Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Raymond válasza Jacek (#433) üzenetére


Raymond
félisten

A 2080 = 100 es Vega 64 = 69, ergo a 2080 gyorsabb 45%-al.

Szerk: latom mar meglett :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#452) Jacek válasza Raymond (#451) üzenetére


Jacek
veterán

Már linkelték, köszi előre mondtam hogy eke vagyok hozzá:)

(#453) h_143570 válasza t72killer (#443) üzenetére


h_143570
addikt

Ertem szoval amig az altalunk vart eredmenyt kapjuk addig mind1, hogy nem osszehasonlihato a 2 eredmeny. :))

(#454) Jacek válasza nkmedve (#450) üzenetére


Jacek
veterán

Guru3D

[ Szerkesztve ]

(#455) t72killer válasza Jacek (#445) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog




(ok, ez 2017 végi)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#456) Jacek válasza t72killer (#455) üzenetére


Jacek
veterán

Forzat minek raktad be? Mindenki látja ezeket azokat is amiket nem raksz be:)

3hét és megnézzük a TPU tesztet .

Akkor az álltalad is linkelt tesztből amire hivatkoztál is.

Assassin's Creed Odyssey : 36
Hitman 2 : 53.3
Far Cry 5 : 62 fps

Ahoz amit linkeltél oda tudod tenni.

[ Szerkesztve ]

(#457) t72killer válasza Jacek (#456) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor bökj már ki végre egy listát, amiben szted brillírozik a Vega és ne szenvedjünk itt tovább. Nem játszom csilliónyi játékkal, így nem ismerem az összes címet - a saját kártyámat is inkább munkára használom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#458) arn válasza t72killer (#457) üzenetére


arn
félisten

egyket dx12es cimben es vulcanban eltolodhattak az aranyok a pascalhoz kepest, de sose durvan, es az rtx epp ebben erositett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#459) Jacek válasza t72killer (#457) üzenetére


Jacek
veterán

Mindig is a RVII és a 2080 viszonyáról volt szó, amit linkeltél "kiszivárgott bench" amit itt linkeltem Guru3D az ugyan az.
Most beraktal ide 4 gamet én arra beraktam az álltalad berakott RVII benchet abbol kettőből gyorsabb az AMD elvileg :)

[ Szerkesztve ]

(#460) t72killer válasza Jacek (#459) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne fps-eket hasonlíts totál különböző tesztekből már könyörgöm, hanem ARÁNYOKAT. (azaz RVII/Vega64 vs 2080/vega arányokat). Így csökkented a hardveres-szoftveres háttér hatását.

Újra linkelem, h ne kelljen keresgetni, itt látszik pl hogy Hitman2-ben szinte alig fejlődött a Radeon VII, ergo hiába látsz az AMD tesztjében 53fps-t, az nagyon valószínű másik jelenet, mint amit a TPU-nál használtak - az AMD által mért a jelenetben a vega64 49.6fps-t hozott, míg a TPU-sban 34-et, ergo eléggé joggal várhatjuk, hogy az AMD-s jelenetben a 2080 is jelentősen magasabb fps-t szállítson.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#461) mzso válasza snecy20 (#1) üzenetére


mzso
veterán

Ja. Akár többszáz darabot is el tudnának adni világszerte azon az áron amin árulnák.

(#462) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Azt nem tudom, hogy az adott játékokban van e eltérés a drivert nézve de a linkelgetett TPU tesztben All AMD: Catalyst 18.8.2 WHQL drivert használták, míg az RTX-khez újabb nv driverek voltak, az amd belső tesztjét nézve valószínűleg a vegánál újabb drivert használtak, mert magasabb fps értékeket értek el a TPU teszthez képest, de majd úgyis eldől a dolog, amikor megjelennek az első tesztek.

