Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Preacher1980 válasza Jacek (#239) üzenetére


Preacher1980
tag

Írd be kérlek a hiányzó adatokat... :D :D :D

ASUS ROG based on AMD!!!

(#252) Caboose válasza Duck663 (#237) üzenetére


Caboose
tag

Mutass már egy ilyen játékot. Én még sosem találkoztam ilyennel.

(#253) ggg1 válasza Dragon3000 (#228) üzenetére


ggg1
aktív tag

Igen, egyetértek!
Egyik sincs még kész.
Szerintem ez nem véletlen, hogy ezek a cpu-k ennyire közel vannak teljesítményben. Biztos vagyok benne, hogy nagyon is tudja az egyik, hogy hol tart a másik, és ha nagyon kell, előrébb hoznak egy fejlesztést, így volt ez a 8000-es intelekkel is, alig tudtak megjelenni hozzájuk az alaplapok. Kellett gyorsan, hát kidobták.

Simán el tudom képzelni, hogy Lisa Su másik zsebében ott volt egy 2 chipletes mintapéldány is, és ha az Intel jobban állna a fejlesztéseivel, akkor azt mutogatta volna. Így van az amd-nek annyi mozgástere, amíg az intel is elkészül.

Az Intelből majd lesz 10-12 magos, ami azt hozza, mint az amd 12-16 magon, úgy, ahogy egy 7820x lever egy 1920x-et, pedig utóbbiban 4-gyel több mag és 8-cal több szál van. Ha nem is veri le, de pariban vannak. Nem is lehet kapni a 7820x-et, anjyira jó.

Amúgy meg nincs értelme azon gondolkodni, hogy most melyik programban melyik a jobb, és melyik ér el több pontot a cinebenchben, ha egyszer az Intelre akkora a kereslet, hogy nem tudja kielégíteni egy sok éve bejáratott gyártástechnológiával, és térnek vissza a 22 nm-re, és másfélszeres árakon tudnak mindent adni, akkor tök mindegy, hogy az AMD jobb-e vagy sem.

(#254) Dragon3000 válasza ggg1 (#253) üzenetére


Dragon3000
veterán

A találgatásokhoz annyit fűznék, ha tartja az amd az eddigi felállást, akkor lehet, hogy egy r5 van a képen ami mellé mehet a gpu is vagy még egy chiplet és akkor már r7-r9, de ezek majd úgyis kiderülnek. Számomra bőven elég a 6 magos megoldás is, ezt se használom ki teljesen.

Egy kis zavar van szerintem, nem a kereslet nőt az intel prociknál, hanem már kiadták a 14nm-t pl az apple-nek, mivel ők már 2 éve számolnak a 10nm-es gyártással. Amúgy az is kérdés mennyit nőt, most az ipc, de ezek is kiderülnek majd a tesztekből.

[ Szerkesztve ]

(#255) Zotya84 válasza ggg1 (#203) üzenetére


Zotya84
őstag

Jó, így oké, csak nem tudtam elképzelni a dolgot.

Nekem is nem egyszer van, hogy a 16 szál pörög órákig 100%-on, pedig olyankor csak egy-egy művelet folyik éppen. Nem hogy még olyankor akár csak egy virtuális gépre is rá merjek indítani... :D

Így én sem bánnám a 32 szálat, de egy TR árát egyelőre nem éri meg a dolog számomra. A WIMeket meg nem kell bemutatnod, bár én jobb szeretem az ESDt, az jobban tömörül DISM-mel.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#256) Jacek válasza Preacher1980 (#251) üzenetére


Jacek
veterán

Oké, feb 7:))))

(#257) t72killer válasza Duck663 (#237) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"FullHD alatt elfogy a 8GB"

