív dolgokat, félelemhíreket, az 1 órás tesco bevásárlásod alatt megállás nélkül sulkolják beléd, hogy vírus van, hordj maszkot és tartsd a távolságot, addig nem is leszel védett.

[ Szerkesztve ]

(#76) Cathulhu válasza laychi (#75) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nagy szavakat hasznalsz, megkerdezhetem mi a vegzettseged?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#77) laychi válasza Cathulhu (#76) üzenetére


laychi
veterán

Milyen érdekes, hogy mindig iskolai végzettséggel takaróztok.
Ha valaki pl informatikus, akkor közelebb áll a víruskutatáshoz vagy mi?
Esetleg egy földrajztanár?
Nevetséges tényleg.
Meg az is, hogy lökitek ezt az összeesküvéselméletes dumát mindenkire.
Lehet nálatok van némi képzavar.
Tudtátok hogy sok intelligens ember esetlegesen a családi körülméyei miatt nem teheti/tehette meg, hogy főiskolára, egyetemre járjon, de ennek ellenére még intelligens?

Ha valaki nem akarja egy összetákolt oltással azonnal beoltatni magát az meg a világ hülyéinek legnagyobbika.

Kérlekszépen nem végeztem egyetemet, mert nem vitt rá az ihlet.
Érettségin felül biztonságszervező technikusi végzettségem van, ami többek közt magában foglalja a rendvédelmet, tűzvédelmet, katasztrófavédelmet, pszichológiát..
Iskolai végzetségtől független a helyfoglalásom a témában.
Személyes döntésem, hogy akarom e beadatni az oltást vagy sem, ahogy neked is.

Válaszoltam, válaszolj egy pár kérdésre TE is kérlek.
1. Az influenza ellen van védőultás igaz? (igen)
2. Az influenza elleni védőoltás ellenére mégis meghalnak az influenzavírus által okozott szövődményekbe, olyanok is, akik a védőoltást megkapták, igaz?(igen)
3. Influenza ellen van védőoltás, ezért nem köteleznek maszkhordásra, távolságtartásra, nem szabályozzák, hogy mikor mehetsz utcára, igaz?(Igen)
4.Az influenza elleni védőoltást nem kötelező beadatni, mégsem különböztetnek meg hátrányosan( nincs "oltásútlevél"), igaz? (Igen)
5.Én nem kérlek arra, hogy ne adasd be a védőoltást, igaz?(Igen)
6.Ezek után elfogadod azt, hogy amennyiben egy , igazoltan hatékony védőoltást kifejlesztettek a covid-19 ellen és döntésszabadságom van arra tekintettel, hogy beadatom vagy nem és én a nem mellett döntök(mint influenza elleni védőoltás esetén is), akkor ugyanolyan feltételekkel élhessek, mint korábban?

Kérlek ne utasíts se engem és senki mást(és más se utasítson senkit), arra, hogy oltassa be magát, ha nem szeretné, azért, hogy "legyen vége".
Jelenleg nem tudják az orvosok sem, hogy lehetnek e mellékhatásai az oltásnak vagy sem.
Ők sem vállalnak érte felelősséget, mint ahogy a fejlesztő sem.
"Saját felelősségre adatható be"
Te felelősséget vállalsz értem és a családomért, ha az oltás következményében egészségkárosodást szenvedek vagy belehalok, mert egy allergiás reakciót vált ki?

[ Szerkesztve ]

(#78) Cathulhu válasza laychi (#77) üzenetére


Cathulhu
addikt

Milyen erdekes, hogy mindenki ezzel jon, ugye?