(#460) t72killer

Milyen arányokat akarsz összehasonlítani, ha az amd-s tesztben egy nv sem szerepel? Így nincs értelme az egésznek mert teljesen más környezetben volt a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#463) Jacek válasza t72killer (#460) üzenetére


Jacek
veterán

Most ez komoly?:))) Én hagyom mert így nehéz:) Te linkel egy tesztet aztán linkesz másikat és azt ne hasonlítsuk össze? Mert majd 10-20%-os eltérések lesznek nem?:) 3 hét múlva kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#464) hajbel válasza h_143570 (#417) üzenetére


hajbel
addikt

A range of products és product of a range nem ugyanazt jelenti. Egyáltalán nem téged igazol, ellenkezőleg.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#465) Jacek válasza Dragon3000 (#462) üzenetére


Jacek
veterán

Most pont bele néztem a Guru3D RTX2060-as tesztjébe az elég új na ott sokkal gyorsabb a Vega.

BFV [link]

(#466) t72killer válasza Dragon3000 (#462) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

RVII/Vega64 vs 2080/vega

#463: szerkesztettem az előzőt, abban megkapod a magyarázatot. Ha bármilyen hasznát is akarjuk látni az AMD-s mérésnek, akkor azt így lehet értelmesen kihozni. Egy közös pont van az ismert tesztekkel, a vega64.

#467: Pontosan:R:R

#465: bingó, na pl ez egy jó példa olyan játékra, ami valószínű gyorsabb lesz az új radeonon: a 2080 21%-al gyorsabb a vega64-nél, a radeonVII meg 33%-al. ez az első ilyen, amit látok:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#467) Raymond válasza Dragon3000 (#462) üzenetére


Raymond
félisten

"Milyen arányokat akarsz összehasonlítani, ha az amd-s tesztben egy nv sem szerepel?"

Eleg sok es aktualis jatek szerepel az AMD-s tesztben es van benne Vega 64 ami kismillio masik (nem AMD-s) tesztben benne van. Az AMD-s tesztbol latod hogy a Radeon VII 28-29%-al gyorsabb mint a Vega 64 igy ebbol latod hogy milyen teljesitmenyszinten mozog. Megnezel az elerheto ujabb RTX tesztekbol olyanokat ahol szinten tobb jatek szerepel (pl. a linkelt TPU-ban 22 van) es ott megnezed milyen az aranya azoknak a kartyaknak amik erdekelnek a Vega 64-hez viszonyitva. Ebbol tudod hogy az adott kartyak hogy viszonyulnak a Radeon VII-hez. Mert a Vega 64 az alap.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#468) Gyuri27 válasza Raymond (#467) üzenetére


Gyuri27
félisten

Abból nemigen látsz semmit. Egy nyers driverrel kb 30% az előny.
Ami később (ha a szokásos forgatókönyvet nézzük) simán lesz 50% is.
Ugyanis gyorsulni fog még az a kártya.

Amd - Radeon - Ryzen

(#469) Raymond válasza Gyuri27 (#468) üzenetére


Raymond
félisten

Ennek a kijelentesnek kb. 0 (nulla) alapja van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#470) Gyuri27 válasza Raymond (#469) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen. A radaonok sose gyorsultak ahogy jöttek a driverek.
Az 580 se gyorsult átlagban 20-25%-t egy év alatt.
Ok. Lapozzunk.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#471) t72killer válasza Gyuri27 (#468) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebben van valami, már ezalatt a pár szabadságolással teli hónap alatt is csiszolódtak az RTX-ek a tavaly késő őszi tesztekhez képest.

Nem csak driverek, de játékpatchek is vannak, alkalmasint elég komolyak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#472) Gyuri27 válasza t72killer (#471) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kolléga leirta ilyen nincs. Akkor nincs.
Ha mégis van. Akkor sincs.

