Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Jacek válasza Sinesol (#497) üzenetére


Jacek
veterán

A Vega az 1080-al van párban , láttál te 90-100-ért 1080-at?
Most pl megnéztem az összes webshopot a legolcsóbb 1080 6199kr a Vega64 Nitro+ 4860kr a svéd korona 31.4 huf. Ingyen kellene adni? Nem jönne a Radeon VII azonnal vettem volna egy Nitro+-t úgy hogy Palit 1080 GameRockom van.

(#502) jedis válasza awexco (#500) üzenetére


jedis
senior tag

Mielőtt tényként állítasz valamit, azért nem árt előtte kicsit utána nézni ! :U

Guru3D RTX2060 teszt

Átnéztem a Guru3D RTX2060-as tesztjét. Ez azért elég új, és gondolom minden kártyát a legfrissebb driver-rel teszteltek. Én azt látom, hogy a Vega64 nagyjából a RTX2070 -el van egy teljesítmény szinten. Vannak játékok , ahol egyik gyorsabb kicsit, és vannak játékok ahol a másik. WQHD-s teszteket néztem, hisz egy ilyen kártyával ne FHD-zzünk már. :D Aztán megnéztem, hogy az RTX2080, és RTX2070 -nek a teljesítményarányát, és a 2080 -as , max. olyan 30%-al volt gyorsabb a 2070-esnél ( ennél inkább kevesebb volt ). Szóval ha a Vega 64, és Radeon VII között is megvan a 25-30%-os teljesítménytöbblet, akkor a Radeon VII-el hozható a 2080-as teljesítménye, igaz sugárkövetés nélkül. Azért megnéztem az árakat is, és igazán szólva a Vega64 most ár/érték bajnok, a maga 150 ezres pillanatnyi árával ( mielőtt megkérdezné valaki hol ennyi, csak be kell pötyögni az "árúkeresőbe"). A 2070-es 180 körül van, és mint említettem kb. egálba vannak teljesítményben a Vega64-el, a 2080-as meg 240 körül indul. Szóval plusz 30% teljesítményt ad a 2080-as, a Vega64-hez képest, 60%-os felárral. :U A 2080-as, és 2070-esnél ok, az ár/érték arány, mert ott a plusz 30% teljesítmény, plusz 30%-os felárba kerül. :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#503) hombre[EU] válasza jedis (#502) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Európában (is) árcsökkennés várható a Vega64-re a 7 launch elōtt és akkor már komolyan best deal lesz a kártyából. Nálunk már elōrendelhetō,január 25-tōl a Sapphire Nitro+ €410,de lehet benéz 400 alá is.
A kérdés az,hogy a 7es 600+ vagy 700+ ról indul majd

Life, Uh, Finds A Way

(#504) Hopkins95 válasza Sinesol (#497) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pont hogy a Vega 56 és 64 végre már elég jó árban vannak. Nem beszélve a Black Friday dealekről, mikor ilyen 300 Euró körül ment a kisebbik modell. Tudod mennyiért vettem én a Vega 56-ot? Valami 408 Euróért(játék promóció nélkül) és azt is úgy, hogy launchkor rendeltem gyorsan. Utána meg nem is lehetett rendelni, vagy csak nagyon drágán a bányászok miatt. Ahhoz képest most lehet miből válogatni és az árak sincsenek elszállva. Főként, hogy Radeon 580-anat is lehet már kapni 200 Euró alatt.

Ahol tényleg el vannak szállva az árak, az a felső kategória, ahova a Radeon VII-es is jön.

Ha valakitől kapnék kölcsön egy RTX-et, szívesen letesztelném, hogy jól működik -e a Freesynccel az Acer XF270HUA-n. ;]

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#505) b. válasza Hopkins95 (#504) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#506) Maelephant válasza hajbel (#464) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Én is egyetértek. A "high end" szókapcsolat ráadásul egyértelműen utal a halmaz/sokaság/range végére, azaz a limestől visszafelé határozható meg, ki lakik a felsővárosban (kivéve pl. Mexikó). Ez pedig a Titan, illetve annak gyakorlati/ésszerűségi hozzáférhetetlensége miatt a 2080 Ti.

(#507) hahakocka válasza thyssadam (#416) üzenetére


hahakocka
senior tag

Pont hogy ez nem next gen! 7nm az igaz de csak a Vega 10 7nm en majd a Navi-k lesznek a next gen 7nm en!
Ez egy régi kártya felújítva. Új kártyák majd a Navival érkeznek ősszel kb.