Tehat beismered, hogy olyan temaban okoskodsz, amiben valojaban nincs az eg egy adta vilagon semmilyen kompetenciad.
De cserebe kerdore vonod olyan szazezrek kompetenciajat (biologusok, virologusok, immunulogusok es orvosok) akik evekig tanultak a szakmat es esetleg egesz eletuket annak is aldoztak. De nyilvan te latod helyesen a vilagot es nem ok.
Nem azzal van baj, ha ketkedsz. Egy jo kutato ketkedik es nem fogadja el igaznak amit ele tesznek csak ugy. De egy jo kutato kutat is. Nem kivanom neked hogy kerulj covid osztalyra lelegezteto gepre a kamuvirus miatt, bar lehet akkor maskepp latnad a dolgokat. Inkabb csak beszelgess el olyan emberekkel, akik valoban megjartak azt vagy folyamatosan ott dolgoznak es kuzdenek mas emberek eleteert. De nem, inkabb okoskodsz itt a hulye osszeeskuves elmeleteiddel a kamuvirusrol. Ha nem vagy kepes az alapveto osszefuggeseket megerteni a virusok terjedeserol, az ellenintezkedesekrol akkor inkabb olvass mint irj. Marmint hiteles forrasokat es ne echo-chamberes postokat mas hasonlo hozzaertoktol.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#79) Cathulhu válasza laychi (#77) üzenetére


Cathulhu
addikt

Tudod mi kulonbozteti meg az okos embert a butatol?
Az okos tisztaban van az ismerete korlataival a buta meg meg van rola gyozodve, hogy o mindenhez is ert.
En nem ertek annyira a biologiahoz, programozo vagyok. De ul mellettem 1.5 meterre egy biologus doktor. kb 15 meterre a folyoso vegen egy immunologus. En nekik hiszek, mint ahogy ok pedig neklem ha informatikai kerdesekrol van szo. Az egesz intezet tele van kulonfele biologus hallgatokkal es doktorokkal es tudod mi a fura? A virustol felnek, az oltastol nem. Fura, pedig az ember azt gondolna, hogy ha ez a szakmajuk, akkor csak felismerik a kamuvirust es a gyilkos oltast. Nem is ertem.

Az influenzas kerdeseidhez pedig, mikor lattal te influenza szezonban katonai teherautokat amire a hullakat pakoljak, mert a helyi krematoriumok mar nem birnak veluk? Vagy korhazakat ahol elfogy az oxigen es az apoloknak kell eldonteniuk ki maradjon elve es ki halljon meg. Es mindezt a lezarasok es az ovintezkedesek mellett. Szerintem el sem tudod kepzelni mi lenne itt ha ezek nem lennenek.
Javaslom nezz utana mind az influenza, mind a COV2 fertozo kepessegenek es halalozasi ratajanak. Akkor talan megerted mi a kulonbseg. Nezd meg hanyan hallnak meg atlagosan a vilagon egy influenza szezon alatt illetve tavaly a lezarasok ellenere is?
Esetleg meg egy kicsit a nyajimmunitas fogalmanak is utana olvashatsz. Akkor talan megerted miert fontos, hogy a leheto legtobb ember beoltassa magat. Vagy ezt akarod csinalni evekig? Nem kijarni este 8 utan? Bezart ettermek es kocsmak kozott setalni meg 2025-ben is?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#80) laychi válasza Cathulhu (#78) üzenetére


laychi
veterán

Látod már megint összeesküvéselméletezel.
Azt állítod be, hogy én bármiféle "echo-chamberes postokat" olvasok.
Semmi ilyenről szó nincs, van egy véleményem és állásfoglalásom.
Oké elhiszem, hogy van vírus. Nem kamuvírus, létezik. Ezért vannak az intézkedések.
Én meg csak okoskodok. Ahogy te is, ti is.

Te sem tudsz semmi bizonyítékot felmutatni arról, hogy mi is ez a vírus valójában.
Lehet egy síma influenza vírus, csak átnevezték és nyilvánossá tették a statisztikáját.
Amég a múltban szétszórva voltak ezek a beteg emberek az országban és az influenza vírus szövődményeiben csendben elhunytak lélegeztetőgéppel vagy anélkül (már nem tudnak állást folgalni), ezzel szemben jelenleg egy egy kinevezett kórházba gyűjtik a Covid fertőzötteket, szóval nagy a különbség, nagyobb látványosságot lehet csinálni belőle.