Amd - Radeon - Ryzen

(#473) hahakocka válasza Gyuri27 (#470) üzenetére


hahakocka
senior tag

Hát az R9 380 és az RX 580 is legyorsulta a driverek után a 960 at és az 1060 at

(#474) b. válasza Gyuri27 (#470) üzenetére


b.
félisten

25 % ?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#475) h_143570 válasza hajbel (#464) üzenetére


h_143570
addikt

A google szoveges defincioja alatt szerepelt egy konkret pelda is.
"high-end computers"

(#476) wazzabi


wazzabi
csendes újonc

Május 1.-jén lesz 50 éves az AMD, akkor megtudunk mindent és lesz nagy tüzijáték. :)

(#477) Remus389 válasza wazzabi (#476) üzenetére


Remus389
veterán

Az biztos hogy méltóan fogják megünnepelni az Intel alázó procikkal :)

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#478) nkmedve válasza Gyuri27 (#470) üzenetére


nkmedve
őstag

Azért azt ne felejtsük el, hogy a Vega VII nem egy új arhitektúra, ugyan azt a GCN-t használja mint a Vega 64, csak néhány ponton javítottak rajta (ROP-ok, memória, magasabb órajel), tehát nem reális túl sok gyorsulást várni a driverektől.
Az RTX esetén sem volt semmi nagy előrelépés az újabb driverekkel néhány hónap alatt (többnyire 5% alatt), pedig ez egy új arhitektúra ami sok ponton változott a Pascal-hoz képest.

Az a 25% RX580 javulás amúgy inkább 5% (talán még annyi sem, ha ezt vesszük alapul). Az ok ami miatt az RX580 idővel megelőzte az 1060-at az az újabb DX12 és Vulkan címek, ahol a Pascal gyengélkedett (RTX-ek viszont már nem).

[ Szerkesztve ]

(#479) Johnny_vT válasza Raymond (#469) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Megjelenéskor az R9 390-em pariban volt a GTX 970-nel, sőt az NV jobb támogatottságának (=mélyebb pénztárcájának) hála inkább a GTX volt előrébb. Most nézz meg egy manapság készült átfogóbb GPU tesztet (pl. Hardware Unboxed) és látni fogod, hogy a 390-es alulról nyaldossa a GTX 980-at. Vagy az NV butít vagy az AMD okosít, de a frissebb kártyákkal összehasonlítva szerintem mindkettő egyszerre.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#480) t72killer válasza nkmedve (#478) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglátjuk, mi lesz a driverekkel, mindenesetre értékelnék egy teljeskörű újratesztelést kb fél év múlva, amikor mindkét tábor driverei rendesen beérnek.

Nekem most nem világos, hogy pl a guru3d vagy tom's-ék a tesztekben szereplő karikat mindíg újratesztelik, ha már korábban is le voltak mérve? (alkalmasint egy rx 580-at vagy gtx 1080-at 6-8-adik alkalommal is, mindíg az aktuális driverrel?) Nagyon kényelmes lenne a korábbi teszt fps-eit beírni, csakhát az nemigazán fair, főleg ha még játékpatch is volt...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#481) hajbel válasza nkmedve (#478) üzenetére


hajbel
addikt

Érdekes egy teszt, szerintem valami anomália lehetett az utolsó driverrel, mivel kivétel nélkül második, harmadik a felsorolásban. Bár ez kicsit régebbi teszt, teljesen más eredményt hozott.

A cikkhez: Ha az AMD által kiválasztott legoptimálisabb beállításokon, az általa preferált 3 játékban összesen 1 fps-el tud jobb lenni a 2080-nál az már azért következtetni enged valamire. Valószínűleg lassabb lesz kb. 10%-al 2080-nál.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#482) Raymond válasza Gyuri27 (#470) üzenetére


Raymond
félisten

"Az 580 se gyorsult átlagban 20-25%-t egy év alatt."

Nem, nem gyorsult atlagban 20-25%-ot. Ha szerinted igen akkor mutasd.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#483) Dragon3000 válasza Raymond (#467) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak mint írtam, az amd-s tesztben jobban teljesít a vega64 mint a tpu-s régi driveres tesztben, erre linkeltek is ide egy guru tesztet, hogy a vega64 gyorsult az újabb driverrel így, nem hiteles az összevetés, ezért kell megvárni a megjelenés utáni tesztet, ahol nem egy fél éves driverrel tesztelik a vegákat :D

(#484) Raymond válasza Dragon3000 (#483) üzenetére


Raymond
félisten

Az a "regi" teszt nincs fel eves, tavaly septemberi a 2080 FE-rol [link] De ha kell van ujabb is ami csak 3 napos a 2060-as tesztbol: [link]

1080p = 38%
1440p = 42%
2160p = 46%

Szoval a 2080 itt is szamottevoen gyorsabb mint a Vega 64

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#485) Dragon3000 válasza Raymond (#484) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha elolvasnád amit írtam, akkor értenéd, hogy a vega féléves driverrel volt tesztelve, gondolom nem mérték újra az rtx miatt.....

