Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Jacek válasza b. (#197) üzenetére


Jacek
veterán

Persze mint az intel goré :D Meg tudod az emberi pszihé milyen ott a pistike 8GB másik dobozon 16GB :))) Csomó dologban olyanon szopik az NV amit pont ő használt ki eddig.

[ Szerkesztve ]

(#202) b. válasza Duck663 (#198) üzenetére


b.
félisten

ez nem támadó tőle, látszik, hogy nem ismered a nyilatkozatait :) Hidd el.

Jacek : nem gondold komolyan hogy ez a kártya olyan hatással lenne ( egyáltalán bármilyenre ) mint a ryzen a CPu piacon. ne legyetek ennyire szemellenzősek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#203) ggg1 válasza Zotya84 (#194) üzenetére


ggg1
aktív tag

Amit leszedtél a torrentről :-D
Én most szedtem le egy program gyűjteményt Commodore Amigához,
meg régi Mac-ekhez, 270 GB volt, és 120 000 file.
2 napig tömörítettem, hogy kezelhető formában legyen,
mert ezt a sok apró fájlt egy év lett volna akárhová átmásolni.
Én a 7-zip miatt imádom a legjobban a Ryzen processzort.
Renderelni soha az életben nem fogok, de annyi mindent futtatok egyszerre,
hogy simán fullon jár a 16 szál. A 24 is fullon járna.

Ja bocs, azt nem is mondtam, hogy 2 virtuális gépet is futtatok,
amiben wim fájlt konvertálok éppen, meg ilyenek. Az se kicsi.

(#204) Quadgame94 válasza Duck663 (#63) üzenetére


Quadgame94
senior tag

A gond az, hogy pont az AMD tűnteti most fel jó színben a 2080-at. Mi ez a kettős mérce? Tehát a 2080 eddig túlárazott volt 700+ Dollárért, de ugyan annyiért a VEGA VII nem lesz az? Pont, hogy a lényeg az lett volna, ha tudnak javítani az ár/teljesítményen az nV-hez képest. Utálta őket mindenki, mert hát milyen drága stb és a raytracing meg senkinek sem kell amúgyse. Erre az AMD kiad egy ugyanolyan gyors (+-5%) kártyát ugyanannyiért hozzá adott RT meg tensor mag nélkül és az már hírtelen nem túlárazott és nem gond?
Még annyi, hogy nem tíltottak le semmit. Ez a kártya direkt így készült, azaz 60 CU-val.

(#205) t72killer válasza Pug (#186) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pl? A resolve nem (csak) vágó... Ráadásul azok a folyamatok, amiket nagyon jól lehet párhuzamosítani, normális esetben pikpakk mennek a GPU-ra. Szóval a "szuperjól skálázódó" videós-fotós szoftver lehet messze nem a legjobb megoldás a csillió teraflops-os VGA-k korában - kb mintha CPU-n akarnál altcoinokat bányászni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#206) Jacek válasza b. (#202) üzenetére


Jacek
veterán

Nem egyértelmüen nem, de valahol mindig elindul valami. Simán járhatnak úgy mint az intel, azért valljuk be ez a 2000 széria egyenlőre nem sétagalopp nekik, nem tudom mikor ébrednek az emberek de a csúcsot kegyetlenül túl árazta a elvileg középkategóriával azt csinálta hogy adott teljesítményt annyiért ad amennyiért idáig is pont ugyan azt adta. Tehát azon a teljesítményen eddig is volt kártyája és ennyiért adta :D

(#207) b. válasza Quadgame94 (#204) üzenetére


b.
félisten

+1

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#208) Raymond válasza Duck663 (#198) üzenetére


Raymond
félisten

Tamado? Azt mondta ra hogy "kiabrandito".

"The performance is lousy and there’s nothing new [There’s] no ray tracing, no AI. It’s 7nm with HBM memory that barely keeps up with a 2080. And if we turn on DLSS we’ll crush it. And if we turn on ray tracing we’ll crush it."