Én nem tudom igazolni, te nem tudod cáfolni

Nem tudsz te sem ezek szerint semmit róla, nincs benne kompetenciád.
Csak azt lököd, amit a média és a politikusok mondanak, gondolom mind a többszázezer immonológussal, virológussal és egyéb kompetens szakemberekkel összeültél és megbeszélted a dolgokat és sokkal felvilágosultabb vagy mind a vírussal, mind a védőoltással kapcsolatban, mint én vagy bárki más, aki tőled eltérő véleményen van.

Nem vontam kérdőre senki kompetenciáját.
De te pl nem vagy kompetens benne, ahogy egy politikus sem vagy hírbemondó.
Azt mondanak amit akarnak. Nem ez lenne az első hazugságuk.

Na részemről ennyi.
Leszek összeesküvéselmélethívő
laposföldhívő,oltástagadó, vírustagadó, ami csak tetszik.
Lényeg, hogy én el tudom fogadni az álláspontotokat, elfogadom, ha te be szeretnééd olttatni magad, mert úgy érzed biztonságban magad.
Te, ti vagytok, akik nem fogadjátok el azt, hogy valaki másképp gondolkozik, jelzőkkel illetitek, alázzátok ezeket az embereket.és sárba tipornátok a jogait is , belekényszerítenétek olyan dologba, amit nem szeretnének.

A kérdésem alól kibújtál. De már nem is kell válaszolnod, mert Te és a veled hasonlóképpen gondolkodók kb.lesöpörnétek azokat az embereket a föld színéről is ,akik nem adatják be az oltást.
Mert unintelligensek .... Szerintetek
De ez is csak okoskodás és összeesküvés elméletet szültem,mert te nem lyenek vagytok, csak az általatok leírtak alapján mégis.

(#81) laychi válasza Cathulhu (#79) üzenetére


laychi
veterán

Betartom az előírásokat, mert betartatják velem és mindenkivel.
A munkahelyen maszkot kell hordanom, a bevásárlásnál maszkot kell hordanom, bárhova megyek maszkot kell hordanom.
Nem magyarországon élek, nincs nagy baráti köröm itt, szinte senkivel nem találkozom, kb 95%-ban online kapcsolattartás van(leszámítva munkahely, de ott is van szabályozás, illetve a jelenlegi munkakörömből fakadóan egyébként is távolabb vagyunk egymástól). Családdal is ritkán találkozunk(az itt lévő részével,otthonival méginkább)

Ha úgy döntök, hogy be akarom oltatni magam, akkor be fogom, de ne akarjon rávenni senki, ne akarjon rákényszeríteni senki, ha a többi ember védett mert beoltatta magát, és én nem oltatom be magam, akkor ne állítsanak be, mint valami törvényenkívülit vagy veszettet, mert nincs okuk félni tőlem,hisz védettek.
Valamint nagy valószínűséggel vírusfertőzésem sincs most sem a minimális kontakt miatt és ha elkapnám is és átvészelem, mint a fertőzöttek nagy százaléka, valószínűleg nem lennék évtizedeken keresztül hordozó és mutálódna bennem, hogy rátok szabadulhasson.

Szóval továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy diszkriminálni és jogokat tiporni semmi esetre sem szabadna.

Köszönöm a beszélgetést.

(#82) Lenry válasza laychi (#80) üzenetére


Lenry
félisten

Azt mondod nem összeesküvés elmélet. Oké.
Akkor azt is mondd meg: miért?
Miért ez az egész "színjáték"?
Hogy lehet az hogy mindenki részt vesz benne? Hogy hogy nincs egyetlen normális ország, kórház, főorvos, amelyik azt mondja hogy hagyjatok már ezzel a hülyeséggel?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#83) Lenry válasza laychi (#80) üzenetére


Lenry
félisten

a másik, amire szintén nagyon kíváncsi lennék, remélem tudsz rá válaszolni.
van két állítás.