Drivers

Másik drivers

[ Szerkesztve ]

(#486) Raymond válasza Dragon3000 (#485) üzenetére


Raymond
félisten

Csak ez nem jelent semmit. Marmint allithatod hogy az AMD-s tesztben levo driverrel 10-20%-al gyorsabb a jatekokban a Vega 64 mint a 18.8.2-es driver-el, csak ezt eloszor meg is kene mutatnod valahogy mert van olyan erzesem hogy ha a drivereknek hala 20% gyorsultak volna 4 honap alatt a Vega-k arrol mar hallottunk volna.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#487) Dragon3000 válasza Raymond (#486) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hol állítottam én bármit is azzal kapcsolatban, hogy mennyit gyorsult? Annyit írtam, hogy az amd-s tesztben gyorsabb a vega64 és, hogy linkeltek is utána egy guru3d tesztet, ahol frissebb driverrel gyorsabb volt a vega64, mint a tpu-sban és szerepel benne az rtx is.

(#488) andy19770128 válasza Jacek (#456) üzenetére


andy19770128
aktív tag

tök felesleges mások méréseit berakni. Nem győzöm hangsúlyozni hogy mindenki húz valahova de legalább is mindenki kapja a lóvét valahonnan. magad tesztelj.. lehet költséges de annál semmi nem korrektebb

(#489) Raymond válasza Dragon3000 (#487) üzenetére


Raymond
félisten

Csak azokhoz a TPU vs G3D kulombsegekhez a drivernek nem sok koze van. Pelda az egyik elso kozos jaekban DXMD amit mindketten DX12-ben futtattak. Igy neznek ki a 4K V64 eredmenyek:

TPU - 18.2.2 - 29.6FPS
G3D - 18.8.x - 38.0FPS
G3D - 18.12.x - 38.0FPS

A regi (G3D 2080FE teszt) es az uj driverekkel is 38FPS-t kaptak es ez 28%-al magasabb mint a TPU-s eredmeny. Nincs a G3D-ben osszesites, ha gondolod atlagolhatod az eredmenyeket 4K-n (az AMD-s tesztek is ugy futottak) hogy milyen % jon ki a 2080 vs V64 osszesitesben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#490) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Az egyébként mennyira autentikus hogy milyen háttérren tesztel valaki. meléyik vezérlővel. milyan cpu és alaplappal. mekkora felbontáson. mennyi rammal stb stb. ÉN igen részletes teszteket készitek többnyire a saját kiváncsiságomra. 4 kban és fhdben a vega 64 álltalában gyengébb fhdben dx 11 alatt. dx 12 4k ban viszont vagy egálban van vagy minimális előnnyel redelkezik a 1080 felett. sőt ha van valkinek 4 k nál nagyobb felbontású egysége érdemes tovább kisérletezgetni. Ja igen az olyan tesztket ami akedvenc játékodat teszteled le nem tudom komolyan venni. ezen az alapon és csak stelláris teszteket és Eve online teszteket csinálnék. dx 11 tesztekkel hülyiteni a népet manapság 1 évvel a win7 vége előtt. elég vicces és enyhén erkölcstelen lépés. Régebben ez nem igy ment. dx 9 es korszakban a dx 9 tesztek nem igazán számitottak. dx 10 es teszteket futtattunk.... érdekesek voltak a de a jövőről kell hogy szóljanak ezek a tesztek nem a multról é sa pillanatnyi jelen egy részéről. jelen pillanatban a dx 12 a szignifikáns. aminek van tertalma ajövőre nézve. A vulcan ról nem is beszélve. bár ez elég particionális. mind minden ilyesmi. szerintem a ray tracing is igy fog járni de meglátjuk

(#491) nkmedve válasza Raymond (#489) üzenetére


nkmedve
őstag

Kiszámoltam érdekesség képpen, a G3D tesztben átlagban 34.4%-kal gyorsabb a 2080 a Vega64-nél, bár azért hozzá kell tenni, hogy egy régi Haswell procival teszteltek, a TPU-hoz képest kb. fele annyi játékkal, és nem tudjuk melyik V64-es modell-t használták (ott azért nagy különbségek tudnak lenni az alap és OC változatok között, ellenben az RTX-nél).