FullHD-ben bányászol:F? Hány olyan játékot tudsz mutatni, amiben 4k alatt elfogy a 8GB:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#258) Z_A_P válasza t72killer (#257) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ezeket olvasom pl, Full HD:
Shadow Of The Tomb Raider at just 1080p and its requiring 7GB of Vram
FFXV was using 7-8GB
Mordor/War 7-8GB

OK

(#259) Raymond válasza Z_A_P (#258) üzenetére


Raymond
félisten

Van rendes teszt es review eleg. Miert egy reddit komment-bol idezel? Gondolom "veletlenul" nem linkelted a forrast :)

Szerk: itt van egy ahol mertek par beallitast:

"VRAM-wise, we found that Shadow of the Tomb Raider could use over 7GB of VRAM at 4K under the game's Highest preset, and over 6GB of 1080p with the same settings. Thankfully, Shadow of the Tomb Raider's VRAM requirements can scale down to graphics cards with smaller frame buffers, including GPUs like the 2GB R9 380 with relative ease. "

[link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#260) batka460 válasza wildpig (#2) üzenetére


batka460
csendes tag

Nvidia miért nem csinált akkor 7nm-en a 20xx szériát ?
Ja, hogy nincs...

(#261) ggg1 válasza Zotya84 (#255) üzenetére


ggg1
aktív tag

Én ezeket a TR-eket, nem tudom, mennyire jók. Vettem ilyen kategóriájú gépet, amikor megjelentek, de az Intel mellett döntöttem. Az első generációnak néztem jobban utána, és arra jutottam, hogy az 1900 egy vicc, az 1920 pedig már túl drága ár-érték arányban. Az Intel 7820X jó árban volt, asszem 120+áfa körül, és összteljesítményben a 12 magos 1920 szintjén, ami kétszer annyiba került. A sima desktop kategóriában viszont egyértelműen a Ryzent tartom jobb vételnek. Én nem játszok, szóval munkára mindenképpen, és ugyan tesztek szerint az Intel játékban gyorsabb, de a mostani árak miatt talán mindenre a Ryzen a jobb.
A TR-rel még bajom volt a cpu foglalat is, mert volt komoly hűtésem, amit az LGA2066-ra gond nélkül rá tudtam tenni.

Ha tényleg megcsinálják ezt a 12-16 magos Zen 2-t, akkor ez le fogja nyomni a Skylake-X-et.
Kár, hogy a quad ch memória nem jöhet szóba.
A memóriavez abban az I/O chipben van vagy a chipletben?

[ Szerkesztve ]

(#262) Molyzsa válasza Z_A_P (#258) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

A COD ww2 is zabál extra texturán a Vram-ból, sőt még a rendszer memóriából is bekap 10 - 11 GB-ot.

..o.O..

(#263) batka460 válasza t72killer (#257) üzenetére


batka460
csendes tag

Forza Horizon 4 - game közbe rx 580 - 8gb extreme beállítások mellett FHD-ban 7.550 GB Vram fogy..(Hwmonitor)

Rendszer memóból 12Gb az ajánlott spec.

[ Szerkesztve ]

(#264) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

VR-ban egyáltalán nem demózták ezt a Vegát? Csak egy DMC videót találtam

Life, Uh, Finds A Way

(#265) Z_A_P válasza Raymond (#259) üzenetére


Z_A_P
addikt

Google talalat: [link]

Szerk: ahol elfogy a vram, es megno a ram hasznalat, az nem azert van, mert ott mar nem fer tobb a vramba, es ilyenkor utazik az adat a pcix-en a vram-ram kozott, mikor mire van szukseg?

[ Szerkesztve ]

OK

(#266) wwenigma válasza Jacek (#249) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Pontosan igy jon ide, hogy van ahol nem draga es pont ott nem kene ilyet mondani... Egyebkent egy alapfizurol beszeltem.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#267) t72killer válasza Z_A_P (#258) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A shadow of war valóban, eléri a 9GB-ot is 4k-n:


Viszont erről se feledkezzünk meg: "Once we use the Ultra Texture pack we see a dramatic effect on the graphics memory usage. 8GB is the new domain. Now as we see very often (and much like COD) this again is cached textures mostly. The effect of a 4GB versus an 8GB or even 11GB card on performance really is minimal".