az egyik, hogy ez az egész koronavírusosdi kamu, valakik elhitették a világgal, hogy ez most van, mindenki féljen és oltassa be magát valamivel, amit sebtében fejlesztettek ki, zárkózzon be, menjen csődbe és ez a fent nevezett ismeretlen valakiknek jó.
a másik, hogy járvány van. lett egy betegség, ami fertőző és emberek halnak bele, ahogy korábban is rendszeresen végigsöpörtek a világon kisebb nagyobb járványok.

miért van az, hogy az egyik állítást gond nélkül el tudod fogadni, míg a másikat nem?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#84) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

Egy lyuk a plexire, és szilikon gyűrű, azután foroghat a darkos gang bang covid party. :C

[ Szerkesztve ]

(#85) laychi válasza Lenry (#83) üzenetére


laychi
veterán

Én konkrétan azt nem tudom elfogadni, hogy úgy van ez az egész beállítva, mint egy mindmeghalunk szupergyilkos vírus.
Nem volt ellene eddig vakcina és milliók meggyógyultak, valószínűleg többmillió emberen végigment már az elején tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel, amikor még nem voltak ilyen mértékű korlátozások
Ugyebár nagyon sokáig nem voltak tesztek, minimálisan teszteltek,azoknak a megbízhatósága is megkérdôjekezhető volt és még most is az.
Már lehet, hogy a korábban a kolléga megjegyzésében említett nyájimmunitás kialakult az emberek nagy százalékánál.
Hirtelen mindenki maszkokat és higiéniai szerek gyártásával foglalkozni kezd és nem az azt megelőző áron, hanem horrorisztikus áron forgalmazni kezdik, mindezt azért, mert ők segíteni akarnak a vírus megfékezésében.
Ez tény, nem konspiráció, mindenki megtapasztalta.
Müller Cecília és társai egyszer azt mondják nem kell a maszk, következő pillanatban pedig kötelező.
Volt már más járvány nem egyszer, ahogy írod.
Miért nem tudják ezek az emberek az első pillanattól kezdve azt, hogy hogyan kell cselekedni.
Miért változtatják folyamatosan a véleményüket, hogy tegnap ez volt jó, ma meg már az?

Vicc, hogy egy étterem legyen zárva, ahol mondjuk naponta 100 ember megfordul.
Miután 1 asztaltársaság felkel letakarítják az asztalt úgymond betartva a higiéniai előírásokat.
2 szintes szupermarket meg tele lehet, nem fertőtlenítik a bevásárló kocsikat,kosarakat. Kontrollálhatatlan az egész, nem lehet az embereket regulázni, konkrétan neki pont onnan kell a termék, ahol én állok, csak az alsó polcról, átnyúlva a lábaim közt a golyóimat emelgetve a könyökével
A dolgozóknak a fején nyitott plexishield van, ami alatt ha beszél, tüsszent, köhög szabad az út a vírusnak,de ha nekem az orrom alá csúszik a maszk már jönnek, hogy húzzam fel azonnal.

Miért van az, hogy a cégemnél, ami nem mellesleg kínai.
Az összes mellékhelyiségben egy mosdó ki van iktatva a 2-ből, nehogy egymás mellé álljunk, mert ugye sokkal jobb, ha párszáz ember 2 helyett 1-et fogdos össze.
Így védetteb az ember ugye, mert nem állnak mellette fél -1 méterre, csak épp több ember fogja meg ugyanazt.
De nem csak nálunk, más cégeknél, supermarketekben, kórházakban, rendelőkben, mindenhol.
Teljesen ellentmondásos és logikátlan.

Ha tudták, hogy ekkora baj lehet itt, akkor miért nem csírájában fojtották el.
Lezárhatták volna a határokat, ténylegesen.
3-4 hétre be tudtak volna zárni mindent.Mindenki otthon maradt volna.
Vetették volna be a hadsereget, hogy az emberekkel betarttassák a kijárási tilalmat és elláttak volna élelmiszerrel az állampolgárokat
Van annyi élelmiszer legyártva, hogy 1 hónapra elegendő lett volna mindenkinek. Rengeteg a pazarlás,
Rengeteg lejárt és lejáratlan szavatosságú élelmiszer kidobásra kerül nap, mint nap.
Rég túl lettünk volna az egészen.