Gondolom valahol félúton lehet az igazság, tehát olyan 40% körül.

(#492) Zoltn


Zoltn
senior tag

Imádom mikor van valami nagyobb bejelentés. Lehet jönni röhögni rajtatok. Már bocsi de nagyon vicces ami itt megy.
:C

"Music is your only friend. Until the end!"

(#493) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Van valahol bármi hír az új alaplapokról? :R

(#494) Hopkins95 válasza b. (#440) üzenetére


Hopkins95
addikt

Így van! Valamelyik játékban ez, valamelyikben amaz lesz gyorsabb. :R Általában így szokott lenni, Vegánál is így volt.

Viszont azt én sem hiszem, hogy driver hatására egy kártya 25%-ot gyorsuljon. Ahhoz kisebb csoda kellene. Ha engem kérdeztek, szerintem a felállás a Vega 64 - GTX 1080-hoz lesz hasonló. Remélem egyébként, hogy megjelenés után mérséklődik a Radeon VII ára, mert úgy ütősebb alternatíva lehetne. Ha nekem most választani kéne, akkor azonos áron a Radeont választanám a Freesync végett. Egyébként nem biztos.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#495) AtHoS válasza Hopkins95 (#494) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak hogy árnyaljuk a képet: arról hallottál, hogy nVidia is nyitott a Freesync felé?

read-only mode on the forum

(#496) Hopkins95 válasza AtHoS (#495) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen olvastam, örülök is neki nagyon :) , viszont az én monitorom jelenleg még nem szerepel hivatalosan az Nvidia által certifikált monitorok között: Acer XF270HUA

De remélem bekerül majd, mert akkor kapu nyílik több opcióra is, ami jó dolog.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#497) Sinesol válasza Hopkins95 (#49) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a baj azt a 3 gamet megveszed 1 hónap mulva 50 dolcsiert akcioban, szal igazabol nekem olyan sokat nem dobna a dolgokon.

Az árak visazont kicsit elszálltak, viszont ezért szerintem egyértelműen inkább az AMD a hibás, már rég csökkenteni kellett volna a Vega árát. Az Nvidia csak megnézte milyen áron mit ad az AMD és ahhoz árazta a dolgait, persze a csúcskategóriára még ott is rápakolták a megszokott felárat. Viszont mennyivel másabb is lenne a helyzet, ha a Vega mondjuk 90-100k lenne és ahhoz lenne mérve az RTX-ek árazása...

Amúgy simán jó szerintem a te monitoroddal is minden, a plecsni nélkül is ugyanazt a kompatibilitast tudja.

Btw. nem tudom, hogy a TSMC 7 nanoja problémás-e, de szerintem ideje lenni a Gcn-ről továbblépni, mert ebből már régóta nem tudnak versenyképes teljesitményt kihozni. :(
Amugy ironikus, de kb ugyanazt a foltozgatást csinálják, mint az Intel csinált évek óta a procikkal és persze itt is ugyanugy visszaütött.

[ Szerkesztve ]

(#498) t72killer válasza Sinesol (#497) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az amd vga-üzletága minden fillérnek örül, hülyék lettek volna árat csökkenteni, amikor még tavaly ősszel is vitték a karikat a bányászok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#499) arn válasza t72killer (#498) üzenetére


arn
félisten

Hat most mar az se lenne

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#500) awexco válasza arn (#429) üzenetére


awexco
őstag

A Vega 64 teljesítménye nem éri el az 1070 et sem ... ezt károgják .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.