Es az is - 7nm es 1TB/s HBM2 VRAM-al talan van olyan gyors mint a fel eves 12nm 448GB/s GDDR6-os RTX2080 vagy a masfel eves 16nm-es 1080Ti. Raadasul magasabb fogyasztas mellett. A "kiabrandito" meg aranylag visszafogott jelzo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#209) Quadgame94 válasza _DiEGO_ (#83) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Szerintem súlyos szöveg értelmezési gondjaid vannak. Nem értem mire reflektálsz pontosan, mert az írásodból semmi konkrétum nem derül ki cserébe tele tetted emojikkal, hogy hangsúlyozd akármit is szeretnél közölni.
A kommentemmel, amire válaszoltál, azt szeretteem volna, hangsúlyozni, hogy az Vega VII semmivel sem jobb választás, mint a 2080. Az a 2080, amelyiket mindenki ócsárolt, hogy mennyire túl van árazva. Most az AMD-nek köszönhetően, már inkább jó színben van feltüntetve, mivel egyáltalán nem drága a konkurenciához képest sem. Persze, ha mondjuk 649 vagy 599 lenne az új VEGA VII-es, akkor más lenen a dolog.

(#210) Jacek válasza Quadgame94 (#204) üzenetére


Jacek
veterán

Ezt pont meg lehet fordítani amit írsz...

(#211) snecy20 válasza Quadgame94 (#204) üzenetére


snecy20
veterán

A 2080 az mostmár nagyjából az 1080Ti-k árában megy, ami még szódával elmegy, igazából a Ti-k vannak csúnyán föléárazva.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#212) Quadgame94 válasza Jacek (#210) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Fejtsd ki nyugodtan.

(#213) Jacek válasza Quadgame94 (#209) üzenetére


Jacek
veterán

Tehát már az AMD tehet arról hogy az NV 4 hónappal ezelőtt ennyiért dobta piacra a 2080-at... Az AMD most ezt azért csinálhatta meg mert az nv ennyiért adta ki a 2080-at. ha az normál árban jön ez nem jön kb.

(#214) b. válasza Jacek (#206) üzenetére


b.
félisten

Nézd a csúcsot a 2080TI vel az Nvidia túlárazta az egy valóban überbrutál high end kártya a jelenleg egyedülálló teljesítménnyel és brutális árcédulával.Nagyon túlárazott.
DE pontosan a többi RTX a 2080 -2070 és a 2060 is a pascalhoz képest egyre jobb áron van. Azaz a 2080 most már olcsóbb, mint az 1080TI volt a 2070 pedig olcsóbb mint az 1080 volt. ráadásul itt a 2060 ami 350 dolláros áron adja a Vega 64 -440$ és az 1080 -500 $ teljesítményét. ez mellett van bennük RT. ami tudom téged nem érdekel, akkor is egy hozzá adott érték valaki számára. Nvidia magával versenyzett a Turing kiadásakor.
Most ha csak házon belül nézed az történt hogy kapsz 30 % teljesítményt 60 % felár ellenében a vega 64 hez képest . lehet ennek tapsikolni mert + 8 GB ram,csak felesleges ugyan úgy mint az Nvidiánál.Ezt hívom én kettős mércének a részetekről, csak hát ugye az NV haterség segít szebbnek látni még ezt a kártyát is, ami egy Fury debütálásra emlékeztet erősen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#215) Duck663 válasza Quadgame94 (#204) üzenetére


Duck663
őstag

Az hogy milyen színben van a 2080 azt majd a VII tesztjei után ítéljük meg. Addig ne. Egyébként olcsóbb mint a 2080 és azt se felejtsd el, hogy 16GB a memória, a RTX-ből 16GB nem (elméleti) 700$ lenne, gyakorlatnak inkább 820$ az, 16GB memóriával meg inkább súrolná az 1000$!!! A dupla memóriáról miért feledkezünk meg??? Szóval nem rossz az az ár. Azért tegyük már fel a kérdést, hogy kell-e a RT mag és a Tensor mag a Radeonoknak? Honnan tudod, hogy RT mag nélkül nem tudnak hatékony RT-et végrehajtani? Nincs teszt! Várjuk csak meg azt a február 7-et.

De tiltottak, a teljes Vega 20 az 64 CU-s!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#216) Jacek válasza Quadgame94 (#212) üzenetére


Jacek
veterán

Érted te:) Tyúk vagy a tojás, ki miért adja annyiért a kártyáját. Én úgy gondolom az AMD és az NV együtt szépen a Sony és a MS szekerét tolja, ott szépen tolják a bill támogatást , gondolom a következő genben alap lesz azonnal...