14 nap a lappangási idő, ami lehet több is, mint azt nyilatkozták korábban.
Miért 10 napos kötelező karantén van?Miértnem 14 vagy több?
Miért feloldható 5 nap után negatív tessztel?
Nem lappanghat tovább bennünk, nem lehet 5 nap után tünetmentes, teszt által kimutathatatlan?
Jófejségből csökkentik le, kockáztatva emberek megfertőzédésének esélyét?

Sok itt az értelmetlen intézkedés és szabályozás.
Ugye egyet értünk?

[ Szerkesztve ]

(#86) Lenry válasza laychi (#85) üzenetére


Lenry
félisten

Sok itt az értelmetlen intézkedés és szabályozás.
Ugye egyet értünk?

ebben abszolút egyetértünk.
viszont látni kell, hogy ez nagyon sok ismeretlenes egyenlet.
valahogy meg kell találni az egyensúlyt az egészségügyi biztonság és a gazdaság működőképessége közt. ezért sem lehet mindent 100%-ig lezárni.

meg azért sem, mert közben ott van a választott vezetők azon kényszere hogy mindig legalább annyira népszerűek maradjanak, hogy legközelebb is őket válasszák meg. ezért bármennyire is hatékony lenne egy lezárás, még ha a gazdaság akármilyen módon túl is élné, nem merik megkockáztatni a népszerűségvesztést, pláne, ha az adott ország vezetésének egyetlen stratégiája a populizmus.

így aztán maradnak az egymásra hányt, sokszor ellentmondásos intézkedések.
azt viszont továbbra is fenntartom, hogy a járvány létezik, és ha elszabadul, akkor a túlterhelt egészségügyet megroppantja, ezért az emberi társadalom felelős részeként mindenkinek kötelessége mindent megtenni, hogy mielőbb vége legyen az egésznek, aminek bizony a leghatásosabb módja, ha mindenki beoltatja magát, mert akkor rövid időn belül elfogynak a fertőzhető egyedek és a vírus visszahúzódik.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#87) laychi válasza Lenry (#86) üzenetére


laychi
veterán

Jólvan.
Elfogadom, hogy van járvány, elfogadom,hogy van vírus.
A vezetőknek nem a népszerűségre kell alapozni, hanem arra, hogy megmutassák a népért cselekednek.
"Gazdaság" volt már gazdasági válság. Kilábalt belőle az emberiség.
Miért ér többet a pénz, mint az emberi életek?
Zárják le most az egész világot ténylegesen, vessék be a haderőt.
Lássanak el élelmiszerrel.
1 hónapot végig ülök itthon a valagamon, gondolom mások is így vannak ezzel.
1 hónap és szabadok vagyunk.
Csak lépjék meg.

Aztán népszerűek lehetnek a politikusok, hogy az intézkedéseik hatására megmenekültünk és élhetünk tovább, mint előtte.
Biztos maradhatnánk hatalmi pozícióban, aminek elérése és megtartása a céljuk.

"az emberi társadalom felelős részeként mindenkinek kötelessége mindent megtenni, hogy mielőbb vége legyen az egésznek, aminek bizony a leghatásosabb módja, ha mindenki beoltatja magát, mert akkor rövid időn belül elfogynak a fertőzhető egyedek és a vírus visszahúzódik."
Ezt se te, sem orvosok, virológusok, biológusok, politikusok nem tudjátok jelenleg igazolni, garantálni, hogy hatásos a védőoltás és visszahúzódik vagy eltűnik a vírus
Oltásra ne kötelezzenek, ha a fenti módon meg lehetne szüntetni a pandémiát.
Hagyják meg a jogainkat!

És mint korábban leírtam senki se javasolja az oltás addig, amég nem igazolt a hatékonysága illetve, hogy nincs negatív mellékhatása.
Az orvosok, a gyártó, a politikai vezetők nem vállalnak felelősséget érte és te sem.
Ne akarj meggyőzni senkit erről.
Tudsz azzal a tudattal együtt élni, ha itt 100 ember beadatja magának a vakcinát, mert te rábeszélted őket és később esetlegesen egészségkárosodást szenvednek vagy elhaláloznak?