(#508) dezz válasza andy19770128 (#355) üzenetére


dezz
nagyúr

30 fps? :U

(#509) awexco válasza Hopkins95 (#504) üzenetére


awexco
őstag

Sokan félre értették szerintem . Nem freesync-et tudják majd hanem azt a vesa syncet amit még semmi nem támogat kb .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#510) Yany válasza awexco (#509) üzenetére


Yany
addikt

Nincs félreértés. FreeSync az a VESA Adaptive Sync-jének AMD-s implementációja. Az NVIDIA pedig nem FreeSync-et, hanem Adaptive Sync-et fog támogatni. És a monitorok egy része fogja csak megütni azt a minőségi szintet a FreeSync-esek közül, ami képes lesz az NVIDIA féle implementációnak is megfelelni. Ez minden bizonnyal nem valódi harveres kompatibilitást jelent, hanem inkább egy quality check, amin vagy átengedi a QA team az adott termékeket, vagy nem. Ld. különböző G-Sync plecsnik.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#511) b. válasza awexco (#509) üzenetére


b.
félisten

szerintem te értetted félre. A Vesa adaptive syncet mindegyik freesync monitor támogatja, hisz arra alapul.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#512) Sinesol válasza hahakocka (#507) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez már a Vega 20, szal nextgen.

(#513) Pug válasza Sinesol (#512) üzenetére


Pug
veterán

Nem, lenyegeben egy R&D szempontbol koltseghatekony pipe cleaner 7nm-re. Es e mellett egy athidalo lepes a Navi-ig.
True "next gen" AMD eseteben a Navi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#514) Sinesol válasza Pug (#513) üzenetére


Sinesol
veterán

Az már nem GCN lesz?

(#515) awexco válasza Pug (#513) üzenetére


awexco
őstag

Nekem gyanús , hogy az az követő széria lesz az igazi váltás . (navi utáni )

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#516) mzso válasza Sinesol (#497) üzenetére


mzso
veterán

Vajon az idei(?) Navi, valami nagyobb fejlesztés lesz-e?

Még mindig nem tudni róla semmit ahogy látom.

(#517) jedis válasza mzso (#516) üzenetére


jedis
senior tag

Hát azért ha keresgetsz, találsz róla infokat. :D

pl.: Tomshrdware

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#518) Pug válasza Sinesol (#514) üzenetére


Pug
veterán

Elvileg GCN 6, ha lehet hinni a pletykáknak....

(#519) Fitzgerald válasza jedis (#502) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Van aki más szempontokat is mérlegel vásárláskor. Én pl. nem vennék merülőforralót (Vega 64), csak azért, mert jelenleg olcsóbb 23000-el a 2070-nél (ami lehet hogy drágább, de a ray tracing-et is tudja, akit érdekel az ilyesmi - engem abszolút nem, 1080 Ti-m van, 2 évig még simán elvagyok vele).
Hasonló terhelés mellett olyan 12-14 fokkal melegebb a Vega. Oké, nyilván nem fog havi többezres tételt jelenteni a villanyszámlán a dolog, de egy-egy forró nyári napon igen kellemetlen tud lenni az ilyesmi, a throttling-ról nem is beszélve.
Amúgy meg a Vega 64 jelenleg egyetlen egy helyen kerül 152000-be ahogy látom, 11%-os akcióval, és tökre lehet, hogy kettő darab van belőle a webshopban. Az azt követő, legolcsóbb Vega 64 már 167000 forint, azon az áron meg aztán már végképp nem kompetitív ajánlat.

(#520) mzso válasza Pug (#518) üzenetére


mzso
veterán

A "GCN" nem jelent semmit. Az AMD GCN-nek fogja hívni a következő GPU architektúráját (ki tudja meddig) változzon az akármennyit is.

(#521) Pug válasza mzso (#520) üzenetére


Pug
veterán

A "GCN" nem jelent semmit. Az AMD GCN-nek fogja hívni a következő GPU architektúráját (ki tudja meddig) változzon az akármennyit is.