A FFxv-nél se csapja ki a biztosítékot a textúrapakk, bár el kell ismerni, közel jár:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#268) M@cika válasza ggg1 (#189) üzenetére


M@cika
őstag

Az egy szálon sokkal jobb már nem igaz. Összességében az Intel ugyanolyan jó, mint az AMD, ez OK, csak sokkal drágább. Tudom, ez csak a mi szegény kis hazánkban lényeges, aki 4 db rtx 2080-at tol a gépébe azt nem izgatja. És szerintem most az Intelnek épp NINCS semmije a Zen2 ellen. De megengedhetik maguknak, csak a részvényesek nem örülnek. És nyilván azért nem dobják a kukába a mostani vergődésüket, mert ahogy mondták, eleve külön részleg fejleszti a következő generációs CPU-t és ők állítólag nagyjából ott tartanak, ahol kell.

Nasit a kis fehér medvének!

(#269) Caboose válasza batka460 (#263) üzenetére


Caboose
tag

Hirtelen egy ilyet találtam. Azért ez messze van a 7,5 GB-tól. Persze attól még lehet igazad.

(#270) batka460 válasza Caboose (#269) üzenetére


batka460
csendes tag

Játszok vele, hw monitort indítok az fut háttérben, este csinálok róla shotot. Sokan a max settingst elintézik annyival, hogy belövik a presetet ultárara, rengeteg ilyen videó is van fent yt-on. Egyénire átrakod akkor lehetőség van ultrán felül -> extreme-re áttenni jópár beállítást. Láttam olyan yt videót ahol maxnak írja és még az élsímítás is csak 2x. Extreme beállításokon 8x éllel, tényleg kimaxolva, volt olyan max pillanat a hw monitor szerint mikor 7,5Gb vram fogyott. Nyilván nem állandó de megütötte online-ba.

[ Szerkesztve ]

(#271) hajbel válasza Duck663 (#195) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem csak simán el van tévedve, az AMD meg leszarja az asztali GPU piacot. Ezért tart itt a VGA helyzet 2019-ben :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#272) Caboose


Caboose
tag

Ebben a videóban az elején megmutatja az összes beállítást. Mivel én nem játszik ezzel a játékkal, csak ezekre tudok támaszkodni, de simán lehet igazad.

[ Szerkesztve ]

(#273) satz18


satz18
őstag

Az AMD elérte az a teljesítményt 7 nm-en, amit az Nvidia 2 éve 16 nm-en. Valahogy nem érzem egetrengető eredménynek. Persze jobb mint a semmi. A CPU vonal viszont továbbra is nagyon szépen fejlődik, ami jó.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#274) snecy20 válasza satz18 (#273) üzenetére


snecy20
veterán

...és 14nm-en.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#275) Daffchy válasza Jacek (#249) üzenetére


Daffchy
őstag

A kolléga a Magyar és Svéd átlagkeresetre célozva írta amit írt.

A kártya nem annyival kerül többe nálatok mint a két ország bérei közötti különbség, így nem érti (Ő sem) miért a "sírás". :R

(#276) Yany


Yany
addikt

Ami még szöget ütött a fejembe: nem működik megfelelően a HBCC, hogy 16 GB-ot tolnak az amúgy is drága ram-ból? Pedig az a nagy mondás, hogy a konzumer felhasználási körökben a HBCC-vel kb. 3-4x több VRAM-nak megfelelő lesz a fizikai kapacitáshoz képest. Most akkor... mégsem? Kell a 16? Mire? Főleg, hogy a GeForce-ok is megálltak megint 10 környékén és még HBCC sincs rajtuk.