Te már beadattad magadnak a védőoltást, hogy ennyire meg akarsz győzni róla mindenkit, hogy be kell adatni?

[ Szerkesztve ]

(#88) Lenry válasza laychi (#87) üzenetére


Lenry
félisten

A vezetőknek nem a népszerűségre kell alapozni, hanem arra, hogy megmutassák a népért cselekednek.

ez egy ideális világban így volna. mi attól sajnos nagyon messze vagyunk

És mint korábban leírtam senki se javasolja az oltás addig, amég nem igazolt a hatékonysága

a Pfizer-BioNTech vakcinát 40.000 emberen tesztelték, a második adag után 7 nappal az alanyok 90+%-a védetté vált a fertőzéssel szemben. veszélyes mellékhatást egyikük sem tapasztalt.
milyen igazolást szeretnél még?

Te már beadattad magadnak a védőoltást, hogy ennyire meg akarsz győzni róla mindenkit, hogy be kell adatni?

egyik olyan csoportba sem tartozom, akik beadathatják maguknak, de ha lehetőségem lenne rá, akkor igen, beoltatnám magam.

kérdés: mivel volnál meggyőzhető? valami reális dolgot írj légyszi, ami valóban be tud következni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#89) laychi válasza Lenry (#88) üzenetére


laychi
veterán

"a Pfizer-BioNTech vakcinát 40.000 emberen tesztelték, a második adag után 7 nappal az alanyok 90+%-a védetté vált a fertőzéssel szemben. veszélyes mellékhatást egyikük sem tapasztalt.
milyen igazolást szeretnél még?"
Rövid idő telt el , az orvosok, vezetők se jelentik ki, hogy "védetté váltak", nem vírushordozók és nem fertőzhetnek.
Valamint a föld lakossága ~7,6 MIlliárd ember. 40.000 elég elenyésző szám.

"egyik olyan csoportba sem tartozom, akik beadathatják maguknak, de ha lehetőségem lenne rá, akkor igen, beoltatnám magam."

Pont a 18-65 év közötti emberek a társadalom aktív tagjai, akik potenciálisan nagyobb fertőzésveszélynek vannak kitéve és nagyobb az esély arra is, hogy tünetmentesen fertőznek.
Nem a nyugdíjas 75 éves Rozi néni, aki heti egy alkalommal kimegy a piacra, egyébként meg a helyi kifőzdéből hordatja magának az ebédet, a gyerekek unokák pedig elvégzik helyette a bevásárlást, megveszik neki a kis tejet, kenyeret, egyéb dolgokat, amire szüksége van.
De ide vehetjük az iskolésokat is. Náluk is ugyanúgy fenn áll a rizikó a fertőződésre és továbbferőzésre. Nagy eséllyel tünet és szövödmény mentesen lefolyó megbetegedésnek.
Szóval itt is fordított a képlet.
Kisgyerekeknek meg ugye nem jötelező a maszk sem.
Vírus biztos úgy gondolja, hogy jajj te még kicsi vagy, téged nem bántalak.

Na de mindegy, véleményem szerint ennek nem így kellene működnie.
Megyek a dolgomra, maradjon mindenki egészséges, és maradjon meg mindenkinek a döntési joga, ne kampányoljon senki a védőoltás mellett vagy ellene, én csak erre kérlek titeket.
Ne hagyjátok, hogy megosszon ez a kérdés benneteket.

Szerk.:
kérdés: mivel volnál meggyőzhető? valami reális dolgot írj légyszi, ami valóban be tud következni
Jelenleg semmivel, ha az oltásról van szó. Várjunk és hagy döntse el mindenki maga.
Többször leírtam, ne akarjatok meggyőzni, rávenni embereket olyan dologra, ami nem igazolt jelenleg, mindezt azért, mert meggyőződésetek, hogy ez az egyetlen lehetséges mód.
Zárjanak be mindent 1 hónapra, rendeljék ki a hadsereget, hogy betarttassák az emberekkel a kijárási tilalmat, hogy ellássák az embereket az alapvető élelmiszerekkel, higiéniai szerekkel.
aztán nézzük meg mi és hogyan változik.