Azért ennél egy kicsit összetettebb a nevezéktan (nem ex has a base architecture elnevezés ;) )... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#522) jedis válasza Fitzgerald (#519) üzenetére


jedis
senior tag

Az az egy hely, inkább három. :) Igen, jóval többet fogyaszt, de a 2070-es az egy új architektúra, a Vega meg egy előző generációs. Ettől függetlenül én sem vennék még 150-ért sem újonnan VEGA64-est, de láttam garosakat 120 körül, és ez megy még lejjebb is. Ami engem az új RTX-ekben nagyon kiveri a biztosítékot, az pont az általad is említett Ray Tracing. Egy olyan "fjúcsör", ami még a legalacsonyabb beállítási szintnél is szintem felezi az FPS-t ( az ultráról meg nem is beszélve ), azzal nekem ne promózzák a terméket. :U Ok, el kell valahol kezdeni, de nem ért volna az NV még csiszolgatni, és mondjuk a következő generációnál kiadni ? :U Normális FPS-et csak a 2080TI tud kipréselni magából, ha aktív a Ray Tracing. Az már milyen, hogy egy majd fél millás VGA-nál is kompromisszumokat kell kötni. :U

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#523) DraXoN válasza jedis (#522) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

HBM nélkül a Raytracing ilyen marad ... egyszerűen túlzottan sávszélesség igényes holmi.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#524) AAAgold válasza jedis (#522) üzenetére


AAAgold
senior tag

Kellett valami nv-nek, amibe bele tudnak kapaszkodni és megpróbálni az élére állni - erre pont jó a rt

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#525) Sinesol válasza jedis (#522) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem manapsag ez a max amit kitudnak hozni ertelmesen. Persze lehetett volna még csiszolgatni de azzal buknank 1-2 évet szoftveroldalon, igy legalabb mire erősebb rtx lesz, ar lesz melle komolyabb szoftver is, jol van ez igy, egyebkent sem kell mindent kimaxolni, ertelmes beallitassal hasznalhato az rtx is, miközben a latvany sem rosszabb semmivel.

(#526) Sinesol válasza AAAgold (#524) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez nem csak egy random valami, ez kb az első ertelmes dolog az elmult 10 evben, valami, amitől tényleg uj szint jöhet el játékok terén, megvalósulhat a fotorealisztikus grafika. A mai gamek pont olyan butan, természetellenesen neznek ki mint 10 eve, csak a texturak javultak fel. Nem élethű ma sem szinte semmi, csak másképp rossz mint régebben.

[ Szerkesztve ]

(#527) Chaser válasza Fitzgerald (#519) üzenetére


Chaser
titán

és mindig értetlenül bambulok az ilyeneken...:)
nyáron mért pc játék?
de ha már igen, és van pénz drága vga-ra meg pc-re, mért nincs klímára - ami egyébként is lassan kötelező lesz a nyari kánikulák miatt -
? ( :
egyébként ha valami nagyon zabált én se vettem, azzal egyetértek

szerk:
Sinesol
ezzel is egyetértek, mai grafika pffffffffff, van pár szép játék, de az 20 éve is volt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#528) Fitzgerald válasza jedis (#522) üzenetére


Fitzgerald
veterán

2 boltban 152 megnéztem közben, a másik 2 helyen 160 fölött van már, úgyhogy egyikünknek sem volt igaza :)
Valószínűleg azért lett a ray tracing-re helyezve a hangsúly, mert nyers teljesítményben nem történt számottevő előrelépés az előző generációhoz képest. Az 1080 Ti tulaj nem fog 2080-at vagy Ti-t venni nyilván, csak ha nagyon felveti a gempa.

@Chaser

Most ennyi erővel télen meg mért nem snowboard pécé helyett? :)
Az hogy eljön a nyár nem jelenti azt automatikusan, hogy akkor mindenkinek kötelező odakint matyizni, és véget ért a pc gaming.
Amúgy én a kánikulát legalább annyira rühellem, mint az extrém hideget. A legmelegebb/leghidegebb napokon nem vagyok hajlandó még az utcára sem kimenni (saját bizniszem van itthon szerencsére, úgyhogy nem kell munkába sem járnom).
A klímától meg vagy megfázok, vagy a szemem nem bírja. Ventilátorokat használok.

[ Szerkesztve ]

(#529) Gyuri27 válasza Chaser (#527) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én attol bukok ki hogy valakinek sok az esze. Ossza is kegyetlenül. Aztán kulabula.
280-290-380-390-vega kazán.
Aztán ha az ember rászán némi időt az értő olvasásra (persze ha ez a készség megvolt előtte, ha nem mindegy) akkor szépen beállítja amit be kell. Aztán sok sok wattot megspórol.

Amd - Radeon - Ryzen

(#530) Fitzgerald válasza Gyuri27 (#529) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Fun fact: ha értő olvasásról tartasz kiselőadást, majd rossz helyre teszed a vesszőket egy párszavas mondatban, azonnal veszítesz.