(#217) Quadgame94 válasza snecy20 (#211) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Eddig, mindegyik kártyára azt mondták (jogosan), hogy túl van árazva. Csakhogy elfelejtették, hogy konkurencia nélkül, olyan árat szabnak, amit akarnak és majd a piac és a konkurencia válasza eldönti jó lépés volt e az adott ár. Hát most meg lett erősítve az nV. Igenis jó árban, hozták ki őket. Miért is? A 2080 Ti 1250 dolláros ára rettentő sok, de van konkurencia? Nincs. Ők ezzel simán magyarázzák. A 2080 700+ dollár, van konkurencia? Van, amelyik pontosan ugyan ennyiért adja. 2070? Vega 64-től gyorsabb és hasonló árban van. 2060? VEGA 56 árszinten fog jönni, mégis nála gyorsabb lesz. Tehát, addig, ameddig az AMD nem hoz ki jobb ár/teljesítményű kártyákat ez marad.

(#218) b. válasza Duck663 (#215) üzenetére


b.
félisten

Duck663 : a 2080 MSRP ára 699 $ az FE kerül 799 be.Egy árban vannak elméletileg.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#219) Jacek válasza b. (#214) üzenetére


Jacek
veterán

Pont ez a bajom hogy én nem így látom hanem ugyant a teljesítmény vagy minimálisan többet ad annyiért.
2017 aprilisban vettem a Palit 1080 Gamerockot 155e forintért(kisker) most vehetek annyiért egy 2060-at :D

(#220) Yany


Yany
addikt

Egyetértek a Jen-Hsun Huanggal, hiába nyilatkozik a saját terméke védelmében. Egyszerűen csak tényeket közölt, semmi érzelmi/politikai biasz nem volt ebben. A Radeon VII (amit máris mindenki Vega VII-tnek ír hibásan) egyetlen (megkérdőjelezhető) előnye az lett volna papíron, ha a GeForce-ok nem lennének képesek immár az AdaptiveSync-re. De már azok is tudják. Szóval ugyanannyiért, mint egy 2080-as miért is kéne RVII-est választani? Nem feltétlen jobb a 2080 sem, mert speciel engem hidegen hagy a raytrace még ebben a formában, de mégis egy egyértelmű technikai fölényt jelképez a fejletlenebb gyártátech. ellenére is. Szóval papírforma szerint részemről Radeon VII vs. GeForce 2080 - 0:1.

A gyakorlat pedig majd megerősít, vagy átértékelésre ösztökél...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#221) ggg1 válasza Dragon3000 (#196) üzenetére


ggg1
aktív tag

Nem bukik meg az elmélet, épp ellenkezőleg!

Az Intel most nem tudna 14 nm-en ennyi magot berakni, tiszta sor,
ezért nem fog az AMD sem. Az AMD most annyi magot fog odarakni, hogy meglegyen az i9 szintje, ezt mondom az eleje óta. Majd év végén hopp kijön a 10 nm, akkor majd ők is gyorsulnak, meg mehet a több mag, ekkor kell az AMD-nek is majd ezt meglépni.

Lehet, meglépik még a nyáron, és akkor pár hónapig ők lesznek a gyorsabbak, de ez megy 2 éve. Most az i9 gyorsabb, előtte a 2700x volt gyorsabb, előtte meg a másik... Amikor megjelent az 1800x, akkor a 8 magjával pár hónapig gyorsabb volt, mint az aktuális 4 magos i7. Aztán meg már nem. Szerintem most is ugyanez lesz.

(#222) poci76 válasza Quadgame94 (#204) üzenetére


poci76
aktív tag

Az AMD nem tud és nem is akar most csúcskategóriában versenyezni: túl drága gyártani 7 nm-en. Majd talán a következő generáció. Azért mutatta be a Radeon VII-et, hogy a vevők lássák, hogy az "AMD ugyanolyan gyors, mint az NVIDIA", így aztán szimpátia alapján döntsenek, és vegyék meg a megfelelő alsóbb kategóriás kártyát.

(#223) Raymond válasza Duck663 (#215) üzenetére


Raymond
félisten

"Az hogy milyen színben van a 2080 azt majd a VII tesztjei után ítéljük meg. Addig ne."

Igen, csak nehogy olyan iranyba doljon a merleg hogy megsavanyodik a szajized :) Mert gondolod hogy az a harom jatek aminel mutattak hogy milyen a 2080-al szembe veletlen volt kivalasztva? Hogy lesz ennel jobb csak epp ugy gondoltak hogy minek az olyanokat bemutatni?