[ Szerkesztve ]

(#90) Lenry válasza laychi (#89) üzenetére


Lenry
félisten

ne kampányoljon senki a védőoltás mellett vagy ellene, én csak erre kérlek titeket.

hogy máshogy állítsuk meg akkor a járványt?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#91) laychi válasza Lenry (#90) üzenetére


laychi
veterán

Szerkesztettem, olvasd el.
Nem írom le többször.
Elmondtam a véleményem és álláspontomat.
Több válaszra ne várj, részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#92) Lenry válasza laychi (#91) üzenetére


Lenry
félisten

igen, látom.

persze nyilván ennyi erővel én is mondhatnám, hogy ne akarjanak korlátozni az akárhovamenési jogaimban, meg mit mászkálnak a katonák, meg hogy képzelik hogy bezárnak mindent, aztán majd meglátjuk. és ha ettől nem múlik el?
remélem látod magadat ebben a tükörben...

Jelenleg semmivel, ha az oltásról van szó.
vagyis előre eldöntötted hogy mi az igaz, és tökmindegy mit írnánk neked, nem másítanád meg a véleményed.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#93) #16820480 válasza <Adamsky> (#71) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amúgy én nem azt írtam, amit kivágtál idézetként, hanem pont az ellenkezőjét, csak el kellett volna olvasni az egészet egyben.

(#94) edward2 válasza Lenry (#82) üzenetére


edward2
addikt

Great barrington declaration.

Vannak orvosok akik kételkednek :)

(#95) Lenry válasza edward2 (#94) üzenetére


Lenry
félisten

a svédek ezt az utat követték, és amennyire látom nem igazán vált be.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#96) rulla válasza laychi (#91) üzenetére


rulla
tag

Akkor mintegy végszóként, egy kis összehasonlítás. Bármiféle egyezés a táblázatban lévő tételek és a valóságban is megtörtént vagy folyamatban lévő események között biztosan csak a véletlen műve.

[ Szerkesztve ]

(#97) Lenry válasza rulla (#96) üzenetére


Lenry
félisten

ezt a táblázatot egy az egyben be lehetne emelni a Demagógia cikkbe bármely random szótárban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#98) Dr. Akula válasza rulla (#96) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aha, és ki rendezte, a tudjukkik? :W

(#99) wattafaka válasza Lenry (#66) üzenetére


wattafaka
senior tag

"nagyon szeretnek emberek ezzel takarózni, de ez értelmetlen.
mondhatod, hogy a te véleményed az, hogy a fű lila, és lehetséges egész téglát lélegezni, csak ettől még ezek az állítások nem válnak valósággá"

A vélemény egy személynek, a saját nézőpontjából kiinduló elgondolása a dolgokról. A vélemény, mivel az az individuumtól, annak perspektívájától függő, ezért szükségszerűen szubjektív.

Szóval lehet a véleményem az is akár, hogy a szar finom, nem kell bizonyítanom, de még csak igaznak sem kell lennie, elég az ha nekem ízlik. Amivel te kevered, azt úgy hívják, hogy tény.