(#531) Sinesol válasza Gyuri27 (#529) üzenetére


Sinesol
veterán

Vagy megveszed ugyanazt a teljesitmenyt masik oldalrol kb ugyanannyiert es még mókolni se kell. Most ha vehetsz 2080-at ugyanazon az áron, ami raadasul meg rtxet is tamogat, berakod a gepbe es kész, akk minek akarnal Radeon7-et venni, amivel még dolgozgatni kell, hogy optimalis legyen?

[ Szerkesztve ]

(#532) Chaser válasza Fitzgerald (#528) üzenetére


Chaser
titán

a klíma is levegőt mozgat ahogy a venti, ha a ventit bírod klímát is:)
az nagyon elterjedt h így baktériumok meg úgy, de normális minőséget kell venni és tudni kell használni, nyár közepén is szépen be lehet tolni neki pár óra fűtést, és minden nem odaillő életforma kipusztul, nem kell csoda ozónos tisztításmeg hasonlók havonta

nyáron ha játszanék nem kérdés h klíma mellett, mivel legtöbb helyen akkor se lehet megmradni, ha semmilyen szorakoztató elektronika nincs bekapcsolva, szóval a nyári játékkal nincs bajom - max nem értem -, de felhozni a melegedést ilyen árkategóriánál nekem megmosolyogtató
nyáron azért kora de., késő du, éjszaka ki lehet mozdulni szabadba is, télen ha épp -10-20 fok van semelyik napszakban nem túl kellemes ( : -20-at már én se szeretem:d
- ne vedd magadra, ha annyi ezresem lenne ahányszor ezt a párhuzamot láttam itt, pár hónapig eldekkolhatnék a kanári szigeteken:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#533) b. válasza Chaser (#532) üzenetére


b.
félisten

Ez egy nagyon hülye párhuzam, ne haragudj.Szerintem a forró nyári nappal nem hiszem hogy arra gondolt, hogy az tovább melegíti a levegőt, hanem arra hogy a kártyát olyankor még nehezebb hűvösen tartani, hogy ne throttingoljon főleg egy zárt házban. Tök mindegy, hogy Nv vagy AMD.
Az időjárásnak nincs köze a PC gaminghez szerintem, aki akar télen is ugyan úgy talál magának programot/ munkát, elfoglaltságot a PC-n kívül is, aki meg játszani akar az leül ugyan úgy nyáron is a gép elé. Szerintem.
Ha meg számít a fogyasztás akkor egy klíma nem 100 wattot fogyaszt pluszban ,akár több KW-t is lecsúszik óránként rajt, kicsit drága / környezetpusztító mulatság a játék kedvéért, azért meg főleg, hogy egy kártya ne throttingoljon ,mert 65 fok helyett 80 fölött muzsikál.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#534) Gyuri27 válasza Sinesol (#531) üzenetére


Gyuri27
félisten

A vegáról volt szó.
Másrészt nem nagy mókolás (ha a gyári szoftverben) finomhangolod a amit kell.
De ha valaki ennyire egyszerűséget kereső csávó az miért nem vesz konzolt?

Amd - Radeon - Ryzen

(#536) Fitzgerald válasza Chaser (#532) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"a klíma is levegőt mozgat ahogy a venti, ha a ventit bírod klímát is"

Bár így lenne. Mármint az tény, hogy levegőt mozgat mind a kettő, ventilátortól viszont valahogy még sosem fáztam meg, mert az egy kisebb területen mozgatja ugyanazt a levegőt, nem egy adott hőmérsékletre hűti hirtelen az egész szobát/lakást mint a klíma, és egyszer csak a 37 fokos melegtől felhevült testteddel a 20-21-22 fokos hűvösben ülsz 5 perc múlva, ami tökjó recept a megfázáshoz. Vannak akik nem bírják a klímát, ha te nem ezek közé tartozol, örülök.
Bárcsak én is el tudnám viselni. A szememet is irritálja (a ventilátor nem).

"de felhozni a melegedést ilyen árkategóriánál nekem megmosolyogtató"

Ha nem érted hogy valakinek hogyan és miért lehet ez fontos, akkor teljesen érthető a dolog.

@b.