"Egyébként olcsóbb mint a 2080"

Nem az. Meg eleve kint sincs a piacon es a bejelentett ara per pillanat 719EUR a 2080 meg mar 700EUR alatt van custom kivitelben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#224) Duck663 válasza Raymond (#208) üzenetére


Duck663
őstag

Szerintem pont ugyanúgy nem látta a kártyát, ahogy te és én sem, majd tesztek után térjünk vissza rá, hogy hogy is állunk. Azt ne felejtsd el, hogy a RTX-et a memória limitálja. Lehet RT alatt pont emiatt előnyben lesznek, de várjuk meg a tesztet.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#225) Quadgame94 válasza Jacek (#216) üzenetére


Quadgame94
senior tag

2080 előbb volt és azért dárga mert plusz magokat kellett rá pakolni. A Vega VII meg azért mert HBM2-vel jön, na meg 7 nm.

(#226) b. válasza Jacek (#219) üzenetére


b.
félisten

csak hogy te mindig a svéd árakon számolsz magyar forintban mert ott élsz. Nálunk itthon 1080 nem volt soha 180 K alatt hivatalos kisker boltokban. Nálatok a 2060 is hamarosan 110 K lesz, nálunk is pár hónap és 120 K környékére beesik.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#227) Quadgame94 válasza Duck663 (#215) üzenetére


Quadgame94
senior tag

És mégis kinek kell 16GB memória? Játék bőven nem kér ennyit. Inkább 8 GB és 629 msrp mint 16 GB és 699.

(#228) Dragon3000 válasza ggg1 (#221) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak ehhez az intelnek végre el is kell készülnie a 10nm-rel, majd ha meglesz és az amd is 16/32es asztalit dob ki, akkor lesz értelme ezen agyalni.

(#229) Quadgame94 válasza Raymond (#223) üzenetére


Quadgame94
senior tag

+1

A 2080 az első pár hónapban a játékok 65% gyorsabb lesz mondjuk 5-8%al, míg a többiben egál lesz vagy gyorsabb lesz a Vega. És olcsóbb sem lesz.

(#230) Raymond válasza Duck663 (#224) üzenetére


Raymond
félisten

Mit nem latott? Az AMD bemutatta a kartyat. Az osszes adat amit ott mondott vagy amit irtam az AMD-tol szarmazik. Gondolod az AMD direkt szarul allitja be a sajat termeket es valojaban egy 2080Ti kategorias kartyat kapsz majd fenruar elejen ami 2070 fogyasztassal bir?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#231) Jacek válasza b. (#226) üzenetére


Jacek
veterán

Meglátjuk a 2070 pontosan ugyan annyi mint amikor megjelent.
Ja és a Svéd árak nem csodálatosak legolcsobb 2080 most 7499 korona szaros AERO :D az 235500 forint.. az 732 euro.

[ Szerkesztve ]

(#232) Duck663 válasza Raymond (#223) üzenetére


Duck663
őstag

Nincs savanyodás! :) Ha hozza azt a szintet, ami kinéz, akkor szerintem március körül egy duruzsolni fog a gépembe. Teszteket kell látnom, addig nem mondanék biztosat.

Ár: Egyrészt ott a dupla memória, egy 16GB 2080 mennyi lenne szerinted? A 2080 fél éve piacon van, volt ideje beállni az áraknak, van mennyiség is belőlük, de mennyivel is indultak? Majd nézzük meg a VII-est is fél év után, akkor vessük össze.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#233) Duck663 válasza Raymond (#230) üzenetére


Duck663
őstag

Annyit látott amit mi. De bárhogy is nézzük, nagyon keveset mutattak. Ezért várjuk meg a tesztet.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#234) Raymond válasza Duck663 (#232) üzenetére


Raymond
félisten

"A 2080 fél éve piacon van, volt ideje beállni az áraknak, van mennyiség is belőlük, de mennyivel is indultak?"

Annyival hogy a 1080Ti kikopjon a raktarakbol. Most kikopott igy bealltak az arak arra a szintre amire a sok 1080Ti keszlet nelkul eleve is jottek volna.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#235) poci76 válasza Quadgame94 (#227) üzenetére


poci76
aktív tag

Szerintem elég sokan lesznek olyanok, akik bemennek a boltba, megnézik a dobozt, és azt veszik, amelyiken több GB szerepel. (Természetesen azokról beszélek, akik egyáltalán nem értenek a témához. Sokan vannak ilyenek.)

(#236) Preacher1980 válasza Yany (#199) üzenetére


Preacher1980
tag

ASUS ROG based on AMD!!!