Ez vagy nonszensz, vagy baj van a HBCC-vel.

Hogy érthetőbb legyek: ha megáll az a tény, hogy
1. A HBCC full transzparens, nem kell program oldali támogatás hozzá,
2. HBCC-vel 8GB VRAM egy Radeon-on megfelel annak, mintha egy GeForce-on több, mint 20 GB VRAM-unk lenne,
3. A HBCC jól működik,
4. Kevesebb RAM olcsóbb,
5. AMD-nek is éppúgy a profit a fontos, mint a többi szereplőnek egy kapitalista piacon,
6. Amíg van 6-8 GB-os GeForce, addig a játékfejlesztők sem fognak efölé merészkedni,

...Akkor hogy a radai rossebbe nem csak 8 GB-ot alkalmaz az AMD és teszi el a költség-maradékot mondjuk profitnak vagy k+f-nek, vagy akárminek?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#277) atok666 válasza Jacek (#150) üzenetére


atok666
őstag

Azert gondolom azt te is erzed, hogy ez nagyon gaz...

Atok

(#278) Jacek válasza Daffchy (#275) üzenetére


Jacek
veterán

Nem mondod....
Ugyan annyiba kerül kb egy az áfa...
Nem tudom ki sírt, csak akik nem éltek külföldön azok hisznek a kolbászból van a kerítés legendályának. Plusz mint írtam had döntsem már el mit veszek és mennyiért a pénzemből.. szánalmas...

(#279) Jacek válasza atok666 (#277) üzenetére


Jacek
veterán

Hogy a 2080 ugyan annyi pénzért nem gyorsabb? 2 évvel késöbb? De érzem szerintem is gáz :D

(#280) Raymond válasza Molyzsa (#262) üzenetére


Raymond
félisten

A COD annyit tolt meg amennyi van fuggetlenul attol mennyi kell neki valojaban. 6-8GB kozott van a "valos" hasznalat, folotte csak cache. Ha van telerakja ha nincs ugyis jo.

(#263) batka460

A jatek kiirja maga is hogy mennyit hasznal, 1080p Ultra+ az 4GB, de 4K-ban is boven eleg a 6GB.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#281) Jacek válasza Yany (#276) üzenetére


Jacek
veterán

Gondolom müködne de míg arany árban mérik a DDR4-et is nem nagyon tolnak be 16-nál többet, namost aki nem sajnál 100-150e rendszer memora az pont lefossa a VGA árát is :D

(#282) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nvidia CEO: Radeon VII is 'lousy and nothing new

;] ;] ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#283) Yany válasza Jacek (#281) üzenetére


Yany
addikt

Sorry, de semmi értelme annak, amit írsz. Ha minden más drága, akkor tök mindegy mennyibe kerül a mi termékünk?? :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#284) Jacek válasza Yany (#283) üzenetére


Jacek
veterán

HBCC a rendszer memoriba dolgozik nem? ha nem vesznek az emberek 16-nál többet mibe fog dolgozni egy 8Gb kártya?

(#285) devast válasza Raymond (#280) üzenetére


devast
addikt

Nem csak a cod, hanem kb minden normalis engine így viselkedik. Nincs értelme futtatni a garbage collectort addig amíg nincs tele a memória. De ha tele van, az nem azt jelenti, hogy ténylegesen annyira is van szükség.

(#286) Yany válasza Jacek (#284) üzenetére


Yany
addikt

Ajánlom figyelmedbe: [link]

A #276-os hsz-emre továbbra is várok egy értelmes, vagy annak tűnő magyarázatot bárkitől, akinek csak ötlete is van, mert vita nélkül nem lesz konklúzió sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#287) t72killer válasza Jacek (#279) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Várjuk meg a teszteket.