Igazából mindkét dologra gondoltam. Pl. egy kis méretű, zsúfolt félszobában, ahová 2-3 120-as exhaust fan tolja ki a forró levegőt, ott igen gyorsan elviselhetetlen meleget tud varázsolni egy ilyen kártya nyáron. Volt 390-em, szenvedtem vele a kánikulában rendesen évekkel ezelőtt. Azóta mondjuk átkerült egy 22 négyzetméteres szobába a gép (illetve VGA csere volt többször is, 1070-1080-1080 Ti Arctic Accelero Twin Turbo II és Xtreme III hűtőkkel), ott nyilván kevésbé van jelen ez a probléma.
És igen, a másik fele a dolognak throttling.

[ Szerkesztve ]

(#537) AtHoS válasza #60061184 (#535) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt anno fejtegették ezt a témát [link]

read-only mode on the forum

(#538) DraXoN válasza Fitzgerald (#536) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A klíma használatnak vannak szabályai amit érdemes betartani.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#539) Gyuri27 válasza #60061184 (#535) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
1000 meg ezer ilyet találsz. De a ph-n is meg lehet látogatni adott káryták topikját.
Meg a bányászokat is meg lehet kérdezni. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#540) Chaser válasza b. (#533) üzenetére


Chaser
titán

kicsit el vagy tájolva:) mai klímák már nagyon hatékonyak, ha egyetlen közepes/kis helyiséget kell hűteni/fűteni, villanyszámlán kb észre se veszed, 100 légm3-t hűtöttem nyáron próbára a kánikulában 18 fokra, 2-3e ft-ba került, alsó középkategóriás klíma
teljesen mindegy h arra gondolt, h a levegőt melegíti fel nyáron sokat fogyasztó kártya, vagy nehezebb hűteni, mert mindkettő igaz...( : viszont mivel játék nélkül is sokszor elviselhetetlen melegek vannak, ezért mondtam a klímát, amire mindenre megoldást nyújt, és nekem érthetetlen nyári kockulás pc előtt klíma nélkül - tudom, nincs felmelegedés, a golyóim csak azért szoktak bentmaradásost játszani nyáron, mert nincs jobb dolguk ((( : -

Fitzgerald
úgy van
a beltéri beszívja felül a levegőt, ami átmegy a hőcserélőn és távozik az alsó nyíláson, a kültéri a közhiedelemmel elentében nem szív be semmit
ha túl gyorsra van állítva a beltéri ventije - igen, abban is az van:) -, akkor lehet kellemetlen, ha valaki közvetlen alatta ül szintén, ha tele van baktériummal, vagy ha nincs takarítva a szűrője - ami kb pár perc -
nekem is voltak gondjaim klímákkal, főleg tömegközlekedésben, de az előbbi említett okok miatt
ha pedig 37 fok van kinn, belülre nem 20 fokot kell belőni, hanem 24-5-6-ot, mert 20 foknál ha utána kimégy az szintén kellemetlen tud lenni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#541) Dragon3000 válasza Chaser (#540) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az észre vehetetlen az megint csak felhasználó függő, nekem a nyáron olyan 2-2500 a villany, télen meg 5e így azért durván megnyomná egy légkondi. Szerintem már az ilyen 10 fok is durva különbség tud lenni, főleg, ha a melegből mész be a hűvösbe, amúgy el kell fogadni, nem mindenki bírja a légkondit.

(#542) b. válasza Chaser (#540) üzenetére


b.
félisten

Egy 2,6 kW teljesítményű klíma átlagos áramfelvétele 50-65 % optimális működési tartományban 1 kW. Nyáron szereltettem be elég modern klímaberendezést ahol kiszámolták nekünk mekkorára van szükségem.EZ 1 klímára levetítve 37 forint óránként. napi 5-6 órával számolva( szerintem keveset mondok mert legtöbben éjjel is működtetik) ez 210 forint, havi + 6500 Ft, ha minden nap megy. 1 darab klíma. persze mondjuk ennyit megér a kényelem meg nálunk k is kisgyerek van satöbbi,de pl tavaly kb + 16 K volt amit észrevettünk a számlán.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#543) t72killer válasza b. (#542) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"meg nálunk k is kisgyerek ..." nem hiszem, hogy az ő hörgőcskéinek szuperjó a gépből kifújt 16fokos levegő, miután bejött a 40 fokos játszótérről, bár biztos vannak már ésszerű elrendezések, ahol az ember tüdeje se túlhűtött levegővel se extra inhalációra trenírozott bacikommandókkal nem találkozik.

Én mindenesetre minden nyáron "megfázok", miután a 19.0°C nál magasabb hőfokon elpusztuló német kollégák kedvéért bedörrentik a cégnél a százéves központi klímát...