(#237) Duck663 válasza Quadgame94 (#227) üzenetére


Duck663
őstag

Pár éve, még ugyan kinek kell 2GB RAM, elég lesz 1GB is, most hol is tartunk? Nem egy játékban FullHD alatt elfogy a 8GB.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#238) Yany válasza Preacher1980 (#236) üzenetére


Yany
addikt

Nagyon ötletes... soha nem jutott volna ez eszembe. Örülök, hogy lejött a lényeg. ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#239) Jacek válasza Preacher1980 (#236) üzenetére


Jacek
veterán

Nézem nézem , gondolom mivan? Aztán látom hogy el van csúszva :D :D :D

(#240) Jacek válasza Duck663 (#237) üzenetére


Jacek
veterán

Most ez lesz a mantra :D Ha fordítva lenne akkor pffff mekkora szar az AMD neki csak 8 Gb van a kártáykon, most felesleges a 8 GB:)) Mindig lehet bizonyos szemszögből nézni.

Én örülök hogy egyáltalán elgondolkodhatok hogy mit vegyek, márha veszek mert egyenlőre nekem 1440p-re teljesen elég az 1080.

(#241) wwenigma válasza Jacek (#231) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az kevesebb mint fél havi fizud. Nekem több mint masfél. Nem tudlak sajnalni. :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#242) Duck663 válasza Jacek (#240) üzenetére


Duck663
őstag

?

Én a különféle memóriákkal meg VGA-kkal mindig megtaláltam a kompromisszumot. 1GB memóriával is, nem volt gond. Nem arról van szó, hogy a 8GB kevés lenne, vagy hogy az sz@r, csak hogy azért egy 8GB-os VGA árazását ne hasonlítsuk egy 16GB-os VGA árazásához, főleg a mostani memória árakat nézve. Még akkor sem, ha a teljesítményük nagyon hasonló. Egy RX 570 4 és 8 GB-os változatának is hasonló a teljesítménye, még sincsenek egy árban.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#243) Dvix


Dvix
senior tag

ááá nem tudom emberek :( nekem van egy RX 580-om nagyon király kártya és rá pár héttel jött a VEGA rohadt nagy árral és fogyasztással, alulmaradt ár/teljesítményben. Most meg azt rebesgetik hogy: "bezzeg most az AMD 200 Dollárral alá ver majd az azonos teljesítményű Nvidia GPU-k nak". Ezt a kártyát nézve kevés az esély rá. Egyébként is. Amikor kijönnek, akkor lesz megint pofára esés mennyire túl lesznek árazva. :U

[ Szerkesztve ]

(#244) arn válasza ggg1 (#193) üzenetére


arn
félisten

nezd meg hany thread fut a gepeden aktualisan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#245) thyssadam válasza ggg1 (#193) üzenetére


thyssadam
újonc

Nah nekem pont ilyen kérdésem lenne,hogy szerintetek ha az ember szeretne hobbi szinten streamelgetni (ha befut az ember úgy is lesz pénz lóvéra :D ) akkor most AMD vagy Intel lehet a jobb? Illetve hogy előreláthatólag az AMD procik (leakelt Ryzenek) majd AM4-es alapba mennek e? Mert akkor terveznék egy combosabb AM4es lapot venni mostanság,ha pl egy Ryzen 2600/X-2700/X elég 1080/1440p gaminghez/stream. (Gaminghez tudtommal bőven,de streamhez nem tudom jobb e egy valamilyen i5 vagy i7)

(#246) Dvix válasza thyssadam (#245) üzenetére


Dvix
senior tag

Egyértelműen ryzen ;) :U Stream tesztet nem egy nagyvonalú tesztelő is csinált már! Az eredmények önmagukért beszélnek! + az Intel drágább lenne. :B

[ Szerkesztve ]

(#247) b. válasza thyssadam (#245) üzenetére


b.
félisten

streamre ne is gondolkozz máson csak egy minimum 6 de inkább 8 magos Ryzenen lehető legmagasabb órajellel húzva. nekem 6800K van 6/ 12 de megérzi a streamet eléggé szerintem egy 2600X jobb nála, pedig nem egy kategóriának kellene lenniük az áruk szerint :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#248) arn válasza Dare2Live (#192) üzenetére


arn
félisten

nem az a kerdes, hogy ket chiplet lesz benne, hanem az, hogy mikor :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#249) Jacek válasza wwenigma (#241) üzenetére


Jacek
veterán

Pff ez hogy jott ide? Szerencsere sokkal kevesebb mint fel havi, attol meg nem vagyok retard es esz nelkul vasarolok mindent szart:) Ennel azert vannak fontosabb dolgok.

(#250) t72killer válasza Quadgame94 (#227) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Következő bányaszezonra gyúrnak. Kár, hogy csak 3év múlva lesz...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.