Apropó, a PH-s Radeon VII tesztnél számíthatunk rá végre, hogy valaki megszánja a szerkesztőséget és küld egy szet-re való kikukázott Pacman-es RTX kártyát:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#288) Raymond válasza devast (#285) üzenetére


Raymond
félisten

Szinte egyik se viselkedik igy. A COD es a Mordor a ket legismertebb pelda. Talan meg egy ha van de nem jut az eszembe most. A tobbi jatek annyit hasznal amennyi kell neki es a RAM-bol stream-el.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#289) hombre[EU] válasza GeryFlash (#282) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ki tudja mi baja lehetett,de biztosan nem az,hogy a konkurencia nem mutatott erōsebb kártyát,mint az övék,ez tuti.
Utoljára, amire emlékszem, a MS górénak volt hasonló megnyilvánulása az elsō Iphone bemutatása után, Ō koppant egy nagyot. (Nem azt mondom,hogy van/lesz párhuzam a kettō között)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#290) DraXoN válasza Yany (#276) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Elvileg a gyártott hmb2 modul mérete miatt lett annyi amennyi, a sávszélesség volt a cél, és ez azzal járt, hogy "sok ram lett".. mivel 4gbosak a chippek (nem gyártanak 2gbost)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#291) batka460 válasza Raymond (#280) üzenetére


batka460
csendes tag

Tökre elbizonytalanítottatok, estére megnézem újra.

(#292) velizare válasza syberia (#200) üzenetére


velizare
nagyúr

azért érdekelne egy közvéleménykutatás, hogy vajh hányan használják ezt a rétrészt jelenleg. mármint a játékosok közül.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#293) Raymond válasza batka460 (#291) üzenetére


Raymond
félisten

Ne a kulso hwmonitort nezd, a jatekban beallitasoknal Benchmark resznel kiirja az adott beallitashoz mennyi kell neki. Ugy ahogy az ujabb Ubisoft jatekok. A hwmonitor teljsen mast mutat mint amirol szo van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#294) b. válasza Yany (#276) üzenetére


b.
félisten

emeletileg azért, mert 4096 bites a busz ezért HBM 2 ből 4 stack kell rá mindenképpen és 2 GB modul meg nem igazán olcsóbb, mint a 4 GB verzió.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#295) Daffchy válasza Jacek (#278) üzenetére


Daffchy
őstag

Én hülye évekig kibírtam, hogy ne reagáljak az ilyenekre, főleg ha másnak címezték... :DDD
Ha értetted miért kérdezed meg, hogy jön ide a két ország közti átlagbér?

Költői volt, részemről befejeztem. :R

(#296) batka460 válasza Raymond (#293) üzenetére


batka460
csendes tag

Köszi, estére csekkolom

(#297) nyakdam válasza Yany (#276) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Gondolom a HBCC működik, de lehet 8Gb-vel nem tudnak elérni 1Tb-s mem sávszéleséget? A reklám értéke meg nagy a 16Gb-nak.

(#298) GeryFlash válasza hombre[EU] (#289) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szerintem is arrol van szo hogy Huang osszeszarta magat hogy 7 nanon ugyan azt tudja az AMD mint ok 12-on.

nyakdam: #294-ben irtak, de vegulis igen

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#299) b. válasza batka460 (#263) üzenetére


b.
félisten

azért van ez mert 8 GB ram van a kártyádon és azt telepakolja a játék de a textúra méretre elég akár a 4 GB is. 500 MB skálázódik folyamatosan ezek szerint ha nálad 7,5 GB az állandó használat.) ugyna ez egy GTx 1060 kártyán 5,5 GB kb. hasonlóan működik szinte minden mai játéknál ez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#300) batka460 válasza b. (#299) üzenetére


batka460
csendes tag

Azt nem tudom, hogy ez az állandó -e. Külső Hw monitoron láttam min-max értéket és max volt ennyi. Valszeg nem folyamatosan. És valszeg akkor ez nem is valós érték mint ahogy leírtad.

Majd lecsekkolom a 1060-mit mutat :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.