Voltam már olyan ("fejlett nyugati") országban, ahol alapból perkálni kell a dokinak - na ott ehhez a plusz áramszámlához még hozzáírhatsz 1-200EUR-t. (A biztisító csak bizonyos összeg felett fizet)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#544) b. válasza t72killer (#543) üzenetére


b.
félisten

Hát sokan nem tudják megfelelően használni a klímát. max 8 fok eltérés ajánlott a külső hőmérséklethez képest de ez is szélsőséges melegben.
Nálunk csak végső esetben megy, főleg éjjel, hogy aludni tudjunk, kb 5 fok különbséget kreálok vele. Idén is kitisztíttatom( mert nem minden megfázás a hőmérséklet, hanem a klímában lévő baktériumoknak köszönhető ) és ügyelek rá hogy ne legyen nagy eltérés a külső belső tartomány között, csak észrevehető,komfortos.
Autónál is ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#545) t72killer válasza b. (#544) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokszor amúgy az a gond, hogy a kifújt, a célhőfoknál mondjuk 10 fokkal hűvösebb levegő rossz helyre megy (=közvetlen a melós/utas képébe, vagy épp egy jó bacitenyész helyre, ahonnan tovább fújhatja a kis gonoszokat).

Én eddig kb 2 ujjamon meg tudom számolni az összes jól belőtt klímát, amikkel találkoztam. A (ny-EU) tömegközlekedés egyenesen kriminális, a tgv-re pl 2 pulcsit vittem egyszer JÚLIUSBAN: egyet felvettem, a másikkal meg letakartam a nyílást, amiből m3/perces ütemben süvített a hideg, csontszáraz levegő. Ezek komolyan, így akarják kiirtani a migránsaikat:Y

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#546) b. válasza t72killer (#545) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#547) t72killer válasza b. (#546) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Másik horrorsztori: augusztusban egy hűvösebb (!) héten nagy céges agymosóparti: kint 20 azaz HÚSZ Celsius, találd ki, hogy ment-e a klíma, és hogy a portugál kolléganővel mentünk-e 3 nap múlva tüdőgyuszival dokihoz... (hint: a viszonylag kellemes időt látva egyikünk se készült síoverallal). Az idióta rendezvényfelelősnek saját hőmérő híján a wetter.de vel a kezemben könyörögtem, h hagyják már abba a nép fújatását. Persze a többségben lévő "pifkék" (->ld Tobak Tibor emlékiratait) leszavazták, mert sztük kánikula van.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#548) Dragon3000 válasza t72killer (#547) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ilyen esetben egyből mentem volna az ajtóhoz és irány haza.

(#549) t72killer válasza Dragon3000 (#548) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korrekt, úgy tűnik, működött rajam az agymosás:((( ;]

Najó, offot befejeztem:R. Ha meg vki hűvös karit szeretne->> víz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#550) Chaser válasza Dragon3000 (#541) üzenetére


Chaser
titán

aki 1080ti-vel és társaival nyomja annak gondoltam, h nem tűnik fel a klíma ( : mosógép, mosogatógép, vízforraló, porszívó, stb, azért nálunk nem 2500ft a villany havonta:) pláne ha már a főzőlap is vellanyos' lesz
egyébként mivel szinte "kötelező" lesz pár éven belül, kár róla beszélni, van aki jól tolerálja a kánikulát, én aludni sem tudok úgy

b.
az átlagos lehet, gyakorlati megint más, kinti +5-10 fokos időben pl 2-400w-ből csinál benn 27-30 fokot:) fogyasztásmérővel is néztem, de már egy ideje direktbe van kötve a digitális mérőhöz, az is igazolja
de nyáron csak két hetet üzemelt, felújítás van, meló előtt lefagyasztottam a lakást ( :
64kwh-n van a mérő azóta is, nyrit külön méri a "h" tarifa miatt, 2560 ft, de benn hűtőház volt, lakott állapotban ennyire biztos nem toltam volna neki, ez 3,5kw-os és 100 légm3-t hűt/fűt, "semmi extra" klíma, egy alsó középkategóriás daikin
tisztíttasd ha olyat látsz ami nem tetszik, de ha bekapcsolod a fűtést 2-3 órára, az kiöl belőle mindent, a hőcserélőn biztos van 60-80 fok, tavasz végén volt a kötelező szerviz, olyan állapotban volt mint mikor felszerelték, csak "muszájból" takarította ki a szaki
no ennyit a klímákról ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.