Így továbbra is fenntartom magamnak azt a véleményemet, hogy igenis én tartok az oltás mellékhatásaitól. Akinek már ez is összeesküvés elmélet, annak javaslom, hogy húzza ki az internetet a falból, mert a túl sok információ nem neki való.
Az ismerettségi körömben csak olyan kovidosokat ismerek, akik max egy hétig nem érezték jól magukat. Mivel a fejfájáson kívül nagyjából 12 éve vettem be gyógyszert bármire is, ezért hamarabb választanám, hogy menjen át rajtam a vírus. Feltéve ha ez már nem történt meg.
Megkockáztatom. És igen, kurvára szomorú leszek, ha beszívom, de legalább azzal a tudattal halok meg, hogy én választottam.
Tény: a beoltott személy is ugyanúgy fertőz
Ebből az következik, hogy ha beoltatom magam, azzal semmilyen hatással nem vagyok mások egészségére. Innentől kezdve miért ne dönthetne bárki szabad akaratával úgy, hogy kockáztat? Mint pl. a dohányzás. Szabad választás, hogy bevállalom-e a tüdőrák veszélyét, senki sem kötelez rá, hogy szívjam.
Ne bélyegezzen senki "oltástagadónak" élből, mivel igenis volt oltás, amit önszántamból, szabad akaratomból adattam be. De ebben a szituációban mérlegelve a pozitív és negatív tényezőket úgy döntenék, hogy kihagynám.
"Beadatom magamnak, hogy ne legyek korlátozva."
"Beadatom magamnak, hogy végre vége legyen."
Ezek akár logikus következtetésnek is tűnhetnének, de valójában megalkuvás, beletörődés, a szabad akarat földbe tiprásának önkéntes elfogadása. Ne azért oltasd be magad, mert különben kurvára megszívatnak, hanem mert akarod.
Nem vagyok oltásellenes. Az oltás tök jó, mert megvéd. Csak legyen opcionális. Én az oltás marketingjét ítélem el határozottan:
"Oltasd be magad, mert különben ellehetetlenítjük az életedet."
Ezt én nem vagyok hajlandó lenyelni.
Nem fogok ezekből vélt következtetéseket megfogalmazni, mert még összeesküvés elmélet szövő leszek, így csak annyit kérek mindenki gondoljon bele a hosszútávú következményekbe. Valóban vége lesz? Mi lesz utána?
Ha mondjuk a kormány/állam/akármi felismeri, hogy "ezeket csak meg kell fenyegetni, és megtesznek bármit."
És nem, nincs jobb ötletem se. De ez határozottan nem tűnik emberséges megoldásnak.

A korábban egy kollégának feltett kérdésedre, miszerint mivel tudnál meggyőzni:
Teljen el 5 év halálos mellékhatás nélkül.
Valahogy azzal sem sikerült meggyőzniük a gyártóknak, fejlesztőknek, hogy senki sem óhajt felelősséget vállalni a mellékhatásokért, meg úgy általában semmiért.
Fizikailag nem telt el annyi idő, hogy bárki atombiztos hosszútávú következtetéseket vonjon le akár 5 év távlatára. Az, hogy az a 40 ezer ember még él fél év után valahogy nem indítja be a fantáziám.

De ami a legfontosabb. Ne bélyegezzük meg egymást az ellentétes álláspont miatt. Meg lehet próbálni meggyőzni a másikat logikus érvekkel, viszont élből lebutázni a másikat totál értelmetlen.

(#100) Arkennys


Arkennys
addikt

Mikor megláttam az ajánlást a bejegyzéshez itt, őszintén nem is amiatt jöttem főleg, mert a termék ennyire érdekelne. Részemről a maszkozást nem divatozásnak tekintem, amit az RGB sugall, hanem olyasminek, amit most kötelező használni, arra pedig jó a teljesen átlagos is részemre. De megtalálják a megfelelő réteget maguknak vele, abban nincs kétségem.

Viszont kifejezetten szomorú látni a többség kommentet. Emiatt is néztem be, mert motoszkált a fejemben: "Ugye legalább itt nem kezdik el ölni egymást?"
Nos, úgy látom de, ide is begyűrűzött a métely.

Mostanában teljesen felesleges ezzel kapcsolatban véleményezni. Mindkét fél fel lesz ajzva a saját meggyőződésével. Egymást meggyőzni nem fogjátok, de esetek 99% részében én normális beszélgetést sem láttam ezzel kapcsolatban, ahol nem lett néhány mondat után egymás hülyének nézése. Én is azt teszem, hogy munkahelyen pl ha feljön a kérdés, annyit mondok, hogy van véleményem, de szeretném megtartani magamnak.
Nincs is emiatti teljesen felesleges és öngenerált konfliktus belőle. Végére kezdtem magam valamelyik facebook pro vagy kontra oltásposzt alatt érezni.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.